DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. DE WINKELWEEK. Gistermiddag om 4 uur heeft alhier de officieele opening plaats gehad, van de winkelweek, welke zal duren tot en met Donderdag a.s. Dat er gedurende de laat ste weken en vooral in de dagen, welke aan de opening voorafgingen, hard ge werkt is, staat buiten twijfel. Zoowel door het Winkelweek-comité, Waarvan bestuursleden zijn de hoeren W. JKarssen, als voorz., R. v. d. Heijden, als vice-voorz. en de heeren H. J. v. d. Poll ©n H. Schoo resp. als secretaris en pen ningmeester, als door de winkeliers is er alle zorg aan besleed, om deze winkel- Week zoo goed mogelijk te doen slagen. (Meerderen van dezen hebben niet alleen ©en fout in hun etalage aangebracht, doch 'ook gezorgd, dat de uitstalling hunner verkoop-artikelen het publek voor hun ramen trekt, om op deze wijze vele kijkers tot koopers te maken-. Een zeer groot aantal prijzen, zoowel ,van winkelers als van particulieren is voor deze gelegenheid uitgeloofd, zooals wij reeds meedeelden. Thans zijn deze prijzen voor de ramen van do Algemocue Centrale Bankvereoniging voor den Mid denstand uitgestald tot aan het einde van 1de Winkelweek, 't Zijn allen fraaie voor werpen van verschillende soort, te veel om hier te noemen. Wel achten wij het van belang te vermelden, dat ook de burgemeester een mooie prijs beschikbaar heeft gesteld in den vorm van een baro meter. Ook de Commissie van Toezicht heeft twee prijzen geschonken n.l. een barometer en een courantenhanger, ter wijl de Algem. Centr. Ban! ver. voor den Middenstand twee schilderijen heeft uit geloofd. Verder kwamen van verschillende raadsleden fraaie voorwerpen binnen en van de Bodegravensche Bankvereoniging ©en bewijs, waarop een spaarbankboekje, groot 10.te verkrijgen is. Geven wij thans eerst weer: De officieele opening. Te 4 uur werd de Winkelweek-commis sie met de Commissie van toezicht en Verschillende genoodigden officieel ten gemeentehuize ontvangen door het eere comité, bestaande uit den burgemeester, don edelachtb. heer Mr. S. C. van Dobben de Bruijn, den gemeente-secretaris, den heer R .M Loman en de Raadsleden. On der de aanwezigen merkten wij ook op den heer Chr. Jansen, directeur van liet Centraal Hanze-bureau, vertegenwoordi gend de Dioc. R. K. Middenslandsvereen- ffing. Nadat allen in de Raadszaal hadden plaats genomen sprak de burgemeester, als voorzitter van het eere-comité do vol gende openingsrede uit: Mijne Heeren: De leden van den Gemeenteraad met hun voorzitter en secretaris hebben zich gaarne bereid verklaard het eere-cömilé "ie vormen voor uw winkelweek, om to doen blijken van hun belangstelling in het streven van uw vereenigingen. De attentie die onze Middenstand ge- 'toond heeft bij de opening van de nieuwe markt, die het gemeentebestuur heeft tot 6tand gebracht, heeft niet nagelaten gun stig in te werken op bet inzicht, dat we- derzijdsebe steun bij ons pogen de belan gen der gemeente bevordert. Een kraebtige, gezonde Middenstand is voor iedere gemeente, in bot bijzonder voor een gemeente als de onze, van het grootste gewicht. Als ik het voorbeeld mag kiezen van een visch, dan weet ieder, dat het een groot verschil maakt of, zooals bij de pa ling, kop en staart een zeer klein onder deel vormen van het geheel, dan wel, zooals bij de snoekbaars, het middenstuk kleiner is dan do einden tezamen; terwijl ieder weet dat in het algemeen de meeste visch tusschen kop en staart zit. Zoo is het dus evenmin als voor den vlsscher voor een gemeentebestuur niet onver- echillig met welke visch het vischwater is bevolkt. Bodegraven met weinig indu- Btrie en veel handel heeft dientengevolge zeer kleine groepen boven en beneden den Middenstand, waardoor de welvaart van deze groote middengroep van te grooter belang is. Wij juichen dan ook elke poging