jjiïssarlg van administratie, 'de heer Ver- iteeg, die gelastte dat de afzetting moest (opgeheven, doch dulfoelposten zouden blij den loopen. In den avond is verder niets bijzonders 'gebeurd, de zeemansvrouw bleef met hare buisgenooten binnen en laat in den nacht ■was de gansche buurt weer in haar norma len toestand. Gistermorgen was echter wederom veel tolk bijeen op dat gedeelte van do Brou wersgracht; toen nu de twee vluchtelingen, gisteren aan de De Ruijterkade gearresteerd 'door een politie-detaehement langs de markt naar het bureau Westerstraat werden overgebracht, stroomden andermaal hon derden buurtbewoners toe en moest een viertal ruiters herhaaldelijk ruim baan maken. Het bleef den geheelen middag zeer gumoerig in dat gedeelte van den Jordaan en tegen den avond zijn door de politie uitgebreide voorzorgsmaatregelen geno men. Een ernstig auto-ongeval dat goed afliep Zondagavond omstreeks half zeven heeft op den Amersfoortschen straatweg onder «de gemeente Naarden een ernstig auto ongeval plaats gehad, dat buitengewoon goed is afgeloopen. De auto van Dr. Voor hoeve uit Amsterdam en die van den heer Geunter uit Hilversum, kwamen met el kaar in botsing. De voertuigen, in elk waarvan vier personen gezeten waren, drongen in elkaar, sloegen om en slinger den op de tramhaan. Geen der acht per sonen, die bij het ongeval waren betrokken hebben eenig letsel bekomen. De auto's zijn zeer ernstig beschadigd en werden voor- loopig geheel aan den kant van den weg getrokken. De auto's werden beide door de eige naren bestuurd. Wat de oorzaak van het ongeval is, kan niet precies worden nage gaan. Het schijnt dat de bestuurders elkaar om te passeeren niet goed begrepen heb ben, waarbij de verblindende verlichting 'oorzaak schijnt te zijn geweest. Ongeluk. Bij het spelen is te Heerle (N.-Br.) een dochtertje van L. de Kok aldaar met het aangezicht in het prikkeldraad gevallen, tengevolge waarvan een der oogen zoo ern stig verminkt werd, dat de kleine dit oog nu zal moeten missen. Met een bijl er op los Zondag kregen R. en V. In een café te Eindhoven twist over een pot verf. V. zei ïn zijn woede tegen R.: Ik maak je van avond kapot, waarna hij naar zijn woning ging. Daaruit terugkoerende had hij een bijl bij zich, welke hij bij een doornhaag verbore, en vervolgens ging hij weer naar bet café. Omstreeks 11 uur ging R. met zijn vrouw naar huis. V. volgde hen op de voet en raante bij den haag zijn bijl weer op, waar mede hij op de vrouw hakte, die in rug en armen getroffen is. De reeds gewaarschuwde politie arres teerde V. direct. Vrouw R., Is niet levens gevaarlijk gewond. Twee huzaren spoorloos verdwenen. Op 27 September zijn twee milicien huza- miliebezoek te Arnhem te zamen op één rij wiel op weg gegaan naar Amersfoort ten einde in hun garnizoen terug te keeren Zij zijn daar niet aangekomen en men heeft, sedert hun vertrek uit Arnhem niets van de beide militairen vernomen. Nasporingon van militaire politie, marechausséo en van de politie te Arnhem, hebben tot dusver geen resultaat opgeleverd. ,.Hbld." Een sluwe oplichter. Zaterdagmiddag kwam in hpt Zuid-Hol- landsch Hotel op de Korte Hoogstraat te Rotterdam, een Duitsch sprekend persoon, met een verbonden arm en kreupel been. De bezoeker zeide, zooeven uit het groote ziekenhuis te zijn ontslagen. Men had hem daar het hotel aanbevolen. De man kreeg een kamer en zond een piccolo naar de fir ma Esders, wijl hij wenschte, zich het een en ander aan te schaffen. Er ging een be diende naar hefc hotel en de Duitscher kocht een