'danig verschieten en van (leernïs, 'dat er zooveel verloren werd. Maar bij de meesten zetten ze gewichten bij, en wenken hun maten, en doen er nog maar aandragen. En dansen in rij, door het huis, hand in hand, omdat die schaal beneden blijft, en niet omhoog wil, van dien zwaren dag. Met morgen- en avond gebeden en Mishooren, en Communie, en werkzaam zijn, en vriendelijk blijven, en op God denken over dag op 't veld, in de wei, en thuis, en overal En ook daarboven wordt gewogen, dag en nacht, altijd aan, zoolang de wereld staat. Van.uit de vier windstreken komen er daar aangegaan, op lange rijen; en daar zijn er die geen woord zeggen, en daar zijn er die lustig praten. Menschenlevens worden daar afgewogen, lange en korte. Vlug gaat het daar, vlug en nauw. En de naald blijft rechtop staan, of slaat over naar links of rechts. En de Engelen staan daar rond. Bedrukt kijken zij, als er zien weggaan, den donkere in. Maar kletsen in hun handen, als ze er zien -opgaan, hoogerop. Waar het Licht eeuwig schijnt. Getroefd. Het is een bekend verschijnsel dat de Hongaren en de Roemenen elkander niet bepaald vriendschappelijk gezind zijn. En zoo kon het gebeuren, dat een Roemeenscb generaal, die in een hotel te Boeda-Pest zijn intrek had genomen, bij de directie kwam klagen, dat de kellners. die hij in het Roemeensch aansprak, hem steeds in het Hongaarsch antwoordden. „Dat kunt u de menschen niet kwalijk nemen", meende de directeur zich te moeten verontschuldigen. „Zij kennen geen Roemeensch." „Heem dan een Roemeen in uw dienst", repliceerde de generaal. En de hotelhouder antwoordde heel vriendelijk; „Dat heb ik verleden jaar herhaaldelijk gedaan, maar het is helaas onbegonnen werk, want nauwelijks hadden wij den kerels een beetje lezen en schrijven bijge bracht, of hun werd aan een van uwe universiteiten een hoogleeraarsbaantje aangeboden. En dan was er natuurlijk geen houden meer aan." Kleurenblind. Reiziger: Hó, Groen, ouwe jongen! De ander: U vergïsT zïcE, mijnheer ik ben niet Groen, ik ben Zwart. Reiziger: Ach, natuurlijk, kerel ik ben kleurenblindl De kindermond. Mammie, vroeg kleine Elly, wat zijn toch eigenlijk die krinkels ln uw haar? Dat noemen ze golven, schat. Elly keerde zich om en keek ernstig naar haar vader. Toen klopte ze hem op zijn kale hoofd en zei: Mammie heeft de golven en u hebt het strand hè pappie? Niet zoo bedoeld. Welk soort sigaretten rook je ge woonlijk? Ik ben niet kieskeurig. Geef maar op wat je hebt. De vrouw. Dus de ruzie tusschen de jongelui is weer bijgelegd? Jawel, toen zij inzag, dat zo ongelijk had, heeft ze zijn excuus maar aangeno men. Als bij ons Heb je in het missie-blaadje gelezen, dat er in West-Afrika negerstammen zijn, waar de mannen pas na de huwelijks plechtigheid hun vrouwen leeren kennen? Nou, daarvoor hoef je anders niet naar West-Afrika te gaanl De stomme vlsschen. Zoontje: „Waarom zijn de visschen eigenlijk stom, vader?" Vader: „Och, domme jongen, als ze praten konden, zouden ze immers iederen keer, als ze 't deden, water in den mond krijgen." Een pessimist op de schoolbanken. ,,'t Wordt aldoor slechter op de wereld. Wat hadden -de scholieren bij de oude Grieken het toch goed; zij behoefden geen Grieksch en geen nieuwe geschiedenis te leeren en konden den schoonen tijd, dien wij