Zenuw tabletten Mijnhardt plicht van 'den Middenstand zijn economï- 1 iche functie zoodanig te verrichten, dat 'daardoor het gemeene welzijn des volks op 'de beste en meest doeltreffende wijze wordt gediend. 2. Daarom moet hij zelf het initiatief ne men. om in en door organisatie van be drijfsgenooten, krachtig te bestrijden de fouten en misstanden, die zoowel, zijn be drijf, als het gemeene belang, schaden. Zoo te doen wordt niet alleen geëischt 'door zijn welbegrepen eigen belang, maar wordt evenzeer door het belang der ge meenschap gevorderd. 3. Indien de betrokken Middenstands- groepen, wegens den onwil van sommige bedrijfsgenooten niet bij machte zijn, een goede bedrijfsregeling practisch door te voeren, hebben zij zich te wenden tot de burgerlijke overheid om met haar aanvul lenden steun en haar aanvullondo mede werking tot het beoogde doel te komen; althans voor zoover en voor zoolang de be srokken organisaties zelf niet beschikken over de bevoegdheid, om onder toezicht der overheid regelingen te treffen, die voor alle bedrijfsgenooten bindend zijn." Door den heer H. Stulemeijer, Burge meester van Bergen op Zoom, worden de volgende concusies verdoldigd: 1. De Overheid heeft tot taak de burgers zoowel individueel als in groepen volgens hun stand vereenigd, te beschermen en hunne rechten te handhaven. 2. De Middenstand als een der voornaam ste standen in onzen maatschappijvorm, la, als onontbeerlijke stand, heeft in de huidige omstandigheden meer nog dan voorheen zoowel in zijn belang als in be lang der andere standen aanspraak op steun en bescherming der Overheid. 3. Op haar beurt heeft de Overheid het recht om bij voortduring van den Midden stand to vorderen eerbied, steunen van Ge zag, stipte naleving van de door de Over heid uitgevaardigde wetten en voorschrif ten. 4. De R. K. Middenstand moei krachtens zijn Christelijke beginselen blijven voort gaan een voorbeeld te zijn. daar waar het er op aankomt de Overheid te eerbiedigen, te steunen en bij te staan." Verbindendverklaring collectieve arbeidsovereenkomst. Een commissie uit de werk- geverskringen ga at met de algemeene beginselen van het voorontwerp accoor d. Naar aanleiding van het ingediende voor ontwerp verbindendverklaring collectieve arbeidsovereenkomst heeft do commissie uit de werkgeverskringen ter bevordering van de wettelijke regeling van de verbin dendverklaring van de collectieve arbeids overeenkomst dezer dagen een bijeenkomst gehouden. Van de leden der commissie waren aan wezig de heeren J. Dooyewaard Azn., (schildersbedrijf); rar. J. van Hellenberg Hubar (R. K. Middenstandsbond), mr. N. Peereboom (kleedingbedrijf), mr. A. A. van Rhijn (drukkersbedrijf) en J. van de Water (sigarenbedrijf). De vergadering werd gepresideerd door mr. A. A. van Rhijn. Op uitnoodiging van de commissie wa ren mede aanwezig de heeren F. L. van der Bom (boekbindersbedrijf), J. P. J- As- selbergs, dr. L. G. Kortenhorst, J. C. Berger, mr. B. J. M. van Spaardonck, mr. H. P. L. Steenberghe, J. A. Donker en H .J. M. Denteueer, bestuursleden van dc R -K. bonden van werkgevers in het metaal bouw-, textiel, sigaren- en schoenenbedrijf. Over het ingediende voor-ontwerp werd langdurig van gedachten gewisseld. De ver gadering bleek zich met de algemeene be ginselen van het ontwerp te kunnen veree nigen en de spoedige verwezenlijking daar van wenschelijk te achten. Zij achtte echter op verschillende onderdeelen verbeteringen wenschelijk, die in een uitvoerig rapport aan den Hoogen Raad van Arbeid zullen worden meegedeeld. Weldadigheidspostzegels. Ten bate van den arbeid voor het bescherming- en hulp behoevende kind. Omstreeks Kerstmis zullen er weer wel dadigheidspostzegels worden uitgegeven. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft bepaald, dat de opbrengst idaarvan zal komen ten bate van den arbeid voor het bescherming- en hulpbehoevende kind in het algemeen, echter met uitzonde ring van den arbeid, vallende onder het begrip zuigelingenverzorging. Do grenzen worden dan ruimer getrokken clan in De- cember-Januari j.l. toen de verkoop ge schiedde uitsluitend ton bate van do instel lingen, welke voogdij- en regeeringskinde- ren verplegen. De minister heeft tot hel bestuur van den Ned. Bond tot Kinderbescherming het ver- Zoek gericht, zich te belasten met de orga nisatie en met de betrokken instellingen de propaganda voor den verkoop te voeren en voor de verdeeling van de netto-opbrengst Zorg te dragen, onder voorbehoud, dat het plan van verdeeling door den minister zal zijn goedgekeurd. De Zomertijd. De gemeenteraad van Zevenaar heeft besloten adhaesie te betuigen aan het adres van Zoeterwoude aan de regeering tot afschaffing van den zomertijd. Gemengde Berichten Een stelling Ingestort. Eén zwaar-gewonde on drie licht-g ©kwetsten. Men seint uit Groningen aan de „Msbd." Bij de verbouwing van het Diacones- tenhuis aan de Praediniussingel is gis teren een dertien meter hooge stelling 'door het losschieten van een touw naar beneden gestort, waarbij de 29-jarige ar beider J. uit Winschoten, op den grond gerecht kwam. Twee ribben drongen hem Baarbij in de longen. Hij wordt in ge noemd ziekenhuis verpleegd. Zijn Toe stand is ernstig. Voorts werden getroffen J. Koop, uit Veendam, die een enkel kwetsuur bekwam; W. Moes uit Paters- wolde, die aan het achterhoofd werd ge wond en E. Luiken, die een dijbeenkneu zing opliep. Nadat deze laatsten in bet ziekenhuis waren verbonden, werden zij naar hun woning vervoerd. De politie heeft een onderzoek ingesteld Doodelijke val. De arbeider J. Tingen te Smilde, die in de aardappelmeelfabriek aldaar van een 5 meter hooge stelling viel, is in het zieken huis te. Assen aan de gevolgen overleden. De vergeten schoolkinderen te Amsterdam Nader meldt men ons: Het is gebleken, dat het onderwijzend personeel der Waterlooschool te Amster dam geen blaam treft. De school ging om half 5 uit. Toen waren ook de beide meisjes op straat. Een onderwijzeres heeft ze ge zien; de meisjes waren van plan weer naar binnen te gaan, hetgeen zij heeft ver boden. Later deden de meisjes een nieuwe poging om terug te keeren en toen heeft dezeflde onderwijzeres dit opnieuw verbo den. De meisjes wilden naar boven omdat zij iets vergeten hadden. Later is gebleken, dat het haar toch gelukt is de school weer binnen te komen. Het hoofd van de school is tot 5 uur aanwezig geweest. Hij heeft alle schoollo kalen, behalve die op de tweede verdie ping, rondgezien. Op die tweede verdie ping waren juist de meisjes. Bovendien heeft hij de school niet geslofen, doch slechts de deur dichtgetrokken. Later heeft een werkster hef gebouw gesloten. De beide meisjes hebben erkend, dat zij ondanks het verbod weer naar boven wa ren gegaan. Zware brand fe Waddinxveen. Gistermiddag te halfvier brak op de Zuidkade te Waddingxveen een brand uit in de N.V. Houthandel v.h. J. G. Alblas. De brand ontstond door een ontploffing in het ketelhuis, waar, door in de onmid dellijke nabijheid daarvan liggende krul len, een krachtige vuurhaard ontstond. Ook in de daaraan grenzende opslagplaat sen van hout vond het vuur veel voedsel, zoodat de vlammen in een ommezien hoog oplaaiden. Spoedig na het ontstaan van den brand was de burgemeester van Waddinxveen, de heer P. A. Troost, ter plaatse, die, ge zien de ernst van den brand, onmiddellijk de Goudsche brandweer requireerde, wel ke reeds om vijf uur, onder leiding van opperbandmeester H. E. J. van de Ven, arriveerde. Onderwijl had het personeel van de fabriek het vuur Teeds aangetast en weldra bestreed men den vuurhaard met de gezamenlijko Goudsche en Wad- dinxveensche brandweer met tien stralen Om zes uur was het gevaar voor uitbrei ding geweken, en kon men zich bepalen tot naspuiten. De oorzaken van het zoo gunstig ver loop van den brand zijn het krachtige op treden van den burgemeester en de Goud sche brandweer, en het feit, dat het per soneel onmiddellijk den ketel met stoom afsloot, en ten slotte last not least; de gun stige wind. Verzekering dekt de schade. Brand te Amersfoort. Men meldt ons uit Amersfoort: Gistermiddag is bij het autogeenlas- schen brand ontstaan in de rijwielzaak van den heer A. v. Beek aan den Bloe- mendaalschen Straatweg. Het geheele perceel en de inboedels werden een prooi der vlammen. Ook de aangrenzende wo ning van de wed. Van Koot, werd groo- tendeels door het vuur vernield. De schade wordt door verzekering gedekt. De verdwenen boekhouder-kassier te 's-Hertogenbosch. De vermiste boekhouder-kassier van het gemeentelijk slachthuis te 's-Hertogen bosch K., is waarschijnlijk naar België gevlucht. Hoewel hij voorgaf naar fami lie in Breda te gaan, waar hij niet geweest is, had hij een bewijs van Nederlandschap aangevraagd. Het tekort