heeren S. Strijk, P. de Jeu, G. Schuilen- burg en. Th. van der Lugt dat zij hunne be noeming aannemen tot lid van de ecbat- tinescommissie, commissie van toezicht op het lager onderwijs en de commissie iot ■wering van schoolverzuim; 5o. mededeeling van den heer J. van der Meer, dat hij niet in aanmerking wensoht te komen voor een benoeming tot Md van de commissie van toezicht op het lager onderwijs en tot slot een dankbetuiging v.m den volotair ter se cretarie, den heer Gastele! n voor de ont vangen gratificatie. Hierna verzocht de Burgemeester den secretaris tot binnenleiding van den ge meente-ontvanger, den heer van der Meer met zijne echtgenoot©, in verband met zijn 25-jarig ambtsjubileum tot ontvanger de zer gemeente. Be Burgemeester sprak den jubilaris cn zijne echtgenoote als volgt toe: Hooggeachte Jubilaris. Het bijeenzijn van den Baad dezer ge meente op dezen dag en dit uur doet aan stonds denken, dat er vandaag iets bij zonders aan de hand is. En inderdaad is dat ook zoo. Wat beteekent dan wel deze bijeenkomst op den tweeden dag van 't pas begonnen jaar? Niets anders dan dat de leden van den Raad, als vertegenwoordi gers van de ingezetenen der gemeente Al kemade, met hun voorzitter, secretaris en ambtenaren, blijde willen herdenken den dag waarop gij voor 25 jaren het ambt aanvaardde van Ontvanger dezer gemeen te. Het was immers g'steren 25 jaren ge leden, dat gij in gemeentedienst trad, dat aan Uwe handen de gelden der gemeente werden toevertrouwd. Be eerste dag dos jaars leende zich minder goed iot herden king van dit jubilé, Vandaar dan ook. dat wij zoo kort mogelijk daarna zijn bijeen gekomen om U te huldigen. Wanneer ik het gemeente-archief raad pleeg dan staat in de notulen van de Raadsvergadering van 22 November 1900 te lezen, dat voor de vacante betrekking van gemeente-ontvanger zich 21 sollicitan ten haddon aangemeld, en dat na gehou den stemm'ng benoemd werd de heer J. van der Meer. In de daarop volgende raadsvergadering van 27 December 1900 werd gij als ontvangeT beëodigd, om op 1 Januari 1901 Uwe functie te aanvaarden. Waren er bij de aanvaarding van Uw ambt slechts 490 be'astingplichtigen met een opbrengst aan belasting van f3125. in den loop van die 25 jaren zien Wij een stijging tot 1500 belastingplichtigen met een opbrengst aan belasting van f 117 000, zoodat Uw werk in den loop der jaren be langrijk werd uitgebreid. Tk acht het on- noodig thans hier een verdere uiteenzet ting te geven van de omvangrijkheid van Uw werkkring, hoe die ook toenam. Gij hebt steeds Uw taak met de meeste nauw gezetheid vervuld, nimmer was het U te voel iets in Uwe betrokking te doen. Gij «ij't steeds een eenvoudig man gebleven, mot een onkreukbaar eerlijk karakter. Op dit laatste wii ik vooral den nadruk leg gen. Met genoegen mogen wij terug-men op den dag, dat de toenmalige Baad U tot ontvanger benoemde. Wij rekenen het ons tot een dure plicht U op dezen dag onze hartelijke gelukwenschen aan te bieden, niet alleen voor ons zelve, maar ook na mens alle ingezetenen dezer gemeente. Naast een hartelijk proficiat on den dag van Uw zilveren ambtsiub'lé hoort ook een woord van dank Hooggeachte Ont vanger namens de leden van den Baad, ja, namens alle ingezetenen der gemeen'e. onzen dank voor al hetgeen Gij in die 25 jaren m hef belang der gemeente hebt ver richt Geve God U nog tal van jaren go- zondheid en krachten om met een jeugdig vuur bezield do U opgedragen taak naar behooren te blijven vervallen, tot heil van Uzelf, Uwe familie en de gemeente Alke made. Ook U, juffrouw van der Meer, bied ik onze hartel'jko gelukwenschen aan. Zoo menigmaal werd Uw man voor ambtelijke bezigheden