richt in 'den emmer ïa ïerecht gekomen, yraarna hij niet meer de kracht had op te •taan. Gevaarlijke schutter. Zaterdag werd mej. J. E. V. te Winters wijk terwijl zij achter haar woning stond, 'door een revolverschot getroffen. De kogel doorboorde haar kleeren, doch verwondde haar niet. Het bleek bij onderzoek, dat de 64-jari- go H. K. met een revolver, waarmede hij niet kon omgaan, op musschen geschoten had. Het vuurwapen werd in beslag geno men. Circustent In elkaar gewaald. Tijdens een voorstelling is te Hoeven, ïengevolge van een plotseling opstekenden storm, gepaard aan hevige slagregens, het circus „Westphalia" in haar geheel tegen 'den grond geslagen. Het maar schaarsch opgekomen publiek wist zich bijtijds te redden, zonder paniek te veroorzaken. Een groot deel van de tent is totaal vernield. Met vitriool geworpen. In zijn woning te Rotterdam ïs aangehouden J. G. van G., die op den Schiedamschendijk zijn vrouw en juffrouw W. K. uit de Spanjaardstraat, die zamen aldaar wandelden, met den in houd van een fleschje met vitriool gegooid heeft. Beide vrouwen kregen lichte brand wonden aan het gelaat en aan de handen en zijn in het ziekenhuis verbonden. De aangehoudene, die twee fleschjes met vitriool in zijn bezit had, verklaart dit ge daan te hebben omdat zijn vrouw van hem weggegaan is met medeneming van 100. I Vervulling. De politie te Middelburg heeft naar het gasthuis overgebracht een 71-jarigen, al leen wonenden man, die in een uiterst ver vuilden toestand verkeerde. De man was bovendien zoo verzwakt, dat hij kort na aankomst in het gasthuis overleed. Autobus-ongeluk te Zaandam. Te Zaandam heeft Zaterdagavond een autobus-ongeluk plaats gehad wat naar omstandigheden nog betrekkelijk goed js afgeloopen. Te tien uur 's avonds verliet, naar de „Mndmrg." meedeelt 'n Fordbus plaats biedende voor 13 personen. De met 12 pas- Bagiers de gemeente Oostzaan met bestem ming naar Zaandam. Halverwege het Weerpad Is de chauffeur doordien hij de ruiten wisscher gebruikte zijn stuur kwijt geraakt waardoor hij van den smallen weg in de lappe bennen geraakte en in de weg- iloot kantelde. De 13 inzittenden waaronder de chauf feur Schaick wisten zich slechts met moei te door het stuk slaan der ruiten te redden. Enkele passagiers wisten door het in het dak der bus aangebrachte luik to ont komen. Zeven der inzittenden zijn onder behan deling van een dokter die allen meer of minder ernstige snijwonden hebben. Uit het politieonderzoek is komen vast te staan dat den chauffeur geen schuld treft, daar uit het verhoor der inzittenden is ge bleken dat hem het uitzicht door den re gen en wind is belemmerd en hij waar schijnlijk is verblind geworden door het aanhoudende bliksemlicht. Anlo op hel trottoir. Men meldt uit Eindhoven: Zondagmorgen omstreeks zes uur reed dc 22-j. reiziger F. S. te Eindhoven woon achtig, met z'n auto, vermoedelijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting, in 'de Ten Havestraat aldaar plotse ling op het trottoir. Zekere J. S. die op dat moment passeerde, raakte tusschen den auto en den muur van een woning be kneld. Het rechterbeen werd hem verbrij zeld. In dien toestand werd hij naar het Ziekenhuis overgebracht. De reiziger F. S. werd gearresteerd en na verhoor vrijgela ten, terwijl de auto door de politie