TENTOONSTELLING jj ,jat de koffers netjés op hun bestem- Lng komen. Na een korte visite aan het bureau kan men het schip weer r(r,alen, om de stad te gaan bezichtigen. t Marques is een mooie plaats en het verblijf der veI0 Engelschen, draagt er waarschijnlijk toe bij,dat de stad ge vrijwaard is van de Zuidelijke slordig- ^"onze weg leidde natuurlijk eerst naar jden Kathedraal en de Padres, 't Is voor pp,! Katholieken priester zulk een heer lijk gevoel overal een „tehuis" en „Broe ders" te vinden. Reizend in verre landen waardeert hij ten Volle, wat het betee- kenl, 'e behooren tot die ééne, heilige jerk. Ik had de eer de H. Mis te mogen opdragen aan het Hoogaltaar en Commu- jjjp te mogen uitdeelen aan de parochia- van L. Marques, pe Padres, met wie lij in het Fransch moest onderhou den, waTon alleraardigst. Hun huis was bet inijn<?, zei me de pastoor en-toen de van vertrek naderde, gaven ze ons de eer ons tot de boot te vergezellen. Bij hen ik ook een Italiaanschen Priester die voor zaken naar den Bisschop L. Marques gekomen was en met de zelfde boot naar zijne Missie Kenya wild a crugkeeren, waar hij reeds 12 jaar als missionaris gewerkt had. Geen wonder, ik blij was. reeds bij het begin der reis compagnon gekregen te hebben. Gelijk bet. gewoonlijk gaat bij bet begin ran een zeereis zijn er de twee of drie eer- dagen steeds veel zieken aan boord heerscht er een ietwat gedrukte stem- ig. De meestal voorbijgaande ziekte Pordt echter niet heel ernstig opgeno- i, zoodat men wel eens spottend hoort: lebt U de vischjes ook al gevoerd? Als ft) gebeurd is, is meestal het grootste ped geleden. De zee was echter mooi en kwamen wij den 20sten April te Beira an. Aan iedereen, die iets van Afrika's öst "wil zien is een reis met de schepen Ier D. 0. A. L. zeer aan te bevelen. Pe ooien leggen aan bijna alle plaatsen van enige boteekenis aan voor het inladen goederen en zoo wordt den reiziger eelal gelegenheid geboden aan wal te lachten. Kort na aankomst in de haven omen de negers al in talrijke bootjes af de passagiers voor een shilling of ixpence aan wal te brengen. Iets heel igenaardigs, wat men in de andere Afri- aansche kustplaatsen niet aantreft, zijn kleine twee-persoons wagentjes op ails, welke het eenige verkeersmiddel itmaken in de stad. Iedere Europeaan eeft zijn eigen karretje voor de deur lan, meer of minder mooi, naarmate rijkdom van den eigenaar. Twee koffer )ngen/ plaatsen het wagentje op de ails en brengen hun meester in galop de plaats van bestemming. In Beira lissdoneeren de Portugeesche Francis men. Hun nieuwe kerk welke in Augus- zal worden ingewijd en hun industrie ihool voor inboorlingen zijn een waar eraad voor de stad. De school kan in derdaad concurreeren met de beste ih jropa. 't Was een lust om te zien, hoe ardig die gekleurde jochies hun hand- wit uitoefenden. Schoenmakers, boek- ïrniérs, smeden, timmerlieden, kleerma- allen waren vertegenwoordigd. Tot driemaal toe waren we de gasten der vriendelijke paters. Jammer, dat ook zij groot gebrek hebben aan personeel, het geen bij hen to wijten was aan het afne men der roepingen in Portugal, wijl de revolutie natuurlijk de onheilsticbtende(!) kloosterlingen natuurlijk in ballingschap moest zenden. Bij de Paters wachtten ook twee Broeders-missionarissen, een Por tugees en een Waal, op de „Ussukuma", die ben naar Genua moest brengen. Zoo kregen we bij ons eerste oponthoud twee flinke misdienaars, die ook blij waren el- ken morgen de H. Mis te mogen bijwonen en te communieceercn, want Gode zij dank hebben we tot heden eiken morgen het H. Offer kunnen opdragen. Ons bezoek in het mooie, maar snik- heete Beira zal lang in onze