spmr De medaille, uitgeloofd voor den mooi- Bten haan der tentoonstelling, werd gewon nen door den beer G. A. Rietdijk te Zog- waard. De eere-prija, haan met 6 kippen, uit geloofd voor het mooiste trio hoenders der tentoonstelling, werd gewonnen door den heer N. den Braber te Zegaard. De eere-prijzen voor de mooiste post duif (duif en doffer) werd gewonnen door den heer J. Lexmond te Zegwaard. De eere-prijs voor het mooiste paar sier- dtiiven, werd gewonnen door den heer P. Boer te Berkel. De eeroprijs voor het mooiste paar kal koenen, werd gewonnen door den heer G. Koetsier te Zoetermeer. De eereprijs voor het mooiste paar pau wen, werd gewonnen door den heer T. Brinkers te Zoetermeer. De opening. Te even vijf uur, toen reeds verschillende belangstellenden hun nieuwsgierigheid de den blijken, sprak de voorzitter der ver eeniging, de heer J. G. Swart, het openings woord. Hij heet de aanwezigen op deze derde tentoonstelling hartelijk welkom namens het bestuur en brengt allereerst dank aan de schenkers der prijzen, die zooveel heb ben bijgedragen om deze tentoonstelling te doen slagen. In het bijzonder richt spr. zich daarbij tot de gemeente Zegwaard, die zulk een fraaien wisselbeker beschikbaar ■telde. Ook aan den heer Bos te Barneveld, die een haan met zes kippen (Barnevelders) als eereprijs beschikbaar stelde. brengt spr. dank, erop wijzend hoe er ook tot buiten de gemeente belangstelling voor, en meeleven met de vereeniging bestaat. Verder dankt spr. den ijverigen tentoon- atellings-secretarié, don heer Kreuninger, dien hij noemt den spil, waaromheen alles draait. In verband daarmede wijst spr. op het omvangrijk werk bij het samenstel len van het vraagprogramma en den cata- logus. Dat het voor deze derde tentoonstelling aan belangstelling niet heeft ontbroken, blijkt overduidelijk daaruit, zegt spr., dat het gebouw te kleine is gebleken en een gedeelte van hetij spaarbankgebouw erbij genomen moest worden. De keur van inzendingen bewijst; dat mon zich met ernst op den pluimveeteelt hier ter plaatse toelegt, en niet alleen betreft het kweeken van rassen, maar ook wat betreft de eierproductie. Dit blijkt duidelijk uit de cijfers der eierveiling. Ter plaatse werden er in 1924 aangevoerd 360.507 stuks tegen een bedrag van f 26948.19, dit jaar waren deze cijfers 400.060 on f 30.020.90. Deze vermeerdering is hoofdzakelijk het gevolg van den grooteren aanvoer der kleine kippen-houders. Spr. besluit ten slotte met een aanspo ring om lid der vereeniging te worden, en uit den wensch, dat deze tentoonstelling moge slagen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Wit-Gelo Kruis. De Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" mag zich in ieders belang stelling verheugen. Dat is al meermalen gebleken. 'Gezien het mooie doel kan dat ook moeilijk anders. Doch voor liefdadige vereenigen is veel noodig en kan veel ge bruikt worden. Het bestuur heeft zich nu iets in het hoofd gezet dat tot uitbreiding der werk zaamheden moet dienen. Wat dat worden zal, mogen wij nog niet verklappen. Wel mag bekend gemaakt worden dat biervoor iedereen mag bijdragen. Dat behoeft niet te zijn in geld doch in verschillende artike len, snuisterijen, grootere dingen. Al naar gelang men missen kan. Die niets in arti kelen heeft te missen mag natuurlijk geld gevenII Het bestuur neemt alles in ont vangst. Waar men persoonlijk soms niet geweest is (zulks kan plaats hebben) kan hiervan kennis worden gegeven. Men komt dan wel. Alle kasten eens nagezocht, dan komt er zeker wat voor den dag. Ongeluk. De toestand van den jeug digen H. Zw., die dezer dagen een kogel uit een schietmasker in zijn lichaam kreeg is redelijk. De kogel is echter nog niet verwijderd. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De handel is tame lijk vlug, en de prijzen redelijk. Tulpen Due van Thol scarlet gaan van 5.507. per 100. Vorig jaar waren de prijzen lager. stichting van een studiehuis voor theolo ganten, waarvan de plannen reeds in ver gevorderd stadium waren, thans tegelij kertijd in Venray te vestigen. Mochten deze plannen doorgaan, dan zou Vcnraij een nieuwe inrichting rijker worden. In elk geval zullen de nieuwe gebouwen op het oude terrein verrijzen. De Duitsche Katholiekendag. Naar Kipa meldt zal de Duitsche Katho liekendag van het volgende jaar van 22 tot 24 Aug. te Breslau plaats hebben. Het voornaamste thema van dezen Ka tholiekendag zi.1 zijn: de cultureele taak der Katholieke Kerk in den tegenwoordi- gen tijd. Een constitueerende vergadering be noemde reeds een plaatselijk comitó en de voorzitiers dei* afzonderlijke commissie. KERKNIEUWS. Pastoor P. J. J. SCHEFFER. t In het R. K. Liefdegesticht aan de Westhaven te Gouda, alwaar hij sinds eenige jaren rustende was. is gisteren overleden, de zeereerw. heer P. J. J. Sclief- fer, oud-pastoor van Waddinxveen. De zeereerw. heer Petrus Josephus Joannes Scheffer werd 2 April 1844 te Zaandam geboren. Hij werd priester ge wijd 15 Aug. 1869. Op 21 Septe/nber 1869 werd Z.Eerw. benoemd tot kapelaan te Ben Helder en op 22 Oct. 1881 tot kape laan te Dordrecht. Op 30 Dec. 1885 volgde zijn benoeming tot pastoor te Oud-Beijer- land en op 21 Maart 1890 die van pas- éoor te Waddinxveen. 15 Juni 1924 verkreeg Z.Eerw. eervol ontslag. Het stoffelijk overschot zal naar Wad dinxveen worden overgebracht, alwaar Donderdagavond, 7 uur in de parochie kerk van St. Victor de Metten zullen wor den gehouden. De Lauden vangen aan Vrij dagmorgen half 10 uur, waarna de plech tige dienst van Requiöa en begrafenis. Klooster en kerk der pater Franciscanen te VenraiJ. Naar hetuHbld.*' verneemt heeft het ■poedig met het opruimingswerk van de Afgebrande klooster- en kerkgebouwen begonnen worden. Omtrent den vorm en de grootte der nieuw te stichten gebouwen Is nog weinig bekend. In overweging zou *amel ijk zijn, om «en elders voorgenomen RECHTZAKEN Oneerlijke concurrentie. Nabootsing van handels merken. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak van M. R., 39 jaar, distillateur en likeurstoker aldaar, beklaagd van het opzettelijk te koop aan bieden. verkoopen en afleveren en ten ver koop in voorraad hebben van jenever in kruiken, waarop een merk voorkwam, dat met ene geringe afwijking was nagebootst van het merk, dat door de firma Boll en Dunlop voor hetzelfde merk wordt gebe zigd en was gedeponeerd, veroordeeld tot 50 boete subs. 5 dagen hechtenis, en tot een schadevergoeding van 10, benevens in de kosten van het geding, begroot op nihil. SCHAKEN. Leidsch Schaakgenootschap. De winterwedstrijd werd "gisteravond voortgezet met de volgende uitslagen: Groep A. Ir. H. N. FrangoisW. Demmendaal 01 W. H. v. d. Nat Jr.F. Niewold 10 Groep G. D. de JongD. Noteboom (afgebr. p). 