Twaede Blad Vrijdag 15 Januari 1926 De Internationale Bidweek „Dat allen één mogen zijn''. (Jo. 17:21). Panlus, Apostel door de genade Gods en van Christus, zooals hij zichzelven dik wijls betitelt, heeft ons getuigd in een brief aan Timotheus, dat „God wil dat elle menschen zalig worden en tot de ken nis der waarheid kemen. Want é<"'n God is er en één Middelaar tusschen God en do menschen, Christus Jezus, Die zichzelven ito» verlossing voor allen heeft gegeven". „Es daarom, zoo begint hij het tweede hoofdstuk van dezen brief, „daarom ver zoek ik allereerst, dat er smeekirgen, aan roepingen en dankzeggingen geschieden voor alle menschen.... want dat gebed is goed en aangenaam aan God." Hoe goed heeft Paulus zijn Meester be grepen. Voor allen had Jezus zich ten cffcr gegeven in de oneindig voldoenende slachloffering des Kruiscs, maar nu moest er ook voor alle menschen gebeden wor den, opdat ze mochten komen tot de ken nis der waarheid. Jezus heeft zichzelf els hel ware afhankelijk gemaakt van de medewerking der Zijnen. Hij staat daar als de éénp Middelaar tusschen God en de menschen, maar Hij wil de vruchten zij ner verlossing niet toepassen, als er niet ©m gebederf woic't. ZulPn wij er dan niet om bidden? Staan wij katholiek'.n, als volk althans, niet het dichtst bij den Christus-Middelaar, Die zich ©p onze altaren van zonsopgang tot zons ondergang ton offer brengt aan den hemel- ecboa Vader? '/anneer we Hem in Zijn laats'© van liefde overvloeiende redevoering beluiste ren, treft ons Zijn gebed om eenheid: „Dat zij alleen één mogen zijn, gelijk Gij Vader ir Mij en Ik in IT, dat ook zij in Ons één zijn, teneinde do wereld geloove dat Gij Mij gezonden hebt." (Jo. 17:21). Maar dan treft ons eveneens de belofte aan de genen, die, als ranken met den wünstok, het innigst met Hem vereenigd zijn: „Vraagt al wat gij wilt en het zal u ge worden''. (Jo. 18 7). Kunnen we dan aan God niet vragen, wat „goed en Hem zoo aangenaam is", dat nl. allo menschen deel mogen heb-' ben in den overvloed dien wij zoo geheel onverdiend gekregen hebben? En dat de ran'-cn van den Wijnstok zich al verderen verder mo^en uitbreiden, de gpheelo aarde over, en rijke vrucht mogen dra een, om alzeo den Vader te verheerlijken? (Jo 15:5) De gelegenheid tot dit gebed van alle pe- loovigcn voor alle menschen biedt zich in het bijzonder aan in de derrie week van Januari, nl. tusschen de feestdagen van Sint Petrus' Stoel en van Pint Paulus' Bo- keering (18 tot 25 Januari). Dan wordt immers de z.g. Lidwcek gehouden, over de peheclo wereld, met de intentie om alle menschen te vercenigen in de ééne ware Kerk die Christus is komen stichten, en meer sneciaal om de herceniging der christenkerken van don hemel af te smee- ken. Dat de oproep vin Sint Paulus door dring tot in onze da^cn. Gods wachtendp genade zal dan overrijk neerdalen over dat gezame'ijk gebod. En zoo worden dan een stap nader tot de verwerkelijking gebracht de bede van den Zaligmaker op Zijn laatsten levens avond: „Dat allen één mogen zijn". MARIA MEERTENS. GeinanggSe Berichten De moord te Rotterdam. A. van S., die verdacht wordt, den moord in de Beverstraat te Rotterdam ge pleegd te hebben, heeft gisteren voor den rechter-commissaris een volledige beken tenis afgelegd. Geruchten, als zou zijn moeder mede plichtig zijn geweest aan, althans mede- geweten hebben van het misdrijf, ge pleegd