Handen PUROL Koffie f 1.05 3at velen momenteel ruim 1000 stuks per dag ter veiling aanvoeren. Komt er dan ook geen belangrijke verlaging, dan ziet de toekomst er voor dezo welvarende tuinbouw streek donker uit, daar voor de meeste be drijven het kweeken van vroege aardappe len en bloemkool hoofdzaak ia. De sluitkool vindt haar weg bij een dag- aanvoer van pl.m. 70.000 Kg. nog voor veel te lage prijzen in het binnenland. Boode gaat voor 2.103.70, gele voor 1.602.60 en witte voor 1.201.40, alles per 100 Kg. terwijl voor bicten bij een dagaanvoor van pl m. 100.000 stuks voor grooto 8.7011 90 en voor kleine 4 B.70 per 1000 stuks wordt betaald. Ook deze prijzen zijn voor een loonende teelt echter te laag. Ingezonden Mededeeüng Als uw handen door een of andere arbeid ruw en beschadigd zijn, wrijf ze dan dadelijk in met Gemengde Berichten De stormramp. Naar wij vernemen, zullen de taxatie kosten, verricht ten aanzien van het her stel van Borculo, die geschat werden op circa ƒ12.000, beneden de 10.000 blij ven. De taxaties zijn thans volledig ver richt. Een door de taxatie-commissie op gesteld rapport zal dezer dagen verschij nen. Het zal de eindcijfers vermelden van do schade aan roerende en onroerende goederen, meubilair, bedrijfszaken en houtgewas. De taxatiecommissie behan delde in het geheel ongeveer 850 geval len van schadevergoeding. Do schadebepaling loopt alleen over de werkelijk geleden scbade, niet over de kosten van wederopbouw. Het in do pers gepubliceerde bericht aangaande het feit, dat de Staat aan de gemeente Borculo een nota heeft inge diend over de kosten van militaire hulp, aan Borculo verleend, moet blijkbaar dus worden opgevat, dat de Slaat de gedane militaire uitgaven terugvordert opdat die uitgaven niet onevenredig zouden drukken op de Oorlogsbegrooting. Anderzijds schijnt vast te staan, dat uit de voor het herstel ingekomen gelden de herbouw van het verwoeste gebied kan worden betaald voor het grootste deel en dat de Staat het ontbrekende zal bijpassen. Daaraan zou het zijn too te schrijven, dat de interpel- laties-Kleerekopcr in do Tweede Kamer en -De Muralt in do Eerste Kamer ach terwege zijn gebleven. Het gemeentebestuur van Smrculo zal aan den burgemeester, jhr. De Muralt, een grootc bronzen medaille aanbfhden, waar van kleinere exemplaren in brons, zilver en verguld zilver aan anderen zullen wor den geschonken en een exemplaar in goud aan don heer nir. Maas Geesteranus, al gemeen voorzitter van het plaatselijk hulp comité. Zooals bekend kwam mr. Maas Gees teranus, uit Amsterdam, vóór de ramp in Borculo, om daar studies te maken van het plaatselijk archief. Hij nam zijn in trek in het hotel Weggelaar. Toen de ramp plaats greep, heeft hij -voor lijfsbehoud zich verscholen onder een tafel in de eet zaal. Daarop heeft hij een zilveren plaat laten aanbrengen, waarop de volgende woorden staan gegraveerd: „Op 10 Augustus 1925, des namiddags omstreeks 6^ uur, toen een alverwoesten- de cycloon huizen en kerken van het in duisternis gehulde Borculo doed instorten, bood dezo eikenhouten tafel, staande in de eetzaal van hotel Weggelaar, een veilige schuilplaats aan Mr. Hendrik Gerard Jo- 'han Maas Geesteranus, Gerharda Hermi- na Hiddink, geb. Kreeftenberg en Ger- ritje Sikking, en beschutte hen tegen neer vallend puin. Ouiete sub tecto ventos urbis- que ruinam effugi incolumis accipe men sa donum M. G." (Door de rust onder haar dak ben ik ongedeerd ontkomen aan de winden en de Instorting van de stad. Ontvang, gij tafel, een geschenk). In het cycloonmuseum zal o.m. een