01 D. NoteboomD. de Jong (afgebr. p.) M. M. SegaarBosscha (afgebr p.) 01 Groep D. W. de BruinIr. J. J. G. v. Hoek 01 Groep E. Kapt. G. KuyperP. C. Segaar 10 M. B. HofmanTh. A. M. Couwenberg 10 GouwenbergHofman YYt HofmanG. J. v. Goor afgebr. partij. BILJARTEN. Het Eur. kampioenschap voor Profs. De uitslagen der gisteren gespeelde par- men iuiaen ais voigt: pnt. brt h.s. gem. Fouquet 500 26 160 19.23 Freybar 247 26 44 9.50 Schweinböck ..500 18 175 27.78 Gibelin 201 18 52 11.16 K. D. O. II—D. 0. B. II. Woensdagavond had in het café „Het Wapen van Veur" een biljartwedstrijd plaats tusschen het 2e vijftal van K. D. O. van Lc-idschondam en D. O. B. II van Voor schoten. De uil slag van dezen wedstrijd was volgt. pnt. brt. gem. Ie partij 89 62 1.43 le partij 100 62 1.61 2e partij 100 52 1.92 2e partij 99 61 1.94 i partij i partij 4e partij 4e partij 58 40 1.45 100 40 2.50 79 41 1.92 100 41 2.43 5e partij 100 53 5e partij 85 62 1.1 1.63 zoodat K. D. O. won met 58 punten voor sprong, wat een mooi resultaat is; volgen de week zal de 2e ontmoeting plaats heb ben to Voorschoten, waar de medaille aan den winnaar zal worden uitgereikt. KEGELEN. De wedstrijden om den Burchtbeker. De uitslag der eerste ronde om den zil veren Burchtbeker, aangeboden door eenige leden der kegelclub „Mimosa", is als volgt: 1. „Mimosa'' 1042 pnnten: 2. „Houdt Plank" 983 punten; 3. „Concordia" 388 punten. Hoogste werper in 10 ballen: de heer C Martinot met 166 punten. Hoogste werpen in 20 ballen: de heer C. v. d. Wilk met 244 punten Voor de telling wordt in deze wedstrij den gebri ik gemaakt van de Hamburger telling. LUCHTVAART. Twee Britsche vliegtuigen in botsing. Twee legervliegtuigen zijn gisterenmor gen ora 11 uur op 200 Meter hoogte boven het vliegveld te Manston (Engeland) met elkaar in botsing gekomen. Een van de bestuurders ls gedood, terwijl de andere zware verwondingen bekwam. De machines zijn geheel vernield. Het drlemotorig Fokker-verkeersvliegtuig. Naar het „Hbld." cerneemt heeft het Britsche departement van Luchtvaart de Fokkerfabriek opdracht gegeven tot den bouw van *n drie-motorig verkeersvliegtuig ran het verbeterde type F VII. Het toe stel, dat reeds in bouw is genomen, wordt uitgerust met 3 zeve n cyl. luchtgekoelde Siddely „Lynx" motoren van 170 pk. elk. Het Britsche Air Ministry zou eveneens in bespreking zijn met de Nationale Vliegtuig Industrie, betreffende het leveren van een drie-motorig Koolhoven-verkeersvliegtuig van het type F.K. 33. Deze belangstelling der Engelsche regee ring voor de Nederlandsche vliegtuigin dustrie mag beschouwd worden als een nieuw bewijs voor de hooge technische ontwikkeling, die de vliegtuigbomy in ons land bereikt heeft. Een noodlanding Gistermiddag was het militaire Fokker- vliegtuig C. I. no. 521 uit Soesterberg ge noodzaakt een noodlanding te maken in de omgeving van Beekbergen, wegens een lek aan do waterpomp. Van het vliegtuig werd de ondervleuger beschadigd, zooda nig, dat het niet meer kon opstijgen. De in zittenden bekwamen geen letsel. Gemengde Berichten GROOTE BRAND TE HELMOND. Dekenfabriek uitgebrand. Aanzienlijke schade. Gistermiddag te ongeveer kwart voor zes is brand ontstaan in de dekenfabrieken van de firma J. A. Raaymakers en Go. en. G. H. Kaulen en Co., gelegen aan den Ka naaldijk te Helmond. De brand ontstond in de droogkamer, welke op de derde verdieping gelegen is en deelde zich vandaar aan deze geheele ver