in be slag is genomen. Oplichting. Bij den rijwielhandelaar O. te IJmuiden vervoegde zich de vorige week een 22-jarige man, wonende te Helder, die mededeelde, dat zijn schoonvader vermoedelijk een motorrijwiel voor hem wilde koopen. Hij vroeg een motorrijwiel te mogen laten zien en zou 's middags 2 uur weer terug zijn. De rijwielhandelaar voldeed aan het ver zoek en gaf den man een motorrijwiel mee. Toen de jongeman er 's avonds nog niet mee terug was, begreep O. opgelicht te zijn en volgde aangifte bij de politie. Deze ont dekte spoedig, dat het motorrijwiel te Castricum verkocht was en nam dit In be slag. De oplichter werd Zondag te Amster dam aangehouden en naar IJmuiden over gebracht. Van het geld had hij goeden sier gemaakt. Beruchte dief gearresleerd. Jaren geleden werd Amsterdam onveilig jgemaakt door een berucht trio, dat in ver schillende woningen inbraken pleegde. Na veel moeite en inspanning slaagde de jpolitie er toen in het trio achter slot en grendel te krijgen. Een der leden van deze bende, de beruch- ïe dief R., werd gisternacht op heeterdaad betrapt, toen hij, na in een huis in de Frans van Mierisstraat te Amsterdam een ▼aam te hebben opengeschoven, juist wil de inklimmen. Een kameraad, die op 'den uitkijk stond, werd met het beruchte heerschap door de politie gearresteerd. R., Was sedert 2 maanden uit de gevangenis Ontslagen, waar hij gedurende 8 jaren heeft gezeten, en waarin hij ongetwijfeld spoedig tal terugkeeren. Loting vernietigd. Door den Commissaris der Koningin van <ïe provincie Overijssel is naar aanleiding ▼an het daartegen onlangs ingediend be- gwa&rsohrift van een loteling, de loting te Hengelo vanaf no. 97 "der alphabetische Bjst Hofmeijer - vernietigd. In verband hiermede zal vanaf H. tot en Riet Z. een nieuwe loting plaats hebben op •en nader te bepalen dag. I Een luchtreisje. Zondagavond daalde op een stuk land van 'den landbouwer A. Roerkamp ïn den Wilpschen achterhoek een luchtballon, bemand met den bekenden luchtschipper W. Pottum en de Nijmeegsche journaliste mej. Prince. De ballon was te Nijmegen op de Liederbaan opgestegen. Onderweg werd de journaliste onwel, waarom de heer Pottum besloot te landen. Rij de lan ding kwam de ballon in een boom terecht, doch verder hadden geen ongevallen plaats. Toen de dame uit de mand stapte, viel zij in zwijm. De ballon werd later ingepakt en naar het station te Twello vervoerd. De heer Pot tum deelde mede, dat boven Velp de groot ste hoogte bereikt was, nl. 1200 meter. Urnen opgegraven. In de buurtschap Eisen, nabij Rijssen, zijn door een landbouwer bij het graven van zand, urnen gevonden, in bijzonder ga ven toestand, gevuld met aarde en beende ren. Men zoekt ijverig naar meerdere. Het terrein bevindt zich op betrekkelijk korten afstand van het onlangs door Dr. Holwer- da gedeeltelijk blootgelegde urnenveld. BuitenE. Bea«ëcMesi Treinbotsing op Sicilië, Uit Napels wordt gemeld, dat bij Poggio Reale twee treinen op elkaar zijn geloopen. Eén persoon is gedood, twintig werden ge wond. Een achtenswaardig roever. Een bekende Gorsicaansche roover, Felix Micaeli, heeft de aandacht getrokken door een artikel in een blad, dat te Marseille verschijnt. Dit artikel draagt tot opschrift: „Past op, toeristen!" Micaeli, die eenige inbraken op zijn ge weten