plaats worden ingeruimd voor het haantje van den toren van de Ned. Herv. Kerk, welk voorwerp over 60 meter afstand werd weggeslingerd en terecht kwam in het bed van den gemeente-secretaris Poulie, die ln hotel Weggelaar woonde. Do raadsleden van Borculo werden door den burgemeester uitgenoodigd tot het leg gen van den eersten steen voor verschil lende nieuw te bouwen huizen, ln welke dezo steenlegging zal" worden vermeld. „Hbld." De moord te Nederweerl Do gebr. D. te Nederweert, als verdach ten van den op den onhezoldigden rijks veldwachter Verkennis aldaar gepleegden moord aangehouden, zijn weer op vrije yoeten gesteld. Doodelijk ongeluk bij Dlemen. Bij do verbreedingswerken aan den Mui- derstraatwog te Diemen is gisterenmiddag een ernstig ongeluk gebeurd. De ongeveer 35-jarige arbeider I. de Haan, wonende Stammerdijk aldaar, werkte aan een der zandschuiten, welke zand lossen. Hi? bevond zich op een gegeven oogen- blik to dicht bij den grijper, en- het drei gende gevaar ziende aankomen, trachtte hij snel uit te wijken. De ongelukkige kwam echter te vallen en kreeg het werktuig, dat ongeveer 800 Kg. weegt, op zich. Zwaar inwendig gekneusd werd de onge lukkige naar een schuur overgebracht, waar hij, na nog ongeveer 20 minuten ge leefd to hebben, even vóór aankomst van zijn, in allerijl gewaarschuwde echtgenoote is overleden. Het lijk is naar het Binnengasthuis te Amsterdam vervoerd. Het slachtoffer laat een vrouw en acht kin deren achter. Ongeluk met traglschen afloop Te Ulft is bet zoontje van den heer B. in botsing met een wielrijder, doordat hij achteriiitliep, komen te vallen. Hij was een oogenblik onwel, maar nadat hij kor ten tijd te bed had gelegen, gevoelde hij zich weer geheel in orde. Na nog zijn avondeten gebruikt te hebben, ging hij naar bed, waarna hij moest braken. De toe stand erergerde, zoodat 's nachts de dok ter werd ontboden, die het ergste vreesde. Zonder weer tot bewustzijn te zijn geko men, is het 11-jarig knaapje overleden Ernstig ongeval. Gisterenmiddag had in de Biederlaan te Botterdam een ernstig ongeval plaats. Een stelling, waarop een viertal personen werk zaam waren, nl. de 46-jarlge aannemer L. B., de 56-jarige metselaar J. T. en de 32- jarige opperman W. de V. stortte gedeel telijk in. Alle drie arbeiders bekwamen min of meer ernstige verwondingen. De vierde arbeider, een 28-jarige timmerman kon zich nog tijdig aan een ijzeren paal vast klemmen. De politie onderzoekt, of er spra ke is van schuld. Het ongeval zou te wijten zijn aan te licht materiaal voor den steiger. Door een rangeermachine gegrepen. De .spoorwegbeambte G. D. van Drenth te Tricht werd Maandagmiddag door een rangeermachine gegrepen, waardoor hij zoodanige verwondingen bekwam, dat de onmiddellijk ontboden geneesheer over brenging naar Utrecht noodzakelijk oor deelde. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. Electrische kabel geknapt Maandagavond is te Didam nabij de boerderij van T. F. een bovengrondscho kabel der electrische geleiding geknapt. Een paard van Fdat op den draad trnpto werd onmiddellijk gedood. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De onbewaakte overwegen Aan allo binnen de gemeente Nieuwer- Amstel gelegen onbewaakte overwegen van de spoorverbinding AmsterdamAalsmeer en Uithoorn, zijn waarschuwingsborden aangebracht, welke des avonds voorzien zullen zijn van een rood licht. Het motorongeluk bij Almelo De motorrijder A. B uit Deventer' die Zondag op den Wiordenschen straatweg ernstig gewond werd, is in het algemeen ziekenhuis te Almelo overleden. Treinvertraging. Van den Brnsselschep trein, die Dins dagmiddag om half fweo uit Haarlenrver- trok, brak ter hoogte van de Zandvoort- sche Laan de trekslang van den bagage wagen. Het goederenstation in Haarlem werd gewaarschuwd, waarop vandaar een machine ter assistentie vertrok. De trein werd opgetrokken naar het goederensta- tion waar de defecte wagen door een an deren werd vervangen. Om 2.48 kon toen do trein pas vertrokken. Een jeugdige vechtersbaas Te Vianen heeft hij een vechtpartij de 14jarige B. de K., uit Hagestein, den zoon van den heer G. v. E. te Vianen zoodanig met een mes gestoken, dat onmiddellijk goneeskundige hulp moest worden inge roepen. Verzet tegen de politie te Strijp (N.-B.) Uit Eindhoven wordt aan de Tel. gemeld: In den nneht van Zondag op Maandag om streeks half een, surveilleerde de agent van politie J. D., te Strijp. Hij hoorde een ge weldig rumoer op een plaatsje achter een woning aan den Hastelweg. Vergezeld van zijn hond begaf hij zich daarheen en trof er twee personen, die vechtend over den grond rolden en van wie de een bloedend aan de lip was gewond. D trachtte de vech tenden te scheiden, hetgeen hem gelukte. Hij maande hen aan, de woning binnen te gaan, doch in plaats van hieraan gevolg te geven, sprongen beiden on hem toe. D. ziende, dat een van hen een hlinkend voor werp in de hand had. pakte zijn gummistok en verdedigde zich zoo goed en kwaad als het ging, terwijl hij langzaam retireerde. Plotseling kwam echter ook een derde per soon uit de woning geloopen met een bezem in de hand. Deze sloeg hiermede naar D. doch Taakte den hond- die daardoor ge wond werd. De agent, nu ziende, dat hij tegen die overmacht niet bestand was, trok zijn revol ver en sommeerde de mannen achteruit te gaan. Zij voldeden echter niet aan deze sommatie. Do politieman schoot nu, doch tot tweemaal toe ketsten de patronen. Toen het derde schot afging, kwam er hulp op dagen en trokken de lafaards af. Daar in deze omgeving geen arrestantenlokalen zijn moest de agent hen verder ongemoeid la ten. Gisterenmorgen echter zijn zij door de politie op last van den commissaris gear resteerd en ter beschikking van den offi cier van justitie gesteld. Het zijn N. van F.. 28 jaar, W. H., 60 jaar, en diens zoon J. H., 33 jaar, allen wonend te Eindhoven. Poging tot ontvoering van minderjarigen? Uit Heerlen wordt aan de -,Tel" gemeld Maandag werd de politie te Heerlen ge waarschuwd, dat zich in den trein, die uit het Noorden kwam, iemand bevond, welke verdacht werd zich aan ontvoering van minderjarigen te hebben schuldig gemaakt Bij aankomst werd de betrokken persoon aangehouden, net bleek de 54-jarige M. to zijn uit Haarlem, handelsreiziger van be roep, die zich in gezelschap van een dame naar Heerlen begeven had. Ontvoering kon hem echter niet ten laste gelegd worden, doch tegen hem werd proces-verbaal opge maakt wegens het bij zich hebben van een negental pornografische foto's, die hij in den trein openlijk vertoond had (art. 240 W. v. S.). Bovendien bleek genoemde M in de Llmburgsche bladen een advertentie» te hebben geplaatst, waarin meisjes vraagd werden, om als standdame op van 49 November te Heerlen te houden H. I. A.