IS Gomiiiir Ingezonden Mededeeling. 60.75 betaald had, beliep ongeveer 5 k 6000 T'Wat het accept betreft, dit heeft Muyl- jjt naar hij zegt verkocht. jTierna wordt gepauseerd. Hierna ia oen uitvoerig getuigenverhoor jonnen, dat heden wordt voortgezet. De verbrande stembus te Bllthoven, Gistermorgen deed do Utrechfsohe ar- ^(ftssem en («rechtbank uifepnaak in de K>,ak tegen H. J. Schuurman!, die 14 dta- geleden terecht stand wegens het jppniijk geweldiplegen met rereenide krach je tegen en mfshamdeiiing vam een agent ren politie bij de bekende anti-verkie- ^ngameetimg te Boll tlhoven. In verhand met j^t" gebeurde ter terechtzitting, toen van de publieke tribune naar de rechters met roorWerpen gegooid werd, werd thans ,1 echts een bepaald aantal personen (een f 6-tal) tot de publieke tribune toegelaten. De rechtbank achtte het ten laste geüeg- !e bewezen en veroordeelde den beklaagde tot een gewangenissitraf van vier maan den mét aftrek van preventieve hechtenis ir ot 1 October 1925. Dood door schuld. Gisteren heeft voor de Ut rechts oho ■ec hl bank terechtgestaan de 21-jarige Dtrechtsdhe aardappelhandelaar W., die eenigen tijd geleden in de Maliebaan te Utrecht met zijn auto een 72-jarigen man leeft aan gereid en, tengevolge waarvan ïeze overleden ie. Blijkens het genees'kun- ig verslag waren, de ribben van het [achtofer op 33 pteafsen .gebroken, was iet borstbeen gebroken, de lever en de chedelbasis gescheurd en was een ernstige iloodu it starting ontstaan. De eisch was -n gevangenisstraf van drie maanden, eklaagde was vroeger ook al eens veroor- ield wegens te hard rijden. SPORT VOETBAL. DÏOC. HAABL. BOND. Competitie-indeeling. De Sport-Ulustratio van vorige week be- ratle het bericht, dat vandaag de compe- v; itie-indeeling bekend gemaakt zou wor- en, wijl oj 27 September de competitie en aanvang neemt. De officieele mededeeling van heden be- ratte echter nog niet de helft van de indee- ®ling, die voor Leiden en omgeving van ilang ie. De eerste klasse B. is als volgt ingedeeld: 111 8. J. G. I, W. F. G. I, Santpoort I, Lisse I, leverwijk II, R. K. V. Z. I en Geel "Wit I. Van de overige afdeelingen staat nog liets vermeld! BILJARTEN. Jaarvergadering L. B. B. ]i In café Zomerlust werd gisteravond de aarlijksche algemeene vergadering gehou- M den van den Leidschen Biljartbond. Uit het jaarverslag van den Secretaris, ileek dat de gehouden onderlinge compe litie over het algemeen een gunstig ver- loop heeft gehad. Het algemeen gemid- lelde hierbij behaald, was iets hooger dan het vorig jaar, hetgeen wijst, op een klei nen vooruitgang van het biljartspel. Voor het volgend seizoen werd wederom beslo ten tot het houden van een onderlinge competitie, welke 1 Nov. a.s. aanvangt. De inschrijving hiervoor sluit op 15 Oct. a.s. De nieuwe competitieregeling, welke met algemeene stemmen werd aangeno men, is als volgt: le. Iedere speler speelt één uit- en. één thuis-wedstrijd. Het totaal aantal behaalde caram boles beslist. De le afd. speelt 150 caramb. cadre. De £e afd. 125 caramb. libre. De 3e afd. 100 caramh. libre. Hierdoor hoopt het bestuur een vlug gere afwerking van het programma te be vorderen. Verder werd besloten voor het lidmaat- d schap van den N. B. B. te bedanken daar dit (door aanneming van de nieuwe con tributie-wijziging) onmogelijk geworden is. Door bedanken van don penningmeester, den heer Chr. v. d. Voort, werd het be stuur als volgt samengesteld: M. Kulk, voorzitter, A. J. Offenberg, secretaris, B. de Roo, penningmeester. DUIVENSPORT. „Vooruü". Zosndiag bteld de Postdurvenhoudersver- eeniging „Voorruit" to