toe om ido geestelijke en stoffelijke belangen van den middenstand te dienen en beschou wen als een doelmatig middel daartoe de Winkelweek. Een goede verstandhouding tusschen de verschillende vereenigingen, zooals ook thans door uwe samenwerking blijkt te bestaan, is van het grootste belang voor al uwe leden en kan niet anders dan ten goede werken voor den geheclen Midden- ttand. Tenslotte verklaarde spr. de Bodegra vensche Winkelweek voor geopend en uit te den wensch, dat deze week in alle op zichten een succes moge zijn. Nadat vervolgens een heildrank was in gesteld op het welslagen der Winkelweek «prak de voorzitter van het Winkelweek- Comité, de heer W. Karssen, als volgt: Mijnheer de Voorzitter en Heeren leden yan het Eere-comité: Het was voor de sa menwerkende Middenstands vereenigingen ©en aangename tijding te mogen vernemen )4at de gemeenteraad besloot het eere-co- ïnité te willen vormen voor de te houden Winkelweek. Dit besluit en de woorden, fcooeven door den Burgemeester gesproken 'Jiebben de middenstanders opnieuw doen Verstaan dat er wel degelijk een voelbaar bontaot bestaat tusschen het gemeentebe stuur en het deel der bevolking, zooeven ifloor den Burgemeester vergeleken met Hét deel van den visch, waar ieder, die irisch eet, begeerige oogen op slaat. Ge deeltelijk lijkt mij dat een begeerige posi- jüe, omdat het beschouwd wordt als het fcesle, maar anderzijds wordt ook de grootste aanval jui6t op dat gedeelte ge richt, ieder wil dót verslinden. In dit beeld zit o.i. nog iets anders en wel dit: Juist in dat begeerde deel klopt het hart en reken er mee, als het hart in die middenmoot stilstaat, dan is er in het geheel geen leven meer. Zooals do Burgemeester zooeven zeer terecht opmerkte is er hier ter plaatse een groote groep Middenstanders en met dankbaarheid mogen wij constateeren dat die grQep mede in slaat is aan Bodegra ven het aanzien te geven, dat het heeft. Er is een zeer groot verschil tusschen het Bodegraven van voor 25 jaar en het Bodegraven van heden. Niettegenstaande dat hebben de winkeliers onder die mid denstanders met velerlei concurrentie ie worstelen. Doch de winkelier laat zich niet gauw uit het veld slaan, hij weet maar al te goed, dat het hoofd koel ge houden moet worden en hij telkens weer wat anders moet doen óm opnieuw de aandacht op zijn zaak te vestigen. Het is dan ook daarom dat de actie lot het hou den van een winkelweek geboren werd. De Bodegravensche Middenstander ls geheel kind van zijn gemeente, voelt alles voor zijn woonplaats en nief6 zal hem te veel zijn, om mede te werken aan den bloei van deze gemeente. Daartoe leent zich ook de samenwerking tusschen de beide groepen, die de win kelweek op touw hebben gezet, aan den bloei van Bodegraven zouden zij allen geneigd zijn een offer te brengen. Mijnheer de Burgemeester, wij danken u hartelijk voor de woorden, zooeven tot ons gericht en voor de bereidwilligheid van u en het gemeentebestuur om als eere-comité deze winkelweek te willen openen. Tenslotte sluiten we ons gaarne aan bij den wensch, door u zooeven geuit, dat deze week in alle opzichten een succes moge zijn en daardoor de band tusschen. kooper en verkooper plaatselijk steeds nauwer moge worden aangehaald. Ook op doze rede volgde luid applaus Verschilende heeren voerden alsnog hel woord, o.a. de beide Wethouders J. v. d. Marei en B. Batelaan, de heer A. W. Vee- lentuïf, lid vau de Commissie van Toe zicht, alsmede de heer Chr. Jansen. Namens de R. K. Middenstandsvereeni- ging wenschte de heer Jansen zoowel den Burgemeester en het gemeentebestuur, als de Bodegravensche winkeliers geluk met de opening der winkelweek. Spr. deed dit mede namens de Algemeene Middenstands bond, welke niet vertegenwoordigd was. Een belangrijk punt wil spr. vervolgens oven naar voren brengen n.l. de