herinnering blijven, te meer daar de jongens-kleerma kers ons in drie uur tijd voor een koopje een degelijk reispak bezorgden, dat ons in het Afrikaansch zonnetje zoo we| van pas zou komen. Mozambique was bet volgende nummer op liet program. Een klein typisch, oud stadje met enge straten. Een oude, zeer groole vesting legt nog ge tuigenis af van de oude glorie der koene Portugeesche zeevaarders. Thans is bet fort erg vervallen, maar dient toch nog als een gevangenis voor de geheele pro vincie van Mozambique. Voor een fooitje natuurlijk kan men ook de gevangenis be zoeken en als een groote bijzonderheid wordt een vuile cel getoond, waarin een vrouw wegens moord op haar echtgenoot 27 jaar lang over haar onbezonnenheid kan nadenken. Hoever de geschiedenis waar is, lieten we maar over aan den smerigen cipier, 't Kwam ons meer voor, als een geldmakerij, want het eigenaardige was, dat baar zoontje van een jaar of acht ook in de cel verbleef om bet geld in ontvangst te nemen. In de Portugeesche koloniën moet men zich over niets ver wonderen. Vooral sedert de revolutie in Portugal heerscht er zulk een disorde, dat .men een gevoel van medelijden k<-:M over deze heerlijke, vruchtbare landen met hun duizenden zwarte bewoners, 't Eenige geld dat men ziet is papier en nog eens papier en dit is op elke plaats verschillend en men mag heel blij z' als men zijn „vrachtje" fatsoenlijk kwijt raakt. Portugal bewijst weer eens, hoe diep een land zinkt, wanneer men Kerk en Troon wil vernietigen. In Mozambique was ook een prachtige, zeer oude kerk, vastgebouwd aan het huis van den eouver neur. Na nader onderzoek hoorden we echter, dat er ceen priester meer verbleef en dat deze groote kudde ook zonder her der moest ronddolen om langzaam over te gaan tot den godsdienst van den Muzel man. Op Mozambique volgden Porto Ame lia en lbo. In P. Amelia werd ons geen gelegenheid gegeven de stad te bezoeken, wijl het schip te ver van de kade ankerde. Het stadje bood ons vanaf de boot een fantastischen aanblik en het leek ons een klein paradijs toe. Toch verdient deze plaats geenszins den naam van paradijs, omdat het een waar kerkhof van blan ken is. lbo werd door eenigen bezocht, maar hun oordeel was, dat deze plaats vanaf het schip mooier scheen te zijn, dan ze Een hoekje van de tentoonstelling van het Loterij-comité „St. Jozef" in de- Stadsgehoorzaal. 't Is slechts een „hoekje" en.de ons toegezon den photo was niet héél best geslaagd. Een reden te meer om liet origineel te gaan zien! IgSGEZOWPEM MfcDEDEELir.G Iedere Katholiek bezoekt hedenavond (7M2-II uur), Zon dagmiddag (12-5 uur) of Zondagavond (7-11 uur), de van het Loterij-Comité „St. Jozef", in de Stads- Gehoorzaal te Leiden. Entrée 10 Cents in werkelijkheid was. Met groot verlan gen werd naar Daressalam uitgezien, waar we den 2en Mei zouden aankomen. Al mag de beteekenis van Daressalam „poort des hemels", ietwat te fraai zijn voor deze plaats, geen mensch kan haar schoonheid ontkennen. De majestueuze palmboomen verraden reeds van uit de verte den weelderigen, Afrikaanschen plantengroei. Zo verbergen nog do rijke kerken en sierlijke huizen, welke onder Duitsch bestuur met fijnen smaak zijn op gericht en welke aanstonds aller oogen in verrukking zullen brengen.... We be zochten eerst de kathedraal en het kloos ter der Paters Benedictijnen, die helaas door den wreeden oorlog alles moesten achterlaten, wat door hen met zooveel moeite was opgebouwd. Zij zijn verdreven, om elders met nieuwen moed een arme en zware missie te beginnen, maar hun kerk met de heerlijke fresco's van den H. Be- nedictus en Scholastica zullen blijven ge tuigen voor den kunstzin en vroomheid