daaraan moeten besteden, doorbrengen met gymnastische spelen. Achl wat zijn de schooljongens te beklagen, als er nog een paar eeuwen verloopen zijn." Goede raad. „Dokter, ik heb een ontzei tende ver koudheid opgedaan. Wat zal ik nemen?" „Wel, in de eerste plaats natuurlijk een zakdoek." Altijd koopman. Boekhouder: „Daar is een heer, die u verlangt te spreken." Patroon: „Hoe ziet hij er uit?" Boekhouder: „Nu, meer credit dan debet." Onder vriendinnen. Ik heb Fred niet gewild, toen hij voor het eerst een aanzoek deed. Neen, dat snap ik, daar was jij niet bijl Geen prettige ontvangst De dame kwam haastig bij den dot binnen. Dokter, mijn man is flauw geval' Hij was al 'n heele poos niet in orde' Waarom hebt u me dan niet eori geroepen? Zoolang hij nog bij zijn positie, was, wilde hij niet dat ik u zou ron- dokter! Hij de baas! Had jij niet aan je vrouw gP2( dat je niet meer thuis zou komen als zich het haar kort liet knippen? Ja. Maar ze heeft het toch gedaan, ni waar? Ja. En nou kom je toch nog thuisl Ja. Ik wil haar laten voelen, dal de baas ben! Voorkomen. Vriendin: „Maar Jol Ge ziet er v bedroefd uit en ge zijt pas vier weken trouwd." Joanna: „Ja, beste; maar 't was een ontgoocheling. Ik had er bij mijn nn op aangedrongen mij een nieuwen hoi te koopen en wilde juist flauw vallen, daar verbeeld je valt hij zelf flauw' Een compliment. Componist: „Nu, wat zeg je van nieuwe sonate?" Vriend: „Die speelt je geen menscli m UITSLAG VA.» DEN WEDSTRIJD. Met een woord vooraf. Lieve Kinderen, Nu zal ik jullie geduld niet langer op de proef stellen en zullen we samen eens even gaan praten en dan zien wie zooal de op lossingen instuurden en vooral wie do ge lukkigen waren. Het is zeker jammer, dat niet elk van U blij kan gemaakt worden met een mooi prijsje. Dat gaat nu eenmaal niet. Was ik millionair, dan liet ik een heelen auto vol, wat zeg ik, een heelen wagon vol prijzen aanrukken en dan wilde ik 210 blijde gezichten om me heen zien. Wat zou dat leuk zijn 1 Weet je wat? ik zal eens in de loterij spelen, wie weet of vrouwe For- tuna ook mij niet eens bijzonder goedgun stig is, vooral als zij weet, dat ik jullie al len ook van mijn prijs zou laten profitee- ren. Zoo zal ik doen en lukt het, dan geef ik den volgenden keer niet tien, maar tien keer tien, of desnoods twintig keer tien prijzen, al naar gelang het aantal deelne mers is. Nu dan! Of ik tevreden hen? Wat zal Ik zeggen? Het aantal is me wel meegevallen. Ik ontving 128 deelnemers en deelneem sters voor groep A., 58 voor groep B en 39 voor groep G, wat zeker te samen een res pectabel getal is. Ik heb nieuwe vriendjes ontmoet, laat ik liever zeggen, nieuwe neefjes en nichtjes dat klinkt vertrouwelijker maar ik mis er verscheidene, die ik den vorigen keer wel zag. Hoe komt dat nu? Zijn deze te groot geworden of geven ze den moed op, na een keer of wat met een „niets" uitge komen te zijn? Dergelijke kinderen doen ook beter niet mee te doen: zij zijn het toch alleen maar te doen om een prijs en reke nen de eer voor niets. Ofhebben deze het soms te druk en kunnen ze geen tijd vinden, om 'n paar onnoozele raadselties op te lossen? Het zou wat? Geen tijd? Iedereen heef tijd, die wil. Vraag dit eens aan flinke, ferme jongens, die naast het huis- en schoolwerk nog heel wat andere