litieb .il ..9:. M;. om Pal: ihoo- ging, etc wordt aangenomen met 51 B'*mmoD. B. en \V. stellen voor het adres der Oudercommissie betreffende de aanstelling schoolarts voor kennisgeving aan te ne men, omdat B. en W. toch met nadere voorstellen komen. Op een verzoek van do Pluimveetentoon- steling V. R. O. om f 25 subsidie, wordt op voorstel van B. en W\, nadat een voor stel van den heer Nicboer, om f 10 te ge ven, daar het toch eigenlijk te laat is, geen ondersteuning had gevonden, afwijzend be schikt met alleen Nieboer tegen. B. en W. stellen voor den asch- en vuil nisman G. Teunissen f 1.25 toeslag per week te geven; de Voorz. merkt op, dat dit in Stompwijk is afgestemd en wil nu uniform blijven. Weth. v. Heiningen zegt, dat de vrouw van Theunissen naar het ziekenhuis of Sa natorium moet, en dat er toch iets gedaan moet worden,, omdat de man alles alleen niet kan doen en hij wil daarom de f 1.25 geven. Lang en breed wordt hierover gesproken, waarna besloten wordt deze zaak te onder zoeken, en mocht Theunissen niet gehol pen worden door R.-K. Armbestuur of anderszins, dat B. en W. dan zoo noodig met nadere voorstellen komen; wordt hij geholpen, dan zal afwijzend worden be schikt. De Voorz. deelt' mede, dat indertijd aan de oudercommissie is toegestaan gebruik te mogen maken van een schoollokaal voor een naaicursus. Nu wordt er door het Hoofd der school geklaagd, dat er zooveel brandstoffen gebruikt worden. B. en W. hadden daarom gemend dit den Raad te moeten paededeelen, om geheel vrij uit te gaan, nu kan de Raad weten, wat hij doen moet. B. en W. wilden voorstallen voor de maandai October tot en niet Maart f 15 per maand vergoeding te vragen. De heer Nieboer zegt, dat zij dit onmo gelijk kunnen betalen, doch kan bovendien verzekeren, dat door hen de uiterste zui nigheid betracht wordt en zij niet veel brandstoffen gebru ken Lang wordt hier over gesproken, doch besloten word* ten- s'otte thans het schoollokaal gratis te ge ven, en dan een volgend jaar^niet nadere voorstellen te Komen. Hierna sluiting HILLEGOM Bloembollencultuur. Dinsdagavond hield de afd. Hillegom der Alg. Vereen, een ledenvergadering in Hotel Sistermans, die slechts matig bezocht was. De Voorz. de heer R. Veldhuijzen van Zanten, opent met een woord* van welkom, hij drukt zijn spijt uit over de minder groote opkomst en somt de vermoedelijke oorzaken daarvan op. De secr. leest de no tulen, die onderanderd worden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken is een schrij ven van de afd. Sassenheim, dat op voor stel van den Voorz. behandeld wordt bij den beschrijvingsbrief. Nog deelt de voorz. mede, dat er 3 bekeuringen van bloem- bollendiefstallen hebben plaats gehad en stelt voor, dat aan elk der daarvoor gear beid hebbende politie-agenten f 10 uit de afdeelingskas zal worden gegeven. Hiertoe wordt besloten. Thans is aan de orde: verkiezing van een bestuurslid in do vacature G. Carlier, die niet terstond herkiesbaar fs. Door een der leden wordt de wenschelijkheid betoogd, in deze vacature een kwcckor te kiezen, welke wenk het bestuur gaarne onder schrijft De uitslag is, dat de heer D. E. Nieuwenhuis'hij 2e stemming met groote" meerderheid wordt gekozen ,die de benoe ming aanneemt. Do Voorz. wil even afwijken van de agenda, en daar thans een Bruidegom aan de bestuurstafel zit, n.l. de heer C. Lud- wig, feliciteert hij deze, mede namens de vergadering, en hoopt, dat hij jaren een gelukkig huwelijk moge hebben. Tot afge vaardigden voor 152e Alg. Vergadering rorden benoemd do heeren C. de Wreede n Jan Hylkema, sec. de heeren G. Carlier tn J. R. N. J. Bijl van Duijvenbode. Hierna wordt de beschrijvingsbrief be handeld. De eerste punten gaan vlug on der den hamer door. Bij punt 10 wil de afd. op art. 7 een amendement