«eggen, dat de organisatie der K.S.A. in rich geen wijziging behoeft. De heer Spit van Den Haag gaat de inotieven na, waardoor het R.-K. Werk liedenverbond er toe gekomen is, het ter iafel liggend schema op te maken. Spre ker gaat niet met al de geformuleerde nieuwe bepalingen accoord, maar gelooft dat de huidige organisatie-vorm dient .verlaten te worden om een meer in het volk grijpend instituut te krijgen waarvan moer leven uitgaat. Daarna zegt pir. Kropman de meening van de meerderheid van het Diocesaan Comité uiteen. De K.S.A.-organisatie, al dus spreker, is voortreffelijk, maar dat sluit niet uit dat deze in onderdeelen ge corrigeerd kan of moet worden. Dan gaat de voorzitter de vorschilende artikelen van het schema uitvoerig na. Vooral art. 1 lijkt bedenkelijk, waar dit aan de K.S.A. de zelfstandighed ontneemt en deze onderge schikt maakt aan of tot orgaan maakt van de vier centraal georganiseerde standen. Maar deze vier stands-organisaties om vatten niet geheel Roomsch Nederland. En de K.S-.A. moet alle katholieken om vatten, moet de top-organisatïe zijn. Art. 5 geeft ook groot en onevenredig overwicht aan do 4 centrale standsorganisaties en ook art. 6 negeert de rechten van hen, die niet lot de vier slnndsorganisaties kun nen worden gerekend. De geheele katho lieke organisatie, zooals die historisch ge groeid is, wordt uit elkaar gerukt. Mej. F. Peeters uit Blocmendaal, vindt dat het Centraal Bureau meer moet aan voelen, wat de K.S.A. op een bepaald-mo ment als actie-punt moet aanvaten; het mag zich het initiatief tot iets niet laten ontnemen. Mr. Tepe, vooral op de laatste aan merking antwoordend, wijst er op, dat, waar de financiën ontbraken, de wil, die or wel was, niet in een daad kon worden omgezet. Spreker wijst op het organisee- ren der katholiekendagen en op andere feiten, die bewijzen, dat men van de diensten van de Centrale, die het bureau is, tot schade der actie geen gebruik maakt. Op de 200 verzonden circulaires werd soms van 10 of 20 comité's antwoord ontvangen. Die weinige medewerking ver lamt de actie. Maar vooral het geld ont brak Wanneer de respectievelijke organi saties haden gehandeld overeenkomstig hetgeen in 1921 was besloten, dan ware het Centraal Bureau nu 1 ton gouds rijker geweest. Maar men komt de contributie- verplichtingen niet na. De heer Spit verdedigt nog eens de al- gemeene strekking van de wijzigingsvoor stellen, die naar gijn meening meer geld zullen geven, waardoor actie mogelijk wordt. Rector Jansen, geestelijk adviseur, on derschrijft de woorden van mr. Tepe. Dat men nu (och eens eindelijk helder inziet, wat het wezen van de K.S.A. is. Voorai plaatselijk kan een organisatie als de K. S.A. zoo ontzettend veel nut doen; dat mag men toch niet missen. Waar zou de actie anders blijven? TTel wezen van de K.S.A., zoóals hel thans is, zooals het er in ge legd is door den groofon stichter, mr. Aalberse, moet bewaard blijven. Het aan vaarden van de nieuwe voorstellen zou dezen dag lot een rouwdag maken voor mr Aalberse, want zoo mag de K.S.A. na.u- opzet en doel nooit worden. Alsdan spreekt de vergadering zich met a 1'omeene si-unman uit togen het streven om het wezen van de K.S.A. te veranderen De organisatie van thans moet in hoofdlijnen dezelfde b 1 ij v e n. In dezen geest zal de afgevaardigde, ïi Kropman, ter Centrale moeten pleiten 'Isdan deelt d'c voorzitter onder applaus der vergadering mee, dat aan het Cen traal Bureau, welks 20-jarig bestaan a.s. Vrijdag 10 October wordt herdacht, een