Derde Blad Dinsdag 17 November 1925 O IT DE OMGEVING HILLEGOM. Plechtige Inwijding „Huize St. Joseph". Vrijdag had de plechtige inwijding plaats van Huize St. Joseph aan de Maria- 6lraat alhier. De mooie Kapel was smaak rijk versierd. Te 8 uur werd een Plechtige H. Mis op gedragen door den Hoogeerw. heer Mgr. Zondag van Vogelenzang, waarbij Pastoor Krook assisteerde en Pastoor Van Leeu wen als sub-diaken, terwijl mede in het priestefkoor had plaats genomen de Zeer perw Heer Pastoor Ten Brink, die ma lend is in Huize St. Joseph. Het koor der Jerw Zusters voerde zeer verdienstelijk uit de Mis „Salve Reeina" van Staïïle en een Iwpnfal meerstemmige gezangen van Haller. Bij deze plechtigheid waren tegenwoor- di?: het Armbestuur, het Kerkbestuur der beide» parochies, een deputatie der St. Eli zabeth- en St Vincentfnsverepniging, de Jircbiteet Prinsenherg, de Opzichter van het werk, Bakker, dp aannemer W. P de Vrppde van Noordwiik en enkele genood i<?- den Van de genoemde besturen waren mp- de dp dames tegenwoordig Onder de pleeh- lipheid naderden velen tot de H. Tafel Finrop volgde een gemeenschappelijk onth'it. waarna te 10 uur de inwüdine van het Huis en van den Krniswee der Kapel plants had. mede door Mgr. Zondag met dwelfde assistentie als bii de Mis. Mede varen tegenwoordig de Kapelaans der be'dp parochies. Na de inwijding surak Mer Zondag een fort. maar harfeh'ik woord van eelnk- fpnsch aan hef Armbestuur en don herder der parochie, die zich zooveel moeite en romen heeft getroost, om deze stichting te Tpmrooten en te verbeteren. ïïierna was het woord aan den heer' Th Jonkhper, voorz van het Armbestuur, jUiddelerwiil waren mede tegenwoordig ge- komen de Burgemeester en de beide "Wet houders, alsmede Dr J. R dor Weduwen si de heer J. TT. A. Vooren, zijnde het Dag Bwlnur der Vereeniglng ter bestrijding tan de Tuberculose. Be heer Jonkheer ging na de Armenzorg voorheen en thans. Met de uitbreiding dpr fipmeente werden ook de zorgen voor het Armbestuur zwaarder. Reeds lang werd uitgooien naar een uitbreiding, een ver- pronfing en verbouwing, zooals we thans greed zien. Het doel is niet geweest het l<eziJt van een mooi en fraai gebouw, doch peer steun te verleenen aan de armen en «n tehuis te stichten ook voor beter gesi- ipprden. Putoor KrnnK wenscli'i pei ArpiPescuur Eot hpf mooie bouwwerk geluk en dankt Urfelijk voor hetgeen dit voor de totstand- loming heeft verricht. Evenzeer spreekt ZEerw. woorden van lof tot den architect die niet over groote geldmiddelen kunnen- 1# beschikken, voor bouw en verbouw er Och in geslaagd is een kunstwerk te schep- f#n, dat geheel voldoet aan de eischen van <en tegenwoordigen tijd. Mede brengt spr. dank aan don Opzichter en den Aannemer foor de-betoonde activiteP Burgemeester Wentholt feliciteert na- oens het Gemeentebestuur het Armbestuur B#t deze mooie inrichting en dankt voor de Utan, die van hieruit altijd zqo belangloos Itgeven is aan de T. B. G., aan do zieken to de oudpn van dagen. Dr Der Weduwen, Voorz. van de T. B. C. Won., sluit zich gaarne bij die woorden un en spreekt zijn voldoening uit, over tetgeen is tot stand gekomen; het hygie- tische van de instelling en de verzorging rekken aller waardeering. De heer Vooren zegt o.a. als secretaris !or T. B. G. de patiënten der lighal meer- »alen hier te hebben bezocht. Steeds mocht 't' bij ervaring getuigen, hoezeer de pafiën- Itn de goede zorgen der Eerw. Zusters on- lervonden en waardeerden. Het is een poot voordeel voor de Gemeente zulk een uia hier te hebben en het verheugt spr. iizfinder voor de goede zustertjes, die ge- eel hun leven besteden aan weldoen en tpofforingen, dat