Overeenkomstig bet gevoelen van de Commissie van Fabricage geven B. en W. den Raad in overweging deii eigenaren van het gedeelte sloot, gelegen langs de Os- en Paardenlaan over een lengte van ongeveer 90 Meter, vanaf den Heeren singel in Noordelijke richting, te gelasten dat slootgedeelte te dempen en door een riool te vervangen. Reiniging Veemarkt. Naar aanleiding van het adres van don heer Welling e.a. en een motie van het Raadslid Schuier inzake reiniging vee markt wijzen B. en W. er op, dat de om geving van de veemarkt op alleszins vol doende wijze kan worden gereinigd, zoo dra de motor-sproeiwagen, waarvoor op de concept-begrooting voor 1926 gelden zijn uitgetrokken, in gebruik is. Die sproeiwagen toch zal, naar de Commissie van Fabricage in haar rapport schrijft, voorzien zijn van een sproeiinrichting, welke het water met ln-acht op de straat spuit en waardoor de Commissie heeft er zich persoonlijk van overtuigd het vuil in een minimum van tijd in een be paalde richting wordt weggespoeld, waar na het door de veegmachines verwijderd kan worden. Kasgeld. B. en W. stellen den Raad voor, hun College te machtigen, gedurende het_ 4e kwartaal 1925 over te gaan tot het sluiten van kasgeldleeningen tot zoodanig bedrag, dat op geen enkel tijdstip in dat kwartaal de kasschuld de som van f 500.000. te boven gaat en onder de voorwaarden, als door hun College zullen worden bepaald. Herstel glasraam te Gouda. B. en W. geven den Raad in overweging om 1000 gld. beschikbaar te stellen als bijdrage van de gemeente in de kosten van herstelling van het Leidsche Glas raam in de St. Janskerk te Gouda. Voor het herstellen van het glasraam wordt 7500 gld. noodig geacht, waarvan een bedrag van bijna 3900 gld. als bij drage van particulieren te Leiden is hij een gebracht, terwijl over een som van 2500 gld. kan worden beschikt uit voor do restauratie van genoemde kerk aanwe zige fondsen. Ontspanningslokaal werkloozen. B. en W. stellen voor dit jaar wederom van 2 Nov. tot 27 Maart twee lokalen in het gebouw „Gravenstein" beschikbaar te stellen voor werkloozen. De kosten'bedra gen 750 gld. De brandwachts. B. en W. stellen voor een verordening, regelende de rechtspositie en de wedden van de brandwachts. Volgens de verordening zullen de wed den van de brandwachts bedragen: Brandwacht 2e klasse min. f 32, max. 35 met 3 éénjaarlijksche verhoogingon van 1 per week; brandwacht le klasse min. 36, max. 39 met^ 3 éénjaarlijk- cEauffeur-mëchanTercn min. 37, max. 40 met 3 éénjaarlijksche verlioogingen van 1 per week. Goedkoopere brandstoffen voor werkloozen. In den afgeloopen winter is aan werk- looze hoofden van gezinnen en kostwin ners, die naar het oordeel van, het Burger lijk Armbestuur of die Gemeentelijke Steunverleening daarvoor in aanmerking komen, besloten gedurende 't winterseizoen 'n reductie te verleenen van 50 pet. op den prijs, waarvoor door de Gasfabriek cokes aan particulieren wordt geleverd en als reeel 1 H.L. per week. In het afgeloopen winterseizoen zijn ge durende 22 weken (van Zaterdag 1 No vember 1924 tot. en met Maandag 30 Maart 1925') wekelijks bons. rechtgeven- d'e op een li al ven H.L. cokes, door het Bur gerlijk Armbestuur en door de Gemeente lijke Steunverleening aan bedoelde cate gorieën van werkloozen versteekt, en wel door het. Bur eerlijk Armbestuur 11518 en door de Gemeentelijke Steunverleening 5976 bons. Van deze bons werden er aan de Stedelijke Lichtfabrieken respectieve lijk 11474- en 5886 tegen een hal ven H.L. cokes ingewisse'd. Be kosten, die op ongeveer f 15000. waren geraamd, bedroegen voor het Bur gerlijk Armbestuur f7058.22 en _voor de G-uneenlelijke Steunverleening