dezer Benedictijner monniken, die het „Ora et labora" van hun H. Vader zoo wel hebben beoefend. Gelukkig is door de goede zorgen van Rome deze missie aan waardige opvolgers overgegeven. De Zwitsersche Capücijnen waken met groote zorgvuldigheid over het erfstuk hunner medebroeders in Christo. De Superior ontving ons met Franciscaansche vrien delijkheid en was zeer blijde te hooren, dat een zijner bezoekers tol do oude orde van Daressalam behoorde. Hij sprak ons over het heerlijke missiewerk zijner voor gangers, hoe zij dat met liefde voortzetten, maar ook hoe zij reeds in korten tijd van hun verblijf vier jeugdige krachten had den moeten verliezen, die op de posten in liet binnenland aan kwaadaardige koort sen waren bezweken. Een pijnlijke trek lag op het gelaat van den eerbiedivaardi- gen, grijzen missionaris, als hij ons dit mededeolde, maar tevens moesten wij zijn moed en overgeving aan Gods II. Wil be wonderen. Naast het huls der Capücijnen ligt de Procure der Witte Paters. Beira en Daressalam zijn n.l. do twee havens waar de meeste missionarissen aan .wal slappen voor de verschillende Afrikaan sch© missiegebieden. Van hieruit IrekkeiS. ze met pak en zak naar de binnenlanden f van het zwarte werelddeel. Zoo is- 'l te? begrijpen, dat de groote missioneorend©|' Orden en Congregaties kleine huizon ope nen in do havenplaatsen, waar voor alles gezorgd wordt wat noodig is voor de' missies in de binnenlanden. De Overste Daressalam was tot onze verrassing een] Hollander, die ons dan ook met Holland- sohe gastvrijheid ontving. Hier wml na-,' tuurlijk veel gesproken over do groote en heerlijke Missie der Witte Paters, de pio niers van Afrika. Hun werk is iudordaad 'n voorbeeld voor alle missionarissen, 't Waren aangename uren, welke we in Daressalam doorbrachten. Zonder twijfel voelden we ons weer gesterkt in onze mooilijke, maar heilige roeping.... Ver-, der stoomde do boot naar het hoog inte-j ressante Zanzibar. Hier heerscht Mahcn, med nog in volle glorie. Oostersche xnen- schen, Oostersche huizenbouw, maar niet het minst Oostersche sinorigheid! Hef Arabierenkwartier is een waar doolhof en,: gelijk ik ondervond, is hot doelloos zijn geld te willen sparen en zonder gids op| stap te gaan. Ik wilde Zondagavond' graag naar het Lof in de Kathedraal ei£) ging alleen Zanzibar in. Weldra raakte ik'| echter in de enge straten verdoold en ont-a moeite ook een verdwaalden passagiert van de „Ussukuma." De gids, die door ons: bij de kade was afgewezen, had ons stil- letjes gevolgd, en toen hij zag, dat wij „vastgeloopen" waren, kwam hij zijn diensten weer aanbieden. Noodgedwongen namen wij ze nu aan. Op ons verzoek bracht hij ons eerst naar do Katholieke Missie, waar de Bisschop juist bozig waa' met het doopen van 40 volwassen zwarten.' Wegens den langen duur der plechtigheid, en het vergevorderde uur besloten wij. eerst vorder te gaan met onzen gids, die ons alles liet tien, wat bozionswaardig was. De gebouwen en tuinen van den Sul tan vooral waren zoor interessant. Toenl,. ging ik weer naar de kerk, waar de doop plechtigheid nog niet geëindigd was ert- Mgr. juist bezig was den gedoopten lan ge, witte kleederen aan te leggen en de, kaarsen over to reiken, 't Was waarlijk een vreugdevolle aanblik, de jonge chris-' lenen te zien opgaan naar hot heerlijk- versierde altaar, gevolgd door den Bis schop en assistenten. De katholieke bevolk king beslaat hoofdzakelijk uit inboorling gen van Goa, dio zich hier In grooten ge- lale gevestigd hebben en uit negers, dio vanuit do binnenlanden in Zanzibar werk komen zoeken. Zooals gezegd, do eigen-* lijke bewoners van Zanzibar zijn Mahoj medanon. Toen Mgr. na het