ze thans zulk een mooi ois hun huis mogen noemen. We behoeven niet te zeggen, dat het voor p Zusters en voor alle inwononden een ge tal hiizondere feestdag ls geweest. Om- 'rtgd door alle Zusters dankte de Moeder •vorste bet Armbestuur voor hetgeen is •errezen, welk hartelijk woord door een [von hartelijk van den heer Jonkheer werd «antwoord. Vermelden we nog, dat Huize St. Joseph «schikt over niet minder dan 25 Kamers Mr diverse UTrsonen, er is een lift, elec- fech licht, waterleiding en telefoon. Voor trsle hulp bij ongelukken ls een mooie Hl, een ruime Kliniek, een pracht Hoog- «on-kamer etc. De centrale verwarming ford geleverd door de Firma Bonarius te •'wmendaal, de Electrificatie door den Kok alhier en de Waterleiding met 2>ehooren door den heer C. Meijer alhier. Gedurende den dag kwamen vele geluk- 'enschen schriftelijk ln, alsmede vele bloem tolken. ^Postdulvententoonstelllng. - Op do «•■irvereadering van de Postdulvenvereenl- -.Be Zwaluw*' ls besloten met de KeTst Wn een clubtentooonstelllng te houden, Ervoor reeds 150 duiven werden opge- hen. .Voor een Bad- en Zweminrichting. Commissie, ingesteld bij Raadsbesluit £-2 Februari 1924, tot opdracht hebben en overleg met het Bestuur van de Ver eng ter bevordering van de oprichting Bad- en Zweminrichting te Hillegom 'onderzoeken in hoeverre het mogelijk ®et steun van de Gemeente Hillegom, K Bad- 'en ZweminrictKing voor de Ge meente Hillegom te stichten, heeft thans haar plannen met hijbehoorende bescheiden bij den Raad ingediend. Omtrent terreinkeuze worden in 't rap port als meest geschikte terreinen genoemd de gemeente-gronden in den Venniperpol- der, gelegen aan de Hillegommerbeek, op korten afstand van de kom der gemeente en gemakkelijk te bereiken, vanuit de Prins Hendrikstraat. Overeenkomstig het plan bepaalt de in richting zich tot de vojgende afmetingen: Grootbad, lang 41.5 M., breed 30 M., diepte waterstand 3 M., Oefenings- en midden- bad, lang 25 M., breed 15 M., diepte water stand 1.30 M., Badbassin of ond. bad, lang 15 M. breed 15 M., diepte waterstand 0.65 meter. Volgons het Tapport zullen de graaf- en aanvullingswerken door werkloozen kun nen geschieden, alsmede bot maken van een walbeschoeiing. Deze werken kunnen als productieven arbeid worden beschouwd, waarbij den uitgetrokken werkloozen een langeren werktijd dan drie dagen kan wor den toegezegd. Een der belangrijkste bezwaren was, of 'l Hillegommevbeekwater geschikt is voor de verversching eener zweminrichting Mede. in vergelijk met andere gemeenten, o a. de inrichting te Heemstede, deelt de commissie in de meening van Dr. van der Sleen, dat het filtreeren van ruw yater uit de Ringvaart der Haarlemmermeer, voor een bad- en zweminrichting, on de zelfde wiize kan geschieden, zooals gebrui kelijk is bii een vloeddrinkwaterleiding, die men in vele gemeenten langs groote rivie ren aantreft, bijv. Rotterdam, Dordrecht e a Volgens het plan zijn ontworpen 60 kleedkamers, elk mpt een binnenwerksche afmeting van 1.25 Af als breedte en ter diepte van 1.50, welke kamers op eenvou dige wijze zullen worden opgesteld. De totale kosten worden begroot op 12.500 HOOGMADE. Uitvoering. Zondag gaf de Harmonie „De Heerlijkheid Hoogmade" haar eerste uitvoering in dit win ter-se-'zoen voor eoro- leden, donateurs en genood:gden. De avond is, zooals wij dat gewoon zijn. goed ge- slaagd. Begonnen werd met een zevental num mers muziek, waaronder de Ouverture Fédérale, waarmede op het concours te Nieuwkoop een prija behaald is. Hieruit bleek dat het corps onder leiding van den directeur, den heer J. v. d. Kaai uit Lei den, wat goeds kan presteeren. Daarna werd