indienen, luidende als volgt: „de loden-betalen jaar- lijksch 2 cent per R.R. voor onpersoonlijke reclame en den plantenziektenkundigen dienst en hoogstens 25 opcenten op de con tributie. In de toelichting wordt opge merkt, dat tot nu toe geen rechtsgrond be staat. Het komt gewenscht voor. voor extra uitgaven uit billijkheid deze van al de leden te heffen. Na breede bespreking wordt dit amendement aangenomen. Hier bij wordt behandeld het voorstel -Sassen heim, inzake uitbreiding leden Scheidsge recht. Na breedvoerige bespreking wordt besloten, dat de afgevaardigden zullen stemmen vóór het prae-advics van het Hoofdbestuur. Bij punt 13 wenscht do heer Meskers, dat de afgevaardigden er op zullen wijzen, dat voor de eigen kinderen de Wet niet zal gelden, terwijl de lieer van Til Hartman opmerkt, dat de Kantonrechter de zaak zelf belachelijk vindt. Na diverse toelich ting wordt don afgevaardigden opgedragen, het voorstel-Hillegom te handhaven. Rondvraag. Een der leden vraagt inlich tingen inzake het Narcissenverbod in Ame rika, het verdegelijken van het Orgaan en de communicatie, indien de Beurs hier komt. Het besluur geeft bevredigende in lichtingen. Hierna sluiting. NOORDWIJK De post. Lijst van onbestelbare brie- Ven en briefkaarten, van welke de afzen ders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand December: Brieven Binnenland: J. H. Yenlo. Briefkaarten Binnenland: Heem ede. Briefkaarten Buitenland: Kelleter, We- Wyorkcity. R.-K. Volksbond. Hedenavond verga derde de R.-K. Volksbond in 't Juvenaat, onder voorzitterschap van den heer A. ilcy'cr. Deze spreekt zijn voldoening uit ever de zeer groote opkomst en verwel komt de heer L. F. Guit, spreker van den avond. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Het Kerstboom feest voor de kinderen wordt gehouden op Maandag 28 December en op 20 December is ér gelegen heid de kinderen daarvoor op te geven. De leeftijd is bepaald van 6 tot en met elf jaar. In verhand met het groote aantal kinderen wordt hieraan strikt de hand ge houden, terwijl den ouders een Alg. H. Communie wordt verzocht voor den heer Hulsemans. Hierna krijgt de heer Guit het woord. In het bedrijfsleven zal, aldus spr., het R.-K. Werkliedenverbond met alle geoor loofde middelen, met inachtneming van de Christelijke beginselen omtrent het eigen domsrecht, een zoodanige verhouding be vorderen tusschen arbeider en patroon, op den grondslag van onderlinge samenwer king, dat de positie van den arbeider als Christenmensch ten volle gewaarborgd zei. Zooals altijd, sprak de heer Guit met over tuiging. Hij voerde aan dat de ontwikke ling moet dienon, om de arbeiders rijp te maken, teneinde straks een bepaalden vorm van medezeggenschap te kunnen aan vaarden De instortingen van den Volks bond werden nogmaals gepropageerd. Aan het einde van zijn rede dankte de voorz. den spreker. Van de gelegenheid tot hot siellen van vragen werd geen gebruik gemaakt. De Voorz. maakte bekend, dat de heer Guit in Februari 1926 weer komt sproken en hij hoopt dat de belangstelling even groot zal zijn. De begrootiug van liet Centraal Bestuur werd zonder opmerking aangenomen. De afdeelingsbegrooling werd vastgesteld op een inkomen van f 1547.en een uitgave van f 1502.Vervolgens werden verloot een groot aantal nuttige artikelen. De rondvraag leverde slechts huishoude lijke zaken op, waarna de vergadering werd gesloten. Prot. Chr. Geniecntepersoneel. Alhier is opgericht een Chr. Boud van personeel in Overheidsbedrijven, met als voorzitter de heer Chr Deurman, als secretaris de heer Jud. Kwaak cn als penningmeester de heer A. v. Oosten. VOORHOUT. Gemeenteraad. Plannen tot verbetering van de wegen. Gistermiddag vergaderde onder voorzit terschap van den burgemeester, de Raad dezer gemeente. Wegens ziekte was afwe zig de heer Van der Hulst, hetgeen de Voorz. memoreerde, daarbij de hoop uit sprekende, dat de beer van der Hulst van zijn operatie spoedig hersteld zou wezen. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Voorlezing werd gedaan van eenige in gekomen stukken, w.o. een besluit van Ged. Staten tot goedkeuring van het raads besluit strekkende tot conversie van drie geldleeningen en een schrijven van Ged.^ Staten, houdende de mededeeling, dat als bijdrage in de kosten van den Keurings dienst van Waren, kring Leiden, over 1923 te veel is betaald een bodrqg ƒ32.68, w«flk bedreig op de jaarlijksche storting in min dering zal worden gebracht. Al deze stukken werden voor kennisge ving aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt, na een korte toelichting dooi den Voorz., op het verzoek van het Be stuur der St. Aloysiusstichting te Amster dam om een vergoeding uit de gemeente kas als bijdoeld in art. 84 der Lager On derwijswet voor de stichting v;yi een bij zondere lagere school, verbonden aan de R.-K. Vakschool in het St. Gerardusge- sticht, gunstig beschikt. Eveneens wordt zonder beraadslaging of stemming aangenomen het voorstel vay B. en W. om aan de Besturen der bijzon dere lagere scholen in deze gemeente, een gemeentelijke vergoeding .voor de instand houding dier scholen toe te kennen, bere kend naar den maatstaf van J 13.18 per leerling. Het voorschot over 1924 wa.^be rekend naar een bedrag van*13.12 per leerling. De driejaar!iiksche afrekening over de jaren 1922, 1923 en 1924, van de vergoe ding bedoeld in art. 101 der Lageronder- wijswet, werd, aan de hand van het door B. en W. ingesteld onderzoek, goedgekeurd en besloten, na vermindering met het minder uitgegeven bedrag voor instand houding, over 1924 alsnog uit te koeren: aan de Christelijke School f 139.69; aan de R.-K. Jongensschool 275.8 Li en aan de R.-K. Meisjesschool 240.90L Een concept-besluit tot wijziging van de begrooting 1925 wordt, na toelichting, on- gewjizigd vastgesteld. Bij de rondvraag dringt liet lid Roozen aan op zandbrstrooiing bij de gladheid der wegen. Vooral op de drukke wegen dient z.i. meer en vlugger zand gestrooid te wor den, daar anders ongelukken niet kunnen uitblijven. De Voorz. merkt op, dat van gemeente wege alleen zand is gestrooid bij bruggen en draaien van wegen. Als men alle druk ke wegen met zand wil voorzjen, zal zulks, met het oog op de uitgebreidheid van het wegennet, beduidend veel arbeid en geld kosten. Eenige andere leden dringen eveneens op meer zandb -(rooiing bij gladheid dei- wegen aan. De Voorz. zegt toe, indien de Raad niet voor de kosten terugschrikt, overeenkom stig het verlangen van opmerkers te zul len handelen. Het lid Nijssen maakt eon opmerking omtrent het te vroeg en van hel niet bran den van enkele electrische lantaarns. Ook vraagt spreker of B. en W. ter bevoegder plaatse stappen willen doen tot hot ver krijgen van een betere verlichting op dc spoorwegp-rrons daar deze verlichting op het oogenhlik meer dan treurig is.Dit moet aanleiding geven tot ongelukken, hetgeen deze week weer eens gebleken is, doordat iemand, wegens de donkerte, aan de ver keerde zijde van den trein uitstapte en bijna door een passeerenden sneltrein werd gegrepen. Ingezonden kecle-:iee!.nr. Gij klaagt óver koude voeten, Bij nat en vriezend weer; Maar Uw schoeisel, is 't verzoold Met prima, prima leer? HET Adre^: Lederhuis „Brabant" Haarl.straat 299b. 12960 De Voorz. verklaart, dat reeds herhaal delijk op een betere verlichting der per rons is aangedrongen bij de Directie der Spoorwegen, doch nog altijd zonder eenig resultaat. B. en W. zijn bereid andermaal een verzoek aan do DL-ectfe te richten. Hierna gaat do vergadering over iu ge* heime zitting. Na heropening der vergadering wordt door