Pontificale Lof in processie naar zijn paleis trok, werd hem een serenade gebracht. Toen ik Z. D. H. vroeg, of het do harmonie dor Missie was, antwoordde hij: „Niet een; enkele er van, Pater, is Katholiek, maar telken jaro met lut Beschermfeest van den den II. Jozef, den Patroon der Kerk, komen de Maliomedancn met hun muziek af. Do Sultan is ons zeer goed gezind en zelfs vele Mahomedanjisehe kinderen be zoeken onze school. Bekeuringen echter zijn lot heden zeer zeldzaam - rolgd.) gevraagd e^en 25 Nov, een R. K. Boe- cdienstbode, goed kunnende telken, bij Th. Leliveld Az., bdegraven, Meije. 11821 Mevrouw Griindemann Imp, Wasstraat 37, vraagt tgen 15 November of eerder ie r. k. dienstbode etjes kunnende werken en an goede getuigen voorzien. 12001b er biedt zich aan i net R. K. Meisje, 17 jaar u<l, voor winkel of winkel en 'alp in de huishouding. F>ra-n- <o brieven onder no. 11963 an J. Wa-sèenaar agent van lil blad te Lisse. gevraagd Igen half November een linke B. K. Dienstbode. Hulp n tweede meisje aanwezig, fevrouw Kortmann, Oegst- t«t, Dorp. 11964 Mevr. Schwartz, Wiljjelmi- 'park 20, vraa.gt voor halve agen een vertrouwd net meisje at meer gediend heeft, Goede duigen vereischt. Hulp vaïv «n juffrouw aanwezig. Klein 11929b degens ongesteldheid der 6?enwoordige gevraagd tegen "f 15 Not een nette dienstbode g- v. 's avonds e-n Zon- ■ags na 12 uur vrij. Mevr. J. '- Soogcnstraaten, Mare 43. 11996b gevraagd dn Dagmeisje of Dagdienst- we. Hoog loon. Breestraat T"1157- 11997b gevraagd net R. K. Meisje voor de Sneren, leeftijd 14 jaar, •"■«'penkade 47. 11993b StTCmgd een net E. K. DAGMEISJE wordeinde 31. 11991b gevbaagd Jv E. bejaarde Huis- tb» uT £6zin ®on- r kinderen. Brieven onder 11974 aan den agent Jac. i^76ni Molenkade 84, Bo even. gevraagd een flink R. K. Dienstmeisje voor dag of dag en nacht, hulp van een werkster aanwe zig. Mej. Duindam, Heeren- steeg 17B. 11995b huishoudster Een fatsoenlijk werkman, (weduwnaar zonder kinderen) vraagt een nette Huishoud ster, ongeveer 50 jaar, liefst van buiten. Brieven met vol ledige inlichtingen en ver langd salaris aan Geijer's boekhandel. 11962b er biedt zich aan een flinke Boerenknecht goed kunnende melken en' met alle boerenwerk bekend, verlangd loon negen gulden per week. Brieven franco onder no. 11984 bureau van dit blad. h.h. bakkers E'r biedt zich aan een R. K. 2de Bakkersbédiende 19 jaar oud, v. g. g. v., bekend met alle voorkomende werkzaamheden in de brood- en beschuitbak kerij. Brieven franco onder no. 11985 bureau van dit blad. boerenknecht Er biedt zioh aan voor di rect een flinke Boerenknecht best kunnende melken met alle boerenwerk bekend. Brie ven franco aan het bureau van dit blad onder no. 11986. er biedt zich aan een vergvorderd Horlogema kersleerling ruim 3 jaar bij het vak. Brieven onder no. 11972 bureau van dit blad. Terstond gevraagd een r. k. smidsknecht bij G. Waasdorp, Rijpwete ring. 11943 er biedt zich aan een R. K. halfwas Schoenma kersknecht Intern, hoog loon geen vereischte. Brieven fran co onder no. 11944 bureau ven dit blad. gevraagd R. K. Bakkersleerling bene den 17 jaar, bevragen P. J. Kempers, Ter-Aar. 11979 te huur gevraagd 50 roeden tulpenland te Sas- senbeim of omstreken door J. v. d. Zee, Oharbonlaan 31, te Sassenlieim. 11960b particulier kapitaal beschikbaar tegen lag© rente voor 1ste en 3de Hypotheek. Inlichtingen kosteloos met zegel voor antwoord. Brieven onder no. 11973 bureau van dit blad. GEVRAAGD, liefst van particulier, 1000 A 1500 gulden. Brieven metopgnaf van rente, enz. onder No. 8115 bureau van dit blad. TE HUUR of TE KOOP, op besten stand, op dorp in Z.