voorgedragen het leuk stuk „Getrouwd met een Reuz:n", „De t/wee Spitsboeven", vermakelijke klucht in één bedrijf en na de pauze een voordracht, ge titeld „Tot heil van 't Vaderland", welke insloeg. Als no. 11 stond op het programma .Boerenbedrog", klucht in één bedrijf, waarin de twee marktjoden hun taak prachtig volbrachten, waarin werd aange raden ter plaatse bij eigen wikel'ier te koo- pen, die ten allen tijden voor hunne waren moeien inslaan, en men dan niet bedrogen wordt. Kruithuis'', waaruit blijkt dat de recruut soms heel wat te verduren heeft, maar met een paar leverworsten zijn angst gauw vergeten is. Na het zingen van het „Wien Neerlands bloed" keerden allen voldaan huiswaarts. De grimeering was verzorgd door de firma P. v. d. Pijl uit Le den. Jammer, dat door enkelen zoo weinig bet spel wordt gewaardeerd, door te praten en te lachen onder de uitvoering van muziek en tooneol. Degenen, die deze uitvoering gemist heb ben, kunnen Zondag nog komen. Dan wordt hetzelfde programma nogmaals uit gevoerd. LISSE. Uitvoering. De St. Jozefsgezellen- vereeniging houdt Woensdag 18 en Don derdag 19 November, telkens des avonds te ha'f 8 uur in het patronaafsgebouw hare jaarlijksche feestavonden. De onderafdce- ling „Guido Gezelle" zal de avonden op- duisteren met een klucht in drie bedrijven „Mijnheer Klaproos" en eenige voordrach ten. Milddadigheid. Onze vroegere plaats genoot Pater G. Buschman van de orde van den H. Franciscus, hie'd Zondag on der alle H. Missen een liefdadigheidspre- d'icat'e ten bate eener nieuw te bouwen kerk te Kerkrade. De col'ecte voor dit doel bracht de mooie som van f 620.op. SASSENHEIM. Waterleiding. Zaterdag a.s. wordt de waterleiding officieel geopend, des avonds om 7 uur. Tevens wordt alsdan de fontein in gebruik genomen. De fontein en het plantsoen zullen electrisch worden verlicht Het Christelijk muziekkorps alhier zal bij dezo gelegenheid zijn medewerking ver leeft en. Dammen. Hedenavond zal de B. K. Damclub T. O. P. een wedstrijd spelen te gen „Gezellig Samenzijn" uit Lisse. Daar T O. P. voor dezen wedstrijd een medaille beschikbaar heeft gesteld zal het aan be langstelling niet ontbreken. Geboren: Gerarda Wilhelmina, doch ter van J. Noordermeer en M. Meeuwissen Geertruida Johanna, dochter van N. v. d. Zwaan en J. S. Verbeek Gerarda, dochter van P. Nicola en G. Moolenaar Cornelia Maria, dochter van N. J. Rotte veel en G. M. van Reizen Johanna Theo dora, dirchter van G. Bemelman en A. J v d. Post Tijmen, zoon van Jac. de Vreugd en A. Keijzer Leonardus Her- manus, zoon van H. Jansen en G. J. van Henneken Johanna Catharina, dochter van W. van Klaveren en T. v. d. Spree Agatha Gerarda, dochter van M. Beijk en E. Kortekaas. Ondertrouwd: Jacobus Jongbloed jm. 25 jaar en Geertruida Verbeek jd. 24 jhar Arie Verboog jm. 25 jaar en Wil helmina Bette jd. 24 jaar Gerardus Jon gen eel wedn. van Catharina Dubbis 44 jaar en Jacoba Maria van Beveren jd 38 jaar Gerardus v. d. Berk jm. 28 jaar en Ca tharina Josephina van der Ham 32 jaar. Getrouwd: Gerardus Cornells Turk 25 jaar en Wilhelmina Maria Meeuwissen 24 jaar Joannes Albertus v. d. Berg 22 jaar en Elisabeth Hassing 25 jaar. ST0MPW1JK. Belasting. Woensdag 18 Nov. zal de Rijksontvanger van 1012 uur z'tdag houden ln de R. K. Jongensschool. De be lastingbetalers gelieven goed nota te ne men van datum en nur. VOORHOUT. Worvngbouw. Het Bestuur der Wo- ninglxmwvereeniging „Herman Boerhaa- ve" deelt ona mede, dat voor ieder de ge legenheid is open gesteld zich te laten in schrijven ala candidaat-huurder voor de in aanbouw z:jnde woningen aan de Boer- haavostraat. De aanmelding daartoe moet geschieden