EET MEER CHOCOLADE REEPEN lil PUNCHua INGEZONDEN NIEDEDEELI?£G voec/zaa m V&natenkend Aan het verslag in cle „N. R. O.'- ont leen en wij: Als gemachtigde voor beklaagde trad op mr. dr. A. Fontein. Pleiter aeide, dat, evenals het vinden van het eerste kievitsei vreugde pleegt te wekken, de eerste vervol ging alhier op grond van de zoogenaamde Loodgieterswet groote verbazing heeft te weeg gebracht. Wat de feiten betreft, wijst pl. op gege vens, die eenigen tijd geleden door den Bond van Loodgieters- en Fitterspatroons in Nederland zijn verzameld. Hieruit blijkt dat liet uitoefenen van het loodgietersvak niet in hoogere mate brandgevaar ople vert dan welk ander vak ook en dat even min noodig was tegen deze onmisbare vaklieden bijzondere voorzieningen te treffen als tegen wie dan ook. In de wettelijke bepalingen zelf vindt men eveneens voldoende aanwijzingen, dat er uit het oogpunt van brandgevaar geen enkele reden is het bedrijf van den lood gieter aan banden te leggen. Hadden de wettelijke bepalingen zioh beperkt tot ge bouwen, die wegens hun historische of kunstwaarde bijzondere bescherming ver dienen, dan zouden belanghebbenden daar tegen vermoedelijk wein'g bezwaar heb ben gemaakt. Doch de wettelijke bopaVin gen hebben thans betrekking op alle ge bouwen, daaronder begrepen getimmerten, en verplichten den loodgieter zijn soldeer bout heet te maken in een vuurpot op straat en vervolgens dien bout in een ge sloten, metalen, aan de binnenzijde met asbest bekleed en koker buiten liet gebouw naar boven te brengen. Deze bepaling moet z jn geboren in de rust van de studoerkar- mcr. Het is voor iederen vakman duide lijk, dat zij onmogelijk kan worden na- ge'cefd. De nieuwe bepalingen dw'ngen den lood- gieler in hel vervolg altijd plaats te ne men in de dakgoot en om, ovot die goot heen leunende, den asbestcn koker met den bout op te halen, en verder over het dak een levensgevaarlijke kla uierpart ij te doen, lene nde het soldeerwerk te kunnen uitvoeren. Wal dat beteekenl in den -win tertijd, wanneer juist zoovele reparation voorkomen, kan men licht begrijpen, en daarbij komt, dat ondeT het gemanoeu- vreor met den verwarmden bout deze weer afkoelt en onbruikbaar geworden is vóór do best ommin? is bereikt. Een vreemde impasse lever! daarbij nog op de omstan- d:glfcid, dat de rijkswetgever den loodgie ter dwingt een vuurpot op straat te zet ten, terwijl de gemeentelijke verordening hem weer verbiedt den we? ten gebruike te nemen, tenzij met schriftelijke vergun ning van B. en WM met inachtneming van de daarbij gegeven voorschriften en na bo lulling van de daarvfoor ve-rskdiuldSgdö betasting. TTet is verder duidelijk, dal. zelfs al zou den de we tl olijke bepalingen kunnen wor den nageleefd, daarmede toch het doel van de wet niet zou kunnen worden bereikt. Een uitweg uit de onoplosbare moelijk- hodon zou hebben kunnen liggen in art. 2 van den maatregel van bestuur tot uit voering van de wel..dat den burgemeester bevoegdheid verleent wegens de hoogte of den toestand .der gebouwen of om andere bijzondere redenen ontlieffng te vorlee- nen van het verbod om den vuurpot boven te gebruiken. Immers in groote steden is jnderdaad .wegens de hoogte der gebouwen het manoeuvreeren met dpn soldeerbout in een metalen koker niet uitvoerbaar. Pl 's conclusie ia. dat de bedoehle wet telijke bepalingen noch door de loodgie- terc. noch door het ambtelijk toezicht kun nen worden nageleefd on dat hel het ver- el audi gat ware geweest om het h:j enkele plaatsing in het „Staatsblad" te laten blij ven. Afgezien van het bezwaar logen do dagvaarding, dat daarin niet is gesteld', dat do werkzaamheden niet abeen in de goot van een gebouw zijn verricht, doch ook voor dat gebouw waren bestemd, doet p1 met aandrang een beroep op den kan tonrechter om met gebruikmaking van zijn praetor'aansche bevoegdheid, geen straf toe te passen