den Raad met algemeene stemmen besloten: lo. in beginsel tot het reconstrueeren van de hoofdwegen in de gemeente volgens het systeem bitumen (Topeka) met dien verstande echter, dat de Teylingerlaan en de 's-Gravendamschenweg eerst dan in het reconstructieplan zullen worden betrokken als de provincie bereid is voor een deel in de kosten bij te dragen, dan wel deze door gaande verkeerswegen over te nemen; 2o. B. en W. te machtigen hun onder zoek te dezer zake verder voort te zetten en de noodigo plannen te laten ontwerpen, alsmede die maatregelen to treffen, welke in verband met de voorbereiding noodig mochten blijken te zijn. B. en W. stellen zich voor in de e.v. ver gadering met een uitgewerkt reconstructie plan bij den Raad te komen, vergezeld van een financieel plan tot dekking der kosten Invoering eener wegenbelasting zou een punt van overweging bij B. en W. uitma ken. Hierna wordt de vergadering gesloten. IJsclub. Donderdagavond hield do Voorhoutsche ijsclub een algemeene verga dering in het café Boerhaave. Tegenwoordig waren 48 leden. De Voorz., de heer C. van Velzen, opent de vergadering en spreekt zijn teleurstel ling uit over de geringe ledenopkomst, in aanmerking genomen de altijd druk be zochte vergaderingen in vorigo jaren. Spr. hoopt, dat de ambitie der leden wederom zal worden als voorheen. De Secr., de heer P. N. Vester. leest de notulen van do vorige vergadering voor, welke onder dankzegging worden goedge keurd De heer. G. M. Prins, penningm., brengt zijn jaarverslag uit, waaruit blijkt, dat de stand van de kas is als volgt: Inkomsten totaal f 276.12 en uitgaven f 45.50, zoodat de rekening sluit met een voordeelig saldo van f 230.62. Tot leden van de Commissie voor liet nazien der rekening worden vervolgens aangewezen de heeren P. A. van Werk hoven, Chr. Damen en A. A. Terbacht. Staande de vergadering rapporteert de Commissie, dat zij de rekening accoord heeft bevouden, waarna deze wordt goed gekeurd en door den Voorz. donk'wordt gebracht aan den Penningm. voor zijn ge voerd financieel beheer. Hierna brengt de Secr. het 26e jiuirver slag uit, voor welk verslag hem danlWvordt betuigd. Bij de ingekomen stukken is een verslag van de Z.H. IJsvereen. Besloten wordt dit verslag voor de leden ter inzage fo leggen. Te koop worden voorts gesteld een 10- tal kaarten voor de provincie Zuid-Hol land, uitgegeven door de Z. H. IJsvereeni- ginc, a f 0.40 per stuk. Bij acclamatie worden herkozen ver klaard do aftredende bestuursleden C. van Velzen, P. J. van der Hulst en A. van der Vlugl De heer H. P. Vester vestigt do aandacht op de weinige dreggen, welke hier aanwe zig zijn voor eventueele ongelukken. Hij stelt voor deze aan te vullen met eenige nieuwe en de dreggen op te hangen op de plaatsen aan het ijs, waar ze het eerste bij de hand zijn. Ook de bestuursleden, die op het ijs aanwezig zijn, zou spr. in het bezit van dreggen willen stellen. Na bespreking wordt overeenkom-tig het voorstel van den heer Vester besloten. Tenslotte werd aan ieder der aanwezigen vanwege de vereeniging een verrassing toe gekend en bleef men nog ecnigen tijd ge zellig bijeen. WOUBRUGGE. Een Kaasdan. Donderdagavond ver gaderde de afdeeling van den Bond van Kaasproducenten in de Beohtkamer met genoodigden. De voorzitter, de heer van Dam, heette allen welkom. De opkomst was zeer bevredigend en verb'iidend was, dat ook het vrouwelijk e'ement niet ont brak. De Rijkszuivelconsu'ent. de lieer Hu'jsman, h'iehl een redo DuideLjk zetle spr. uiteen: „Het nut en liet organisoeren van Kaasdagen". Naar berekening kunilen ■een 30-tal kaasmakers een kaas inleveren, dit is vol doende, zegt" spr., om een goed overzicht te leveren e.n gebreken enz. aan te. foo- nen. De kaas zal door ren deskundige commissie worden beoordee'd; van wien