bij den heer G. Paardekooper, Hoofdstraat 127. Ook degenen, die reeds op de vroeger opgemaakte lijst voorkomen moeten zich voor de goede orde opnieuw laten inschrijven. Toewijzing voligt later. Behoudens onvoorziene omstandigheden zou het le b'ok van 8 wonfingen waar schap lijk eind December of beg:n Januari voor bewonhig klaar zijn; het 2e blok on geveer eind Januari. Weinig huwelijken. Uit goede bron vernamen we hoe weinig huwelijken den laatsten t'jd alhier gesloten worden. Se dert Augustus van dit jaar zouden slechts 2 paartjes getrouwd zijn, welk getal, in vergelijk'ng met vorige jaren, opvarend k'ein genoemd moet worden. Oorzaak? Ge il ee' precies zal men deze wel n;et kunnen nagaan Zou er bij de Voorhouters geen trouwlusüf.heid bestaan? Of wel, maar zou de woningschaarste z:ch laten gelden? Hier ia ruimte voor g'ssingen .1 DE RIJ* TREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Personalia. Aan de Chr. School van den heer Westerbrink alhier, is benoemd D. H. Andel te Wekerom (Gld.) Feestavond Patronaat. Ter gelegen heid van de opening van het nieuwe Pa tronaatsgebouw werd gisteravond in de St. Josephzaai voor de patronaatsleden, ouders en genoodigden een feestavond ge geven, die zeer geslaagd mag heeten. De Eerw. Directeur, sprak bij den aan vang een openingswoord, waarin hij allen bij de inwijding van het nieuwe Patro naatsgebouw hartelijk welkom heette. Spr. wil vervolgens bij voorbaat dank brengen aan degenen, die hebben medegewerkt om dezen avond te doen slagen, in 't bijzonder kapelaan van Leipsig, die bereid gevon den werd om dezen avond een feestrede te houden. Ook werd dank gebracht aan de tooneelisten en gymnasten en aan hen, die Zondag hun offertje gaven, waardoor een bedrag van 24 werd bijeen gebracht. Hierna verkreeg Kapelaan van Leipsig het woord. Spr. wil hartelijk dank bren gen aan de patronaalscommissie, voor de uitnoodiging van den Directeur, namens de commissie tot hem gericht, om een Patronaatsgebouw. Spr. denkt nog terU"$ aan de drie jaren, welke hij met de pa tronaatscommissie op prettige wijze heeft mogen samenwerken. Spr. wenscht do commissie en de Parochianen hartelijk ge luk met de inwijding van het nieuwe ge- bouft. In den breede wijst hij vervolgens op het doel en de beteekenis van het Pa tronaat ten opzichte van de geestelijke en maatschappelijke vorming der jongens. Spr. wenscht de jongens van het patro naat geluk en hoopt dat zij de lessen, hun door den Director gegeven, zullen op volgen. Dan zal het Patronaat onder de schutze van St. Pancratius tot geestelijk en stoffelijk welzijn zijner leden blijven groeien tot in lengte van dagen. Na deze schoone rede van den weleerw. spreker werd met de afwikkeling aange vangen van het overige deel van het pro gramma. Wij kregen allereerst eenige correct uitgevoerde oefeningen te zien van onze „Wilskracht"-gymnasten. welke ala gewoonlijk flink werden beapplaudiseerd. De voordracht door 2 leden van het patro naat getiteld „Advertenticgrap". welke hierna werd gedaan, viel bij de aanwezi gen bijzonder in den smaak. Na eenige laagbrug-oefeningen door de gymnasten, k\fram de pauze, waaronder de heer Zui- dam, directeur van „Wilskracht", even het woord nam, om wat meer belangstelling te vragen voor de vereeniging. Spreker verzocht, de aanwezigen met klem Wils kracht meer dan tot heden het geval was te steunen; hij vertrouwt op de ouders, dat zij hun jongens naar Wilskracht zou den sturen. Het overige deel van den avond werd afgewisseld door gymnastiek en de op voering van het blijspel „De Canadeesche boor", dat aller lachlust gaande maakte. Aan het einde sprak de Zeereerw. Doken een