gift van f 200 als feestgave, zal worden overgemaakt. Bemengdc Berichten Nekkramp Tn 't hospitaal te Kerkrade is een 2-jarig jongetje aan nekkramp overleden. Plotselinge dood F- n moeder van 10 nor in leven zijnde Ju;-.doven te Heerlcrhaan. bezig zijnde met de wasch. werd plots- ling onwel en viel dood naast de wasehkuip nepr. Ernstig ongeluk. Woensdagmiddag legen half vijf is te Breda op de Kwaltafabrieken de onge- vcer 40-jarige werkman V. aldaar op on verklaarbare wijze in de mengmachine te recht gekomen. Toen men den ongelukkige bevrijd had, w-uil hij naar het Sl.-Tgnalius-ziekenhuis overgebracht. Hij was ernstig gewond, had naast uit wendige kneuzingen een schedel fractuur en oen paar ribben gebroken. Gistermor gen oordeelde men in het ziekenhuis den toestand van den gewonde niet ongunstig. Door een 28 M. hoeggn schoorsteen gevallen. 0)i het terrein van de gasfabriek te Amersfoort heeft een ernstig ongeluk pi.-;, is gehad, dat wonder boven wonder me.' bot rel-öl- 1 i afgoloopen, meldt i ..TT TV' De Duitsehe scboorstoenhou- w« r R was bezie nu t w. rkzaamheden aan e :.w M. lu li -en sel oor.-teen. (oen hij plot- srtin u'tclee en nar 1; re1 n viel. waar hi 1 wuRtelo - niet ecu - it in liet hoofd twd opgei., n Dr Pos verleende do eerste genet kundige kuip en achtte over- hrengint naar hel uekenbuia noodzakelijk. Do man is per ziekenwagen derwa rts ver- vo. rd Bij nader ond< zoek bleek, dat de man vorder gepn ernstige kn^-rviu;, n had opveloonen. 'at er voor zijn leven niet guroosd h«h ft (e worden. Onoe'-'k voorko*nnn 7 -ndamv ong-v."- half elf. 1 wam een waren mol na^-d lie mannen, de Rijks- 6'raat to Sor i af lol don spooroverweg, daarvan een der afsluit hoornen reeds was Ingezonden Mededeeling. Zoolang wij hebben voeten, ziet, Eén om te passen, één om te loopen, Om Pantoffels bij v. ESGH te koopen; Zoo komen wij tot schande niet. 3265 L. VAN ESCH Wzn., Donkerst. 6 neergeslagen. Het paard, niet verder kun nende, sloeg rechts af de spoorbaan op. Hoe men waarschuwde niet door te rijden, de voerman scheen niet te hooren en reed hortend en stootend verder, tot voorbij de halte Soestdijk. Intusschen was de trein van mim half 11 op komst. Men snelde den trein tbgemoef, waardoor deze nog tijdig kon stoppen. Paard en wagen wist men naast de rails tegen den berm van den spoorweg te plaatsen, zoodat de Ij langzac kon passccren. De onbewaakte overweg le Roosendaal. Met bet rékking tot het ongeval aan den onbewaaklen overweg te Roosendaal, waarbij een 15-jarige jongen werd ge dood, deelde de heer S. Julius, controleur van de Beweging der Nederlandsche Spoorwegen aan de „Tel." mede, dat hij zich in den bagagewagen van den trein bevond, die den vrachtauto aanreed. Do heer J. kon den spoorweg overzien. Hij zag de auto met een flinke vaart vlak voor de locomotief heenrijden. De vracht rijder, die in de onmiddellijke nabijheid woont, kon den trein in de verte reeds zien aankomen, daar het uitzicht op den spoorweg geheel vrij is. De fceer Julius heeft zich omtrent het voorgevallene niet uitgelaten. Het is trou wens een onmogelijkheid, schrijft hij, om de snelheid van een trein telkens te ver minderen, wanneer bij het naderen van onbewaakte overwegen de machinist niet de zekerheid heeft, dat voertuigen of wiel rijders vóór den overweg zullen blijven staan. De ondervinding leert, dat het pu bliek dikwijls spot met de veiligheid. Het komt herhaaldelijk voor, dat automobilis ten en wielrijders door den machinist ge waarschuwd moeten worden