weder- zijdsclie verhouding tusschen de overheid en den middenstand. Met vreugde hebben de middens tanders in den laat sten lijd kunnen constateeren, dat er meer toenade ring komt tusschen de regeeringslichamen en de vereenigingen van middenstanders, waarvoor spr. wijst op het nog onlangs te Amsterdam gehouden Middenstandscon gres. Doch niet alleen van de zijde der Re geering, doch ook van die der gemeente besturen is tbans veel meer belangstel ling voor en medeleving met de midden- standsbelangen te bespeuren. Spr. verheugt er zich dan ook over, dat ook thans, nu de Bodegravensche nering doenden een winkelweek hebben georga niseerd dit is geschied met volle instem ming en groote belangstelling van den kant van het gemeentebestuur. Tenslotte concludeert spr. dat een goe de verstandhouding tusschen do gemeen tebesturen en den middenstand niet al leen dezen, maar ook den gemeenten zelf ten goede komt. (Applaus.) De opening der etalages. Hoewel het uur, waarop de etalages zouden worden geopend, nog niet was aangebroken, heerschte toch in de win kelstraten reeds een ongewone drukte, toen de officieele opening ten raadbuize te circa half zes geëindigd was. Het vrij slechte weer was niet in staal de vele nieuwsgierigen in huis te houden en bet zal dan ook hierom geweest zijn, dat reeds vóór 6 uur enkele winkeliers hun gordijnen hadden opgetrokken, welk voorbeeld al spoedig door vrijwel allen gevolgd werd. Groot en klein verdrong zich weldra voor de heldere spiegelruiten der deel nemers, deels om de vaak zeer mooie etalages te bewonderen, deels om toch maar zoo gauw mogelijk de in elke eta lage aangebrachte fout te ontdekken. Dat dit laatste allesbehalve meeviel, bleek wel uit de gesprekken, welke wij zoo terloops hier en daar opvingen, waarhij echter ook menigmaal ter geruststelling beweerd werd: „Ach, de week duurt nog lang." Ook wij hebben een vluchtige blik in de {verschillende etalages geworpen en met alle recht meenon wij te mogen zoggen, dat een van onze voornaamste indrukken was, dat er door allo deelnemers hard ge werkt is, om deze winkelweek te maken tot een echt aantrekkelijke reclameweek. Het spreekt vanzelf, dat 't ondoenlijk is van elke etalage er zijn in totaal 70 deelnemers een afzonderlijke beschrij ving te geven en wij meenen dan ook te mogen volstaan met enkele etalages, wel ke bijzonder onze aandacht trokken, even te vermelden. Zoo was een van de eerste exposities, welke wij in de Brugstraat zagen, die van den heer v. d. Heijden, die naast fraai goud- en zilverwerk, alsook mooie uur werken in de eene etalage, in de andere een prackt-collectie tafelzilver beeft uit gestald. Een volledig gedekte tajol is al daar aangebracht, welke aan beide zijden Bonder einde schijnt, door bet plaatsen van twee groote spiegels, waarmede het bedoelde effect alleszins bereikt wordt. Op het gebied van manufacturen is het aantal mededingers en -dingsters vrij groot. De beide etalages van de fa. "Wed. Pancr. Bafelaan op 8e Marti zijn zeer smaakvol bewerkt met tal van artikelen. In deze branche doet ook de beer H. Timp in de Kerkstraat voor anderen niet onder. De eene kast van van deze zaak bevat oen fraaie collectie dames-mode-arlikclen (als modegarneering, galons enz.) o.a. ook ge bloemde fluweelen, terwijl aan de andere zijde beeren-arlikelen als hoeden, petten, sokkon, gemoltonneerd jaeger e.d. zijn uitgestald. Op manufacturengebied heeft ook do firma Kauling in de Brugstraat en Kalkman in de Wilhelminastraat zeer veel moois tentoongesteld. In laatstge noemde straat zijn ook alleszins een be zichtiging Avaard de rijwiel-etalage van den heer J. G. Bruijnen en die van de Fa. Klein, in wijnen en gedistilleerd. In de Tolstraat zagen wij er reeds ver schillende watertanden voor het heerlijk banketgebak, zoo smakelijk geëtaleerd bij den heer