krachtig woord van opwekking tot de jongens, dat zij trouwe leden zouden blij ven van het Patronaat, terwijl de aanwe zigen werden aangespoord de belangen van het Patronaat zooveel mogelijk te be hartigen. Aanrijding. Gistermiddag werd in de Hoofdtstraat het 8-jarig zoontje van G. door een fietsrijder aangereden, met het gevolg dat het jongetje een been brak. Dr. v. W. verleende geneeskundige hulp. Aanvaring. Zaterdag kwam een mo torboot in aanvaring met het remmings- werk bij de 's-Molenaarsbrug, waardoor aanzienlijke schade werd aangebracht De bestuurder van het vaartuig kon na het stellen van een borgtocht zijn reis vervol gen. Bevallen: W. M. van Veen geb. Heemskerk z. W. Bosman geb. Kinkel z J. van Schio geb. Burger dL W. Bruines geb. I.enting d. N. van Leeu wen geb. Uithol z. H. Heemskerk geb. van Velde d. C. G. Hoogcveen geb. Straathof t. G. J. v. d. Werf geb. Ver steeg d. Gehuwd: C. Koenen jm. 26 j. en T. de Jager jd. 27 j. J. van 't Wout jm. 30 j. en J. Angeoent jd. 27 j. L. van Leeuwen jm. 26 j. en J. Lamfers jd. 22 J. H. Paling jm. 22 j en J. M. van Lim- men jd. 20 j. W. Michies jm. 22 j. en C. E. van Deuren jd. 19 j. Overleden: G. do Groot wedr. van A. Straathof, 78 j. J. M. Oudcjans jd. 10 j. P. Verweij echtg. van A. Hoogen- doorn, 59 j. BODEGRAVEN. De rioleering. Aan de rioleerlng wordt flink gewerkt. In verschillende straten liggen de buizen klaar. Andere zijn reeds opengebroken. Natuurlijk geeft een en ander wel wat last voor het ver keer, maar een behoorlijke afvoer van alle mogelijke.vuil is zeker zeer veel waard. Een ontslagkwesti®. In de j.L gehou den raadsvergadering heeft de heer P. van Nes, vroeger schoolopziener alhier, de schuld gekregen van de schadepost, ont staan doordat het salaris van een leer kracht door de gemeente moest betaald worden. Nu zijn echter de stukken van tien laatst aangestelden onderwijzer, of schoon de heer van Nes uitdrukkelijk ge adviseerd had, ze dadelijk aan het depar tement in te zenden, ter secretarie geble ven, tot einde Januari 1923. Naar we ver nemen zal door een der raadsleden hier over geïnterpelleerd worden. Het vervolgonderwijs. Voor het ver volgonderwijs hebben zich nu een 34-lal leerlingen aangemeld. De vrees voor te weinig animo is dus ongegrond gebleken. .Geboren Pieter Leendert, zoon van M Hak en W. M. Verbree Jannigje, dochter van W. de Vos en D. Verweij Marinus Martinus, zoon van J. Zwijnen- fcurg en J. de Bruijn Maria, dochter van A Zwaan en D. Nagtegaal. Ondertrouwd: A. Schep 36 jaren en E. van Os 28 jaren. Gevestigd: G. van Woudenberg, ar beider, van Woerden S. Schouten, fruit handelaar, van Alphen aan den Rijn N. Schouten, zonder beroep, van Alphen aan den Rijn J. E. van den Akker, zon der beroep van Delft M. van der Wielen zonder beroep, van 's-Hertogenboach S van Randeraad, zakkenhandelaar, van Waarder G. van Randeraad, zonder beroep, van Waarder. Vertrokken: J. M. Moons, zonder beroep, naar Houten H. Kasius, dienst bode, van Waarder B. M. van Veen, zonder beroep, naar Alphen aan den Rijn. NIEUWKOOP. Vacature O. L. School. Wegens huwe lijk heeft Mej. *J. Ph. Janssen, sinds 1919 onderwijzeres aan de openbare lagere school in het dorp eervol ontslag als zoo danig aangevraagd met ingang van 1 Febr. aanstaande. "]Jfaar sedert de Jaatste wijziging van do Lager Onderwijswet eeno school door 96 leerlingen moot worden bezocht, wil zij aanspraak maken op oen derde leerkracht, zal in deze vacature niet worden voorzien, tenzij de gomeente de kosten van een nieuw aan te stellen functionaris geheel voor haar lUewOTi bijzondere scholen op een overtollige leer kracht aanspraak. Zou het ook voor deze school