I ill HM, total 33, LODEN Telefoon a tïïGEZGSOE" ESEBEDEELtHfi. Gezeliig Intérieur Prima Consumptie RESTAURANT BEN GEHEELEN DAG. Zaterdag en Zondagavond Huiskapel, onder leiding van J. NOORDANUS Jr Voortreffelijke Keuken i'SJO Billijk Tarief gemoenteraa9 van EopTorvmiTe nm a?- achaffing van den zomertijd. De gemeenteraad van Leens (Gron.) be tuigt ook instemming met dit adres. Ook de gemeenteraad van Berghem heeft zulks gedaan. Koninklijk bezoek aan Noord-Brabant. De 's-Hert. Crt verneemt, dat H. M. de Koningin, vergezeld van H. K. H. Prin ses Juliana, waarschijnlijk het volgende jaar een officieel bezoek zal brengen aan de provincie Noord-Brabant. Jhr. E. W. E. Bicker, t In den ouderdom van 49 jaar is na een langdurige ongesteldheid te Diemen over leden Jhr. E. W. E. Bicker, in leven bur gemeester aldaar. Jhr. E. W. E. Bicker werd den Sen Januari 1903 benoemd tot burgemeester van Diemen. UIT PE RRBGEVIHG HILLEGOM. Be aanbesteding der kerk. Men ver zoekt ons de aandacht er op te vestigen, dat wegens het niet verschijnen van ons blad op morgen, Zaterdag 3 October, de advertentie aangaande de aanbesteding van het bouwen eener R.-K. Kerk te Hille- gom heden in plaats van morgen geplaatst is. de, naar Alphen aan den Rijn M. M. Veelenturf, zonder beroep, naar Den Haag K. M. Rijnbeek, zonder beroep, naar Bloemendaal J. M. Rijnbeek, zonder be roep, naar Bloemendaal A. L. D. Klein, zonder beroep, naar Gouda G. J. van der Monde en gezin, stationschef, naar Utrecht G. Groenendijk, electricien, naar Mijdrecht L. den Blijker en gezin, ma chinist, naar Zwammerdam C. J. de Jong, dienstbode, naar Zwammerdam. Gevestigd: B. G. van der Beek, ar beider, van Zegveld G. J. van Kampen en gezin, straatmaker, van Zwammerdam Wed. A. Weerdenburg en gezin, zonder beroep, van Zwammerdam A. van den Bosch, zonder beroep, van Zwammerdam. ACAOEEftiE-NlEUWS Al is een kerkgebouw nog zoo beperkt van omvang, voor de Katholieken is het een Godswoning. Deze eerst-stieenlegging wil zeggen, dat God ook hier voor den nietigen en dik wijls ondankbaren mensch zich zal gaan opofferen in de H. Mis en spreker herin nert hierbij aan de woorden van den H. August mus: Het kruis is de boom, waar aan de schoonste vruchten groeien en de Altaren zijn de schalen, waarin zij worden aangeboden. Deize eerste-stieenilegging bet eekent een nieuw huis, waarin allen, die er om vro- gen, sleun en troost kunnen vinden. Voor ons Katholieken is zij een rustplaats voor de vermoeiden door de zorgen van het le ven, een ziekenhuis voor degenen die ziek zijn van ziel. een kweekplaats van edel moedigheid, deugd en volmaaktheid. Van d'it huis mag gezegd worden, dat het is een Domus Dei et porta Oaeli en ons wederwoord luidt: Quam dilecta tabenia- cula tua Dom ine virt uturn: hoe aange naam is ons het verblijf in uw woonten1- ten, Heer der heerscharen! Spr. brengt vervolgens dank aan den Hoogeerw. Pater Provinciaal. Nog slechts drie weken den zwaren taak der geheele Nederlandsche provincie op zijn schou ders hebbend, durfde men bezwaarlijk ho pen, dat Zijn Hoogeerw. aan het verzoek zou kunnen voldoen. Des te hooger wordt het echter op prijs gesteld, dat aan het verzoek is voldaan. Dit is, naar spr. meent, de eerste publie ke functie, die zijn Hoogeerw. in zijn nieuw ambt vervult