wordt to Warmond, stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken, wat de raad goed keurt. Door B. en W. is advies gevraagd aan den Inspecteur der volksgezondheid, in betrekking tot do- aanvrage eener buiten gewone vergunning voor den verkoop van sterke dranken. De inspecteur meende, dat bier geen aanleiding bestond zich te be roepen op het desbetreffend artikel van de Drankwet, waarom B. en W. adviseeren afwijzend te beschikken, waartoe de raad besloot. Goedgekeurd werd een wijziging van de instructie van den Gemeente-Ontvanger. Aangeboden werd de gewijzigde veror dening heffing Legesgelden. Het tarief voltrekking van huwelijken, dat tot nu toe was: gratis, f3 of f 10, en f 25 voor op Zon- en feestdagen, werd nu bepaald op: gratis (Woensdags) f 10 en f 30, en voor op Zon- en feestdagen f 50. Do heer Haverkort had nog wel wat hooger gewenscht, doch andere leden von den liet wél, waarop de wijziging goedge keurd werd De Voorz. deelt mede, dat, nu 't politio neel onderhoek is afgeloopen, een commis sie kan benoemd worden, welke de subsidie aanvrage van den autobus-ondernemer overweegt. Do heer v. Schie is niet voor de'sub sidie en oordeelt het vervoermiddel niet zoo noodig, daar er hier een spoorverbin ding is. Do Voorz. meent eerst eens het rapport der commissie to moeten afwachten, en benoemt daartoe de heeren Oudshoorn, v. Stijn en Haverkort. Hierna doet do Voorz. mededeeling over let watertarief, en het water der watery leiding. Daar spuien op alle mogelijke wyze noodig is, zal hef eerste kwartaal nog geen ©(verwatcr in rekening gebracht worden. De heer v. Stijn heeft liet eens beproefd, en vindt het no^ zoo slecht niet. Do heer Haverkort is een andere moo ning toegedaan en vindt het tot nog toe zeer slecht. Doch wij zitten ook het on gunstigst, daar alles hier heen gespoeld wordt. Do Voorz. zegt, dat een monster naar Utrecht is gezonden, voor bacteriologisch onderzoek, doch het resultaat nog niet is gemeld. Hij dringt er echter ten sterkste op aan, dat zooveel mogelijk gespuit wordt, waardoor te spoediger een goede kwaliteit verkregen wordt. In betrekking tot de brug over de Dins- dagsche Wetering, hebben B. en W. aun Provincialen Waterstaat verzocht de brug to onderzoeken. Dit is geschied, en, hoewel de vleugelmuren scheuren vertoo- nen, bestaat er niet het minste gevaar, daar de landhoofden nog in uitstekende conditie verkeeren. B. en W. stellen nu voor. zekerheids halve, op advies van den Gemeente-op zichter, do vleugels te verankeren, en de brug aan weerszijdèn 80 c.M. breeder to maken, daar ze nu toch te smal is. Do lieer v. Stijn kan dit beamen, doch begrijpt niet waarom destijds de brug bij het Warmonderhek geen verbreeding noo dig had De Voorz. zegt, dat daar loth al tijd gestopt moet worden, doch deze is voor doorgaand verkeer. Den heer Haver kort ontgaat het geheel. Eerst zou men Je brug versterken voor 300; nu blijkt dat ze sterk en goed is wil men er 1100 aan ten koste leggen, terwijl hij vast gelooft dat het nog veel meer zal kosten. En ze mag nu goed zijn doch als ze breeder Wordt kon het wel eens anders blijken. Het voorstel om den prov. waterstaat- bouwkundige de vraag to stellen of tegen verljreeding bezwaren bestaan, werd daar na goedgekeurd en zal plaats vinden. Door adressanten G. Onderwater e.d. is een verzoek ingediend om voor den, door ben destijds afgestanen grond, voor weg- verbreeding vergoeding te ontvangen, waarop B. en W. voorstellen, afwijzend te beschikken op grond