HET NIEUWSTE Vrouwen ïecligïng aan, uït lijfsbeïïoud geFandeld te hebben. „De Crt" Vrouwenroof Een medewerker schrijft aan „de Tijd": Een haast ongeloofelijk verhaal kwam mij ter oore, dat om verschillende redenen nog niet gepubliceerd is, maar dat toch dienen kan als waarschuwing, dat men nooit voorzichtig genoeg kan zijn met het aanknoopen van vriendschapsbetrekkingen Als zoodanig meen ik het dan ook niet achter te mogen houden. Een Amsterdamsche familie, bestaande uit vader, moeiier en 19-jarige eenige dochter, had eenige vacantieweken in een badplaatsje aan de Fransche zeekust door gebracht Men maakte daar kennis met een heer en dame, twee alleraardigste menschen. Na wederzijdsche voorstelling zocht men doorgaans eikaars gezelschap en onze Amsterdammers waren in de wol ken over het hupsche en onderhoudende ■tel, waarmede men gaandeweg op zeer vertrouwelijken voet kwam te staan. Vóór het vertrek naar Amsterdam werd ons drietal uitgenoodigd om, als het nog eenige dagen vrij kon maken, een poosje te komen logeeren te Parijs, waar de heer en dame zeiden te wonen, met opgave van een adres voor correspondentie. Er kwamen nog eenige vrije dagen en na een korte briefwisseling besloot de Amsterdamsche familie aan de vriendelijke invitatie gevolg te geven en 'n viertal da gen onder genoeglijk geleide te Parijs door te brengen. Den dag vóór 't vertrek werd echter mevrouw lichtelijk ongesteld en zag er tegen op, mede te gaan; zij wilde het spel niet bederven en zou de paar dagen wat rust nemen. Alzoo vertrok papa met dochter alleen. Te Parijs met een avondtrein aangeko men, werden zij aan het station door de vriendelijke Parisienne ontvangen. Jam mer dat mevrouw niet was meegekomen, maar gelukkig, dat de ongesteldheid niet van ernstlgen aard was. De lieve gast vrouw had nu evenwel een klein malheur- tje. Ze had plotseling onverwachte logée's overgekregen en nu had ze nog maar één kamer over voor de jonge dame. Of mijn heer het niet erg vond als hij één nacht in een hotel ging logeeren. Den volgenden morgen zou hij dadelijk van de partij zijn en zou men samen Parijs gaan bekijken. Mijnheer vond dat heelemaal niet erg en het jonge meisje ook niet. Of ze dan maar wilde opstappen, de auto stond klaar bul ten het station Aldus geschiedde; het meisje nam lachend afscheid van haar vader en steeg met Madame in den auto. Papa zocht 'n hotel op, na beloofd te heb ben, des morgens vroeg aan het opgegeven adres te zullen zijn. Hij sliep rustig, zich niets verkeerds of kwaads bewust! Wie schetst evenwel zijn schrik, toen hij den volgenden ochtend tot de bevinding kwam, dat men hem een niet bestaand adres had opgegeven en dat er ook in de buurt niemand bekend was. wiens naam op dien van den vriendelijken gastheer ook maar eenigszins gelepk. Een politie agent, wi en hij zijn bevinding mededeelde, keek den verschrikten vader meelijdend aan, nam hem mee naar een blizijnd bu reau, maar gaf hem al dadelijk geringe kans, dat hij zijn dochter ooit zou terug zien. Het was een bekende truc van meis- Jesroovers. Bij verder onderzoek bleek de Parijsche politie den heer en de dame niet to kennen en zij kon ook niet de minste Inlichtingen geven. Wel beloofde zij, de zaak ernstig te zullen onderzoeken, maar het la nu al een drietal weken geleden en de wanhopige ouders hebben nog niets van hun dochter gehoord. Men kan zich voor stellen, in welk een toestand zij verkeeren. Maar och: wat zal er van het 19-jarig meisje terecht komen? Hoe zal zij zich weten te ontrukken aan de klauwen der booswichten, die in onzen tijd alle midde len bezitten om aan opsporing en vervol ging te ontkomen? Men zal geneigd zijn te zeggen: Ja, dat gebeurt te Parijs, maar men lette op het volgende: Onlangs