op haar man, zijn geheel onge grond gebleken. Slachtoffer van het ijs. Te Beetgum (Fr.) is een tienjarig jon getje door het ijs gezakt en verdronken. Gistermiddag te half 5 zakte het 15- jarig zoontje van v Kleef te Rhenen door het ijs en verdronk. Doodgevroren? Dt ruim 78-jarigo visscher J. Schroor alleen in een hut aan den zeedijk tusschen Lemmer en Kuinre wonende, werd gister morgen zittende bij de kachel dood gevon den. Vermoedelijk is de man doodgevro ren. Lijk aangespoeld. Hedenmorgen is op het Oostelijkste punt van het eiland Ameland een lijk fiangcspoeld, dat herkend werd als te zijn van Meindert Schroor, een der loodsleer- thigen van den vergauen loodsschoener Van Terschelling, i Doodelijke val. Gisteravond 6 uur heeft op het Fran se 8.3. „Caennaissc", liggende aan de Waalhaven te Rotterdam, een ernstig on geluk plaats gehad. Het schip was juist binnengekomen en m direct een aanvang to maken met het rr)S^en' begonnen vijf leden der bemanning j e e' ophijschen der laadboomen. Bij wer^zaamheden had de 51-jarige hphK buurman G. A. Duboc, gewoond da Jil ^avre, vermoedelijk door gladheid het ongeluk in het 7 meter diepe ruim te vallen. Door een politiemo- torboot is de man raar de rivierpolitie ge bracht, vanwaar hij werd overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsin^el. Bij aankomst aldaar bleek bij aan de be komen verwondingen een schedelbreuk reeds te zijn overleden. Ernstig auto-ongeluk. Woensdagmiddag ongeveer 1.45 uur reed de meubelmaker J. G. Bouman, uit Rot terdam, met zijn luxe auto over den straat weg ter hoogte van Harkveld tusschen de Eoontjessteeg en do Rijsoordsche steeg. Hij passeerde een andere auto, dien hij had ingehaald en kwam toen met zijn wagen in een slikrand, welke bevroren was. Hij kon toen zijn stuur hierdoor niet meer houden en reed naar rechts met een vaart van pl.m. 50 K.M. tegen een boom aan ter hoogte van Droogendijk, aldaar. De heer B. werd bierdoor ernstig ver wond. Hij bekwam twee dijbeenbreuken, 5 wonden aan zijn been, het hoofd was hier en daar onveld en de rechterpols gebro ken. Hij is op advies van den dokier, welke de eerste luilp verleende, naar het St. Fran- eiscus-Zickenhuis te Rotterdam vervoord. De auto is als het ware in splinters gere den. Slaapziekte. Te Oude-Pckela komt bij een zoon van den schoenmaker Feijen sedert ccnige da gen slaapziekte voor. Brand. Men meldt uit Vlijmen d.d. 14 Jan. aan de ,,'s-Hert. Crt.": Hedenmorgen te omstreeks 8 uur ont stond door onbekende oorzaak brand in het huis van W. Mommersteeg te Vlij men. Mot groote snelheid, aangewakkerd door oen feilen wind, greep het vuur om zich heen en weldra lag het geheele huis in asch. 3 koeien, 3 varkens en een kalf worden een prooi der vlammen. Do kort nabij gelegen woning van A. v. Esch ging eveneens geheel in vlammen op. Het vee kon hier echter worden gered. Daarnaast stond het huis van M. v. Bokhoven Boom, dat kon worden behouden, maar zeker ruim 300 meter verder vatte het huis van P. Kuipers, zonder dat iemand daarop bedacht was, vuur en brandde af. Weer 300 meter verder grepen de vlam men een schuur aan. Door' het doortastend optreden van burgemeester v. d. Ven kon men daar het vuur bedwingen. Was dat niet het geval geweest, dan waren een achttal huizen er mee aangegaan. Vorder strekte do brand zich niet uit. Gemeente en rijkspolitie hebben prachtig werk ge daan. De