Dievenbende. Toen in den vroegen morgen de land bouwer Cornelisse te Kijkuit (gom. Axel) zich uit zijn woning naar den op ongeveer 60 meter verder liggenden koestal had begeven om de koeien te melken en hij ongeveer een half uur daarna terug kwam bemerkte hij dat in dien tusschentijd on- genoode gasten daar een bezoek hadden gebracht. Hij vermiste een ham en een tweetal stukken spek, die in een vertrek aan den zolder waren opgehangen, be nevens een tweetal dekens van de bedden in het slaapvertrek, onder een waarvan tijdens den diefstal een tweejarig kind lag te slapen, wel een bewijs hoe brutaal de indringers te werk zijn gegaan. Ook op andere plaatsen in de gemeente werden kleinere diefstallen gepleegd, zoodat het vermoeden bestaat, dat er weer een die venbende aan liet werk is geweest, te meer, waar de bij den landbouwer G. ont vreemde goederen moeilijk door één man kunnen zijn medegenomen. De daders zijn tot nog toe niet gevonden. Het weer in November. Het maand-overzicht van het Kon. Ned. Met. Instituut meldt: In de eerste dekade worden hooge druk kingen aangetroffen in het Oosten en Zui den. Na den 7en breidde de drukstijging van het W zich O.waarts over Europa uit, terwijl bij de Azoren en in het hooge N de luchtdruk laag bleef. Op den 23en ontwikkelde zich wederom een gebied van hoogen luchtdruk W. van Ierland met een uitlooper naar het Z.O. en over Spanje, dat tot het laatst der maand stand hield. De overheerschende windrichting was in het begin der maand Z. O. ten Z. W., later N. W. tot N. Van 14 tot 20 werden zeer hooge temperaturen in de bovenlucht waar genomen. De gemiddelde windkracht week niet belangrijk van de normale af. Gemiddeld over de geheele maand wa ren zoowel de overdagtemperaturen als het dagelijksch maximum en minimum 2 gr. beneden normaal. In de eerste dekade wa ren de afwijkingen van de normaal posi tief, in de tweede en derde negatief, in de tweede zelfs meer dan 4 gr. De hooge tem peratuur was 16 gr. 2 en werd waargeno men den 3en te Gemert en Maastricht; de laaste was 11 gr. 8 op den 29sten te De Bildt. De neerslag gemiddeld oyer het geheele land bedroeg 71 m.m. tegen 59 normaal. In het N.W., Z.W. en Z.O. wa*en de afwij kingen belangrijk en positief, in het mid den en N.O. viel de normale hoeveelheid. De tweede en derde dekade telden een groot aantal sneeuwdngon; onweer kwam voor op 5, 25 en 28. Hqt aantal uren met zonneschijn gemiddeld over de vijf hoofd stations bedroeg 65 tegen 51 normaal, de drie dekaden telden resp. 17. 36 en 11 uren. in ezonden (VJededeelina EriKi£i WO..Ul" uSAS-ciOCTST, - LET OP R.H.W. Buitere!. Esrichten De was der Duitsche rivieren. Nog voortdurend stijging Gistermiddag om half twaalf wees de peilschaal te Keulen een stand aan van 6.84 M., om 3 uur in den namiddag van 7.07, hetgeen overeenkomt met een gemid delde stijging van 614 c.M. per uur. Urn half vijf was de stand 7.15. Te Dusseldorp w?as de stand om 3 uur 6.04. Van tijd tot tijd varen nog ongeladen schepen stroom afwaarts, om te trachten de havens te be reiken, waar zij thuis behooren. Het ver keer te voel en per as op de straatwegen aan den linkeroever van den Rijn wordt nog gaande gehouden. Er worden echter ijverig maatregelen getroffen ten einde aan eventueele verrassingen het hoofd te kun nen bieden. Op sommige plaatsen in Keu len heeft de Rijn de stralen langs de oevers overstroomd. Het verkeer langs den Keulschen Rijn oeverspoorweg moest 'reeds worden ge staakt. Uit Neuwied wordt gemeld: De Rijn is over een groote uitgestrektheid buiten