werden twee meisjes op het Damrak door een auto aangereden. De heer, die er inzat, sprong er dadelijk uit en VToeg of ze eenig letsel hadden gekre gen, waarvoor hij al duizend excuses maakte. Maar ze waren niet gewond, wel geschrokken. O, dat speet den vriendelijken heer heel erg en hij bood aan, om beide meisjes als vergoeding voor den schrik naar haar huis te rijden. De meisjes ven als haar adres op een der straten over het Y en wilden juist instappen, toen een der omstanders haar luido waarschuwde, zulks niet te doen. Ze schrokken nu op nieuw, maar bedankten voor het genoegen en de eer. 't Zal haar behoud geweest zijnl Brandstichting. Vrljdagnaoht, omstreeks één uur, ontdek ten omwonenden brand in de nieuwgebouw de dubbele behuizing aan de Stationsstraat te Krommenie, bewoond door den eige naar den timmerman W. en den heer B. De brand woedde In de bovenverdieping van eerstgenoemde, die met zijn vrouw afwezig bleek te zijn. De brandweer wist den brand tot deze bovenverdieping te beperken. Beneden en bij den heer B. ontstond veel waterschade. Naar aanleiding van geruchten en be vinding van de brandweer werd de eige naar, toen deze Zaterdagmorgen terug keerde, door de politie in verhoor geno men, waarbij hij bekende, den brand zelf te hebben gesticht. Zaterdagmorgen is W door de politie gevankelijk naar het huis van bewaring te Haarlem overgebracht. Een goede vangst. Door de politie te Castricum is aange houden zekere J. J. G., die zich te Bever wijk had sdhuldlg gemaakt aan verduiste ring van een rijwiel ten nadeele van V. en Wegens oplichting van een bedrag van 10. Door den commissaris van politie te Wor- 8»erveer waa zijn aanhouding verzocht als .Verdacht van verduisteringen aldaar ge- Ëgd. Van O. werd eerst op transport ge- l naar Wormorveer en vandaar naar srwijk. Bij nader onderzoek bleek, dat INGEZOKDEN MEDEDEELIKG VOOR de gearresteerde in 1919 door den Utrecht- schen rechtbank wegens verduistering tot 9 maanden gevangenisstraf was veroor deeld, welke straf hij nog moest onder gaan. Bovendien had hij nog 10 dagen hech tenls te goed. Zijn aanhouding was ook nog verzocht door de commissaris van politie te Apeldoorn, Zwolle, Velp en Harderwijk, als verdacht van het plegen van verduiste ringen. Poging tot oplichting. De recherche te Rotterdam heeft den 20-jarigen instrumentmaker B. P. M. A. P. van de Gedempte Binnenrotte aange houden wegens poging tot oplichting. Dit jongemensch heeft een bezoek gebracht bij een bewoner der Zwarte Paardenstraat al hier, wiens zoon opgenomen is in een rijks opvoedingsgesticht te Leiden, hetgeen hem bekend was. Bij die menschen heeft hij zich uitgegeven voor reclasseerings-amb- tenaar en voorgespiegeld, dat hij voor 75 kon bewerkstelligen, dat hun zoon vrij kwam en een betrekking kreeg. Aangezien zij dit bedrag niet bij elkaar konden krij gen, schreven zij naar een familielid te Amsterdam, die daarop met de f 75 naar hier kwam om het geld aan den zoogenaam- den rpclasseeringsambtenaar te overhandi gen. Een rechercheur, die van de geheelo toedracht gehoord had, zorgde er voor In het huis In de Zwarte Paardenstraat aan wezig te zijn en toen de instrumentmaker kwam om het geld te innen, rekende hij hem meteen in. Buitenl. Berichton Een typhoon In Japan De rivieren treden bulten bulten haar oevers Een typhoon heeft het Zuidwestelijk deel van Japan, van Sjikokoe tot Kyoes- joe, bezocht. De verbindingen in de buurt van Osaka zijn gedeeltelijk verbroken, ter wijl melding wordt gemaakt van eenige persoonlijke ongelukken. De rivieren tre den op verscheidene punten buiten haar oevers. Hevige storm. Het eiland Bermuda is door een hevlgen storm geteisterd, welke twee menschenle- vens elschte en werd gevolgd door een