hoed, een colbert costuum, een overhemd, ondergoed, sokken, schoenen en een winterjas, tot een bedrag van 240. Een expeditieknecht ging het bestelde bren gen en presenteerde de rekening. De Duit scher vroeg hem toen, of hij even naar de zaak terug wilde gaan, om een ander paar schoenen te halen, daar het medegebrachte paar te klein was. Hiervoor voelde de jon geman echter weinig en hij was zoo ver standig, er om te telefoneeren. De Duit scher die zich Inmiddels de nieuwe klee- dingstukken had aangetrokken zeide toen, dat hij wel even mede naar de zaak zou gaan, om te betalen, wijl hij toch de stad in ging. De expeditieknecht hield den man ge ducht in de gaten, maar toch is de oplich ter hem nog te glad af geweest. Op de Hoogstraat zeide hij, even een lunchroom in te moeten om te telefoneeren. Hij ging raar binnen en kwam niet terug. Het bleek 'den ander later, dat de lunchroom een ach teruitgang had op den Boerensteiger. Een nieuw waarschuwingsbord. De „Kampioen" vertelt het volgend ver makelijk geval: Iemand had aan de redactie geschreven, Waarom de A. N. W. B. niet een waarschu wingsbord had geplaatst in 'n gevaarlijke tocht in een zandweg aan den duinzoom te Bloemendaal. Iemand van het bestuur ging eens ter plaatse kijken en wat vond hij? Dat een of ander kwiekeling, 'n slagersjon gen misschien, den Bond al vóór was ge weest en op eigen houtje een keurig ge schilderd bordje aan een boom had beves tigd, met het geschrift: Rotbochti A. N. W. B. Ruitenl. Berichten Finsche torpedoboot vergaan. De opvarenden omgekomen. Volgens een bericht van de „B. Z. am Jlittag" is de Finsche vloot tijdens manoeu vres in de Botnische golf door een hevigen itoj3B pvgj'ViiJlan waardoor iffw tornedo- b'ooten strandden en ernstig beschadigd werden. Een andere torpedoboot met een bemanning van 47 koppen en een onderj zeeör zouden vergaan zijn. Volgens berichten uit Helsingfors is bij den storm, die de Finsche vloot tijdens de manoeuvres in de Bothnische Golf verraste, de torpedoboot „S 2" vergaan. De comman dant en een scheepsdokter, benevens de équipage van 50 man, kwamen in de golven om. Spoorwegongeluk te Chemnitz. 8 dooden en 12 gewonden. Bij het binnenrijden van het station te Chemnitz is gisterenavond halfzeven van den personentrein van Meinersdorf, ten ge volge van een verkeerden wisselstand, één wagon gederailleerd en omgevallen. Drie reizigers werden gedood, twaalf licht ge wond. Plelzlerboot lek geslagen. Vijf verdronken. Nabij de haven van Marseille is de plei- bierboot „Goliath" lek geslagen en gezon ken. Vijf der opvarenden zijn verdronken. De meeste passagiers en leden der beman ning werden echter gered. Een locomotiefketel gesprongen. Uit Tilsit wordt gemeld: In de cellulose- fabriek Ragnit is de ketel van een kleine locomotief gesprongen. Stukken ervan wer den door een muur heengeslagen, doodden vijf en verwondden elf man, van wie eeni- gen zwaar. Nader wordt uit Tilsit gemeld, dat het aantal dooden ten gevolge van de explosie in de cellulosefabriek tot zes is gestegen. De slachtoffers zijn deerlijk verminkt. Er blijken drie arbeiders zwaar- en zestien licht te zijn gewond. Lichtschip op de Humber gezonken. In een zwaren mist Is gisteren tegenover Grimsby een Engelsche vrachtboot in de Humber in aanvaring gekomen met het midden-lichtschip, dat lek sloeg en zonk. De vier wachters aan boord konden zich tijdig redden. Autobus omlaag gestort. Volgens een telegram uit Kaapstad is een autobus met 24 passagiers op de Chap- mans Piek over den kop geslagen en 300 voet omlaag