zijn oever getreden, waardoor ongeveer een vierde gedeelte der stad is overstroomd. Uit CobleDz wordt nader gemeld: Het water van Rijn en Moezel blijft stij- geh. De lager gelegen stralen in het oude stadsgedeelte van Gtblenz slaan onder wa ter. De rivier-auloriteiteh deelen mede, dat in verband met don hoogen waterstand Van den Neckar in 'den komenden nacht een stijging van den Rijn met circa 50 c.M. kan worden verwacht, zoodat de stand dan op 8 M. zal komen, tegen 7 M. gistermid dag. Aan den middenloop van de Moezel heeft het water in de lager gelegen plaatsen Bemcastell en Gochem ernstige schade aangericht Om half zes was de stand van de Moezel bij Trier 6.17 M. In den boven loop is de Neckar aan het vallen. De Donau. Ook het water van de zijrivieren van den Donau in Beieren blijft stijgen, waar door het overstroomingsgevaar grooter is geworden. Bovendien wordt verdere regen val verwacht. Naar voorts uit Praag wordt gemeld, is door de warmtegolf de sneeuw in groote hoeveelheid gaan smelten en is in de Ce- ehische rivieren vroegtijdige sterke ijs gang ontstaan, o.a. op de Moldau. In Wes telijk Bohemen hebben overstroomingen plaats gevonden. De Hoogaarsche rivieren. Zooals gemeld, hebben groote overstroo mingen het Hon gaar ach-Roemeensch grens gebied geteisterd. De schade bedraagt tot dusverre honderden milliardcn kronen. In Zevenburgen zijn alle rivieren buiten haar .oevers getreden. Het spoorwegverkeer is gedeeltelijk stop gezet. In Noord-Honga-» rije wordt de Tokair wijnoogst door hot hooge water bedreigd. Dooi en slagregens In Engeland. Ongekend hooge temperatuur. Gisteren ging in Engeland een hevige wind vergezeld van een bijna voortduren- den regelval in vele deelen van het land De snelle dooi gedurende de laatste dagen te zamen met den regen van gisteren, leid den tot overstroomingen van vele rivieren en beken. De Severn stond gisteren tien voet boven normaal peil en do Avon zeven voet. Vele honderden acres in de Evesham- vallei zijn overstroomd. De valleien van Leicestershire staan geheel onder water en verscheidene dorpen zijn bijna geïsoleerd. In het Kanaal en langs de kust heerschto ruw weder en de scheepvaart ondervond Veel last. Geen ernstige rampen worden ge meld. 1 Gedurende den storm maakte een vlieg tuig op weg van Londen naar Parijs een noodlanding. Niemand werd gewond. De Theems is belangrijk gestegen en in Wales zijn de Vyrnwy, de Wye, de Dee buiten haar oevers getreden en hebben het land mijlen in den omtrek onder wa ter gezet. Ook van Worcester staat een gedeelte onder water. De temperatuur is voor den tijd van hei jaar ongekend hoog. Gistermiddag 1 uur was in de City de laagst opgenomen temperatuur bijna 55 graden Fahrenheit. Rotslawine in het Boven Inndal. Een woning verpletterd. In het boven Inn-dal bij Flieserau heeft een bergstorting plaats gehad. De rots blokken vielen op den straatweg en bra ken door het dak van een noodwoning, waarvan het huisraad verbrijzeld werd. Het uit vijf personen bestaande gezin bleef ongedeerd. Dubbele treinramp in Spanje. De Parijscbe bladen bevallen nadere bijzonderheden uit Madrid omtrent het spoorwegongeluk, dat tusscben de sta tions Creza en Blanca-Abaron door het derailleeren van den express Madrid- Gartagena heeft plaats gehad. Alle reizigers, die niet gewond waren, snelden onmiddellijk den anderen te hulp en reeds had men acht zwaargewonden te voorschijn gehaald en werd hot reddings werk krachtig voortgezet, toen een trein, bestaande, uit goederenwagens en twee personenwagens, in volle