en niettegen staande het waarschuwingssein gewoon blijven doorrijden. De heer J heeft meer dan eens gezien, dat kort vóór het- pas- seeren van den trein nog auto's en wiel rijders over den spoorweg reden en de machinist de remmen in werking moest stellen om aanrijding te voorkomen. Wan neer men nu denkt dat deze rookelooze menschen den machinist hiervoor dank baar zullen zijn, dan heeft men het glad mis. Ze lachen hem uit en zwaaien triom fantelijk met de handen als het gevaar geweken is. Mishandeling. W. van Engelenburg, die jl. Zaterdag te Veenendaal door S. mot een mes in den slaap is gestoken is gisterennacht overle den. De „Eemdijk" gestrand. Het Hollandsche stoomschip ..Eemdijk" (7655 ton) van de Holland-Amorikalijn, op weg van Vancouver naar Rotterdam, is, nabij do Race Roeks (Noord Pacific) ge strand. Hel schip heeft zes voet water in do voorpiek gekregen. De hulp sleephooten is ingeroepen. Volgens een nader bericht van Lloyds is de positie van het op de Race rotsen hij Seattle (Noord-Pacifickust) gestrande Ne derlandsche s.s. „Eemdijk" ernstig; de voorpiek staat vol water. Een bergingsvaartuig is langszijde geko men om hulp te verleenen. Het stoomschip Eemdijk, ex Duii. che s.s Braunschweig is 7655 bruto en 4799 netto tons groot, in 1914 bij de Bremer Vulcan te Vegesack gebouwd. Voor de opvarenden bestaat geen gevaar. Schip omgeslagen. Bij Sluiskil is een met bieten geladen sleepschip aan don grond gevaren en om geslagen. De schipper wist zich zelf en zijn vrouw zwemmende te redden. Bereiden van opium. Wegens het bereiden van opium is te Rotterdam in bewaring gesteld de 31 -jari ge Chinees L. A. L., een zeeman, tijdelijk verblijf houdend aan de Veerlaan. In be slag zijn genomen een teiltje, een panne tje. cenig gereedschap, benevens een hoe veelheid opium. De valsche zilverhonfabrikstic te Rotterdam. In verhand met de ontdekking der val sche zilverbonfabriek aan de Hudson- straat te Botterdam, kan worden medege deeld, dat nog dagelijks door de politie valsche zilvevhons in beslag worden "G- nomen. Er werden 700 valsche bons ver vaardigd, terwijl ongeveer 200 bons in be slag werden genomen. En zijn er dus nog 500 in omloop! Een dader van kerkdiefstallen ontdekt. De politie le Rilland-Bath is er in ge slaagd den dader te vinden van de in Zuid- Beveland de laatste jaren in kerken en scholen gepleegde inbraken. Het is de 43- jarige A. M. uit Nieuw-Hellevoet, die in Rotterdam gedetineerd is. De man bekende en in zijn woning zijn verschillende voor werpen afkomstig van de diefstallen in be slag genomen. Mislukte poging tot oplichting. Woensdagmorgen bood de 26-jarige A E. ten postkantore le Rotterdam, aan de af deeling kwi'antics, een verevening aan van een borderel, waarvan de aanbieder in het stuk heette te zijn gemachtigd om het geld te innen voor de firma M. De ambtenaar aan het loket kende de hand- teekening van (l» n directeur. welke hom niet echt voorkwam. Ilij belde- daarop de politie op, die den aanbieder arresteerde en overbracht naar het bureau aan de Pauwenslceg. Hij verklaarde werkloos te zijn en van de Arbeidsbeurs aan den Coul- Miigel gekomen, een lom onbekend per soon te lubben ontmoet. D-ze had hom aangesproken en na hem een sigaret te hebben aangeboden, hem gevraagd of hij een gulden wilde verdienen om het stuk te innen. De man verklaarde niets van de valschheid van het stuk te hebben gewe ten. Gesnapt. Woensdag hoorde dr. C., toen hij in zijn laboratorium aan de Zuidblaak te Rotter dam werkzaam was, gestommel