Hill ©goon een wed vlucht vanaf Gorknum, afstand 60 K.M. Te 030 werdien de vogels in vrijheid gesteld. Do eenste duif werd geconstateerd to 9-50-13, de laatste te 10-2-37. A.s. Zondag zal worden- gevlogen vanaf Eindhoven. De lo-sfla'bing zal vermoedelijk Beschieden te 9 unr voorm. LUCHTVAART. De Koolhoven-proefvlucht. Angstige oogenblikken. Gietermorgen zon er te R'dam worden Proef gevlogen met de Koolhoven F. K. 33, nieuw, groot pracht toestel van de Na tionale VHegtuig-andaisfrie, dat om maar ^nig denkbeeld te geven van de grootte, *63 duizend kilo weegt. Set toestel was met 14 personen be mand, waaronder twee piloten, nl. luite- Paat Aler en de piloot Geysdendorfer van e K. L. M Het toestel startte voor een ^ofvhucht met verschillende journalis- Tijdens den start is het Idnikerwiel van «•t toestel afgeschoten en kwam scheef te ■Wen, zoodat men voor het neerkomen JJ® ongeval vreesde. Ook aan boord van vhogtoestel had men bemerkt, dat de pa draadkabel van. een dier wielen gebro- zoodat dit wiel niet gebruikt kon ™rden hij het landen. Men Stelde de pas- wgiers gerust, en maande hen aan kalm te blijven. Op hét veld was men echter over den goeden afloop niet zoo gerust. De geneeskundige dtiemst werd gealarmeerd, terwijl twee brancard's in gereedheid wer dén gehouden voor het geval, dat er zich een ongeluk mocht voordoen. Nadat, zeven k acht minuten gevloden was. werd zeer voorzichtig geland. Het toestel kwam neer in een draai, reed even over het rechter- wiel, waarna het naar de linkerzijde over helde. Het toestel heeft toen gestopt, ren dier dat zich ongelukken voordeden.. Het Idnikerwiel kreeg een;ge schade. De passa giers konden veilig uitstappen. Er ont stonden eenigc kleine lekkages, terwijl de band van het linikerwiel is geknapt. Teneinde een indruk te geven van de grootte van d;it reuzen vliegtuig, geven wij hieronder de afmetingen. 25 Meter breedte; 17 meter lengte: 5 50 meter hoogte. Het transporteert 2000 K.G. met een kruissnelheid van 170 K M. en een maximum snelheid van 188 K.M. ter- wijt voor 6 uur brandstof aan boord is. Het ongeval met de F. K. 33. Nader wordt ons nog gemeld, dat de Technische Dienst van de Nationale Vliegtuig Industrie een uitgebreid onder zoek heeft ingesteld, waaruit gebleken is, dat het toestel bijna geen schade heeft be komen. De directie deelde mede*, dat het toes lel binnen twee dagen wel weer geheel vlieg- klaar zal zijn, waarna opnieuw een proef vlucht zal worden gemaakt om te bewij zen, we'be goede hoedanigheden en voor deden het nieuwe toestel biedt. Do heer Plesman, directeur van de K. L. M. verklaarde aan een lunch, welke den .genoodi,gelen en persmensehen was gebo den. dat het nieuwe boes'el aau alle door de K. L. M. geste'de eischen voor veilig heid enz. uitstekend had voldaan. Een vliegtuig neergestort. Uit Spokane wordt geseind: Luitenant Schuyler Priestley van den boschbewa kingsdienst en soldaat Avev van de na tionale gaTde, beiden uit Epokane, zijn bij acrobatische vertooningen van geringe hoogte neergestort en omgekomen. Door een motorschroef getroffen. Op het vliegveld* bii Villingen is een ern stig ongeluk gebeurd. Een monteur, die den propeller van een vliegtuig wilde aan zetten, werd door den propeller aan de ruggegraat zoo ernstig gewond, dat hij tijdens zijn transport naar het zieken huis overleed. uit DE nmfcwviING ROELOFARENDSVEEN. DE „RONATA." De Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" viert in deze dagen haar eerte lustrum. Deze vereeniging heeft ten doel naast de gewone ziekenverpleging en kraamverzor- ging een speciale bestrijding van de tuber culose onder alle gezindten. En het is vooral de bestrijding dezer ziekte, welke in deze gemeente Dog altijd dringend nno- dig is. Daarom is aan de viering van dit lustrum een tentoonstelling verbonden, uit welks baten voor de kas van het T.B.C.