vaart uit do richting van Creza kwam. De machinist van den trein, die niets afwist van het derailleeren van den express reed met zijn trein op de opeenhooping van vernielde wagens van den express in. Een ver schrikkelijke schok had plaats. De ma chinist en de stoker van den narijdenden trein werden op slag gedood. Van onder de ruïne van den eersten wagon van dien trein haalde men 5 gedood© en 5 zwaar gewonde reizigers en een ernstig gewond remmer, vandaan. Om een sneeuwbal! Naar uit Neurenberg aan do „Voss. Z." wordt gemeld, heeft zich op den eer sten Kerstavond te Erlangen een vreese- lijk drama afgespeeld. Eenige jongelui waren bezig elkaar met sneeuwballen te gooien. Daarbij werd een 21-jarig stu dent getroffen. Hij dacht, dat een met zijn vrouw passeerende arbeider de dader was en sprak hem erover aan. Er ontstond een woordenwisseling, in den loop waar van de student een revolverschot loste op den arbeider, die in het hart getroffen werd. Toen de jongen zag wat hij gedaan had, schoot hij zichzelf door het hoofd. Een bockendief. Te Dresden is op Kerstavond in een boekwinkel op heeterdaad een bockendief betrapt. Het bleek een onderwijzer uit een nabijgelegen dorpje te zijn. liet onderzoek heeft reeds uitgewezen, dat hij ook in an dere boekwinkels zijn slag heeft geslagen. In zijn woning werd epn bibliotheek van ongeveer 3000 boeken gevonden. Men weet nog niet of deze alle gestolen zijn. Wel is het zeker, dal hij minstens 200 boeken in verschillende boekwinkels heeft ontvreemd. Nederlandsch Oost-indië. Chinees bleek reeds gedeeltelijk tot ont binding te zijn overgegaan en toen het lichaam van het monster door de Ka ja Ka ja werd opengelegd, vond men in de maag nog de overblijfselen van het lichaam van een ander mensch. Dat deze monsters voor garn klein ge ruchtje vervaard zijn, moge blijken uit het feit, dat meermalen prauwen op do rivier door hen worden aangevallen en de inzittenden mee naar de diepte worden gesleurd. Meermalen verdwenen zelfs In landers, die op den steiger bezig waren hun goed te wasschen. Het is inderdaad wel een der gruwelijkste plagen, die de Zuidkust van Nieuw-Guinea teisteren, te afschuwelijker, omdat men er letterlijk machteloos tegenover staat. Krokodillenplaag. Men schrijft aan het Soer. HL1.: Tol een der gruwelijkste plagen van de kustplaatsen van Zuid-Nieuw-Guinea be hoort ongetwijfeld de krokodil. En dat deze plaag allerminst moet worden on derschat, moge blijken uit het feit, dat de vorige maand alleen door deze monsters 31 menschen zijn verslonden. Het was een groote voldoening voor de bevolking, toen dezer dagen de dokter een der grootste monsters, die do rivier on veilig maakten en dat zich voortdurend op de kust, nabij de huizen vertoonde, neerlegde. Er was n.l .wederom een Chi nees spoorloos verdwenen cn meD kon geen ander vermoeden hebben, dan dat hij het slachtoffer geworden was van een der vraatzuchtige dieren, die do rivier onveilig maken. De dokter legde zich met enkele andere Europeanen in hinder laag in de huurt van een kreek, die vlak achter zijn huis loopt en waar de mon sters zich meermalen vertoondeu. Wat men gehoopt had, gebeurde. Op het oogen blik, dat het water begon te zakken, kwam een krokodil, een beest van enorme afmetingen, aan de oppervlakte.... met den verdwenen Chinees in den bek. Men begrijpt hoeveel zelfbehccrsching het den dokter en zijn helpers kostte hij dit lugu bere gezicht geen kreet van afgTijzen te slaken. Het monster kroop langzaam na derbij. Toen' het onder schot was, gaf de dokter