geroepen n& den vastgesteld en kantoortijd. Geheel onverplicht gaf Uw man dan zijn vrijen tijd. waaronder d<^ huiselijke gezelligheid liiden moest. Gij hebt daar steeds in berust, overtuigd als Gij waart, dat daardoor het. Algemeen belang werd gediend. Ontvang daarvoor onzen dank. Bo Raad heeft ook gemeend zijn dank baarheid te moeten toonen, door TT Hooggeachte Ontvanger een stoffelijk bewijs aan te bieden. Gij ziet hier voor U staan een eikenhouten tafel met 4 stoelen en 2 fauteuils. Wil dit cadeau van ons aanvaarden, als bewijs onzer erkentelijk heid voor de vele goede diensten aan de gemeente bewezen. Wij vertrouwen dat dit cadeau U welkom zal zijn en in Uwo wo ning een geschikte plaats zal vinden. Wan neer Gij dan na gedanen arbeid rust wilt gunnen aan Uwe vermoeide ledematen, maakt dan gebruik van een dezer gemak kelijke stoelen en denk dan nog eens aan de vertegenwoordigers dezer gemeente, die U dit vol dankbaarheid jegens U aanbie den. Leve Onze OntvangerI (Applaus). Be Geaneente-ontvangor dankte den roorz. als volgt: „Ik ben ten zeerste getroffen Burge meester, voor de woorden zooeven door U gesproken en het valt mij met mede om ie zeggen wat mij op het hart ligt. Tk vraag mij zelve af, maaikt de Burgemeester bet nu niet een beetje te erg om mi'j zoo «rg op te horneten, want hetgeen ik in al die 25 jaren heb gedaan was toch zeker niets anders dan mijn plicht. Bat deze zoo goed mogelijk vervulde plichten door U In toulke schoon© woorden en door zulk oen Jxraohtig cadeau worden erkend treft mij iten zeerste en ik ben U hiervoor ook na mens mijne echtgenoot© hartelijk dank baar voor. Tevens, mijnheer dé Voorzitter, eou ik U bij deze gelegenheid willen be danken voor de goede verstandhouding en prettige samenwerking welke er altijd tus- •chen ons heeft bestaan en' ook de ge meente-secretaris en al het personeel ter secretarie dark ik harte1 ijk voor dezelfde samenwerking. Tevens dank ik degenen hartelijk die mij de schitterende attentie gisteren ten huize bewezen. Burgemeester, Wethouders en leden van den Raad, wees er van overtuigt, dat ik den tiid, die mij nog rest om mijn functie te mogen waar nemen, zal trachten te besteden met nog meer ijver en plichtsbesef en dat ik daar na nog vele jaren zal terugdenken aan den 2en Januari, welke voor mij en mijne echtgenoote Is geworden een onvergetelij ke dag. Ik hoop, aldus spr., dat de leden van den Raad met zijn Voorzitter hiervan nog vele jaren getuigen mogen zijn. (Ap plaus). Hierna had overhandiging en bezichti ging van het geschenk plaats. Met eore mag gezegd worden dat de Raad der gemeente Alkemade zijn ambte naren naar waarde weet te schatten en te waardeeren. Vele familieleden van den jubilaris woonde deze buitengewone plech tigheid bij. Be leden, secretarie en politie personeel werden hierna door den jubila ris op vorstelijke wijze onthaald, waarna de voorzitter do vergadering, na een woord van dank sloot. Inenting. Op het einde van deze week zal in deze gemeente gelegenheid zijn tot kostelooze inenting en herinen ting van de ingezetenen die zich daartoe bij de gemeen te-geneesheeren vaccina- teurs zullen aanmelden. De gelegenheid is opengesteld te Oudewetering, ten huize van Dr. A. van der Bijl op Donderdag 7 Januari des middags te 12 uur, te Roe- lofarendsveen op Zaterdag 9 Januari des namiddags 4 uur in de Jongensschool, te Nieuwo-Wetering op Vrijdag 8 Januari in de Openbare school des middags om 12 uur, te Rijpwetering in de R. K. school op Zaterdag 9 Januari des middags om 12 uur, te Oud-Ade op Zaterdag 9 Januari des middags te 1 uur in de R. K. school en te Kaag op Zaterdag 9 Januari des namiddags half drie in de Openbare school. HGOGMADE. R.