en spT. uit den wensch, dat vele priesters in deze nieuwe kerk kracht en sterkte mogen vinden, om uit te gaan ter prediking en z:élzorg in den omtrek. Spr. uit tevens den wensch, dat Zijn Hoogeerw. veel moge zien van de vruchten, die dit nieuwe bedehuis zal af werpen tot eer dier Serafijnsche provincie en tot heil der zielen. Spr. brengt vervolgens dank aan den Zeereerw. pastoor Crombag, die de vele voorbereidende werkzaamheden tot stand bracht. Spr. vraagt zich af, hoe zulks ge beurd is. Arm kwam hij hier, maar zoo dikwijls Zijneerw. lanes den Haagweg kwam. bad hij, zooals hij bij de inwijding der kapel meedeelde, een stil gebed, dat n.l. hier eens een klooster en kerk zouden verrijzen. Dat gebed heeft het geld gesla gen uit dé beurzon der weldoeners. Vervolgens brengt spr. dank aan dege nen. die de fundamenten der nieuwe kerk hebben gelegd. Die weldoeners hebben zich ongetwijfeld een warme plaats in het God del'jk Hart veroverd. Eindelijk brengt spr dank aan degenen, die door hun aanwezigheid blijk van be langstelling gaven en vraagt allen een steentje te willen bijdragen ter voltooiing van de kerk. Tenslotte brengt spr hulde aan d;e ar chitecten en uit den wensch, dat de aan nemers met. bekwamen spoed zullen arbei den om hei gebouw spoedig gereed te doen zijn. PROGRAM 3 OCTOBER. Hier vol ge een kort resumé va.n het pro gram van morgen. 7 uur v.m. Reveille van het stadhuis. 8 uur v.m Koraal-muziek v d. Werf- park, 8uur v.m. Reveille door de stad. 810 uur v.m. Uitdeelimg haring en wittebrood 9M uur v.m. Japansch Dagvuurwerk. Aalmarkt. uur v m. Intocht muziek-corps Goulmv en Baar. 121 uur n.m. Concert Hoogen Rijn- di ikWilhelminaibrug. 12 uur v m. Bijeenkomst van die deelne mers aan den optocht. 1 uur n m. Ballon-ops'ijging. Nieuwe Beestenmarkt. 1 uur n m. GTOote nationale reclame optocht. 7** uur Cabaret-avond. Stadsgehoor zaal. 161-* uur Vuurwerk. Verder 's morgens bespeling carillon, heel den dag ver make1 ijkhed en op het feestterrein Schuttersvel, concerten, enz. Het publiek op 3 October. Medewerking verzocht. De Commissaris /an Politie verzoekt on9 de volgende wenschen kenbaar te ma ken: dat geen publiek met den optocht mede- loopt: dat tijdens den optocht geen publiek op de bruggen of tegen brugleuningen plaats neemt; dat ieder zich houdt aan de bevelen der politie: dat al het mogelijke wordt °edaan om hot schrikken van paarden, hij den op tooi/1 aanwezig, te voorkomen: dat de weg voor den optocht behoorlijk wordt vrijgehouden, waardoor ongeluk ken, zooals aanrijdingen, worden voorko men; dat het publiek vóór of tijdens bet. af steken van het vuurwerk zich niet mag ophouden op het terrein van de Hnar- lemsrhe Tram. do daarach' gebouwde remise, de spoorwegovergang en brug: dat het sluitingsuur der cafó's is be paald op 2 uur Zomertijd. Pc S/rsis HulpiVsesf op 3 C.tober. Haar wij vernun-eD zijn voor 8 October ft.is. door den Geneeskundigen Dienst vol gende voorzorgsmaatregelen getroffen: Van 112 uur zullen op liet speelter rein aan den Hoogen Rijndijk een genees heer en een verpleegster aanwezig zijn, met een brancard en verbandmiddelen. Van 1 uur 's Tniddags tot 1 uur 's nachts zal in de school aan het Schutters veld een hulppost gevestigd zijn, bestaan de uit een geneesheer, een verpleegster, twee