heeft, heeft zijn toevlucht gezocht in de bergen van Corsica. Gendarmes trach ten hem nu op te sporen en doen dit niet in hun uniform, maar als toeristen gekleed. Dit Is in Micaeli's oog niet fair. Hij schrijft in zijn artikel, dat hij steeds veel gevoeld heeft voor de veiligheid der toeris ten en altijd hun veiligheid en rechten heeft gerespecteerd. Maar, wanneer de po litie er in volhardt om als toeristen ver momd, hem te vervolgen, dan is het met die veiligheid der toeristen gedaan! Want het zal hem immers niet altijd mogelijk zijn een echten toerist van een vnlschen te on derscheiden. En daarom doet hij een beroep op de autoriteiten, „het spel te spelen, zoo als hij dat gespeeld heeft". Als een „ach tenswaardig roover" waarschuwt hij allen, die Corsica dief hebben, voor de pijnlijke gevolgen, die de methode der politie kan hebben een methode, die, schrijft hij, „on der de gegeven omstandigheden te laken ie." Volksgeneeskunde! In het plaatsje Golada in de provincie- Pontevedra (Spanje) is een knaap ver moord, opdat een man, die aan tuber culose leed, zijn bloed zou kunnen drin ken, waarna het lijkje in een stal werd hegraven. De moordenaar is gearresteerd. Arme struisvogels. Sedert eenigen tijd, meldt een radio-be richt uit Kaapstad, gaat het niet hard meer met den verkoop van struisveeren, tenge volge van de geringe vraag in Europa. Éigenaars in den Kaap van struisvogel- partijen hebben dan ook besloten een groot aantal van deze onpolitieke vogels af te slachten en de huid te benutten voor de fa bricatie van modern schoenwerk. Reeds hebben meer dan 6000 struisvo gels den dood ondergaan. Het vleesch wordt door de inlanders verorberd. Nederlandsch Oost-lndië. Drama In een hoiel In Garoei De echtgenoote van een consulair ambtenaar vermoord Aneta seint uit Garoet: Mevr. Campbell Melvie, echtgenoote van een consulair ambtenaar van Australië, is vermoord gevonden in haar hotelkamer alhier, met drie steken in den hals. De ver moorde was voornemens een uitstapje door Java te maken en daarna naar Aus tralië te gaan, vervolgens met haar echt genoot naar Londen te vertrekken. In ver band met dezen moord is een inlandsche hoteljongen gearresteerd. Bij een huiszoe king werd een bebloed baadje gevonden. De jongen ontkent. Het onderzoek wordt in andere richtingen voortgezet. Een Engelsch vrachtschip op een rif geloopen Aneta seint uit Soerabaya: Het vrachtschip „City of Leeds" van de St. Just Steamship Company is nabij het eiland Bawean op een rif geloopen en in 40 minuten gezonken. De opvarenden wer den gered door de bemanning van de stoomboot „Barentsz" van de Kon. Paket- vaart-maatscbappij. De „City of Leeds" had een lading van 6000 ton suiker en was onderweg van Tjilatjap naar Japan. DE RBJÏ3STREE& WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL Er begint kentering te komen in den kaashandel. De markten in de eerste helft der afgeloopen week lulden allemaal: „handel traag", de andere helft der week was 't „handel flauw", zoodat wij hieruit wel kunnen zien, dat thans de prijzen in den kaashandel een zakkende lijn te zien geven. Zeer waarschijnlijk zullen de eerst volgende weken eenzelfde beeld ver toon en en hebben wij voor de volgende markten misschien lagere prijzen te verwachten. Zooals wij in een onzer vorige