f3586.9414. TM is in totaal f10645.16X. Hrywel tot op heden geen enkel verzoek om extra steun in den vorm van verstrek- k'ng van brands off en in natura hij B. en *W. is ingekomen, de werkloosheid blijft, verminderen en de economische toestand gcM del ijk verbetert, komt het ons voor, dat er ook Ihans nog termen aanwezig z'jn. ooi den daarvoor in aanmerking ko mend/? werkloozen in den aanstaanden winter op dezelfde wij-ze dezen steun te verleenen. Cursussen voor arbeiders. In de Commissie van Advies voor So- ctole Zaken zijn, zooaks bekend, besprekin gen gevoerd over de vraag; of het niet ge- wensch-t zou zijn cursussen te houden voor arbeider?. die in hun vak wei mg bekwaam en daardoor veel werkloos zijn en die, bij de vraa.g naar werkkrachten, oen betere kans. om werk te bekomen, zouden verkrij gen. wanneer zni over een me meerdeve vnk kennis beschikten. Over hof algemeen was men het eens, dat elke gelegenheid, die geboden wordt om mperdere vakkenrrs le verwerven, moet worden aangegrepen, maar van énkele zij den is hij de besprekingen verzei aange- te^kend toeen den dwandie aan werkloo zen of arbeiders met een groot werkloos heidsrisico. zou kunnen "'orden opgelegd, om de cursussen te bezoeken. Tnfnsschen ia R. en W. gebleken, dat voor lederen vakarbeider mits eenieo ken- n s van z .in vak bezit (en de. de gelegenheid' openslaat, om e?.n de lessen der Vak- evoudschool voor Volwassenen, welke aan de Ambachtsschool allvcr verbonden is, deel te nemen, indien bij slechts van goe den wil d». Voor diergelijke vakarbeiders zijn dus geen speciale cursussen noodzakelijk, al zou het zeer nuttig zijn de Vakavondw school voor Volwassenen door propagan da méér hekend tö maken. Be vraag blijft echter, of het gemeente bestuur, indien er gelegenheid bestaat, om ook zoo goed als niet geschoolden op een iets hooger peil "van vakkennis te plaatsen en daardoor hun werkloosheidsrisico in tijden van ruimere werkgelegenheid te ver minderen, daarvan gebruik behoort te maken. Beze vraag moet, dunkt ons. aldus B. en W., met een volmondig „ja" worden beantwoord. B. en W. meenen daarenboven dat werk loozen tot het volgen van.' zulk een cursus ge dwongen moeten kunnen worden. Met 'het bestuur der vereeniging „Be Ambachtsschool'' en den Directeur is over leg gepleegd. Brie cursussen tw. één voor schilders, één voor timmerlieden en één voor metaalbewerkers kunnen gehouden worden onder deskundige leiding. In de kosten, welke in totaal pl.m. f4220.zullen, bedragen, zal naar al-lé waarschijnlijkheid het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid voor 25 pet. bijdragen. Voor rekening van de ge meente blijft dan ongeveer f3165. De vorst en de scheepvaart. Ingevolge Inet bepaalde bij art. 0 der verordening, regelende de heffing van eene belasting onder den naam van „Liggeld" in de gemeente Leiden, zijn schippers, die met. hun vaartuig geladen met brandstof fen, ligplaats hebben aan de markt, vrij gesteld van betaling van liggeld, indien zij bij besloten water tengevolge van vorst, na zes dagen niet kunnen vertrekken. Voor andere schippers gelden deze gun stige bepaling niet, hoewel bet blijkens de oorspronkelijke verordening op het heffen van liggeld wel de bedoeling schijnt te zijn geweest, om alle schippers bij beslo ten water wegens vorst, van' het betalen van liggeld te ontheffen. In de praktijk werd dan ook meestal dienovereenkom stig gehandeld. B. en W. achten het echter gewenscht cxrn den twijfel, die hieromtrent bestaat, weg te nemen en voortaan het heffen van liggeld achterwege te laten. ind:en het vertrék van een vaartuig, naar het oor deel van dien Directeur van den haven