dat de verordening aangeeft dat alleen gebouwd mag worden aan straten op bepaalde breedte. De heer v. Stijn vindt dat er iets "voor te zeggen ia en zou er wel voor zijn dat ver goeding gegeven werd. De heer HaVerkort meent te weten, dat adressanten altijd in do meaning verkeerd hebben dat er ver goeding voor gegeven zou worden, en iets onbillijks is er in gelegen, daar anderen wel va goeding kregen. Hij is voor vergoe ding al zou het maar 50 ct. per M.2 zijn. De heer Heemskerk zou notarieel beschrij ven noodig oordeelen, om de onbillijkheid weg to nemen, dat deze eigenaars toch nog do belasting blijven betalen voor die gron den. De heer Heijl vindt dat gewoon maar inpalmen van grond, al gaat het dan aan de hand van de verordening, niet erg bil lijk Ock een verordening kan onbillijk zijn Hij zou wel eens nader willen onder zoeken, op welke gronden men zich dat xecht elders aanmatigt. Om later hierop terug te komen werd dit onderwerp, na funpele bespreking, aangehouden. Hierna had de benoeming plaats van een lid voor do commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, vacature-Wolshei- mer. Uit voordracht G. Zwaan en de Hoog (ouders van kinderen O. L. S.) werd eerst genoemde met algemeeuo stemmen geko zen. Voor een lid commissie tot wering van •choolverzuim, vacature-J. Schoneveld, werd uit de voordracht D. P. Ramp en J. C. v. d. Voet gekozen de heer Ramp. In behandeling komt nu een adres van B. M. v. Stijn, die van B. en W. een af wijzende beschikking heeft gekregen op zijn bouwaanvraag, wijl de toekening is Afgekeurd door „Heemschut." AI is er geen beroep bij den raad, wil de heer v. Stijn toch de vraag stellen, of do Voorz. dat pand nu zoo ontsierend vindt. De Voorz. zegt, nu Heemschut het af keurt, wel. „Heemschut" heeft ook go- zegd dat voor zoo'n gebouw een architect noodig is. De heer Haverkort zegt, dat het gaat om de gevels, doch dat de critiek van j^eemschut" in hoofdzaak gaat over de indeeling en achterkant die meer van on dergeschikt belang zijn. Spr. zegt dat nu al bij het tweede bouwplan men in conflict komt. Dit komt elders ook voo,r. wat de lieer v. Stijn bevestigt. Hij zou den vroege- ren adviseur nog eens raadplegen. De heer Heijl zou dit een oplossing vinden, daar, nadat wij van die zijde werden voorge licht, er geen klachten moer waren van ontsierenden bouw. De heer Haverkort kan zich niet indenken, dat er iemand is die een gevel voor een winkelhuis zou wenschen, zooals „Heemschut" projecteer de en wal de heer v. Stijn als een mode gril betitelde. De Voorz. zegt geen bezwa ren te hebben tegen advies inwinning als bedoeld waarom daartoe besloten werd. Goedgekeurd werd hierop dat L. v. Noort, voor het kolen brengen op Raad huis en school gedurende do wintermaan den, een vergoeding zul krijgen van 24, inpiaats van zooals tot nu f 12. Goedgekeurd werd eveneens dat B. en W. gemachtigd werden tot het aanstellen van een havenmeester voor 20 pet. van de opbrengst, waarvoor deze hadden gedacht den heer J. Klaassen te benoemen wat van - jaar tot jaar zal geschieden. Aangehouden werd het verzoek van do Christelijke school om een hoogere bij drage voor het onderwijs per leerling. Bij de hierop volgende rondvraag klaag de de heer v. Stijn over de late bestelling van beslelgoederen spoor, wat de Voor zitter ter kennis zal brengen van de be trokkenen. De heer Haverkort wil, zonder specia list van wegen genoemd te worden, toch nog eens wijzen op den slechten toestand van de straat naar het station. De Voorz. zegt dat daarvoor spoedig een straatmaker zal komen ,die dit in orde zal brengen. De heer Heijl vertelde, dat eindelijk zal verkregen kunnen worden dat Warmond onder het telefoonnet van do Bloembollen streek wordt opgenomen, indien er min stens 10 aansluitingen zijn. Hij beveelt aansluiting van het gemeentehuis aan. De Voorz. en met deze meerdere leden zi hierin in meer dan een opzicht een gemeentebelang, vooral nu men met het oog op de waterleiding meer als tot nog toe met Hillegom te maken zal krijgen.