dingen afmaken! Dit heb ik nu weer onder vonden wat voor groep B, no. IV betrof. In dezen groep zijn er geweest die keurig werk leverden en ik zal de namen noemen, die de Jury als „zeer goed" aanmerkten. Het zijn: Piet Vrins, 3 Octoberstraat Lei den, met tafeltje en bloemenvaas: Emile Duym, vaas m arondsk.; Jos Simonis. Oegst geest, met een paar ooievaars; Adriaan Boekraad, met ooievaar in het weiland; Cor Vermeer, Boskoop, met bloementafeltje en vaas; Annie Knaap, met „Hollandsch Landschap": Martinus Verhaar met 't IJzeren Hekken van 't Seminarie War mond; Willem Loving met bloementafeltje en vaas; Theo Breuring, Leiden met mui zenval; Emmy Brugman Hooigracht, met tafeltje en bloempot: Robbedoes met Bloe mentafeltje; Agatha Kieft met keurige schetsjes van: Kind met vlieger, Huisje, Kinderwagen, In 't springtouw, een kind dat een heer een hand geeft; Theo van Haasteren, Leimipden, met „Een Boer" met pijp in den mond, enz. enz. Ik ontving 23 teekeningen, die werkelijk getuigden van aanleg en goeden smaak endie met zorg waren afgewerkt, wat n. t. bij iedef teekening een eerste vereisch- te is. Het spreek van zelf, dat ik deze teeke ningen zal bewaren als aandenken aan dezen wedstrijd enik heb geleerd en gezien, dat zoo'n nummertje erbij, niet al leen in den smaak valt bij degenen, die goed teekenen kunnen, (wat men goed kan, doet men graag niet waar?) maar ook bij vele anderen, die met veel inspanning en moeite toch nog iets dragelijks wisten te maken. En de laatsten vooral vind ik heel lief, dat ze gaven, wat ze konden. Meer kan ik niet vergen. Dit moge een spoorslag zijn voor diege nen, wier namen hier boven niet staan; ik was bijna over alle teekenaars tevreden en ik hoop dat allen in het vervolg zoo mooi werk leveren, dat de Jury iedere teekening een ..goed en zeer goed" kan geven. Wat het schrift en netheid betreft, dit kon in doorsnee wel door den beugel. Wel *ijn er in iederen groep een paar uitgeval len, die zoodanig werk leverden, dat ik het onmogelijk kon accepteeren, maar het gros had voldoende zorg aan het werk be steed. Wat.G. betreft, hierover moet ik nog een enkel woordje zeggen. Ik zei het Zaterdag reeds, dit nummer had beter gekund. Kijk eens, het is niet mijn bedoeling om een opstelletje van een bladzij of een verhaaltje van eenige regels te ontvangen, evenmin om een versje uit een of ander boek afgeschre ven mee te tellen, neen, laten we voortaan er wel aan denken, dat ik een opstel, ver haal of sprookje verwacht van minstens drie bladzijden van 24 regels elk en een versje van eigen maaksel. Dan pas heeft dit waarde. Weet wel, dat een verhaal van een bladzij schrift, haast gedrukt zijnde, niet te vinden isl Zullen we daar eens in de toekomst aan denken? Waarom zag ik onder de inzenders afd. C geen Jan en Emile en Winifred? Geen tijd? Of zijn die stukken nog in wording? Dan zal ik ze met kalmte afwachten en op veel moois hopen. En nu nog een woord over bet zoekeD van uitdrukkingen zooals de opgave luidde onder no. 3 voor de grooten. Daar hebben heel wat kinderen mee ge zeten. Er zijn er onder, die zoo maar boud weg beweerden, geen uitdrukkingen te kun nen vinden; andere schreven uitdrukkingen op, die totaal niets te maken hadden met honger en dorst, eten en drinken en toch zijn er heel wat uitdrukkingen