dienst, tengevolge van de vorenbedoelde omstandigheid, wordt verhinderd. Het be paalde .bij artikel 6 van vorenvermeld'e verordening wordt, alsdan in dien zin ge wijzigd. Verlaging Havengeld. B. en W. bieden een voorstel aan tot verlaging van dé havengelden in deze ge meente. Bij aanneming van dat voorstel worden die bestaande tarieven van het. havengeld derpiMr -^"" ;t 1*oftgoQlQ opbrengst Eeneverijlet%ï<d& met het oog op dén toestand van de ge meen te-financiën vooralsnog n:et ver- antwoord. Het voorgesteld tarief luidit: lo. Voor een sloom- of motorboot per ton, elke reis f0.04. 2o. Voor vaartuigen, geen stoom- of motorbooten zijnde: a. voor een Vaartuig beneden de 10 ton. per reis f 0 15; b. voor een vaartuig van. 10 ton en daarboven, per toni. elke reis f0.02. 3o. Voor houtvloten, per strekkende meter f 0.03. Echter kan het havengeld voor de sub lo. en 2o. bedoelde vaartuigen voor een geheel jaar, bij wijze van abonnement, voorn'Ibetaald worden. Hf' bedraagt dan: lo. Voor stoom- en motorbooten beneden de 10 ton per jaar. per ton f2.25; en voorts per jaar voor elke ton boven de 9 ton F1.50. 2o. Voor vaartuigen, peen stoom- of motorbooten zijnde, benedén de 10 ton. per jaar, per ton f 1.50: en voorts ner jaar voor elke ton boven de 9 ton f 0 75. „MATHESIS sr.SENT!ARUM GENITRIX" GENOOTSCHAP Herdenking van hel 140-jarïe bestaan. (Vervolg). Omtrent de herdenking van het 140-jarig bestaanwan het wis- en natuurkundig Ge nootschap „Mathesis Scientiarum Geni- trix" kunnen we nog het volgende mede- deelen. Nadat de voorzitter, ir. A. M. Touw, zijn gedachtenisrc^p beëindigd had, deed de secretaris,» mr. Sypkens, voorlezing van de verschillende ingekomen gelukwenschen, w.o. van prof. de Sitter, van den heer A. J. van Achterberg, oud-directeur van de Ambachtsschool, van de regenten van het Evang.^ Luthersch Wees- en Oudelieden- huis en van dr. J. C. van Overvoorjle, en deed vervolgens mededeeling, dat was ontvangen een tweetal fraaie bloemstukken van de Dikshoornvereeniging (vereen, van Leeraren) en van de Vereeniging van Oud- Leerlingen van het Genootschap. Hierna voerde allereerst het woord de inspecteur-generaal van het Nijverheids onderwijs, de heer de Groot. Spr. zeide, dat hij wist te spreken namens den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen als hij het Genootschap geluk- wenschte met dit 140-jarig jubileum. Spr. deed zulks met des te meer genoegen, om dat het Genootschap zooveel heeft gedaan om mede te werken aan de opleiding en de ontwikkeling van zoovelen niet alleen in Nederland, maar ook van zoovelen vèr buiten zijn grenzen, want over de geheele wereld zijn de oud-leerlingen van Mathe sis te vinden. Met belangstelling had spr. 't historisch overzicht, door den voorz. gegeven, aan hoord en hij sloot zich ten volle aan bij de woorden -van waardcering, gewijd aan die mannen, die in de moeilijke jaren het Ge nootschap in stand hebben weten te hou den. Thans denkt men dikwijls met moei lijkheden te kampen te hebben, maar toch heeft men het veel gemakkelijker dan vroeger. De historie nagaande zegt spr. vervol gens, dat de school tot 1863 de grootste moeilijkheden beleefd heeft. In dat jaar kwam de wet-Thorhecke tot stand, die be paalde, dat leder gemeente hoven de 10.000 zielen een school voor de burgers moest hebben. Hier bestond die echter reeds, doch de gemeente werd toen verplicht tot ondersteuning. Spr. onderstreept vervolgens de hulde gebracht aan prof. H. Kamerlingh Onnes, die, al moge zijn naam tot ver buiten 'a lands grenzen klinken, zijn eigen land niet vergeten heeft, want hij wist tal van instrumentmakers op te leiden tot goede vakmenschen. Dan wijst