gestort. Een persoon werd ge dood, 22 werden er gewond. Vijf passagiers werden in ernstigen toestand naar Nairobi overgebracht. De Vesuvius. Naar uit Rome wordt gemeld, is de Ve suvius sedert enkele dagen weer bijzonder actief. Volgens den directeur van het Vesuvius- observatorium beschouwt men deze wer king als de voorbode van een uitbarsting op groote schaal. Oproer In een Poolsche gevangenis. In de gevangenis van Lomza is het tot een bloedig oproer gekomen. Een aantal gevangenen van een cel wil de niemand binnenlaten. Nadat drie uur lang vruchteloos met de gevangenen was onderhandeld, werd de politie opgeroepen. Daze hpfjnn nfl -aan ■maai'—- schuwing de cel te beschieten. Er vielen on geveer vijftig schoten. Een gevangene werd gedood, twee gevan genen werden zwaar gewond. Daarop rukten de gevangenen de deur open en stormden, met verschillende ge vangenis-voorwerpen gewapend, op de po litiemacht in. Veertien agenten werden ge wond. Nadat de politie versterking had ge kregen, konden de gevangenen worden.ont wapend. Engelsch College per radio. Door het Engelsche radiostation te Da- ventry zal, naar „Het Volk" meldt een cur sus in de moeilijkheden der Engelsche taal worden uitgezonden voor de Engelsch lee- rende luisteraars op het continent te geven door een professor van de Universiteit van Cambridge. Naar deze in zijn inleiding me dedeelde, zal hij niet een grammaticale les geven, maar hij wil het Engelsch onderwij zen, zooals dat te Cambridge gebeurt. Daar huldigt men niet den waan, aldus spr., dat het klimaat van Engeland zoo goed is om Engelsch te leeren spreken. Waarmee hij wilde betoogen, dat men jaren in Engeland kan wonen, zonder de goede uitspraak te krijgen, wanneer men daarbij niet syste matisch de moeilijkheden leert kennen en overwinnen. Het helpen bij het herkennen van de moeilijkheden en het aanwijzen van de middelen tot hun overwinning, stelde de professor zich in zijn radio-universiteits klas tot taak. Hij wendde zich ten slotte speciaal tot de onderwijzers in Europa, die hij meent met dezen cursus van dienst te kunnen zijn. Eventueele vragen zullen zoo veel mogelijk per radio worden beant woord. Van allen, die met den nieuwen leergang sympathiseeren, wordt een briefkaart ver wacht, op het kantoor van de B B G Savoy Hill, Londen. SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Competitiestanden. 8e klasse A. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt.gem. Lugduuum 3 3 10—1 6 2.— Alphen 2 2 12—5 4 2.— D.V.G. 2 2 5—2 4 2 Geleritas 2 1 1 4—7 2 1.— Bodegraven 2 2 5—9 Hillinen 2 2 2—8 v.D.S. 8 8 3—9 u.v.s. Se klas se B. L.F.C. 2 2 .7—3 4 2 For tuna 4 3 1 13—6 7 1.75 Delft 4 8 1 14—7 6 1.50 Leonidas 2 1 1 6—7 2 1 Delfia 8 1 2 6—0 2 0.66 Schiedam 3 1 2 5—9 1 0.33 R.V.G. 1 1 0—7 Vl-dingen 3 8 5-10 ff* serve 2* KI. a s s e X 8.V.V. II 8 8 21—4 6 2.— u.v.v. n 1 1 -- 4—1 2 2.— a.d.o. n i 1 r— 6—2 2 2.— A.8.C. n 8 2 i 1 0—0 4 1.83 Olympia ii 8 1 2 8—12 2 0.66 Quick ii 8 1 2 7—14 2 0.66 b.m.t. n 8 1 2 4—8 1 0.33 h.v.v. m 8 1 2 4—12 1 0.83 Reserve 8e k11 a e s e A. Alphia ii 1 1* 6—0 2 2.— hbs. m 1 1 4—2 2 2.— v.u.C. ii 4 2 1 1 16—15 5 1.25 Cone. ii 2 1 1 11—8 2 1.— L.F.G. ii 2 2 4—4 2 1.