-tentoonstelling dienst te doen. Een negental meisjes was op deze annonce inge gaan en bevond zich in oafó -Central" om zich aan te bieden. De meisjes zijn daarop door de politie gewaarschuwd. Er wordt nog een onderzoek ingesteld naar de be doeling van de advertentie. Toch reeds geeft commissaris van politie te Heerlen, in verband met bovenstaande, een ieder ln overweging, alvorens zijn kinderen in rela tie te doen treden met Wilhelm Johan Ma ria Martens, oud 54 jaar, handelsreiziger, wonende te Haarlem, Frans Halsstraat 25, tot het bekomen van een betrekking als „standdame" op een tentoonstelling of als mannequin- zich met hem in verbinding te willen stellen tot het bekomen van nadere mondelinge inlichtingen. Nader verneemt het blad nog, dat genoem de M. in de te houden B. I. A.-tentoonstel ling een belangrijk aandeel heeft. In ver band met de door de politie geconstateerde feiten, heeft de burgemeester van Heerlen gistermiddag het tentoonstelllngsbestuur bericht gezonden, dat de tentoonstelling die morgen zou worden geopend, niet mag doorgaan. Voor de talrijke standhouders een kleine zestig waaronder verschil lende groote firma's ln Nederland, die reeds veel kosten voor dpze tentoonstelling hebben gemaakt, heteekent dit besluit een groote teleurstelling. In verband mpt de aanhouding van den handelsreiziger M., naar aanleiding van oen vreemde geschiedenis met standdames voor een tentoonstelling kan nog het vol gende worden gemeld* De ondernemer der P I. A., een tentoon stelling van vprbruiksartikelon van allerlei aard, die in een gpbouw te Heerlen gehou den zal worden, heeft door zijn advocaat Mr. Onland, den burgemeester verzocht- de tentoonstelling te mogen openen, in ver hand met hpt feit, dat. hoewel ook hij ln Haarlem woonachtig is. met M. niets te maken heeft en deze slechts standhouder op de tentoonstelling is Tot nog toe is de burgemeester echter blijven weigpren, ver lof tot opening te geven De reden, waarom de opening niet plaats mag hebben, is door den burgemeester niet ongpgeven. Voor de standhouders, die veel Vosten gemaakt h»h- hen en niet weten of Hi hun stands zullen afbreken, dan wel ophouwen, is de geheele geschiedenis zeer onaangenaam. Bij de fouilleering zn'n eompromitfeeren- de brieven op M. eevonden- n a. adressen van dertig verschillende meisjes. M is echter voorloopig op vrije voeten gesteld, daar de bewijzen tegen hem niet van dien aard zijn, hem langer gevangen te houden. Weer een inbraak fe Arnhem. Te Arnhem is al wppt weer ingebroken Terwijl de bewoners van huls waren is iemand, waarschijnlijk door middel van een valsehen sleutel de woning van een si garenwinkelier in de St. Antonielaan bin nengedrongen. De inbreker ontstak in de achter den winkel gelegen kamer het licht en doorzocht het vertrek geheel. Uit een buffet-lade werd een bedrag van ongeveer 200 gestolen Toen de bewoners thuis kwamen vonden zij het licht aan en de lade leeg. Waarschijnlijk was de dader iemand die goed met de situatie op de hoogte is. Inbraak te RMferdam. Er is ingebroken bij B D. .T. Kreselbach, op den Steiger te Botterdam. Mogelijk heb ben de daders zioh door een van de nabij gplegen huizen toegang tot het dak ver schaft en zijn ze vervolgens door een zol derraam hinnen gekomen. Gestolen zijn er een heel partijtje meest waardelooze bank biljetten, als 350.000 roode markbiljetten, eenige biljetten van 100 000 mark en eeni- ge van 20 millioen maHc, 135000 Oosten- rijksche kronen- een millioen Sovjetroebel en een biljet van 1000 Pnolsche marken. Verder twee briljanten oorknoppen in pla tina, een gouden halsketting met ronde schakels, een gouden damesring met vijf diamanten en vijf robijnen, een eroene aan- hangsleen, waarin de naam Heinz, een gouden broche met drie briljanten en 27 diamantjes, een gouden broche, voorstel lende een dolkmes, mei drie roode steenen, een zilveren broche, bestaande uit vier Zeeuwsche knoopen, een gouden