in de gang. Bij onderzoek trof hij twee mannen aan, die zich op de toiletinrichting trachtte te verbergen. Een wist te ontsnappen; den ander hield de dokter stevig vast, tot politiehulp kwam. De man werd gearresteerd en bleek de koopman J. K. te zijn, een goede bekende van de politie. Hij beweerde, den ontsnap ten verdachte goederen te hebben geleverd, welke deze zou betalen na een som gelds in het pand Zuidblaak te hebben gcind. K. zou langen tijd heneden gewacht hebben, en toen de ander niet kwam opdagen, naar boven zijn gegaan om hem te zoeken. Inmiddels is gebleken, dat J. K., noch de ander eenig geld van iemand uit hel pand aan de Zuidblaak te vorderen had. J. K. is opgesloten als verdacht van po ging tot diefstal. De 100-jarige te Utrecht. De 100-jarige mej. de wed. Vos-Hille- brand te Utrecht heeft zich gister in veel belangstelling mogen verheugen, 's Och tends woonde zij in haar parochiekerk, aan welke te harer eere een eenigszins feestelijk aanzien was gegeven de H. Mis bij, en daarna maakte zij een autorit dooi de stad. In den middag kwamen velen haar gelukwenschen. De feestcommissie bood haar een envelop met inhoud aan en de burgemeester, die ook persoonlijk naar de jarige toekwam, zond bloemen en een kistje eau de cologne. 's Avonds heeft de buurt, die druk ge vlagd had, haar eeu serenade gebracht. Na drie eeuwen. Bij liet leggen van een kabel voor liet EJectriciteitsbedrijf op het Groote Kerkplein hij den Oppert te Rotterdam, is men ge- stooten op eenige, nog gave kisten met menschelijke overblijfselen. Van gemeente wege is gezorgd voor een rustplaats op de begraafplaats in Crooswijk. Het oudexkerkhof, waartoe dit blootge legde gedeelte behoorde, is na 1624 niet meer gebruikt. Na dien tijd is daar ter plaatse de groentenmarkt gehouden. Een merkwaardige erfeniszaak. In Juli 1759 verliet zekere Jacob Ar- mand Claesen zijn geboortedorp Winterho- ven in België om zich in Ned-ïndiö le gaan vestigen. Aan zijn familie heeft hij 70 rail- lioen frac achtergelaten. Een Hollandsch schip draagt zelfs den naam van Claesen In 1848 werd der.familie Claesen» te Luik, Tongeren en Cortessem een brief aangebo den, die echter wegens de hooge porto's ge weigerd werd. Die brief moet het testament hebben bevat. 9 Nov. 1906 heeft, op aan vraag der familie, de Minister in Den Haag laten weten, dat er in het Ministerie van Marine noch in dat van Financiën de naam van een zekeren J. Claesen te vin den was. De familie Claesen noemt dit een misplaatste grap en vraagt aan de Holland sche regeering de millioenen, die haar voorouders hebben nagelaten. Ze heeft zich nu tot den Belgischen Minister van Buitenlandsehe Zaken gewend, om de zaak voor haar te behartigen. Buitenl. Berichten De intrede van den winter in Zwaben. Temperaturen van 3 en 5 graden onder nul. Uit Immenstadt wordt bericht, dat als gevolg van den sneeuwval der laatste da gen, re geheele Algauer bergketen in win- terdos prijkt. De thermometer is tot 3 gra den onder nul gedaald. In de omgeving van Neukirehen is tot diep in het dal alles wit. Er zijn tempera turen tot 5 graden onder nul genoteerd. Berlijns eerste sneeuw. Gisterennacht is te Berlijn de eerste sneeuw gévallen. Overval van den Simplon-express. De trein leeggeplunderd. Uit Boekarest wordt gemeld: Maandag morgen 11 uur is de Simplon-Express, tusschen Turnu-Severin en Craiova, leeg geplunderd. De trein reed langzamer over een brug hij Butoesci en van die gelegen heid maakten bandieten gebruik om op den trein te.springen