EET MEER CHOCOLADE REEPEN dat gisternacht te Tokio ia aangekomen, ia verleden woek door zeoroovers overval len, waarbij de kapdtein werd gewond. Uit enkele bijzonderheden blijkt, dat hot eoliip uit Sjanghai vertrokken was naar Tients toon zeeroovers, die blijkbaar als passa giers aan boord waren gekomen, het «chip overmanden en het naar do Bias baai brachten, welke als een beruchte wijk- p'aals van ueerooverg in de buurt van Hongkong bekend is. Talrijke passagiers werden daar volkomen uitgep'underd: on der deze passagiers bevonden e'ch 15 bui tenlanders. Niemand is blijkbaar gewond. Hevige stormen In Frankrijk. In geheel Frankrijk hebben hevige stor men gewoed, die op verschillende plaatsen belangrijke schade aanrichtten. Verder rijn eenigo personen gewond. Een origineel handgemeen. Voor de verbaasde oogen van de recht bank te Compiégne zijn het Openbaar M nisterie en de rechter van instructie elkaar een dezer dagen, in de haren gevlogen Volgens de „Daily Mail'' beschuldigde de rechter er den officier van justitie van. artikelen in een plaatselijk blad te hebben geplaatst, die hem becritiseerden. De rechter van instructie werd reeds na en kele seconden door den officier van justi tie tegen den vloer geslagen en zou onver kiddellijk zijn uitgeteld, als men hem niet had weggedragen, om hem onder dokters banden te stellen. De rechtbank heeft een rapport van het gebeurde aan de rechterlijke autoriteiten te A mi era doen toekomen en verwacht wordt, dat de kemphanen zullen worden overgeplaatst. Misdadig opzet te Merlebach? Volgens berichten uit Metz aan het „Journal'* zou de ontploffing in de fabriek van vloeibare zuurstof te Merlerrfach aan misdadig opzet te wijten zijn. Alleen wat de fabriek betreft bedraagt do schade reeds meer dan een millioen francs. ÜlT DE OMGEVING. ALKEMADE. Gemeenteraad. Woningbouw. Eiectrlsche verlichting. Benoemingen. Do Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmiddag om 2.30 uur. Tegenwoor dig 8 van de 11 raadsleden, afwezig met kennisgeving de heeren Rotteveel en Dr. van Dooren, zonder kennisgeving de heer Van der Geest. Voorzitter^ de burgemees ter. Na opening der vergadering mot het ge bruikelijke gebod worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en na een kleine opmerking van den heer Rictbroek onveranderd vastgesteld. Aan de orde de agenda: Vaststelling laad.sbesluit tot onbewoonbaar verklaring van do woning te Roelofarendsveen B 499 De Voorzitter leest het schrijven van gezondheidscommissie te Alphen aan den Fijn voor. waarbij zij adviseert deze ning wegens'haar slechten staat onbe woonbaar verklaren. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten, welk voorstel t. h. s. wordt aangenomen. 2o. Vaststelling raadsbesluit tot verlen ging van den ontruimingstermijn van woning te Rijpwetering D 164 en bewoond door het gezin P. Zoetemelk. De Voorzit ter doet voorlozing van het hierop uitge bracht prae-advies en waarbij B. en W. adviseeren aangezien voor Zoetemelk geen andere woning is te bekomen, den termijn weder met zes maanden te verlengen Do heer Do Vette deelt den Voorzitter mode, dat in Rijpwetering wel een huis leeg staat. De Voorzitter zegt dat zulks hem niet bekend is, doch als zulks het geval is dan zal het nog wel de vraag zijn of Zoete melk deze woning wil betrekken en of de eigenaar genegen is hem die woning verhuren. Spreker zou niets liever zien dan dat de woning zou ontruimd kunucn worden. Do heer Horsman vraagt