dieping mede. Plotseling stortto het dak in en viel, door de zoldering der derde, op de twee de verdieping, welke eveneens een prooi der vlammen werd. Het geheele fabrieks gebouw ging in vlammen op. Door den brand zijn, behalve de droogkamer, de rood-ververij, de scheerderij en^de pluche- afdeeling verwoest. Alle machienerieën en een groote hoeveelheid stoffen gingen ver loren. Slechts uit de benedenverdieping der fabriek kon een gedeelte van den voor raad in veiligheid worden gebracht. De brandweer, die haar voornaamste kracht moet zoeken in de enkele motor spuit, die Helmond bezit en verder ge steund wordt door handspuiten en de wa terleiding, kon tegen de vuurzee weinig uitrichten. Gisteravond te half negen woedde de brand nog voort. Het fabrieksgebouw is een van het groote complex, dat de firma, die behalve een dekenfabriek ook bontververijen bezit, heeft. De brandweer stelt alles in het werk om den brand te beperken tot het fabrieks gebouw, waarin hij ontstaan is» Het gebouw was om half zes door de arbeiders verlaten. Omtrent do oorzaak van den brand is nog niets bekend. De schade, die door verzekering wordt gedekt, is zeer aanzienlij^ Men spreekt van ongeveer een millioen gulden, doch een juiste raming is nog niet op te maken. De onbewaakte overwegen. Botsing tusschen auto en trein. Eén doode. Men meldt ons uit Doelinchem: Gister avond is op den onbewaakten overweg bij den Elshof te Gaanderen (gemeente Doe- tinchem) een groote vrachtauto door den trein gegrepen en vernield. De beide inzit tenden de heeren v. d. Akker en Geven uit Dinxperloo werden zwaar gewond opge nomen. De heer v. d. Akker oveideed bin nen 1 uur, terwijl de heer Geven wiens beide armen werden afgereden in het zie kenhuis te Terborg is opgenomen. Ned. rijnaak bij Duisburg gezonken. De opvarenden gered. Gisterenmorgen tegen halftien botsten op den Rijn bij de Haust-Knipp-brug te Duis burg, verschillende schepen, tengevolge van den mist tegen elkaar aan. Daarbij beliep de Hollandsche Rijnaak „Elisabeth Jo- han'' (300 ton groot), zulk een ernstige averij, dat het vaartuig snel zonk. Een motorboot, welke in de nabijheid was, red de den schipper, diens vrouw en vijf kin deren, van wie de jongste vier maanden was. Vlot gekomen. Men meldt ons uit Hoek van Holland: Het bij Poortershaven aan den grond ge varen stoomschip Chr. J. Kampmann is door drie sleepbooten weer vlot gebracht en heeft de reis naar Rotterdam voord gezet. Aan den grond geloopen. Men meldt ons uit Hoek van Holland: Gisteravond is in den Nieuwen Water weg het Amerikaansche stoomschip „West Ira" tengevolge van den dikken mist aan den grond gevaren. De sleepboot „Roode Zee" zou hedenochtend met hoog water trachten het schip vlot te krijgen. Aangespoeld lijk herkend. Het lijk. dat te Zandvoort is aange spoeld, is gebleken te zijn van den 21-jari gen Andreas van Bruten, die op 25 Nov. jl op den treiler IJM. 177 oveïboord is ge slagen. Zijn initialen stonden op don rech ter benedonarm getatoueerd. Aan brandwonden overleden. Mej. J. Zuidema, uit de Cubastraat te Groningen, die, zooal.s gemeld, onlangs bij het strijken in brand geraakte en hevig werd gewond, is aan de gevolgen daarvan overleden. De overledene was gehuwd en ongeveer 40 jaar oud. Smokkelaar doodgeschoten. In de nabijheid van Horbach is aan de Nederlandscb-Duilscbe grens de 34-jarige W. Dtoen bij frauduleus alcohol over