"•S" overgaande in schitterende spring- onnen van electrische stralen, welke een e]]e verlichting over het terrein ierpen. Eindigende met kanonslagen. Ge lei nieuw, voor 't eerst hier vertoond. Groot Pyrograpbisch vuurfront, Koren- 0leD, in gekleurde magnesiumlichten, ,rst stilstaande, daarna draaiend. Groote Brillant Magnesiumzon, het ge- eele terrein schelwit verlichtend. Groot schilterfront, De Brillant Palm- ooin in wintertijd, gedurende het branden iel voortdurend rijp neder. Laatste een on- verlroffen nieuwheid. Groot driedubbel Japansch vlinderfront, evormd door schitterzonnen en groote racblbranders, welke duizenden goud- ileurige vuurvlinders uitwierpen, eindi gde met zwaar kneltervuur. Groote Electrische Waterval, enorme luurniassa's uitwerpende, welke het ge- eele terrein schitterend verlichtten, eindi gde met zwaar knettervuur. Groote Slotdecoratie, bestaande uit een iiurbeeld voorstellende het gebouw der fiidsche Academie, waaronder de jaartal- n 1575—1925 en de woorden „Vivat cademia" in groote blokletters van mag- fsiumvuur, geheel rustende op een voet- uk van goudvuur, dat goudgeld uitwierp, •flankeerd door groote dubbele plantons ozaïkvuur met draaiende zonnen in kleu- en door groote bouquetten, welke hon- prden gekleurde staart- en magnesiumpro- clen uitwierpen. Het geheel eindigde met raar bombardement en sterrenregens. ientengde Berichten Noodlottig auto-ongeluk. -Een doode, twee gewonden. Een ernstig auto-ongeluk beeft te 's-Gra- ïliage in den nacht van Zaterdag op ndag ten gevolge gehad, dat een inzit- werd gedood en twee gewond. Een tagsche vrachtauto, die uit Leiden een ntal Haagsche feestgangers van de 3 Oc- lerfeesten vervoerde, passeerde Zaler- gnackt omstreeks twee uur het Vaillant- >in. Een aantal passagiers was reeds gestapt en een drietal moest nog worden uisgebracht. Bij het inzwenken van den sclil naar de VaiHantlaan kreeg de ichtauto plotseling een zoodanige snel- id, dat hij door het snelle zwenken op de ee rechterwielen kwam te rijden. Door botsing tegen een trottoirband kantelde wagen. Een der passagiers, zekere J. L. de Elandsstraat, die naast den chauf- ir had gezeten, raakte onder den auto werd op slag gedood. De bestuurder J. brak een viertal vingers eu kreeg nog erdere niet ernstige verwondingen. Hij lest naar het ziekenhuis worden overge- iclit. De derde inzittende, S. D. J. de K., de Sirtemastraat, die achterop den auto kwam er met enkele lichte verwondin- nog het beste af. De auto was totaal (meld. Volgens de verklaringen van den inffeur had de gedoode bij het nemen de bocht uit nieuwsgierigheid aan een ndeltje getrokken, niet wetende, dat hij trdoor vol gas gaf. De auto kwam hier- »r plotseling op volle snelheid en vloog ijzingwekkende vaart op een boom toe. or het stuur om te gooien, kon de chauf- ii een botsing voorkomen, maar hierdoor enkte de wagen zoo, dat deze kantelde noodlottige gevolg. De auto is in rlag genomen. De ontploffing ie Bergen. De 16-jarige Simon Met, die Donderdag- oad bij den brand in de (ooneelzaal van „Rustende Jager" te Bergen, ten gevol- van een ontploffing van een koolzuur- linder, ernstig verwond werd, is in het Elisabethgesticht te Alkmaar overleden, toestand van de drie andere gewonden bevredigend, hoewel die van den 18-jari- Weverd Prins, nog wel eenige zorg L Treinbotsing. IVeiii no. 1217, welke 9 u. 43 min. uit oer den naar Utrechl vertrekt, reed ijdagavond het station uit, toen trein 1268, welke 9 u. 45 min. Ie Woerden nkomt, binnenrolde. De bagagewagen van n uilgaanden trein is toen door de loco- )tief van den binnenkomenden trein .ge- spen en uit de rails geworpen, dwars [en het eindgedeelte van het perron, dat het stootblok werd ingedrukt. De wa- werd