spr. op de bijzondere plaats, die de school steeds heeft ingenomen. Im mers, zij stond tusschen het Middelbaar en het Lager onderwijs en het resultaat, dat zij afwierp was schitterend. Spr. eindigt tenslotte met den wensch, dat de school zich steeds meer moge ont wikkelen. Namens de vereeniging tot Bevordering van de opleiding tot Instrumentmaker voer de prof. dr. H. Kamerlingh Onnes het woord. Spr. wenschte het Bestuur namens de y er een. hartelijk geluk en sprak de beste wenschen uit voor een voortdurenden en toenemenden bloei. Vervolgens sloot spr. daarbij in een per soonlijk woord van dank voor de woorden door den Voorz. ook tot hem gesproken. Spr. zeide, dat de herinneringen aan M. S. G. door heel zijn leven gingen. Hij her innerde voorts aan hetgeen zijn oude leer meester, prof. van Bemmelen, wiens col lega hij later werd, gedaan had voor het onderwijs en de richting der school en bracht vervolgens dank aan den inspec teur-generaal van het Nijverheidsonder wijs, den heer de Groot, voor den buiten- gewonen steun van hem ondervonden. Spr. stelt verder in het licht, hoe Ma thesis zich aan de omstandigheden wist aan te passen, o.m. door de oprichting van den electrotechnisclien cursus, thans 25 jaar geleden, terwijl hij warme hulde brengt aan den heer Blom, die voor dien cursus zooveel gedaan heeft. Spr. eindigt tenslotte met den wensch, dat de school moge groeien en bloeien tot in lengte van dagen. Hierna sprak prof. Keesom namens de directie van het Natuurkundig Laborato rium, waarmede M. S. G. steeds in zoo nauwe betrekking staal. Spr. zeide, dat de bereidwilligheid, waarmede aan de tot standkoming van den electrotechnischen cursus is gearbeid, zeer is gewaardeerd gé worden, en hij besluit met den wensch, dat de hartelijke geest van samenwerking moge voortduren tot in lengte van jaren, tot heil van de vele jonge mensehen, die 'I. ondér- wijs willen volgen en ten bate van het on derwijs. jrtcdtoTCn^-'Cïr-a-nj.v^-iUcUll, Ahgi itt£cro-«ian_ ^ud Jo ttiidtue ouö-leeraren, van wie prof. Sissingh uit Utrecht mede aanwezig was, dat de school vele oude herinnerin gen voor hem bevat. Spr. wijst er verder op, dat de toestand nu zooveel verbeterd is, zoowel voor leeraren als voor leerlin gen en daarvoor brengt hij het bestuur gaarno dank voor zijn toewijding en ijver. Mede namens prof. Sissingh had spr. gemeend het bestuur ter gelegenheid van het 25-jarig beslaan van den electrotech nischen cursus een geschenk te moeten aanbieden in den vorm van een boek, n.l.: „Handboek der Electrotechniek", in 3 dee- len, welk aanbod door den Voorz. namens het Bestuur in dank werd aanvaard. De heer O. S. Knottnerus, Voorz. der Vereen, van Oud-Leerlingen van M. S. G., zeide, dat het als vanzelfsprekend was, dat de Vereen, op een feest van het Genoot schap tegenwoordig is. Spr. wreidt dan uitvoerig uit over het wezen der school en zegt o.m., dat wat daar geleerd wordt, een richtsnoer voor het leven is. Het resultaat ervan is dan ook te vinden in de talrijk velen, die, over de geheele wereld verspreid, in verschillende functies, steeds de aangenaamste herin neringen aan de school bewaren. Spr. acht de school daarom van zooveel waarde, om dat daar het practische leven aangepast wordt aan het wetenschapeplijke; dat is de groote factor geweest van de levens vatbaarheid der school. Spr. roemt vervol gens de groote toewijding van het bestuur en uit den wensch, dat het zijn belooning moge ontvangen in den vorm van over- groote dankbaarheid der oud-leerlingen. Spr. deelt verder mede, dat de oud-leer^ lingen als feestgave wederom een bijdrage hebben geschonken ter vermeerdering van de rente van het in 1925 