damesre- montóir- een zilveren heerenhorloge met ketting, twee gouden dameshorloges, twee gouden manchetknoopen met diamant, een zilveren heerenhorloge met dubbele kast, twee gouden damesbroches. een broche, be staande uit gouden sleuteltjes, een zilveren damesting, een damps horlogeketting van Bussiscb zilver, een horlogeketting, be staande uit vijf zilveren Zeeuwsche knoo pen, een zilveren Zeeuwsche haarspeld en een breede Bussisch zilveren dames arm band. Als verdacht schuldig aan deze inbraak te zijn- zijn aangehouden A. DJ. L. M. en W. S., zich noemende kooplieden. Zij zijn naar het politiebureau in de Gr. Paauwen- sfeeg overgebracht. N. B. Grt. Oplichting Door de politie te §as van Gent is aan gehouden en in voorloopige hechtenis ge steld zekere v. d. M., dansleeraar te Sas van Gent, die zich moet hebben schuldig gemaakt aan oplichterij op groote schaal. Te Sas van Gent verschijnt sedert eeni ge maanden een z.g. „Zondagsblad voor Zeenwsch-Vlaanderen" oftewel een adver tentieblad aangevuld met Zondagslectuur en welk blad gratis over Zeeuw3ch-Vlaan- dcren wordt verspreid. Voor dit blad werd genoemde v. d. M., die daartoe kantoor hield te Gent, aange steld als advertentiecolnorteur. In den loop der vorige week meldde hij zich bij den exploitant van het blad met een groot aantal belangrijke advertentie- contracten in totaal loopende over een bedrag van 25 000 frank. Het vermoeden rees echter dat v. d. M. wel eenige contracten had afgesloten, doch dat dje aanmerkelijk waren opge voerd wat betreft het aantal regels, b.v. dat een contract van 1000 regels aange vuld was tot tienduizend regels. Bovendien werd vermoed dat eenige formulieren zon der meer eigenhandig door v. d. M. wa ren ingevuld en van een valsche handtee- kening voorzien. In afwachting van een definitief onder zoek en van een afdoening der zaak door de politie, is v. d. M. bij zijn terugkomst uit Gent en bij het verlaten van het. sta tion door de politie aangehouden en in voorloopige bewaring gehouden. Afpersing. Terwijl Zondagavond de vrouw van den arbeider B. v. d. B. in Vemde alleen thuis was, kwam er iemand binnen in gele jas, met de pet over de ooren- die geld eisebte. Toen de vrouw zeide bet niet te hebben dreigde hij het jonge kind te zullen mede nemen, waarop vrouw v. d. B. hem f 110 ter hand stelde. De marechauss's bij wien aangifte werd gedaan, hebben de zaak in onderzoek. Zich aangemeld De boekhouder-kassier van het gemeen telijk 8lachtbedrijf te 's-Hertogenbosch, die eenigen tijd geleden in gezelschap van een winkeljuffrouw spoorloos verdween en de kas meenam, is uit België te 's-Hertogen bosch teruggekeerd en heeft zich aange meld. Na in verhoor te zijn genomen, werd bij ingesloten in het Huis van Bewaring. Buitenl. Berichten Amok aan boord van een schip. Aoht dooden. Een Maleisch passagier uit Kwala Loem- poer heeft amok gemaakt aan boord van het stoomschip „Klang", dat zich op weg bevond van Singapore naar Penang. Met een mes doodde hij den kapitein, MacDo- nald, een Chineeschen kok en een stoker en verwondde ló personen, van wie er vijf aan hun'wonden overleden. Het schip werd in de haven teruggebracht, waar de politie den amokmaker- die weigerde zich over te geven, neerschoot. Een dam bezweken In Wales. Tien personen vermist. Tien personen worden vermist tenge volge van het bezwijken van den dam van het meer Eiglau in Noord-Wales. Het wa ter stroomde het dal binnen, verwoestte het dorp Dolgarrog, sloeg een brug weg en richtte groote schade aan. Door het af snijden der electriciteit werden tal van