de kaas afkomstig is bl'jfl geheim; a'leen bij het'bestuur \s bekend liet nummer en de eigenaar of maker. De Rijkszuivelconaulent geeft aan de inzenders op den dag na de keuring, a's de knzen tor bezichtiging zijn ges'o'd. per soonlijke inlichtingen van gebreken en voordcelen enz. Na deze lezing gaven allen aanwezigen zch op voor zoo'n Kaasdag; enkelen wenscht en nog het oordeel van hunne hursgenooten te vernomen. De tweede helft dor vergadering was gewijd aan d° samenstel'ing van volvette kaas. Spr. deed dat aan- ihouwelijk met 'n plaat waarop aangeduid: ..Water 40 pet., vet 30 pet., vetvrij droge stof 30 pet zoo dat het vetgehalte in de droge stof 50 pet is." In bijzonderheden zette ror de ken der kans uiteen, telkens ver- luiende vragen beantwoordende. Hij wees er op, dat bchoor'ijke vo,in de ka - aanwezig moet z'jn, waatfschu.. tegen le hoog vochtgehalte; het maken moet steeds op zekere grens worden gehouden: de bewer king jnftg worden geregeld naar de klok. Verder wees spr. op 't verschil tusschen morgen- en avond-kaas. morgen- en avoild-melk; welke invloed 'n regenhui tij dens 't melken heeft; de gevolgen b j mond en k'auwzeer, warm te-graden, al'es pas seerde de revue. En het gaf ons een voor proef van de lezing welke gehouden zal worden bij de Kaasdag. Aan het Bestuur werd opgedragen do Kaasdag voor te bereiden en te organi- seeren, welke in Augustus zal worden ge houden. Do voorzitter was de tolk der vergade ring, toen hij den heer Huijsmnn dankte voor den zeer leerzamon avond en sloot daarna de vergadering. ZOETERMEER—ZEGWAART. Gemeenteraad: Benoeming Hoofdonderwijzer. Dezer dagen kwamen beide raden in ge combineerde vergadering bijeen. Afwezig waren de heeren Bos en Duinisveld, die bericht van verhindering hadden gezon den. Na de gebruikelijke opening werden do notulen voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Ingekomen stukken: gecne. Benoeming nieuw hoofd der openbare school. De voordracht door B. en W. op gemaakt luidt als volgt: 1. G. Baijló, uit Silvolde 2.. L. v. Borden, uit Nieuw-Beijer- land. 3. W. Straks, uit TieL De heer Duivenbode zegt dat hij de 3 sollicitanten op de voordracht voorkomen de ontvangen heeft, de meeste leden mis schien ook vyel en er zal*geen twijfel zijn wie van de 3 de beste is. Er is echter een groot bezwaar. Als spr. goed ingelicht is, stelt nummer 1 eischen omtrent een betere woning en hangt daar van de aanvaarding eener eventueele benoeming af. Een van do motieven waarom de heer Geijtenbcek is weggegaan was ook de woning. Spr. vreest, dat het den zelfden weg op zal gaan met den heer Baylé wanneer niet voorzien wordt in een betere woongelegen heid. Daarom is spr. van meciiing, dat het woningvraagstuk eerst onder de oogen gezien moet worden en opgelost vooralter tot de benoeming van een nieuw school hoofd wordt overgegaan. De voorzitter deelt mede, dat liet be zwaar betreffende de woning juist is. Spr. heeft getracht een andere woning te vin den en is daarin geslaagd. Op 1 Maart 1926 n.l. ontruimt de heer Noordam Sr. zijn woning en men is bereid haar aan het nieuw to benoemen schoolhoofd te ver huren voor 300 per jaar. Een en ander is besproken met den lieer Baylé en hem is ook gezegd, dat de voorstanders van do openbare school tegen den lieer Geijten- beok hadden gezegd, dat, indien hij bleef, een nieuwe woning zou gebouwd worden. B. en W. kunnen geen toezegging doen; do raad zou wel kunnen besluiten. Do heer Duivenbode hl ijlt er hij, dat du woningkweslie eerst opgelost moet wor den, omdat zulks do voorwaarde is waar- eu de heer Bayló een benoeming zal aan vaarden. Voor don heer Geijtenheek wilde meu een woning bouwen maar tegen het nieuwe schoolhoofd kan men dat niet zeg gen, omdat deze nog niet bekend is, Spr. meent echter dat de 2 