sport lucht fcïng in fceslag genomen. Een ambtenaar der te Amsterdam gevestigde „Valschgeld Centrale" is naar Rotterdam vertrokken, teneinde bij het verhoor van de gearres teerden behulpzaam te zijn. Bij het voorloopig onderzoek is voorts gebleken dat de 20-jarige kunstschilder Arts van de door hem vervaardigde tee- keningen koperetsen maakte en daarna het afdrukken begon. De 34-jprigo fa brieksarbeider Hurkens bemoeide zich met de fabricage niet, hij zorgde voor de cir culatie. Vijfde doodelijke mijnongeval In dit jaar. Uit Heerlen wordt gemeld: Wederom Ie een doodelijk ongeval in het mijnbedrijf voorgekomen, het vijfde reeds in dit jaar Thans op de staatsmijn Wilhelmina, waar de 22-jarige, ongehuwde mijnwer ker TI. J. Cals, uit Vaals, onder afvallend gesteente geraakte, en dientengevolge over leed. Naar „Het Volk" mededeelt, zal het S. P Kamerlid W Drop, zoodra do Tweede Kamer bijeenkomt, verlof vragen om de re- georing te interpölleeren naar aanleiding van het groote aantal bedrijfsongevallen, ■waaronder zeer vele ongelukken mot doo- delijkoD afloop, dat in de Limburgsche mij nen den laatsten tijd heeft plaats gevonden Do heer Drop zal, als de interpellatie wordt toegestaan, aaD de regeering eenige vragen stellen over de wijze waarop de bestaande .veiligheidsvoorschriften worden toegepast. Doodelijk ongeval te Enschede. Op de textielfabriek der firma Gerhard Januink eD Zn aan deD Cromboff.''bleek weg te Enschede, is Dinsdagavond een doodelijk ongeval gebeurd. De 14-jarige wevershulp G Grijzen geraakte onder val lende balen katoen Hij is spoedig daarop aan de gevolgen overleden. Plotseling sterfgeval. Volgens de Franscbe bladen heeft de gewezen Duitscbe keizer dezer dagen een kleine operatie ondergaan, aan bet oor, welke uitstekend slaagde. De operateur, professor von Helmert uit Berlijn, dineer de denzelfden avond met den keizer, maar werd vervolgens plotseling ziek. Hij gaf «enige uren later in het hospitaal te Utrecht den geest Zonderling sterfgeval. In de mijn „Julia" te Eygelsboven werd Maandagavond de 22-jarige mijnwerker Joh Gonslen, bewusteloos in de mijn ge vonden. De jongeman werd naar de ouder lijke woning overgebracht, waar hij Dins dagmorgen overleed De doodsoorzaak kon nog niet vastgesteld worden. Uiterlijk let sel was niet aanwezig. Droevige consternatie van ongelukken. Woensdag geraakte te Delft in de Mo lenstraat ten huize van den heer B een wieg in brand, waarin een kindje van 8 maanden lag. Toen de passeereude doktor H. bet kindje, dat brandwonden had be komen, per auto naar het ziekenhuis ver voerde, werd de auto bij de Vlamingstraat door een vrachtauto aangereden. Do moe der vluchtte te voet met het kind naar het ziekenhuis. De auto werd ernstig be schadigd. Een knoop ingeslikt liet driejarig kind van den heer Z. te Valtho slikte een knoop in. Hut kind is onmiddellijk naar het ziekenhuis te Assen vervoerd. Het drama te Rotterdam Omtrent het drama in de Beverstraat te Rotterdam kan nog nader worden gemeld, dat de anonieme briefschrijver den zoon beschuldigt van den moord en de moeder van medeplichtigheid. Hij laat zich in minder waardeerende termen over de twee uit. Aan zijn in den brief geuit voornemen, om zelf op het bureau te komen, heeft hij echter nog niet voldaan De moord is, naar de politie heeft vastgesteld, gepleegd met «en bijl of met een hamer, die in het huis gevonden zijn. Bloedsporen heeft men er echter niet op kunnen vinden. De ver moorde is eerst op hel voorhoofd geslagen, oen op het achterhoofd en daarna in een ♦oort nis