- fonds een flinke versterking verwacht wordt. De Lustrumviering. Des morgens werd de feestviering be gonnen met een stille H. Mis in de Paro chiekerk alhier. De kerk was zoodanig be zet dat het wel een Zondagmorgen geleek. Na deze H. Mis gebruikten de bestuurs leden een gemeenschappelijk ontbijt, het welk welwillend was aangeboden pastoor Th. Bergansius. Na het ontbijt werden de bestuursleden door den fotograaf Snoek uit Roelofarendsveen vereeuwigd. Vervol gens was te 9 uur een plechtige gezongen H. Mis uit dankbaarheid, waaronder pastoor Bergansius de feestpredikatie hield. De Eerw. redenaar prees het be stuur dor vereeniging, dat deze feestvie ring had ingezet met allereerst dank te brengen aan God, die toch de Gever is van alle goed. Voorts gaf de spreker een overzicht van al wat de vereeniging reeds heeft tot stand gebracht en wees hij in het bijzonder op het vele en goede werk dat door de pleegzuster en de 'verloskundige in de afgeloopen jaren is verricht. Tot slot spoorde hij allen aan om deze prach tige en hoogst nuttige vereeniging' vooral in deze dagen met gebed en geldelijke bij dragen te steunen. Het zangkoor onder directie van den heer J. van der Meer voerde op keurige wijze de Missa Jubilaei van Augs. Wilberger uit, terwijl na de H. Mis Jubilate Deo van Simon Kroon werd gezongen. De opening der „Ronata." Te twee uur werd door het bestuur een rondgang in auto's door het dorp ge maakt ter aankondiging van de feestelijk heden. Voorop liep het muziekcorps „Lief de voor Harmonie". In de eerste auto wa ren gezeten do hoeren J. J. de Koning, voorzitter, H. v. Harlevelcl, secretaris en J. v. d. Meer, penningmeester. In de twee de auto: pastoor Bergansius, kapelaan E. Mathot, geestelijk adviseur, en burgemees ter L. H. M. J. Vosters, eere-voorzilter. In de derde auto waren de overige be stuursleden gezeten. Een auto, waarop re clame was geschilderd voor de T.B.C.-be strijding sloot de stoet. Na den rondgang door het dorp gingen de genoodigden de Pancratiuszaal binnen om de opening der tentoonstelling bij te wonen. Behalve degenen, die aan den rondgang deelnamen, merkten wij in de zaal op dominee Sax en echtgenoote uit Oude-Wetering, verschillende raadsleden en andere notabelen en verder de stand houders met hunne dames. „Liefde voor Harmonie" speelde het „Wilhelmus" ter verwelkoming, waarna de voorzitter der vereeniging „Het Wit- Gele Kruis" het woord nam. Na de kerkelijke feestviering, waaraan GEISE &STR0TNIANN Nieuwe Rijn 25. Van de goedkoopste tot de duurste genres vindt U bij ons een groote verscheidenheid. Onze sorteering M3ANTELS is „eenig". Rec!srcaeE33MciTJA§ (met oaraniE©) 5496 deze morgen zoo vele der leden hebben deelgenomen om op de eerste plaats God te danken voor de bescherming welke onze vereeniging mocht ontvangen, zijn wij hier thans tezamen gekomen, aldus spr., om aan onze feestvreugde uiting te geven op meer wereldlijke wijze. Dames en heeren wij hebben daartoe het recht. De vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" heeft gedurende haar vijfjarig bestaan be wezen, dat een zoodanige organisatie een weldaad is, door God aan de maatschappij geschonken, en ik mag niet nalaten.het plaatselijk comité der K. S. A. nogmaals te feliciteeren en hartelijk dank te zeggen voor de arbeid en opoffering besteed om deze vereeniging