- De vergadering werd hierop gosioten. HAARLEMMERMEER. Geboren: Annetje d. van B. Hijstek en A. van Kampen Henricus Petrus Joannes z. van J. I. L. Dieben en M. van Rijn Hendrik Willem z. van C. van Pijpen en A. Biesheuvel Hendrika d van J. Oudshoorn en E. Vroege. Overleden: Cornelia Poel 62 j. ge huwd met G. Blijleven Gerardus Petrus Brouwer, 7 w. z. van J. Brouwer en H. M van Rijn. NOOTDORP. R.-K. Volksbond. De R.-K. Volks bond hield de jaarvergadering in het Ver- eenigingsgebouw. De Voorz. opende de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen. Hierna bracht de secretaris jaarverslag uit en de .penningmeester rekening en verantwoor ding. De inkomsten in het afgeloopen jaar bedroegen 571.484, de uilgaven ƒ5511, batig saldo 20.48. Van „Hulp in Nood" waren de inkomsten 115.20, de uitgaven 68.10, batig saldo ƒ47.10. Door den heer M. Pannebakker werd verslag uitge bracht van den cursus te Rotterdam. Het aftredend Beëtuur werd bij acclamatie her kozen. De collecte voor Hulp in Nood bracht op 1.474. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Bij een geregelden aanvoer blijven de prijzen zich vrijwel handhaven Alleen voor Darwin, voorne- melijk Darwin tulp William Copland, da len do prijzen. Voor 1ste soort wordt op heden per 100 betaald: Thomas Moore 6.306.70, Salvator Rose 5.505.60, La Reino J 44.20, Prosperity 6.90 7.10, Gele Prins 77.20, King of the Yellow 5.605.80. William Copland 6.306.70, Victoir d'Olivierre 14.60. Tuinbouw. Er is sinds enkele dagen een grootere vraag naar gele en roode kool waaruit onmiddellijk volgt een verhooging van prijs. Dit betreft echter alleen het lo soort, waarvoor de laatste dagen dan ook tot 15 per 100 wordt betaald. Voor af wijkend is minder vraag en de prijzen zijn naar verhouding aanzienlijk lager. Voor uien wordt voor prima tot hoogstens ƒ7.50 per 100 K.G. betaald, terwijl voor peen bijzonder weinig vraag is. Ook het artikel spruiten, een echt winterproduct, gaat niet vlugger en wordt betaald met 13 tot 16 ct. per K.G., loopende prijzen worden ver wacht voor onbevroren goed. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN BEN RIJN. Gevestigd: J. de Jong van Boskoop Mej. J. M. de Jong echtgen. van J. de Jong van Willege-Langerak W. v. Bok- sel van Driel Mej. C. L. de Bruijn echt- genoote van C. G. van Oostende van Wou- trugge T. van de Aa en gezin van Bo degraven Mej. A. J. Middelink van Apeldoorn Mej. M. A. G. Hooijman van Zwollerkarspel M. C. Kadé en gezin van Voorschoten Mej. M. Vellekoop van 'sGravenhage. Vertrokken: Mej. K. G. J. Bout hoorn naar Voorschoten Mej. M. M. den Bleker naar Ter-Aar Mej. R. Seinen naar Hoogeveen C. P. van Vliet en ge zin naar 's-Gravenhage Mej. G. Knopper naar Maartensdijk A. Kranenburg naar Rotterdam Mej. N. ten Brummeler naar Rotterdam G. van Dam naar Amsterdam J. W. Keij naar Batavia. BODEGRAVEN. Geboren: Elizabeth Niesjq, dochter van D. Scheer en T. de J<©ng Dirk, zoon van T. Zaal en G. van Raaij Elizabeth