gemeenten er voor moeten zorgen. Doet men liet niet dan vindt spr. het een bezwaar nummer 1 te benoemen want hij is bevreesd voor een. ontgoocheling. Spr. verwacht van den voorzitter als voorstander van het open baar onderwijs, dat bij al het mogelijk zal doen. De voorzitter merkt op, dal de lieer Baylé pertinent verklaard hoeft, dat hij een eventueele benoeming zal aanvaarden, mils hij de keuze had tusschen de twee woningen n.l. die van de gemeente Zeg- waart en den heer Noordam. Op de agenda staat omtrent een woning niets. De raad zou dus slechts in principe kunnen beslui ten. De heer v. Stralen: Als ik goed inge licht ben heeft de inspecteur van het on derwijs nummer 1 en 2 op de voordracht, wat de onderwijscapaciteiten betreft, op een hoogte gesteld. Waar nummer 2 geen eischen sfplt aangaande de woning, is het 't eenvoudigste nummer 2, de heer van Borden uit Nieuw-Beijcrland te benoemen. De voorzitter ontwoordt dat de inspec teur inderdaad gezegd heeft, dat het hem hetzelfde is of nummer 1 dan wel num mer 2 word! benoemd. Do heer van Bor den had eerst ook bezwaren tegen do wo ning; later repte hij er echter niet moer over. Het bouwen va neen nieuw huis is niet gemakkelijk. Plaatst men het op.de speel plaats, dan is er geen tuin en de mooie ruimte verdwijnt. Een huis knopen en dat afbreken om op de vrijkomende plaats een nieuw te houwen zal to duur worden. Hot bouwen van een woning aan don Molen weg heeft dit bezwaar, dat dan liet school hoofd niet dicht bij de schoolwoont, wat naar spr. meening in het belang van al les is. De heer Duivenbode vindt dat de boste oplossing zou zijn indien een huis' gezet werd op de speelplaats. Do tuin is geen overwegend bezwaar aangezien do heer Baylé het hebben van een tuin niet op den voorgrond stelt. Do voorstanders van het openbaar onderwijs, zouden, indien zij' bouwden het slechts kunnen doen aan den Molenweg. De heer Zegwaard acht het een bezwaar zich nu direct vast te leggen. Uit dc 35 sol licitanten zullen er toch wel zijn die even goed, maar minder eischen stellen. De heeren Groenheid.- en Schaeffer zeg gen den indruk te hebben gekregen, dat do heer Baylé zijn loven niet zal slijten in een der 2 aangeboden woning- n. I)e heer Schaeffer acht het van belang di* woningkwestie eerst op te ln«sen, want hiervan hangt het af hoe er gestemd zal worden. De heer Groonewegen verklaart,, dat hij tegen het bouwen van een nieuwe woning is. De voordracht beslaat uit 3 onderwij zers, di- allen goed zijn. Spr. acht het wer.sclielijk, dat nog in geheime vergade ring u-rder wordt beraadslaagd aangeJ n het niet goed is, dut over de persoonlijk heid der sollicitanten in het openbaar wordt gesproken daarover spr. hef nog wil hebben Na heropening der openbare bijeen komst wordt direct tot stemmen overge gaan. Uitgebracht worden op den heer Bayló nummer 1 der voordraeht 10 stemmen en. op nummer 2 1 stem, zoodat de heer Bay ló is benoemd, eu wel met ingang van 15 Maart 1926, aangezien hij zijn tegenwoor dige betrekking drie* maanden van te vo ren moet opzeggen. Vrijstelling voor lichamelijke oofeninjr op school. Met algemeene stemmen wordt besloten aan Ged. Staten wederom vrijstel ling te vragen voor 2 jaar. Schoolcommissie. Met algemeene slem- men worden de aftredende leden J. v. d. Goes en J. llitters herbenoemd. Hierna sluiting der vergadering. RIJNSBURG. B'oemenhancfel. De handel blijft vlug. Er komt al een flink kwantum tu'pen ter veiling, voornamelijk Scarlet duo. Ge-de kwaliteit gaat van f.5.