gestichte fonds tot aankoop van hoeken benepens een be-, drag .ter vergrooting van het fonds. Spr. eindigt met den wensch, dat de vereeni ging van oud-leerlingen in de toekomst, zoo voort kunne gaan en dat men daarin moge zien een steeds stijgende dankbaarheid van de oud-leerlingen. Vervolgens voerde het woord burge meester jhr. mr. dr. N. G. de Gijselaar, die het Genootschap van harte verderen groei en bloei toewenschte, om er verder aan te herinneren, hoe vroeger het onderwijs met primitieve hulpmiddelen gegeven werd, maar desondanks niet minder resultaten afwierp. Thans gaat alles met groote sub sidies gepaard, doch spr. wil daar niets tegen zeggen, want: Wie zal keeren de hand des HeerenP Wel wil spr. met genoe gen verklaren, dat indien er weer 80 pet. subsidie gegeven wordt, hij 't aan geen in richting liever geeft dan aan Mathesis. Hierna voerden nog het woord de heer Tours namens het Koninklijk Instituut voor Ingenieurs; de heer Schuyt namens de leeraren en tenslotte de heer Bergum als oud-leeraar. Be heer Veerhuizen bood vervolgens het bestuur namens de leerlingen aan een te geltableau, voorstellend het oude school gebouw, het jaar van oprichting cn jubel jaar met als onderschrift: „Ter herinnering aan het 140-jarig bestaan van het Genoot schap „Mathesis Scientiarum Genitrix" te Leiden. Aangeboden door de leerlingen der school. September 1925". Het tableau is ontworpen door den heer P. J. J. van Weerlee. De Voorz. dankto de verschillende spre kers voor de door hen geuite woorden van ■waardeering en wenschen, alsmede voor de aangeboden geschenken. In de receptiekamer werden vervolgens ververschingen aangeboden, waarna be stuur en genoodigden zioh aan een feest maaltijd in Huize Bruins vereenigden. Openbare en Bijzondere school. Het „Leidsch Ouderblad", orgaan van den Centralen Ouderraad alhier, trad na een jaar worstelens „er moet totnogtoe geld bij" zijn tweeden jaargang in. 't Komt eens per maand uit, behalve in Juli en Augustus, dus er moet van leer worden getrokken om eenigen indruk te maken. Vandaar zeker dat het voorwoord in vette letters vermeld: „Op voor de Open bare school". Aangezien de Ouderraad louter bestaat uit menschen, wier kinde ren de openbare school bezoeken, valt die opwekking van het krantje niet te ver wonderen. In een onderwijsblad onzerzijds zou natuurlijk staan: „Op voor de bijzon dere schopl". Wel valt echter te verwonderen, dat het „Leidsch Ouderblad" nog altijd gerechtigd meent te wezen, laag op de bijzondere school neer te zien. Het „Voorwoord" klaagt er over, dat er „hij hoopen" zijn, zelfs onder de „openbare" ouders en on derwijzers, die „niet of niet meer geloo- ven in de openbare school", wijl deze „de cadent" zou wezen, en steekt dan denzul- ken als volgt een riem onder 't hart: De openbare school „behoeft vol strekt niet minderwaardig te zijn, want haar statuut, neergelegd in art. 42 der Wet er een is, van groote waarde, onaan gevochten bevonden in den loop van een eeuw, een, waarop een superieur instituut gebouwd kan worden. Een school, waar gewerkt wordt, behalve aan intellect en physiek, aan de opleiding tot alle christe lijke en sociale deugden met eerbiediging van ieders persoonlijke confessie, de school van de christelijke liefde, de ver draagzaamheid, de vredesgezindheid, de saamhoorigheid, de eendracht, de naas tenliefde. de hulpvaardigheid, allerminst de school van atheïsten, materialisten, ra tionalisten en andere -isten, die, even als alle andere „belijders" in christelijke of anti-christelijken zin, thuis hooren bij het Bijzonder Onderwijs". Ziezoo: daar zitten" al die „belijders" in één hoek saamgedreven met atheisten enz., terwijl de openbare school een pluim krijgt, welke allen, die het geloof in haar verloren, wel moet verhijsteren. Merkwaardig intusschen, dat zelfs het „Leidsch Ouderblad" niet durft zeggen, dat de openbare school i s zooals de re- i'ici- r.