steden in duisternis gedompeld. De dal bewoners konden nog juist intijds vluch ten, doordat zij gewaarschuwd werden. Door de reeds gemelde groote dijkbreuk is de vallei van Colcarrog in het Noorden van Wales door een verschrikkelijke over strooming geteisterd, waardoor het dorp Forth Lloyd onder water is gezet en enor me schade is aangericht. De lijken van 10 personen zijn gevonden, terwijl 20 andere personen vermist worden, die, naar men aanneemt, eveneens omge komen zullen zijn. De ramp is zonder voorbeeld in de ge schiedenis van dit district. Aan den bovenkant van de Colcarrog- vallei ligt een groote elecfrieiteitsfahriek, welke electriciteit levert aan Llandudno en andere steden in Noordelijk Wales. Deze fabriek produceert haar electriciteit uit een aantal meren in het gebergte van Car narvonshire. Eén daarvan is het Eigra- meer, dat gewoonlijk 180 millioen gallons water bevat. De hoeveelheid water van dit meer is onlangs nog belangrijk opgevoerd. Eergisterenavond scheurde de dijk met drie verschrikkelijke slagen en het water stroomde aan de bergzijde naar beneden. De ketels in de electriciteitsfabriek ontplof ten, en de stukken ijzer vlogen door het dak. Het gevolg was dat geen electriciteit rneer geleverd kon worden en alle steden, die van deze fabriek afhankelijk zijn, ln duisternis werden gehuld. Men haastte zich naar de vallei om de bewoners van de huizen te waarschuwen- doch deze hadden de knallen reeds gehoord en de meesten van hen konden zich nog tijdig bergen, voordat het water hun huizen binnendrong. Vele huisgezinnen brachten zich in vei ligheid door zich op den berg te begeven. De vallei biedt een beeld van verschrik kelijke verwoesting. Huizen zijn ingevallen, de parochiekerk van Porth Llwyd is ver nield. Huisraad en kadavers van vee en schapen drijven rond. Storm in het Kanaal. Wegens den hevigen Zuidwester storm, die gisteren boven het Kanaal woedde, heb ben vele schepen hun vertrek uitgesteld. De luchtvaartdienst was geheel gestaakt. Een dames-gemeenteraad. Te Utsire, een klein plaatsje in Noorwe gen hebben gemeenteraadsverkiezingen plaats gehad, welke een geheel onver wacht resultaat opleverden, meldt een Noorsch blad. De nieuwe gemeenteraad van 12 leden zal n.l. bestaan uit 11 dames en 1 man. Omtrent die oorzaak v£h dezen mo menteel tenminste nog vrij ongewonen uitslag vertelt het blad het volgende: Een telegraafambtenaar had om nen soort sabotage te plegen uit ontevreden heid over de vorige vroede vaderen een candidatenlijst ingediend, waarop alleen vrouwennamen voorkwamen. Die lijst schijnt echter nog al indruk te hebben ge- niaakt, daar gelijk gezegd 11 vrouwen werden uitverkoren om als vroede' moede ren de belangen van Utsire te behartigen Nederlandsch Oost-lndië. De toestand in Atjeh. Generaal-majoor J. H. L. Ie Cocq d'Ar- mandville, die juist is teruggekeerd op Java van een inspectiereis naar Atjeh, waar do overval van de oolonne-Paris kort na zijn vertrek plaats greep, gaf in een persgesprek als zijn oordeel te kennen, dat aan de plaats gehad hebbende overvallen geen politieke beteekenis valt te hechten, doch dat het slechts op zichzelve staande gevallen zijn. De generaal bezocht de meeste posten geheel zonder dekking, ook die patoeansch© en geeft als zijne kennen, dat er geen reden bestaat, i toestand ernstig in te zien. UIT 1PE PgflPEVH HOOGMADE. R.-K. Volksbond. Gisteren B.