die in deze opgave hadden kunnen gebruikt worden, zooals ik jullie de nlgende week (nu is geen plaats) zal laten h<.' "-en. Ik heb er meer dan honderd verzamftd, en zal die de vol gende week laten afdrukken, dan kunnen jullie eens zien, hoe rijk onze taal is en hoe beeldrijk onze gedachten kunnen weer gegeven worden. Tevens zal ik de volgende week beginnen met het beantwoorden der brieven. Ik schreef: wie een speciaal briefje aan mijn adres schrijft, krijgt een brief terug. Er zijn er hed wat te beantwoorden. Kijk nu a s. Zaterdag eens goed, misschien dat er dan hier of daar zoo'n klein episteltje voor jullie apart afgedrukt staat. Dat zouden jullie aardig vinden, wed ik. En nu zal ik eens gauw de oplossingen zelf geven dan kunnen jullie zelf controlee ren, wie het wel en wie het niet goed had. DE OPLOSSINGEN. A. voor de kleinen (6 tot 11 jaar). Oplossing No. 1 De zon. Oplossing No. 2. galm halm kalm palm talm walm zalm. Oplossing No. 3. Meter. Oplossing No. 4. Henri's Verjaarwensch. (Historisch). „Ik wil nog niet naar bed toé; ,,'k Wil op mijn hobbelpaard: „Ik wil die soep niet, moe; ,,'k Wil nog een stukje taart." Zoo klonk het o, zoo dikwijls Uit kleinen Henri's mond; Maar daarom gaf Mamaatje, Hem niet zijn zin terstond. „Foei!" zei ze vaak bestraffend, „Foei, Hansje, hou toch stil! Zoo'n dreumes van een jongen, Heeft in 't geheel geen wil." Toen nu de kleine bengel, Zes jaren worden zou, Vroeg hem Mama. wat of hij, Het liefst dan hebben wou. Heel ernstig cleDkt ons baasje. Een oogenblikje na, En zegt dan kort en bondig: „Geef Hans een wil Mama!" Oom Wim. B. Voor den Grooten (11 tot 16 jaar). Oplossing No. 1. Re val. Oplossing No. 2. Een goede buur is beter dan een verre vriend. Oplossing No. 3. (De volgende week zal ik zelf zie boven een aantal spreek woorden en uitdrukkingen ter leering laten afdrukken). Oplossing No. 5. Doe evenzooi Mijn vriendje loopt door weer en wind, En is niet veel meer dan een kind. Hij zwoegt door kou en zonnebrand, Door sneeuw of stof in stad en land, Toch zingt hij blij: „Hoe koestrend is der zonneglans! Hoe straalt zij van des hemelstrans! En lieflijk als een hemelbóo, Zoo roept ze ons toe: doe evenzoo: Wees vriendelijk en blij!" „De boom strekt fier zijn kruin omhoog, En trekt des menschenhart en oog Naar boven. Kom, doe evenzoo; Doe als de boom, doe zoo: Streef steeds naar omhoog!" „De zilveren, beek stroomt ruischend voort, Trekt snel en licht van oord tot oord. Doe evenzoo; doe zooals zij: Doe evenzoo, wees kloek en vrij. Wees vroolijk en blij!" „De vogel kweelt op zoeten toon. Verlustigt zich in al het schoon, Dat zonne, boom of beek bem biedt; En gij, dié ook zooveel geniet, Wees dankbaar en blij 1" Oom Wim. Zietdaar de oplossingen, zooals ze moes ten zijn. Iecler voor zich kan nu controlee ren. of ze alle goed waren of niet. (Emmy Brugman moet vooral eens goed kijken naar het eerste versje). Het spreekt, dat ik af en toe een oogje heb dichtgedaan en dat ik niet met een vergrootglas naar de foutjes en fouten ge zocht heb. Ik heb de daad vaak voor den wil genomen en de moeite en zorg waar mee alles gemaakt werd laten meeteelen. En zoo hoort het ook niet waar? Vies en slordig werk alleen heb ik in de papier mand gedeponeerd. Hoeveel kinderen niet meededen kan ieder voor zich uitrekenen. En wie zijn nu de gelukkigen? Hier komen ze. Ie prijs. Een zilveren polshorloge: Ge rard de Kier, Vaartkade 9, Leiden. 