en op het O. M. om voors hands geen verdere vervolgingen meer in te stellen. De regeer!ng ral daardoor 011 ee stoord de gelegenheid hebben, met belang hebbenden overleg te zoeken over het be ramen van voorzieningen, die in veel groo- fero mate met de praktijk rekening hou den. De kantonrechter zal in deze zaak schriftelijk vonnis wijzen. Inqezonden Mededeelinn. TEL. 1023 TEL. 1023 BISSCHOPWIJN OUDE GENEVER SCHILLETJE 8724 1'cjMet.sgdo Berichten AUTOBUS TE WATER. Zes passagiers verdronken. Gisteravond hoeft te Tholen een vreese- lijk ongeluk plaats gehad. De autobus van de firma J. G. Krijger uit Goes, die den dienst onderhoudt tusschen Bergen op Zoom en Tholen, vertTok om 6 uur uit eerstgenoemde plaats. In de autobus be vonden zich 'n 7-tal passagiers. Te ongev. half 7 aangekomen, reed de autobus de pont op, die over de Eendracht vaart. Toen de pont de overzijde had bereikt, zette de chauffeur zijn motor in beweging en reed de sterk hellende glooiing op Halverwege bleef de autobus plotseling stil staan, om daarna achterwaarts de glooiing weer af te rijden. De passagiers, het gevaar zien de, drongen naar voren en duwden den chauffeur van zijn zitplaats af. Doze trachtte zijn wagen tot stilstand te bren gen. Toen hem dit echter niet meer ge lukte, wierp hij een zijdeur open en sprong uit den wagen. Een andere passagier, die hetzelfde van de achterzijde probeerde, ge lukte het eveneens zich te bevrijden. De overige passagiers, n.l. vier volwassen personen en twee kinderen, verdwenen met den auto in het water en verdronken. Da delijk werd met dreggen begonnen en na ongeveer tien minuten werden de eerste lijken opgehaald. Thans zijn alle lijken reeds geborgen. De auto is nog niet op het droge. Nader wordt gemeld: Verdronken zijn zes personen, terwijl men meent dat zich nog een zevendo passagier in den auto be vond, naar wien men aan het dreggen was toen het bericht werd afgezonden. Ver dronken zijn: de dochters van den heer Krijger, wethouder van Poortvliet, mevr. Van DijkKrijger, echtgenoote van den heer Van Dijk, hoofdonderwijzer te Lopik, mej. Franke en haar dochtertje, mej. Ha- geman, terwijl om halftien gisteravond werd opgehaald het lijk van haar tienja rig dochtertje. Alle deze' laatsten woonden te Poortvliet. De heer'Franke heeft zich door de ach terruit welen te redden. Hij is door iemand gered, die op dï pont stond en hem met een haak naar zich toe trok. De auto werd bestuurd door den chauf feur L. v. d. Vliet. Door welke oorzaak de auto te water is geraakt is nog niet vast gesteld. Hedenochtend zou het parket uit Breda ter plaatse komen om een onderzoek in te stellen. Over de wijze, waarop de autobus te water is geraakt, ontbreken nog bijzonder heden. Voor zoover men uit de verhalen der overlevenden heeft kunnen opmaken, is de zoon van den heer Franken, op een gege ven moment in de autobus naar voren ge- loopen, klaarblijkelijk om den chauffeur iets te vragen. Op dit oogenblik, of direct nadien is er iets met den auto gebeurd, tenminste het ongeval volgde bijna onmid dellijk. Het staat, niettegenstaande men een ernstig onderzoek naar dit feit heeft inge steld, nog niet vast, of zes dan wel zeven personen in de bus zaten. De waarnemend burgemeester van Tho len, wethouder Goossens, was spoedig na het ongeval ter plaatse. Even later waren ook de doktoren De Jong en Duynkera aanwezig. HOOG WATER. De Beersche Overlaat weer In werking. Te Cu ijk een herhaling van 1920 gevreesd. Uit Cu ijk* wordt aan de „Tel." gemeld d.d. gisteren: De rivier de Maas begint door de vele regens van den laatsten tijd op onrust barende wijze te wassen, zoodat velen we der een buitengewone ramp als in 1920 vreezen. De waterstand te Maastricht is thans slechts 20 c.M. beneden dien van 25 I Januari 1920, terwijl de was blijkens de uit België ontvangen berichten waar schijnlijk nog niet tot stilstand is geko