brandspuit was spoodig ter plaatse. Ook do Waalwijksche motorsnuit arriveerde, maar behoefde geen dienst te doen. Assurantie dekt voor een deel de groote schade. Vechtpartij !n den trein In den trein, die 10.32 van Amsterdam C.S. vertrekt naar Rotterdam, is Woens dagavond tusschen Amsterdam en Haar lem aan de noodrem getrokken. De trein stond onmiddelijk stil. Oorzaak was een ruzie, besloten met een formeele vechtpartij tusschen een jongmensch en drie niet ge heel nuchtere s'okers, die in Rotterdam hun schip wilden opzoeken. De twistappel I was een raampje, dat tijdens de kloppartij werd ingeslagen en daardoor metterdaad één der partijen nolens volens in 't gelijk stelde. Het publiek, dat zich zeer veel moeite had gegeven, bemiddelend en ver zoenend tusschenbeido te treden, kon het gevecht niet verhinderen, waarop één der non-combattanten het remtocstcl in wer king bracht. De aangevallene, die negen tienden had te wijten aan zijn tactlooze, tartende hou ding, was zóó geschrokken van de onge zouten opstoppers, dat hij, zoodra de trein stilstond, van den grond opkrabbelde en, met achterlating van hoed en jas, als de wind de nachtelijke winterkou invluchtte. Een jong meisje, dat in de consternatie uit den trein had willen springen, werd daar gelukkig in verhinderd. In Haarlem werden de drie zeelui voor den stations chef geleid. Een en ander gaf een half uur vertraging. De valsche f 10-biljetfen Op aanwijzing van den verdachte H., die zich gisteren onder geleide van de Ilotterdamsche politie te Nijmegen bevond, zijn hij het waterreservoir op den Kwak- kenborg aldaar nog 80 in een glazen busje verborgen bankbiljetten van f 10 gevonden Stormschade. To Ierseke is ten gevolge van den Noord-Oosterstorm een gat van 10 tot 12 Meter in den Lanendijk geslagen. Met ver eende krachten is het mogen gelukken het gat voorloopig te dichten. Een zegelquaestie. Do abonné's van de Bussumsche Wa terleiding zagen sedert de invoering van de nieuwe Zegelwet hun kwartaalquitan- ties, al was het bedrag beneden de 10, beplakt met een plakzegel. Ondanks alle gemopper moesten die zegels jarenlang worden betaald, want volgens de zegelwet waren quitanties die golden als ontvangst bewijs van een onderdeel van een totaal bedrag boven de 10, en do jaarcontrac ten beliepen hooger, aan zegelrecht onder worpen. Thans eindelijk is een uitweg gevonden om aan de bezegeling der quitanties le ontkomen. Volgens do waterleidingcon tracten kunnen deze na het eerste jaar per drie maanden worden opgezegd, ergo de volgende jaren blijven er driemaande- lijkscho contracten over, zoodat dus geen zegelrecht verschuldigd is. Thans zullen do quitanties voor de abonné's. "dio langer dan een jaar water betrekken niet langer gezegeld zijn: een schadepost voor het Rijk van bijna 2000 per jaar! Ëuïtcni. Berichten De koude-golf In Europa. Hot hoogtepunt bereikt? Volgons mededeelingen van den Ber- üjnscken metcorologisehen dienst, zou het hoogtepunt van den koude-golf, dio thans Europa teistert, bereikt zijn. Uit Rome wordt reeds een groote om mekeer in de temperatuur gemeld, die gisteren 15 graden hooger is dan Woens dag. Tengevolge van den lichten sneeuwval in Berlijn, zijn in de straten aldaar veer tien personen door de gladheid gevallen en gekwetst. Ook'15 graden vorst in Belgiö. In België heerscht een ijskoude tempe ratuur. De thermometer wees gisteren 15 gr. onder