2e prijs. Een inktstel: Marietje van Pelt, Overtocht C 65, Bodegraven. 3e prijs. Een beurs: Corrie Rijnhout, Heerenstraat 115, Leiden. 4e prijs. Een déjeunertje: Herman Röh- rev, Oude Vest 191, Leiden. 5e prijs. Een schilderij: Jozef Kieft, P. de la Courtstraat 49, Leiden. 6e prijs. Een verrassing: Abraham Caste- lein, Oude Rijn 30, Leiden. 7e prijs. Een boek: Annie Koot, Leidsche wessJ.87, Voorschoten. 8e prijs. Een boek: Bart Rooyakkers, Jan van Govenkade 10, Leiden. 9e prijs. Een boek: Freddy Wilmink, "Wasstraat 19, Leiden. De prijs voor de beste teekening is door de Jury toegekend aan: Piet Vrins, 3 Octo berstraat 35a, Leiden, terwijl hij loting on der de andere 12 andere goede inzenders en inzendsters de troosaprijzen werd toege kend aan Cor Vermeer, Boskoop en aan Martinus Verhaar te Warmond, die mede a.s. Maandag tusschen 4 uur en half vijf aan 't kantoor Rapenburg hun toegekend boek in ontvangst kunnen nemen. Dat zijn de gelukkigen voor dezen keer. Ik feliciteer U allen en de anderen, die niets kregen troosten zich met de gedachte, dat zij hun plicht deden en dan hoop ik dat zij 'n volgenden keer gelukkiger mogen zijn. Wie deden mee? Zooals ik zei, zou ik de volledige lijsten van alle neefjes en nichtjes laten afdruk ken, die in één der drie groepen meedon gen. Hier komen ze. Ziet toe of er je naam bijstaat. Groep A. De Kleinen. Freddy Wilmink, Wasstraat 19, Leiden Gerard Gnindemann, Witte Singel 88, I.eiden Netta Stadhouder, Hooigracht 49, Leiden Cor Olijerhoek, Oud-Ade Theresia Stolker, Reijerskoop 70, Boskoop Nelly Olyerhoek, Oud-Ade gem. Alke made Tilly van der Kallen, Laag-Bos- koop 14, Boskoop Geertruida v. Diemen Rijpwetering D 69 Willy de Haas, Kort Galgewater 9, Leiden Pim Verhulst, Witte Singel, Leiden Gerda Rössler, Nieuwe Rijn 37, Leiden Hendrika do Bruyckere, Parkstraat 63a, Leiden H. Bunnik, Hedastraat 4, Alphen aan den Rijn Jopie Schrijvers, Nieuwe Rijn 37, Leiden Truus van Riel, Nrordwijk aan Zee Johannes Macco, Sieboldstraat 21, Leiden Gerrit Komperman, Hooge Rijn dijk 45, Leiden Willy Petit, Haagweg 50, Leiden Gerrit Noordman, Haagweg 59, Leiden Johnny Langeveld, Da Costa- straat 28, Leiden Jacrpies Verberg, Kraaierstrat 119, Leiden Gerard Caste- lein, Langebrug 5, Leiden Gerard Schoon derwoerd, Kempenaerstraat 101, Oegst- geest Jan Stikkelman, Vischmarkt 19, Leiden Jan Pijnakker, Heerenstraat 43D Leiden Herman Over de Vest, Heeren straat 96, Leiden Hein v. d. Steen, Klok- steeg 4, Leiden Kees Caspers, Witte Singel 108, Leiden Leo Moraal, Lange brug 96 Leiden Dirk Winkelman, Aal markt 23, Leiden Nico Stadhouder, Hooigracht 49 Leiden Friedje van Noort, Kraaierstraat 20, Leiden Antoon v Valderen, Haarlemmerstraat 248, Leiden Wim Bertels, HeerenstF, 118, Leiden Piet Otto, Levendaal 50a, Leiden Corrie Rijnhout, Heerenstraat 115, Leiden. Herman Tijssen, Breestraat 23, Leidon Jan Witteman, Jan van Houtkade 75, Leiden Wim van Veen, Hoogewoerd 84, Leiden Leo Schermer, Zoeterwoudsche weg 13, Leiden Wim Verhoeven, Hooge woerd 130, Leiden Herman Bertels, Heerenstraat 118, Leiden Wim Devilé, Nieuwe Rijn 26, Leiden Huukje Niemer, Stationsweg 37, Leiden Johan Ludlage, Rijpwetering