het de volle laag; hij trof het on dier in het oog, het Het zijn prooi vallen en trachtte nog te vluchten, hetgeen ech ter niet gelukte. Het schot bleek doodelijk te zijn geweest. Het lichaam van den JPORT WIELRENNEN. Ce Zesdaagsche te Brussel-. De sprint van 12 uur gisternacht werd door Degraeve gewonnen voor Rielens. De sprint van 1 uur voorm. was wederom voor Degraeve, ditmaal voor Van Kem pen. Gedurende de eerste 4 uur hebben do renners 160.865 K.M. afgelegd. De sprint van 2 uur won Degraeve voor Van Kem pen. De dag van gisteren ging zeer rustig voorbij. Nadat eenige renners een jacht hadden ontketend, waarbij geen resulta ten werden bereikt, werd de sprint van 5 uur door Van Kempen gewonnen vóór Du- ray. De sprint van 6 uur was voor Maes, met Cloespin als tweede. Het klassement luidt ïhans: 1. DegraeveThollenbeek 95 pnt.; 2. Van KempenVan Nek 75 pnt. BILJARTEN. Competitie L. B. B. De uitslag van den wedstrijd D. 0. S. III De Pool III,, gehouden in café Zoiner- lust luidt als volgt; car. brt. h.s. gem. P. v. d. Berg (D.O.S.) 100 48 10 2.08 W. de Boer (De Pool) 71 48 7 1.48 N. v Berge Henegouwen 100 42 14 2.38 Chr. v. Eyken 53 42 4 1,26 C. Sneeboer 100 37 9 2.70 Th. Belt 53 37 15 1.43 J. L. de Groot 100 63 12 1.59 F. Labordus 99 63 10 1.57 P. v. d. Berg (res.) 100 38 18 2.63 P. Schild 63 38 11 1.66 D. 0. S. m 500 car., De Pool III 339 car. DAMMEN. Districtsbond de Rijnstreek. Dezer dagen is opgericht de districts bond de Rijnstreek, waarbij reeds de vol gende vereenigingen zijn aangesloten: Ex- •celsior te Waddinxveen; de Leidsche dam- vereeniging; damclub Bodegraven; O.D.L. te Alphen aan den Rijn. Aansluiting van Gouda, Noordwijkerhout, Leiderdon) mag verwacht worden. Het bestuur is als volgt gekozen: voor zitter L. K. v. d. Vlist te Leiden; 2o v< zitter A. G. Sprey te Bodegraven; secreta ris G. Zoutman te Alphen; 2e secretaris C. J. Jaspers te Waddinxveen; penning meester W. Noordenbos te Alphen; 2e penningmeester P. v. d. Stel te Leiden; commissaris W. Schouten te Waddinx veen. De competitieroosler is als volgt vastge steld: 4 Januari ExcelsiorLeidsche Damv BodegravenO.D.I. te Alphen; 18 Januari Leidsche Damv.Bodegraven: O.D.I. Al phenExcelsior; 1 Februari O.D.I. AI phenLeidsche Damv.: BodegravenEx celsior; 15 Februari BodegravenLeid sche Damv.; ExcelsiorO.D.I. te Alphen; 1 Maart Leidsche Damv.Excelsior: 0.1). I. te AlphenBodegraven; 15 Maart Leid sche Damv.O.D.I. te Alphen; Excelsior Bodegraven. Gespeeld wordt onder do gewone wed strijdbepalingen van den Nederlandschenl Dambond. LIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Ambtsjubileum. Den Isten Januari zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. van der Meer JGz. tot ontvanger deze gemeente werd benoemd. In verband hiermede zal op Zaterdag 2 Januari a een buitengewone vergadering van den Raad plaats hebben, waarin de jubilaris zal worden gehuldigd. Het zal dozen plichtsgetrouwen ambtenaar dien dag ook overigens niet aan belangstelling ontbre ken. Dienstplicht. Gedurende de maand Januari zullen voor den dienstplicht moe ten worden ingeschreven do jongelingen, die in het jaar 1907 geboren zijn. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bijzon der gelegenheid worden gegeven ter ge meente-secretarie op Maandag 11 Januari 1926, des voormiddags van 9 tot 12 uur en dos nam. van 3 tot 5 uur, en voorts iederen werkdag des voorm. van 9 tot 12 u Geboren: Martina d. van T. J. de Graaf en A. Hoogendoorn Theodorus Johannes z. van P. C. Bakker en P. I Nigten Jacobus Johannes z. van N. Verhaar en A. Kouwenhoven. Ingezonden Mededeeling, NATION ALEBANKVEHEENI-jING ALPHEN a/d.RIJN-ROELOFARENDS VEEN KATWIJK AAN DEN RIJN. R.