Adriana, dochter van J. A. van Os en M. Hoogendoorn. Gevestigd. H. Verweij van Zegveld G. P. H. van der Moolen van Zwammer- Ingezonden Mededeeling. Gesprongen Winterhanden" en jeukende Wintervoeten verzacht en geneest men met PUROL. In doozen 30,60, 90 ct. Tuben 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten. dam D. van der Snoek en gezin van Waarder. Vertrokken: T. van der Aa en ge zin naar Alphen aan den Rijn J. C. de Groot naar Baarn C. M. Oostrom naar Werkhoven H. Meijer naar Lisse J. Verweij naar Zegveld H. van Dam naar Zegveld A. de Zeeuw naar Zeg veld J. Kalkman en gezin naar Zwam- merdam A. de Kruijf naar Zwammer- dam M. van Dam naar Veur G. T. Id van den Brink naar Kamerik. BOSKOOP. Personalia. Voor het examen leerares in het modevak, te Den Haag, afgenomen slaagde mej. M. Bakker. NIEUWKOOP. Geboren: Hermijntje Maria Franci- na, dochter vin G. Verkuil en H. Fokker Elisabeth Margaretha, dochter van F. Blom en G. van Leeuwen. Overleden: Martinus Nieuwenhui- zen, 83 jaar Maria Johanna van Dam 2 jaar (overleden te Leiden). Ondertrouwd: Martinus Kwakken- l:os, 24 jaar en Petronella Antonia de Bree, 24 jaar. Collecte. Naar wij vernemen zal in den loop van de maand Januari vanwege liet „Tehuis voor alleenstaande blinden tc Wolfhezen'' een collecte worden gehou den. WOERDEN. „Katholieke Kring." Woensdag avond gaf de sociëteit „De Katholieke Kring" haar traditioneeele jaarlijksche feestavond. Zooals wij dezer dagen reeds meldden, venvachten wij dat hot bestuur dit jaar, nu het vorig jaar was overgesla gen, het nog dubbel goed zou maken. En wij zijn in onze venvachting niet be schaamd. Do „Katholieke Kring" beeft een schitterende avond gegeven. Een avond van fijn kunstgenot en heerlijke hu mor. Het eerste optreden was van de da mes Mebna, violisten. Reeds meermalen zijn jyj te dezer plaatse opgetreden en hun succes is blijvend. Ook nu weer be wonderden wij hun schitterend spel. Als nummer twee van het programma trad op do heer Canis, met een tweetal liederen. De heer Canis beschikt over een goed ge schoold en krachtig baryton-geluid; ook zijn voordracht was mooi. Hierop volgde de bekende humorist Louis Contran. Meerdere malen is hij reeds voor de K. K. opgetreden. Doch steeds zijn zijne num mers weer nieuw, pijn zijne moppen eenig. Veel succes oogstte hij vooral met „Een Zonderlinge Ontmoeting" en „Hij, Zij en' de telephoon". Met zijn talrijke mop pen bracht hij de lachspieren danig in be weging. Verder trad nog op mej. Antoi nette Canis. Haar optreden was al direct een groot succes. Als eerste nummer gaf zij een handig in elkaar gezette potpourri van eenige Hollandscbe liederen, waarme de zij propaganda maakte voor het goede vaderlandsche lied. De aanwezigen stolde zij in de gelegenheid de verschillende be kende liederen mede te zingen. Hiervan werd een gretig gebruik gemaakt. Dan Vermelden we nog het optreden van het duo Canis. In een tweetal dramatische liederen toon den zij ons hun schitterende voordracht kunst en prachtig stemgeluid. Moge de „Katholieke Kring" ons nog vele van deze kunstzinnige avonden schen ken, doch naar wij hopen, dan voor een heter bezette zaal als nu het geval was. Een gezellig bal, onontbeerlijk geworden bij onze .Woerdensche uitvoeringen, be sloot den avond. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Gymnastiek-uitvoering. Morgenavond (Zondag) zal de R.