„De Leidsciie Couranl" Twaede Blad Donderdag 17 December 1925 Uf DE O WAGE yaws. HILLEGOM Tentoonstelling. Op initiatief van de firma Langeles en Ghristoffersen zal op 21 December 1925 in bet Nutsgebouw a.s. Endelaan een tentoonstelling worden ge bonden van de electrische toestellen, die in do huishouding worden gebruikt (25 uur), en 's avonds te 8 nur lezing over het practisch gebruik van bedoelde toestellen. Van velerlei zijden is medewerking verkre gen. Iets nieuws en belangrijks voor de ingezetenen van Hillegom. NOORDWIJKERHOUT. Bloembcflencultuur. Dinsdagavond Tergaderde de afd. Noordwijkerhout, van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur ir het café „Het Wapen van Noordwij kerhout" De voorzitter, de heer C. Oostdam Jaczn. opende deze bijeenkomst, welke zeer goed was bezocht, en verwelkomde de aanwe zigen. Spr vermoedde, dat do gunstige re sultaten van de cultuur van het afgeloo- pen jaar aan de groote opkomst der leden niet vreemd is. Bloeit het bedrijf, dan gaat meestal bloei van het Vereenigingsleven hiermede gepaard. Wel dreigt in het Wes ten een donkere wolk, in het sluiten van Amerika, maar ook dit zal, naar spreker hoopt, vermeden worden. Vervolgens vraagt de voorz. de aan dacht voor de agenda. De notulen worden gelezen door den sccr., den heer L. M. van Noort, en wor den onveranderd vastgesteld De nog te benoemen afgevaardigden krijgen bij de behandeling van punt 5 van don beschrijvingsbrief voor de 152e te Haarlem op 21 December a s. te houden algomeene vergadering opdracht te stom men op den aftredenden voorzitter, den heer Ernst H. Krelage. In de vacature van den heer J. van dor Deure, lid van het Hoofdbestuur, werd candidaat gesteld de heer G. Eggink uit Voorschoten en in de vacature J W Le- feber, de heer G. W. -van Alkemade uit Noordwijk. Tot afgevaardigden naar de 152e Alge- moene vergadering te Haarlem werden be noemd de heeren E. Oostdam Jaczn en L. M van Noort en tot plaatsvervangers de Loeren J van Dijk Lzu. en G. A Verde- gaal. De benoemden, ter vergadering aan wezig, namen hunne benoeming aan Daarna werd verder behandeld de Bo sch rijvingsbrief. De punten 7, 8, 9, 10 en 11 passeerden stilzwijgend den hamer. Dij behandeling van Tiet voorstel van de afdeeling Sassenheim tot uitbreiding van het aantal leden van het Scheidsgerecht tot I 72 en 90, ontspint zich eenige discussie. I Besloten wordt het prae-advies van het Hoofdbestuur te steunen en te stemmen voor uitbreiding tot 24 en 36 leden in minimum en maximum. Punt 13 De afdeeling Hillegom stelt voor het Hoofdbestuur uit te noodigen, te willen bevorderen, dat het bollenpellen uit de Arbeidswet wordt gelicht. In afwijking van het prae-advies van het'Hoofdbestuur wordt besloten het besluit van de afdeeling Dilleeom te steunen. Verder wordt den afgevaardigden een rrij mandaat verleend. Bij de rondvraag vraagt de heer H. van Leeuwen of uit de kas geen gratificatie kan worden verleend aan de politie, die zich bij het onderzoek van den diefstal van bloembollen uit zijne schuur, zoo ver dienstelijk en succesvol heeft geweerd. De voorzitter zegt het te betreuren, dat in deze gemeente zulk een diefstal is voorgekomen en dat hij hoopt dat men er voor geruimen lijd van verlost is. Wat betreft het verlee- ren van een gratificatie, hierover heeft het bestuur reeds gesproken en aan het H. B. G is gevraagd, hierin mede te werken, waarom de voorz. vermondde, dat dit wel FEUILLETON. 