re genval zóó hevig, als in geen maanden is voorgekomen. Chineezen-moorden te New-York. Reuter seint ons uit New-York, dat de moorden op Ghineezen daar voortduren Waarschijnlijk vloeien zij voort uit par- tijveeten. Meer dan 500 Chineezen zijn reeds gearresteerd. Honderd en zes Ghineezen, die geen be wijzen bezitten, dat zij gerechtigd zijn ln Amerika te wonen, zullen gedeporteerd worden. Ongeluk In een circus Gedurende een voorstelling in het circus Busch zijn twee artisten, die per fiets een hellend vlak afreden, naar omlaag geval len. Beiden zijn zwaar gewond in het gast huis opgenomen. Roovers op de Philippljnen Roovers deden een inval te Dumaram, vermoordden een Chineeschen winkelier, zijn vrouw en drie zoons en drie Philips pino's. Zij namen voor een groote waarde weg en wisten ongehinderd te ontsnappen. Groote brand te Parijs. Een hevige brand heeft Woensdagmor gen twee belangrijke fabrieken in het Pa rijsche kwartier Reuilly in asch gelegd. Per soonlijke ongelukken zijn niet te betreuren, doch de schade wordt geschat op een mil- lioen francs. De brand In het Japansche parlement De politie te Tokio heeft drie studenten, gearresteerd, die verdacht worden den brand in de Parlementsgebouwen te heb ben gesticht. Diefstal van heilige vaten In Oostenrijk Uit Weenon wordt gemeld, dat door een inbraak in een villa de vier mannen gear resteerd zijn, die op 4 September in de schatkamer van het klooster Zwel tl heb ben ingebroken, en daar monstransen, kruisen, kelken, enz. ter waarde van 60.C00 gulden gestolen hadden. De* buit werd naar Weenen gebracht, daar verdeeld en aan twee juweliers verkocht, die de meeste voorwerpen onmiddellijk hebben inge smolten en verder verkocht. Slechts oen zeer gering gedeelte van den roof is terug gekomen. Faillissementen In de Duitsche textielindustrie De industrietak waarin do meeste fail lissementen in Duitschland worden uitge sproken is waarschijnlijk wel de textiel industrie. Van de in Juni uitgesproken 722 faillissementen zijn er 146 in de tex tielindustrie, gedurende het tweede trimes ter van 1925 zijn er 92 textielfabrieken, 98 textiel-groothandelsfirma's en 122 -klein handelshuizen failliet verklaard. UIT FE nmiGEVING ALKEMADE. Geboren: Johannes Eimericus z. van P. Dol.he en C. Koek Johannes Clemens Theodorus z. van H. S. van Ruiten en G. van Leeuwen Johanna Cornelia d. v. J. J. de Jong en E. M. van Oosten. Pe trus Wilhelmus z. van W. Kuipers en J. van Glink Catharina Joanna Maria d. van N. van der Meer en M. M. B. Bakker Theodorus Adrianus z. van J. Th. Juf fermans en A. M. Heemskerk. Gehuwd: J. P. van Es jm. 24 j. en J. A. van Dijk jd. 20 j. Ondertrouwd: A. Esveldt jm. 29 j. en A. G. van der Knijff jd. 28 j. Ingezonden Mededeeling, WRIJFWAS - vloeren en meubeler^ De heerly be zuivere terv pentynwas van de Erdal fobriek te Amsterdam t( Breng! Zonneglans en Dennengeur (n Huis HAARLEMMERMEER. Aanrijding. Vrijdagmiddag heeft op den Hoofdweg tusschen den Vijfhuizer- wfeg en den Kruisweg ter hoogte van de boerderij van Gebrs. Nieuwenhuizen een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een wielrijder en een auto. De 13-jarige H. Driessen, wonende in de Draverslaan te Hoofddorp reed daar met een zak graan op do bagagedrager van zijn rijwiel toen een zware bestelauto naderde. Bij het passeeren schijnt de jon gen wat zenuwachtig geworden te zijn, waardoor hij zijn stuur niet meester kon blijven, met het gevolg dat zijn zwaarbe laden fiets omviel en de zak graan op den grond terecht kwam. Door den val maakte de jongen een tuimeling, kwam daardoor in aanraking met een der spatschermen van de auto en werd een eindje meege sleurd. De chauffeur van den auto stopte on middellijk. De jongen werd hevig bloe