tot stand te brengen. Ja, geachte medebestuurders van het plaatselijk comité der K. S. A., al hadden wij in al die jaren van het bestaan niets anders tot stand gebracht dan het stichten dezer vereeniging, dan nog dorst ik te zeg gen, dat ons plaatselijk comité voor de parochies Roelofarendsveen en Oude-We tering zegenrijk was werkzaam geweest. De taak van ons bestuur, de taak onzer vereeniging is het, niet alleen het lustrum te vieren, maar tegelijkertijd uit te zien naar nieuwe bronnen welke ons" kunnen helpen in de toekomst z.m. met nog meer vrucht te kunnen werkzaam zijn. En dan vestigen als vanzelf onze ge dachten zich op een doel, hetwelk op he den nog onbereikbaar, maar wellicht bij ernstige actie onderzijds in de toekomst mogelijk is, ik bedoel hot tot stand bren gen van een eigen inrichting, een lighal voor onze tuberculose lijders. Hiermede toch zouden wij de besmetting kunnen wegnemen uit de woningen, en de kiem van deze gevreesde ziekte kunnen verslikken. En daarom doet spr. een be roep op nllor mildctaSigkoi/l Bij den aanvang van onze feestviering mogen wij reeds zeggen dat onze opzet zal slagen, en met groot vertrouwen zien wij den uitslag tegemoet. Spr. brengt zijn hartelijke dank aan de winkeliers en neringdoenden, die kosten noch moeiten hebben ontzien, om welis waar ook voor eigen stoffelijke belangen, maar toch in hoofdzaak om ons doel te steunen, een bezoek aan onze feestzaal aantrekkelijk hebben gemaakt. Oprechten dank ook aan onze geestelijke en wereldlijke overheid, aan de geestelijke en medische adviseurs en aan de beide ver pleegsters, die zich steeds met liefde en opgewektheid van hun zware taak kwij ten. Moge onze Goddelijke Zaligmaker, welke gezegd heeft: „Wat gij den minsten der Mij nen heeft gedaan, dat hebt gij aan Mij ge daan" allen hiervoor loonen. Spr. verzocht tenslotte den burgemeester de Ronata te openen. De burgemeester prees het voortreffelijk werk door liet bestuur zoo geheel belange loos verricht, de groote ijver en opofferen de liefde waarmede de verpleegsters haar taak vervullen. Om in veel woorden u, aldus spr., aan te toonen het goede dat in de afgeloopen 5-ja- rige periode door de vereeniging is tot stand gebracht is geheel overbodig. Velen die met ernstige ziekten hebben te kam pen gehad, hebben kunnen ondervinden wat of het zeggen wil een goede verple ging in eigen huis te hebben. Maar het ging u, zooals zoovelcn, de critiek werd ook u niet gespaard, maar ondanks dat alles, hebt gij allen schouder aan schouder gestaan en gewerkt voor den bloei der vereeniging. Het grootste en dankbaarste werk, het welk door uw bestuur tot stand is ge bracht, wil ik hier even memoreeren, n.l. de stichting van een tubcrculosefonds. Dank zij de offervaardigheid der ingezete nen werd gij in staat gesteld daadwerkelijk iets te doen tot bestrijding der zoo ge vreesde ziekte de „Tuberculose", die in de ze gemeente, meer in het bijzonder wel te Roelofarendsveen nog voel te veel voor komt. Nu blijkt dat het fonds nagenoeg is uitgeput, was het van uw bestuur een goede gedachte naar nieuwe middelen uit te zien en bij gelegenheid van dit lustrum een tentoonstelling te orgnniseeren, waar bij ons een beeld zal worden gegeven wat verschillende onzer neringdoenden to Roe lofarendsveen, Oude- en Nieuwc-Wetering in bun zaken prostecren, terwijl de baten die^leze tentoonstelling zullen afwerpen, aaimewend zullen worden tot versterking van het T.B.C.-fonds. Snp. besloot met den wensch dat deze tentoonstelling een groot siloos mag zijn voor het bestuur en regelingscommissie Ronata, voor T.B.C.