Gaspers, terwijl ook de kruide nierswaren bij de Fa.'s v. Pelt en Niekerk de belangstelling genoten. De Fa. v. Bunningen heeft een aardige attractie in den vorm van een reuzen- oolleclie miniatuur-Fordwagentjes, ge schaard rondom een volslagen Fordauto, terwijl do heer v. d. Meer zijn etalage aantrekkelijk Mieeft weten te maken met een paar sierlijke rijwielen en prima auto- en rijwielartikelen, welke er te kust en te keur liggen uitgestald. En zoo zouden wij kunnen doorgaan, doch wij zeiden reeds, dat dit ons te ver zou voeren. Wat wij hier genoemd hebben is nog maar een schijntje, vergeleken bij al liet moois, dat door alle deelnemers is tentoongesteld. 't Zij genoeg te zeggen, dat de winke liers van Bodegraven met dezo winkel week toonen hun artikelen naar kwaliteit zoodanig te kiezen en op een dergelijke manier te kunnen etaleeren, dat het pu bliek meer en meer in hunne zaken zal koopen. In den loop van den avond deed het muziekgezelschap „Crescendo" onder vee^ belangstelling een omgang door de ge meente en verhoogde alzoo de aangename stemming, die overal heerschte onder de vele nieuAvsgierigen in de winkelstraten. Wij kunner niet nalaten aan het eind van dit verslag onze verwondering te kennen te geA'en over de houding, door den voorzitter van het eere-comité ten opzichte van de pers aangenomen bij da officieele opening der winkelweek. Waar men er in andere plaatsen hetgeen al leszins te verklaren is prijs op stelt, dat de pers bij dergelijke gelegenheden aanwezig is, Averd ons gisteren door den burgemeester de deur gewezen, als was 't een zaak van geen publiek belang. Een dusdanige houding bij een aange legenheid als deze hadden wij van den burgemeester coner beteekenende gemeen te als Bodegraven met verwacht. zevenhon/en. ons electriciteitsbedrijf. Niettegenstaande ons eleclricteitsbedrijf reeds ruim drie en een half jaar in wer king is, vernam men buiten de verslagen van de gemeenteraadsvergaderingen daar van zeer weinig. Voor zoover mij de gegevens daarom trent ten dienste staan, moge hier in 't kort de loop van zaken volgen: In 1922 werd bet bedrijf in werking ge steld met 151 aansluitingen, waarvan 144 bovengrondscbe en 7 ondergrondsche, waarvan de waarde bedroeg f 4001, waar voor aan materiaal werd gebruikt 221 M. ondergrondsche Kabel en 4325 Meter draad bovengrondschin de perceelen werden geplaatst 155 Meters en 4 sper- klokken; voor straatverlichting wérden geplaatst 29 lantaarns. Volgens raadsbesluit werden aan ieder, dio zich aan het net wenschte aan te slui ten, twee gratis-lichtpunten op kosten der gemeente verschaft; in totaal bedroe gen er dit 266 (bij den aanleg); de kosten hiervan beliepen 2681. Met de gemeente Leiden werd gesloten een overeenkomst betreffende de levering van electriciteit, door de Stedelijke Elec- triciteitsfabriek aldaar; de verbintenis werd gesloten voor den tijd van 5 jaren. De gemeente verbond zich toen om ten minste aan electrische energie te betrek ken in 1922 voor een bedrag, gelijk aan hetgeen verschuldigd is bij een verbruik van 4000 K.W.U. en een maximale belas ting van 4 K.W. voor 1923 als voor 8000 K.W.U. en 8 K.W. en gedurende de vol gende kalenderjaren, per -jaar 12000 K.W. U. en 12 K.W. Leiden verplichtte zich vonr Zevenho ven als maximaal-v er mogen 25 K.V.A. be schikbaar te houden; als koopprijs gold voor de eerste 50 K.W. ƒ140 per jaar en per K.W., enz. De verkoop voor lichtverbruik werd door den gemeenteraad gesteld op 50 cent per KW.