-K. Volksbond. Op Maandag 4 Jar nuari xal een der sprokers, uitgezonden door het Centraal Bureau van den R.-K. Volksbond, de heer Spit, voor de leden der afdeeling Katwijk a. d. Rijn een lezing komen houden. NOORDWIJKERHOl/T. Personalia. Aan de R.-K. Bijz. School St. Jozef alhier is benoemd tot onderwij zer de heer A. C. M. Dricsscn uit deze ge meente. Aanbesteding. Gisterenmorgen te tien uur i6 door B. en W. aanbesteed het kaai- werk voor 1926. Voor het laden, vervoe ren en lossen van het wegenmateriaal was ingeschreven door J. Duivenvoorden voor 0.54 per M3, door Klaas Duivenvoorden voor 0.80 per M3. en door B. Meeuwen oord voor 0.80 per M3. Voor het vervoe ren, laden en lossen van de riolen voor de nieuwe rioleering van de Schoollaan, Goo- weg, Kortenhachstraat en daarmee ver band houdende materialen was ingeschre- von door genoemde personen voor respec tievelijk ƒ96, ƒ60 en ƒ158.10; Voor het vervoer van do benoodigde keien voor do nieuwe verharding van den Schippersloos- weg was ingeschreven voor respectievelijk ƒ132.60, 97.50 en 78. Voor het vervoe ren van 78000 straatklinkers voor de ver harding van een gedeelte van den Delf- weg was ingeschreven voor respectievelijk 182, ƒ117 en 124.80. Het werk is gegund aan den laagsten insehrijer in massa: J. Duivenvoorde. Losplaatsen. Morgen zullen en W. publiek verhuren aan den Sehippcrslool- weg 11 losplaatsen, aan den Schclpweg 3, aan den Buurtweg eveneens 3 losplaatsen. DE RIJN 'TREEK BODEGRAVEN. Pluim veetentoonstelling. Donderdag werd alhier door de Buden- gravenscho Pluimvee- en Konijpon-veréo** Diging de lste pluimveetontoonstelling ge organiseerd. De eere-voorzilter, mr. C. A. van Dobben de Bruijn opende do tentoon- elling met een kort woord. Het was, aldus spreker, hem een aange name taak, deze eerste tentoonstelling op dit gebied te openen. De tijd is voorbij, dat voor dezen lak van bedrijf de schouders worden opgehaald. Do tijd is voorbij, dat wo hier een massa huitenlandsche eieren moeten invoeren, van dikwijls mindere kwa liteit. Thans gaan van uit ons land mil- lioenen eieren het buitenland in, zoodat hot kipponbedrijf een goeden prijs er voor kan maken, en zelfs ook een klein bedrijf be hoorlijke winst afwerpt. Het is lang niet onverschillig, of een kip bijv. 150 of 180 eieren per jaar legt, want juist in deze laatste 30 zit winst, terwijl toch onder houdskosten gelijk blijven. Ook is deze ten toonstelling een gemeentebelang. Spreker wonscht het comité veel succes met haar arbeid en verklaart de tentoonstelling voor geopend. Daarna sprak de voorzitter dor B. P. K. V. een kort woord van dank aan den heer Burgemeester, de verdere leden van Let eero-comiló, aan allen, die mee gehol pen haddon. dezo tentoonatoUing to ortrn- niseeren, vooral aan den secretaris, den heer K. Stapper, en wekte allo op, de ver- eeniging te blijven steunen. Op dezo tentoonstelling was veel te zien kippen van ..diverse pluimage", eenden, fazanten, kalkoenen, parelhoenders, dni- ven, konijnen, te veel om on te noemen. En de jury, beslaande uit de hoeren Koenen en Slinger uit Woorden voor de hoenders, de hoor Blok uil Woerden voor de konij nen, en de hoer Anders ui' Gouda voor de duiven, hooft e«-on gemakkelijke taak ge had mot hef klassifioeeren. Hot bezoek op beide dagen was zoer druk. en niemand zal verwacht hebben een dusdanige praohtcolloetie dieren te treffen in oon plaats, waar de pluim teelt nog in zijn boci.