-TnruT zou zien, doch sleehls bouwd kan worden." En dan toch zoo snauwen in de rich ting der bijzondere school! Een Cürsus. Zooals reeds eerder is bekend gemaakt, zal de prop, clu'h ..St. Petrus" zich in het vervolg uitsluitend bezighouden met de propaganda voor de R. K. Stands- en Vakorganisatie, met al haar to stollingen en ond'erafdeelineen, en de Pers- en Lec- tuui'propaganda. In de toekomst hoopt 't •bestuur van genoemde club het zoo te gelen, dat, voor elke wijk van de stad, een propagandist met enkele hetoers worden aangesteld, die steeds werkzaam zijn in die bepaalde wijk, voor zoover hét de propaganda betreft voor de R. K. Sociale beweging. Natuurlijk zijn hiervoor allereerst noo dig veel werkers, en vooral veel goede werkers. Om dit laatste te bereiken, bestooi het bestuur een Ontwikkelingscursus te doen geven, en heeft het daarvoor bereid ge vonden den Geest. Adviseur, den weleerw. Pater v. d. Donk O.F.M. Vrijdag a.s. 's avonds 8 uur heeft. d° eerste cursusles plaats, terwijl geregeld iedere 14 dagen zal worden voortgegaan 'Tot dezen cursus worden uitgenoodigl ten le alle leden van „St.. Petrus", ten 2e alle bestuurders van vak- en onderaf dee lingen en ten 3e alle bondsleden die zich voor.de propaganda interesseeren. Moge a.s. Vrijdagavond de opkomst zoo zijn, dat op het slagen van den cursus kan worden gerekend. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter algemeene ken nis, dat, behoudens onvoorziene omstan digheden, het mondeling gedeelte van de examens tot het verkrijgen van eene akte van bekwaamheid tot het geven van mid delbaar onderwijs in de delfstof-, aard-, plant- en dierkunde (akte K IV), voor zoover die in het openbaar zal worden ge houden, alhier zal worden afgenomen in het Zoötomisch Laboratorium, op 14, 15 en 16 December, telkens van 9 uur v.m. tot 12 uur in. en van 1 tot 4 uur n.m. Bij liet Leidsch Studentencorps hebben zich 100 nieuwe leden laten inschrijven, verdeeld als volgt: 64 rechten, 25 medicij nen, 6 wis- en natuurkunde, 2 theologie, 2 letteren en 1 Indoloog. De inauguratie zal plaats hebben op Vrijdag 9 October, des namiddags te 6 uur in den Foyer der Stadsgehoorzaal. Men verzoekt ons mede te deelen, dat wederom gelegenheid bestaat (dit jaar de laatste mogelijkheid waarschijnlijk) om met den 29 September vertekkenden kin- dertrein pakketten met levensmiddelen, kleeren en andere zaken, uitgezonderd ta bak, sigaren en alcoholhoudende dranken, té verzenden naar Boedapest en omge ving. De verzenders moeten aan de geadres- GEfflEEKTELIJKE AANKONDIGDEN GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den Gemeentelijken Vischwinkel, Vischmarkt 18, Telef. 1225, is VRIJDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH k f 0.16-* ƒ0.33, SCHOL k ƒ0.16—f 0.45, geh. KA- BELJAUW k f 0.28 per pond en VOLLE- en INMAAKHARING k f 0.08 en ƒ0.00 per stuk. N. G. DE GIJSELAAR, Burgeffl SCHOORSTEENEN. Burgemeesters en Wethouders van Lel den herinneren de ingezetenen aan hunne verplichting om stookplaatsen, schoorstee- nen of andere rookleidingen, waarvan ge bruik gemaakt wordt, tenminste tweemaal 's jaars te doen reinigen. Niet-nakoming dezer verplibhting wordt, ingevolge art. 38 der verordening tot voor koming van brand, gestraft met een geld boete van ten hoogste tien gulden. N. G. BE GIJSELAAR, Burgen». VAN STRIJEN, Secretaris. BADHUIS VAN DER WERFSÏRAAT. Burgemeesters en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belanghebben den, dat het Gemeentelijk Volks- en Schóól- badhuis aan de Van der Werf straat, we gens te verrichten werkzaamheden aan de verwarmmjjs-installatie, van 28 September a.s. tot en met 11 October d.a.v. zal zijn gesloten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN Donderdag. Mariavereeniging, Bondsgl houw, te 8 uur. Vrijdag. Prop.