en met de revolvers in de vuist de passagiers te dwingen al hun voor werpen van waarde af te geven. Daarna werd do bagage van de passagiers door de roomers uit de wagons gegooid. Na 't pas- seeren van de brug versnelde de trein zijn gang. De roovers konden evenwel nog tij dig uit den trein springen en vluchten. Scheepsbrand. Uit Halifax (Nw. Schotland), wordt ge meld: Aan boord van het s.s. „Hohenlin- den" is brand uitgebroken, tengevolge waar van 25.000 gallons alcohol, een waarde van circa 54 millioen dollar vertegenwoor digende werden vernietigd. Dn oorzaak- van den brand was liet vlam vatten van ontsnappende dampen. Wijn in het water. De inhoud van een heel pakhuis in be slag genomen dranken oude bourgogne en champagne van beroemde merken, zoo wel als jenever en zoogenaamd huisbrouw sel is. naar Reuter uit New-York meldt, in hel water van de East River geworpen. De waarde der verdronken dranken be droeg een millioen. dollar. Dcod van een „sterken man." Na de «ioudstijdin van den kracht- mm'-ch Ereifhart komt thans liet overlij densbericht van den „sterken man", Eugen Sandow, de bewonderaars van lichaams kracht en spieronlwikkeling pijnlijk verras sen. Op 58-jarigen leeftijd is Eugen Sandow heengegaan. Zijn dood was het gevolg van het springen van een bloedvat in zijn her senen, welk accident op zijn beurt veroor zaakt werd door overmatige krachtsinspan ning. Sandow had nl. een tijd geleden, na een auto-ongeluk, geheel alleen zijn auto opgetild. Reeds eenigen tijd was hij onder dok ters behandeling. Sandow werd te Koningsbergen uit Rus sische ouders geboren. Hij was een bleek en zwak kind. Bij een bezoek aan Rome in gezelschap van zijn ouders hij was toen 10 jaar oud wekten de beelden van ro- buste gespierde mannen, die hij daar zag, zoo zeer zijn kinderlijke bewondering op, dat hel verlangen in hem ontwaakte om ook sterk te zijn, gelijk deze helden der oudheid. De jonge Sandow, dien men graag gees telijke had zien worden, begon hij zijn te rugkeer in het ouderlijk huis met ijver ana tomie te studeeren en wijdde al zijn aan dacht aan de vervolmaking'zijner spieren langs wetenschappelijken weg. Hij wilde in het circus gaan optreden Toen zijn vader zichjiiertegon verzette, be gon hij zonder diens toestemming het cir cusleven. Hij begaf zich naar Amsterdam, waar hij naam trfichtte te maken, door aan alle mogelijke automaten voor krachtme ting, zooals die zich in sommige café's en uitspanningen bevinden, zijn kracht te de- monstreeren, waardoor de automaten tijde lijk onbruikbaar werden. Hij werd gearres teerd, doch verklaarde, dat hij telkenmale het vereischte muntstukje in do automaten had geworpen en deze alleen met zijn lin kerhand had „beproefd". Hij werd vrijgc laten en zijn naam kwam op aller lippen. Daarna nam hij deel aan worstelpartijen waarbij hij somtijds tegen drie mannen te gelijk A'ocht en met succes. Hij overwon te Londen een man, die zich den sterksten man ter wereld noemde en in Amerika .vocht hij eens met een leeuw, wiens klauwen beschermd waren. Toen hij het toppunt van zijn kracht be reikt had. kon hij een man, die on zijn hand stond, van den vloer tot de tafel op lichten. Hij lichtte een gewicht van 340 En- gelsche ponden op en hield hel hoven zijn hoofd. KERKHSEUWS Paters Redemptoristen. Deze week zijn hij de Eerw. Paters Re demptoristen de volgende verplaatsingen geschied: De weleerw. Paters P. Doens, W Jonckbloedt en 'A. van Rijn naar Roosen daal, de weleerw. Paters C. Hcsseling, C. Kuyt en J. Pluym