FLUWEEL. SLEGTENHORST's FOIOWEEKEN HULPGEBOUW 95 Ingezonden ftflededeeling. Fa. M. BONGENAAR NIEUWE RIJN 46. 8433 SPECIALITEIT IN VERGROOTINGEN Gehuwd: Albertus Alhlas en Maria Neeltje Verlaan Arie Jacob van der Velde en Adriana Kruik. Overleden: Cornelis van der Kraan 77 j., echt?, van G. J. Groenewegen Arnoldua Jacobus Canisius Turkenburg 6 weken. VEUR. R. K. Volksbond. Naar wij verne men, zal de R. K. Volksbond, afd. Leid- Bchendam op Woensdag 18 en Donderdag 10 Nov. a.s. zijn Patroonsfeesten vieren. Het bestuur herinnert er aan* dat ter.ge legenheid van deze Patroonsfeesten op Zondag 15 Nov. een Alg. H. Communie wordt gehouden en het bestuur vertrouwt, dat alle leden daaraan zullen deelnemen; eveneens vertrouwt het bestuur, dat de leden met hun vrouwen de feest avonden zullen bezoeken en geen kinde ren te zenden. Nader komen wij op een en ander terug. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Schipper en Appolonia Cecilia van Wis sen. Gehuwd: Pier Meijer pn Apolonia Jo hanna Maria AL NOORDWIJKERHOUT. Raadsvacature. Ten gevolge van het ontslagnamen door den heer P. Maadjnen als lid van den Raad zal het h-oofdstem- bureau Woensdag a.s. des morgens om kwart over 9 uur eene editing houden ter ferkiezing van een opvolger. Als eerste op volger komt op de R. K. lijst voor de heer C. van der Klaauw. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Bljz. Vrijw. Landstorm. De commissie van de Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. Alphen, die er steeds op uit is door propaganda middelen en feestelijke bijeenkomsten den bloei der afdeeling te bevorderen, organi seerde gisteravond op „Rijnstroom" in de ruime kerkzaal der Martha-stichting, weer een feestavond, die aan allen, welke haar bijwoonden, niet slechts van de schoono kunst, muziek en zang te genieten heeft gegeven, doch zeker weer zal hebben bij gedragen om de sympathie voor den B. V. L. bij velen aan te wakkeren. Toen we te halfacht de zaal binnenkwamen, vonden we deze tot in zijn uiterste hoek met aan wezigen gevuld en was hun aantal veilig op een 500 personen te schatten. Voor dezen avond had de commissie de welwillende medewerking verkregen van het Alphensch mannenkoor „Kunst na arbeid", en het symphonie-orkest, onder leiding van den heer van Beek, uit Woer den. De leiding dezer biieenknmst was door verhindering van den Voorz. Ds. Veldhoen ongedragen aan kapelaan Heskes, die in zijn openingswoord de commissie dank bracht voor het vertrouwen, in hem ge schonken. Spreker bracht vervolgens de aanwezigen dank voor hunne groote be langstelling, en had de eer Kapitein Lin den te mogen voorstellen, die zich zou be lasten met de verfoom'ng en toelichting van 'den Leger- en Vlootfolm. Naar aanleiding van do 60ste verjaring van het Kamerlid Duymaer van Twist, deelde spr. mere, dat de commissie der afd. Alphen gemeend beeft om hem het volgende telegram van gelukwensch te zenden: „De afd. Alphen der B. V. L., in propaganda-vergadering bijeen, biedt U op dezen dag zijn hartelijke gelukwensch aan". Deze mededeeling werd met applaus begroet. Op verzoek van spr. werden staande door de aanwezigen twee Coupletten van het „Wilhelmus" gezongen. Onmiddellijk daarna werd met de af werking van het programma aangevangen. De inzet was een openingsmarsch door het svmphonie-orkest, die al bijzonder insloeg. Hierna vertolkte het Alphensch mannen koor op onberispelijke wijze, met begelei ding van orkest „Holland's Glorie", van Richard Hol, afgewisseld door het zang nummer „O Pe Pita", dat om zijn schoono Vertolking door het publiek zoo zeer werd gewaardeerd, dat het voor de tweede maal 'door het koor moest worden herhaald. Het eerste deel van den avond werd be sloten met de vertooning van de eeTste en 'tweede afd. der Leger en Vlootfilm. Het overige deel van den avond werd gevuld door zang, muziek en voordraeh- ten, die eveneens zeer in den smaak vielen Ten slotte werd de derdo afd. der L. en V. ïilm te zien gegeven, betreffende de Hul diging van H. M. de Koningin op hot Malieveld op 18 November 1918. waarmede Üeze inderdaad zeer geslaagde eerste avond Van de B. V. L. word besloten. Kapelaan Heskes bracht een woord van Welverdiende dank aan muzikanten, zan gers, organisators, inzonder luitenant Ver leun, en allen, die hebban bijgedragen oni dezen avond te doen slagen. BODECHAVEN. 