-fonds en neringdoen den, kortom voor een ieder, en hiermede verklaarde hij de tentoonstelling voor ge opend. Na deze redevoering werd de eerewijn rondgediend, waarna de genoodigden de tentoonstelling bezichtigden. Een wandeling langs de Stands. De „Ronata" (Roelof arendveenscÜe— Oude WeterlngscheNieuwe Weterfng- sche Anti Tuberculose Actie!) le een La- wet in het klein. Dat echter alleen, wat het aantal stands betreft. Wat wij hier zagen tentoongesteld heeft ons werkelijk verbaasd door do smaakrijke opstelling en de uitgebreide keuzo en degelijkheid der artikelen. Wij hoorden telkens de opmer king der bezoekers: ik wist niet. dat men bij die of dio zulke mooie voorwerpen kon koopen. Links van don ingang heeft de heer B. Wesselman ter opluistering eon bloem stuk geplaatst. In een gouden lijst van pompon-dahlia's hangt op zwarten achter grond een vruchten-stilleven. „Net echt" zei een dame die het kunststuk uit de verte voor een schilderij aanzag. Onder oranje-overhuiving heeft M. Seip hoeden volgens de laatste minter- mode gearrangeerd. Een stand voor de dames, waarover wij geen oordeel durven vellen. 1 De heer S. Hoekstra heeft een uitstal ling van Hols' opfokvoer. Aan twee zij den zijn de zakken met dit kippen-eten opgezet, waartusschen op schotels nog andere soorten opfokvoer zijn tentoonge steld. De heer Hoekstra blijkt een speciali teit op dit gebied te zijn. Een der fraaiste stands is ongetwijfeld die van den heer J. H. v. d. Meer, welke geheel in lila en donkerpaars Is gehouden, gesierd met Asparagusgroen en electrische peertjes. De artikelen, allerlei lekkernijen, zijn met smaak geëtaleerd. Ook hier is in den achtergrond achter glas een huishou delijk stilleven van verrassende uitwer king. Wegens de voorspellingen van een strengen winter zou de brandstoffen-stand van den heer J. H. v. d. Meer reeds aller belangstelling verdienen, maar nu, in deze ingenieuze opstelling, zeker. Op een roos ter van gloeiend anthraciet ligt met goud gestreepte eipr-kolen zijn naam geschre ven. In den haard er naast ligt het vuur huiselijk te smeulen Een zwarte kolen boer biedt u de producten uit de diepten der aarde te koop aar. De heer J. C. de Jong v./h. firma Riet- fort, heeft een stand van dubbele grootte, maar al was deze nog eens zoo groot, het zou ons niet vervelen naar al het lek kers dat er ligt te kijken. Heerlijke taar ten, bonbons, opgemaakte snijkoek enz, die in en op een verlichte vitrine zijn ten toongesteld. Een bijzonder mooie etalage heeft weer de heer Jac. v. d. Meer. De achtergrond is van stemmig gekleurde landhuisstof, waarvoor een groote collectie luxe huis houdelijke voorworpen is uitgestald o.a. een Hindelooper porceleinen servies. Een aantrekkelijke stand. Ook de heer W. Hölseher, handelaar in kunstmeststoffen en andere landbouwar- tikelen, heeft een gelukkig geslaagde stand, wat voornamelijk te danken is aan de ster van gele nnam-lntjes op den paar- scn achtergrond. Men kan er een groote sor leering kali- on andere zouten bezich tigen. Ook zijn er xoesa-iiL-n voor hespui tin gen. Dennenrijs ligt op den grond, ten gebruike hij de erwtenteelt. Do lipor uit het Programma boekje, de hoer J. de Jong, heeft een klein, zwart behangen kapelletje gewijd aan zijn handels en kantoorboekhandel. De geestige reclames voor de „Swan"- vulpen en enkele vaasjes theerozen vroo- lijkon dezen interessanten stand op. De derde hoek van de zaal wordt inge nomen door de R. Tv. Cöop. Verbruiks- vcreeniging „Ons Belang" en alweer is deze hoekstand, evenals de twee andere, bijzonder goed gelukt. In het midden een groote pyramide