of in de wet geen bepaling is te vinden, waarbij B. en \Y. het recht hebben den eigenaar van een leegstaande woning te verplichten deze wo uing te verhuren. Do Voorzitter antwoord hierop bevesti gend, doch als dit moet geschieden langs den weg van geweld, dan duurt een en ander nog al lang, zoodat verlenging toch dient gegeven to worden. Spr. zegt dat deze zaak echter de volle aandacht heeft van B en W. De heer Rietbrook merkt op dat indor- Jtijd voor Rijpwetering toch een teekening ls gemaakt geworden voor den bouw van •enige huizen. Do Voorzitter zegt, dat deze teekening is femaakL doch aangezien het laatste jaar ijna geregeld 5 woningen van de woning bouwvereniging vAlkemade" leeg hebben gestaan zijn B. en W. huiverig geworden om met een voorstel in den Raad te ko men om in Rijpwetering woningen te bou wen. De heer Rietbroek zegt, dat te Rijpwete ring wellicht een geriefelijker plaats voor woningbouw kan aangewezen worden dan den Googerpolder. Allicht zouden er. bijv. •lechts 4 woningen gebouwd kunnen wor den. De heer De Jong zegt, dat zoo straks nog door don Voorzitter is gewezen op het feit dat particulieren in Rijpwetering wel Willen bouwen, dooh dat dit wacht op de Ontruiming dier woning. Hierna wordt z. h. s. besloten den ter- Boijn van ontruiming weder met zes maan den te verlengen. $o. Voorstel van B. en W. om over te (aan tot uitbreiding van bet electrisch net dan don Langeweg te Roelofarendsveen. Een viertal bewoners aan den Lange- üreg, waarvan aioh inmiddels een heeft te- tuggetrokken verzoeken om aansluiting fan hun perceelen aan het kabelnet. B. •n W hebben zich in verbinding gesteld met de Lichtfabrieken te Leiden. die na irigo onderhandeling bereid zijn tot j de uitbreiding van het net over to gaan De kosten aan deze uitbreiding zijn door Leiden gesteld op 1655.—in welke kos ten door de drie bewoners f 350. wordt bijgedragen. Het restant ad 1305.moet door Alkeniade worden betaald in drie termijnen en wel voor 1 Januari 10-.8. Voor ieder perceel dat na de uitbreiding door Leidon wordt aangesloten moet de eigenaar betalen een bedrag van J 50. welk bedrag door T.eiden aan Alkemade wordt gerestitueerd Voorts is de gemeente voornemens langs den Langeweg een 8-tal straatlantaarns te plaatsen; de palen wor den door Alkemado zelf geleverd en de ge meente betaalt voor de monteering dezer palen aan Leiden een bedrag ad 577. De heeren De Vette en Horsman vragen den Voorzitter nog enkele inlichtingen, waarna z. h. a. wordt besloten tot bedoel de uitbreiding over te gaan. 4o Voorstel van B. en W. om aan de leden van de Schattingscommissie een toeslag te geven op het door het Rijk te betalen presentiegold. De Voorzitter doet voorlezing van net te dezer zake uitgebracht prae-advies, waar uit blijkt, dat de leden van de Scbattings- cnmmissie van het rijk slechts een presen tiegeld ontvangen van 40.per kalen derjaar, zoodat naar een aantal vergade ringen van 5 per jaar de leden slechts een presentiegeld ontvangen van 2.per lid en per dagvergndering. De gemeenten Katwijk en Noordwijk geven resp. 2 en 4toelage per lid. De aan het ambt verbonden werkzaamheden vorderen van de leden veel tijd, zoodat B. en W den Raad ernstig in overweging geven een toe slag te geven van 3.—zoodal het pre sentiegeld thans wordt 5.per Jid en per vergadering. De heer Los vraagt waarom de leden die de aanslagen boven de 2000.