50-jarig bestaan Instituut St.-Joseph Bodegraven. Woensdag 11 Nov. wordt dit feest voor de parochie gevierd, 't Ls door verschil lende omstandigheden tot dezen datum uil- gesteld moeten worden, 's Morgens begint het met een plechtige II. Mis, waarna er gelegenheid zal zijn do eerw. Zusters te felieiteercn. Receptie is er tot 12 uur. Hebben wij een vorige maal vermeld, dat er tijdens of na de receptie gelegenheid zal worden gegeven, het tabernakel, bet ge schenk der parochianen, te bezichtigen, tot onze groote spijt kan dit plan geen voort gang hebben. De font in dezen ligt niet bij lief comité: het en^nu is nog niet klaar, wat zeer jammer is; 't was tijdig besteld. We vertrouwen dat do belangstelling van de zijde der parochianen er niet min der om zal zijn. Na de winkelweek. Vrijdagavond wa ren de deelnemers aan de onlangs gehou den winkelweek met hun dames, alsmede de leden van het eere-comité en van de commissie van toezicht *door het winkel weekcomité uitgenoodigd tot een meer ge zellige sluitingsbijeenkomst in hotel van Rossum. Een groot aantal had aan die uitnoodiging gehoor gegeven en was aan wezig toen de voorziter, de heer W. Kars- sen, do vergadering opende. De heer Chr. Jansen van Amsterdam, die ook reeds als vertegenwoordiger der or ganisaties bij de opening der winkelweek aanwezig was, sloot zich aan bij de woor den van den voorzitter over de beteekenis van den middenstand. Hij toonde uitvoe rig dat deze stand noodzakelijk is en ver dedigde zijn bestaansrecht tegenover de aanvallen van systemen tot hervorming der maatschappij, en besprak vervolgens de socialisatiepogingen, het coöperatie wezen, de gemeentelijke winkels, die alge meen een mislukking zijn. Na deze rede trad op de heer Willy van Houten, van Amsterdam, die allereerst zich ontpopte als vioolvirluoos, en daarna als goochelaar. Aan het eind der bijeenkomst werd ten slotte nog gesproken door den voorzitter der comm. van toezicht, den heer A. W. Veelenturf, die hulde bracht aan het co mité, en door den voorzitter van het eere comité, burgemeester Van Dobben de Bruyn. Een slotwoord werd gesproken door den heer A. R. v>d. Heyden, vice-voorz. van het comité, die dank bracht aan alien die tot het welslagen der week hun medewer king hadden verleend. Postreclame. Vanaf deze week zullen voortaan alle poststukken dio Bodegraven verlaten worden voorzien van een recla me-poststempel. De beide stempels zijn ver schillend van grootte. Het grootste bevat een gewoon poststempel, waaromheen een tweede rand, mot „Bezoekt Dinsdags de kaasmarkt te Bodegraven". Het tweede is kleiner en anders gevormd en bevat „Bo degraven, de markt voor volvette Gouda kaas en Bodegraven, die mnrkt für fol- fetter Gouda-Kase", zoodat dit stempel dus zelfs tweetalig is. Inbraak. In de afgeloopen nacht heb ben inbrekers een bezoek gebracht bij den koopman B. aan de Zuidzijde. Doordat de heer des huizes in een ziekenhuis te Leiden verpleegd wordt, hadden zij nogal een ge makkelijke taak. Ongeveer 70 aan geld en eenige sieraden werden meegenomen. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen. 1 portemon- naie; eenige gaspenningen; een jongenspet; een zakmesje, een fietssleutel, een gasfit- tersslang. Inlichtingen bi] de politie. Teruggebracht. Door de politie alhier zijn twee meisjes resp. 15 en 16 jaar, wel ke ontvlucht waren uit do Martha-Stich- ting te Alphen, aangehouden en naar de stichting teruggebracht. Te water. Donderdag had do boom- kweeker R. het ongeluk aan den Zijdeweg van een schouw in het water te vallen. Door toegeschoten hulp kon hij spoedig op het droge gebracht worden. LEIDERDORP. Geboren: Frans z. van G. Stikkelo- rum en C. Zwanenburg. Hendrik Dirk z. van H. D. van Osnabrugge en A. van Oeffelen: Annigje, d. van J. Kotmense en M. Snijders. Ondertrouwd: Hendrikus Petras Hartveld jm. 82 j. en Johanna Alida Hoekse jd. 26 j. Aalebertns Uithol jm. 26 j. en Jacoba. Johanna de Jong jd. 27 j. G o t r o u w d: A. Koolmoes en P. Blom. H. van Stigt en H. M. Brandt. WOERDEN. Raadsvacature. De heer C. J. v. Eijk (Vrijh. Bond) heeft bedankt als lid van den gemeenteraad. Zijn opvolger ls den heer H. v. Wijk. De Maggi-film. Voor de leden van den R.-K. Vrouwenhond werd in het Patro naatsgebouw alhier een demonstratie ge houden over Maggi-producten. Diefstal. Ten nadeele van H. v. d. B. te Linschoten is uit de gang van de open bare school een fiets ontvreemd. Botsing. Zaterdag kwam op de Snel- lebrug een auto van den heer van Driel in botsing met een zwaar geladen auto met varkens uit Rotterdam. Laatstgenoemdo kwam hierbij over de leuning heen te han gen. Door den heer Sn olieman en zijn per soneel werd de weg weder spoedig vrij ge maakt. Mishandeling? Maandagavond werd door de politie in de Wagenstraat gevon den do zwerver van V. in kennelijken staat van dronkenschap. De man had een groote buil op het hoofd en klaagde over pijn van verschillende Iodfcnmatcn. Hij be weerde dat een vrouw uit een logement hem zoo had mishandeld met een klomp. Hij werd voorloopig ter ontnuchtering op geborgen. Naar de beweerde mishande ling stelt de politie een* onderzoek in. STADSNIEUWS De Zeeuwsch Holiandsche Verzekerings bank. Het is sinds eenigen tijd nogal roerig geweest onder de hier ter stede woonachti ge verzekerden bij de Zeeuwsch Holiand sche Verzekeringsbank, gevestigd te 's-Gra- venhage, Pletterijkade 50. Als gevolg van bet feit, dat minder gun stige berichten over de Z. H. V. werden verspreid, was er onder de omstreeks 300 verzekerden hier ter stede groote ongerust heid ontstaan. Belanghebbenden belegden op 29 Sept. j.L in Zcmeisorg een vergadering, waar o.m. door personen, die als agent of in specteur bij de N V. waren werkzaam ge weest verschillende feiten, die tegen de Ingezonden IVtedecieeling. Bi-eestraat 31. Doorbijzonder voordeelige aankoop van een groote partij FLUWEELEN zijn wij in staat momenteel onder staande extra goedkoops prijzen te noteeren: Cord Velvet, 80 o.M. qj breed, alle kleuren Prima EngeischeVelvet iOfi alle kleuren Engelsche Velvet, inn extra kwaliteit IOU 235 Prima gekeperde Engelsche Velvet, 70 c.M. breed Vraagt vooral onze prima zuiver Wollen MOUSSELINE, 100 c M. breed, in 17 verschillende kleuren, pet- e! bank moesten pleiten, werden medege deeld. In die vergadering werd een com missie benoemd, die een en ander zou on derzoeken en met de bank in kwestie zou in verbinding treden. Op die vergadering werd ook de volgen de motie aangenomen: De verzekerden van de Zeeuwsch Hol iandsche Verzekeringsbank, hier genoemd Z. H. V., gevestigd Pletterijkade 50 Den Haag, directeur J. H. Stigtcr, in vergade ring bijeen op Dinsdag 29 Sopt. in het ge bouw „Zomerzorg" te Leiden; gehoord de besprekingen over den toe stand, waarin de Z. H. V. zich op dit oogenblik bevindt; ■kennis nemende Van het beheer der fi nanciën, uitgeoefend door den directeur, den heer J. H. Stigter; eischen van de directie van de Z. H. V. dat zij zich bereid toont, door eenen, door de verzekerde*» aan te wijzen accountant, een onderzoek naar het beheer en do fi nanciën der Z. H. V. te laten instellen; besluit, deze motie ter kennis te brengen