-K. Volksbond. Zondag hield de R.-K. Volksbond haar jaarfeest, dat om verschillende redenen telkens was uitge steld. Het is heel goed geslaagd, 's Avonds werd iri de zaal van den heer G. Hille- brand het feest, dat 's morgens met een al- gemeene H. Communie begonnen was, voortgezet. De uitvoering van dezen avond was opgedragen aan de R.-K. Tooneelver- eeniging „Liefde voor Tooneel" te Zooter- woude (H. R.) Opgevoerd werd „Het Lied van Moeder", oorspronkelijk tooneelspel in drie bedrijven en een voorspel. Over de uitvoering zelf, niet anders dan lof. Daar dit stuk door de Vereen, reeds op ver schillende plaatsen is opgevoerd, behoeft het geen verdere uiteenzetting. Tusschen de bedrijven door werd een colecte gehouden voor het vaandel, welke 12.421 opbracht. Om 12 uur werd deze goed geslaagde feestavond gesloten. Geitenfokvereeniging. Deze week hield de R.-K. Geitenfokv.-reeniging een verga dering lu café Hillebrand, onder voorzit terschap van den heer L. Lieverse. We- 1 gens het slechte weer was de vergadering maar matig bezocht. Medegedeeld werd dat wegens vertrek van den heer M. Hillebrand op de eerst volgende vergadering in diens vacature moet worden voorzien. Hem werd dank gebracht voor de diensten door hem aan de Vereen, bewezen. Vervolgens werd overgegaan tot prijsuitdeeling van de de zen zomer gehouden keuring. Daarna kwam aan de orde bespreking Revue, wel ke ten doel heeft eens flink reclame te maken en de kas der Vereen, op peil te brengen, aangezien anders weer subsidie moet worden aangevraagd. Besloten werd op den 2den Paaschdag een revue te doen geven door de R.-K. Tooneelvereen. „St. Lucas" te Oegstgeest, die daarvoor goed bekend staat. LISSE. Revue. Zondag- en Maandagavond werd in de groote zaal van den R.-K. Volks bond, door het zoo bekend staande Revue- gezelschop uit Hillegom de revue „Daar kan jo niet meer af' voor een volle zaal vertoond. Een goed verzorgd strijkorkest zorgde voor een aangenaam stukje muziek. Wanneer wij het scherm op zien gaan, zien wij een straatscène uit de zoo bekende Jor- daan in Amsterdam en vernemen we van Bet en Jaan dat Sam, Bram en Roosje voornemens zijn naar het Buitenland te vertrekken. Al spoedig zien wi.i dit drietal verschijnen gevolgd door Jordaanbewoon- sters, die ter hunner eere een afscheids lied zingen. Vervolgens zien we 2 taferee- len van het Volendamsche leven, nl. een kijkje op het plein voor de kerk en aan de Zuiderzee. We zien vervolgens het drietal druk in gesprek over het heerlijke Tirool- sche leven, en zij laten het publiek van een tafereel uit het schoone Tiroolsche leven genieten. Hierna is die drietal van plan om de terugreis maar weer te aanvaarden, want er is maar één Holland. Zij hebben vernomen, de verschrikkelijke cycloon, die ons land getroffen heeft, en nu kunnen wij aanschouwen een tafereel van het verwoes te stadje Rorculo. Op aandoenlijke wijze declameerde de heer Van Riek deze ramp. Na een korte pauze, komt voor onze oogen een schitterend tafereel van „Voor God en Kerk, Vorstin en Land" en het ver trek van den Missionaris per s.s. „Zee land" uit de haven van Vlissingen. Het drietal in Den Haag aangekomen, hoort dat Bs. Kersten het Gezantschap hij den Paus heeft laten vallen en dat hierme de de Ministercrisis is uitgebroken en de coalitie uiteengespat. Maar Sam vertelt aan Bram, dat een zekere mijnheer de Vries heeft uitgemaakt dat het contract nog een jaar loopt, en dat Jhr. van Nispen tot Scvenaer nog een jaar zijn ambt kan vervullen als gezant. En Sam is dan nog zoo goed het geëerd publiek onzen Nedcr- landschen gezant te laten zien. Wij zien inderdaad onzen Nederlandschen