— rege len meer presentiegeld ontvangen dan de anderen, waarop de Voorzitter antwoordt dat zulks in de wet is geregeld. De heer De Vette zegt, dat het lid zijn drr Schattingscommissie een eerepost is. De heer Horsman merkt op dat de leden reeds lang genoeg voor een schijntje heb ben gewerkt, en spr. gaat dan ook volko men met het voorstel van B. en W. mee. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z. h. 8. aangenomen. Tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim wordt na gehouden stem ming benoemd de weleerw. heer Th. van der Lugt. Bij punt 6 en 7 der agenda benoeming van een lid van het algemeen burgerlijk armbestuur van Alkemade en van een lid der Schattingscommissie, wegens vertrek van den hper P. Juffermans, stelt de heer de Vette voor hierover in geheime zitting te gaan, aangezien hij omtrent deze "ei" de punten eenige mededeelingen wil doen van meer vcrtrouwelijken aard. De verga dering heeft hiertegen geen bezwaar, zoo dat de deuren worden gesloten. Na her opening stelt de Voorzitter de beide pun ten weder aan de orde. Spr. doet allereerst voorlezing van het ingekomen verzoek van P Juffermans om ontslag uit de beide betrekkingen, welk ontslag hem eervol en onder dankbetuiging wordt gegeven Voorts deelt de Voorzitter mede, dat de heer De Vette heeft medegedeeld dat de heer Van der Pool voor de beide functies niet in aanmerking wenscht te komen, waarna tot stemming wordt overgegaan. Na stemming, vrije stemming en herstem ming wordt de heer De Vette als lid van het algemeen Burgerlijk Armbestuur geko zen met 4 stemmen, waarvan 3 op den heer Strijk, en 1 blanco. De heer De Vette neemt de benoeming aan. Tot lid van de Scliattingscommissie wordt gekozen de heer S. Strijk met 5 stem men, met een stem op de heeren J. van der Poel en De Veile en 1 stem blanco. Hierna benoeming van drie leden voor do Commissie van Toezicht op liet lager onderwijs. Dij de eersto stemming worden benoemd de heeren "P. de Jeu en C. Schut- lenburg met beide 7 stemmen. Op de hee' ren Do Koning en Van der Hoer worden ieder 4 stemmen uitgebracht, zoodat een vrije stemming moet plaats hebben Ook 1 ier verkrijgen de beide heeren weder ieder 4 stemmen, hetgeen ook het geval is bij de herstemming, zoodat het lot moet beslis sen. Het lot beslist ten gunste van den heer Van der Meer. Benoeming van een brugophaler voot de brug te Oude-Wetering. B. en W. bevelen hiervoor aan den heer Berbiers. De Voorzitter doet voorlezing van een ingekomen schijven van den heer A. Bo denburg, waarbij hij verzoekt om eervol ontslag uit zijno betrekking van brugop haler en wel ingaande 1 Januari 1926. Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend. De heer Los vraagt of Berbiers op het zelfde salaris wordt aangesteld als zijn voorganger waarop de Voorzitter bevesti gend antwoordt. De heer Berbiers wordt met algemeens stemmen benoemd. lOo. Een vijftal reclames tegen den aan slag in het schoolgeld ten name van J Duivenvoorde. B. H. Duivenvoorde te Rijp wetering, J. A. van Velzen, wed. H. Win- nubst, en J. Rietbrook te Roelofarendsveen worden overeenkomstig voorstel van B. on W. afgehandeld. 11 o. Wijziging begroofing 1925. Wordt na toelichting door den Voorzitter goedge keurd. 