dende aan het hoofd in bewusteloozen toe stand opgenomen. Dr. Nanninga, die onmiddellijk ontbo den werd, verleende de eerste hulp en con stateerde een ernstige schedelbreuk. Hij achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. Per auto is de jongen daar op direct naar de Maria-stichting te Haar lem vervoerd. HILLEGOM. Duivensport per vliegtuig. Zaterdag a.s., zal do Postduivenvereen. „De Zwa luw" het genoegen hebben voor de eerste maal hier te lande haar vogels te verzenden per K. L. M., dus per vliegtuig. Gevlogen wordt SchipholBrussel. De op stijging geschiedt Zaterdagnam. 3 uur, ten einde de proefvlucht te ondernemen en Zondagmorgen, 27 Sept., te Brussel vroeg te lossen. De ondernemer, de heer v. Dam, te Hilversum, heeft hiervoor een gouden medaille beschikbaar gesteld en wel voor do vereen., die het grootst aantal duiven inkorft. De Zwaluw heeft voor haar le den een prijswedvlucht ingesteld, welke te vens de laatste van dit seizoen zal zijn. Ondertrouwd: M. J. Veldhuijzen van Zanten en M. C. Philippo. Geboren: z. van P. SalierWeij z. van M. LommerseMeijland d. van G. M. GerritsenVermeren z. van M. Westerlakenden Besten. Overleden: M. G. Schilpzand Schrijver, vr. 53 j. J. van den Aard weg, wed. D. de Groot vr. 81 j. KATWIJK. Bekerwedstrijd. Zaterdag had, onder begunstiging van zeer mooi weer de aan- Bekerwedstrijd pïaats tusscFen de Burgerwachten Voorschoten, Valken burg en Katwijk. Geschoten werd op schijf Burgerwacht, telling 110, een serie van 10 schoten met naar verkiezing 2 proef- schoten. Houding naar keuze. Bij loting viel Voorschoten het eerst aan de beurt, daarna Valkenburg, no. 3 Katwijk. De schutters van Voorschoten behaalden in volgorde 79, 78, 87, 88 en 90 punten, to taal 422 punten. Van Valkenburg 72, 93, 88, 89 en 85 of totaal 427 punten. Van Ktrt wijk 92, 90, 88, 88 en 86 punten, totaal 444 punten, zoodat Katwijk schitterend de overwinning behaalde. Vorig jaar waren de uitkomsten: Voorschoten 437, Katwijk 433 en Valkenburg 40. Na afloop der wed strijd werd de Beker, ln bezit van Voor schoten, onder felicitaties van den Com mandant van Voorschoten, den heer Tu- rion, overgedragen aan den Secretaris der Katwijksche Burgerwacht. (De Comman dant was wegens opkomst onder de wape nen niet aanwezig). Onder dank en wen- schen voor de toekomst aanvaardde deze den Beker. Eenigen tijd bleef men nog ge zellig bijeen om te drinken op het welzijn van Commandanten, bestuursleden en le den. De gevoelige plaat zorgde voor ver eeuwiging van dezen wedstrijd. Dienstplicht. Van de lichting 1926 zullen de ingeschrevenen vanaf no. 82 vrij zijn. Tot en met 81 is men dus, behou dens vrijstelling, dienstplichtig. LISSE. Liefdadigheid. Gisteren werd door den Zeereerw. heer Laurier, leeraar aan het Seminarie Hageveld, ten bate der Vereen. „Hulp in de Huishouding", onderafd. van de afdeeling van den R.-K. Vrouwenbond, onder alle H. Missen een liefdadigheids predikatie gehouden, waarna collecte, wel ke opbracht 600. Een mooi bedrag! De omzet van H. B. G. De grootste drukte op de droge Bloembollenveiling, raakt over, een bewijs dat het seizoen ten einde loopt. Hetgeen thans wordt aange voerd is meest mud- of plantgoed, al hoe wel ook enkele duizendtallen leverbaar te koop worden gepresenteerd. Dat ook de veilingvereeniging van het H. B. G. er we zen mag, mogen wij constateeren uit het feit, dat vanaf den tweeden Dinsdag in Juli voor bijna 1.000.000 is omgezet, en dit cijfer hoopt men deze week, dus na nog twee veilingen, te bereiken. Dit is een cijfer dat genoemd mag worden! Het nieu we reusachtige veilingsgebouw met haar magnifieke afmijnzaal en mooie kantoren heeft in de afgeloopen periode reeds prach tige diensten bewezen voor een vlugge en