overzichten schreven, hangt dit ten nauwste samen met de Duitsche invoerrechten, welke 1 October a s. van kracht zullen worden en Iedere handelaar neemt hiertegenover een afwachtende houding aan. In den regel zal men in dit jaargetijde een vluggeren handel en hoogere prijzen kunnen waar nemen, omdat nu de Septemberkaas za! worden aangevoerd en deze altijd veel af trek heeft gehad, vooral voor België en Dultschland. Zoo was 't ook verleden jaar en gaan we nog eens de prijzen na, die verleden jaar in dezen tijd golden, dan komen 'we tot de oonclusie, dat, hoewel er nu ook hooge prijzen worden besteed, we nog lang niet de prijzen hebben zooals verleden jaar. De hoogste noteering van deze week, die in Woerden kon worden bedongen, was 75. Verleden jaar op 19 September werd er een prijs gegeven van f 88, dus nog f 8 hooger dan thans het geval is. Deze prijs bleef verleden jaar hangen, met eenige kleine schommelingen, tot 7 November, waarna een scherpe da ling intrad en op 12 December noteerde men f 68. Nu verwacht men algemeen dat het Duitsche invoerecht. zoo zwaar zal drukken, dat de prijzen belangrijk naar beneden zullen gaan. Dit is echter nog niet zoo zeker. Neemt men de prijzen van thans en verhoogt deze met het invoer recht, hetwelk op 9 cent per pond komt, dan zijn we nog niet hooger dan de prijs die verleden jaar gold. Het is nu de vraag, of Duitschland evenals het vorig jaar, weer zoo'n hooge prijs kan betalen, hetgeen na tuurlijk grootendeels afhangt van de be- taalkracht van het Duitsche volk. Nu ge- looven wij dat dit er niet slechter op ge worden is, zoodat o.i. de prijzen niet heel Véél zullen zakken. De handel is echter een onbetrouwbaar instrument en het is onmogelijk, ook hij de meest uitgebreide gegevens, om een vaste conclusie te trek ken, zoodat kalm afgewacht dient te wor den hoe de toestand zich zal ontwikkelen. Eén ding staat vast, n.l. dat er bij hooge prijzen veel risico voor den handelaar in schuilt en in den regel winst van te ver wachten is. Aan de Septemberkaas van verleden jaar mag niet veel verspeeld zijn, de winst zal door do hooge prijs ook uiterst gering geweest zijn. De aanvoeren waren deze week bevredigend. Te Woerden was zelfs een buitengewone aanvoer, 762 par tijen, hetgeen wel een gevolg was van de gratis verloting, welke ter gelegenheid van het herdenken van het 40-jarig bestaan van de kaasmarkt was georganiseerd. Nu, er was wel reden om dit feit te herdenken, daar toch de markt van Woerden in deze spanne tijds zich tot de eerste en grootste in aanvoer heeft weten te ontwikkelen. Op werkelijk waardige wijze heeft men dit feit herdacht en do mannen, die tot het op richten van de markt hebben medegewerkt, hebben juist gezien en daardoor aan Woerden een markt van groote beteekenis gegeven tot groot belang van de land- houwers der gemeente en uit de omge ving en in niet mindere mate tot grootere bloei der gemeente Woerden. De landbou wers en gemeentenaren van Woerden heb ben dan ook in alle opzichten meegewerkt, om dat feit op luisterrijke wijze te her denken. Eén ding is echter jammer, dat zij de kaashandel' hier niet voor heeft we ten te animeeren. De landbouwers, de kaasmarkt en de kaashandelaren hebben eikander noodig en het zou ook zeer goed ziju geweest, wanneer men de handelaren, die