Tina Speel, Nicolaas Boots- straat 24, Leiden Nico Ranke, Prins Hendrikstraat 8, Bodegraven Eva Ran ke, Prins Hendrikstraat 8, Bodegraven Johan Mulder, Timorstraat 4 (Kooipark), Leiden Piefer Mulder, alsvoor Mientje Mulder, alsvoor Henk Mulder, alsvoor. Wim Looving, Ringkade 6a, Leiden Jantje Plouvier, Hooge Rijndijk 23. Leiden Dirk van Schaik, Staalwijkstraat 7, leiden Kees Menken, Leidpn Chris Driessen, Oude Vest 199a, Leiden Frits Molkenboer, Morschweg 6, Leiden Jan van Brussel, Haarlemmerstraat 222, Lei den Kees van Schie, Kraaierstraat 34a, Leiden Annie Diebeis, Witte Rozenstraat 9a, Leiden Gerard van Alphen, Nieuwe Rijn 62, Leiden Cor Langezaal, Hooi gracht 110, Leiden Herman de Vrind, N. Rijn 92, Leiden Tonny de Beer, Kolf- makersteeg 11a, Leiden Gerard van Dijk, Haarlemmerstraat 234, Leiden Johan Gijfcels, Tulpenstraat 25, Leiden Gerard de Kier, Vaartkade 9, Leiden Gretha van der Zon, Zoeterwoude,' West einde Jacobus Ouwerkerk, Sophiastraat 66a, Leiden Elvire Duijm, Kaaipark 10, Leiden Harrv Duym. alsvoor Leo Muller, Heerenstraat 138, Leiden Cor- celis van Dieren, P. de la Courtstraat 61, I eiden Hendrik Vallenfgoed, Kalver markt 2, Leiden Cor Mank, Kanaal straat 31, Leiden Wilhelmientje van Pelt, Overtocht C 65, Bodegraven Woud van Gerven, Hoogstraat, Zoeterwoude Arie Berg, Westeinde 104, Zoeterwoude Frans in de Bosch, Jan van" Houtkade 16D, Leiden Tonnie v. d. Krogt, Ko- ninginnelaan 19, Leiden Bart v. d. Zon, Leiden Hans Bokern, Schelpenkade 58. Leiden Henk Trel, Koornbrugsteeg 1, Leiden Gerarda van Mil, Hoofddorp, Haarlem -Lena van der Zwet, Noorden (Z.-H.) Gerard Breuring, Maredijk 86, Leiden Arnold Duindam, Heerensteeg, 17B, Leiden Adriaan van Noort, Kraai erstraat 20, Leiden Wim Elstgeest, Baan B329, Roelofarendsveen Anna Timmermans, Voorweg C 100, Hazorswou- de Dora v. d. Akker, Weipoort B 44, Zoe terwoude Bertha Simonis, Geverstraat 40, Oegstgeest Huub Hoppenbrouwer, Alphen aan den Riin 286, Wijk Hoorn Emmy Brugman, Hooigracht, T.eiden Jan Plouvier, Witte Singel 89, Leiden Marie v. d. Hulst, Leiden Jopie Mostard, Kalvermarkt 11, Leiden Kittie Mostard, alsvoor Gerarda, Kieft, P. de la Court straat 49, Leiden Regina Kieft, alsvoor Jozef Kieft, alsvoor Corrie Vrins, 3 Octoberstraat 35a, Leiden .Tean Pierrot, Haarsmansteeg 14. Leiden Poppie Pier rot, idem Cini Pierrot, idem Adriaan Boekraad, Nieuwstraat 29, Leiden Anna Bieman. Leidsche Vaart, Noordwijkerhout Greetje Sluijs, Hoogewoerd 12a, Leiden Tom Diebcn, Maarsmanssteeg, Leiden Adrianus v. d. Tol, Korsteeksterweg 43, Leiden Cornelis v. d. Tol. alsvoor Geertruida v. d. Tol alsvoor. Groep B. De Grooten. Jacobus v. d. Voort, Schuttersstraat 7a, Leiden Annie Koot, Leidscheweg 187, Voorschoten Rooie Kees, Leiden Ik nard Faure, Burgem. VernMepark Voorschoten Jan van Schie, La Raamsteeg 31, Leiden M. A. Ober. W. Frisostraat 29, Leiden Jacobus Bruyckere, Parkstraat 63a, Leiden Vi'a Pierrot, Huize „Ruwenberg", St. Miclii Gestel Jaap Pierrot, alsvoor Tl- Looving, Ringkade 6a, Leiden Abra'i. Castelein, Oude Rijn 30, Leiden P;. Plouvier, Hooge Rijndijk 23, Leiden Krabbel, Leiden Antoon Noordman. Zn terwoude, W eipoort Martin Verhaa Hooge Rijndijk F 113, Zoeterwoude Ai nie Knaap, Heerenstraat 95, Leiden Alida van Dieren, Pieter de la Courtstn 61, Leiden Emile