zoodanig beschadigd, dat de wie- er onderuit liepen. De locomotief van sin 1268 was eveneens beschadigd, doch n 'le reis naar Leiden voortzetten. Rol treinverkeer had geen noemeuswaar- vertraging. Alleen de D-lrein werd een nrtier opgehouden. Vermoedelijk is de machinist van den inenkomenden trein door een onveilig in gereden. Botsing tusschen auto en tram. Vrijdagavond kwam van de richting Lei- si langs den rijksstraatweg een luxe-auto reden. Ter hoogte van de buitenplaats irg en Dal te Bonnebroek naderde van de ïhting Heemstede de stoomtram, die links n den weg rijdt. De chauffeur van den 'lo. die met de plaatselijke gesteldheid st bekend was, meende dat hem een auto [omoet kwam. Om een aanrijding te-voor in reed hij zooveel mogelijk rechts van J weg, waardoor een botsing volgde. De "o werd ernstig beschadigd en de heeren uit Amsterdam, brak een arm. Een an- !re inzittende werd aan het gelaat ver- ind. De heer D. werd naar de Mariastich- E te Haarlem overgebracht. Het auto-ongeluk te Bennekom. kn? u*t Ede: Hel is de politie ge- de auto op te sporen, die in den nacht ondag op Maandag den sergeant van .t overreden. De auto, die van Wa- ingen kwam, werd bestuurd door den uffeur van I. uit deze gemeente. Hij ddeze auto gehuurd van de firma Klijns- 6C.1UUIU >rtll Utf i 11 lll.l JVJ uo chauffeur heeft gemeend, dat chih" °Ver den wefi *ag en Gerst toen eek iMas en meer kon stoppen i dat een persoon op den weg lag. tza k°°r onann?Pname gevolgen is de geweest, dat de chauffeur is door gereden en de politie niet heeft gewaar schuwd. Tusschen buffers bekneld en gedood. In de cartonnage-afdeeling van Philips- Glasfabrieken te Eindhoven is Zaterdag morgen een ernstig ongeluk gebeurd. Toen een zevental arbeiders twee ledige spoor wegwagons uit de cartonnage-afdeeling naar buiten wilde duwen, geraakte een hunner, de 21-jarige ongehuwde arbeider A. Vera uit Valkenswaard, tusschen de buffers. In levensgevaarlijken toestand werd hij naar het ziekenhuis gebracht, al daar is hij Zaterdagmiddag overleden. Kind verdronken. Vrijdagmiddag had er in de houten nood woningen te Terwinselen een treurig onge luk plaats, meldt het „Limb. Dgbl.". Vrouw H., welke gewhsschen had, ging even den tuin in om de wasch op te hangen en vond, toen ze binnenkwam, haar 1-jarig kind in een emmer water liggen. De arme kleine bleek reeds overleden. Het geval van verwaarloozing in Den Haag. Naar aanleiding van het geval van erger lijke verwaarloozing in een woonschuit in de Laakhaven te 's-Gravenhage kan worden medegedeeld, dat de man zich Vrijdagmor gen bij de politie is komen melden. Deze heeft hem gearresteerd ter zake van mis handeling en opzettelijke benadeeling van den gezondheidstoestand van zijn vrouw. Roodvonk-epidemie. In den loop van deze week in liet Kinder kamp te Didam, de inrichting van de ver- eeniging tot uitzending van kinderen naar buiten, is een roodvonk-epidemie uitgebro ken die zich in twee dagen tijds sterk uit gebreid heeft, meldt de .,N. Am. Ct." Een aantal der kinderen is in de zieken zaal der inrichting ondergebracht. Een ander aantal kinderen is het naar het zie kenhuis vervoerd, terwijl een 35-tal gezon de kinderen onderdak hebben gekregen in de protestantsclje kerk te Didam. waar dooi de hulp van het Roode Kruis kribben op gesteld zijn De overige der in het kamp vertoevende kinderen zijn in observatie ge nomen. Ter geruststelling wordt meegedeeld, dal de ziekte niet van kwaadaardigen aard is. Een nieuwe oplichters-truc. Er zijn zoo langzamerhand al heel wat oplichterspractijken bekend geworden. En telkenmale is tegen al deze trucs gewaar schuwd. Maar niet zoodra wordt weer een nieuwe handigheid gelanceerd, of de mon- schen vliegen er met vaart