'door PASSE PARTODT S) Naar Parijs I Tweede. Zes en twintig gulden vijftig. Onze meester neemt het goudstuk en al de riksdaalders en telt alles uit maar hij komt niet tot zes'en twintig gulden vijf lig. Ik kom *n cent te kort, zegt-ie trap pelend van ongeduld. I Dan moe* n 'm er eerst bij gaan ha len, zegt de meneer achter 't loket. Maar meneer, daar heb ik geen tijd Bieor voor en als ik dezen trein mis Mag ik u morgen dien cent niet brengen? Nee, 't spijt me, maar zooeven kwam iemand drie centen te kort. even te Toron kreeg ik *n dubbeltje minder en eer- listeren beloofde me iemand me 'n kwartje to zullen brengen, dat-ie te kort kwam. Het •pijl me, maar m'n kas moet kloppen. Wi© Wgt! U meneer? Tweede BrusseL Onze meester was radeloos, bij loopt «rug da hal in, het stationsplein op en bmmert om 'n cent, om 'n onnoozele cent! fic-t publiek heeft haast. De menschen ■fcpen hem voorbij, hij spreekt 'n meneer deze luistert niet, holt naar het per- ton. M'n meester staat met z'n portcmon- toie in z'n hand, keert die in vertwijfeling to Iers lbo ven, ik rol er uit rinkelend op de Kriatsteenen. Ik deed me leelijk pijn, ^ar alia, ik was toen nog niet zoo jicb- zal geschieden. Spr maakte van de gele genheid gebruik een woord van dank en hulde te spreken aan bet adres van den heer E. Oostdam Hzn., als loco-burgemees ter, en aan den heer J. van Dijk Rzn. voor de hulp, die zij hebben verleend bij dezen diefstal. Ook de heer H. van Leeuwen huldigt beide heeren voor het vele wat zij gedaan hebben, waardoor spr. tenminste nog vele van de gestolen bollen kon terug vinden. De voorzitter sloot vervolgens met dank voor de prettige afhandeling der agenda de vergadering. ROELOFARENDSVEEN. Maria-verceniging. Dinsdag hield de Maria-vereeniging alhier hare gewone ledenvergadering in de Zusterschool, waar tevens vanaf des namiddags 2 uur onge veer 600 klecdingstukken, door de Naai- krans vervaardigd, te bezichtigen waren. Om 5 uur opende de Presidente de verga dering en heette Geest. Adviseur, bestuur en leden van harte welkom en inzonder heid onzen ZeerEerw. heer Pastoor, die bij deze gelegenheid de vergadering met een bezoek vereerde. Na het zingen van hot Sobriëtas-lied en het voorlezen der notu len, welke onder een dankwoord van dé Presidente werden goedgekeurd, gaf de Presidente het woord aan den Geestelijk Adviseur. Met vreugde richtte Z.Ferw. het woord thans tot de vergadering nu hij de zaal met zulk een menigte kleedingstukken zag gevuld. Het bestuur en de ijverige vervaar- digsters komt dan ook zeker een woord van lof en dank toe, daar zij in een paar maanden tijd dit alles hebben tot stand gebracht. Ook degenen, die hun goede pa- ven hieraan bobben geschonken wil Z.Ew. niet vergeten. Spr. hoopt, dat de geest van offervaardigheid en liefdadigheid, die hier in zoo ruime mate heerscht nog langen lijd mag blijven voortbestaan De Presidente dankt Z Eerw. voor deze schoone woorden en sluit zich volkomen bü deze dankbetuigingen aan en verzoekt hierop aan de dames zangeressen ecnige zangnumraertjes ten gehoore te brengen. Na een dankbaar applaus van de aanwe zigen voor hun mooie Duitsche liederen, werd de vergadering toegesproken door den ZeerEerw. Heer Pastoor Bergansius. Met belangstelling, zoo zegt spreker, heb ik deze zaal rondgezien en verbaasd ge staan, dat er in zoo korten tijd zooveel tot stand is gebracht. Do dames der Naai- krans hebben zich voorzeker dan ook flink creweerd en evenals St. Nicolaas de vorige week is rondgegaan om de kinderen te ver rassen, zoo zullen zij morgenavond velo arme menschen blijde maken en de moe ders in hunne zware zorgen verlichten. Spreker schetst verder nog in het. kort de levensgeschiedenis van de H. Lucia. Hij noopt, dat deze hun allen tot voorbeeld moge strekken bijzonder in den geest van offervaardigheid. Dan zal de vereeniging steeds blijven