men. Te Guyk en omgeving tracht men onder den indruk van de catastrophe van 1920 nu reeds alle maatregelen te nemen, om zooveel mogelijk aan den waterwolf weerstand te bieden. Op vele plaatsen worden versterkingen langs de dijken aan gebracht, terwijl anderzijds de noodige materialen in gereedheid worden gehou den om als 'zoodanig te kunnen dienen. De waterkeeringen worden dag en nacht bewaakt. De Beersche overlaat zal ver moedelijk eerst heden, Woensdag, in wer king komen, zoodat dan weder een brce- de strook van Den Bosch naar Beers, in een binnenzee zal worden herschapen. Velen in deze „traverse" bereiden zich reeds op een isolatie voor, en brengen have en goed zoo goed mogelijk in veilig heid. Had men gehoopt, dat de vrij kostbare werken als de opliooging van de overlaat, do streek voortaan zouden vrijwaren voor rampen, deze hoop is in zooverre ijdel ge bleken, dat in de twee jaren na den aan leg van de keerkade tweemaal, n.l. in November 1924 en in December 1925, een overstrooming het reeds zoo burg geteis terde gebied opnieuw kwam bezoeken. Bij de tegemvoordige weersgesteldheid en den Westenwind vreest men hier alge meen weder voor een ramp. Ernstige toestand in Limburg. De meeste der dorpen in Zuid-Limburg zijn van alle communicatie verstoken en het bereiken is dan ook niet anders mo gelijk dan per roeiboot. Allerwege werpt men in doze plaatsjes noodkaden op, om zooveel mogelijk de huisjes van het water te vrijwaren. Doch weldra zullen ook deze kaden den druk van het water niet meer kunnen weerstaan. In onzekeron toestand wachten de inwoners op het leed en de ellende, welke jaarlijks in min der of meer ernstige mate terugkeert. Meestal heeft men tijdig maatregelen kun nen nemen voor het vee. doch we zagen ook stallen, waar de beesten tot aaji het middel in het water staan. Te Roermond staat de Roerkade blank, de voorstad St. Jacob is overstroomd, „achter de molens" staat hot water in de hulzen. Het verkeer wordt hier met boot jes onderhouden. Te Ooi dreigt hot' dorp geheel te ovor- atroomen, deze plaats is bijna niet meer te bereiken. In het gehucht Hatenboer bij Roermond Is de toestand al zeer ernstig. Hier staat het water een meter in de huizen en het vee nog grootendoels op stal: met de red ding ervan Is aangevangen. De bewoners Het is wederom hetzelfde beeld wat we in Hatenboer zagen, aldus meldt men aan de „Tel." Hier staan de huizen reeds meer dan 1 M. in het water. Het vee is meestal verhuisd naar een watervrije terp van de werken der Maaskanalisatie bij de stuw te Roermond. Buggenum dreigt eveneens doop het wa ter le worden overstroomd. Het water na dert meer en meer tot de huizen. Lageraf waar do Maas bedijkt is, is het gevaar voor dijkdoorbraken, indien de sterke wind aannoudt, niet uitgesloten. De Beersche overlaat werkt over de ge- heele breedte met een overstroomingsdiep- te van 8040 c.M., waardoor do streek tusschen Grave en 's-Hertogenbosch on der water loopt. Uit Gennep wordt geseind: De woningen aan de Niers gelegen worden met overstrooming bedreigd. In enkele daarvan staat reeds enkele centi meteers water. De nieuwe dijk, die in den afgeloopen zomer gereed is gekomen, is over een groot gedeelte gezakt en het Maaswater spoelt zienderoogen zand uit den dijk, zoodat de bewoners een door braak vreezen. De schrik van 1920 zit er nog geducht in. Men is reeds begonnen met dammen op te werpen, om zooveel mogelijk het water te keeren. Een der verbindingswegen naar Oppersum staat reeds onder water. De Maasweg tusschen Oef feit en Gennep is eveneens ondergeloopen, zoodat het verkeer met deze gemeenten nog slechts door den trein te onderhouden is. Van Mook tot Oeffeit is slechts één groote wa terplas. De bewoners van Oeffeit hebben ook reeds dammen opgeworpen en som migen hebben hun vee uit de stallen moe ten halen en in de woonkamers geher bergd. Het is te hopen, dat er