de grens wilde brengen, door Duitsche grenskommiczen doodgeschoten. Naar gebleken is, was hij na hof halt roepen der kommiezen, gevlucht. Hij was woonachtig te Aken. Huls ingestort. In den nacht is te Swalmen het huis van dr. E. gedeeltelijk ingestoTt. De bewoners lagen te bed, doch persoonlijke ongeluk ken hebben niet plaats gehad. Prettig Sinterklaasavondje. De koopman J. Z. te Rotterdam had eenige kennissen genoodigd om St. Nico- laas te vieren. Daartoe werd het noodige ingeslagen: bij een banketbakker 7 boter letters, 2 doozen marsepein en een half Kg. chocoladeflikken en verder 9 flesschen champagne van het fijnste merk en 20 flesschen bier. Alles werd besteld op naam van een dame, die later ook dé rekeningen kreeg, maar natuurlijk niet betaalde, om dat zij niets besteld of ontvangen had. Het kwam uit, dat Z. de bestellingen telefo nisch had opgegeven en hij is nu wegens oplichting in bewaring gesteld. De cham pagne en het bier heeft hij inmiddels be taald. Een Hollander opgelicht. Uit Bochum wordt aan de „Tel." ge meld: Een Rotterdamsch koopman, die een le vensmiddelenhandel naar West-Duitsch- land drijft, is het slachtoffer geworden van een geraffineerde oplichters truc. Zooals destijds reeds uitvoerig werd medegedeeld, was op zekeren dag de beroemde Galen- sclie Stralen-monstrans uit den Dom te Munster verdwenen. De meest zonderlinge geruchten om trent den diefstal deden toen de ronde. Hiervan meende een Belgisch diamant handelaar, die tot voor kort in Keulen woonde, partij te moeten trekken. Aan be kenden deelde de man onder de grootste geheimhouding mede, dat op de Diamant beurs te Antwerpen een juwelier een groo- ten robijn uit den monstrans te koop had aangeboden. De steen zou een waarde ver tegenwoordigen van 100.000. Reeds zou er een Amerikaansch kooper van den steen te vinden zijn. De robijn zou echter onmiddellijk voor een bedrag van 17.500 van de hand gedaan worden. Aan deze zaak zou niet minder dan 70,000 ver dienste zitten. De handelaar had slechts nog 10.000 noodig. Als de Rotterdamsche koopman'dit bedrag op een bank zou wil len storten, zou de verkooper ook daar den steen deponeeren. Kwam de Amerikaan den robijn kooen, dan zou de winst eerlijk gedeeld worden. De goedgeloovige Hollan der voldeed aan het verzoek van den dia manthandelaar. Hij stortte 10.000 tol kwam toen in het bezit van den waarde- vollen steen Wat de Hollander verwacht had, gebeurde echter niet. De Amerikaan sche kooper kwam niet opdagen en ook de vriendelijke Belgische diamanthandelaar liet niets meer van zich hooren. Na lang wachten meende de Hollander dat thans het uur van geluk voor hem was gekomen. Hij nam het sieraad uit het de pot en toog hiermede naar een diamant expert in Parijs. Deze vond den steen mooi, doch moest den Hollander tot zijn spijt mededeelen, dat de echte robijn reeds schitterde in de kroon van den Maharadja van Haidarabad in Turkan Weer twee schoolkinderen vergeten? Door nog niet opgehelderde oorzaak zijn in de Hervormde School aan den Paaschberg te Ede Dinsdagmiddag twee leerlingen achtergebleven en opgesloten en hebben zij den nacht in het schoolgebouw doorgebracht. Toen de families W. en R. des avonds tevergeefs zaten te wachten op de thuis komst van de twee scholieren, werd door hen en de buren een onderzoek ingesteld, Een dezer buren zou naar de school gaan om te informeeren of de jongens