regelmatig deze markt bezochten, in dit feest had. betrokken. Er moge al een groote aanvoer zijn en een mooi markt terrein, de kooplui zijn toch ook noodig, om de aangevoerde producten op te nemen en te verwerpen. Er zou dan ook een zekere mate van waardeering uitgesproken zijn, die zeer zeker een goeden invloed op het verdere verloop van do markten zou hebben gehad. BOSKOOP. Geboren: Cornelia Antonia, dochter van W. van Eijk en C. A. Lagerwev. Ondertrouwd: J. v. d. Willik en C. C. Verkade M. J. de Heij en J. van Fulpen. Getrouwd: E. Hoogerbrug 24 jaar en D. Boere 21 jaar. Overleden: P. Vermeulen echtge noote van P. van Groos, 77 jaar. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Wedstrijd politiehonden. Zaterdag middag werd vanwege de Dresseerclub „Geduld Overwint" op het terrein aan den Hooge Rijndijk, de eerste wedstrijd gehouden. De Voorz., de heer Fl. den Her tog sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot den eere-voorzitter, burge meester Wap, dankte donateurs en begun stigers voor hun eteun en den heer De Bruin voor het beschikbaar stellen van het terrein. Onder de talrijke belangstellenden waren o.m. aanwezig de heeren burge meesters van Benthuizen en van Leider dorp. Bij dezen wedstrijd werd het bewijs ge leverd dat met geduld veel te overwinnen is, er werd veel gepresteerd. Als keurmees ters fungeerden de heeren H. Poelman en W. F. J. van Rijn, beiden van Den Haag. Begonnen werd met de 2de Afdeeling. De le prijs werd toegekend aan „Bomar", eigenaar de heer Fl. den Hertog te Zoo- terwoude met 43 punten; 2e aan „Lux" elg. de heer J. W. "Wolters te Leiden met 37 p.; 8e aan „Willy", eigenaar W. A. Mugge te Leiderdorp, met 86 p.; 4e aan „King", eig. de heer Noordanus te Leiden met 33 p.; de 5e aan „Arno", eig. de heer J. J. "Witte te Leiden met 31 p. en de 6e aan „Ravode", eig. de heer P. Amsterdam te Hazerswoude met 22 p. Als speciale prijzen in deze afdeeling- werden nog toegekend de eereprijs en de prijs voor de beste klimsprong, alsmede de prijs voor het beste voedsel weigeren aan „Bomar", eig. de heer F. de Hertog; de prijs voor het beste appèl en voor het beste verdedigen aan „Lux", eig. J. W. Wolters. In de 1ste afd. werden de prijzen toege kend: le aan „Ali", eig. de heer W. A. Mugge te Leiderdorp met 65 p.; de 2e pr. aan „Edde", eig. J. F. Pieters met 60 p.; de Se aan „Max", eig. de heer L. Abelman te Leiden met 46 p.; en de 4e aan „Milord" eig. de heer L. Verberg te Stomp wijk met 80 p. Als speciale prijzen werden in deze afdeeling nog toegekend de eereprijs, uit geloofd door den eere-voorzitter, een prijs voor het beste voedsel weigeren en voor het beste revieren aan „Ali", eig. 3e Heer Mugge. De pr. voor het beste appèl en voor het meeste aantal punten op één na aan „Eddi", eigenaar de heer Peeters. Na afloop werden de prijzen door den eere-voorzitter, burgemeester Wap, uitge reikt. Spr. wenschte de Vereen. „Geduld overwint" geluk met dezen welgeslaagden wedstrijd, de verwachtingen zijn verre overtroffen. Het publiek, wat nu de wer king van politiehonden heeft gezien, zal dit gaan waardeeren en medewerken door wan neer er iets gebeurd is, het spoor voor de honden niet onmogelijk te maken. Hoewel velen een kouden neus gehaald hebben, werden de verschillende oefenin gen zeker met voldoening