nul aan. Het sneeuwt vooral in de Ardennen. Een koude dag te Londen. Niet alleen Londen maar nagenoeg ge heel Engeland is in het witte sneeuw kleed gestoken. Het was gisteren de koud ste dag, dien men sedert 2 jaren in Lon den heeft gehad. Groote hotelbrand in de Ver. Staten. Tien menschen omgekomen. Door een grooten brand in Ferriday (Louisiana) is het grootste hotel van do stad, met do aangrenzendo huizen ver nield. Tien personen zijn in do vlammen om gekomen. Hagel en sneeuw op de Rivièra. Gisteren heeft het gehageld en vervol gens gesneeuwd te VentimiglijL, het grens stadje aan do Middellandscho Zeekust, wat sinds menschenheugcnis niet was ge schied. De thermometer daalde tot 5 gr. C. onder nul. Bijua de geheele bloemen- oogst is bevroren. In hot dal van de Ner- via en Gerosia alleen beloopt de schade reeds verscheidene millioen lire. Bloedige botsing in Castilië. Acht dooden, twaalf gewonden. Het „Journal" verneemt uit Madrid, dat, ir- verband met een regeerings-decreet in zake de verkeersregeling, de bevolking van Caudctte (Castilië) in opi tand kwam. Tus schen de marechaussée en een deel der in woners ontstond een bloedige botsing. Een korporaal en een maréchaussé, benevens drie burgers weiden daa-bij gedood en 12 irwoners gewond. De opstandelingen zijn gearresteerd en raar den krijgsraad verwe zen. Drie er van zijn ter dood veroordeeld. De treinoverval in Mexico. Volgens een telegram aan de „Times" zijn nog niet alle roovers die hebben deel genomen aan den treinoverval, gevangen genomen Troepen achtervolgen de voort- vluchtigen nog steeds. „Alle passagiers ongedeerd." De gezant van Mexico te Den Haag deelt het volgende mede: Naar aanleiding van do berichten in do pers over don aanval op een trein bij Gua dalajara, heb ik de oer u mede te declen, dat volgens een heden van het Mexicaansch ministerie van Buitcnlandsche Zaken ont vangen telegram de genoemde overval geen enkel politiek karakter droeg, maar alleen op roofzucht berustte. Alle passagiers zijn ongedeerd. Regeeringstroepen hebben ze ven individuen, bohoorende tot de bende, gevangen genomen en doodgeschoten. De rest wordt krachtig vervolgd en hun ge vangenneming spoedig verwacht. De mijnramp in Gklah:...a. Tot gistermorgen vroeg waren 65 lijken uit de mijn in Oklahoma, waarin eergis teren de ontploffing heeft plaats gehad, geborgen. Men heeft nog een mijnwerker uit de ingestorte mijn kunnen redden. Do man was bijna een dag onder de puinhopen bedolven geweest. Hij is de cenige overle vende van degenen, die zich in do la.;er gelegen schachten bevonden. De mijnramp in Japan. De explosio in do kolenmijn to Taka- matsoe in Japan, welke Dinsdag plaats gehad beeft, is door brand gevolgd. Eerst na veel moeito is do brandweer er in ge slaagd het vuur meester te worden. Do oorzaak van de ramp is tot dusve» niet vastgesteld. Bij do ontploffing, die aan den brand voorafging, werden 1 persoon ge dood en 20 gewond, terwijl de tweede ex plosio, welke twee uur later plaats had, aan 16 autoriteiten en eenige mijnwer kers, die afgedaald waren om de oorzaak van de eerste ontploffing vast te stelIeD, bet leven kostte. Gruwelijk misdrijf in Polen. In Noskowo bij Gniezno is een baan wachter, die van den nachtdienst terug kwam, door roovers overvallen. De gemas kerde bandieten drongen zijn woning bin nen en eischten bet geld van zijn echtge- noote. Toen de vrouw