brancards en verbandmiddelen. Het Postkantoor op 3 October. Het Postkantoor en het wijkkantooi Heerengracht alhier worden op 3 October a.s. te 1.30 's namiddags voor het publiek gesloten. Busrechthouders kunnen hun correspon dentie na sluiting ten postkantore afhalen tot 7.30 n.m. (ingang door de poort aan de Bloemmarkt). Er vinden twee briefpostbestellingen plaats n.l. te 7 uur v.m. en 6.30 n.m., als mede één pakketpostbestelling te 9.80 vm. De bijbussen worden gelicht ten 7.50 v. m., 11 v.m. en 7.20 n.m. Invordering van quitanlie blijft dien dag achterwege. Wetenschappelijke lezingen over het Katholicisme. Evenals het vorige jaar zullen ook ge durende dezen academischen cursus van wege het comité tot bevordering van de kennis van het katholicisme wetenschap pelijke lezingen worden gehouden, waar in prof. P. J. Verhaar, hoogleeraar in de leerstellige godgeleerdheid aan het groot seminarie te Warmond, èoowel van psy chologisch als van dogmatisch standpunt de R. K. levensbeschouwing en geloofs- practijk in haar wezen zal verklaren. De lezingen zullen worden gehouden in het academiegebouw Kloksteeg 23 en wel Donderdag 29 October, 12 November, 26 November, 10 December, 28 Januari, 11 Februari, 25 Februari en 11 Maart. Het St. Antonius-Paironaat. De derde en laatste der drie huldigings- avonden door het St Anionius-Patronaat ter eere van pater v. Lubeeks zilveren Ordefeest georganiseerd is ook uitnemend geslaagd. De belangstelling was gisteravond weer zeer groot. En er is andermaal heel goed gespeeld en gemusiceerd. Wij zouden haast neigmg gevoelen om spel en muziek te gaan bespreken, maar na ons uitvoerig versa'lg van den Maandag-avond moeten wij kort zijn. Alleen: Hoe geestig samen gesteld en hoe zuiver eb mooi gezongen het lied op Pater v. Lubeek en zijn patro- naafsscbapen. Moge steeds meerderen er toe gebracht worden om een patronaatsschaapje te wei den! Pater v. Lubeek dankte aan het einde van den avond allen nog eens echt harte lijk, in 't bijzonder een woord van dank richtend tot mevr. Heydeman-v. IJlden, die de leiding van het mosicale gedeelte heeft gehad. Zilveren jubileum L. Bienen. Zooals wij reeds eenige dagen geleden meldden, herdacht gisteren de heer L. Bienen Sr. den dag, waarop hij 25 jaar geleden, benoemd werd io't directeur der sociëteit Minerva". Dé heer Bienen neemt in de studenten wereld een te voorname plaats in, dan dat dit heuglijk feit onopgemerkt voorbij zou kunnen gaan. Re ede ia de morgenuren werd de jub- laris verrast door een slroom van tele grammen, brieven en kaartjes uit allé oor den des lands: het beste bewijs, dat zijn werk thans nog door de oud-studenten ge waardeerd wordt. Boyend;en werd de heer Bienen 's mor gens in Z'jn woning reeds gecomplimen teerd door den president der Commissie van Orde en Vertegenwoordiging, den b°e B. Ph. Harinxma thoe Sloo^n en den praeses der Commissie van Beheer, mr. Tieleoaius Kraythoff. 