gevolgd. Door de Harmonievereen. van Leider dorp word deze welgeslaagde wedstrijd opgeluisterd. ZOETERWOUDE. Getrouwd: Petrus Leonardus War merdam 81 jaar en Maria Cornelia van der Salm 31 jaar Jacobus Hulshos 28 jaar. en Geertruida Frederika van der Loo 24 jaar. Ondertrouwd: Hermanus Mauri tius Ballerihg 23 jaar van Hazerswoude en Helena Cornelia van der Poel 22 jaar Leonardus Adrianus Zandbergen 25 jaar en Cornelia Maria van Veen 21 jaar Petrus Leonardus Versteegen 28 jaar en Anna Ammerlaan 24 jaar Albertus Pe trus Blommestijn 29 jaar van Uithoorn en Jaooba Cornelia Olsthoorn 26 jaar. Gevestigd: C. A. van der Salm van Woubrugge C. A. Kroon met gezin van Warmond J. Ph. Ch. Becker echtgenoo te van B. J. B. Mars van Amsterdam M. Droog van Velsen M. J. J. Assel- bérgs van Tilburg H. J. Middelkooij van Boskoop J. Brouwer met gezin van Boskoop C. J. G. van der Meer van Schiedam J. Verheul van Alphen aan den Rijn N. J. Smit met gezin van Voor schoten D. Vuchs van Leiden J. van Tilburg met gezin van Leiderdorp S. W. Aandeweg van Nieuw Helvoet. Vertrokken: W. Fries naar Delft P. Hillehrand naar Rotterdam T. H. van der Poel naar Voorhout J. Selier naar Oegstgeest T. Puijk naar de Bilt H. J. Honert met gezin naar Nalburg Her- veld Th. J. Vreeswijk naar Oegstgeest A. Schuurman naar Dorssen C. J. van der Ploeg naar Sassenheim. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN Voor de openbare zitting staan op de rol 72 zaken, voor niet-opnbaar 13 zaken. H. v. d. P., voerman te No o r d w ij k aan Zee, niet verschenen, is ten laste ge legd, op een weg onder Noordwijkerhout met een vrachtauto, zonder signaal te ge ven, plotseling te zijn blijven staan, waar door een achterkomende auto op de vrachtauto is geloopen en schade heeft be komen. De eigenaar en bestuurder van de beschadigde auto, H. G. Beelt, arts te Hoofddorp, en diens echtgenoote, werden hierna als getuigen gehoord, waarna de Ambtenaar f 10 of 10 dagen eischt. Voor een civiele vordering kwam getuige te laat, om deze ook nog toegewezen le krijgen. In de zaak van W. S., koopman te Leiden, die met een hondenkar zonder licht gereden had te Rijnsburg, en daarbij een verkeerden naam had opgegeven, werd gehoord de verbalisant Rijksveldwachter, v. d. Burg, die het verbaal bevestigde. Be klaagde bleef beweren eerst zijn goeden naam gegeven te hebben. Eisch f 3 of 3 dagen en f 6 of 6 dagen. A. B te Amsterdam, is te N o o r d w ij k bekeurd, omdat hij niet zijn nummerbewijs heeft getoond aan de politie, toen deze het eischte. Getuige, veldwachter Timmers, verklaarde, dat getuige onder een ander nummer reed dan op zijn nummerbewijs dat in de provincie Utrecht was afgegeven, voorkwam. Beklaagde bekende dit, doch do dagvaarding sprak van het niet v-ertoo- nen van „zijn" nummersbewiis. Wat hij getoond had, was wel terdege „zijn" be wijs. Juister ware geweest van een „niet- geldig" te spreken. De kantonrechter was het hier niet mee eens, een ook de Ambtenaar niet, die f 5 of 2 dagen eischte. A. C. S., huisknecht te N o o r d w ij k, aan Zee, heeft te Noordwijk met een auto gereden, zonder bij een wegkruising signaal te geven. Beklaagde bekende, doch er was heel geen gevaar. Gehoord werd de veldwachter Wagenaar, waarna f 4 of 4 dagen werd geëischt, wat bekl. wel wat veel