opnieuw in. Nu is weer het volgende gebeurd: Bij een bloe mist te Utrecht, meldt het Uir. Dagblad, verscheen een mijnheer, die mededeelde bestuurslid te zijn van een vereeniging, die voornemens was een uitvoering te organi- seeren, waarvoor veel bloemen noodig wa ren. Men had besloten de levering op te dragen aan dezen bloemist, die voor dit werk een goeden naam genoot (de eige naar van den winkel hoog vriendelijk dan kend) en zoo gewerd hem de bestelling voor circa 50.Bij het verlaten van het bloemenmagazijn haalde het „bestuurslid", een programma uit den zak.... „of de bloemist bier niet een annonce in wilde plaatsen van zijn zaak"; voor 3 kon hij al een heel aardige advertentie krijgen in het programma voor den feestavond, waarvoor zoo juist de bloemen waren besteld. Die annonce moest vooruit betaald worden. J)e bloemist, die juist een levering van 50 genoteerd had, durfde niet weigeren en betaalde 3 voor enkele regels adver tentie in het program. Het „bestuurslid" toonde zich zeer content, drukte nog eens op de wenschelijkheid om toch vooral mooie bloemen te zenden naar den feest avond. En verdween. Met de 3 voor de advertentie.... De vereeniging die feesten zou. bleek bij onderzoek niet te beslaan. De bestelling van 50 waardeloos. Drie gul den betaald voor een advertentie, die nooit eigens verschenen is. De bloemist opgelicht. Het moet nog eenigen zijner collega's pre cies zoo gevaren zijn. Prettige verhouding. Wethouder Verlinden te Bergen op Zoom heeft tegen het raadslid Walder een klacht ingediend omdat laatstgenoemde hem in een hotel heeft toegevoegd de woorden: Je bent een schurk. Flesch aangespoeld. In het Volkerak aan den dijk van den Adreana Theodorapolder is een flesch aan gespoeld, waarin zich een briefje bevond met den volgenden inhoud: „Golf van Bis- caye, 24 Februari 1923. Verlaten zinkend schip. Red ons a.b. s.s. Dedchiff. (w.g.) dc Boo." September regenmaand. October is gelukkig met droog weer be gonnen. 't Mag ook wel. Geconstateerd is, dat in de laatste zeventien jaren te Amster dam maar één September-maand is ge weest, die natter was dan deze. Onveilig strand. Het strand zal Donderdag en Vrijdag onveilig zijn tot Katwijk, wegens schieten met geschut van 10 tot half 3 uur. Het strand zal eerst dan weer voor het publiek toegankelijk zijn, als de vlaggen, de onveiligheid aanduidende, zijn ingenomen. Buitenl. Berichten Treintunnel ingestort. 7 personen omgekomen? Uit Richmond (Virginia) wordt gemeld: Het Westelijk gedeelte van een tunnel bij de Chesapeake-Ohio Spoorweg is ingestort Op dat oogenblik bevonden zich 50 perso nen in den tunnel en men vreest dat ve len zijn omgekomen. Een Renter-telegram uit Richmond meldt nader, dat alle arbeiders, op zeven na, zich gemeld hebben. Vele der overlevenden hebben fracturen bekomen. Een priester vermoord. Vier onverlaten hebben te Valencia een priester gedood die uit een rijtuig stapte om een bedrag van 1000 peseta's af te dragen. De daders verwondden den koet sier ernstig. De aanvallers zijn gearresteerd. Kerkbrand te Rome. In de kerk Santa Maria in Gampitelli te Rome, heeft een brand gewoed. De kap van het dak is ingestort. Daar echter het gewelf stand hield, is de kerk verder wei nig beschadigd. De oorzaak van den brand is vermoedelijk kortsluiting. (De kerk was in 1656 uit dankbaarheid voor het verdwijnen der pestziekte ge bouwd en bezit een kostbaar Mariabeeld uit de 12de eeuw). Brandstichtingen in Kent. Na den brand bij de Vickersfabrieken zijn in bet graafschap Kent nog eenige geheimzinnige branden voorgekomen, waardoor enkele boerderijen in de asuh zijn gelegd. De politie vermoedt, dat men hier met brandstichting te doen heeft en nog wel door krankzinigen. De