12o. Ingekomen stukken: Tot de inge komen stukken behoorden o.m. eon drietal raadsbesluiten welke in de vorige verga dering waren genomen en thans door Ged. Staten goedgekeurd; mededeeling van Ged Staten dat over 1923 door deze gemeente aan Leiden voor don Keuringsdienst van Waren ie toveel betaald een bedrag ad 77.95, welk bedrag In mindering zal worden gebracht op. de eerstvolgende jaar- lijksche storting; mededeeling van de Kon. goedkeuring van het raadsbesluit tot verlaging der opcenten op de grondbelas ting. Adres van de bewoners van den Veen- derpolder onder Wouhrugge- houdende verzoek om bij God. Staten de noodige stappen te doen om het gedeelte „de Veen- derpolder" bij de gemeente Alkemade ge annexeerd te krijgen. De Voorzitter leest het adres voor, be nevens het aan Ged. Staten verzonden adres, en deelt in verband met het verzoek mede, dat eenigo jaren geleden door Ged. Staten van Zuid-Holland werd voorgesteld om dit gedeelte bij Alkemade te voegen. De bewoners wilden er toen echter niets van weten, in verband dat de belasting in Al kemade belangrijk hooger was dan t€ Wouhrugge. Nu vragen ze er echter zelf om Een ieder die zou vragen waar eindigt liet dorp Roelofarendsveen zou nimmer zeg gen daar bij de sloot, doch aan bet eind punt van den Veendorpolder. De heer De Vetto vraagt of de gemeente bij evenlueele annexatie er wel voordeel van zal hebben. De Voorzitter vraagt den heer De Vette, wat voor nadeel er zou kunnen bestaan, waarop de heer Dc Vette wijst op den aldaar. De Voorzitter antwoordt dat wanneer de annexatie met dat gedeelte tot stand zou komen hij wel degelijk verplich was de menschen aldaar zooveel mogelijk tor wille te zijn en hij zou trachten hen uit hun iso lement te verlossen. De heer Horsman onderschrijft ten volle de bewering van den Voorzitter en zegt, dat hij hiertoe ook wenscht mede te hel pen. Besloten wordt het verzoek van adres santen te steunen. Aan den heer G. T. de Graaf wordt over eenkomstig zijn verzoek een vergoeding uit de gemeentekas verleend ad 48.7;) per jaar voor het bezoeken van zijn zoontje op de Gbr. School te N.-Wetering als bedoeld lij art. 13 der Lageronderwijswet. Een ingekomen verzoek van het R. K. Kerkbestuur van Oude-Wetering om be schikbaarstelling van een bedrag ad 81.— voor nadere kosten eerste inrichting school lokalen, wordt z. h. s. gunstig beschikt. Evenzoo op het verzoek van het R. K. Kerkbestuur van Roelofarendsveen om beschikbaarstelling van een bedrag ad f 43.23 voor meerdere kosten overkapping van de speelplaats der R. K. Meisjesschool. Aan den volontair ter secretarie- den heer Th. Castelein wordt op voorstel van B. en W. over het jaar 1925 een gratifica tie verleend van 75. Hierna komt in bespreking het voorstel van B. en W. om machtiging aan den Raad ten einde over te gaan in verband niet de aanschaffing van een motorbrand spuit tot reorganisatie van de Brandweer. De Voorzitter zegt, dat de motorspuit is gearriveerd. Deze spuit kan bediend wor den door 16 man, zoodat een geheele reor ganisatie moet plaats hebben. Voorts dient er aangesteld te worden een monteur, die geregeld de motorspuit beproeft. In Lei- luuiden ontvangt deze monteur een jaar- lijksche belooniug van 50. De heer JSorsman vraagt of -door de aanschaffing van de motorbrandspuit ook de handspuiten te Oude-Wetering en Nieu- we-Wetering zullen verdwijnen. De Voorzitter zegt dat zulks wel in de bedoeling van B. en W. ligt, doch dat dit nog nader onder de oogen zal worden ge zien. De heer Rietbroek had eerst ook dezelfde gedachte, doch men heeft spreker, op een gevaar gewezen nl. dat bij onweer de mo gelijkheid niet is uitgesloten dat de blik sem op twee plaatsen zou inslaan en dan heeft men bij opheffing slechts een spuit zoodat spr. bezwaar moet maken