-H., een Calé, annex Kruide nierswinkel, zeer geschikt voor jongelieden. Overname Inven taris verplichtend. Brieven bureau van dit blad onder No. 5775. Tegen Januari gvraagd een knappe burgerwoning minstens bevattende 2 ka- merB plus 4 slaapkamers te Leiden of Oegstgeest. Huur prijs pl,m, f 500,ft f 600, per jaar. Brieven onder no. 12010b bureau van dit blad, te huur aangeboden een prachtige zit-slaapkamer of zit- en slaapkamer aan de Hoogewoerd, ongemeubileerd, met of zonder bediening. Brie ven onder no. 12004 bureau van dit blad. ter overname gevraagd een beklante melk zaak. Brieven onder no. 11939b Bureau van dit blad. te koop Essen stalpalen, droge tak kenbossen en puik beste win teraardappelen in alle soor ten bij H. Schrader, Stomp- wijk. 11969 te koop 7-jarige blauw-schimmelhit, zwaar model, groote maat. Een brik met hekken, draag- verm. 1500 Kg., en een best tuig. Onder gemakkelijke voor waarden. Té bevragen bij Th. de Lange, Tol, Katwijk-Rijn. 11988 INENTING tegen Pokken en Diphterie. Kostelooze inenting eiken Woensdag, des namiddags om 2 uur in het Elisabethshof aan de Oudo "Vest. Trouwboekje medebrengen. 11965b Te koop gevraagd piano met opgaaf van merk en prijs, Brieven onder no. 12005b bu reau van dit blad. aangeboden Bad en Geijzer/in prima staat Adres P. J. Kerkvliet, Lood gieter, Oude Singel 134, Telef. 2436, 12018b te koop een nieuwen eiken vletschouw bij J. Schakenbos, scheepma ker, Warmond. 11959 te koop een beste makke Hit, Te be vragen bij L. v. Paridon, Melk inrichting „Be Hoop", Kat wijk aan den Rijn, 11953 1 te koop aangeboden Voerbieten „Groenkraag", in groote en kleine partijen. P. Hoogenboom, Roelofarends- veen BllO. 5797b te koop een splinternieuw trans-port- rijwiel, merk magneet. Te be vragen J. Els-tgeeet, Warmond. 11978 te koop gevraagd 100 H.L. of minder ziekte vrije kriel. Prijsopgave voor franco levering te zenden aan Borst en Schoonderwoerd, Bosch molen, Hoogmade. 11982 Bij Borst en Schoonder woerd, Boschmolen, Hoogma de, staat ter dekking do Sta-mboekbeer groot York shire No. 2020 van het Zuid- Hollandsche Stamboek, per as en over het water te bereiken. Dckgeld f 2,—. 11983 SPIEGELS SCHILDERIJEN Groote Eiken Spiegels, glas- maat 90 X 42 f 15.50. Ruime sorteering Schilderstukken, Schilderijen, Portretlijsten in allo maten tegen zeer lage prijzen. Zie étalage. Alléén Haarlemmerstraat 62. 12012b TULPENMEST. GEBRs. DEN HAAN, Rijns- burg, Tel. S, leveren volgens beproefde deskundige samen stelling Gemengde Tulper.mest in uitsluitend betrouwbare kwa liteit, voor elke grondsooi t. Uit zaaien na het planten, doch alvoreus te dekken. 5585 PLUIMVEEHOUDERS „Cleveland's Egg meal" is thans het Ochtend voer. Vraagt uw kennissen, allen zijn vol lof over de schitteren de resultaten van C. E. Aan bevelend: D. Groenevcld; II. Kerkgraeht 27 in Pluimveear- tikelen. 11957b OEGSTGEEST Ontbijt speculaas per 3- ponds blik f 1,25. H. v. d. Lee- den, Tel. 1953. 11958 WIELRIJDERS Breng nog heden uw rijwiel bij mij ter reparatie en uw voordeel begint direct dat zelfs zoo in het oog loopend 1b. dat. het 'oo'genblikelijk uw aandacht hebben moet. Jonge- jan, Caeciliastraat vlak bij de Mare. 11926b NAAIMACHINES Voorradig reuzen sortee ring jnlaadmacbincs. Prijzen waarin "Concurrentie onmoge lijk is. Hand ma chines Singer f 60, Gritzner f 60, Succes f 45. Junker en Ruh f 50. Voor radig gebruikte machines Reparaties aan nlle merken, West-dorp en Co., Morsch- straat 66. 11992b NAJAAR 1925. Steeds voorraad in ijzeren staken, ^koeriemen en verdere stalbenoodigdhedcn, Slroo en Bietensnijders enz. Koptou- wen vanaf 6 cent per stuk. Aanbevelend Joh. de Boer, Hazprswoude, Telefoon no. 10. tl828b Geknipt en/of pasklaar gemaakt worden alle COSTUMES, Mantels, Japonnen, Kinder- kleeding, ook Jongenspakjes' voor Dames, die zelf wenschen te naaien. (Ook geheel ver vaardiging en veranderw.erk). Atelier Martha, Koninginnelaau 28, Tuinstadwijk. 