— h.v.v. iv 2 1 1 1—6 1 0.50 Lugdum. ii 2 2 2—8 De Engelsche League. Gisteren rijn de volgende wedstrijden gespeeld. Eerste afdeelimg. Aston Villa/Simderlanxi 42 West Ham UnitedArsenal 04 Tweede afdeel in g. Ful,harmWolves 12 S ou th amptonDarlington 41 SCHAKEN. Leldsche Schaakclub „PhIHdor". Aan den winterwedstrijd' 19251926 dezer cüub nemen 22 ledien deel, n.l. de heeren: J. de Beer, J. H. G. Botenmans, J. v. d. Wil'k, E. W. v. d. Burgh, A. J. J. Ndcaiisse, P. J. v. d. Zeeuw, W. Imminkr A. Immink. H. C. de Nie, H. I. de Nïe, N. N.. K. Ha.gemans, P. J. M. Kemper- man, H. van Dmvren, W. eSgaar, W. F. Snieder, J. J. Abspoél, J. van Weeren. J. C. Verhaar. G. Verhoeven, J. Worst en W. H. Colpa. De eerste ronde wordt in boven staande volgorde gespeeld, n.l. 1 tegen 2, 3 tegen 4 enz., de kleur is door loting be paald. In de tweede ronde spelen de win ners tesien elkaar, de remtsespelers en eveneens de verliezers. Daarna (er worden 9 ronden gespeeld, waarna de wedstrijd is afgeloopen") kotrwem steeds rij, d-'e het hoogste aantal winst punten hebben behaald, tegenover elkaar en zoo vervolgens de overgen. De uitslagen van gisteravond waren de volgende: (de eerst genoom den hadden wit) J. de Boer-T. H G. Boterméns 10 E. W. v. d. BurghJ. v. d. Wilk afgebroken A. J. J NiVa'sseV J. v. d. Zeeuw 01 TT. T. de Nne»TT C. de Nio 1—0 N N.K. Hagemans 10 H. van DuurenP. J. M. Kermpermau 1-G W. SptgaarW. F Srn'eder 10 J C. VerhaarG Verhoeven 10 W. H. Colpa:'J. Worst 01 BOKSEN. NederlandWest-Duitschland. Gisteravond werden fn den Haa?sc«hen Dierentuin de amateurs-bokswe ds1 r' id en gehouden tusschen Nederland en West- zT-n/YT de boks- organisatie ..Die Haghe". De uitslagen rijn als volgt: MiiTer (W.-D.) wint in de eerste ronde door knock out van Turksma (NO, nadat de laatste reeds dadelijk na het begr'ai voor een i ge tellen was neer gewee-st. Geene (N.) wint op punten van Motz- ner (W.-D.). Diihbpi's (W.-D.) wint op punten valn Lev ie (N.). Domeörgen (W.-D wint op punten van H:izelen doorn (N.). Laisz (W.-D.) wint' op punten van Bont (fn. Kouwenberg (N.) wint op punten van Muller (W.-D). Voorberg (Nwint op punten van Mi nor (W-D). Detze partij was een parod'e op hef boksen en veroorzaakte een waar lachsucces. De stand was hierna 43 voor de Duit- schors, zoodat de laatste partij de beslis sing moest brengen tusschen Valk en Sc-hönrath. Tot alleT verbazing werd deze partij ofnbesï'st vergaard, hetgeen een groot fluitconcert, tengevolge had. Valk was de moreelc winnaar. LUCHTVAART. Fokker rn de Ver. Staten. Men seint uit Detroit aam het Haagsche Anetakantoor: De heer Fokker ie met zijn toestel met dn'e mtorem te Detroit als eerste in den Ford Reliabib'ty Tour aangekomen na drieduizend vierhonderd kilometers te hebben afgelegd. Bij aankomst gedurende een hevige donderbui viel een camera uit het bagagerek. Door den hevigen klap kreeg de heer Fokker een 1'clite kneuzing aau het hoofd, overigens had hij geen let sel De geheele tocht was een volmaakt suc ces voor de Fokekr töjenpersoonsmachine met drie motoren. DE RIJNSTREEK WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL Vrij algemeen werd verwacht dat vorige week de prijzen den invloed zouden gaan ondervinden van den datum van 1 Oct., het tijdstip waarop de invoerrechten voor Duitschland in werking zouden treden. Zooals het echter meer gebeurt, kwam ook deze verwachting niet geheel uit. Wij kon den wel geen hooge prijzen constateeren, doch van lagere noteering in 't algemeen was geen sprake. Het eigenaardige van het prijsverloop van de afgeloopen weck was wel dit, dat in 't begin van de week te Oudewater en Bodegravon eenige terug houdendheid van de zijde der koopers viel waar te nemen, terwijl voor de op deze markten aangevoerde partijen nog ruimschoots gelegenheid bestond, om ze vóór f ÖcT. 3e grens Ie laten passeeren, waarheen dan ook vele kazen, op deze markten aangevoerd, hun weg