spoedig stil stand komt, anders is evenals in 1920 een oveirstrooming van een gedeelte van Noord-Limburg onvermijdelijk. Men meldt uit Venlo: In de laatste 2 dagen wast de Maas on rustbarend snel, sedert gisterenmorgen nog 58 c.M. Uit Maastricht wordt sterke was geseind. Het gevaar, dat de rivier de stad binnenstroomt is groot. De bewoners der huizen zijn meestal met hun inboedel ehn verdieping hooger verhuisd. Niet minder ernstig wordt „de Weerd" een gehucht bij Roermond getroffen, der lager gelegen stadsgedeelten pakken hun meubels in en maken zich gereed om te verbuizen. Uit Maastricht wordt gemeld: De kelders in Wijk-Maaetricht zijn on dergeloopen, de dorpen Borgharen, Lim- mel en Heugen staan onder water, bene vens den Schamerweg en Meerssenerweg. In Z u id-Ho 11 an d. Mien meldt ons uit Delft: De waterstand van den Zhidpolder van Delfgauw is zoo hoog als nimmer te voren het geval was. In Gelderland. Men meldt uit Nijmegen: De nieuwe was in. 't zuiden en vooral de sterke stijging op den midden- en Bo- venrijn doet ernstige vrees ontstaan voor een zeer hoogen waterstand. Een brutale bandieten-overval. Gemaskerd een woning binnen. Uit Emmen wordt aan de „Tel.*' ge meld: In den laatsten tijd hoorde men van verschillende kleine inbraken in den om trek. Gisterennacht heeft men te Dalen een zeer brutaal stukje iiitgevoerd. Het was ongeveer twee uur, toen de 59-jarige zoon van de weduwe K. wakker werd door klappen op de beddeplanken. Toen hij zijn oogen opende, stond voor hem een ge maskerde man, die hem gelastte uit bed te komen. Kiers bemerkte toen nog twee gemaskerde personen. Alle drie waren in het bezit van een revolver. Zij waren bin nengekomen door het Taam, waarvan de ruiten met een lljnkoekenkist, die in de kamer was terecht gekomen, waren stuk geslagen. Het hierdooT veroorzaakte la waai had K. niet gehoord. oZnder K. te vergunnen, eenige hoogst noodige kleeding- stukken aan te trekken, werd hij meegeno men naar de keuken, waar zijn moeder en zusters sliepen. Voor hun bed moest hij op een stoel gaan zitten. Het werd hem niet vergund, op te staan, om meer klee- xen aan te trekken. Een der gemaskerde mannen bleef toen bij K. en de vrouwen, die het bed niet mochten verlaten, hen steeds met de revol ver dreigend. De beide andere mannen gin gen toen op onderzoek uit. Alle kasten en laden werden opengebroken en de inhoud verspreid. Hot was hun alleen om geld te doen, zooals zij trouwens ook zeiden. Zij verlangden leder 100.Dit bedrag heb ben zij echter niet gevonden. Zij moesten zich met f 60.tevreden stellen. Verschil lende gouden en zilveren voorwerpen lieten zij liggen. Alleen een drietal portemon- naies met geld werden meegenomen. In een der kastjes vonden dp inbrekers een ,karaf met jenever. Er werd een borrel ge dronken tegen de koude. K. moest er ook een drinken, want de bewaker dacht, dat bij het koud had. K. zat nl. te rillpn op zijn stoel. Ongeveer twee uur heeft K. daar moeten zitten. Toen was het onderzoek af geloopen Er werd niets meer gevonden en de inbrekers trokken af onder bedreiging met den dood. als een van de menschen buiten durfde komen, De oude menschen hraclilen nog eenige angstige uren door. Het begon reeds te schemeren, eer K. het durfde wagon, de politip te waarschuwen» Deze stelde on middellijk een onderzoek in. In den voor middag arriveerde ook de officier van Justitie uit Assen. Men zal van politiehon den gebruik maken, om de daders op te zoeken. De Zwolsche broedermoord. De moordenaar van den heer Mulder to Zwolle is ter beschikking van de Justitie gesteld. Bij zijn verhoor toonde hij een groote mate van onverschilligheid, evenals bij zijn confrontatie met het lijk. Het is ge bleken, dat de verslagene C- S. Mulder ze ventien steken of sneden met een dolkmes beeft gekregen. Het drama schijnt het zenuwgestel van den heer A. Sluiter, een der eersten, die op