tegen d« verdwijning van de bestaande spuiten. De Voorzitter zegt dat bij zulk een geval als de heer Rietbroek bedoelt het brand- bluschmatorieel altijd onvohloende is Spr. wijst op Haarlemmermeer waar over een oppervlakte van 18000 H.A. slechts één motorspuit is. Voor onvoorzieno rampen heeft Amsterdam zelfs te weinig brand spuiten Een dergelijk geval heeft zich in do ge meente nog nimmer voorgedaan, boven dien is deze motorbrandspuit in een onbe- zienen tijd in Oude- of Nieuwe-Welering. De heer Horsman merkt op dat voor der gelijke gevallen als de heer Rielibroek op bet oog heeft het niet noodig is om nog eens extra een spuit te onderhouden. De heer Los zou het bejammeren als d( spuit te Oude-Wetering ging verdwijnen De spuit heeft bij den beer Van der Poel een zeer goede plaats en belangrijke kos ten zullen er wel niet mee gemoeid zijn. De Voorzitter gelooft niet, det men in den omtrek op zoo'n korten afstand een spuit ter beschikking zal hebben als waar de motorspuit komt te staan, evenwel is dit voor lateren zorg. De heer Rodewijk wil maar liever zoo gauw mogelijk de spuit probeexen. Hierna worden B. en W. gemachtigd om tot reorganisatie over te gaan. Tot slot doet de Voorzitter nog mededee ling, dat de heeren Verkley- Bontje en Vcrlaan hun benoeming hebben aangeno men tot lid van het algemeen Burgerlijk Armbestuur. Rondvraag. De heer Los wijst den Voor zitter op het velo water dat op den weg slaat voor het perceel van den heer Pen- ring de Vries en de Autogarage van den heer Beuk. Do Voorzitter zegt toe. hierover met ge noemde heeren te spreken ten einde aldaar een behoorlijke afwatering te verkrijgen. Voorts wijst de heer Los nog on de schommelbalken bij het Brasemermeer. Een voorziening dient hier wel getroffen te worden. De Voorzitter antwoordt, dat de herstel ling ter plaatse niet minder zou kosten dan 1300—, waarvoor hij wol wat geschrok ken is. Bovendien heeft men hem verteld dat deze balken daar slechts lagen voor bet breken van den golfslag, waardoor het water niet op den weg kan slaan en zoo doende de paarden welke daar langs ko men te doen schrikken. Nu echter het ver voer geheel per auto geschied zijn volgens spr. deze balken niet meer noodig. De heer Horsman wijst op de vele kui len in den weg te Oude-\\ ctering. De Voorzitter zegt. dat bij werkbaar weer de gaten zullen dichtgemaakt worden. Do heer Los vraagt, van wie in het dorp Roelofarendsveen uitgaat het zandslrooien, ÏSSGEZONSJlEH MEDEDEELI?*G V&nstenkencf waarop de VoorziUer antwoordt van de vereeniging „Arbeid Adelt'. De lieer Bouwmeester vraagt of er nog Iels van do -wegverbreeding te Nieuwe-We- ieringkomt, waarop de Voorzitter ant woordt dat alles niet in eens kan gebeu ren. Bovendien zun we nu nog in 192D-ae golden staan op de begrooting voor 1926 "'nf heer Rietbroek wijst op den weg n* bii de kerk Ie Roelofarendsveen De Voor ster antwoordt dat men juist hedennnd dag is begonnen om den weg ter plaatse 0PDle heerPRodewijk bespreekt het aneeuw- "SXXrW dit in verband met de uitgestrektheid der gemeente het toezicht groote moeilijkbederi oplevert Bovendien zal dit de gemeente enorm veel 8tDekbecrHorsman vindt, dat het toezicht bii sneeuwopruimen wel geen bezwaar zal wezen en licht een en ander nog nader toe. De beer De Jong regt dat sneeuwoprui men weinig zal uithalen waait de weg» bobben toch net zooveel te lijden Bluft de sneeuw liggen dan zal men weinig opdooi hebben en ruimt men de sneeuw op, dan beeft men