bezwoer nift meer dan 45 zloty te bezitten, vermoordden do roovers haar en haar drie kinderen op wreedo wijze. De bende is spoorloos ver dwenen. Raffinaderij in Roemenië uitgebrand. Uit Boekarest wordt geseind dat de raf finaderij van de Gometa te Ploesti is uit gebrand. Do schade is aanzienlijk. RECHtZAkEN Bloembollend'efslal. Het O M. bij de rechtbank te Haarlem eïschte jaar gevangenisstraf tegen de losse world'cdcn A. S. te HTIegom on C. U. to Haarlemmermeer, werens bloembol lend iefs'al, in November gep'eegd. Wetenschappelijke Bericht®» Oc zon-ec!ips. Am ta seint uit Bonkoelen: Do zon-eclips was volkomen bij onbewolkt on hemel. Do heer Millro, van do Swarthmoro Expedi tion, verklaarde: Het was ecu wonder mooie zonsverduistering. De atmosfeer was niet volmaakt, maar zeer mooi. Wij zijn zeer tevreden. Frcundlich verklaarde: Bij matig zicht was waarneming mogelijk. Resultaat twij felachtig. B tf DE OE3GEVcMG. NOORDWIJK. Wegwerken. Naar wij vernomen zijn de rcconstructiewerkcn van den Hceren- en Gooweg onder onze gemeente aan deu laagsten inschrijver de Ned. Basalt Maat schappij te Zaandam opgedragen voor 138090. Bouwen. Door B. en W. is een bouw vergunning verleend aan do N.V. „Uitge breid Bezit" voor het bouwen van 2 land huizen aan den Emmaweg. VGORHGUT. Gemeenteraad. Reconstructie hoofdweg Ccld- leening Wegenbelasting Se cretariswoning. Gistermiddag 2 uur kwam de Raad In openbare vergadering bijeen. Afwezig wa ren do heeren Van der Ilulst, wegens ziek te en Van der Laan wegens verblijf in bet buitenland. Na opening der vergadering door don Voorzitter met gebod en aanwijzing van den heer Van der Voet lot eerststemmend lid, ging do Voorzitter over tot het houden der gebruikelijke nieuwjaarsrede. In deze rede herdacht spreker op do eer ste plaats het afwezige lid Van der Hulst, vvien hij felicitcerdo met zijn herstel, ho pende dat hij weldra geheel hersteld do vergaderingen wederom zou kunnen bij wonen. Vervolgens wenscht bij allen leden mot hun gezinnen en families oen Zalig en ge lukkig nieuwjaar. Een gelukkig nieuwjaar ook voor de gemeente. Spreker geeft hierna een overzicht van den loop der bevolking over het afgoloo- pen jaar en kan daarbij corstateeren, dat de. bevolking der gemeente in 1925 met 98 zielen is toegenomen. Het sterftecijfer is gunstig: slechts 20 overlijdens werden in geschreven. De vestiging neemt wederom toe, zulks ook in verband mot de bevolking van het voormalig Seminarie, thans St. Gcrardusgesticht. Wat de algemeeno gebeurtenissen in don lande betreft wijst spreker op den storm ramp, welke eenige plaatsen in ons land teisterde, terwijl thans weder een groot aantal plaatsen door een verschrikkelijken watersnood zijn getroffen. Van dezo plaats wil de Voorzitter, mede namens den Raad zijn deelneming met de zwaar bezochten betuigen Aangaande do meer dan gowono ge beurtenissen kan het volgende worden ver meld; Do Drug in den Engelschenweg werd door ren nieuwe betonbrug vervan gen. De uitbreiding der straatverlichting, zoowel gas als eleclriciteit. werd verder voorlgezot. Met oen bebouwing van bet ge meentelijk bouwterrein (Everlasting) werd een aanvang gemaakt door de Bouwvoree- nieing door het oprichten van 16 arbeiders woningen. Het gemeente'ijk budget onder ging eenige verliehting doordat tot conver teering van peldleoningen werd besloten. Gemeentegrond aan don 's-Gravcndam- schenweg