misschien niet beter geweest zijn als do O. L. School te Noorden was opgeheven? NOORDEN. Personalia. Tot bode van het zieken fonds afd. Noorden is benoemd de heer A. Broere, zulks in de plaats van den heer J. Krockó, die l^Dec. a.s. naar Apeldoorn ver trekt. l.fiKD- EN TUIMBOliW Mond- en Klauwzeer In Engeland. In Engeland ls mond- en klauwzeer uit gebroken, waarvan de hevigheid het minis terie van Landbouw aanleiding heeft gegp- ven tot een verordening, welke verbiedt, binnen een gebied van 30 graafschappen vee van de eene plaats naar de andere in of uit te voeren. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Nogmaals: de Zeeuwsch Hollandsche Verz. Bank. Geachte Redactie, In uw blad van jl. Donderdag komt een Ingezonden stuk voor nopens de Z. H. V. van de hand eener gewezen employé dezer instelling, hetwelk hoofdzakelijk mij per soonlijk in 't geding betrekt. Niets ergll Ik stel mij echter voor dat u wel zoo be leefd zult willen zijn ook mijn verweer (zoo beknopt mogelijk) op to nemen; immers, de vergadering der betrokken verzekerden van 0 Nov. jl. In „L'Union", toonde zoo overduidelijk aan, dat: als men boter op z'n hoofd heeft, heer Zoutendijk, men wij selijk uit do zon moet blijven,.... zelfs in November!! De feiten!!? De commissie, door de verzekerden benoemd, heeft aan de hand der gegevens, verzameld door de gewezen employés der Z. H. V. met de directie geconfereerd, had vóór dien ook vergaderd met Zoutendijk c.a. en heeft al dat verwerkte materiaal stuk voor stuk der Directie voorgelegd (m'n lief ste wat wilt ge nog meer) en stuk voor stuk lag de leugen er boven op. Maar.,., heer Zoutendijk, de commis sie spande zich niet voor het karretje der gewezen employés, dat was haar taak niet, want er bleek bij haar onderzoek bijv., dat dezelfde „agitators" tegen de Z. H. V., zich niet ontveinsden om voor diezelfde Z. H V., wel te incassoeren, terwijl ze bezig waren hem te sloopen. Het accountantsonderzoek! Ook daar tegen had de Directie geen enkel bezwaar, doch n.H. Gommissarissen warpn hierin absoluut, werd ons door de stukken ge toond. De Haagsche Post. Waarde Zouten dijk, daaruit blijkt toch aHtéa dit, n 1 dal wij ons onderzoek zoo vér mogelijk willen voltooien, aus pleit eer vóór dan tegen Veldman. Doch. ook dit is slechts een nu*- nlng, een half advies. Faalt dnnriu do H. P. nimmer? Toen „not Volk" indertijd waarschuwen:! schroef over eeu krach van de Robara, was het de Haagsche Post die Het Volk van allerlei loelijks verweet, toch bleek naderhand dat er bij de Robaver met de millioenen ruimschoots was gesme ten. Zelfs de regeering was er niet onkun dig van. Zegt toch niets, waarde Zouten dijk. Geldbelegging is gevaarlijk en voor zichtig werk. Zoo ook het verzekeringswe zen, waarmede noch de waarde van de Haagsche Post, noch ae waarde dor Z. H. V. vermindert. 200..— kasgeld dorZ. H. V.l 't Is waarl Precies als bij een winkelier, welke momenteel zóóveel geld onder de menschen hoeft loopen dat 'ie zelf niets in huls heeft. Zoo ook de Z. H. V. In Augustus j.L bijv. bedroorr de te vor-< deren premie der Z. H. V 13000. Geachte redactie. Tegen m'n zin werd ik te uitvoerig omdat de laatste vergadering zich Immers duidelijk genoeg vóór de Z. IT V. heeft uitgesproken, waar al het mo- gelijko materiaal went becijferd en ver werkt. Voor het overige verwiizen wij naar het binnenkort door de Z. H. V uit te geven rapport onzer commissie. Mede namens do Commissie m'n dank aan de redactie. J. VELDMAN. Omdat voor ons de zaak vrijwel was afgedaan was het mij niet mogelijk do commissie van bovenstaande in z'n geheel inzage te geven. Wij ontvingen nog meer ingezonden