van de directie der Z. H. V., opdat uit dat onderzoek blijke de juiste toestand der fi nanciën. Dat was de voorgeschiedenis. Gisteravond nu werd in de concertzaal van l'Union aan de Steenstraat een nieu we vergadering gehouden, waarin de in de vorige bijeenkomst benoemde commissie rapport zou uitbrengen van haar bevindin gen. Deze vergadering, die o.m. werd bij gewoond door den directeur der Z. H. V., den heer Stigter, was niet zoo goed be zocht als men verwacht had, doch het slechte weer scheen hierop wel van in vloed te zijn. De vergadering werd geleid door den heer J. Veldman, die een bijzonder woord van erkentelijkheid richtte tot den heer Oostendorp, die persoonlijk het initiatief had genomen om de in Zomerzorg gehou den vergadering uit te schrijven. Hierna was het woord aan den heer J. W. Harting, die een overzicht gaf van de bevindingen der commissie. Na de vergadering in Zomerzorg werd aan de directie der Z. H. V. een schrij ven gezonden, waarin het verloop der ver gadering werd medegedeeld en waarin ge vraagd werd de commissie te willen hoo- ren. De directie wilde hierover niet beslis sen en gaf het schrijven door aan de com missarissen der N.V., dio na eenigen tijd de directie machtigde niet in te gaan op het gedaan verzoek, wijl een accountant de boekon der Z. H. V. had gecontroleerd en in orde bevonden. Bovpndien kende de N.V. geen commissies, doch alleen verze kerden. De commissie antwoordde daarop, dat dit geen antwoord was op het verzoek om een onderhoud, waarop een schrijven van do directie kwam, dal zij de personen gaarne bereid was te ontvangen als verze kerden. Do heer J. Veldman gaf vervolgens een overzicht van den toestand bij de Z. H. V. Ton aanzien van het slordig beheer merkte spr. op. dat zulks zich kan open haren ten aanzien van de financiën, maar ook in den organisatie-vorm. In beide op zichten moest spr. echter toegeven, dat het beheer bij de Z. H. V. keurig in orde was. ►Alle door vroegere agenten naar voren ge- brarhten aanklachten en beschuldigingen werden door den directeur en zijn archi varis ontzenuwd. Ten opzichte van het accountantsonder zoek nam de lieer Stigter een ruim stand- runt in. Hij had er geen bezwaar tegen en zijn houding was zeer reëel en openhartig. Snr. behandelt vervolgens de kwestie- Guilliams, de hoofdinspecteur, die ontslag had genomen. Door al te vriendschappelij- ken omgang tussohen den directeur en Guilliams was deze kwestie echter van zoo intiemen aard, dat spr. deze hier niet naar voren wilde brengen. Hoe spr. de houding van den heer Guilliams te dien opzichte noemde, zullen we hier niet her halen. Tenslotte houdt spr. een gunstig pleidooi voor do Z. H. V en besluit met te zeg gen, dat zij van de Z. H. V. genoeg heeft gezien om bij de Z. H. V. verzekerd te blijven. De heer J. W. Harting brengt vervolgens het rapport der commissie uit. Dezo commisise had, om van den ge- heelen toestand op de hoogte te kunnen zijn, een vergadering gehouden met de vroegere agenten Abramson, Weimar en Zoutendijk. De eveneens uitgenoodigde Guilliams was echter niet gekomen. Met de door deze personen geuite klach ten ging men naar de directie, die na een overzicht te hebben gegeven van den finan- cieelen toestand der Z. H. V. al die klach ten aan de hand van de feiten tot niets» terugbracht. Eenige klachten over het niet uitbetalen van verzekeringsgelden werden ontzenuwd en het resultaat der onderzoekingen van do commissie is geweest, dat alle tegen de Z. H. V. aangevoerde feiten slechts las terpraatjes zijn. De directeur gaf hierna antwoord op enkele door sommige aanwezigen gestelde vragen en gaf voorts nog een uiteenzetting over de werkwijze der Z. H. V. een en an der zeer tot tevredenheid der aanwezigen. De vergadering, die een zeer ordelijk ver loop had, werd liierna met een woord van dank