gedrukt. Het bewijsmateriaal tegen den jongen is zoo groot, dat zijn ichuld onomstootelijk vaststaat. Uit de rails geloopcn Gistermorgen om elf uur is een motor wagen van lijn 15, komende uit de richting West Kruiskade, te Rotterdam, door on bekende oorzaak nit do rails geloopen. Do tram liep tegen de pui van het café van R. Een gedeelte van de pui word vernield, terwijl twoe groote spiegelruiten werden verbrijzeld. Om verder instorten te voor komen, heeft men de pui gestut. Een 18- jarig meisje, dat op het trottoir liep ge raakte beklemd tusscheè den tramwagen •n het huis. Zij is ernstig gewond naar het ziekenhuis aan den Coolsingcl overge bracht. Groote brand te Rotterdam. e Gisteravond om kwart over elf werd door een surveilleerend politicman brand ont dekt in de bovenverdieping van de scheeps- reparatie-inrichting van de firma D. Rijns dorp aan het Piet Heynsplein te Rotter dam. Nauwelijks had de agent zich naar de baastbijzijnde post begeven om alarm to maken of de vlammen sloegen reeds fel bo ven de daken uiL De brandweer was spoe dig ter plaatse en tastte met een aantal stralen op de waterleiding het fel woedende vuur aan. Het was echter heel moeilijk om bij den vuurhaard te komen. Daarvoor moesten slangen over de daken van omlig gende panden worden gelegd opdat de brandweerlieden van verschillende kanten toet vuur konden bestrijden. Weldra bleek dat het weinig nut zoo heb ben wanneer alleen met de waterleiding Üe brand werd bestreden. Daarom maakte 'de brandmeester Mee, die de leiding had, groot alarm, waarop een tweetal rijdende stoomspuiten en de drijvende stoomera „Maaswerken" en „Havendienst 2" uitruk ten. Hand over hand nam de brand, die in het oude pand en den zich daarin bevin denden voorraad gretig voedsel vond, toe. Op grooten afstand waren de vlammen zichtbaar en daar men niet wist welk een omvang deze brand zou nemen werden de omwonenden gewaarschuwd om op hun quivivo te zijn om op het eerste sein de woningen te kunnen verlaten. Dit is ech ter niet noodig gebleken, want door het kranig optreden van de brandweerlieden werd het vuur van alle kanten aangetast en groote massa's water in de vuurzee ge worpen. Al heel spoedig na het uitbreken van den brand stortte het dak in, tenge volge waarvan een oogenblik de vlammen opnieuw oplaaiden. Na ongeveer drie kwar tier met 10 stralen water te hebben gege ven kon de hoofdman C. van de Wetering, die intussehen de leiding had overgeno men, constateefen, dat men het vuur onder de knie had zonder dat dit gelegenheid had gehad zich naar andere panden voort te planten Om half één was het vuur zoo goed als gehluscht. Voor zoover kon wor den nagegaan was de zolder en de daar naast gelegen verdieping van de scheeps- werkplaat.s geheel uitgebrand. Alleen gedeelten van de muren stonden nog overeind. Beneden was do waterscha de uit den aard der zaak zeer groot, even als in de daarnaast gelogen werkplaatsen, waar de brandweerslangen waren doorge legd. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Om 5 uur had het personeel de zaak verlaten en toen werd niets verdachts op gemerkt. De schade, die vrij aanzienlijk is, wordt door assurantie gedekt. Het werk van de brandweer werd zeer bemoeilijkt en leverde groote gevaren op, omdat al spoedig na den aanvang van het blussrhingswork het water bevroor en daken en straten spiegelglad maakten. Ge lukkig kwamen echter geen ongelukken voor. Vechtende politiemannen. De rijksveldwachter H en de gemeente veldwachter I., beiden te Dordtsche Brug, onder Zwartemeer, waren