groeien en bloeien en toene men in kwantiteit en bijzonder in kwaliteit. De Geest. Adviseur dankt Z.Eerw. en hoopt, dat zijne woorden tot in lengLa van dagen vruchten zullen dragen Nadat door allen het lied Roomsche Blijdschap werd gezongen, dankte do Pre sidente allen voor hun trouwe opkomst en sloot de vergadering op do gebruikelijke wijze. IJsclub. Dinsdagavond had in hot café van den heer Bakker alhier de algc- meene ledenvergadering plaats van de ijsclub „Werkverschaffing", onder voor zitterschap van den heer Bartels. De heer Van Klink vroeg na het lezen der notulen waarom de contributie niet in de maand September geind was geworden, waarop de Voorzitter antwoordde dat zulks niet was gedaan met het oog op den minder geschikten tijd. De leden zien liever de contributie geind als het winter is en niet in den zomer. De heer Van der Meer bracht hierna finantieel verslag uit De ontvang sten hebben bedragen 848.63 en de uit gavan 150.13, zoodat er een mooi slot is van 698.50. Aan de orde kwam vervol gens verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren N. van der Meer en W. van der Zwet. Op voorstel van den heer van Klink werden de leden hij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag bespreekt ®ie heer Grandadam de wcnschelijkheid tot het plaatsen van kenteekenen waar gevaarlijk ijs is. De Voorz. anlwoordt dat het bestuur steeds actief is en waar noodip ook de borden tig. Hij raapt me jubelend op. Aha, Goddank, hier heb ik nog 'n cent! Hij vliegt terug naar 't loket, gooit 't gouden tientje en de rijksdaalders weer op het plankje en deponeert mij er bij, al was ik meer waard dan goud. En dat al was ik meer waard dan goud. Ik was 'n reddert de engel. Door mij kreeg m'n meester z'n reisbiljet naar de Fransche hoofdstad, door mij kon-ie nog bijtijds arrivccren in het groote Ziekenhuis, door mij kon-ie z'n kind nog levend zien, z'n kind, dat onder 'n auto geTaakt was en dat stervende was weggedragen. Door mij had-io nog juist den trein kunnen nemen, den trein, die al in gang was. Daarom wil ik één goeien raad meegeven: Je mag je nooit te hoog achten, maar ik verzeker je, dat m'n moes ter toen ook in Parijs met dienzelfden trein gekomen zou zijn, al was ik toen krom en verroest geweest. Ik was bepaald niet voorbestemd veel te reizen, want ik kwam, in de volgende minuut in handen van 'n groentenboer, die me tusschen 'n heeleboel van m'n collega's in 'n grijs linnenzakje gooide. IJou, dat was me daar 'n leven als 'n oordeel. Je had eens moeten hooren, wan*'n klets praatjes daar verkocht werden. De een sneed al harder op dan de ander. De een vertelde, dat-ie door Rusland gezworven had in den zak van hi consul. Dat vond-ie niet ongezellig. Hij zat lekker warm en werd telkens tusschen papieren geld in verpakt en bekeken als curiositeit De ander Jachtte zich slap order 't vertellen van de grappen, die-ie ondervonden had, toen-ie onder den schildersezel op 'n zol der-atelier lag, totaal vergeten, onder het stof, want op dien zolder mocht nooit ge worden geplaatst Voorts wordt op voor stel van een der leden besloten in het ver volg de kasgelden te beleggen bij den Coöp. Boerenleenbank alhier, daar deze belegging meer gemak en voordeel ople vert dan de Rijkspostspaarbank. Hierna werd de vergadering gesloten. SASSENHEIM Geboren: Cornelis Petrue, z. van J. v. d. Meij en M. v. <L Meer. Maria Cor nelia Bernard ina, d. van J. v. <L Geest en M. Berg Nicolaas. x. van D. d. Vis en R. C. Roos. Jacob Jacobus, z. van D. Bosma en J. v. ToL Elisabeth, d. van G. Moolenaar en W. Nioola. Johan na Maria Apolonia, d. van J. v. d. Ploeg en G. v. Boelen. Overleden: G. E. v. Bakkum, d. 6 w. J. E. O. Huising, z. 12 d. Ondertrouwd: P. Havenaar. jm. 28 j. en P. de Ridder, jd. 24 j. WARMOND. IJsclub. Door de „Warmondscho IJsclub" werd Dinsdagavond in do zaal van bet café „De Zon" de jaarvergadering van de IJsclub gehouden, die buitenge woon druk bezocht was. De heer Schuilen- ga, die de vergadering presideerde deed het genoegen zoo'n groote belangstelling te zien. De plotseling invallende winter, heeft het bestuur toch actief gevonden, want zoodra het ijs berijdbaar en betrouwbaar was, is direct aangevangen met ijs en ba nen in orde te brengen. De heer van Delft, secretaris, las het jaarverslag, waaruit bleek, dat het leden tal reeds de 200 was gepasseerd, en met \ergunning van de gemeente Leiden, Hoog heemraadschap van Rijnland en Baron van Heemstra „de Poel" weer beschik baar zou zijn alleen voor de leden. Het financieel jaarverslag van den pen ningmeester, den heer Onderwater, gaf voor ontvangsten, met inbegrip van voyig saldo groot 13.58, een eindcijfer van 144 94, aan uitgaven 119.62 saldo 25.32. Dit saldo was door een latere ont vangst van 37.50 totaal geworden G2.82, terwijl nog een bedrag in uitzicht werd gesteld, wat dit saldo nog meer zou doen stijgen. Alvorens tot de verkiezing van leden van bestuur zou worden overgegaan, deel de de voorzitter mede, dat 't gehcole aftre dende besluur zich herkiesbaar stelde, terwijl van de bestuurstafel werd aanbe volen in de vacature ontstaan door ver trek van den heer Vreeken, de heer Weiso. Van uit de vergadering werd nog aanbe volen do heer Kieken. De uitslag van de stemming was, dat de aft redenden herkozen werden, en gekozen de heer Weise. Bij de hierop volgende rondvraag in formeerde de heer G. van Stijn Jr., of bet juist was dat het bestuur speciaal zijn aan dacht schenken zou aan hot in orde brengen van de Poel. Spreker zou dat jammer vinden. De Leedo moet vooral om aansluiting 4e krijgen met andere plaatsen OI* boaook OL«r\ <1© ÏS .WI Ml' l II .niet verwaarloosd worden, terwijl het af zeilen van wakken enz. ook tijdig moet ge schieden. De heer Schölvinck wilde wel bekennen, dat het besluit slechts 25 pet. voor de Leede-banen te bestommen niet zijn goed keuring wegdroeg. Spr. meende de belan gen van Warmond en die van den Z. H. IJ. B. beide zooveel mogelijk te dienen. De lieer Molhuizen, drukt ook zijn spijt uit dat er 1/4 voor de Leede, 3'4 voor de Poel bestemd ia. Het moest z. i. juist an dersom zijn, omdat daardoor de War- mondsche belangen beter gediend zijn. Verder zou spreker nog wenschen, dat, als aangesloten bij den Z. H. IJ. B. ook de leden do bekende, ronde kaartjes werd verstrekt door dien Bond, beschikbaar gesteld, waardoor zij op veel rechten aan spraak kunnen maken. Ten slotte geeft spreker in overweging tot aansluiting bij den Ned. Schaatsen rij- dersbond, daar anders de vrees gewettigd is, dat er geen rijders komen van naam, welke anders de kans beloopen gedisqnali- ficeerd te worden. Voor het aanschaffen van de bedoelde kaartjes en aansluiting bij den schaatsrij dersbon d, toonde de voorzitter weinig be langstelling, waarvoor hij het antwoord wel niet in den juisten vorm goot, en de behandeling er van niet in do meest demo cratische richting wilde leiden, althans l»e- veogd worden. Een dubbeltje piepte met 'n hoog stem metje: Als jullie je groote snavels eens dicht willen houen, zal ik jullie eens ver tellen, wat ik meegemaakt heb, toen ik als eerste muntstukje terecht kwam in 'n groo te koperen bus, waarmee 'n kerel langs de huizen ging voor de „Algêmoene Armen". Ik werd, zoodra ik op den bodem lag, bij het tweede huis, waar die kerel aan belde, omhoog