Gezant bij het Vaticaan. Hoorngeschal weerklinkt, wij zien achtereenvolgens afgevaardigden in nationaal costuum, bedekt mot de vlag van ieder land ver schijnen. Gevolgd door Malthezer ridders en Pauselijke Garden. Bij dit aangrijpend tafereel werd door de aanwezigen uit volle borst het „Wien Neerlanda Bloed'' aangeheven. Zoo is in het kort het epel waarvan wij hebben kun nen genieten. Wij wenschen pater van 't Westeinde met zijn Revue-gezelschap nog veel succes toe. R0EL0FARENDSVEEN. Milddadigheid. Zondag werd in de kerk van St. Petrusbanden alhier een liefdadigheidspredikatie gehouden door den zeereerw. heer Duimel, pastoor uit 's-Gravenhage voor zijn te bouwen kerk. De collecte bracht op de mooie som van 675.—. Uitvoering. Op Woensdag 6, Don derdag 7 en Vrijdag 8 Januari a.s. zal de R. K. Tooneelclub St. Pancratius alhier een opvoering geven van het spannend detective tooneelspel „Lord Demon." Onze bekende tooneelclub zal zeer zeker aan de bezoekers een avond van aangename ontspanning weten aan te bieden. Zondagsbestelling. Met ingang van Zondag 10 Januari a.s. zal de Zondagsbe stelling alhier worden vervangen door eene gelegenheid om op Zondag tusschen 12 en 1 uur namiddags alle op dien dag ten kantore aanwezige poststukken koste loos af te halen. Deze maatregel zal voor velen, die ver van het postkantoor verwij derd wonen en vooral in het seizoen hun correspondentie tijdig moeten ontvangen een groot ongerief beteekenen. RIJSATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is bijeen geroepen tegen Donder dag a.s. des voormiddags 10.80 uur. Pun ten van behandeling: Notulen. Wijziging Algemeene Politieverordening. Wijziging rekening courant. Overeenkomst met Bank Nederl. gemeenten. WASSENAAR. Bevolking. Op 1 Januari 1925 be stond de bevolking dezer gemeente uit 8484 personen, nl. 4062 mannen en 4422 VTOuwen. Zij vermeerderde in den loop van het jaar door geboorte met 101 mannen en 109 vrouwen, door vestiging met 682 man nen en 983 vrouwen. Totale vermeerde ring 783 mannen en 1092 vrouwen. Zij verminderde door overlijden met 20 mannen en 22 vrouwen, door vertrek met 883 mannen en 585 vrouwen, totale ver mindering 403 mannen en 607 vrouwen. Verschil tusschen vermeerdering en ver mindering derhalve 880 mannen en 485 vrouwen. Op 1 Januari 1926 bestond de bevolking dus uit 4442 mannen en 4907 vrouwen, to taal 9349 personen. Levenloos aangegeven werden 11 kinderen. In 1925 werden 74 huwelijken voltrokken. In den loop van '25 werden ter gemeente-secretarie niet min der dan 414 buitenlandsche paspoorten aangevraagd Sollicitanten. Voor de betrekking van Hoofd der OpenLartr School aan de Waals- aorperlaan hebben zich 98 sollicitanten aangemeld. Auto-botsing. Nabij de Maaldrift zijn Maandagmorgen twee auto's tegen elkaar gebotst, doordat de bestuurder van de eene auto zijn voertuig onzeker bestuurde. Het stuurrad van een der voertuigen drong den bestuurder in de borst, zoodat de borstkas werd ingedrukt. Een dame, die in den anderen auto zat, werd er uit geslin gerd en bloedend verwond opgenomen. Na dat Dr. de Haan do eerste hulp had ver leend, werden beiden' naar een ziekenhuis in Den Haag overgebracht. Jagende honden. Door den landbou wer van W. is kennis gegeven, dat hon den een zijner schapen hehben doodgebe ten en een ander ernstig verwond. Inenting. Vrijdag 29 Januari a.j3. is ei- ten huize van den heer A. Duetz, arts alhier, gelegenheid tot kostelooze inenting. Geboren: Cornelia, dochter van D. Hermsen en H. J. Rozier Jacoba Mar- garetha Maria, dochter van P. M. van der Holst en J. G. van den Berg. Ondertrouwd: G. Ch. de Roo en A. C. Tibbe C. W. Barnhoorn en W. J. Gaspers*— C. H. Parlevliet en H. J. van der Sman. Ingezonden Mededeelinp. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en onregel- matigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeer- tabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal enveroorzakenniet de minste kramp Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 8742 BE RfJM'^TREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Afloop der aanbeste* ding van Bestek no. 12, Dienst 1925, voor het uitbaggeren, schoonmaken, rioleeren en dempen van de bermsloot langs den Rijks straatweg bij H. M. P. 822 en de schei- dingssloot liggende tusschen de sigaren fabriek van de firma K. v. d. Linde en de autogarage van den heer D. van Gorkum, gehouden op 4 Januari. Er waren ingeko men 9 inschrijvingen, welke luiden als volgt: B. v. d. Berg, Reeuwijk f 41*78; J. Vonk, Alphen 8380, H. Oudener, id. 334 8G. Gesman en Zoetermeijer, id. 3224; N. v. Leeuwen, Haastrecht f 4408; A. Zane Rz., Ammerstol f 44950; W. Ooms Gzn. id. 4700; P. v. Oordt, Raams- donk 3315; G. A. v. Tien, id. 3230. Het werk is gegund aan de laagste in schrijvers: Gesman en Zoetemeijer, alhier Rijkspostspaarbank. Aan het post kantoor alhier en de daaronder ressortoe rende hulppostkantoren werd gedurende de maand December ingelegd f 1361.98, terugbetaald f21.238.81. Het. laatste door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 16712. BODEGRAVEN. Rijkspostspaarbank, Aan het post kantoor alhier en de daaronder ressortee- rende hulppostkantoren werd gedurende de maand December 1925 ingelegd f4763.61, terugbetaald f3751.53. Het laat- ete door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4S13. BOSKOOP. Bloemenhandel. Wij zijn voot den bloemenhandel wel in een slappen tijd en de aanvoer is thans zeer beperkt. Toch komen er nog mooie kasrozen ter veiling en waren de prijzen de vorige week als volgt: Ophelia 2.Golden Ophelia 3.—, Had ley 3.—, Cl. Pernet 2.50, Columbia 2.20, Butterfly 2.Wil helm Kordes f 3.40, alles per bos van 10 stuks. Chrysanthemum gr. bl. 1120 ct. per stuk, idem tros 2660 ct. per stuk. Gevestigd: P. J. van Klaveren, boomkweeker, Nieuwstraat 32 B. van Leeuwen, boomkweeker, Acbterkade 95, (inw.) Vertrokken: D. Pellekooren naar Waddinxveen H. de Kwaadsteniet naar Alphen. KERKNIEUWS. Mgr. J. Althoff. t I Bij zijn familie te Haarlem is gisteren telegrafisch bericht ontvangen van het overlijden van den Hoogeerw. Heer mgr. Jan Althoff, Vicaris-Generaal te Nelson B. C. Canada. Pastoor J. Mostermans. t Te Nieuwkuik is overleden de ZeerEerw. Heer J. Mostermans, pastoor- te Neerloon. Em. Deken J. A. Leenen. t In het Liefdegesticht te Asten is giste ren, voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, in den ouderdom van 74 jaren overleden de ZeerEerw. Heer J. A. Leenen, emeritus deken van Valkenswaard. Kanunnik Bootsma. De redacteur van de „Msbd." te Brus sel meldt ons: Op 27 Januari a.s. zal het 25 iaar gele den zijn, dat de Nederlandsche Norbertij nen pater kanunnik Tarcisius Bootsma fe Namen uit handen van Z. D. H. Mgr. Hey- len de H. Priesterwijding ontving. Kanunnik Bootsma zal dien dag een dubbel jubilé mogen vieren, want bet zal dan tevens ook 25 jaar geleden zijn, dat hij particulier secretaris van Mgr. Heylen werd. Wat een reusachtige arbeid de sympa thieke kanunnik gedurende die kwart eeuw heeft verricht, weten alleen degenen, die hem van nabij hebben bezig gezien. Stippen wij in dit verband terloops aan, dat het hem gegeven was Mgr. Heylen niet minder dan vijftien Eucharistische oongressen te mogen helpen voorbereiden, wat op zichzelf reeds een enorme taak is. Verder vergezelde hij den kerkvoogd- globetrotter die