den bewusten morgen toesnelden, zooda*- nig in de war gebracht te hebben, dat hij een hevige zenuwcrisis kreeg. De genees heer vond zijn toestand zorgelijk. Tot Dins dagmiddag was zijn bewustzijn nog niet teruggekeerd. Er valt ook geen verbete ring te constateeren. Auto-ongeluk Maandagavond is een luxe auto uit l.oosduinen, die vanhet Spui te 's-Gra- venhage het Zieke opreed, in een zitfh al daar bevindende opgraving van de straat gereden. De auto kantelde en werd zwaar aan chassis en carosserie beschadigd. Een der inzittenden, Jhr. Ir. "W. Roëll, direc teur van de "VVestlandsche Stoomtram-Mij. werd vrij ernstig aan het hoofd verwond. De Geneeskundige Dienst .moest te hulp geroepen worden om hem te verbinden. De chauffeur van de auto 'verklaarde, dat de roode waarschuwingslantaarns niet brand den, bovendien was er ook op de brug een lantaarn uit en waar hij alle ..andacht be steedde aan de zijstraten heeft hij, naar hij zei, de opgraving onmogelijk kunnen zien. De politie zal een onderzoek instel len. Ongeluk bij het slepen van een elevator. Gisterenmorgen werd een elevator van de Elevator-Maatschappij, van de Maas haven le Rotterdam naar de Rijnhaven ge sleept door twee sleepbooten van Smit Jr.'s Nederlandsche Stoomsleepdienst, nl. door do sleepboot „Schelde" en „Hol- landsch Diep". Zooals de gewoonte is, werd de elevator op de rivier door een sleepboot gterokken, terwijl de andere 'sleepboot langszij meevoer. Bij de Rijnhaven geko men, wilde de „Schelde'', de sleepboot, die den elevator trok, deze laten omzwaaien. Daartoe werd een .sein gegeven aan de Hollandsch Diep". Bij het omzwaaien zag de kapitein van de „Schelde", de heer H. Reedijk, plotseling dat de pijp van de „Hol landsch Diep" schuin lag. Hij hoorde de bemanning van den elevator roepen, dal cic „Hollandsch Diep'' omsloeg. Onmiddel lijk wierp de kapitein van de „Schelde" do kabels los, om hulp te. verleenen. Een andere sleepboot van P. Smit voer echter juist voorbij. De drenkelingen, kapitein, machinist en dekknecht, werden uit het water gehaald. Als vermoedelijke oorzaak wordt aange nomen, dat de sleepboot voor den wind is gekomen en daardoor is omgeslagen. Gevolgen van het tafelen. Men meldt uit ZeilbergDeurne aan de ,,'s-Hert. Crt.": Maandag had het van ouds bekende „tafelen" plaats bij zekeren P. v. d. H. Bij zoo'n gelegenheid worden alle mogelijke voertuigen bij elkaar gere den, de woning van den ex-minnaar wordt met gier besmeurd, er wordt een heüsch spektakel gemaakt op klompen, lampenglazen, rijwielsluren e.d„ en soms nemen honderden jongelui er aan deel. Een fltnk aantal was naar de woning van v. d. H. gekomen. De zoon, wien het ta felen gold, wond zich zoo zeer op, (lat hij een geweer greep, naar buiten snelde en een schot loste. Zekere Van Dinther kreeg de volle lading hagel. Zijn been werd stuk geschoten en ook het onderlijf moet vol hagel zitten. Hij werd naar het gast huis overgebracht. J. v. d. H. werd on middellijk gearresteerd. Een gevaarlijk indringer Maandagavond laat drong een tot nu toe onbekend sujet het huis binnen der alleen wonende 65-jarige weduwe G. W. F. aan den Heijendaalschen weg te Nij megen. De inbreker sloeg met een knuppel tweemaal de oude vrouw hard op het hoofd. Toen hij onraad bespeurde nam hij de vlucht. Brand is een danszaal In de hij gelegenheid van het Kerstfeest versierde danszaal van een Hotel te Arn hem is in den avond van den eerston Kerstdag een begin van brand ontslaan. Er werden in oen champagnetent in de zaal z.g. sprenklers ontstoken, (ijzerdraad jes bedekt met ijzervijlsel en buskruit). De achterwand van het champagnebuffet, met wa-tten bedekt, vatte daarbij vlam en een oogenblik later geraakten ook de beide buffetjuffrouwen, die het vuurwerk aan staken, in brand. Zij droegen lichte toi letjes, die met watten waren bedekt en in een oogwenk vlam vatten, Gelukkig kon den haar de brandende kleeren spoedii worden afgerukt. Ook het vuur in tel champagnebuffet »vas spoedig met em< mers water gedoofd. De beide meisjes zijn met brandwonden aan rug en armen in het gemeente-zieken* huis opgenomen. 