boeren zelf hebben een bewakingsdienst ingesteld. Te hooge belasting. In Karlsruhe zijn dezer dagen een mil- lioen sigaretten verbrand. Het ging ora een partij goedkoope sigaretten, die van wege de belasting met banderollen voor zien' moesten worden. *Daar de kosten daarvan hooger zouden zijn dan de siga retten konden opbrengen, stelde de eige naar voor ze gratis aan de soldaten, werk loozen, oorlogsverminkten en politie uit te deelen. De belasting-autoriteiten wilden van deze plannen echter niet hooren en nadat eenige beambten verscheidene ma len bezig zijn geweest om de sigaretten te tellen, werden ze door den fiscus verbrand Letteren en Kunst Bernard Verhoeven. „De Nieuwe Eeuw" bericht het aftreden van Bernard Verhoeven als medewerker voor kunst en letteren aan dit wekblad. Max van Poll schrijft namens den re dactieraad: „Onze hooggeachte medewerker, de heer Bernard Verhoeven, die op zoo zeer ver dienstelijk en alom gewaardeerde wijze sedert ruim VA jaar de rubriek Kunst en Letteren in ons weekblad verzorgde, is be noemd tot hoofdredacteur van het nieuwe Katholieke dagblad, dat te Arnhem gaat verschijnen. Hadden wij aanvankelijk ge hoopt, dat zijne werkzaamheden hem nog zouden vergunnen min of meer geregeld te blijven medewerken aan de verzorging dezer rubriek, het is al spoedig gebleken, dat zijn nieuwe journalistieke werkkring geheel beslag op hem legt, zoodat hij de geregelde medewerking aan ons weekblad moet opgeven. Onze lezers kunnen dit niet levendiger betreuren dan wij het doen. Mo ge liet onzen ijverigen medewerker gege ven zijn de lasten van het journalistieke vak langen tijd eervol te dragen en in zij nen nieuwen werkkring Godegevallig werk zaam te zijn! In verband met de bedendaagsehe, groo te bewogenheid in de republiek der lette ren zal de keuze van een nieuwen mede werker voor „De Nieuwe Eeuw" waar schijnlijk wel eenigen tijd in h slag ne men, zoodat de rubriek Kunst en Letteren eenige weken in gewijzigden vorm zal ver schijnen." In^ezon^en Merfedpp'rn. WRIJFWAS vloeren en meubelen voor De heerlyhe zuivere ter-- pentynwas van de Erda! g fabriek te Amsterdam S Brengt Zonneglans en Dennengeur in tluisl IAKC- EN TUINBOUW INTERNATIONALE KAASCOMMISSIE. De Internationale Kaascommissie, inge steld op liet wereldzin'velcongres in Ame rika in 1923. heeft, blijkens het officieel orgaan van den F. N. Z., op 15, 16 en 17 September te Bern vergaderd. Vertegen woordigd waren Duitschland, Engeland, België, Finland, Frankrijk, Hongarije, Noorwegen. Nederland, Oostenrijk, Zwe den en Zwitserland. Afgevaardigden van Nederland waren dr. A. J. Swaving, inspec teur van het zuivelwezen: dr. F. E. Postliu- mn, voorzitter van den F. N. Z. en Gr. J. Blink, secretaris der Vereeniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne. Behandeld werden de volgende stellingen: I. De van hef oorspronkelijke land van bereiding afgeleide namen van kaassoorten, zooals Emmenthaler, Gouda, Edammer, Cheddar, Camembert en dergelijke, mogen zonder verdere toevoeging alleen voor de in het land van oorsprong bereide baas gebezigd worden. Voor namaaksels, be reid in een ander land, moet de nanra-aan- duiding zoodanig worden aangevuld, dat het land van bereiding hieruit na te gaan is, bijv. op de volgende wijze: Amerikaan- sche Sohweizerkase, Canadeesche Cheddar, Noorsche Edammer, Deensche Camembert, enz. II. Ter doorvoering van hef onder lo. bedoelde principe moeten ambtelijke voor schriften gegeven worden, welke de aan duiding van de herkomst van de kaas, als mede de soort-aanduiding, voor facturen, consulaire nota's, douaneverklaringen, verkoopoffertes, enz. verplicht stellen. Bo vendien moeten de officieole garanliemer- ken. voor zoover ze vnor bepaalde