-K. Volksbond haar gewone m» gadering. Na opening door den Voorz. der notulen werd het winterproa. bandeld. De Geestel. Adviseur deelde o de heer Theo Bosman zich steldé, om gedurende den wiatertiji spreekbeurten te vervullen, wat leden met instemming begroet wer' Bij het behandelen steun K.S.i door den Geestel. Adv. een kraebta dooi gehouden wat tengevolge had voorstel van den heer H. Hoo^i werd besloten om voor dit jaar m aanwezigen 10 ct. per lid bij te dri dit ook aan de afwezigen te vragen niet verplicht te stellen. Vervolgens kwam aan de orde l ren van het Patroonsfeest. Beslot*» op 8 Nov. een H. Mis te laten opj waarin Genergle H. Communie bondsleden. Vervolgens werd medegedeeld, B.-K. Tooneelvereeniging Zoeterwoi Bljndijk) had aangeboden oin met 1 troonsfeest een uitvoering te het spel: „Hot lied van de Moeè- alg. st. werd besloten deze Vereenij te noodigen op 15 November. Daarna werd door den Geest een lezing gehouden over het staan, welke met grooto aandacht werd, en waarvoor ZijnEerw. een h applaus ten deel viel. Na behandeling van bondsagendj gewone rondvraag werd do vergadi der dankzegging met gebed geslrt De collecte voor Hulp in Nood 1.52J op. RUNSBURG. Flora. Gisteren kwamen del Flora ter vergadering bijeen. De de heer F. Kralt, sprak een woord: doening over 't afgeloopen jaar u Eenige mededeelingen van hei volgden, waaronder een over de houder, welke veel discussie uitlol stemming werd met 128 stemmen 7 tegen ontslag van den boekhou! langd. Volgde voorstel van het bestuur bouwing en aanleg centrale ven en het aanbrengen van 14 nummer" klok. Het kantoor zal vergroot won de koffiekamer, welke laatste in den gang. Voor het uitvoeren 4 trale verwarming was een opgaal Vries en Stevens uit Leiden voor van H. .J Grimbergen te Rijnsbc 1937, aan welke laatste werd gegund. De verwarming zal: den met warm water. Het percentage werd weder op -5 Voor de a.s. tentoonstelling het bestuur, dat ieder lid zal ii Het jaarverslag zal den leden worl gezonden. Hierna sluiting. Tentoonstelling. Do veiling ra" zal a.s. seizoen weer een ten' ling van bloeiende bolgewasen ot ren en wel tegen 3 4, en 5 Febrn een week vroeger dan vorig jaar dien tijd van het jaar heel vol wil Sollicitatie. Voor de bclreli boekhouder aan de veiling „Flon ture de heer Admiraal, die mol ontslag was aangezegd, hebben 118 sollicitanten -aangemeld. TER AAR. Aanbesteding. Maandag haf sohrijving plaats der nieuwe met bijkomstige werken aan het p huis. Voor timmerwerk werd ing« als volgt: C. Lok 489, wed. C. Jj 445, A. Vuijk 423, A. van Rij G. Akerbopm Pz. 381voor mfü C. Akerboom Pz. 136 (totaal n ƒ497.50), P. D. Heemskerk 1* Hegeman 117. Het werk is ge" C. Akerboom Pz. timmerwerk voor en het metselwerk aaji H. Hegaf 117.—. WASSENAAR. Het uitbreidingsplan. Een sel van het Provinciaal Blad vai Holland bevat de beslissing van o October 1925 van Ged. Staten dn?/ cie inzake de door do N V. Mii ploitatie van onroerende goeder* land" te Wassenaar en 12 andffl brachte bezwaren togen het uiti" plan der gemeente Wassenaar. De beslissing strekt tot p van het uitbreidingsplan. Naar aanleiding van de dooH adressanten, het bestuur der >0 tot behoud van natuurmonument derland, ingebrachte bezwairt Ged. Staten overwogen, dat vf W. van Wassenaar wel overleg pleegd bij de samenstelling vit breidingsplan, met B. en W W venhage en dat van de zijde W meente geen enkel bezw'aar tegen werd opgeworpen. Wat het behoud van het nP aangaat, hebhen God. Stale&J het rapport van don inspe"' gezondheid, alsook 2AhonflP dedeelingen van r1GCiidliul openbare vergader kregen, dat bi uitbreidingspla houd van het O n d e r t r« M. -T. M. T Geb o <er- J- J aar. merk A

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4