bij de minste vorst toch een mod- dtDehèêrBDe Vette vraagt om de lantaarns voor de perceelen van do heeren Verkley, Thijssen en Heemskerk te voorzien grootere lampen. De Voorzitter zegt overweging toe. Hierna sluiting. RIJNSATERWOUDE Gemeenteraad Het naspel Sluiting eener leening De Raad dezer gemeente vergaderde gis termorgen te half elf uur. Afwezig de beer P. van der Moer. Voorz. do heer J. A. Bakhuizen, burge- vergadering me. ge- ^De notulen der -vorige «nadering wor den gelezen, goedgekeurd en Weekend, dal door den Voorz. op verzoek van bet Raadslid, den beer CompeerdepassaBe was voorgelezen, waarin de heer wssci verklaart zijn woorden te willen terugnemen Do Voorz. zegt daarna, dat spreker, al vorens tol behandeling van de agenda over te gaan, hij naar aanleiding van bet lezen der notulen zicb gedrongen gevoelt uJs naar voren te brengen, hoewel het hem spijt wederom op een uude kwestie terug te komen Lr staat namelijk in de notulen on dat de heer Vi?ser zun woorden wil terugnemen. Deze mededeeling ia hem m die vergadering ontsnapt, maar volgens verklaring van den hetfi bij houden vergadering van U werkelijk die woorden gebezigd, ik nen dan ook in die vergadering mijn woord™ teruggenomen en aangezien tk nel (Hik wel gc wenscht vindt, dat."» deze zaak een einde komt, ben 1 v gezien ik hel ook wel gewenacl.t vind, da^ aan deze zaak een einde komt. ton ik van mijn kant ook zeer gaarne toreid m deze nueubar© vergadering mune woorden terug te nemen, zooals ik in de vergadering van \y. t,eb gedaan. Ik hoop dan ook, dat hiermede deze kwestie ia afgedaan en goedeharmonie zal blijven voortbe staan Men zegt wel eens dingen in het vuur van zijne redeneering, wanneer de hoofden wat warm loopen. waar men later spijt van heelt. Nogmaals verklaar ik zeer Same mijn woorden terug Ie nemen. Heruit deelt de Voorz. mode. da. van Ged Staten bericht is ingekomen, dat de beslissing op het Raadsbesluit, inzake bet aangaan van een ^Jd.^ning voor de^el«- trificatie is verdaagd. Ged bl. acuue termijn, waarop de geldleen.ng wordt aan- g<?Bla"n 'kV'"hebben echter opnieuw aan God Stalen geschreven en wacbien tha °PDneaVoomrdoei. mede, da. deze vergade rln- is belegd voor het aangaan van ee kasgeldleening. De Gemeente-ontvanger heeft een opgave gedaan welkebetalingen hv, op 31 December a.s. moot doem Hier voor heeft hij echter geen gelden toscluk- C. Nu moe. de Baad zoo donker inzien, maar de Rukeuilkoe ringen len aanzien van de Dir«te ■- tingen zijn iedeie maand te laag. m - band mei de te ontvangen bedragen. Nu komt er wel in de maant. April s 3. n voorloopige afrekmmg en ook inde nias^ l Augustus een eindafrekening, zoodat sp.. met gerustheid kan verklaren, dat de kas geldleening na v. vloop van ongeveer vier maanden kan »v den afgedaan. Spr. stelt raniens B. en W. yoor een kasgeldleeniDg aan te gaan, groot f2500, bij de Bank voor Nederl. gemeenten, voor den tijd van drie maanden. De rente weet spr. niet, maar zal ongeveer 5 pet. bedra gen. De raad besluit z. h. st. tot het aan gaan van een kasgeldleening, groot 12500, tegen een rente van 6 pet. Aangezien thans niets meer aan de orde is, gaat de Voorz. tot de gebruikelijke rondvraag over. De heer Compeer, bet woord verzoeken de, zou naar aanleiding van het cespro-, kene van den Voorz. over het terugnemen van zijn woorden gaarne het woord wen- schen. Spr. wil een woord van dank uit brengen aan den Burgemeester, die op zulk een ridderlijke wijze zijnp