-club „St.-Petrus", le Cur susavond voor propagandisten. Toegankelijk voor alle bonsdledenj Bondsgebouw, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Sept. a. s. waargenomen door de apotheken van de H.H. D. J. van Driesum, Mare 76, telepk. 406 en W. Pellen, K. Rapenburg 12, teleph, 594. seerden melden, dat zij hun pakket te Boe dapest hij de Liga kunnen afhalen. Depakketten kunnen thans bezorgd worden aan den Hortus, Rapenburg 73a, (afgeven aan den portier), liefst vóór 26 Sept., uiterlijk Maandagochtend 28 Sept., wegens v'erzending vooruit naar Utrecht De kosten, bij de bezorging te voldoen, be dragen tot 10 K.G. 0.80, daarboven lot 20 K.G. 1.40, tot 30 Kg. f 1.85, en verder telkens verhoogd met 40 cent voor iedere 10 Kg. Tot den prijs van f 0.80 voor iedere 10 Kg. kan men ook Dinsdag 29 Seplem- zorgen, op een I ijds tip ,T ïjacfer rD1ïj'c D. M. van Nes, Vree wijkstraat 8, aan le vragen. Men lette vooral op stevige verpak king, liefst in kistjes, en nauwkeurige adresseering. Heden is door Heck's Lunchroom als tweede storting een bedrag ad 27655 aan het Steuu-Gomité afgedrlagen. Dit bedrag werd verzameld in de offer- bussen geplaatst in de Lunchrooms van Heclc te Amsterdam, Rotterdam, Haarlem, Leiden en Breda en de winkels te Roller- dam en Nijmegen Door de Erven de Wed. J. van Nellp le Rotterdam zal op 3 October aan alle met haring en witte brood bedeelden nog een ons koffie en een half ons tabak gratis worden verstrekt Gisteravond ongeveer half zeven werd de banketbakkershediende J. K„ die met zijn fiets van de Boommarkt kwam op het Kort Rapenburg aangereden door oen auto, bestuurd door A. v. d. B. uit Hille- gersberg. De jongen, die niet had gelet op de signalen, die door den autobestuurder waren gegeven, werd ondersthoven gere den, doch hij bek\Vam slechts een kleine wonde aan een been. Het achterwiel van •de fiets was nagenoeg vernield. Den auto bestuurder treft geen schuld. Omstreeks 7 uur gisteravond ontstond een begin van brand in perceel De Gene- sterstraat 93 a, bewoond door Ij1. P. Scb De oorzaak was, dat de vlam in een pan met vet sloeg. De bewoners wisten het vuur. echter met eenige emmers water te blusschen, zoodat de brandweer en politie, elie spoedig met minimaxen verscheen, geen dienst behoefden te doen. In de vermelding van de aanbesteding voor levensmiddelen voor de gestichten Endegeest enz., is gisteren weggevallen de inschrijver P. H. v. d. Voort, die had in geschreven voor roomboter 2.60, melan ge 1.02, margarine 0.70, Goudsche Kaai 1.28, Leidsche Kaas f 1.08. Behalve voot roomboter was de heer v. d. Voort voor alle genoemde artikelen de laagste in] schrijver. Bij de heden ten stadhuize door B. en W. gehouden aanbesteding van Brandstof' fen ten dienste van de gemeente, geduren de het tijdvak van 1 October 1925 tot en met 31 Augustus 1926 was ingeschreven als volgt: a. zware Holl. baggerturf, b. Lange turf, c. Grove Ruhrkolen, 6. Limburgsehe antina- ciet, e. Belgische anthraciet, f. smeerkoleU g. vuurmakers. K. P. Caron: c f 1.70, d. 3.20—3.00- 2.70, e. 3.40—2.90—1.65 per 100 Kg. N.V. Creijghtons Brandstoffen Maat schappij: d 3.102.902.80. H. J. van Haasteren: e f 3.242.83,J 2.08—1.80, a 0.95, b 1.30, g. 0.3 i per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2