stuk ken. De zaak is nu echter van twee kanten bezien. Wij sluiten voorloopig de discussio. - Red. Feestavond H. K. W. Wapnccr door een R-K. Vereeniging de een of andere feestavond georganiseerd wordt, dan heeft het bestuur van die ver eeniging den plicht er voor te zorgen, dat op zoo'n avond alles een nel en ordelijk verloop hoeft. Uit het verslag in uw geacht blad over de feest-propaganda-avond in Zomorzorg van de afdeeling l.eiden van den Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden heeft men kunnen merken, dat or op dien avond een gezellige en vroolijke stemming heerschte. Doch helaas nam do- zo stemming in het verdere gedeelte van den avond een vorkeerde wending, door dat er personen in de zaal gekomen wa ren, die er niet hoorden en die andere aanwezigen tot buitensporigheden overhaal den. Toen nu de stemming begon te ver wilderen meende hot bestuur in hot bo- lang der vereeniging to handelen door de feestavond vroeger dan gedacht was te be ëindigen; over deze maatregel meenden velen een ontovroden gezicht lo moeten M'tiro. on hun nninvredenlieid in woorden vroeger cir.de voor alle feestvierenden, en niet in hot minst voor bestuur en propa- gandaclub, con groote teleuTstellinc was, zullen toch alle weidenkenden toe moeten geven, dat de genomen maatregel do beste was, waardoor de goede naam als Kath. vereeniging gehandhaafd blijft. Het is jammor dat thans het laster praatje verspreid wordt, dat het bestuur de feestvierenden verlaten heeft en daarom stel ik er prijs op hierbij te verklaren, dat het geheeld afdelingsbestuur alsmede do voorzitter der prop-club tot op het laatst op hun post gebleven zijn en eerst ruim een half uur nadat de bijeenkomst gpsloten was en er niemand meer in do zaal aanwezig was (do zaal was met moeite ontruimd kunnen worden) Zomerzere verlaten heb- ben. De ontevreden leden echter, die hef niet met de leiding van het bestuur eens zijn, kunnen op do a.s. ledenvergadering hun hart luchten. T. J. H. PEETERS, Voorzitter- Geachte Redactiel Beleefd verzoek ik u plaatsing van het volgende; bij voorbaat mijn hartelijkon dank. Nu de uitvoeringen in de Leidsche St. Josephsgezellen-Voreoniging weer voorbij zijn en zoo schitterend geslaagd, hebben vele Katholieken weer gezien, hoe er in de Leidsche St. Josophs-Gez. Vereen, go- werkt is. Velen hebben or kunnen genieten van hetgeen de tooneolclub „Adolf Köl- ping" gespeeld hoeft en hot schoone mu ziekgezelschap „Klein maar Dapper" tea gehoore gebracht heeft. Dank aan liet tooueelgezclschap en aan de goede regio, van den regisseur, don heer L. Bayur. Dank aan het muziekgezelschap en aan do goede leiding vun don neer Abr. Mar- tijn. Laten wij, gezellen, niet 't ernstigo woord vergeten dat ons gezegd is door Kapelaan J. Groot, sportadvisour. Laten wij toonen dat wij trouwe leden zijn van do Leidsche St. Josepha-Gez. Vereen, en een voorbeeld geven aan anderen buiten de vereeniging. Gezellen, laten we vooral 'onzen hart*» lijken dank betuigen aan den weleerw. Vice-Pracsea Kapelaan Kemperman, die zooveel voor de Leidsche St. Joscphs-Gez. Vereen, gedaan heeft in de ruim twee ja ren tijda, dat hij Prueaea mocht zijn van onze vereeniging. luiten we doen wat de Praesea van ona verlangt. Een Gezel. De heer A. Tr. do schrijver van hot in gezonden stuk „Actie r. <L heer de Wolf'1 verzoekt ona te willen rectificeeren dat in de laatste alinea het woord „hierboven is uitgevallen. Gelezén moet worden! „Zonder nu bepaald hierboven aangego- vene wijze als do eenige en beste voor te stellen." Onze lezers zullen evenals wij het reeds al zóó gelezen hebben.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3