naar Duitsch- land geweest om een zaak te onderzoeken. Op den terugweg bezochten zij een café. Naar bet scheen waren zij boven hun bier geraakt, waardoor zij ruzie kregen en handgemeen werden. De timmerman S., die eenige herstellingen in het café zou opknappen, kwam tusschenboide, doch werd door een der twee met de re volver bedreigd. Daarop werd een ge meenteveldwachter gewaarschuwd en hoe onaangenaam het ook voor hem was, moest hij tegen de beide poli tic mannen proces-verbaal opmaken. Een snoek in een café gevangen Bij het ovorstroomen van een dijkje in de Hoven te Zulphcn is met het IJselwater een snoek van ruim vijf pond in de gelag kamer van een café aldaar terecht geko men. De plaats waar deze snoek gevangen werd, was wel buitengewoon, rvenals het wapen, waarmee hij werd gedold, namelijk een rijwielpomp. Een Raad van Arbeid in de gevangenis. Naar wij vernemen, zal de Raad van Arbeid te Goes worden ondergebracht in. de reeds vele maanden leegstaande voormalige strafgevangenis. Aan een aan nemer ter plaatse is door den districts- bouwkundige opgedragen het gebouw voor dit doel in orde te brengen. De Zaandijker tol Gistermorgen bad ten gemgentehuize te Zaandijk de verpachting plaats van den bekenden Zaandijker tol. Ingekomen waren 7 biljetten. Laagste inschrijver was de heer B Eykel te Voorschoten voor f4000 en hoogste de heer R. Roem t? Zaandam voor f 15.015 De tol is aan den laatste gegund. Onveilig strand. Het strand zal Maandag a s. van 10 uur v.m. tot half 3 uur n.m. van Scheve- ningen tot Wassenaarsche slag onveilig zijn wegens schieten met mitrailleurs en op Dinsdag en Woensdag a.s. van 11 uur v.m. tot half 3 uur n.m. eveneens tot Wassenaarsche slag wegens schieten met geschut. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan weder voor het publiek toegankelijk is, wannecT de vlag gen, waardoor de onveiligheid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. ESuitenl. Berichten De Duitsche schepen in het ijs. Rusland helpt. Gedurende de laatste 24 uur is do situa tie der Duitsche schepen ernstiger gewor den, en een achttal schepen loopt zelfs ge vaar ineengedrukt te worden. De ijsbreker „Purga^ heeft door den druk der ijsmas sa's ernstige averij opgeloopen. Esllandsche en Finsche vliegtuigen vliegen sedert gis teren boven den Finschen Golf, doch de hevige mist belet het omlaagwerpen van pakketten levensmiddelen naar de sche pen, welke nog slechts over geringe rant soenen beschikken. Gerapporteerd wordt thans door drie Sovjet-vliegtuigen, dat het hun gelukt is levensmiddelen op do schepen te werpen. De Zweedsche mailboot „Posseidon" heeft op haar terugweg uit Reval gerapporteerd, dat de Haven van Helsingfors niet meer te bereiken is, terwijl de Golf langzamer hand geheel dichtvriest; de koude bedraagt 36 gr. F. In de straten van Riga en Re val heeft men groote vuren aangelegd om het verkeer dragelijker te maken en pad vinders patrouilleeren door de straten. Uit verschillende districten koipen be richten, dat hier en daar benden wolven gesignaleerd zijn. De Letlandsche politie rapporteert, dat een 13-jarig meisje op weg naar school, door wolven is ver scheurd. Een schooljongen, die door wol ven omsingeld was, kon slechts met groote moeite gered worden. Ingezonden Mededeeling. Overspannen Zenuwen vragen een Kalmeerend en Zenuwsterkend middel. Miinhartit's Zenuwtabletten beantwoorden volkomen aan dit doel. Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 6731 Treinbotsing In België. Eenige passagiers gewond. Een personentrein, uit Antwerpen naar Brussel vertrokken, is bij bet station Schaerbeek op een goederentrein geloopen Enkele reizigers werden gewond. De schade is aanzienlijk. De trelnoverval In Mexico. Hoe de bandieten te werk gingen. Uit nadere bijzonderheden uit Mexico City aan de „Daily Telegraph" blijkt, dat bij den treinoverval, waarvan wij reeds uitvoerig mededeeling deden, de roovors op de meest koelbloedige wijze zijrt te werk gegaan. De roovers, wier aantal niet be kend is, stapten te Guadalajara als passa gier gekleed op den trein, waarvan zij, toen hij eenmaal /eed, alle deuren afsloten. Zij tneden daarna den slapenden soldaten van het militaire escorte de keel door, of scho ten ze dood en gingen vervolgens over tot bet stelselmatig dooden met revolver en mes van het meerendeol van bet personeel. Vervolgens trokken zij den heelen trein door, om de passagiers te berooven, waarbij zij iedereen, die maar even tegenstand hood, van het loven beroofden, en ook ve len, die geen tegenstand boden, eenvoudig als sport doodden. Een mijnramp in de Vereen. Staten. 100 mijnwerkers bedolven. Uit Yilbutton (Oklahama) wordt gemeld: Gisterenmorgen had een geweldige ont ploffing plaats in de kolenmijnen Dcgnan M. C. Connel. Honderd mijnwerkers wer den in de instortende schachten bedolven Er bestaat weinig hoop, dat zij gered kun nen worden. De explosie was zoo hevig, dat diepe putten in den grond werden ge slagen. Nader wordt nog door Reuter gemeld, dat een aantal redders, voorzien van gasmas kers, de ingesloten mijnwerkers trachten te bereiken langs de luchtschachten, die nog niet versperd zijn. Een paar opgesloten mijnwerkers zouden met de reddingsbrigade hebben kunnen spreken. Ook een mijnramp in Westfafen. De Pruisische autoriteiten voor het Mijnwezen declen mede, dat Dinsdagavond om negen uur in de mijn „Vereinigte Trnp- peH te Silschcde (Westfalen) ten gevolge van een ontploffing, twee mijnwerkers ge dood en vijf gewond zijn. Een der lijken is nog niet gevonden. Twee Pcrtuqceschc aviafeurs omqckomen. Op het vliegveld Alverca (nabij Lissa bon) zijn Dïnfeda& twee jon-e portugeoscho aviateurs met hun vliegtuig neergestort. Beide vliegers zijn om het leven gekomen. Een reddingsploeg in Japan omgekomen. Een telegram uit Foekoeola meldt, dat een ontploffing hoeft plaats gehad in een kolenmijn in Takamatsoe. Een persoon word gedood en verscheid en en gewond. On middellijk na het hlusschen van don brand begaven zich zestien mijnwerkers en een reddingsploeg in de mijn. Plotseling had den er toen opnieuw verscheidene ontplof fingen plaats. Volgens ooggetuigen zijn de leden van de reddingsploeg vrceselijk ver minkt. Vrachtauto mpt soldaten in een ravijn. In de nabijheid van Florence is Dinsdag een met 20 artilleristen en een groote hoe veelheid munitie geladen vrachtauto in een afgrond gestort. Wonder boven wonder word niemand der manschappen gedood. Allen hadden echter verwondingen bekomen. Drie waren ernstig gekwetst. Noodlottige brand te Toronto. Om 4 uur Dinsdagmorgen is te Toronto brand uitgebroken in een particulier huis, waarbij zes personen om het leven geko men zijn. Valsche Letlandsche ge'dstukken. De stroom van valsch geld schijnt nog niet internationaal genoeg te zijn. Na do ontdekking van onecht Fransch, Portu- geesch, Joego-Slavisch, Duitsch en Neder- landsch geld, komt thans uit Hamborn bericht, dat gedurende de laatste dagen aldaar vervalschte 1 Letjes-stukken der Letlandsche republiek in beslag zijn geno men. Berooving van postbeambten. Te Nordhausen in Weslfalen hebben Dinsdagmorgen