—"tot f6.Wille due gaat van f5.tot f5 25. Volgende week komt de massa roodo tulpen. KERKNIEUWS. E.E. P.P. Franciscanen. Naar de „Tijd" verneemt, zal wellicht binnenkort de parochie Mogen onder het bestuur komen van de eoïw. paters Fran ciscanen, die daarvoor in ruil oen thans Franciscaansche parochie zullen afstaan aan de seculiere geestelijkheid van het bis dom Den Bosch. Het Kerstfeest op de Heilig-Lantf- Stichting. Do stille, roerende plechtigheid tor voor bereiding van 't Kerstfeest zal ook dit jaar op do Heil g-Land-Stichting gohou- den worden, n.l. op Donderdag 24 Decem ber 1925, 's avonds om half vijf. De plechtigheid begint in do CcnakeK* kerk met zang en Kerst-meditatie. Onmiddellijk na de med'itat'e trekken lo geloovigen, allen met l'chten. in kleinere poepen langs vnaoh I3esde wogen n ir de Caravaneera. Aan 't hoofd van e ke groep staat ©en priester. Bij de Caravans ra. op 't herders; 'd en in de nabijheid van de Geboorte-Grut wordt het Evangelie gezoneoi dor Volks-* tolling, der Blijde Boodschap en der Ge boorte. Oude, populaire Kerstliederen als; Ku nt Christenen De herderkens lagen I» j nachto Stille Nacht. Heii ge N icht Bul'en, in deze omgev ng gezongen, van aangrijpende sehoonhe'd zijn. Op de II i- lig-Land-Slichting zal men er zorg vi-or dragen, dat Caravansera, herderstenten i-n wncht-torene, huizen en Grot mede in fltoifearing, verlichting, howon'ng, hu s- raad en andere gebruiksvoorwerpen, di-n toeschouwer zooveel rflogeljk in 0<>.-ter se he omgeving verplaatsen, terwijl lie -I discrete dramatische voois fo'-lingen, in gemoed en fantasie de emotie der Ker ,t- gehourtenis zullen vo levendieen. Daar do plechtigheid is bedoeld "la voorbereiding tot de eigen' >k liturgis-lio solemniteiten, behoeft het geen beloof, dat van al'o deelnemers stilte en ingetogen heid wordt gevraagd Ieder liozooker, d;o niet in 'f boz't is van een jaarkaart met foto. beta.il hel ge wone monurnentengeld van v:jft,:g een' en ontvangt daarvoor, zoolang do voorna-l het toelaat, een lantaarn, die h j l/ij l uitgaan weer teruggeeft. Dio in 't bezit is van een jaarkaart en óók een lantaarn wenscht. betaalt «•■•n kwartje, en geeft ook deze lantaarn bij 't uitgaan weer terug. Tevens maakt men op de TTcil g-Lai «1- Stichting aan de Eerw. Hoeren Geoslcl'j-' ken bekend, dat zij, d:e in gezelschap v.n farn lio-'eden of kennissen hot If .V - offer verlangen op te dragen in do boorte Grot gedurende don nacht of n den vroegen morgen van Kerst m:a d t bijt'jds moeten aanvragen, en zich d in aan het uur, voor hen vastgesto'd, moeten houden. Buiten de omliggende bote's ie er voor dames, op aanvrage, gelegenheid tol lo- georen in het pelcrimshirs der E.E. Zn--* tere van 't II. Graf, Heilig-Land-St di king. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE 's-GRAVENHAGE C. d. M, wonende te Wassenaar, had in de Rijswijkschestraat 'een paard, dat een groote, onverzorgde wond had, - u zwaarbeladen zandkar laten trekken. Bur gers hadden er de marechaussees van iu kennis gesteld, daar zij hot zeer ergerlijk vonden. Do ambtenaar van het 0. M. noemde het een ergerlijke verwaarioozing en reijui- reerde f 49 boete subs. 2U dagen hechte nis. Het vonnis luidde 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Is aafbesserfVljA sterke drank? Gisterenmiddag heeft de Rotterdam.scho rechtbank uitspraak gedaan in de za.ik legen den verlofhouder A. J. K., fa Rot terdam, die door den kantonrechter allii'-r was vrijgesproken van een hem ten la te gelegde overtreding van de drankwet Be klaagde zou op 10 Augustus jl in zijn ver lofzaak eenige fl« - hen z.g. aalh- - n- wijn aanwezig hebben gehad, die duur ambtenaren der ac< ijuzen als sterke drank werden beschouwd. Dn rechtbank veroordeelde bek! tot 0.50 boete subs I dag hecht nis. Het ging er om, of een alcoholi e drang van 20 pet. als de z.g. aalbessen wijn (gegist bessensap met suiker), waaraan met do porlmethode enig gedistilleerd toegevoegd, beschouwd mo worden 'a „sterke drank" in den zin der wet.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 13