goeden gang van zaken! NOORDWIJK. Kerknieuws. Nu deze week begonnen zal worden met het afbreken van het oude gedeelte der kerk zullen deze week H. Mis sen worden opgedragen alleen in de nood kerk aan den Lijnbaan weg en wel te 7 7.30 en 8 uur. Door deze afbraak komt dan tevens de oude ingang der kerk te verval len en zal vanaf a.s. Zondag de nieuwe in gang zijn door den tuin van den heer E. v. d. Plas. De vrouwen komen dan de kerk binnen door Het portaal aan den vrouwen kant, terwijl de mannen door de tuin der kerk omloopen en door het portaal aan den mannenkant binnengaan en evenzoo het kerkgebouw verlaten. ROELOFARENDSVEEN. Koninginnefeesten. Voor de Ko- ninginnefeesten, welke alhier op 23 en 24 September zullen worden gehouden is Za terdag j.l. de feestgids verschenen. Gelijk het steeds hier de gewoonte is geweest, heeft het ijverige bestuur der Juliana- vereeniging ook dit jaar weer voor een uitgebreid programma zorg gedragen. Zoo zullen o.a. de traditioneele optocht en de gondelvaart niet ontbreken. De optocht is getiteld: „Van alles en nog wat", zoodat we wel op een verscheidenheid van voor stellingen schijnen te mogen rekenen. Voorts zullen op Woensdag de onderlinge wielerwedstrijden plaats hebben van de Vereeniging „Het Stalen Ros", terwijl Donderdag de zeilwedstrijden voor bagger pramen en zeilbooten, onder leiding van het Bestuur van de Zeilvereeniging zullen worden gehouden. Ook de kinderspelen, zoowel als de volksspelen nemen een flin ke plaats in het programma in, zoodal we met recht mogen verwachten, dat het er op de beide feestdagen gezellig zal toegaan in de Veen. Tentoonstelling „Ronata". Gelijk reeds wel voldoende bekend zal zijn, wordt op 22, 23 en 24 September a.s. in de St. Pancratiuszaal alhier een tentoonstelling gehouden, ten bate der Tubercu- lose-bestrijding, zulks bij gelegenheid van het eerste lustrum van de Vereeniging Het Wit-Gele-Kruis. Dezer dagen is het feest programma, dat door het Bestuur bij deze gelegenheid is uitgegeven, verschenen. Uit dit programma is ons gebleken, dat het be zoeken der tentoonstelling de moeite ze ker ten volle zal beloonen, terwijl tegelij kertijd een nuttig werk wordt verricht, daar alle baten aan het T.B.G. fonds zullen worden afgedragen. Allen dus op naar do Ronata. Gezonken. Eergisteren is op het Bra- semermeer een met grond geladen schuit van het grondbedrijf ïn den Veenderpolder gezonken. De opvarenden konden zioh op een der loopplanken drijvende houden en werden door een tweetal baggerlui van hier gered. Het ongeval ontstond doordat de golven over het te zwaar geladen vaar tuig heensloegen. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Bepaling maximum snelheid tram. Vrijdag vergaderde de raad dezer ge meente. Besloten wordt z. h. st. adhaesie te betuigen aan het adres van Zoeterwoude inzake opheffing Zomertijd. De rekening 1924 werd in orde bevonden. De gemeente rekening 1926 werd aangeboden en wordt ter inzage gelegd. Ingezonden Mededeelin en Meisjes I Er is geen deugde, lijker middel voor het v< krijgen en behouden van e< fraaie Huid van Handen i Gelaat, dan 4gjj 30-60-90 ct. PURG Als antwoord op een verzoek van Raad, om de maximumsnelheid tram aan den Sandtlaan te bepalen K.M., is een schrijven ingekomen va Rijkstoezicht van Spoorwegen, v wordt gemeld, dat geen termen zijn j den om dat verzoek in te willigen. Van den hoofdinspecteur van Spoor Tramwerken is ingekomen een schr houdende mededeeling, dat een slingf paraat aan de splitsing Koestraat— houterweg, zal worden geplaatst, te tevensawordt herzien de maximumsnel der tram aan wegkruisingen, die than K.M. per uur bedraagt. Deze wordt (hans voor: Bakkersbru! K.M., KoestraatVoorhouterweg 10 en Sandtlaan tot perceel