drie mannen twee postbe ambten overvallen, juist op het oogenblik, dat deze met een mand mot 12000 Mark het gebouw van de rijksbank wilden binnen gaan. De roovers sloegen de postmannen neer en gingen er met hun rijken buit van door. Toen ze echter zagen, dat ze achter volgd werden, wierpen ze de mand met geld weg en trachtten ze een goed heenko men te zoeken. De politie zat hen echter dicht op de hielen en na een opwindende jacht dwars door de velden slaagde zij er ir de roovers nabij het 10 kilometer verder gelegen Otterode in te balen Hier ontspon zich een vuurgevecht met revolvers, waar bij 'n roover doodgeschoten en de tweede ernstig gewond werd. De derde vluchtte de bosschen in, waar men hem later met een kogel in het hoofd vond liggen. Hij had blijkbaar een einde aan zijn leven ge maakt. Ook de zwaargewonde roover, die naar het ziekenhuis is gebracht, zal er waar schijnlijk het leven bij inschieten. Sneeuwstormen In Amerika. In de Oost-Sta ten van Noord-Amerika heeft volgens de „New York Herald" een geweldige sneeuwstorm gewoed, waarvan in de stad New York 4 en in New-Enge- land 10 personen het slachtoffer zijn ge worden. Vermoed wordt echter, dat het aantal dooden nog grooter zal zijn. Volgens de „Chicago Tribune" zijn ver scheidene telefoon- en telegraafleidingen vernield. Ook het spoorwegverkeer op de groote lijnen zou grootendeels zijn lam ge legd. Strenge winter In Finland. Uit Helsingfors wordt gemeld: De win ter heeft ditmaal met ongewone streng heid in Finland zijn intrede gedaan. Het scheepvaartverkeer wordt door het ijs zeer belemmerd. De vijf Finsche ijsbrekers zijn voortdurend aan het werk, doch moe ten zich bepalen tot het openhouden der havens Hangö en Abo. Helsingfors is voor het scheepvaartverkeer geheel gesloten. Hevige sneeuwval in Italië. Na de hevige koude van de laatste da gen woedde te Napels Dinsdagmorgen vroeg een geweldige sneeuwstorm. De Vesuvius en geheel Napels was met een dikke laag sneeuw bedekt. Een derge lijke zware sneeuwval is in geen jaren voorgekomen. De activiteit van den Vesuvius. De vulcanische uitbarsting van den Ve suvius dreigt een ernstiger karakter te zullen aannemen dan men aanvankelijk vermoedde, ofschoon de omliggende plaat sen nog geenszins gevaar loopen. Professor Malladra, directeur van het Vosuvius-observatorium, heeft nu enkele inlichtingen gegeven oveT de nieuwe acti viteit van den beroemden vuurspuwenden berg. Volgens Malladra is het verschijnsel der huidige erupties een normaal iets, dat als een toeken van de „goede gezondheid'' van den vulcaan moet beschouwd worden Deze uitbarstingen van den kleinen krater komen vrij geregeld voor, soms tot twee cf driemaal per jaar. Het was nu veront rustend. dat geen eruptie meer was gere gistreerd sinds April van vorige jaar. ITet uitwerpen der lavazooaft het thans gebeurt is een veilig teeken, dat de hor.g goed functioneert. Met zekerheid mag der halve worden aangenomen, dat elk gevaar voor het zich openen van nieuwe kraters afwezig ft. Groote hitte in Zuid-Afrika. Ten gevolge van de groote hitte zijn vele persmien in de straten van Pretoria flauw gevallen. De voortdurende droogte veroor zaakt groote ongerustheid in de landbouw districten van Transvaal en den Oranje- Vrijstaat. De mais-oogst is ver beneden het gemiddelde. Mederlandsch Oosf-'ndië. De Olifant in den weg. Oude Hindo e-k u n s t. In een van de wegen, die werden aange legd in het belang vaD de nieuwe ontgin ningen bij het bosch van Gadoengan, aan den voet van den Kloet, bevond zich een reuzenkei, die