tot de aanwezigen, door den heer Veldman gesloten. Een kinderziekte. Bij rondschrijven van den gemeentelij ken geneeskundigen dienst wordt 't vol gende medegedeeld: Het staat vast, dat zich hier ter stede een epidemie van erythema infectiosum hezig is te ontwikkelen, 'n goedaardige kinderziekte, die, bij oppervlakkig onder zoek, met roodvonk verward kan worden. •De kinderen zijn over het algemeen weinig ziek. Zonder dat prodromale ver schijnselen van belang zijn voorafgegaan, verschijnt het karakteristieke erytheem, het eerst in het gezicht, op de wangen. Later worden ook de armen aangetast, het sterkst aan den buitenkant, vaak zeer duidelijk bij de handgewrichten, minder op de handen. Ook op andere licliaamsdeelen doen zich deze verschijnselen voor. Het erytheem ontstaat als vuurroode, licht verheven plekjes, die snel confluee- ren. Karakteristiek is de grilligheid van den uitslag, die vaak op sommige plaat sen eerst verdwijnt en dan weder op vlamt om tenslotte over violet en grijs blauw in bruingeel over te gaan en dan te verdwijnen. De kinderen hebben vaak last van jeuk, doch vervellen later niet of uiterst weinig. Hoewel do ziekte niet gevaarlijk is die nen toch de aangetaste kinderen en hun broertjes en zusjes gedurende de ziekte van de scholen te worden geweerd. De Minister van Koloniën maakt bekend, dat op nader te bepalen data in de maancl^ December a.s. gelegenheid zal bestaan tot liet afleggen van de examens ter verkrij ging van de akten van bekwaamheid tot het geven van middelbaar en van lager onderwijs in Nederlandsch-Indië in de land- en volkenkunde van Nederlandsch- Indië en in de inheemsche talen van den Oost-Indisch en Archipel. Zij, die aan deze examens wensclien deel te nemen, gelieven daarvan vóór 22 No vember schriftelijk kennis te geven aan professor dr. G. A. J. Hazeu te Leiden, voorwat betreft de examens voor de mid delbare acten en aan het Departement van Koloniën (9e afdeeling, onderafdeeling AB), voor wat aangaat de examens voor de lagere acten. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben hunne beslissing verdaagd op het raadsbesluit der gemeente Zandvoort van 30 September j.l. waarbij werd opgedragen de bouw van een gashouder aan de N.V. Holiandsche Constructie "Werkplaatsen al- bier, voor een bedrag van 31.050. M. A. K. uit Boskoop heeft bij de poli tie aangifte gedaan, dat hij is beleedigd door H. F., landbouwer te Leiderdorp. De ze deed op zijn beurt aangifte, dat K., die met zijn autobus op den Hooge Rijndijk reed, aan het verzoek van F., die samen met een ander vier pinkkoeien voortdreef, om te stoppen, niet heeft voldaan, waar door een dor dieren werd aangereden en een poot brak. Be landbouwer had daar door een schade van 100. Gistermiddag om half één kwam de 4-ja- rige Ja. M. K., toen zij in de ouderlijke woning aan de Lange Paradijssteeg een oogenblik alleeri thuis was, met haar «jurk tegen de gloeiende kachel aan, waardoor dit kleedingsluk vlam vatte. Gillend ijlde zij de straat op, waar de buurtbewoners F. S. en W. B. het vuur doofden. Het kind, dat ernstige brandwonden aan het zitvlak bekwam, werd door dpnE. H. D. verbon den en naar de ouderlijke woning overge bracht. Gisteravond om kwart voor negen heeft op de Haarlemmerstraat bij de Harte- brugskerk een aanrijding plaats gehad tns- schen een luxe-auto bestuurd door zeke ren L., die van den Stille Rijn kwam en Stadsverkeer No. 3, bestuurd door P. M. S. Beide bestuurders verklaren signalen te hebben gegeven. Beide wagens werden be schadigd. Aangehouden i§ zekere S. B., die verge ten had 3 boete voor een vonnis van het kantongerecht te betalen. Wijl hij het geld niet bij zich had, werd hij in voorloo- pige bewaring gehouden. TOON EEL. DE SILEZIERS. Der Maieai ist kommen de Mei is ge komen! Terwijl in den donkeren avond de regen langs de dakgoten riezelde, zong en danste de Olxvsch'esische Heimgnrten- spielschar n den Schouwburg alsof de Lente in het land was. Het wcls als een GEMEENTELIJKE A.kNKQNjjgi GEMEENTELIJKE VISCHVERKJ Aan den gemeentelijken visch* Vischmarkt 18, te!. 1225 is WOERc verkrijgbaar: SCHELVISCH aft f 0.25, SCHOL a f0.15-f0.36. GEH BELJAUW a f0.21 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Ba KAASMARKT. Burgemeester en Wethouders 1. den, herin-neren belanghebbenden dat de Kaasmarkt geduie^ maanden November t/m. Maart i des voormiddag 8)4 uur. N. C. DE GIJSELAAR. 