gegooid met m'n hersens tegen 't plafond van de bus. Waar dat nou goed voor was, snap ik nóg niet. En dat-ik niet, hals, nek en nieren gebroken heb, dat is me, lot nu toe, nog 'ft raadsel gebleven, want bij elke deur, waar-ie aanbelde, wer den we met z'n allen in de geldhus tegen de zoldering geslingerd, zoodat we alle maal tegelijk rinkelden en rammelend be gonnen te schreeuwen, dat 't door de hni- zen boenklonk. Moet je mij hooren, zei 'n ander dub beltje; ik heb met vier zusters naast elkaar op 'n zilveren slaafje vast-gesoldeerd ge zeten <>n drie jaar dienst gedaan als ver siersel op 'n dameshoedje. Ik zal niet zeg gen: 't was wel lollig, altijd in 't licht en in de»lucht Je zag van alles, j© ging mee uit rijen, uit fietsen en wandelen. Je ging mee op visilie en je hoorde alles. We zaten soms zoo dicht bij de piano, dat we de mn- zick konden lezen. Toch voelden we heel goed het tegen-natunrlijke van onae betrek kin?, want onze roeping was: circuleeren, verplaatsen, geruild worden en non zaten we als muurbloempjes stijl naast elkaar, zonder dat iemand ooit onzen rug zag. En hoe ben jullie uit je betrekking geraakt? vroeg ik dat dubbeltje. Wel, heel eenvoudig. We waren cr loogden enkelen der sprekers. Wel toonde spreker aan, dat een groote ryderij, hier voor Warmond mogelijk was. De heer van Stijn kwam nogmaals terug om te wijzen op de ijsboot die in niei al te goed© conditie verkeert, wat echter tij dig kan verholpen worden. Alvorens tot de verloting werd overge gaan, deelde de heer Schölvinck mede. dat hoewel hij herkozen was in het bestuur, hij hiervoor nu meent te moeten bedanken Het zou mogelijk kunnen zijn dat het beter was, dat hij als district-commissaris vrij stond tegenover het bestuur om de reeds eerder genoemde reden, al zou hot zijn streven blijven naast Je Z. H. IJ. R ook die van Warmond te blijven behartigen, want is Warmond zomers de watersport plaats, het moet voorzoorer het dat nog uiot is, ook 's winters ijssportpïaats zijn. Met een verloting van banket en sigaren werd de vergadering geëindigd. ZOETERMEER -ZEGWAARD De Pluimvce-Ientoonstelilng Gistermiddag is do derde tentoonstelling van pluinvee- duiven, konijnen, enz sier Vereeniging van pluimveehouders en fok kers van tamme konijnen „Door Veredeling Verbetering", ZoetcrineerZegwaard en Omstreken in het Gymnastieklokaal alhier geopend. 't Gaat met deze vereeniging steeds cres cendo, niet alleen wat den uiterlijk en, maar ook wat den innerlijken toestand be treft. Immers, hoewel het ledental na de vorige club tentoonstelling aanvankelijk iets ge baald was, is het in den loop van het jaar toch weer gestegen met 25, zoodat het aantal nu 120 bedraagt, hetgeen voor een gemeente als de onze niet onbelangrijk ge noemd mag worden. Met de stijging van bot aantal leden werden ook do inzendingen belangrijk grooter. Bedroeg haar aantal vorig jaar 2G0, thans zijn er niet minder dan 380. Het gevolg is dan ook geweest, dat het gymnastieklokaal te klein was en dat er ruim 100 inzendingen in een lokaal van het Spaarbankgebouw moesten onderge bracht worden. Niet weinig zal daartoe hebben bijge dragen het feit, dat er dit jaar door de ge meente Zegwaard een fraaie zilveren wis selbeker was uitgeloofd voor de afd. hoen ders, door de Vereeniging eveneens een wisselbeker was uitgeloofd voor de afdee ling konijnen, waarbij tal van medailles cn andere ©ereprijzen van verse billende zijden zijn gevoegd. Wij laten ten gerieve dergenen, die be lang stellen in bet werk der vereeniging van deze tentoonstelling, een kort overzicht volgen. Het aantal hoenders bedraagt meer dan tweehonderd, hetgeen zeker niet weinig te