naar Rotterdam; de weleerw. Paters A. Rutten en W. Hein ink naar Witlem, de weleenv. Paters J. Lips en A. v. d. Maagdenborg naar Amsterdam, de weleerw. paters L. Loos en A. Welling raar Roermond, de weleerw. pater W. Bunnemeyer naar 's-Hertogenbosch, de weleerw. pater A. Vogelpoel naar Vaals, en de weleerw. pater J. v. d. Heydcn, naar het retraitehuis te Seppe. Naar de missie. Naar „De Grondwet" meldt, is mgr. W. Campling, de opvolger van mgr. J. Bier mans fn de missie van Centraal Afrika, deze week uit het missiehuis van de St. Jo- scph-Congregatie van Mill Hill te Roosen daal vertrokken, naar Marseille, vanwaar mgr. gisteren is vertrokken naar het Vica riaat van den Boven-Nijl (Centraal Afrika). Vier nieuwe missionarissen vergezellen mgr. op zijn zijn reis, nl. Father A. Rog mans, uit Amsterdam, Father G. Benne, uit 's-Hertogenbosch, Father N. Stam uit Haarlem en Father P. Buysrogge, uit Hon- tenisse, van wie de beide laatsten reeds voor den derden keer naar de missie .gaan. Voorts bevinden zich in het gezelschap vier Eerw. zusters van Mill Hill, onder wie de Eerw. Moeder Kevin en twee vrouwelijke artsen, nl. de Eerw. Zusters Dr. Connoly en Dr. Mac Neil. Hierdoor zal het aantal vrouwelijke art sen in dit vroegere missiegebied van Mgr. Biermans vier bedragen; deze artsen vor men een buitengewone hulp in deze missie SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. R. K. V. V. „E. M. S." Zondag 18 October gaat. E. M. S. I een bezoek brengen hij S. V. N. I (Den Haag). Supporters, die het elftal willen vergezel len moeten zich uiterlijk Vrijdagavond 8 uur opgeven bij den heer Lans, daar op een gezelschapsbiljet gereisd wordt. Het 2de elftal ontvangt de S. J. C.-reser ves op het E. M. S.-terrein om half drie. Medisch toezicht bij voetbal. In de jongste bestuursvergadering der voetbalvereeniging Middelburg heeft de arts P. A. Jens uit Vlissingen, medisch adviseur voor liet Zuiden van den N. V. B. het doel en werken van de medische com missie uiteengezet en heeft arts W. Chr. Verheijden te Middelburg zich bereid ver klaard geheel belangeloos als medicus voor de vereeniging op te treden, zoodat M. V. V. Middelburg de eerste voetbalvereeniging in Zeeland is, die over een eigen arts be schikt. Studentenwedstrijd. Woensdag werd te Delft een voetbalwed strijd gespeeld tusschen een elftal Delftsehe en een elftal Leidsche studenten. Delft won met 21. BILJARTEN. Het Parijsche biljartwonder. De jeugdige Fransche biljartmeester Ro ger Conti maakte Woensdagavond in een partij tegen den professional Fouquet in liet „Billard Palace" (op den boulevard des Capucinos) e n rie van 610, two®, stoots-cadre. De hoogste serie, door Conti ie Parijs gemaakt, is tot dusverre 641. Bij zijn jongste bezoek aan ons land gaf, naar men weet, Conti een serie te zien van 477 en speelde hij met een gemiddelde van 250. RECHTZAKEN KANTONGERECHT HAARLEMMERMEER Eenige niet alledaagscüe overtredingen dienden gisteren voor den waarnemend kantonrechter te Haarlemmermeer. De tuinier J. G. had een merrie, waar van hij eigenaar is, doen dekken door een hengst, welke niet ingeschreven was in het register, zooals dit door de nieuw® Paard enwet bepaald is. De kantonrechter veroordeelde bekl. tot 5 of 5 dagen. De eigenaar van dezen liengst, de landbouwer J. Ch. K. te Haar lemmermeer, werd veroordeeld tol 20 o! 20 dagen. Bovendien werd dezen beklaagde ten laste gelegd, dat hij den hengst niet heeft doen inschrijven binnen een maand, nadat het paard in zijn bezit is gekoméh. Voor deze overtreding luidde bet-vonnis 3 0! 