vond. C. O., reeder te K a t w ij k, is ten laste gelegd, dat hij niet overlegd heeft een arheidsregister, betreffende 15 arbeiders en arbeidster. Gehoord werd als getuige Auna v. d Plas, nettenboctsters, waarna 15 maal f 2 boete werd geëischt. W. J. v. d. H., wagenmaker te Kat- w ij k, niet verschenen, is een dergelijke overtreding ten laste gelegd, waarvoor als getuige gehoord werd zijn broeder J. v. d. Horst. Eisch 2 maal f 5 of 2 maal 2 dagen J. v. I., timmerman te Leiden, heeft een werkman te lang laten werken. Getuige J. do Koning vertelde, dat hij er niet op tegen had, Iets langer te werken, en dat hij er niet too genoodzaakt is geworden. Eisch f 4 of 4 dagen. C. v. H., veehouder te Zoeterwoude, heeft zonder vergunning van B. en W. een woning verbouwd. Beklaagde dacht dat do aannemer de zaak in orde had gebracht, 't Was een heele kleine verandering. Ge tuige H. J. v. Mil, Gem.-opz. te Zoeter woude, had wel met bedoelden aannemer gesproken, dóch er was van B. en W. een weigering ingekomen bij beklaagde. „Toen 't klaar was", vulde beklaagde aan Eisch f 15 boete. H. v. W., te Wassenaar, heeft te Leiden te snel gereden, en geen signaal gegeven, waar zulks behoorde. De gepen sioneerde marine-man A. Wagemans, was er bijna de dupe van geworden, vertelde deze. Eisch f 25 of 10 dagen. X G. v. B. H., chauffeur te Leiden, zou op de Steenstraat een fietser hebben aangereden bij het inhalen, zonder daarbij signaal te geven. Als getuigen werden ge hoord Offenberg en dions bediende R. H, Liebert, waarvan de laatste, de aangere-- dene, de schuld bij beklaagde zocht. Hei nietig en overtuigend bewijs niet geléverd' ziende, eischt de ambtenaar vrijspraak W. D., 16 j., J. J. G. 17 j., P. A. R. 20 j. en A. J. E. M., 17 j., allen te Lelden, hebben, wat zij bekenden, in de Koolstraat gevoetbald. Als getuigen werden gehoord Taseur, zoutzieder en v. Wijngaarden, met selaar te Leiden, beide in de Koolstraat woonachtig, die bang kwaren voor hei eigen veege lijf en zijn ramen. Daar was echter heel geen gevaar, beweerden be-1 klaagden, noodelooze vrees. Eisch voor i ieder der beklaagden f 1 of 1 dag. J. H. W. te Amsterdam, zou van War-i mond naar Noordwijk rijdend bij de Na-i gelbrug een andere auto hebben aangere den, wat volgens beklaagde eigenlijk neï andersom was, terwijl de chauffeur hem nog onwellevend had toegesproken. Be doelde chauffeur v. Rijswijk, uit Den Haag, beweerde dat het geheel de schuld was van beklaagde, dat bevestigd, werd door derinzittenden, Martha Geerling, Den Haag, en De Jong, advocaat te Amster dam. Eisch f 10 of 5 dagen. Een eisch voor schadevergoeding van de firma Aardman, groot f 108.was te hoog voor behandeling voor het kanton gerecht. J. D., bakker te K a t w ij k a. Zee, heeft zijn 13-jarig zoontje in de bakkerij gehad, waarvoor geëischt werd f4 of 4 d. W. W., bakker te K a t w ij k, had ook'; iets in strijd met de arbeidswet en houdt dezelfde boete-eischen, n.l. f 4 of 4 dagen, J. K., chauffeur te Delft, beeft te Noordwijk met een te zware auto ge reden, waarvoor hij, die reeds zooveel ja ren daar wekelijks kwam, zonder waar schuwing werd bekeurd., wat hij niri be hoorlijk vond. Eisch f 5 of 5 dagen. J. H,, los werkman te Leiden, heefi zonder licht gereden, omdat zijn lantaarn op dat moment in de maak was. Eisch f 