-K. Gymnastiekver- eeniging „Orde en tucht" een uitvoering geven in de groote gymnastiekzaal. Deze uitvoering is zeker aller belangstelling waard. KERKNIEUWS. Het Titelfeest van S. P. L. Den 18en Januari, feest van Sint Pie- ters Stoel te Rome, viert S. P. L. zijn titel feest. Ik mag er de Plaatselijke Directeu ren langs dezen weg aan herinneren, dat zij op diendag te rekenen van de le Vespers of op den volgenden Zondag den Pauselijken Zegen mogen geven, en zal hun verzocht worden de H. Mis te doen opdragen voor de levende en overleden le den, weldoeners en stchters. TH. M. P. BEKKERS. Nationaal-Directeur. LAND- EN TUINBOUW De tentoonstelling van Avicultura. Bij de bekroning van de tentoonstelling van Avicultura* in den Dierentuin te '6-Gravenhage, werden nog de volgende eereprijzen behaald: Door de gebrs. Zaalberg, uit Oegstgeest, voor de beste inzending Ned. Krielen een groote zilveren fazanthaan en de' heeren Molhuyzen en Bakker te Waromnd voor de beste collectie Braekels of Campines een paar zilver-plated candelabers met inscrip tie. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE HAARLEMMERMEER. G. K., chauffeur te Hoofddorp, heeft het verkeer in gevaar gebracht, door niet voldoende uit te halen, waardoor een jongen met zijn rijwiel kwam te vallen. Eisch 6 of 6 dagen hechtenis. Uitspraak conform. D. S., J. S„ C. S. en J. S., zijn beklaagd straatschenderij to hebben gepleegd bij A. Raaphorst aan den Huigsloterdijk, des avonds na 8.30 uur. Daar niet voldoende licht in deze zaak is te bekomen, wordt deze aangehouden tot a.s. week om nog an dere getuigen te hooren. G. V. aan den Hillegommerdijk heeft Mej. G. van R. op een'niet fatsoen lijke manier met sneeuw ingewreven. Eisch 3 of 3 dagen, uitspraak conform. J H., chauffeur te Hillegom heeft de Politieverordening te Hillegom overtre den door te snel te rijden met zijn auto in de kom van het dorp. Bekl zegt panne gehad te hebben, en wilde nu zijn schade inhalen. Hij rijdt al drie jaar door Hille gom met een autobus en was nimmer be keurd. Eisch 6 of 6 dagen hechtenis. Uitspraak 3 of 3 dagen hechtenis. S. B., koopman te B en H a a g heeft op 14 Doe. te snel gereden in Hillegom op de Weerensteinstraat. Ook hij heeft nog nimmer een bekeuring gehad. Eisch f 6 of 6 dagen hechtenis. De Kantonrechter ver oordeelde tot 5 of 5 dagen hechtenis. SPORT Geen wedstrijden a.s. Zendag. "Wegeiis de onbespeelbaarheid der ter reinen zijn alle vastgestelde voetbal- en korfbalwedstrijden voor Zondag a.s. afge last. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Competitiestand op 10Januari. Eerste klasse. gesp.gcw.gel.verl v.—t. pt. Quick-B. I 11 10 1 39— 9 20 L. M. C. f 9 7 1 1 30—17 15 U. V. S. II 10 6 4 30—13 12 Leidsche-B. I 11 6 5 26—18 12 Lugd IH 9 4 1 4 35—27 9 D. V. S. I 11 4 7 28—86 8 A. S. C. III 8 2 6 19—33 4 Raceël I 8 2 1 5 17—33 3 Norvicus II 7 1 1 5 17—43 3 L. F. C. III 6 1 5 8—15 2 Raceël I 2 winstpunten in mindering. T w i e (1 3 k 1 a i s e. D. L. V. I 7 7 4316 14 Quick-B II 8 3 2 3 27—11 8 Lugd. IV 5 3 1 1 21—15' 7 D. V. S. II 7 2 3 2 25—18 7 Leidsche-B. II 8 1 4 3 16—23 6 A. S. C. IV 8 2 2 4 17—20 6 U. V. S. III 6 2 1 3 18—24 5 L. F. C. IV 6 2 1 3 20—28 3 Raceël II 3 3 1—27 1 L. F. C. IV 2 winstpunte n in mindering. Raceël II 2 winstpunten in mindering. Derde klasse Lugd, V 5 4 1 18— 6 3 L. F. C. V 4 4 23— 8 8 D. V. S. III 6 4 2 22—18 8 L. M. C. 11 5 2 3 12—16 4 U. V. S. IV 5 1 4 9—22 2 Raceël III 5 5 6—20 Vie rde k1 a s e. Quick-B. Ill 4 4 22— 6 8 Lugd. VI 5 3 2 21—13 6 U. V. S. V 4 2 2 14—15 4 D. V. S IV 5 2 3 16—23 4 L. F. C. VI 2 2 1—10 L. M. C. III 2 2 3—10 2- L.M.C. Ill 