werd voor bouwgrond verkocht. De indeeling der gemeente onderging oen gedeellelijko verandering en worden nieuwe gedeoltel. verandering en er werden nieuwe bijzondere lagere school geslicht in het St. Gerardusgestichf, waarin tevens een R. K. Vakschool, welke een goede toekomst be loof, werd opgericht. Tenslotte wijst spreker nog op bet door Amerika uitgevaardigd invoerverbod van narcissen, door welken maatregel de bloem bollenstreek in bot algemeen in haar be landen wordt getroffen. Alles te zamen genomen ecbler is do toestand van de gemeente, zooals dio zich heeft ontwikkeld, niet ongunstig en hij hoopt dan ook, dat, zoo mogelijk, do leden nog met meer animo dan vorig jaar de ge- meentebelandrn, met verlrouwen op do toekomst, zullen blijven dienen. Het oudste lid van den Raad, do beer Colijn, beantwoordt deze rede en wenseht den Voorzitter en zijn familie wederkeerlg in het nieuwe jaar alle goeds toe. De notulen van de vorige vergadering worden daarop golezon on onveranderd goedgekeurd. Do Voorzitter doet mcdedopling van ver schillend© ingekomen stukken, waarvan vermelding verdienen een besluit van Ged. Slaton tot verdaging hunner beslissing on do boprooting voor 1926; een Kon. besluit van 30 Dec. 1925 strekkende tot goedkeu ring der school^cldverordening, alsmede oen adres van de Afdeeling Voorhout der Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur, waarin verzocht wordt maatrege len te treffen dio paal en perk stellen aan het losloopen van honden, hetzij door in voering van een belasting, die do toene ming van straathonden tegengaat, hetzij door een algemeen verbod uit te vaardigen cm honden los to laten loopen. Laatstge noemd stuk werd oin advies in handen go- steld van 13. en W. Do Voorzitter doet voorlezing van een schrijven van Ged. Staten betreffende do gcmeentcbegrooling dienst 1920 en licht toe het daarop door B. cn W. ontworpen antwoord met besluit tot bot aanbrengen van eenige ondergeschikte, meest admini stratieve, wijzigingen in de bngrooting. Zonder beraadslaging of stemming i wordt het concept antwoord goedgekeurd WAT GEEFT DE RAOIO VANAVOND? Hilversum, 1050 M. 6.507.10 Lezing door ir. G. A. Ten Hoopen, over: Een praatje over accumu latoren (2o ged.). 7.45 cn 10.Persber. Vaz Dias. 8.10 Concert door leden van het II. D. O.-orkest. Fr. Lupgens, lo viool, Bouberg Wilson, 2e viool Roelof Brinkman, cello- Egbert Veen, piano. 8.409.20 Lezing van Hot Nul van bot algemeen. Spreker: Prof. II. de Graaf, hoogleeraar te Utrecht, over: Do inensch tegenover zijn medemensch in den loop der tijden. 9.20 Concert door het H. D. O.-orkesL Davcnlry, 1600 M. 5.05 Concert door het radiokwartet cn sopraanzang. 5.35 Ivinderuurtjo. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Tijdsein, weerber., nieuws. Uil trek sel uit do radiobladen. 7.50 Pianostudies van Chopin Op. 25 deel 3. 8.Lezing: The housing problem. 8.20 Populaire klussiekc muziek door orkest. N. All in-bas. 10.„Mercenary Mary", tooncclstuk. 9.40 Werken van P. Fletcher door or kest. W. Ajcllo, sopraan. 10.20 Tijdsein, v. oerber., nieuws. Lo zing: Air sense in Women. 10.5011.20 Vocaal-concert door C. Carey, bariton. 11.2012.20 Jazzmuziek door do Wainwight's band. 12.202.20 v.m. Dansmuziek v. d. Mid night follies. „Radio-Paris", 1750 M. 8.35 Koersen en Havaspersber. 