Ü. cn voor kracht 25 cents per K.W.U., de'mcterhuur per maand op 40 cents. Oorspronkelijk werd voor bedrijfskapi taal opgenomen 26000, hetgeen later met ƒ4000 moest worden verhoogd. De eerste leening werd gesloten, toen de ren testandaard nog zeer hoog Avas en slaagdo men dan ook niet, dan tegen eene rente van 7 pet.; de aanvullings-leening werd aangegaan voor 6 pet. Beide staan op het punt om geconverteerd te worden in een 5-percents-leening (waarover later). Een tusschen tijd sche aflossing heeft nog plaats gehad, maar omdat toen weer kapitaal in den vorm van kasgeld moest worden a'erstrekt, is de leening weer her steld op de volle 30 mille. Het eerste bedrijfsjaar leverde niette genstaande de betrekkelijk geringe afna me, en bet niet te groot aantal huis- en kracht-aansluitingen, slechts een nadec- lig slot van 78 op. Van Leidon werd voor ƒ1735 stroom ingekocht en voor 3819 aan de verbruikers -verkocht. De administratie van het bedrijf wordt gevoerd door een gemeenschappelijk a'dmi nistrateur met de gemeenten Ter Aar, Nieuwkoop en Nieuwveen. Ook de chef monteur en monteur werken voor 8e vier bedrijven. Hun salarissen bedroepen over 1922 voor ons bedrijf 3/24 van bet totaal, een verhoudingscijfer, dat bij alle gemeen schappelijke regelingen werd aangehou den, doch dat sinds 1 Januari 1924 niet moer tot maatstaf dient. Toen is als zeer b llijk aangenomen, te bepalen, dat de loo- nen, enz. zouden gelden naar bet per 1 Januari van ieder jaar bestaand aantal aansluitingen, wat voor ons bedrijf een mindere uitgaaf van pl.m. 200 per jaar beteekent. Het bovengenoemd verlies werd In den loop van 1924 door de gemeente aange vuld. Het bedrijfsjaar 1923 zag er al weer beter uit. Een bruto-winst van 276 kon toen worden geboekt, die werd aange wend voor afschrijving op de oprichtings kosten. Terloops zij opgemerkt, dat van bruto- w nst wordt gesproken; de aflossingen der voor het bedrijf aangegane leeningen vangèn eerst in 1926 aan, en bedragen dan 1500. Over 1923 werd ingekocht voor 1937 aan stroom, en verkocht voor 4400; dit laatste betrof een afname van 6553 KW. U. voor licht, 786 K.W.U. voor kracht en 1836 K.W.U. voor straatverlichting- (er bestonden 6 krachtaansluitingen, terwijl het aantal straatlantaarns 29 bleef.) Voor 't eerst moest een klein bedrag als oninbaar worden afgeschreven, want ook hier vond men zijn slechte betalers. 1924 deed e'r de bedrijfsrekening nog gunstiger uitzien. Het goed slot bedroe'g toen 790, mede natuurlijk ontstaan, om dat er geen aflossing van geldleeningen plaats had. Gedurende dit bedrijfsjaar werd van Leiden ingekocht 11858 K.W.U. voor 1860, en verkocht voor 4710. Het aandeel in de salarissen bedroeg toen, naar de verhouding als straks ge zegd, 15/155; de stroomverkoop omvatte voor licht 6942, kracht 1113 en straatver lichting 1912 K.W.U.; aan buur voor meters en sperklokken werd ontvangen 825.—. Sinds de oprichting had een uitbrei ding plaats van 24 Meter ondergrond sche kabel; de straatverlichting bleef on veranderd. Over 1924 bleef het aantal aansluitin gen stationair en bedroeg aan het einde van het jaar 137 voor licht en 9 voor kracht, in totaal alzoo 146, terwijl per 31 December f924 in bedrijf waren 146 licht meters en 9 krachtmeters. Aanvulling van bedrijfskapitaal was niet noodig, zoodat de schuld van het be drijf nog bedraagt 30.000. Gemiddeld Averd per lichtmeter over 1924, 50 K.W.U. verbruikt, een verbruik, blijvende bene den dat van de raming hij de oprichting. In 1925 werd de verordening op het beheer gewijzigd in dien zin, dat de jaar lijks af te schrijven percentages op de gebouwen, gereedschappen, straatverlich ting, meters, kabelnet, enz. (met een to tale boekwaarde van 28600) in geen ge val hooger zullen zijn dan het jaarlijks af te lossen hodrag der leeningen. Vooral met 't oog op de komende aflos singen in 1926, is naar verschillende zij den uitgezien, om de opbrengst te doen stijgen, of wat op hetzelfde neerkomt, de uitgaven minder te doen zijn. Dank zij de medewerking van Leiden is men hierin voor een goed deel geslaagd. Eerstens werd reeds een bezuiniging van pl.m. 200 verkregen dóór de wijziging in de