2 winstpunten in minderir g. Vijfde klas Leidsche-B. III 4 3 1 15—10 6 Norvicus IH 4 2 2 9— 9 4 A. S. C. V 2 1 1 6— 0 2 Lugd. VII 2 2 1— 6 Bestuursvergadering N. V. B. Het bestuur van den N. V. B. heeft Za-, terdag vergaderd Het bestuur stelt de uitvoerig van het bij art. 8 van de amateursbepalingen bepaal de als volgt vast: „Een speler, die met ingang van de nieuwe competitie voor oen andere ver- eeniging wenscht te gaan spelen dan waar voor hij in het vorig seizoen is uitgekomen, behoeft daartoe de goedkeuring van den N. V. B. Deze goedkeuring moet worden gevraagd vóór 15 Juli op een daarvoor door het be stuur vastgesteld formulier en wordt ver leend indien het bestuur de overtuiging heeft, dat de amateursbepalingcn niet zijn geschonden. Voor overschrijving in den loop van liet seizoen zhl de thans geldende regeling ge handhaafd blijven, mot dien verstande, dat de toestemming om voor een andere vereeniging te spelen niet eerder ingaat dan een maand na den datum, waarop het verzoek om toesteming om voor een andore vereeniging te mogen gaan spelen, op het bondsbureau is ingekomen." Het bestuur besluit, dat een schriftelijk protest, inhoudende de omschrijving van de toedracht der feiten, niet meer kan worden ingetrokken. In verband met ^ct feit, dat door sa menloop van omstandigheden de bcgroo- 4ing over het loopende boekjaar nog niet door het bestuur is kunnen worden behan deld, wordt besloten het bedrag van den H. O. voorloopig vast te stellen op ƒ20.000, met de bepaling, dat, indien mocht blijken, dat de H. O. minder is, het aan de ver- eenigingen te veel in rekening gebrachte zal worden gerestitueerd, terwijl indien na vaststelling van de begrooting het bedrag van den H. O. hooger mocht zijn, navor- dering zal worden geheven. Het bestuur besluit een bedrag van 1000 beschikbaar te stellen voor de slachtoffers van den watersnood en de vereenigingen op te wekken om gelden bijeen te brengen tot leniging van den nood van deze slachtoffers. Op het verzoek van de vereeniging D. F. C. om op een Zondag in de maand Fe bruari algeheele vrijstelling te geven van oompetitie-wedstrijden, ten einde alom in den lande vriendschappelijke wedstrijden te organiseeren, waarvan de opbrengst (en bate van de noodlijdenden in het over stroomde gebied zal komen, werd op grond van competitiebezwaren afwijzend be- schikt. (Sportkr.). KORFBAL. Bestuursvergadering van den N. K. B. Op de laatstgehonc^.-n Bondsbestuurs- vergadering van den N. K. B. zijn o.a. de volgende besluiten genomen: Den HaagLeiden: Den Haagschcn K. B. zal verzocht worden, den wedstrijd Den HaagLeiden te houden, zoodra dit voor de competitie geen bezwaar meer op levert. HollandBelgië: Den Belgischen Korf bal Bond zal worden voorgesteld, den wedstrijd HollandBelgië te doen spelen op 9 of 16 Mei. NoordZuid-wedstrijd: De wedstrijd om don Hollandboker, tusschen Noord on Zuid H., wordt te loeiden vastgesteld. Steden wedstrijden: Op Hemelvaartsdag worden wederom de wedstrijden om den Stedenheker gehouden, nu in Den Haag. Uitgenoodigd worden: Rotterdam ihoud ster van den beker), Haarlem. J-eiden en Den Haag. SCHAATSEN. Het ijs voor tochten onbetrouwbaar. De Zuid-Hollandsehe IJsbond deelt me de, dat het ijs voor tochten nog absoluut onbetrouwbaar is. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Vereeniging „Swlft". Morgen om 11 uur zal de wedstrijd ^m e den worden over 3 K.M. op de hometrai ners tusschen J. v. d. Wilk en N. Kop. Dit is de wedstrijd welke verleden week is uit gesteld. De andere leden hebben gelegen heid zich te trainen, de A-klassers over 3 K.M., de B-klassers over 1 K.M. Het club lokaal is opengesteld 9.45'uur. Da-iïessS. Eapiehiera Gevaren van spiritisme. De politie te Breslau heeft de leden van ecu club gearresteerd, die spiritistische seances organiseerde, welke tot gevolg hadden, dat een student zelfmoord pleegde onder invloed van psychische opwinding cp dat een jong meisje van angst gestor ven is, nadat een „klopgeest" haar een spocdigen dood had aangekondigd. Men meldt voorts uit Gelsenkirchen, (lat een meisje, beangstigd door een soort gelijke voorzegging, besloot zelfmoord te plegen. Haar kleederen in petroleum ge drenkt hebbend, slak de ongelukkige zich zelf in brand en kwam jammerlijk om. De politie denkt, dat de seances door werkelijke moorden gevolgd werden, on der het mom van occultisme gepleegd. 300 K.M. per.... krokodil! Uil Barcelona wordt gemeld, dat een krokodillen temmer een niet-alledaagscli tochtje door de Middellandsche Zee ge maakt heeft. Hij had eeu weddenschap gedaan, dat hij van Palma (Majorca) naar Valencia, een afstand van 300 K.M. zou „varen" O]» den rug van zijn krododil. Hij bevestigde een houten zeteltje boven op het dier en „scheepte" zich in. >.'a 12 uien 40 minuten bereikte hij zijn doel. Hij verklaarde geenszins vermoeid lo zijn. Hij had zijn evenwicht bewaard door zijn boenen tegen de flanken van hel dier gedrukt te houden. Van tijd tot tijd had hij het beest .een aanmoediging gegeven met een eindje hout, met behulp waarvan een middelmatige snelheid bereikt werd. Do „krokotjol-vrachtvaarder", die 400 jaar oud is, kwam frisch en fiksch (c Va lencia aan, waar hij zijn ongeschokt ze nuwgestel met nieuwe kracht wapende door een flink maal. De origineel? „zeereis" werd tijdens den nacht uitgevoerd. Hel stoomschip „Balea- res" begeleidde den reiziger en verlichtte met haar lichten zijn weg. April is nog verre anders zouden we aan de waarheid van het bovenstaande lichte lijk gaan "twijfelen! Een rumoerige begrafenis. Te Cetrarasalerno (Italië) was een ze kere Dacunto gestorven, in leven president van een hengelaarsclub. Toen Dacunto hegraven zou worden/ kwam hot tusschen de leden der twee con- curreej-eiido hengelaarsclubs van liet plaatsje tot een twist over de vraag, wie het eerst achter de lijkkist mocht loopeu. Het liep op een formeele vechtpartij uit, waarbij revolvers en messen te voorschijn gehaald werden. Verscheidene deelnemers aan den rouwstoet gingen elkaar met bran dende fakkels te lijf, terwijl de dragers 't hazenpad kozen. Vijftig c&rabiniers moesten tenslotte ter voorkoming van nieuwe wanordelijkheden de lijkkist naar cle begraafplaats vergezel len. Watenschappzlijke Berichiea' Nieuw Pharaooraf. In Maart van het vorig jaar werd door ons gemeld, dat er bij de groote Pyramids van Gizcb in Egypte een nieuw Pharao- graf ontdekt was, dat naar men vermoed de belangrijker zou zijn dan dat van Toetankbamen. Naar de Engelsche bladen berichten be gint men dezer dagen met de uitgraving van den grafkelder. Men verwacht, daarin het lijk van Pha- rao Senefru te vinden, die ongeveer 2000 jaren vóór Toetankhamen zou geheersebt hebben. Een Amerikaansche expeditie leidt het opgravingswerk, en men heeft de komst van den leider, Dr. Roisner, die op bet oogenblik van de ontdekking in Amerika was, afgewacht om met de blootlegging van deze geheimen der oudheid te begin nen. -<

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 12