voor het verkeer zeer hin derlijk was. De dienst van het boschwezen besloot _dan ook, schrijft de Kcdirische correspon dent van de „N. Soer. Crt", dezen „steen des aanstoots" te verwijderen. En zoo loog op een goeden dag een ploeg werkvolk aan den arbeid, om den kei, die zoo in den weg lag, weg te rui men. Na ecnig beraad besloot de mandoer, naast den steen een diep gat te graven ora na gereedheid daarvan den kei daarin te kieperen. De werklui sloegen dus aan het graven: maar aan den steen kwam geen einde, dus men ging steeds dieper. Totdat de steenklomp zoover was blootgelegd, dat zich aan de verbaasde blikken der werk lui niet een eenvoudige ruwe steenklomp doch een bewerkte steen vertoonde. En toen de nieuwsgierigheid eenmaal was opge wekt, begonnen de gravers met het bloot leggen van de andere zijde van den be werkten steen. Toen het werk voor een goed deel was volbracht, zagen hunne ver baasde oogen een olifant met jong en twee jongensfiguren, uit één groot steenblok op kunstige wijze uithouwen. Deze merkwaardige ontdekking had drie weken geleden plaaats; wij bezochten de ont graven beeldengroep, die thans geheel is bloot gelegd. Men bemerkt direct, dat de beeldhou wers op de een of andere wijze in hun werk zijn gestoord, want bet is niet tot vol tooiing gebracht. Daar het bosch van Ga doengan aan den voet van den Kloet ligt en die streek in den loop der eeuwen meer malen door erupties geteisterd werd en in die richting de kenteekencn van vroeger laharstroomen te onderkennen zijn, is voor het naaste aan te nemen, dat de ne derzetting waar men aan het uitbeitelen van deze groep bezig was, door een la har- stroom is overvallen, terwijl de plaats waar de steen in bewerking was, door lawa is bedekt. Doch hoewel niet geheel afgewerkt, on derkent men direct, dat men voor de beel tenis van den olifant staat. Do bcenen, de ooren,. de slurf enz. zijn nog niet natuur getrouw weergegeven. ^Aangezien het dier zonder slagtanden is en door een jong aan zijn rechterzijde vergezeld is, moet men veronderstellen, dat men een wijfje beeft willen uitbeeldcq, terwijl aan haar linker zijde twee jongensfiguren te onderkennen zijn, die evenals het jong, nog minder zijn afgewerkt dan de moederolifant. De ge- hcele groep rust op een voorstuk en is 2.G0 hoog en 3 meter lang. De proporties van den olifant zijn goed getroffen; jammer dat de makers in hun werk zijn gestoord, doch van den andoren kant mag men toch het toeval dankbaar zijn, dat deze groep te voorschijn geko men is. De bedoeling is nu, het beeldhouwers- werk door een gegraven sleuf door middel van houten rollen uit de vindplaats op den weg te rollen en het een waardige plaats te geven aan den weg in den aanplant. On- noodig te zeggen, dat de oliafnt nu reeds voor heilig wordt verklaard. RECHTZAKEN Hef drama in de Schiestraat te Rotterdam. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisteren de Rotterdamsche vrouwen G. de J en J. v. G. recidiviste, beiden gedeti- neerd, wegens berooving van een schipper, welke berooving ten slotte het drama in de.Schiestraat, waarbij de molenaar Am. brosius is gedood, ten gevolge heeft ge- had, veroordeeld ieder tot 2 jaar gevan- genisstraL beiden schuldig verklaard aan diefstal in verecniging. De vrouwen had den thans een volledige bekentenis- afgo. legd. De rechtbank te Rotterdam had de vrou wen onderscheidenlijk wegens diefstal en medeplichtigheid aan diefstal veroordeeld eveneens ieder tot 2 jaar gevangenisstraf. FAILLISSEMENTEN! Uitgesproken: J. A. Rooker, barbier, te Hoofd