daar soms nog waren. Deze buur kweet zich echter nietbijzonder verstandig van zijn taak; hij verzuimde het hoofd der school te waarschuwen en dezen te vragen eci: inspectie in do lokalen te houden doch ver genoegde er zich mee door $e ruiten der klassen te kijken en daarna terug te gaan met de boodschap, dat de jongens in de school niet. waren. De politie werd gewaar schuwd en het geheele dorp en omgeving werd afgezocht zonder resultaat. Des nachts omstreeks 4 uur bemerkte de nachtwacht licht in de school. Hij waarschuwde het hoofd, waarop de school werd ontsloten en de jongens werden ge vonden. Ofschoon de jongens beweren dat het personeel de schuld der insluiting is. zijn er sterke gegevens dio er op wijzen, dat de knapen een grap hebben willen uithalen zich hebben verborgen gehouden en laten opsluiten. Om 2 uur 's nachts hadden z( het licht aangestoken. De politie onderzoekt nu het zaakje ver der. Geen moderne dienstbode. Te Delft is overleden mej. Jos. Boek, die gedurende 62 jaar onafgebroken in be trekking is geweest bij de familie van der Heijden aan den Spoorsingel aldaar, waar zij als meisje van 16 jaar in betrekking kwam. Achthonderd sollicitanten. Het aantal sollicitanten naar de betrek king van administrateur van de Psychia- trisch-Neurologische Kliniek te Utrecht bedraagt meer dan.. 800. ESuü'&enH. EBerDsfiEen Ramp in een steengroeve. Acht dooden. Uit München wordt gemeld, dat Dins dag »in een steengroeve bij Fürstenstein nabij Pass.ui een ernstig ongeluk heeft plaats* geharl. Een geweldige rotsmassa is onverwachts in de- groeve gestort, waar door 11 arbeiders werden bedolven. Aclit werden er op slag «gedood, drie zeer ern stig gewond. Tot dusver heeft men nog slechts drie lijken gevonden. Tramongeluk bij Charkof. 7 dooden, 42 gewonden. Uit Moskou wordt gemeld: Bij een tram ongeluk te Charkof, veroorzaakt door het weigeren der remmen, zijn 7 personen ge dood en 42 ernstig gewond. Suikerfabriek in Saksen afgebrand. Een millioen mark schade. Uit Halberstadt wordt gemeld: Gistei nacht brak in de naburige suikerfabrit Derenburg brand uit. Het geheele gebou wen-complex, op een schuur na, werd prooi der vlammen. De schade wordt o meer dan een millioen mark geschat. D oorzaak is onbekend. Spoorwegongeluk nabij Parijs. Op de lijn van de P. L. M. nabij h< station Lieusaint zijn twee treinen y elkaar gereden. Naar gemeld wordt, wei den twee spoorwegbeambten licht gewoni Tegen slavernij en menschen-offers In Britsch-lndië. Uit Rangoon is een expeditie vertrol ken om het vrijlaten van slaven in Hoekawng-vallei (Burma) te bewerkei Men hoopt, dat iedere slaaf daar binnei kort zal zijn vrijgelaten; de eigenaai worden schadeloos gesteld. De expeditie zal eveneens de Naga-hoo den, die naar beweerd wordt, nog schen-offers brengen, ervan op de hoog stellen, dat de Indische regeering vastb sloten is zoowel de slavernij als de schen-offers uit te roeien. Bozen moet Italiaansch werden. Volgens te München ontvangen bericl ten uit Bozen is in Zuid-Tirol het vien van het Kerstfeest op de tot nu toe gebn kelijke wijze, met versierde kerstboomi verboden, daar dit gebruik in Italië oiil kend is. Nederlandsch West-lndië Mishandeling van een opzichter. Gevaarlijko arrestatie van een der daders. Zooals wij reeds VToeger mededeelden, de opzichter Boyd door drie heroepsschii ken op ergerlijke wijze mishandeld, daders