1 VAN STRIJEN, Secreta* Katholieke Hgeni LEIDEN. Woensdag. R.-K. Rijtuig- en Waj kers-Patroons-Vereenigijig Joseph", kring Leiden. te 5 uur. Woensdag. R. K. Radiovereenig» Pancratius-Patronaat, H«, te 8.30 uur. Zondag. R. K. Handels- Kantopr-i kelhedienden, Bondsgeboui ALPHEN AAN DEN RIJK Dinsdag. Feestvergadering R. bond. St. Josephzaal, te? NIEUWKOOP. Dinsdag. Vergadering Landarbeid^ tronaatsgebouw te 7 uur. Vrijdag. Repetitie Tooneel, Patra i bouw, te 7 uur. &lfgemeerce flgen LEIDEN. Dinsdag. -Moderne Jeugd", te 8 uur. Donderdag. „Als ik wilde", Schi te 8 uur. Vrijdag. Revue Henri Ter Hall,; hoorzaal, te 8 uur. Woensdag „The Cliftons", „De j te 8 uur. Zaterdag. ..The Cliftons", „De te 8 uur. Zaterdag. Revue Henri Ter Hall, hoorzaal, te 8 uur. Zondag. ReVue Henri Ter Hall, hoorzaal, te 8 uur. F Zondag. „The Cliftons", „De te 8 uur. De avond-, nacht-, en Zondagd apotheken wordt van M a a n da? met Zondag 15 Nov. a.i men door de apotheken van de Blanken Hoogewoerd 171 telefoos P. du Croix, Rapenburg 9, telefoa sprookje, als levende penteekenit Ludwig Richter. Deze Spie1 schar7 van vier dam» heereoi onder leiding van dr. Npq trekt van p7aats tof plaats in De om de liefde voor de oude volkss dansen weer aan te vuren. Maari weergeven wat dr. Neumann zelf vertelde. Zii zijn gekomen, om te fooneni je Duitsche Volkskunst, een stol sche Jugend, om te toonen wali volk leeft aan liederen en dansal tijd van eeuwen terug, toen de nog onbedorven was. Toen spul liederen op aks bloemeu in de Ld de veelgeroemde moderne besohaj de oude zangen overschreeuwd. I den zij door geleerden in dikkeM getoekend, maar onderginjfen lot aks de sappige planten, dief geleerde worden geplukt om in! barium gedroogd te worden. I De Duitsche „Jugend" wil nu van de leelijke, banal? moderne l ouden zangen in eere herstellen. I Dujftschfand, in steden en douj men het Vblks'ied nu weer h« leeft weer! En met het dansen is het eva de moderne dansen was soli id sagen? 1st deun das noch Schol denn das noch Kunst? Neen. dr.i betitelde de moderne dans met ..i haszlich, krank und ougc fault Op uitnoodiging va.n een pal landers, die hen zagen in Duili dadelijk ze:den: Kornm mal nadi zijn in ons land opgetreden stukje, te laten zien van echte 1 Wanneer wij u vanavond vreu» bezorgd en misschien nog iets al wij zelf daarover hef meest m dus besloot dr. Neumann zijn uiteenzetting. Mooie bedjes, soms sfraleM soms overvloeiend van zuivere lie, wisse1 den af met kirderl'il dansen. Er waren jo1 'ge dan! Schuster en de Bauermadellaiu- weemoedige dansen a4s ..Rosa hmderblüF'. Een der d?mes zooi sopraansfem „Kume kum. Ga begeleid op de luit. Pu daarop Hollandsch lied van ren Joncbi dat de zangeres maar een ?,rl zong zij de straffe tweemaal. i Na de pauze kwam het tootfj beurt.. Gekozen was het SP1®? liefde „Schwane.nweiss" van Sb Wat de Silezjiörs wilden'! „volksspel". Wel niet in d-en iflj gen zin van het woord en niet1 spel zooals bijv. Joh. de Me** neele brengt, maar toch ..™jf spel, dat door zijn lieven eenw reinheid onmiddellijk ingangjj volksziel. En dat hebben de S teren welen te geven met een zuiverheid van aan roek* J ven, welke voor ons een als het plotseling openblcM

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2