8.5010.20 Orkestconcert en causeri» Königswusterhausen, 1300 M. 7.209.20 Opvoering van de komische opera: „Do barbier van Bagdad", opera in 2 doelen van Cornelius. Daarna tijdsein, weerber. en nieuws. Brussel 262 M. 8.20 Lezing Les problcmes de la rndm phonie Europeënne. 8.35 Orkcst-concort. 9.20 Dansmuziek. 10.20 Nieuws. Münsler, 410 M. 5.406.Lezing: Lautsprecher und Lautsprecherempfang. 6.207.20 Voorlezing u. d. werken van Grillparzcr 7.208.05 Engelscbo les. 8.05 „Abu Massan", opera in 1 acto. Daarna concert. FEUILLETON. Het vervolg en slot van het feuiüctr plaatsen wij morgen. en lot het aanbrengen der vorandoriugen besloten. Do Voorzitter vat in een kort resumé samen de verschillende maatregelen ui on derzoekingen, welke B. on W., mede ter uil- voering van het in de vorige vergadering omtrent deze zaak genomen beginselbesluit hebben verricht. Nadat do keuzo was gevallen op een re constructie en asfaltecring dor wegen naar hel z. g bitumen-systcera (Topckn), zijn onder leiding cn voorlichting van '<s- hundigen, diverse werken en wegen door B. cn W. cn den Gom. Opzichter persoon lijk bezichtigd De conclusie, waartoe na do verschillende onderzoekingen werd geko men was deze: dat de reconstructie volgens genoemd betrekkelijk nog nieuw systeem vooral was een kwaslio van vertrouwen. Daarom werd een prijsopgave gevraagd van tweo grooto maatschappijen, welke ten eanzien van wegenbouw als solicdo cn des kundige uitvoerders bekend staan en met betrekking tot do z. g. bitumenwogen on dervindingen hebben opgedaan. De Voorzitter vergelijkt de van de Ned. Basalt-Maatschappij te Zaan'am en do Maitschappij Wegenbouw lo Utrecht inge komen offertes, waaruit blijkt, dal laatst genoemde Maatschappij de goedkoopste aanbieding doet nl. 4.50 per M2 te leg gen weg en 1.40 per strekkenden nieter voor het leveren en stellen der knntsleenen. B. on W. inoenen, dat er reden is do uitvoering van hot werk ondershands op to dragen (behoudens goedkeuring van Ged. Slaton) aan de laagste inschrijfslcr Maat schappij Wegenbouw to Utrecht. "De Voorzitter doet voorlezing van hol oxitwarp-besluit. Begonnen zal worden met het recon* slrucercn van do Hoofdstraat cn den Jac van Beieronweg, terwijl later, als do Pro vincie bereid is ton minste 50 pet. in do kosten bij to dragen, do Teylingerlaan cn du 's-Gravendamschcweg in bet plan kun nen worden opgenomen. Do kosten voor do eerstgenoemde wegen zullen, berekend naar do prijzen van do laagste inscbrijfster, bedragen in totaal 76000.waaronder zijn begrepen do kosten voor eenige bijkomende kleine wer ken aan rioleering c. d. Do kosten van do Teylingerlaan en den VGravendnm- schenweg zijn berekend op totaal f 46550 Do duur van den weg is gesteld op ten minste 25 jaar, gedurende welk tijdvak do weg geen onderhoud vereisclit. liet is do bedoeling oin de buitengewono uitgaven uit do opbrengst eener geldleening te dekken, en de geldleening af te lossen in 25 jaren in 25 gelijke jaarlijksche annuïteiten, :;root elk, berekend naar een rentevoet van 5 pet. 'a jaars, rond 6395.(voor de eerste twee wegen). Het annuiteitsbedrag is dekken door de opbrengst oencr wegenbe lasting. net lid Van der Voet informeert of ooV rekening is gehouden met de aanwezigheid in don weg van gasleiding en elcctrischen knhoL De Voorzitter zegt, dat (leze zaak reeds met de Directie der Lichtfabrieken is be- sproken. De gasleiding cn kabel zouden

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3