dorp, Marktlaan 1. Cur mr F J D. Theyse te Haarlem. A. G. Boexe, groentenhandelaar te Roe> lofarendsveen. Cur. als voren VOETBAL. Overgespeelde Cup-matches. Gisteren werden de onbeslist gebleven wedstrijden van de 3de Cup-ronde overge speeld. De uitslagen luiden: Manchester C.Corinthians A0 ArsenalWolverhampton W 10 Crystal PalaceNorthampton 21 Burnley—Cardiff City 02 PortsmouthDerby G 11 (Na verlenging) LiverpoolSouthampton 1—0 BILJARTEN. Competitie L. B B. De uitslag van den wedstrijd D O. S. Ill Rijnzicht gehouden in café „Zcmorlust" luidt als volgt: Car Brt. H S G<un P V d. Berg (D.O.S.) 100 "7 9 2 70 N.N (Rijnzicht) 57 37 9 1 54 v Berge Henegouwen 100 °8 14 2 78 N.N 83 36 10 2 AA Chr. Sncehoer 100 12 2 32 I v. d Heijden 77 43 9 79 D. Fasseur 100 55 9 1.82 N Everts 02 55 5 1 13 D Fasseur (res.) 95 53 7 1.79 F Veltman 100 54 13 1.85 DOS. 495 en Rijns ieht 884 er De uitslag van den med wer -Kid f2c 'gedeelte) tu'sschen de Pool 1 en P. 0. B. Voorschoten, gehouden in enf* „Over Bosch'' te Voorschoten, luidt: Car Brt. D S. Oom F v. d Berg (TVO.B.) 150 35 10 4 28 R d« Roo (de Pool) 141 35 2° 4 02 N Wassenaar 145 37 '7 3 31 W. F K. 450 38 f.3 3 P4 W Chrispiin 128 51 0 2.50 D A. Pcijne 150 5° 18 2 88 W Feske 150 34 21 4 41 .V Kulk 83 34 12 2 44 (si van Os 62 40 7 1 55 N Noordman 150 41 '3 03, De 2e partij R de Roo n v Berg is met de stand 121132 af- rh-ol -n wegens tijdsgebrek en werdt riet u •rid. D O. B 635 en de Pool CA - Totaal De Pool 1395 on D 1260 car. rus de Pool heeft d"7e n.ed ile-wcdstrijd gewonnen met 135 ear Vcor de Clymossehc e'cn. Het nieuwe S'adion. Verschenen is de-voordracht vr.n B. en W. der gemeente Amsterdam b treffende de uitvoering van voorb-rri !e werken voor den bouw van het Olyrr- >ch Stadion. Volgens de ontworpen over 'en'omst mei „Het Ned Sportpark" krü <'it lichaam in ruil voor den afstand van bet prfpachtó- recht op het tegenwoord'-e Sta ':onlcrrein, ir. erfpachtgronden, gelegen ten W van den Amstelvcenschewec. tor grootte van pl m. 130.000 M2 Op dit terre:n zal hel N O. C. de noodige blijven 1 cn tijdelijk# gebouwen en inrichtingen stichten, alstne- de oen zwerrbasrin aanleggen De pachtsom blijft 7.974 60 per jaar tot 1939 en wordt daarna 5 109 73. Voor de eerste werken, ophooging der terreinen e. d. vragen B en W oen he-1 rag van 1.185.000 ter bcschikkin - te stellen en voor ophooging var d i mstrlveeff echeweg met daaraan grenzt.ulp ^ronden f 715.000, in totaal derhalve f 1 9OO.0O0. Voorts bevat do ontwerp-overenmnsl een uitvoerige regeling d~r winslvcrdee- ling. Maximaal zal de remeen'o Amster dam over eenig jaar 47° f '>o uit d# winst ontvangen. De bijdrage der gemeente iu V bouwkos* ten, aan het N. O. C te verstakken ba* draagt 250.000 Per vliegt ig van Spanje naar Buenos-Aires. Den 23en of 24en dezer zal kapitcil Francos met twee kameraden met z'j# watervliegtuig de haven van Palos verla ten en trachten Euenos-Aircs te bereiken Uit Palos is ook Columbus zijn tocht be gonnen. De weg, dien Francos met wj vliegtuig wil afleggen, is ongeveer 10 0# K.M. lang. Het gevaarlijkste gedeelte z* zijn van Kaap Vcrdi naar de Braziliaan- sche haven Pernambuco, omdat er dal 3000 K.M. zal moeten worden afgclejd, zonder dat de vliegers land in zicht zul" len hebben. Ze zijn van plan dit gedeelj» van hun tocht 's nachts bij volle maan ondernemen. Francos en zijn makke*1 zullen een Duitsch Dornicr-tocstel gebrui ken, dat in Italië in elkaar is cczet voorzien is van twee motoren, elk 50 P K.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4