kaassoor ten in sommige landen zijn ingevoerd, in den internationalen handel als bewijs van oorsprong erkend worden. III. Voor de onderscheiding van dc be paalde kaassoorten met betrekking tot het drogestof-gehalte, vetgehalte, enz., zijn de in de landen van herkomst geldende bepa lingen beslissend. IV. Klachten omtrent kaasleveringen in den internationalen handel wegens het niet voldoen aan de voorgeschreven samenstel ling kunnen alleen dan in behandeling worden genomen, wanneer de analysen volgens uniforme methoden zijn uitge voerd. De internationale baascommissie heeft tot taak, de onderlinge overeenstem ming in de wijze van monster nemen en der methoden van onderzoek zooveel moge lijk te bevorderen. Deze stellingen waren van tevoren aan de verschillende nationale comité's van den Internationalen Zuivelbond of andere sa menwerkende groepen in de verschillende landen ter bespreking voorgelegd. Met de punten I, II en IV kan het Neder- landsche comité zich vereenigen, maar het achtte het beter, punt IJl nu nog niet te behandelen, doch dit uit te stellen tot het internationale zuivelcongres, dat in Mei 1926 te Parijs zal worden gehouden. In- tusschen kunnen kan de opvattingen der verschillende landen ten aanzien van de vetnormen in de verschillende kaassoorten en de voor de volvette kaas te stellen garan ties verzameld worden. Een sub-commissie der internationale kaascommissie zou er mede kunnen worden belast, deze aangele genheid voor te bereiden. Stelling I werd na langdurige gedachten- wisseling aangenomen, met de volgende, daarop door Frankrijk ingediende amende menten: a. De naam eener kaassoort mag alleen als aanduiding der naraaakkaas gebruikt worden, wanneer de betreffende kaas van dezelfde mdksoort gemaakt wordt als dit in het land van oorsprong bet geval is. b. Het étiquet van een nagemaakte kaas mag niet in de faal van het land van oor sprong zijn of afbeeldingen bevatten, als deze klaarblijkelijk de koopers op een dwaal spoor kunnen brengen. Stelling II werd na een redactiewijzi ging (in plaats van „ambtelijke" te lezen: door de regeeringen)' eveneens aangeno men. De stellingen III cn IV werden aange houden tot bet eerstvolgende internationa le zuivelcongres. Tot voorzitter der sub-commissie, die deze stellingen nader in studie zal nemen, werd dr. Swaving benoemd. Op voorstel van dr. Swavine werd be sloten, de genomen besluiten mede te deelen aan hef Bureau Permanent van den Inter nationalen Zuivelbond. met verzoek, deze verder te behandelen, zoo noodig nader uit te werken en aan te bevelen aan de ver- schiDende regeoringen. Eieren naar Engeland. Het weekblad „De B K. Boerenstand" meldt, dat tegen 13 October de belangheb bende vereenigingen hier te lande zijn uit- genoodigd tot een bespreking onder leiding van de directie van den landbouw in ver band met het Engelsche wetsvoorstel tol wijziging van de Merchandise Marks Act in dien zin, dat in de toekomst do in Enge land ingevoerde eieren de aanduiding van het land van herkomst zullen moeten dra gen of althans een aanduiding waaruit blijkt dat hol buitenlandsche eieren zijn KATWIJK AAN DEN RIJN. Jubileum van dr. Huettng. Katwijk in feestdos! Was het 31 Augus tus geweest, inwoner en vreemdeding zou den geweien hebben, waarom al die vlag gen, waarom 's avonds die muziek. Nu het echter 1 October was, moest de vreemde ling wel vragen waarom, doch de ;nwo- ner was in slaat dadelijk antwoord te ge ven: „Onze dokter Hueting viert feest". En 't is een feestdag geworden! Reeds vroeg in den morgen waren vlaggen uitgestoken, waren in 't huis van den dokter bloemen neergezet, doch de tram van half lien lad een extra bloemenwagen voor al de hloem- stukken die in 't huis van den