1 De valsche Fransche bankbiljeiten. Omtrent de inbeslagneming te Amster dam door de Haagsche politie van eet groot aantal valsche Fransche bankbih jetten van 1000 francs in verband waar» mee drie Hongaren gearresteerd zijn, kunnen nog de volgende bijzonderheden worden medegedeeld: Niet alleen door de Hongaarsche poli tie, maar ook door de politie te s-Graven- hage is in nauwe samenwerking met den chef van de valsch geld-centrale te .Am sterdam het onderzoek in deze zaak ge leid. Groote moeilijkheden ondervond ma echter daar verschillende berichten en la legrammen met elkaar in flagrante togen spraak waren. Toen men de Hongaren arreslecrdq bleek de pas van een hunner, Jancoviels voorzien te zijn van een koeriers-visum Hoe deze daar echter aan gekomen is, ia nog niet opgehelderd. Vast staat ocliler dat Jancovicls geen gezantschapskoerie was. Toen de Hongaren reeds gearresteeii waren zijn aan de hotels, waar zij gelo geerd hebben, telegrammen bezorgd ui "VVeenen en Boedapest, met het verzool aan Jancovicts, om onmiddellijk terug 10 keeren. Vóórdat* men in Holland iets van d(SH kwestie afwist, had dus de lastgever van de gearresteerden in Boedapest vermo^ delijk reeds argwaan gekregen en om er ger te voorkomen zijn handlangers terug» geroepen. In hoeverre deze persoon ook in an dere steden handlangers heeft gehad, ia nog niet kunnen blijken. Wei heeft de Haagsche politie onmid dellijk over.de geheele wereld geseind om de regeeringen en de bankinstellingen l> waarschuwen. Hoewel aanvankelijk het voornemen be stond d<^t eenige Haagsche politiemaiiuenj naar Boedapest zouden gaan, is men hier op teruggekomen, daar de zaak hoofdza kelijk een Fransch en een Hongaaisch belang beteekent en er dus voor Neder land geen .aanleiding bestaat zich daarin te mengen. De hoofdcommissaris van politie le 's-Gravenhage heeft gisteren aan verschil lende bankiers een valsch bankbiljet tan 10Ö0 francs getoond. Eenige heeren ver* klaarden, dat zij het zonder eenigen Ivrij- fel als echt zouden accepteeren, zoo nauw-* keurig was het nagemaakt. Op de beurs zullen eenige der valschfl biljetten circuleeren, zoodat allen weten hoe de biljetten er uit zien en welke al- wijkingen te constateeren zijn. De Fransche rewcering heeft zich thans ook met de zaak ingelaten. Maandagmid dag is een hoofdambtenaar van de Fraiw schö politie te Amsterdam aangekomen, teneinde zich nader op de hoogte te -del len van de verschillende gebeurtenissen en daaromtrent rapport aan zijn regeering uit te brengen. Uit Boedapest wordt nog het volgeudt gemeld: De nieuw benoemde Fransche gezant Georges Clinohant heeft het ministerie van buitenland.sche zaken in kennis ce stoid van het feit dat een vertegenwoor diger van de Fransche 3?ank en twee be ambten van de Fransche politie te Boeda pest zijn aangekomen om de Hongaarsche autoriteiten bij hun onderzoek inzake de valschmunterij behulpzaam te zijn. Voor de Parijsche politie was de ont dekking van do vervalscbte bankbil je'1(111 geen verrassing, aangezien bij de Fran sche circulatiebank reeds verse! - 0 weken een groot aantal valsche biljedpö van 1000 francs zijn ingekomen. Fe F;1* rijsche politie stelt reeds geruimen W* een onderzoek in naar deze vervalsen"*' gen, die volgens haar meening door eeo groote internationale valscbmuntersbend geschieden. Thans wil de politie len in welke betrekkingen, de in Ist'1 land gearesteerde Hongaren gestaan he ben tot deze internationale organ is*' Vaklieden geven als hun meening te nen dat de cliché's der valsche b: niet van Hon ga ars oh en oorsprong nen zijn. Het onderzoek wordt voor!£eI

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4