van flesschen Cultura- vruclitenwijn. waarlangs twee rijen elec trische lichtjes opklimmen. De Cultura- wijn is geperst van Vaderlandsche vruch ten. Het is een smakelijk wijntje! Op den voorgrond is ingelegd van thee en suiker het devies der tentoonstelling: Ziet wat uw eigen plaats u- biedt en zoek het in den vreemde niet. Voor dit devies vraagt een omroeper luide de aandacht. Onder den stand, in oen verlichte vitrine ziin fij ne bonbons en sigaren tentoongesteld, ter wijl twee reusachtige flesschen Gultura- wiin aan heide zijden de wacht houden. De heer J. J. de Koning heeft een smakelijke talago van worsten, hammen en Edammerkaas, waartusschen door zich knakworstjes slingeren. Op den achter grond drie pyramiden van blikjes, de middelste gevuld met erwtensoep met kluifjes en do twee andere met leverpastei. De toonbank is kunstig nagemaakt met marmer-papier. Door Iwee zuilen wordt de oranje-kleu rige stand van D. U. Sfookmann gedra gen. Men vindt er wollen stoffen, als jum pers, truien, dassen enz. in mooie teeke- ninaen. In het programma staat, dat deze stand omvat „wintergoederen", maar hoo- ren daartoe ook die dunne dameskousjes? Brrr! Wat koud. Naast den ingang hoeft, de heer L Bakker electrische gebruiksvoorwerpen, als strijkijzers, pannen. Ibeelichtjes en ventilators uitgestald. Eon oud model naaimachine kan men er zien bewegen met een electro-motor. Het midden van dp zaal wordt ^>or drie groote stands ingenomen. De heer H. F. Schouten stelt ten toon kachels, «en gasfornuis en fietsen. Het is een stand, waarvan moeilijk meer te zeg gen valt, maar welke aller belangstel! trekt door de gedegenheid der artikelen en de overzichtelijke opstelling. Een heel' slaapkamer-ameublement vormt de middenstand van don heer B H. Stookmann. Het ameublement is van massief eikenhout en ziet er keurig uit De heer P. Th. Vink die de,rij der deelnemers sluit heeft ziin riiwielstand aantrekkelijk weten te maken door twee fietsen van oud model, de eene heeft hou ten wielen met ijzeren banden, de andere, met het bekende reusachtige voorwiel, heeft massief-gummi-banden. "Wat zal men daarop geradbraakt zijnl Verder kan tnefl ln dezen stand bekijken een CerluS* bout, waardoor breken van den stuuW stang wel niet wordt voorkomen, maar waardoor vallen la uitgesloten. Gaat dat zienl In de aohterste zaal zijn de diverse ver-* j makelijkheden, rad van avontuur, sjoel bakken, plaat en rlngwerpen en nog veel meer. Zooals de tafels met prijzen aan-» toonen, la er heel wat te winnen. Aan het „Postkantoor Oude-Wetering'* kan men postpakketten ten bate van hel Wit-Gele Kruia voor 35 cta. in onlvahgst nemen. Alles wat men dezer dagen in de Pan- oratiuszaal geeft la ten bate van hot Wit- Gele Kruis. En daarom niet de hand op uw portemonnaie houden! De tentoonstelling blijft Woensdag en Donderdag geopend van 10 uur 's mor gens tot 10 uur 's avonds en de toegangs-* prijs bedraagtéén dubbeltje. DE RUM STREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Oprichting voederbureau. In die vere giadermg vrni de Fok- en Ocmlróle-Ver- eienngimg „Alphen a/d. Rijm" hield do heef De Groot een lezing over berekende voe- derran fisoenen en het voedis el ir en dementi van ornzen veestapel. Aau die hand van ettelijke goed gecon troleerde voorbeelden zette hij uiteen dat een berekend ranteoen véle voordooien! biedt mot betrekking tot den prijs van het rantsoen de doelmatigheid er van, en hel onderkennen van dae diereni, wo'tke voor minsten kostprijs, de hoogste productie hébben. Na de pauze werden vcrschillcnH de vragen gesteld en beantwoord. Aan het slot