G. D. v. d 20 K.M. Wethouder S. Schoneveld acht het i schelijk deze zaak goed onder de ooge zien.' Spreker vreest nl. dat door deze r we regeling vervalt het besluit tot verp te stopplaatsen aan den Voorhouterwei De Voorz. zegt toe, hiernaar uitdru lijk te zullen informeeren. Na een uitgebreide rondvraag werd vergadering gesloten. Schietwedstrijd. De Rijnsburg Burgerwacht hield een schietwedsl georganiseerd door den Sergeant Kj wachter. Geschoten werd op schijf gerwacht, telling 1—10. De uitkomsten ren prachtig. De prijzen behaalden: H Grimbergen met«94 punten, G. v. Klan met 90 p., P. van Klaveren met 88 j van Vliet 87 p., T. Heemskerk 86 p., Egmond 86 p., C. van Delft 84 p. Gei deld behaalde ieder schutter dus I zien dat een serie liggend en een serie lend geschoten werd, is dit een praci uitkomst. VOORSCHOTEN, H. Vormsel. Woensdagnamiddo» zal Z. D. H. Mgr. A. J. Callier hot H Vormsel toedienen in de parochiekerk- den Heiligen Laurentius alhier. WASSENAAR. Koninginnefeesf. De uitgestelde I ten van het programma ter viering van verjaardag van H. M. de Koningin, wa Zaterdag alhier afgewikkeld Door Excelsior werd des middags half drie op het Dorpsplein verzaro geblazen, waarna met de deelnemers de verschillende volks- en kindersp naar het feestterrein werd gemnrcltf Daar aangekomen zocht ieder deelm het voor hem bestemde terrein op en dra waren alle spelen in vollen gang. I stig weer begunstigde de wedstrijden, dat er veel belangstelling was, niet minst bij „Het eerst naar den trein" oud maar afwisselend spel, „Het Kni steken", hetwelk vaak aardige oogenhlil bezorgt, „Blaastrappen", een interesse maar vermoeiende bezjgheid. „Worl slaan", een nienw, maar in den smaak lend nummer, en „Boegsprietloonon" Voor meisjes waren er wedstrijden Vlaggetje steken en Ezelprikken. Na afloop der wedstrijden, werden prijzen uitgeerikt. Velen gingen met h' gezichten huiswaarts, maar meerik nog moesten zich tevreden stellen met troost, het een volgende maal nog een1 mogen probeeren. De uitslag der wedstrijden is als v Vlaggetjesteekspel: 1. Greta Bruin. Corry van der Zalm, 3 Jaantje van Spr sen. Ezelprikspel: 1. Mientje van T.eeuv Cor Noordover, 3 Tootje van der Loo;. Martha Pieterse, 5 Pietje van Stw Anna Remmerswaal, 7 Anna van der 8 Joh. van der Hulst, 9 Anna Boot et Betsv Rooijakkers. Kuipjesteken: 1 Gerard van Wisse Jan Schoorl, 3 V. Winnubst, 4 CobusK hoorn, 5 Kees van Wissen. Blaastrappen: 1. A. Bernard, 2 H den Berg, 3 D. van Delft, 4 H. Pioter* M. Altrof, 6. W. de .Tong, 7 L. van Dijt TMoerkearken, 9 J. Grevers, 10 G. Bei> bergen. Het eerst aan den trein: 1 Wim del 2 Gerard Knijnenhurg, 3 Gor Goor. 4 i van Kuijen, 5 L. Grevers, 6 Harrv Gno' Jaap Goor, 8 Jan Hoogendoorn, 9 H der Hulst Boegsprietloopen: 1 J. Ploeg, 2 C. K nenburg, 3 Piet Piet, 4 Klaas Piet, van Laar. Trootsprijs J. Mouw. Niettegetnstaande het vrij oneuni weer in den avond zoo nu en dan regen bij dikke druppels, terwijl bel' alle kanten weerlichtte en dönderde waren er heel wat bezoekers op het ft terrein, die zich voor een deel vermaal in draai- of zweefmolen, voor een at deel belangstellend luisterden naar de* luidende tonen van Excelsior, dat concert gaf. Te half elf schoot de eerste vuurpijl luchtruim in ter aankondiging van vuurwerk. Jammer genoeg was de wind in vooravond juist gedraaid en trok alkr over de toeschouwers, terwijl de rustic* ikkeling der stukken onder den druk' den wind veel leed. Bij het verschijnen van het hors»' van H. M. de Koningin en het Wapen' Wassenaar werd geapplaudisseerd. Na afloop werden de gelegenheden vermaak nog eens opgezocht, waarna het oog op den Zondag te circa half'* de feestvreugde werd beëindigd.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4