nog hebben gevonden. Men zou dus veronderstellen dat de markten na 1 October, in verband met het bovenstaande, hierop zouden re- geeren en de prijzen aanmerkelijk zouden afbrokkelen. Integendeel echter was de handel te Gouda, Breukelen en Utrecht ontegenzeggelijk vaster dan de markten in het begin der week. Men ziet ook hier uit weer, dat het onmogelijk is, nu met zekerheid het verloop van den handel to voorspellen. Wat hiervan de oorzaak is, valt moeilijk te zeggen. De voorraden in de pakhuizen zijn wat het jonge goed be treft grootendeels geruimd, zoodat ieder weer graag zijn voorraad hierin aanvult om bij eventueele vraag weer direct te kunnen leveren en van verschillende zij den bestaat er, behalve in Duitschland, nog al levendige vraag. Hierbij komt ook nog, dat de kaas, die op 't oogenblik wordt aangevoerd, veel voor Septemher-kaas wordt opgelegd, zoodat wij geen groote prijsvermindering, in de naaste toekomst, verwachten. De hoogste noteeringen waren deze week wel eenige guldens lager, doch de middelsoorten behoefden niet lager van de hand gedaan te worden. Met de boter ging het evenzoo. De vorige weken bewogen de prijzen zich in dalende lijn en deze week liepen de prijzen weer omhoog, zoodat de Leeuwarder noteering weer tot 2.42 kon oploopen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Pontveer 's-Molenaars. Konden we eenigen tijd geleden melden, dat aan J. Kalshoven vergunning door Gedeputeerde Staten was verleend tot het leggen van een veerpont over den Rijn even ten westen van 's-Molenaarsbrug, thans kunnen wij mededeelen, dat hier aan geen uitvoering zal worden gegeven. Nog steeds schijnt de gemeente zelve van plan te zijn daar in de nabijheid een pont- veer te leggen. Reeds in 1920 bestonden hiertoo plannen, maar nog steeds blijft de gemeente besluiteloos. K. is echter voor gemeentelijke concurrentie beducht en vreest, dat, mochten de plannen nog eens doorgaan, alle door hem voor de pont ge dane uitgaven voor niets zouden zijn be steed. Zal de gemeente nu aanpakken? Zal er nog ooit een verbinding tusschen beide oevers komen? De Alphensche brug ligt 25 minuten van 's-Molenaarsi De damsport in Alphen aan den Rijn. Als we een en ander neerschrijven over damsport, dan weten wij reeds dat de meesten zich zullen afvragen: „Is dat nu ook al een sport. Je zit je gewoon dood te vervelen.' Dezulken zouden wij gelijk willen geven, ware het niet, dat de dam sport langzamerhand, meer en meer over al hare beoefenaars gaat vinden. Hieruit blijkt dus dat deze tak van sport nog niet zoo vervelend is, als de meesten zich in denken. Als wij nu eens nader op de zaak in gaan en zien hoe het met de damsport in Alphen staat, dan komen wij dadelijk tot ook deze in onze ge meente steeds meer én~ineer-rnsu..b vinden. Vooreerst hebben wij hier de Vereen. O. D. I., enkele jaren geleden op gericht. Deze vereeniging telt onder hare leden reeds zeer knappe damspelers, o.a. het brevet van kampioenschap van Alphen aan den Rijn, dat de Voorzitter dezer vereeniging sinds enkele jaren onder zijn berusting heeft, is daarvan wel het beste bewijs. Daarnaast is het de R. K. Damver- eeniging „Amicitia" welke hen, die animo voor de damsport bezitten, in de gelegen heid stelt, de beoefening dezer sport ter hand te nemen. „Amicitia' werd opgericht in November 1921 en hoewel het ledental nog niet zeer groot is mag de vereeniging toch op een bloeiend bestaan bogen. Dit is grooten deels te danken aan den goeden clubgeest, welke de leden der vereeniging bezielt: In kracht staat zij echter