3 dagen. De vergiftiging met Belladonna. De bella-donna-vergiftigingsaffaire ver wekte eenige jaren geleden groot opzien in ons land. Zoowel te Amsterdam als in de residentie werd einde 1922 een aantal in dividuen gearresteerd, dat zich er speciaal op toelegde, beroovingen te plegen,na eeral hun slachtoffers op met bella-donna ge- vulde bonbons te hebben getracteerd, waardoor zij vergiftigd werden en in een toestand van verdooving geraakten. Voor de Haagsehe rechtbank had zich in December 1923 hiervoor te verantwoor den het echtpaar Brakkeë. De vrouw, mejuffr. Brakkee-Tompot, werd daarbij veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. De zaak tegen haar echtgenoot P. Brak- kee, werd geschorst, omdat hij krankzin nig was geworden en overbrenging naar het gesticht te Woensel noodzakelijk bleek. Begin 1925 was Brakkee van zijn krank zinnigheid genezen althans volgens ver klaring van den directeur en de genees- heeren van het geslicht en 18 Juni stond hij opieuw terecht voor de Haagsehe rechtbank. Na een kort verhoor, waarbij het speciaal ging om de vraag, of beklaag de op het oogenhlik, dat hij het strafbaar feit pleegde, toerekenbaar was of nipt, werd door de rechtbank een nader onder- zoet en instructie gelast en de zaak te rug verwezen naar den recliter-commis saris. Gisteren diende de zaalc-Brakkee op nieuw. Een vijftal deskundigen was ge dagvaard. Als verdedirer trad weder mr. J. G. Bekker.op De Officier van Justitie, mr. Bauduin, heeft na een schern requisitoir oen gevan genisstraf voor den tijd van vijf jaar co- eischt. Hij constateerde, dat de beklaagd® gesimuleerd heeft en achtte hem een bui tengewoon gevaariii': misdadiger S'iOOMV. MIJ. NEDERLAND. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) vertr. 14 Oct. van Belawan. ROEPAT (uitr.) vertr. 15 Oct. van Suez. LOMBOK arr. 15 Oct. le Amsterdam. 1 SOEMBA vertr. 15 Oct. van Amsterdam KON. NED. STB. MAATSCHAPPIJ. CALYPSO vertr. 15 Oct. van Amsterdam GANYMEDES vertr. 15 October van Amsterdam. ORESTES arr. 15 Oct. te IJmuiden. VENUS vertr. 15 Oct. van Amsterdam. OBER ON vertr. 15 Oct. van IJmuiden PLUTO vertr. 15 Oct. van IJmuiden. STELLA vertr. 14 Oct. van Algiers. VULCANUS vertr 14 Oct van Algiera. KON. HOLL. LLOYD. FLANDRIA (thuisr.) wordt 6 October nam. te Southampton verwacht. ZEELANDIA (uitr.) arr. 15 October te Buenos-Ayres. MAASLAND (thuisr.) arr. 14 October te San lor. SALLAND vertr. 15 Oct. van Rotterdam HOLLAND-AMERIKA LIJN. ANDTJK arr. 14 Oct. te New York. BLOMMERSDI.JK vertr. 15 Oct. van Rotterdam. EDAM vertr. 14 Oct. van Havana. HOLL. BRITSCH-INDIE LIJN. MEERKERK (uitr.) vertr. 14 O.-lob» van Madras. HGLLAND-AUSTRALlë LIJN. ARENSKERKE (uitr.) arr. 15 0. lobs le Genua. HOLLAND-OOST AZIE LIJN OUDERKERK luitr.) arr. 15 Octoht Manilla. HOLL. WEST-AFR1KA LIJN LOMBOK arr 15 Oct. te Amsterdam REGGESTROOM arr. 15 October te A®' sterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSDLINDE (thuisr.) pass. 15 Ocb'W Quesaant eu wordt Zaterdag 8 uur voorn te Rotterdam verwacht. KA\VI (thuisr.) vertr. 15 Oetuber ïal Poriiu. PATRIA vertr. 14 Oct. van Batavia. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. POELDIJK arr 15 Oct. te Holler»» STOOMVAART MIJ. „OCEAAN DEUCALION arr. 15 Oct. 's ave Batavia voorgaats IJmuiden MENTOR arr. 14 Oct. te Colombo. MYRMIDON arr. 14 Oct. te Suez. PRIAM van Batavia naar Anisic1' wordt hedennamiddag te IJmuiden wacht.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 10