jubilaris een extra plaats moesten vinden en heb ben gevonden. Om twee uur had de officieele huldiging plaats. Het comité begaf zich naar hel doktershuis, waar ook reds vele vrienden waren. Toen de jubilaris met zijne eolil- genoote was binnengeleid nam in de eer ste plaats de burgemeester, eere-voorzitler van het comité, het woord, om hem harte lijk geluk te wenschen met dezen blijden feestdag, waarop de gedachten zeer zeker een wijle in hel verleden zullen vertoeven. En dan is er ruime dank en slof voor bet vele goede dat God in de 25 jaren heeft gegeven. Even werden aangestipt de „don kere wolken", die zich samen pakten, toen de jubilaris ernstig krank naar Leiden werd vervoerd, doch geheel hersteld mocht hij in Katwijk terugkeeren, om zijn arbeid met energie te hervatten. Ook als goede „buur" werd dokter gefeliciteerd en spr eindigde met den wensch, dat God nog vele jaren mocht toevoegen aan den loop baan. Thans kreeg de heer Eerdbeek. de voor zitter van het Comité, het woord, die in zeer hartelijke woorden den dokter de ge- lukwenschen aanbood namens de patiën ten en vrienden. Was den wenscb van den jubilaris geweest dezen dag onopgemerkt te laten voorbijgaan-, spr. hoopt en ver wacht, dat, als deze dag ten einde is, de dokter zal zeggen: „Zoo is bet goed ge weest". Hij dankt den jubilaris voor alles wat hij is geweest voor zijne patiënten, voor het volle medeleven met de kranken, voor het steeds klaar slaan ook al is bet nacht, voor de goede raadgevingen, en spreekt den wensch uit, dat „onze dokier Hueting" nog lang in ons midden zijn praktijk mag uitoefenen. Daarna gaat hij over tot het aanbieden van de geschenken. Een er van zij hier genoemde, omdat dit de patiënten ten goede komt. 't Is een mi croscoop, die de voorwerpen 1800 maal vergroot. Met een geestige toespraak werd deze overhandigd, evenals de andere ge schenken, en gelukkig werd de „dokters- vrouw" ook niet vergeten, want ook haar komt een deel van de hulde toe, daar zij haar man krachtig heeft bijgestaan, vooral ook tijdens de zooeven genoemde krank heid. Met een „leve de dokter" en na een hartelijke handdruk aan den jubilaris en jubilaresse verlaat de voorzitter zijn „spreekplaats" die thans wordt ingenomen door prof. Gorter uit Leiden, die als Voor zitter van de afd. Leiden der Mij. tot be vordering van de Geneeskunde, eenige hartelijke woorden tot den jubilaris richt. Na dezen spreekt ds. Meijering namens de T.B.C.-vereeniging te Katwijk, dan de heer Rijken, die als „vader" van de 178 kinderen, in 't Zeehospitium" verpleegd, met den heer v. d. Berg uit Rotterdam is overgekomen en „moeder", mevr. dr. van Dorp, hebben gevolgd naar 't doktershuis Zoowel ds. Meijering als de heer Rijken voelen zich gedrongen woorden van dank te spreken voor al hetgeen de jubilaris heeft gedaan in het belang van de T B.C.- vereeniging en de kinderen in 't Zeehospi tium. Beiden laten hunne toespraken ver gezeld gaan van een passend geschenk. Als de heer Raadsveld nog een kort woord heeft gesproken namens de commissie tot wering van schoolverzuim, waar den ju bilaris ongeveer een kwart eeuw voorzitter van is, neemt deze zelf het woord, om te danken. Dit danken viel den dokter niet gemakkelijk. Het gemoed was te vol. De woorden die gesproken werden, men voelde het kwamen uit den diepsfen grond des harten en het ontroerde allen toen de dokter verklaarde, dat hij wel ge tracht heeft zijn plicht te doen, doch, op een moment als «evoelt daarin tekort te zijn geschoten Wij zeggen: „Gu zoo voort doktor, en niemand zal u verwijten uw plicht niet te hebben gedaan". Hij eindigde met den wensch, dat God hem nog maft sparen om zijn werk te kunnen verichten. Aan den eenen kant was het goed, dat dit