Mgr. Heylen is. op al zijn reizen, niet alleen te land en over zee, maar ook door de lucht, wat men zich in veiband met. het Eucharistisch Congres van Amsterdam nog zal herinneren. Kanunnik Bootsma neemt in België, naar wij meen en, een eerste nlaats in on der de Nederlandsche geestelijken, die hier werkzaam zijn. Steeds heeft hij, waar de omstandigheden er zich toe leenden, hij het u; toefen en van zijn functie en door de autoriteit, die van zijn optreden uitgaat, het Ned'erlandsch prestige in het buiten land gediend. De Belgische regeering, die hem in hoo- ge achting houdt, benoemde hem tot rid der in de kroonorde, terwijl de Britsche regeering hem vereerde met het ridder kruis van de British Empire orde. De talrijke Nederlandsche vrienden van kanunnik Bootsma hopen, dat Nederland en zijn regeering niet ten achter zal blij ven, om de verdiensten van deze vooraan staande persoonlijkheid te erkennen. RECHTZAKEN Is het vangen van andermans duiven geoor.'oofd? Deze vraag, die voor duivenliefhebbers van gewicht genoemd mag worden, zal de Haagse he politierechter hebben te beant woorden. Voor hem stond gisteren terecht de 32-jarige opperman L. F. K. uit. de Cuijpstraat. te Den Haag, beklaagd van diefstal van een duif ten na deel e van zijn buurman v. d. B. K., die lid is van de 's-Gravenhaagsche sier- en postduivenvereniging „Ons Be lang" heeft op zijn dak een duiventil staan, waarvoor hij een vergunning heeft van bouw- en woningtoezicht. Het schijnt gewoonte te zijn onder liefhebbers van duivensport, elkanders duiven te vangen en die aan elkaar weer uit te wisselen te gen losgeld. Zoo had ook do beklaagde met één zijner lokduiven een witten doffer naar den til gelokt en toen deze onder de sen ui f doorgeloop en was, het luikje laten vallen en op die manier den doffer gevangen. Dat is duivensport, zeide hij De kunst is nu aldus bekl. een duif te lokken en aan den eigenaar terug te ver knopen. Toen beid. dezen doffer ving, wist hij nog niet van wien hij was. Als getuige werd gehoord de benadeel de, de heer v. d. B., dien graag eens ge rechtelijk uitgemaakt ziet, of deze sport geoorloofd is. Do officier, mr. Hermans, was van oor deel, dat het vangen van den doffer als een onrechtmatige toeëigening moet wor den beschouwd. Eisch: 3 gulden boete of 5 dagen hechte nis. Mr. Fedth zeide, dat het vangen van dui ven, die aan een aneder behooren, alleen vrij is, als de eigenaar het goed vindt. Hij zal over 8 dagen vonnis wijzen. Lettea»®n en Kunst Ter Hall's Revue-1926. „Do Maasbode" schrijft over deze ro-i vue: „Wij vonden den eersten indruk beves- rigd, dat deze laatste in de serie revues wat de costumeering betreft alle voor gaande overtreft. Sinds lang is men dit voorname onder-» deel als de hoofdzaak gaan beschouwen' bij Ter Hall en dit keer is dan ook waar lijk wel het toppunt bereikt. Terecht mocht/ dan ook do heer Ter Hall aan het slot dei tweede afdeeling bij de drie bruid em scène voor het voetlicht treden als triom-i fator. |j Met dit al verandert intussehen het ka-* rakter der revue wel eenigszins; zij boefc met name veel in aan actualiteit, die vrow ger een harer attracties vormde en voor Buziau en zijn assistenten wordt het zwaar? werk haast te zwaar nu zoow&t alles o$ hen neerkomt om er den gdng in tt» houden. Dat niettemin alles nog zoo gesmeerd loopt danken we aan de altijd nieuwe, waarlijk origineel© vondsten, van dit koste-, lijk humoristisch talent. Ook moet hier opgemerkt worden; dat ofschoon het bij de schier overdadige kostbaarheid der costumeering steeds cres cendo gaat, deze toch wat de coupe be treft door een te slaafs te volgen van da in de revue gehekelde moderne