verboudingscijfers, waarnaar in de salarissen moest worden hijgedragen. Ver der wej-d de maximale afname van 12 op 10 K.W.U. teruggebracht, wat een min dere uitgaaf van 2 maal 140 of 280 betcekende. Nu stelt Leiden vo'or bet contract voor 5 jaar te verlengen (eindigende dus 31 December 1936) en de prijs per K.W.U. van 140 op f 110 per jaar te brengen, dit een en ander reeds ingaande 1 Januari 1925; hierin ligt een voordeel van onge veer 260 opgesloten. De Raad besloot met algemeene stemmen hiertoe over te gaan. Reeds in 1924 werden plannen gemaakt om over te gaan tot conA'ersie der leenin gen en de noodige stappen daartoe ge daan. Men stuitte toen echter op cou- tractueele bepalingen en moest van con versie worden afgezien. Nu de overeenkomst echter algeheel© aflossing toestaat, werden de besprekin gen in den Raad Amn 13 dezer daarover gevoerd en werd tesloten tot algeheele aflossing over te gaan. Aan rente behoeft dan in 't vfervolg f 360 minder per jaar te. worden betaald. Op deze wijze hoopt men bet bedrijf in 1926 rendabel te doen zijn. Jammer dat er technische bezwaren zijn om de aan sluiting van het gemaal van den polder Zevenhoven en die van den graanhande laar Ghardon op ons net te hebben. Deze woialen rechtstreeks van Leiden uit van stroom bediend. M. B. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Kaasmarkt. In den aanvoer van kaas en den handel op de kaasmarkt te Alphen aan den Rijn ie, aanvankelijk heel langzaam, maar in den laatsten tijd Aval moer beslist een verandering ten goede gekomen. Wat de juiste oorzaak hiervan kan zijn is niet be paald aan te geven, maar opmerkelijk is het dat het aantal kaashandelaren dat de markt regelmatig bezoekt, langzaam maar zeker toeneemt en dat bet aantal kaas producenten dat ter markt komt eveneens stijgende is. De ijverige pogingen van hot gemeentebestuur om de belangen der markt te bevorderen, a\rorden met succes bekroond. Kwamen in de maand October van 1924 van 38 tot hoogstens 42 wagens ter markt, dit jaar bedraagt het aantal kaaswagens dat omstreeks denzelfden tijd werd aangevoerd reeds meer dan het dubbele. Bekend is dat de op de markt aange voerde kaas in doorsnee van zeer goede kwaliteit is. Er wordt door menig vakman Klfs BewcerJ da? op de markt le Alphes aan den Rijn de allerbeste kaas uit de Rijnstreek wordt aangevoerd. Of dat juist is, is moeilijk te beoorde©- len, maar een feit is, dat uit de markt berichten doorgaans op te maken valt, dat in Alphen aan den Rijn de hoogst betaal de kaas aan de markt komt. Speldjes-dag. De "speldjes-dag, gis,- teren gehouden ten bate van- de plaatse lijk© afdeeling „Het Groene Kruis" heeft ruim 349 opgebracht. Een „Alphensche Kunstkring". Eenl- ge personen hier1 ter plaatse hebben een vereeniging opgericht onder dea naam „Alphensche Kunstkring", welke ten doel heeft het organiseeren van betere kunst avonden op het gebied van toon eel, mu ziek, letterkunde enz., en daarvoor te en- gageeren de meest bekende personen op dat gebied. OngetAvijfeld zal men met voldoening van deze oprichting kennis nemen, want ofschoon hier verschillende avonden, ge. wijd aan tooneel en dergelijke worden ge geven en men alle waardeering voor lief werk der dilettanten moet hebben, is toch' met een vereeniging, met een dergelijke bedoeling, alleszins te sympathiseeren. En dat het deze jonge vereeniging ernst is, moge blijken uit het feit, dat voor ha ren eersten kunstavond (10 November in „De Vergulde Wagen") is geëngageerd hot gezelschap van den zeer bekenden tooneelspeler Adolf Bouwmeester, die zelf in de op te voeren tooneelstukken de hoofdrollen zal verArullen. Moge deze vereeniging veel belangstel ling van de zijde van het publiek onder vinden. Ingekomen: D. Lekkex*kerker van Zwamei'dam. Janigje van Hof van Bodegraven. S. de Vries van Almkerk. Johanna ZwaneA'eld