6789b SPIEGELS Door eigen fabrikaat zijn wij goedkooper dan al de an deren. met onze eiken spiegels Elk model wordt geleverd naar verkiezing zonder prijs- verhooging. Levering onder garantie. Alleen Haarlemmer straat 62. Let op het adres. 12013b Advertecren doet verkoopen. lijstenmakerij, Zoekt u een vertrouwd en goedkoop adres waar vak kundig wordt gewerkt, voor het omlijsten van plaatwerk foto's enz. Alleen Haarlem merstraat 62, t. o. het Vnllcs- huis, Let op het adres. Geen Filialen. 12011b ORGEL Tc koop een Carateijn Or gel, geheel mahoniehout, met gedraaide pilaren, muziek verstelbaar voor zang, 14 re gisters en prachtmu/.ie-k voor den spot.nrijs van f 150,Te zien Breestraat, ingang Schoolsteeg 2. 12009b KALK BEMESTING. Geregeld in voorraad gemalen Landbouwkalk in zakken. Bin nen enkele weken in lossing een scheepslading prima kwali teit fijne duhbelgezeelde Bel gische Knlkmergel. Levering desverlancd franco walbestem- ming. GEBRs. DEN HAAN. Rijnsburg, Tel. 3. 5 87 attentie. let op! Reclame aanbieding van een groote partij Harmonica's 1, 2, 3 en 4-rijers. Groote sor- teerinig Jazzband onderdeden V ereenigings-Marschtrom- mels vanaf f 16,50 en hoogcr. J. van Zijp, Haarlemmerstr. 299, Tel. 711, bij de haven. 12008 GEBRs. D HAAN te UijnBburg, Tel. 3, leveren solierp concuneerrnd. in uit sluitend prima kwaliteitGrove e:i F -ïeel in balen, alio «oorton i. - morttstofi'en, Fijne r-nnnurgsehe Kalkraergel en gemalen l.andhouwkalk it zakken. 558f L. AMMLRLAAN Kloerrhaker, ITeeronstr. 139. Komt U ze evon zien mijn winterjassen, twecrij model, met zijden fl" celen kraag in prijzen van f f 28,50, f 31 en f 35, in alle n ten verkrijg baar. 11862 RECLAME i 'VTHéFOONS Gloednieuwe Pathéfoons met kap en 40 nummers (zoo goed als nieuw) voor slecht» f 44.50. contant. Ontvangen de nieuwste platen Hawnian, strijkjes. Vrn;. t de Sixtijn- sehe Kapel pinen f 6,—. Allo R, K. Kerkkoren voorhanden»- J. van Zijp. Haarlemmer* straat 299. 12007 kachels Het goedkoopste adres voor kachels, haarden, binncn- kachels, nijpen, ellebogen, pla ten, vu lemmer» voor prijzen, zie étalage, 'tl gebruikte Rcd- star-kachel te koop f 7.50. Ook inruilen. Erades, Molenstecg 8. bij de Doezastraat. 11999b kanarie-praatje Moene verkoopt altijd pri ma zangers. Waarom? Omdat Moene'e zangzaad iedere ka narie in goede conditie houdt. De Gene8telslraat 31, Haag- weg. 11977b KAMERS EN PENSION Voor R. K. Dames, dio ex terne betrekking hebben, steeds gelegenheid voor Ka mers. Nachtverblijf, verblijf middaguur en volledig Pen sion, Kapel aan huis; ber ging van Rijwielen, enz. In lichtingen Zita-Vereeni"ing, TeL Int. 1193. 20718 RIJWIELEN Te koop nog ©ciligc 2do handsch heeren- on damesrij- wielen vanaf f 20, opruiming nieuwe rijwielen vanaf f 55, con transport- en een jongen» rijwiel. Erades. Molenstecg 8, bij de Doezastraat, 12000b D. VAN WOUW, Musicus, Apothekersdijk |0, Leiden, ij PIANO-ONDERWIJS aan bcginnem'cn en gevor derden. Billijk© conditiën. Speciaal tarief v. d. morgen uren. Vele tevrodonheidsbe- tuigingen. Teven» onderricht! Fluitspel en andere Blaasin strumenten. Viool (samen spel). Koorleiding. 11998b ITALIAANSCHE gclukspoppen in groote ver scheidenheid vanaf 70 cents, geklecde beelden naar Parij- sche mode, ruime «orteering vazen, en bonbonniéres. W. Vcrmcij, Noordeindo 6. 11961k Lisse. Abonnementen en advee tentiën worden aange nomen door J. WASSENAAR Vreewijk.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5