ontkwamen. Twee dagen later we zekere Ameloo aangehouden. Dit heeft heel wat voeten in de aar gehad, want Ameloo bood verzet. Toen politie kwam te weten, dat hij zich bevo in een woning op een erf aan de Zwarte hovenbrugstraat en daar aanklopte, vo de aanvankelijk geen antwoord. Toen daarop den grendel betastte, bleek de de open te gaan en werd, staande achter half geopende deur, een man opgenié: Het bevel om buiten te komen werd do hem beantwoord met een revolverseli hetwelk op korten afstand den recb cheur Molly, die in de deuropening stoi moet gepasseerd zijn. De rechercheur zo dekking achter een gebouwtje op het1 terwijl op hetzelfde oogenblik een vuur opend werd door den hoofdinspecteur, zich met nog eenige beambten ter plaa bevond. De schoten werden gericht op de d en Ameloo, werd vermoedelijk gewond d twee kogels, die door de deur gedron) waren. Hij kwam toen naar buiten, wil het wapen wcjff en stak de handen in hoogte ten teeken van overgave Hij wi onmiddellijk gegrepen door den hoo inspecteur, die hem, geholpen door de kere aanwezigen, vastbond. Hij bleek twee lichte verwondingen hebben opgeloopen en werd per auto n het Bureau en later naar het Hospit vervoerd. De andere wegloopcrs zijn dezer dg gezien op Meerzorg, doch tot dusver is niet gelukt hen in handen te krijgen Dat de schietpartij bij de aanhoud van Ameloo geen erger gevolgen heeft had, mag een wonder heeten. Verscheid schoten zijn door do deur in het kamei gedrongen, waar zich vier kleine kindm bevonden. Een kogel kwam terecht op voet afstand van de plek, waar een mei van een jaar of acht angstig een zuigel in de armen hield. SYAD^* i^MWS GEMEENTERAAD De gemeenteraad vergadert Maandat- December a s. des namiddags te twee u Te behandelen onderwerpen: e lo. Benoeming van 5 leden der Co missie bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o verordening, houdende Reglement voor Commission van Advies betreffende dei beids- en dienstvoorwaarden van het p soneel in dienst van de gemeente Leid (Aftredend: de heeren R. Zuidema, Wilbrink, P. Heemskerk, Dr. B. D. Eei mans en H. J. Baart). 2o. Benoeming van 5 plaatsvervangi de leden dier Commissie. (Aftredend: heeren. B. J. Huurman, J. Splinter Gz Th. M. W. Bergers, K. Sijtsma Kooistra). 3o. Praeadvies op het verzoek van 1 L. M. Kievit, om eervol ontslag als oud« wijzeres aan de school Langebrug A. 4o. Voorstel tot overplaatsing van H J. B. van Heuven, onderwijzeres aan school Düivenbodestraat A, naar (le sch< Langebrug A. 5o. Verordening, tot wijziging v verordening van 2 Augustus 1920 (Go blad No. 35), betreffende het verleen van een hijslag op de pensioenen aan meente-ambtenaren en hunne weduwen wèêèen, toegekend krachtens de veroid ning, regelende het verleenen van P1 sioen aan weduwen en kinderen van G meente-ambtenaren, zooals deze luiden de wijziging van 20 Maart 1914. 7o. Voorstel om Burgemeester en houders té" machtigen do verschillende 1 kalen der Stads-Gehoorzaal tegen verini derd tarief af te staan aan de Leidsd Pluimvee-Vereen iging ten behoeve hare in Januari a.s. te houden tentoonsl ling. 8o. Voor--tel tot ingebruikgeving v,i eenige localileiten van het perceel Piejjjj kerkgracht No. II. reap, aan de vereN ging ..Armenzorg" en aan de veroenifü „Schoolkindervoeding en -kleeding" vaststelling van den desbetreffenden groolingSölaat.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4