noemen is en de keurmeester, do heer L. A van do IJerg Jr. uit Leeuwarden, heelt do harsden vol gehad om in do verschil- 170 Kwanten htor1 inendin^fVippen^is^ditT jaar vrij goed. Er is weer een groote massa Leghorns, die «bijzondere neiging hebben naar het nuttype. Zij zijn over hot alge meen iels achteruitgegaan in vergelijking met liet vorige jaar. De Barnevelders waren minder in aan tal en niet van beste kwaliteit. Zij waren tveol generfd inplaats van gezoomd. l)e Wyandotten zweemden teveel naar bet Leghorn-type, wijl zij door kruising met dit ras meer op het leggen dan op den bouw zijn gefokt. Daard or nebb so zij veel van den vereisebten ronden vorm ver loren en daarvoor in de plaats een trc-cn- tervorm gcKregen. Draler de Plymouth Rocks, Silver Duck- wings en Minorca's troffen we pracht exemplaren aan, welke niet zonder reden als de mooiste van de tentoonstelling be schouwd werden. Ook het trio Hamburger Goudpel ver dient vermelding. De kwaliteit der Rhode Islands Rods was slecht. Slechts een tweetal kon een be kroning verwerven, maar dat waren beide eerste prijswinnaars. Onder de Watervogels zagen we heel veel goeds en we noemen in hei bijzonder de Pcking-ecnden van den lieer Kneppers. Do inzending kalkoenen was fraai en evenzoo die der konijnen, vooral de Witte Vlaamscho Reuzen. Ook de mooie blauwe door de ijdelheid van die jonge dame in- geraakt, we zijn er door haar ijdelheid uilgeraakt. 't Was 'n winkeljuffrouw, moet jullie weien, die maar 'n heel schraal Iracte- mentjo verdiende. Op 'n morgen kwam er 'n vriendin op haar zolderkamer met pol ka-haar. 'k Vind jou dat niot slaan, zei ze, cn ik zou 't nooi't in m'n hoofd krijgen, om m'n mooie haren cadeau te doen. Och korn, 't is mode, zeide de andere. Den volgenden morgen liep 't meisje met de dubbeltjes-broche naar den kapper, om ook b&ar haren te laten korten, maar ze had geen geld meer om dien kapper te betalen. Weet je wat, zei ze, dio dubbeltjes vervelen me al zoo lang. Ik breok er do speld af en poots ze weer netjes glad. Dat soldeersel is er gauw genoeg af ge krabt. Ze begon m'n rug met 'n mesje te bewerken, je kunt 't cr nog goed aan zien. M'n beelo leven lang, zal ik wel dien bult moeten dragon. Wat ik in dat geldzakje tusschen al die muntstukken &1 niet heb hooren ver tellen, zei de kromme, geroeste cent. 't Heel leven trok er voorbij. Zoo zat t*r 'n Heele 'loven trok er voorbij. Zoo zat er 'n halve-cenlstuk en een riksdaaldtr. Die snot apen zitten ook overal tusschen. zoi do aartsvader van 'n rijksdaalder, 't is maar goed, dat ze aan de circulatie onttrokken worden, ze loopen maar in den weg. De menschen zien die peuterige stukjes liever niet dan wel. Dat zon je eergisteren niet gezegd hebben, bullebak, toen 't kind van jouw meesteres mo ingeslikt had, riep 't 1-tlvê centje met 'n stemmetje els 'n garnaal. Je moot niet denken, dat ik je niet kon; w© WAT GEEFT DE RADIO VANAVOND? Hilversum H. D. 0„ 1050 M. 6-- 6.45 Concert door het H. D. O.-or kest. 7.15—8.— Concert door 't II. D. Ow orkest 8. cn 10 Persber. Vax-Dias. 6.457.15 Halfuurtje voor do huis vrouw, uitgaande van de R.-K. Huishoud* school in Hilversum. Lezing door mej. N. G. J. v. Iiterson, over: „Vroolijk Kerst feest" 8.15 Uitzending van het abonne- mentsconcert uit 't Concertgebouw to Am sterdam. Dirig. Pierre Monkux. Solist; Jacques Thibaud, viooL O.m. viool-con cert van Brahms cn Symphouische JDiah- lung, Liszt. Dnventry, 1GU0 M. 4.35 Trocodoro-thee-muzick. 5.35 Kinderuurtje. C.20 Dansmuziek door do Cavour-band 6.55 Landbouwnoteoringon. 7.Causerie. 7.20 Tijdsein Big Ben, woorber., nieuws. Lezing: „Delivering tie Christ mas-parcel." 