's Middags had in de Commissiekamer de officieele ontvangst plaats. Na. ontvangst van den jubilaris en ziin familieleden door bovengenoemde Com missies. werd allereerst het woord gevoerd door den heer Harinxma thoe Sloot en. Spr. dankte den heer B:enen in de eerste plaats voor de h'jzondere toewiiding, in deze viif-en-twintig jaren steeds door hem betoond. ..Het is niet alleen uw werk a's di'-po- teur. aldus spr. dat wij waardeeven. m.aar ook uw persoonl:ike hopdarreheden worden door de to rim van het L. S. C. op hoogen prijs gesteld. Hef bestuur der sociëteit AT :n er va" heeft derhalve niet he'er gemeend te kun nen doen. dan u deze envelonne met in houd te overhandigen als blijk van waar deert n0- voor den omvangrijken arbeid. door u steeds in hef be'ang der soc:efe'f „M'Uerva" verricht." Namens genoemde Commissies bood spr hem noe een fraaie, zilveren sigaren doos aan, waarna hij besloot met den ju bilaris nog tal va.n jaren als directeur toe te wenschen. De recenlie. d:o in de leeszaal plaats had. door de talr'jke bloemstukken in een schitterenden bloementuin herschapen, werd zeer druk be-zocht: niet nvnder dan 179 personen kwamen den heer Bienen persoonlijk gelukwenschen. Onder deze merkten wo o.m. op den bur gemeester jhr. mr dr N. C. de Gij sol aar, een vertegenwoordiger van hei Hoofdbe stuur dér Horeeaf, eenige vertegenwoordi gers der afdeel:ng Lelden van genoemden bond, waarvan de heer Bienen het. voorzit terschap belycedt, die hem nam pus de Leidsrlie afdeel ;ng een hord van Deltsch aardewerk aanboden benevens eenige* de putaties van don Patroonsbond en leve ranciers. 's Avonds werd dem jubilaris door de Commissies van Beheer en van Or dé en Vort er en woed i g: n g benevens vele oud- éommissl/öléden een diner aangeboden, GEftüEE^TLLIJKE AANKONDIGINGEN GEMEENTE-SECRETARIE B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat de bureaux der Ge meente-Secretarie en van den Gemeente ontvanger op Zaterdag 3 October a.s., den geheelen dag zullen zijn gesloten en dat het bureau van den Burgerlijken Stand op dien dag slechts zal geopend zijn van dea voormiddags 910 uur. Leiden, 2 October 1925 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. STEDELIJK MUSEUM „DE LAKENHAL" B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat het Stedelijk Museum „De Lakenhal" op Zaterdag 3 October a.s: den geheelen dag zal zijn gesloten. Leiden, 2 October 1925 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Aanschaffing van leer- en hulpmiddelen en toestellen voor het onderwijs in lichamelijke oefening en van schoolmeubelen. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis: I. dat de Raad dier gemeente in zijne openbare vergadering van den 28en Sep tember j.l. besloten heeft: a. medewerking te verleenen aan het be stuur der Gereformeerde Schoolvereeni- ging alhier, voor de aanschaffing van schoolmeubelen en van toestellen voor het onderwijs in lichamelijke oefening, ten be hoeve van de onder zijn beheer staande school aan de Lusthoflaan en aan het be stuur der Roomsch-Katholieke Parochiale Jongensscholen onder R. K. PaT. Kerk bestuur voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de inrich ting van het gymnastieklokaal der school aan het Rapenburg 48; b. vast te stellen een suppletoiren be- grootingsstaat, groot 2900, ten einde ons College in staat te stellen de benoodig- de golden te zijner tijd ter beschikking van de genoemde schoolbesturen te stellen. II. dat binnen dertig vrije dagen, te re kenen van kedeD af, ieder ingezetene en elk der voornoemde schoolbesturen, ieder voor zooveel hem betreft, van het sub Ia bedoeld besluit bij Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland in beroep kan komen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgern. VAN STRIJEN, Secretaris Katholieks flgenöa LEIOEN Maandag. „St. Augustinus", „Eigen Huis", te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken, wordt van Maandag 27 September tot en met Zaterdag 3 October a.s. waargenomen door de apoth. van den heer G. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. Zondag 4 October nemen waar de apotheken van de hoeren P. du Groix, Ra penburg 9, telef. 807 en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502. Van Zaterdagavond 8 u tof Maandag morgen 8 uur nemen de volgende huis ari sen den dienst waar: Dr. J. Bruning, Rapenburg 59, Tol 605. Dr. Schreuder, Plantsoen, Tel 301 Dr. Niemer, Stationsweg, Tel. 506 Dr Ve^i"---rgrM R4. Tol 617 waarbij tevens het feit herdacht werd. dat 25 jaar geleden de sociëteit m eigen be heer werd genomen. Rest nog te ver me1 den, dat ter eere van den jubilaris den geheelen dag van liet sociëteitsgebouw de vlaggen uithingen. De Leidsche Winkelstand. De zaak der firma Meijers, Haarlem merstraat 96—98—100, heeft een belang rijke uitbreiding ondergaan doosdat de firma eigenares is geworden van het pand Haarlemmerstraat 113, waarin vroe ger gevestigd was de slagerij der firma Taverne. In de oude zaak. vond hot arti kel dekens, bedden en wiegen achter in den winkel een plaatsje en de etalage- ruimte liet niet toe veel van dit artikel naar voren te brengen. Het vrijkomen van pand 113 aan de overzijde werd thans benut om ook voor dit artikel een goedé' plaats in te nemen. Die gelegenheid is thans ruim voldoende en door een kleine verbouwing, onder leiding der fa Kraan en Groenewegen verricht, zijn thans een tweetal flinke toonkamers met verkoon- ruimte verkregen, waarin de diverse ar tikelen voor het a.s. winterseizoen goed tot hun recht komen. Een flinke electn-| sehe verlichting is bovendien aange bracht, zoodat het niet anders kan of de aandacht van den voorbijganger zal er door getrokken worden. De burgemeester heeft afgewezen he' verzoek van de melkhandelaren om op Zondag 4 October melk te mogen bezorgen. De melkhandelaren hadden gemeend, da» hoe goed en nuttig ook is het verbod oin op Zondag melk te bezorgen daarin voor deze keer wel 'ns zou kunnen worden ge dupeerd, omdat bezorging op Zaterdag avond 3 October, naar zij o.i. terecht op merken, heel bezwaarlijk zou zijn. Gisteravond hield het Muziekgezelschap „Orphens" een vergadering, waarin be sloten werd ter gelegenheid van hel jarig bestaan op 1 Augustus 1926 op ?ieD datum een concours te houden. Het gezelschap vertrouwt op den «|eu der ingezetenen te Leiden te mogen kenen. Het secretariaat van de feesleomnuss is gevestigd S'adshouderslaan 17, alluer< NIEUW-VENNEP. Brand. Gistermorgen vroeg is brand uitgebroken op de groote boerderij van den landbouwer G. Weststeijn te Nieuw- Vennep. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan redden niet meer te denken viel. De auto-brandspuit van Heemstede was spoedig ter plaatse en slaagde er in een berg erwten en hooiberg en een gara ge te behouden. De bewoners, die zich ternauwernood konden redden, wisten de in den stal aanwezige paarden en eenige landbouwwerktuigen in veiligheid te bren gen. De inboedel ging geheel verlorc-n. De oorzaak der brand is vermoedelijk kort sluiting NOORDWIJK. Posterijen. Onbestelbare brieven en kaarten waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft van September: Mevr. S. v. Krieken, Haas trecht; Stuivenherg, 's-Gravenhage; H. Feninga, Bonanza; Mrs. R. H. Shears, Pa rijs; L. de Haan, Zandvoort; Henri Stau- fenberg, 's-Gravenhage; MacLm. Julia Al- lam, Brussel; Mevr. G. Boland, Lardal Norge; Fraul. B. Lehman, Munchen; E. Penard Auxerres, Ludwig Bchudges, Nor- derney; Rechtsanwalt Sehn, Grindelwald; Kees Fenes, Basel; fam. A. Vries—Ost, Sellen a. Rügen. Geboren: Gornelis z. van W. G. Hou- waart en N. van Duijn Maria d. van J. v. d. Wiel en L. A. Barnhoorn Cornelis Willem z. van W. F. Stork en Th. P. de Groot. Ondertrouwd: L. W. v. d. Zalm 27 j. en J. A. Weterings 23 j. G. v. Klave ren 30 j. en N. v. Duijn 26 j. Overleden: Levenl. aangeg. kind v. h. mann. gesl. van G. Plug en V. Verloop. TER-AAR. De veldwachter. Tot veldwachter in deze gemeente is benoemd de heer G. Snij ders uit Marken. Bij het heengaan van den heer J. Snijders, die als gemeente-veldwachter met pensioen den dienst gaat verlaten, zij ver meld, dat de heer S. van de 43 jaren dienst 38 jaren in onze gemeente heeft doorgebracht. Het is hekend dat de heer S. zich gedu rende al die jaren in de gemeente de ach ting van zijn medeburgers wist te winnen, door bescheidenheid en hulpvaardigheid en het stipt vervullen van zijn plicht als veldwachter. Dat hij nog lange jaren van zijn wel verdiend pensioen mag genieten, wordt hem bij zijn heengaan van harte toege- wenscht. Aardbeien. Bij de tuinder N. Hooger- vorst werd voor de tweede maal een flin ke hoeveelheid aardbeien geplukt. Het zachte weer heeft zeker hierop haar in vloed gehad. Geboren- Wilhelmus Bemardus Pie- ter z. van S. Overes en C. P. de Jeu. /ufonius Johannes z. v. M. v. d. Pagt en M .T. van Tol. Gehuwd: P J. Kempers 27 j. en E. C. van Smoorenburg 24 j. Inrezontie'' Mededeeling NATION ALE BANKVEREENIGING ALPHENa/d. RIJN-ROELOFARENDSVEEN Alle Bankzaken 89S5 DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Nieuwe klok. Naar wij vernemen zal ook op de R K. Kerk een uurwerk aange bracht worden. Dit wordt geschonken door den heer A. de Vos, ter gelegenheid van zijn 25-jarige cchtvereeniging. Geboren: Helena, dochter van H van Eist en S. van Utrecht Aaltje, doch ter van T. G. Hamoen en G. Verheul. Overleden: Pieter Verboom 75 jaar wedn. van C. Verheul. Ondertrouwd: J. A. Jacobi 27 jaar en G A. van Renten 23 jaar G. J. Spij ker 23 jaar en I. M. A. van den Berg 22 jaar J. A Sturkenboom 23 jaar en J. M Moons 23 jaar T. Kv akernaak 51 jaar en A. TT T. van Wijngaarden l'l jaar S. Michielen 21 jaar en B. M. van Veen Ü8 jaar. l yestsokkem I. Smeding, (lienstbo- LEIDEN. Geslaagd voor het: Aanvullings Doctoraal examen Indisch recht de heer N. M. Vellinga (Utrecht); Staathuishoudkundig candidaatsexamen Indologie de heer J. W. Burger (Leiden) Camdi daafsexamen Rechten de dames C. B. Baasbank (Den Haag) en A. Bos man (Lei den). Bevorderd tot arts de heeren M. Katan (Schiedam); Th. Ign. J. M. Deelen (Til burg); tot semi-arts de heeren T. Bezemer (Wageningen), J. J. van Batenburg (Haar lem), S. Hoogerwerf (Vlaardingen). Bevorderd tot doctor in de Geneeskunde de heeren Willem