mo dedwaasheden er niet op vooruit gaat: im tegendeel in enkele détails grootelijks bec hoefte heeft naar vroegere, meer degelijke, stelregels te worden herzien. Het zou jam-» mer zijn als ook Ter Hall ging afzakken naar bet-peil, waartoe men elders bereids is gekomen. Do muzikale illustratie en begeleiding vond bij M. Spree Jr. een betere verzor-i ging dan waarvan wij vaak bii vroegere revue-opvoeringen getuigen waren. Het kan natuurlijk niet aan dezen nauwgezel- ten dirigent worden geweten, dat zijn so-» liótisob slemmateriaal niet van beproef-» der gehalte is. Ondanks de massale ruimte, waarover de Circusscbouwburg speciaal in verge-» lijking met bet Casino beschikt, loopt het gebouw toch eiken avond stampvol. Een hst ere aanbeveling is voor dit scbit-J terend kijkspel niet denkbaar." Welk boek moet ik koooen? Men verzoekt ons opname van het vol-« gende: Dat was tot nog toe de vraag, die de meest© oudere, als. er voor Pietje of Mietje bij gelegenheid van verjaardag of St. Ni-» colaas een boek moest worden gekocht, niet' konden beantwoorden. Dan werd er wel eens een boekje aangeschaft of als cadeau, meegenomen, dat voor Pietje of Mietje heelemaal niet deugde. Dat was niet al-» leen geld weggegooid, maar soms nog veel erger. Want een goed boek is een goede kameraad, maar eén ongeschikt boek is een kwade makker. Geen wonder dat bra-» ve Roomsche ouders huiverig werden om lectuur voor hun kinderen te gaan koopen. Dat kan nu voor goed uit z:jn, nu er tot stand gekomen is een Keurraad vooï Roomsche Jeugdlectuur. Verschillende Roomsche Uitgevers hebben zicli bij den Keurraad aangesloten. Willen zij nu oen boek voor de jeugd uitgeven, dan sturen zij dat, voor het gedrukt woi'dt. naar den Keurraad. Eén -van de leden daarvan loost het van a tot z door en keurt het af als het voor de jeugd ongeschikt is. Is hel) echter goed, dan wordt het gedrukt met het stempel van den Keurraad er in. Raai' staat dan nog hij: Uitgegeven onder good-i keuring van den Keurraad voor Roomscho Jeugdlectuur. Een hoek, waar dat stempel in staat, is dus volkomen betrouwbaar en kan gerust aan ieder katholiek kind in handen gegeven worden. Bovendien is het een mooi boek, want de Keurraad keurt niet alleen alle ongeschikte boeken af, om van markt- en colportagelectuur niet eens te spreken, maar ook alles wat saai, een tonig, overdreven of onnatuurlijk is. Ouders, tantes en ooms,, die een kind blij wilt maken met een mooi nieuw boek, neemt eens de proef. Ga naar een katho lieken boekwinkel, vraag naar boeken mef) het stempel van den Keurraad voor Roo me sche Jeugdlectuur -en U zult eens zien wat een keurige waar men U nresenleert Al 34 van die gestempelde boeken zijn ei verschenen en binnenkort komen er nog meer; U behoeft heusch niet naar andere uit te zien. Wie echter nog een veel ruimere keuze wil hebben, kan de boekenlijst van het Rafaë'lcomité raadplegen. Deze lijsten zijn verkrijgbaar agn on derstaand adres. Het Propagandacomité Roomsche Jeugdlectuur Bosscheweg 125, Tilburg. SPOS1T SCHAKEN. Competitie N. S. B., district Z.-Holland De uitslag van den competitiewedstrijd, gisteravond alhier in Café Neuf gespeeld tusschen het tweede tiental van het L.- Schaakgenootschap en de Leidsche Schaak: club „Philidor", was do volgende: L. S. G. II „Philidor" 1. M. M. SegaarW. Segaar 2. Ir. H. N. FrancoisH. I. de Nie 10 3. A. Th. GahenH. v. Duuren 01 4. M. BloemJ. Worst 5. D. de JongW. F. Snieder 1—0. 6. G. Schoppen—E. W. v. d. Burgh l— 7. F. NiewoldP. J. v. d. Zeeuw j 8. M. J. DiebenJ. de Boer 9. P. G. SegaarB. Meijn 10. Th. Couwenberg—J. J. Abspoel 1—<t| Totaal 6IJ

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4