Duym, Kooipark I Leiden Maria Duym, alsvoor Piet Kier. Vaartkade 9, Leiden Marie v der Zon, Zoeterwoude, Westeinde M» rietje van Pelt, Overtocht C65, BorPn ven Lena van Gerven, Hoogstraat. Z terwoude Nico Berg, Westeinde I'S Zoeterwoude Johanna Breuring, Mar dijk 86, Leiden Theo Breuring, idem Corrie Timmermans. Voorweg, Hazels woude Cornelis Bns, Hazerswoudo Rijndijk 155 Jo Simonis, Geversstrn 40, Oegstgest Cor Vermeulen. Bijerskei; Boskoop No. 55a Agatha Kieft, Pb de la Courtstraat 49, Leiden Maria Ki alsvoor Catharina Kieft, alsvoor h Bonnet, Oude Rijn 172a, Leiden Lamb Goddijn, Oosterstraat I, Leiden Jam Dijk, Juliana,straat 100, Lisse F Roovalckers, Jan v. Goyenkade 10, Lei'1 Jacob Noordman, Haagweg 50. Leiili Sisca Vrins, 3 Octoberstraat 35a I den Betsy Vrins, alsvoor Th no vi Haasteren, Leimuiden 59 Hern:, Röhrey, Oude Vest 191 T,nidnn 0' Böhrev, alsvoor Jan Böhrev. alsvr Jan Verhaar. Hooge Riindijk Ft Zoeterwoude Piet Vrins, 3 Octoberslr: 35a, Leiden Rie Pierrot, Maarsmaw steeg 14, Leiden Marietje Deens, Maait manssteeg, Leiden Joon Pierrot, Flan; manssteeg 14. Leidon Wiess Schram' alsvoor Piet Wiitenbure. de Laat Kanterstraat 3, Leiden Henk v. d. Tc; Javastraat 2, Leiden Bet^v Sbrrg, Ho gewoerd 12a. T.eiden. Groan C. Da schrijvers en scLr'ifsturs Freddy Wilmink, Wasstraat 19, Leid' Jacobus v. d. Voort, Sehuttersstraat Leiden Annie Koot, Leidscheweg I Voorschoten Bernard Faure, Bur" Vernèdepark 19, Voorschoten Nd Olyerhoek, Oud-Ade (Alkpmade) Cj toootje de Haas, Kort Galgpwater No Leiden Truus xan Riek Neordwijk a Zee Johannes Macco, Sihnldtstraat S Leiden Adriaan van Latum, T ei don Tin.i^neel, Nicolaas Beetssfraat 24. Lei' nTco Ranke, Prins Hendrikstraat f f degraven Eva Ranke, alsvoor Pobb does, .Leiden Jo Krabbel, Leiden Annie Diebeis, Witte Rozenstraat 9a Annie Knaap. Heerenstraat 95. T eiden Jacobus Ouwerkerk. Sophiastraat 66a. h den Cornelis van Dieren. P de la O"1' straat 61. Leiden Marietje van b" Overtocht C 65. Bodegraven "Wilb .mientje van Pelt, alsvoor Lena v' Gerven, Hoogstraat, Zoeterwoude - ÏÏ|V" van Gerven. alsvoor Gerarda van F Hoofddorp bij Haarlem Corrie Timmf mans. Voorwee C 100, Hazerswoude Cornell's Bos, Hazerswoudo. RSmdiilt Tl "Huuk Honnpnl^ouwer. Wiik TT"0" Alphen aan den Riin 236 Laml"1"1' Goddiin. Oo.stprstraat 1, Leiden tha Kieft, P. de la Courtstraat 49, Miep! Anna van Diemen. Lei'P" vaart. Noordwiikerhout Betsv P'"' Hoogewoerd 12a. T °iden Groetje SI"! alsvoor Joon P'errot, Maarsmanssf' 14, Leiden -Tan Pierrot, alsvoor banna v. d. Tol. Korsteeksterweg 43. den Bart RooijaH ers, Jan van Gonv* kade 10. Leiden Wilhelmina Beek made Wim Bertels, Heerenstraat. den. En nu lieve Neefies en Nichtjes, b®0 aan 't eind van mijn taak. Ik dank 3" allen zeer voor uwe bereidwilligheid, mee ge aan mijn roenstera gehoor hebt geven om mee te doen aan dezen wem fl ik reken ook weer een volgenden keer U en tevens on de andere, die nu niet de partij waren. - Zooals de gewoonte is. worden de zen voorzoover ze hier ter stede cevP zijn, afgehaald aanstaande Maandag schen 4 uur en half vijf aan het Leidsche Courant Rapenburg 10, en. zoover ze buiten de stad vielen, zullen als postnakket franco worden toegestu Dag kinderen! Tot ziens met Paschen Oom Wia-

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 14