van Rotterdam. Kinderen van der Stoel van Rotterdam. Kinderen Visser van Rotterdam. Th. van Limmen van Nieuwveen. J. Baas van Vlagtwedde. P. Suijkerbuik en gezin van Roscndaal en Nispen. J. D Zoutman aran 's-Gravenhage. Jo hanna E. Pieneman van Alkemade. C. Remmerswaal en gezin van Borkel en Roderijs. Kinderen Moesman van Ned. Oost-Indië. R. E. J. Ouding van Ant werpen Elisabeth N. a'an Spengen" van Reeuwijk. J. P. Sonbeek en gezin van Zuilen. G. Bos en gezin van Scho ten. Cornelia J. Mulder van Leiden. Kinderen Rombeèk van Rotterdam. Vertrokken: Adriana Heijman naar Boskoop. J. Z. Bus naar Zwolle. Lena K. Overvliet naar Haarlem. E. M. en J. M. de Bruijne naar Leiden. Meta Langhout naar Sudende (Duitsehl.) Kinderen van Ede naar Driebergen. Hermina Sepers naar Nieuwe-Niedorp. Adriana Versteeg naar Genemuiden. J, J. Kersbergen naar Zwammerdam. G. Helsloot naar Zwammerdam. Cor nelia Kalslioven wed. J. A. Broekers naar Doorn. Cornelia van den Boom naar Sassenheim. Kaate Roest naar Wad- dinxveen., BOSKOOP. Aanranding. Toen de 15-jarige doch ter van dên heer V. alhier zich Woens- - dagavond ongeveer 7 uur huiswaarts be gaf, werd zij ter hoogte van de Molenvliet op den Laag-Boskoopsche weg bij den arm gepakt door iemand, die achter de hoornen vandaan kwam, cn haar een k'ap in het gelaat gaf. Het meisje, ook niet ver legen, wist haar lage schoen te pakken, waarmede zij den aanrander een k'ap gaf, waarna zij zich los kon rukken. De man, vermoedelijk een zwerver, rook, vo'gcns het me:sje, sterk naar jenever De politie is met het geval in kennis gesteld. HAZERSWOUDE (Rijndijk). Liefdadigheidsuitvoering. Dinsdag 15 en Woensdag 14 October gaf de R.. K. Too- neelvereeniging L. V. T. uit Zocterwoude (Hooge Rijndijk) een liefdadigheidsuitvoe ring in de cafézaal van den heer J. Boers, De opbrengst was ten bate a'an hun patro naatsgebouw. Opgevoerd werd hettoon cel- spel: „Het lied van Moeder", door Antonie Reule. Den eersten avond was de belangstel ling niet zoo groot, maar Woensdagavond was de zaal overvol, tot groote tevreden- heid der spelers en speelsters. En de men- schen zijn niet teleurgesteld, want het stuk heeft alle verwachting overtroffen. Hoewel er moeielijke rollen te vervullen waren. Averd er mooi spel geleverd. Ieder Avas zijn rol volkomen meester en zoo werd door een klein aantal personen ontzettend veel ge presteerd. Bij het le en 2e bedrijf zag inoff in menig oog een traan van ontroering blinken, wel een bewijs dat door het pu bliek werd meegeleefd. Ook het luide, lang durige applaus na de bedrijven en bij hot slot getuigde van overgroote voldaanheid. Alle eer ook ,aan pianist en violist, die de pauze door uitstekende muziek opluister' den en zoo niet weinig tot de gezellige stem ming-bijdroegen. Na een kleine toespraak van den heer v. Leeuwen werd er een col lecte gehouden, ter bestrijding van de on kosten. Een der heeren sprak nog een aycI- verdiend woord van dank aan de spelers, die ons zulk" een genoeglijken avond be zorgd hadden. Deze club hoeft hij haar eer ste optreden alhier, ons aller sympathie verworven en 'zal zich- hij een volgende, ge legenheid van no<* grooter belangstelling kunnen verzekeren. NIEUWKOOP. Geboren: Maria Johanna, d van 0. Vervoorn en A. van Dam. Keeltje, d. ran A. van Middelkoop en M. Griffioen. o n d e r t t u at d: J. C. van der Arend 25 j. en J. M. van Nieherk. 26 j. Overleden: Cornelia Gerard© Twaalf hoven 19 j. Politie. Werd een tweetal weken leden J K. door don Pol it erachter ver oordeeld tot twee maanden gevangen-©' straf wegens beleediging en bedreig'11»» tbans werd door denzelfden Politierechte® aan G. K. een govamgen'sstraf van 6 ken opgelegd wegens het boleodigOn een ambtenaar in functie. WOERDEN. Proces-verb aal. T gen de bakkers i

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4