2 of 2 dagen. Hetzelfde deed G. B. magazijnknecht te Oegstgeest en hoorde dezelfde boete eichen. G. v. D. ijzerwerker te Leiden, heeft op den openbaren weg gevoetbald, waar voor geëischt werd f 1 boete. J. V., chauffeur te R ij n s h u r g, hoorde voor onvoldoende achterverlichting f 3 of 8 dagen eischen. i; KANTONGERECHT TE DELFT. Vilsscberij-overirediïng: W. v. B. te Pijn* acker, f 8, subs. 2 dl. h., met verbeurdver* klaring van den in beslag gemoimen hen gel. AQis bestuurder van een motorrijtuig de vearigth'öid van heit verkeer iin gevaar bren gen: B. H. te Zegwaart, f25, subs. 10 d. h. Mio'torrij'l'uiig zonder iiohit: J. J. V. (e Pijmadker, f5, subs. 3 d. h. Rijwiel zonder Jicht: J. A. O. te Berk el en Bodem-ijs; W. v. D. te Blei swijk;' A. W., J. M. v. d. T., heiden te Zeg* waart; J. G. te Z o eter meer, ieder f2, suibis. 1 d. k. Rlijwlel zJonder licht: P. B., A. L. v. d. Hbelden te Zoetermeer, ieder f 1 subs. 1 w. t. Kieswet-overtreding: W. K., geb. v d. B. te Zegwaart, f 1, subs. 1 d. h. Aks bestuurder van een motorrijtuig geen rijbewijs toornen: M. B. v. D. te N o o t- dorp, f 8, flubs. 2 d. Rijwiel zonder licht: C. W. v. D. te Pijn- acker; J. G. H. de V., te Berkel ein Roden1-, rijs; A. J. F., te Zo e termeer; J O. te Zog waart; M. A. v. d. G.; W. A. v. d. G., beldlen 'te Zegwaart, ieder 12, suibs. 1 d'. h. Openbare ditonikenseibap: N. d. B., J. B., J. H., allen te Berkel en Rodenrijs, ieder f 3, subs. 2 d. h. S IJkwetovertreding: A. v. E. te Zoeter* meer, f2, subs. 1 d. h., met verbeurd* verklaring va de maat. - j' De drievoudige moord in de Wormeryeersiraat ie Amsterdam. Eisch levenslange gevange nisstra f. Voor de rechtbank te Amsterdam heeft gisteren terechtgestaan de 43-jarige H. H. van D. wegens den moord op zijn echtge* noote, zijn tweejarig dochtertje en zijn ze venjarig stiefdochtertje, in zijn woning in de Wormerveerstraat Amsterdam. De dagvaarding legde hem te laste: le. Dat hij op of omstreeks Donderdag 29 Januari ter uitvoering van zijn tevoren beraamd plan om zijn vrouw, Lucia Theo dora van den Goorbergh opzettelijk van het leven te berooven, na kalm beraad en ern stig overleg, althans ter uitvoering van zijn voornemen, om die vrouw opzet telijk vail het leven te berooVcn met zijn hand of handen met geweld heeft dicht geknepen het strottenhoofd of de luchtpijp van die vrouw, waardoor zij onmiddellijk, althans weldra daarop door verstikking is gestorven; 2e. op of omstreeks Zaterdag 31 Ja nuari hetzelfde als hierboven omschreven is, gedaan heeft met zijn dochtertje Mag- dalena, Theodora Hendrika, met hetzelfde gevolg; 3e. dat hij óp of omstreeks Zondag__l Februari hetzelfde heeft gedaan met zijn stiefdochtertje Louise, eveneens met het* zelfde-resultaat. Er waren 20 getuigen gedagvaard. De publieke tribune was geheel gevuld met meest bewoners uit de Spaarndam- merbuurt. Uit het verhoor bleek, dat v. D. sinds 1922 gehuwd was met de vrouw, die hij heeft vermoord. Steeds had het echtpaar ruzie gehad. De oneenigheden werden nog heviger, toen bekl. na een verblijf in een sanatorium zonder werk kwam en het ge zin moest rondkomen van ƒ13.50 steun van het Burgerlijk Armbestuur. - Donderdagmorgen, 29 Januari, was liet weer tot een uitharsling gekomen..

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4