officieele gedeelte %vas afgeloopen,want kamer en gang stonden thans vol men- schen. Serre en tuin konden er heel wat bergen 'I was heerlijk zomerweer en wij kunnen zeggen, dat dokter, mevrouw en de familie tot half vijf voortdurend handen hebben moeten drukken Tijdens deze receptie verschenen nog afgevaardigden van de Bouwvereeniging, van de Gezondheidscommissie, van ..De Verpleging" te Katwijk aan Zee, een de putatie uit de leeraren, maar ook uit de leerlingen van het St Willibrordus Colle ge, „Ziekenzorg" uit Valkenburg, die bij monde van hunne Voorzitters de hartelij ke gelukwonschen brachten en woorden van dank spraken, meestal vergezeld van een- blijvend aandenken. De Chr. Meisjos- vereeniging te Katwijk aatf den Rijn meen de geen afgevaardigde te moeten zenden, maar in haar geheel den jubilaris en zijne echtgenoote te moeten compli men toeren. Ook deze bleef niet achter in liet aanbie den van een geschenk Voor men het huis verliet, werd men verzocht iets te gebruiken, zijn naam te plaatsen in een receptie-album en de ca- denux te gaan bezichtigen. Om vijf uur kreeg de familie even rust. doch om zeven uur was het er al weer ever druk, ja nog drukker dan des 's middags Als we alleen maar vormeiden, dat het re- ceptieboek de handteekeningen bevat van 632 mensclien en er nog velen voorbij zijn geloopen, dan mogen we gerust veronder stellen, dat in vier uur ongeveer 900 per sonen den dokter en zijn vrouw zijn ge passeerd. Toen om negen uur het huis zoowat vrij was, ging de deur open en verscheen de Harmonie. De familie natuurlijk op de stoep en daar klonken de eerste tonen van het corps, waarvan de jubilaris eere-Voor- zitler is. Nadat eenige nummers gespeeld waren, werden zij namens den dokter, bij monde van den heer Raadsveld bedankten uitgenoodigd om naar binnen te gaan. Fa milie en eenige commissieleden en muziek bleef nog een poosje gezellig bijeen, harle- lijke woorden werden nog door verschil lende personen, van wie we alleen noemen den voorzilter van de muziekvereen, den heer D. Minnee, gesproken, vuurwerk werd ontstoken en na een hartelijk woord van dank door den dokter aan allen die hadden medegewerkt tol het maken van dezen dag, voor hem, zijne gade cn kin deren tot eon onvergetelijke dag, ginpen allen welvoldaan huiswaarts. "Wij willen uil dezen laatsteh speech van den dokDr, nog even releveeren de woorden gericht tot den heer W. van Roe ien Gz., die ook zijn zilveren jubileum vier de als bode bij hem. Wij mogen aan het einde van ons verslag wel zeggen: ID'1 doklersfeest is geweest een gemeentefeest" Katwijk-Binnen en Katwijk aan Zee, deel den er in, cn de „mutsen" waren getuigen hoeveel vrouwen van onze visschers een tocht naar Katwijk-Binnen er voor over hadden. Mogen we dit verslag besluiten niet den wensch en bede: „Dokter, Mevrouw; „God geve, dat het Zilver eenmaal door Goud worde vervangen!" Andere jubilea. Het was den lslen October wel een ware feestdag te Katwijk- Binnen; niet alleen jubileerde „onze dok ter", maar ook den heer A. van Klaveren was in het „zilver", doordat hij 25 jaar was getrouwd,iets wat natuurlijk wel moor gebeurd en niet altijd in de pers wordt vermeld. Maar onze Harmonie koj het toch ook niet nalaten, nu ze den dokter een serenade had gebracht, ook bij den beer van K. eenige. nummers ten gehoore te ge ven. Ook hier moesten de muzikanten even binnen komen om ..op te steken". En nu men toch eenmaal op pad was en de „stemming" er goed in zat, moest men oak nog een anderen jubilaris een serenade brengen, n.l. oen heer D. Haasnoot, die 25 jaar bij zijn patroon Zwanenburg in dienst was. Ook hier werden eenige nummers ten gehoore gebracht.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 11