nog veel ten achter bij de neutrale zustervereeniging, doch ook hierin komt eenige kentering en door aandachtige studie bij het spel zal ook onze R. K. vereeniging zich langzaam maar zeker opwerken. Nu het seizoen voor de beoefening der damsport is aan gebroken, is de gelegenheid voor aangifte van nieuwe leden weer -opengesteld. Wij verwijzen daarom gaarne naar de adver tentie zooals in ons nummer van Vrijdag 2 October j.l. is geannonceerd. Bevallen: H. de Vries geb. Schel lingerhout d. A. van der Gaag geb. Resting, d. A. Lagerweij geb. van Leeuwen d. E. H. v. d. Kleijn gob. Verhij z. A. C. Stans geb. de Kramer d. M. M. Vallentgoed geb. Burgers d. A. E. M. Grone gel), van Hoorn z. J- J. Griffioen geb. Dillo z.M. Houtman geb. v. d. Schee z. M. H. van Wage- ningen geb. Waltman levenl. d. Gehuwd: G. H. J. van Frankfort jm. 27 j. en E. J. Redegeld jd. 22 j. F. C. Verruijt jm. 25 j. en J. Verseput jd. 21 j. Overleden: K. Bleijenberg, wede. van C. Verboom, 76 j. A. Zuidervaart, echtg. van II. M. Bruines, 79 j. G. Ba telaan jd. 8 j. BODEGRAVEN. De Winkelweek Hot is nu eenmaal een onafwijsbaar feit, dat menschen in dorpen er de voorkeur aan geven, om in een in de nabijheid ge legen stad hun inkoopen te doen. Immers, daar is alles veel „goedkooper". Niet te ontkennen is, dat ook mooie étalages en groote advertenties enz. de aandacht trekken; allemaal dingen, waartegen uit den aard der zaak, door grootere onkosten bij kleiner afzetgebied, de dorpswinkelier niet kan concurreeren. Wat hij wel kan is: door degelijke kwa- liteti bij zoo laag mogelijk gestelden prijs het koopen in de stad met daaraan on vermijdelijk gepaarde reiskosten en tijd verlies, niet tot een voordeel maken. Maar dat zal tenslotte toch niet baten, als BJ rijn firalffeffca an prijzen nleï Kt. kend maakt. De winkelstand, ook in de dorpen, moei' reclame maken. En de winkelstand van Bodegraven heeft een dergelijk voornemen! Hij wiL door een gelijktijdige, bijzondere zorg vooï étalages, het publiek voor zijn hunen trekken, om zoodoende prijzen en kwalh teiten te doen vergelijken. Het idee voor een winkelweek werd opperd in een vergadering der Hanze- afdeeling alhier, omstreeks Mei, dooi een der leden en dadelijk enthousiast over« genomen. Men was echter te zwak, om dii verder alleen met succes uit te werken ea te volvoeren, en daarom werd er contacl gezocht met de Vereeniging van Handel- drijvenden, alhier. Het bestuur werd eens gepolst en scheen er ook al dadelijk sympathiek tegenover te staan In een gecombineerde bestuursvergade* ring werden de noodige plannen bespro ken en een commissie benoemd, die do zaak verder zou regelen. Deze bestaat uit' de heeren W. Karsen, voorz.; A. R. van der Heijden, 2e voorz.; H. J. van de Poll, secr. en H. Sckoo, penningm. Zoo zal dan Donderdag 15 October do winkelweek geopend worden. Aan Burge meester, Secretaris en Gemeenteraad ia verzocht, het eere-comité te vormen, welk verzoek intusschen reeds toestemmend jg beantwoord. Onze burgemeester, de edel achtbare heer van Dobben de Bruijn, zal dan ten Gemeentehuize de winkelweek officieel openen. Voor deelname hebben zich aangemeld 70 winkeliers met 80 etalages. Aan de winkelweek is, juist om meei publiek te trekken, een foutenwedstrijd verbonden; iedere deelnemende winkelier, lid van een der beide organisaties, zal in iedere mededingende etalage een fout aan-i brengen, welke door het publiek moet won den opgespoord. Voor elke etalage, waarfy een fout voorkomt, zal een prijs beschik baar worden gesteld. De prijzen zullen