woorden heeft ingetrokken. Spr. was van meening, dat die woorden niet door den heer Visser gesproken waren, maar nu de heer Visser zulks verklaard heeft in de vergadering van B. en W. en ook uit de notulen blijkt, wil spr. gaarne in het openbaar verklaren, dat hij zich ten dien opzichte vergist heeft, want hij had bestreden, dat die me dedeeling door den heer Visser in de open bare Raadsvergadering gedaan was. Spr. doet het genoegen, dat hij zulke ridderlijke woorden op de laatste vergade ring in dit jaar hoort, en hoopt dat alles voortaan zakelijk behandeld zal worden, en dat na afloop van een Raadsvergadering voortaan niet vanuit het publiek verschil lende bedreigingen zullen opgaan. Spr. hoopt dan ook van harte dat de goede harmonie zal terugkeeren en alles zakelijk behandeld zal worden. De Voorz. zegt, dat het hem uit den groud van zijn hart spijt, dat de heer Com peer als wethouder bedankt heeft, en hij feitelijk het slachtoffer van deze zaak is geworden. Men zegt wel eens dingen, waar men later spijt van heeft, maar het is las tig altijd de hoofden koel te houden. Ver der wil spr. thans hierover de discussie sluiten, hopende, dat de goede harmouie wederom hersteld is geworden. Do heer van Tol, het woord verzoekende, wijst op de slechte afritten bij de Vriezen- brug en op het groote gevaar aldaar. De Voorz. zal deze kwestie in de verga dering van B. en W. behandelen. Ook gaan stommen in den Raad op, de bi'ug aldaar te verlagen en door een beton nen brug te doen vervangen. De Voorz. merkt op, dat nog niet is uit gemaakt, wie onderhoudplichtign is. Spr. steil zich voor met de Polderbesturen een bespreking te houden. De ontstane kuilen kunnen echter van Gemeentewege aange vuld worden. Aangezien niemand meer het woord ver langt en niets meer aan de orde is, wordt de vergadering gesloten. SASSENHEIM. Tentoonstelling. Een gezellige drukte heerschte Zondag en Maandag j.l. in hel K. S. A.-gebouw, waar de R. K. Vrouwen bond voor de tweede maal zijn jaarlijksche tentoonstelling hield. Door de goede zorgen van den heer Reeuwijk en enkele hulp- vaardigen waren in de groote zaal eenige tentjes gezellig ingericht, waarin ijverige dames druk doende waren, reclame te ma ken voor de goede zaak. Vooral de groote tent, waarin de uit te deelen kledingstuk ken in totaal ongeveer 400 stuks la gen uitgestald, trok veel belangstelling. Men zag er rijen mantels, stapels onder goed, zoowel voor grooten als voor kleinen, mutsen, schorten, lakens, schoenen, enz. Als men zich indenkt, wat een zorgen in vele arme huisgezinnen worden verlicht, wanneer deze zich straks in 't bezit zien gesteld van de zoo hoog noodige, maar vaak ontbrekende kleederen. gevoelt men zich aangespoord, hot schoone doel, dat de Vrouwenbond ook in dit opzicht beoogt, naar beste krachten te steunen. Degenen, die deze tentoonstelling bezochten en aldus blijk gaven van hunne belangstelling, brachten dan ook met gulle hand hun of- for op het altaar der naastenliefde. De afdeeling ..Kranmverzorging" maakte eveneens oen goeden indruk. De zorg, wel ke het Bestuur zich getroost hoeft, om op deze de aandacht der bezoekers te doen val'en, toont, dat er ook in d't opzicht. vooral in deze tijden nog veel gedaan kan en moet worden. Van de gedegenheid om, voor een klein ge'delijk offer, de kans te heb bom eigenaar te worden van een der te verloten fraaie voorwerpen, werd druk g:brink gemaakt.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4