-irindium is. Ook waren verschillende firma'.-, hande lend in pluimveevoeders, vertegenwoor digd. TTior trok vooral de stand van den eer NI- berk mof zijn gemengd kippen on Hobs oeb'endvfier onze aandacht door Je keurige verzorging. Zooals reeds eer- dor gem "ld, waren ruim 90 prijzen Ito schikbaar gesteld. Er waren ruim 300 in zendingen mol ruim 400 dieren. Do eieren, gelegd op de tentoonstelling kwamen ten halo van een liefdadig doe! "(naar wij meenen Kindervoeding). De uitslag is als volgt: Klasse Wyandotles, wil: Oude hennen 1e. 2e en 3e prijs G. HuRcher, zeer eorv verm Job. Schouten. Jonge hanen: prijs Joh. Schouten, 2e prijs G. Hulscher. Jonge hennen: 1e en 2e prijs hoend park ..Yromade". 3e prijs Huisdier. Trio's jong: 1e prijs T. R. S'-houten, 2e prijs hoenderpark ..Vrornade", zeer eerv. verm. I'. J. Dij-s. Toornen oud: 3e prijs L. Ver duin. Goud Wyandotfes. Toornen jong: 1< prijs C. J. Leliveld. .Columbia Wyandoltés. Oude hennen 2o prijs G. van Die jen. Trio oud: Zeer eerv. verm. G. van Diejen. Rhode Islands Red, Oude hennen: 1 prijs C. .T. Leliveld Jonge harren: I prijs P. Voordouw, 2e priri C. J. Leliveld. 3e prijs J. van Dorp. Jonge hennen: I en 2e prijs en zeer eerv. verm. Gebr. Vnor douw, zeer eerv. verm. C. .T. Leliveld. Trio oud: 1e prijs T. TL S houten. 2e prijs Ge.sbr. van Donk en W. Oosterkerk. Trio jong: 1e prijs Job. Miehielsen. Koekoek Plymouth Rocks Toom oud le prijs Joh. Michielen. Toom jong: 2" priis L, Krof. Barnevelders. Oude hennen: 2e prijs A Bloemmdaal. Jonge hanen: Ie prii- Joh Schouten, 2- prii:- J. Nap, 8e prij J van Dorp. zeer eerv. verm. A van Egdom Jonge hennen: 1e prijs Joh. Schot 2e en 3e prijs H. W Speelman. Trio jong: 2e prijs P. Verheul, zeer eerv. v C. Beijrnen. Toornen jong: lo prijs A van de Marei, zeer een-, verm. J. Staal. Wille Leghorns. Oude hennen: 1i prijs F. van Tol, 2 2o prijzen D. van dei Klis. Jonge hennen: Je prijs T. B. Schouten. 2e prijs T. Zaal, Se prijs K. Stan per. Jonge hennen: 1e en 2e prijs T Zaal, 3e prijs F. van Tol, zeer eerv. vorm K. Stapper. Trio oud: zeer eerv. verm, G. van Diejen. Trio jong: le prijs T B. Schouten, 2e prijs G. van der Waa& 3a prijs W. van der Joigemaat, zeer eerv. vena H. A. Haberson. Toornen oud: zeer eerv. vorm. W. Hak Toomeh jong: zecof eepv. verm. H. W. Speelman. Patrijs Leghorns. Oude hennen: 1« prijs hoenderpark „Vromade''. 2e prijs en zeer eerv. verm. W. do Bruin. Jonge Lanen: le prijs T. Verheul. Jonge hen non: lo prijs hoenderpark „Vromade". Trio jong: 3e prijs hoenderpark „Vroma-* de". Leghorns Buff. Jonge liane;,: Je prii® A Domburg. Zwarte Leghorns. Trio jon le prijs A. van deT Veer Jzn. Zilvcrbrakels. Trio oud: le prijs G. P Aartse. Zwarte Minorca's. Trio jong: le prija Mej. H. Grundman. Ancona's. Trio jong: le prijs T. B. Schouten, 2o prijs A. van Egdom, 3e prijst A Brak.. Toornen jong: le prijs Gebr. Molenaar, 2e prijs S. Schouten, 3e prijs M. Verwey. Hamburgers. Trio jong: 2o prijs W< van der Viek. Goud-Padua's. Jonge bannen: 2e prijs Gebr. van Donk, Trio jong: A. W. Vee* lentnrf. Kriel zijde hoenders. Jonge hanen: le prijs G. Hulsehor. Jonge hennen: 1e ern 3e prijs G. Hulscher, 2e prijs Gebr. Voor- douw* ITollandsche Patrijskricl. Oude ha-» nen: zeer eerv. verm. .T. Batelaan. Trio ud: le prijs A. van Egdom. Jonge ha nen: le prijs I Schouten. Jonge Hen- ren: 1e prijs n. Schouten. Trio jong: lo prijs Mej. n. Grundman, 2e prijs A. v. d. Ven Jzn. Zwarte Java-kriel. Hanen oud: zeer tv. verm. T. Verheul. Hennen oud: idem alsvoor. Trio jong: lo prijs W J. van der Viek, 2e prijs A. van der Voor Jczn., 3e prijs G. van Dam. Zwarte Wyandotte (kriel). Oude ha-» nen: 1e prijs K Stapper. Witte Wyandotle (kriel). Oude hen nen: le prijs K. Stapper. Witte loopeenden. Oude woerden: le prijs Joh. Schouler. Jonge woorden, idem alsvoor. Trio oud: le prijs T. I). Schouten. Trio jong: lo prijs Joh. Schouten. Roobonte Loopeenden. Toornen jongj 2e prijs G. van Diejoi Kbaki Campbell. Jonge woerden: prijs Joh. Schouten. Witte kwakers. - Trio jong: 1e prije K van Rijn. 3e prijs S. Schouten. Noord-Hollandscho krombek. Trio jong: le prijs K. van Rijn. Toornen jong: 2e prijs J. E. van Soest. Wille Peking Eenden. Jonge eenden? le prijs J. Zwanenburg. Kaapsche eenden. Oudo woorden: 1e en 2c prijs A. de Bruin. Fazanten. Oude paren: 1e prijs A. W. Yoolonturf. Oude bnnon: 2o prijs G. Hulscher. Kalkoenen. Trio oud: lo prijs Gebr. van Donk. Parelhoondors. Trio oud: Je prijs Gebr. Voordouw. Konijnen. Vlaamsehe reuzen (wit). Jonge rammen: le prijs G. P. Aartse. Oude rammen: le priis hoenderpark ..Vro made", 2e prijs W. Verwey Jon,«je voedster: le en 2o prijs W Verwey, 3e prijs G. P Aari 2 j.eer eery. verm. hoenderpark Vromade". Vlaamsehe reuzen (haaskl.). Jonge rammen: 2e prii" Gebr. Schoor Cjzn. Oude rammen: 1e prijs Tb Brouwer. Oude voedster: Ie prijs E. Brouwer, 2e prijs C. A. van Donk. Vlaamsehe r'-ovn (grijs). Jonge run-» men: lo prijs Brouwer. 2e prijs 1>.L Dijs. .Toneo voedsters: 1e prijs D. J. Rijs, 2e prijs G. v <1 Neut, 3e prijs A. de Wit. Gevlokte Rijnlanders. Oude voedster: lr prijs TL Stouthart. Blauwe Lotharingers: Jonge rammen: lo priis G. van Diejen, 2e en 3o prijs idem. Blauwe We< nors. Nest jongen: 3o prijs H. Stouthart. Zilvergrijs Oude rammen: 1e prijs A Neijonhuis. Oude eoedsters: 2e prijs A Neijonhuis. Jonge rammen: 2e priis H Stouthart. Jonge voedsters: lo prijs II Stouthart, 1e prijs en zeer eerv. verm. G Hulscher. Zilvergrijs-blauw. Jonge rammen: lo prijs II. Stouth. rt. Jongo voedsters: 2ó prijs TI. Stouthart. Havanna. Jonge voedsters: le prijs TL Stouthart. Nulfok. Oude voedsters: 1e prijs (1 A van Donk, 2e prijs E. de Ruiter Jon- 1 ge voedsters: 1e prijs T. Verheul, 2o prijs' C Ai van Donk. Russische brandncuzexi. Voedster moti jongen; Ie prijs S ,T. van Rnoijcn. don-» go voedster: 2e prijs I. O. Vredondaal. i Nest jongen: 3e prijs J. Ranke. Blax on Tan Jonge voedster: 1« en 2e prijs B. Batelaan, 3e prijs J. W. v. d La a n Cav:a's (marmoth). Paren: K. van Brummelon, T Anders en II. van Hoogd behaalden in deze afdeeling ieder twee Door de duisternis. Zondagmorgen zou een bejaarde vrouw zich naar de eer ste II. Mis om half 7 begeven. Van do Noordslraat komende dacht zij door de Brugstraat verder te gaan. Door de duifH ternis misleid liep zij echter een steegje m fusschen twee kaaspakhuizen, en kwam ten slotte in den Rijn terecht. Op haar hulp geschrei kwamen de vrouw en dochter van de in de nabijheid wonende v. W. tocsehie: ten en hielpen de drenkelinge op 't droge. Zou een enkel lichtpunt hier niet nuttig kunnen zijn? HAZERcWOUOE (RIJNDIJK). Uit de hooiberg gevallen. Maandag middag omstreeks half vier had liet 8-ja/- rlg zoontje van den heer L. van Klaveren hel ongeluk hij den heer J. Muld«*r alhier nit den hooiberg te vallen. Met ge-i broken arm werd hij opgenomen AI spoe dig was dokter Vlaanderen pt bij, die bet eersto verband legde en spoedigo overbrenging naar het Academisch zieken* huis te Leiden noodig vond. ..J

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5