worden tentoongesteld voor de ramen der Middenstandsbank in de Prins Hendrikstraat. De fouten moeten omschreven worden Ingeleverd bij den heer A. Verboom in gesloten, i.e. verzegelde enveloppe, op Donderdag 15 October. De jury, belast met de verdeeling deï prijzen, hier gedoopt als Commissie van Toezicht, bestaat uit de heeren A. W, Veelenturf en A. de Vos voor de Hanze, en L. Hortensius, A. G. Spreij en A. Verboom voor de Vereen, van Handeldriivenden. De prijzen zullen voor 2/3 bestemd woi den -voor de hoogste oplossers, bij keuze, terwijl het overig 1/3 en de prijzen, uitge loofd door de beide vereenigingen, zullen verloot worden onder hen, die meer dan 40 goede oplossingen hebben, met dien verstande, dat in ieder huisgezin niei meer dan 2 prijzen kunnen vallen, Pcrso neel, etc.. echter kan nersoonliik medN dingen De prijswinners ontvangen een oproe ping voor de prijsuitreiking. Wie niei aanwezig is verliest zijn keuze Boekiej, £toJarrp'o T iin flfl. gegeven, met ruimte voor het invullen der fouten, zijn a 10 ets. bij de deelnemende winkeliers verkrijgbaar. Deze moeten, uiterlijk Dinsdag 20 October, worden in geleverd aan de Middenstandsbank in da Prins Hendrikstraat, duidelijk voorzien van naam en adres. Do étalages zullen kenbaar zijn aan een kaart. Behalve op den avond der opening, zal ook op enkele andere avonden een muzi kale ommegang door het dorp gohoiukn worden, ter verhooring van de feesHijkfl stemming. Tenslotte kunnen we nog mededeelen, dat voor deze gelegenheid Is verzocht, hot sluitingsuur op 10 uur te bepalen. We kuit nen hieraan nog toevoegen, dat door vcr- schillendo vereenigingen en partiVplipu'i ook priiz<m beschikbaar fre^'^d zi'n. Deze zullen, naar we veronderstellen, gaarne in ontvangst worden tem Moge deze winkelweek in n11 '-'en slagen! Daartoe zal ook heel veel weten meda te werken het doelmatig qdverteerbn in het te Bodegraven en omgeving meest ge lezen dagblad „De Leidsche Courant'. De Hanze. Vrijdag j.l. vergaderde da Hanze-afdeeling alhier in het Patronaats gebouw. "De Voorz., de heer van der Ileyden, opent op de gebruikelijke wijze en spreekt er zijn voldoening over uit, dat de opkomst bevredigend mag genoemd worden. Vervolgens worden de notulen gelezen, welke onveranderd goedgekeurd worden. Vervolgens worden eenige mcdedeelin- gen gedaan betreffende de winkelweek: le. De prijzen moeten Maandag voor het ope nen der winkelweek ingeleverd worden aan de Alg. Centr. Bankvereen. voor den Middenstand in de Prins Hendrikstraat. 2e. De bons, welke als prijzen zullen ge geven worden der beide vereenigingen moeten binnen een week worden ingele verd bij den penningmeester. 3e. Winke liers, die boekjes willen verkoopen, kun nen deze afhalen tegen betaling. Houdt men boekjes over, dan kan men daarvoor weer geld terug krijgen. 4e. In de on-<e- ving zullen biljetten aangeplakt worden- 5e. Er is verlof aangevraagd voor muzie en 10 uur-sluiting. De heer Gaspers merkt op, dat, neer hij een taart beschikbaar zou s'e^ deze op het oogenblik van afgeven aan e winnaar verdroogd zou zijn. De Voorz. antwoordt hierop, dat aan een bon kan gegeven worden. Inmiddels is de nieuwbenoemde au senr, de Weleerw. heer Boos, binnOB^ men. De Voorz. spreekt een harte woord van welkom. Het'verheugde spr. vernemen, dat Mgr. een nieuwen adu^'j had benoemd, en zoodoende de leemte gevuld, ontstaan door het vertrek Weleerw. heer Kramer. Spr. ver ze jj de wenken en raadgevingen dankbaar len worden geaccepteerd in het be'a 0

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4