Doorenbos, geboren te Middelburg wonende te 's-Gravenhage en Jan Harke Bolhuis, Officier van Gezond heid ie klasse Ned. Indisch Leger. Eerstgemelde promoveerde op proef schrift, getiteld: „Speciesassaineering en afleiding op dieren als bestrijdingsmaat regelen van Malaria in de Tropen", laatst genoemde op proefschrift, getiteld: „De biologische werking van primaire en se cundaire Röntgenstralen op Bacteriën". STADSNIEUWS KLOOSTERKERK DER PATERS FRANCISCANEN Eerste-steenlegging Pas is Leidens vierde parochiekerk ge consacreerd, of wij mogen mededeelen de plechtige eerste-stcenlegging wel niet van een vijfde parochiekerk, maar wel van een nieuwe kerk, een kloosterkerk der Paters Franciscanen, aan den Haagweg. In dit zich steeds uitbreidende stads gedeelte wordt de bouw van een nieuwe kerk met blijdschap begroet! Wij wenschen speciaal de Katholieken daar, maar ook heel Katholiek Leiden ge luk met deze nieuwe kerk. Gelukgewenscht ook de Franciscaner- Orde, wier zegenrijke arbeid gedurende eeuwen in Leiden verricht, nu weer een nieuw terrein wint. Katholiek Leiden heeft in den loop der historie aan de Francis canen zoo ontzaglijk veel te danken, en vindt nu een nieuwe reden voor dank baarheid. En vergeten mag hierbij niet worden een bijzondere gelukwensch aan Pastoor Crombag, wien met de bouw van deze kloosterkerk een hartewensch wordt ver vuld! Hier volge een verslag der plechtigheden van hedenmorgen: De plechtigheid der eerste steenlegging werd verricht door den Hoogeerw. Pater Regalatus Hazebroek, Provinciaal der Pa ters Franciscanen, geassisteerd door den Zeereerw. Pater Gohstantius Casteleyn. Bij de plechtigheid waren o.m. tegenwoor dig de Hoogeerw. Heer P. L. Dessens, de ken en pasfoor alhier, de Zeereerw. Hee ren Pastoors R. Crombag en Th. M. Beu kers. de Weleerw. paters L. Rooyen en A. J. M van don Donk en de Weleerw. Heer R M. A Nievoen v. D'jkum. Vele bewoners uit dit stadsgedeelte ga ven door hun aanwezigheid blijk van hun belangstelling. Nadat de gebruikelijke ceremorven. waarb'i de Zeereerw. Heer Pastoor Reu kers als cantor fungeerde, waren" verricht, werd de steen op ongeveer 75 <\M. hoogte ter linkerzijde van het hoofdaltaar beves- tigd. Op den s'"en staan de volgende woorden gebeiteld: Me posuit A. R. P. Regalatus Hazehroel: Min. Prov 2 October A. D. 1925 Toen de eerstie-steenlegging geschied was hield de pTaeses van het klooster, de Zeereerw. Rater Gonstantinus Gasteleyn een toespraak, waarin Zijneerw. er aller eerst op wees. dat bij deze voor dezen om- trék zoo gewicht're plechtigheid »m voor geheel Kn'holiek Leiden zoo verblijdende gebeurt en:s. bij hem als vanzelf gevoelens opwellen, die een u1.tweg zoeken naar buiten Gevoelens van dankbaarheid, allereerst aan God, daarnaast aan den Hoogeerw Pater Provinciaal, die z:ch bereid ver klaarde de' eerste steenlegging te willen ve'-richten. gevoelens van dankbaarheid ook jegens de velon. die de oorzaak z'jn. dat hipT een nieuwe kerk kan verreizen Sur. uit z'jn dank vooral aan God, die zoovel en zoo mild deed stemmen, om den bouw mogelijk te maken. P nk aan God, omdat •'•■e eerste-®4 on- lp",r:Tig bel'uk'iit een nieuw gpbc.uv voor God, waarin de Allerhoogste voor immer ziin intrek zal gaan nemen.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2