7.45 Lichte muziek. 7.50 Opvoering van De Messias. Koor en orkest. 9.05 Voorlezing uit: „Odo to the nat«- vity". 9.20 Vervolg: De Messias. 10.20 Tijdsein, wcerber., nieuws. 10.45 Liefdadigheidsconcert. 11.Lezing door Earl Bcatty: „The old implacable". 11.2012.20 Jazzmuziek vau liet Sa voy hoteL Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 5.05 Kiuderhalf uurtje. G.05 Lezing: „Airs de la periode révo- luliimnairo 17891795. 8.35 Es pe rant ober en bockhoudlca. 8.50 Slotkoersen, Havaspersber. 9.0510.20 Orkestconcert met solisten* zang. Kdnigswusterhausen, 1300 M. 7.50 Opvoering van „Die Katastrophe"- radioroman. 8.209.20 Bcethoveneoncert 1 Inlei ding. 2. Pianoconcert nr. 2. B-dur op. 19. 3. Vijfde symphonic. Daarna wcerber. uo nieuws. 9.5011.20 Dansmuziek. Brussel 265 M. 5.20 Kinderconcert. Mej. Den ie, zang en vertellingen. 6.20 Nieuw 8. 8.20 Italiannsche lezing: Over kunst 8.30 Fransche vertaling der lezing. 8.35 Kamermuziek door het Redeló- kvvartet. 9.20 en 10.20 Nieuws. Mtinster, 410 M. 4.205.20 SoIistenconcorL 5.205.50 Horaz-Oden. 6-20G.50 Resegger-uurtjc, docluma^ ties. ruw- TJpVUerltl'g^U^ïihllS I'MfiriTÏÏPr ron", oprotte 3 acten. en zwarte Vlaams, hc reuzen, die niet zoo dikwijls voorkomen, verdienen vermelding. De Blac and Tan-inzending was niet zoo goed als het vorig jaar. Alles bijeengenomen een tentoonstelling, dio de bezichtiging waard is. De bekroningen. Het is natuurlijk niet mogelijk, een vol ledige lijst te geven van de talrijke be kroningen, die zijn toegekend. We ver melden daarvoor dc voornaamste, in de overtuiging dat bijna ieder zich een cata logus zal aanschaffen. De eerste cere-prijs, de wisselbaker, uitgeloofd door de gemeente Zegwaard, voor het hoogste aantal punien in één kleur en één ras, afd. hoenders, werd voor het eerste gewonnen door den heer A. P. Ilörters, lh-rkeL De tweede eere-prijs, de wissellieker, uit- gloofd door het bcajuur dar Vereeniging, voor het hoogste aantal punten in één kleur en één ras, afd. konijnen, werd be haald door den heer J. G. Swart te Zeg-, waard. De derle eere-prijs, medaille van den beer J. W. Hann-r-vcld, voor de mooiste ben der tentoonstelling, werd gewonnen door den heer Jac. Lobec. te Berkel. hebben lang genoeg naast mekaar in één spaarpot gelegen. Eergisteren werd die leeg gemaakt en 't kindje zal met mo te si;c!:-il Zo stopte mo eerst in d'r neusje, toen n d'r mondje, en floep ik gleed door 'n natte, donkere gracht naar benoden. 'k Ron bepaald in do hel terecht gekomen. Muur je had eens moeten hooren, hoe ze gi bid cn gesmookt hebben, dat ik weer voor den dag zou komon. En ik ben ook weer voor don dag gekomen. Met hun zessen riepen ze: Goddank, daar is 'tl O zoo. Nou jijl HOOFDSTUK Hl. Dc Minister officieel Op zekeren dag zat de kromme, rhouma- tische filosoof zeer terneergeslagen in het donkere hoekje van de huishoudportemon- naie. Ik vond het maar verstandiger niet tegen hem to spreken, z'n verdriet moest eerst 'n beetje bezinken, daarom zweeg ik. Maar bij begon zelf. Heb je goed gehoord, wat die mijn werkers vrouw zei, daar straks? Ik veinsde haar niet begrepen te heb ben, daarom legde hij uit: - Ze deed de porlemonnaic open ert nam jou en mij in d'r hand. Dat was op zich zelf al verschrikkelijk, want Iaat ons er maar rond voor uitkomen: wa dachten allebei, dat ze ons vergeten was en dat wo voor onbepaalden tijd bij elkaar zouden kunnen blijven. D'r dronkenlap van 'n man stond naast haar, dat hebben we duidelijk genoeg geroken, niet waar? Hij l ad z'n rrotnt bij de tchondas itgiujNO fl# schudde haar onbarmhartig heen en wuur, (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3