werd besloten tot de op richting van een voederbureau, dat grata adviezen verstrekt. Tweemaal per maand worden de ingekomen verzoeken om voor lichting behandeld. In dit bureau nomen, zibting de heeren J. D. v. d Akker, J. Rijlaarsdam. D. Binnendijk, M. Visser ala practacri en de heer de Groot en Anker voor het wetenschappelijk gedeelte. Vingen kunnen gericht worden tot den heer de Groot, dtie tevens nadere inlichtin gen verstrekt. BOSKOOP. Retraite-fonds. Vrijdag 25 Septem ber a.s. is er 's avonds te 8 uur jaarverga dering van het Rotraite-fonds „St. Paulus" in het R. K. Vereenigingsgebouw. Deze ver gadering biedt tevens de laatste gelegen heid om zich alsnog op te geven voor de i. retraite. WOERDEN. Retraitoclub „St. Augustinus". Na een driedaagsche geestelijke oefening in de kapel van de Eerw. Zusiers, welke druk v/as bezocht, had Zondagavond een feest- vergadering plaats van de Retraiteclub „St. Augustinus". De voorzitter dér club, de heer J. Lunen burg, opende de bijeenkomst mot gebed, niorna hield den weleerw. fr. Clophns Franken een propagandaredo over het roiraitewcin. wijze zette spreker het doel van een retraite uiteen. Met klem spoorde spreker aan tot deelname aan de retraite, welke op Kerst mis a.s. gehouden wordt en waarvoor 25 plaatsen beschikbaar zijn voor Woord* n. Mogen, aldus spr., deze plaatsen spoedig bezet zijn. Ieder retraitant moet propagan dist zijn, opdat elke parochiaan van Woor den deelneme aan een retraite Eon ernstig woord richtte spr. tot do Middenstanders opdat ook van deze groep eens wat moer rotraitantcn komen. Vooral verwacht spre ker van dezen meor financieelen steun door toetreding als donateur der club. Vor- 'olgcns besprak zeereerw. nog het nul van do rotraitepenning. waardoor onvormoTon- den ln de gelegenheid worden gestold een retraite mede te maken. Zeereerw. ver trouwt dat niemand de propagandisten voor dit werk meer zal wogzendon on dat allen gaarne hiervoor willen offeren. Met een geestige perroratie besluit spreker Mot weleerw. adviseur spreekt hot slotwoord, waarna de bijeenkomst door don Voorzitter wordt gesloten. De avond werd op zeer verdienstelijke wijze opgeluisterd door het fluitistencorps „St. Cecilia" onder leiding van Br. Martinus. Rijwieldiefstal. Bij do politie werd Zaterdag aangifte gedaan van diefstal van een fiets. Later werden conige onderdee- len van de vermiste fiets gevonden op liet sportterrein. Waarschijnlijk is men bij het demonteeren gestoord geworden. Vervalschf rijwielplaatje. Door de commiezen der belastingen is alhier pro- ees-verbaal opgemaakt tegen den landbou wer de G. te Waardor, voor hot gebruik' maken van een vcrvalscht belastingplaalje. De fiets werd in beslag genomen doch later, na storting van 25 weer teruggeven. Onschuldig geverbaliseerd. Een meisje uit Zegveld kwam por fiets alhier eenjge inkoopen doen. Na bezoek aan eenige win-« kols was haar belastingplaatje verdwenen. Dit word opgemerkt door een agent, wat haar een proces-verbaal bezorgde. Na hare verklaring van een en ander wordt nog ccn nader onderzoek ingesteld. ZWAMMERDAM. Geboren: L. van Geest—Hoosbeek, dochter. Overleden: C. van Vliet 60 jaar echtgon. van B. Vink Ondertrouwd: C Vellekoop. 53 jaar wedr. van G. v. d. Ende eerder van N. Boers en E. Kalfshoven 44 jaar wed. van J Verbeek F. Fopma 29 jaar en A. v-tn der neijdon 31 jaar F. Ooms 28 jaar en A. van den Bosch 25 iaar J. A. van Aelst 27 jaar en A L. D. Klein 22 jaar Gehuwd: P. Overboek 26 jaar en G. Prins 21 jaar Joh. Dorrepaal 26 jaar eD N. van der Ban 25 jaar.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5