in zijn kas be draagt tusschen de 8200 en f 3500, waar van echter 3000 door zekerheidsstelling is gedekt. K., die gehuwd is, bevindt zich vermoedelijk in gezelschap van een win keljuffrouw uit Den Bosch. Een stel jeugdige boefjes. Dinsdagmiddag wisten twee jongens van 9 jaar, R. v. S. en H. v. H., uit den winkel van den sigarenhandelaar A. L. in de "Weste Wagenstraat te Botterdam een doosje sigaretten te stellen. De winke lier ontdekte den diefstal en waarschuwde een rijwielagent, die hen aanhield. Het bleek, dat de jongens deel uitmaak ten van een kleine bende van jeugdige boefjes, die onder aanvoering staat van „Roode Jaap", een jongen van 8 jaar, die ondanks zijn jeugd reeds een berucht ty petje geworden was en al herhaaldelijk met de politie in aanraking kwam. Deze jongen, J. G. D., genaamd, is evepeens aangehouden. Op hem werd het doosje si garetten gevonden, benevens een aantal kaarsen, gordijnringen en snuisterijen, die van de markt op den Goudschesingel ge stolen waren. Verkeerde middelen In de melk. Men medlt aan de „N. R, Crt.": Het Is gebleken, dat verschillende vee houders in den Gelderschen Achterhoek, die melk leveren aan de Coöp. boterfabrie- ken, in hun melk een poeder doen, om het zuur worden te verhinderen, hetwelk schadelijk blijkt te zijn voor mensch en dier, terwijl deze melk ook nadeelig is voor de boterproductie der fabriek. Ver schillende directeuren van boterfabrieken hebben thans hun leveranciers gewaar schuwd, de toepassing van het bedoelde middel achterwege te laten, daar ze an ders strafrechtelijk zullen worden ver volgd. Nachïvorsf. In den Zuidoosthoek van Friesland heeft het Zondagnacht al gevroren. Gisternacht heeft het te Dinxperlo zoo gevroren, dat de akkers met een ijslaag bedekt waren. Een kranige pelgrim. De 80-jarige heer J. B. van het station Woensdrecht maakte dezer dagen naar de „Msbd." meldt, de Bedevaart nog mee te voet, heen en weer, naar O. L. Vrouw van den Hagelberg te Beirendrecht. Een reisje van zes tot zeven uur! „De Witte Stad Men schrijft ons; „Kalm en rustig vervolgt de N.V. De Witte Stad haar weg om haar doel; het stichten van een witte tuinstad even over den. Nieuwer-Aaustelachen grens, langs de lijnen eener preanreobMigatie, te bereiken. Doch ad hj o u w t ze ook, ze timmert neet aan den weg. Daarom kan nu wel eens worden venmeid, dlait, waar bij het pre- mieoblagoitie-isysteem, zooals wij dat ken nen, de kans op het onder hot publiek vallen van een gtrooée premie naiet groot is, wijl alle seriën niet verkoclhlt zijn, da nik zij het nieuwe, door die Witte tSad inge voerde systeem aonider seriën daar geregeld groote en klierine premies aa.n de oibliigartieboudler s worden ulltigekeend. En steeds in verse hilllenido deellen van het land. Dezer dagen deelde For tuna haar gunsten over Ven/1 o uit. waar do premie van. f 20 000.door don heer D. H. Fran sen, Maaskade 31, aan een gelukkige kon worden uitbetaald. Een buitenkansje, d'at wel werd gewaardeerd en waarvan het L'mburgsche stadje natuurlijk vol is." Inoezontlen Mededeeling. Zenuwstillend-zenuwsterkend. Buisje 75 ct. Bulten!. Berichten Openstaand treinportler en de gevolgen. Een déraillement in België. Doordat het portier van een coupé van een in het station Leuze binnenkomenden trein openstond, werd de trekhefboom van een wissel overgeslagen. Dit had ten gevol ge, dat de wissel overgezet werd en ver scheidene wagens dérailleerden, waarvan een omvergeworpen, werd. Tweo reizigers zijn gedood eh zes gewond. De overstroomingen In China. Reuter seint uit Peking: In verband met het bericht over over stroomingen in Shangtoeng, wordt van de commissie tot bestrijding van den hon gersnood te Tainafoe vernomen, dat de dijk van de Gele Rivier gebroken is, doch de berichten over schade en slachtoffers zijn met elkaar in tegenspraak. De toestand Is slecht. Het werk der hulpverleening zal spoedig beginnen. Een vreeselijk ongeluk. Een vreeselijk ongeluk hee$t In het dorp je Capriano nabij Brescia plaats gehad. Een horlogemaker was met zijn zoon op den kerktoren geklommen om dn klok schoon te maken. Bij ongeluk liet de zoon een brandende kaars in een bakje gevuld met benzine vallen. Onmiddellijk stonden vader en zoon in vlammen. Brandende snelden zij de torentrap af. Toen zij beneden kwa men zonken zij neer. Voor men hulp kon bieden waren zij verkoold. Vleeschvergiftiging. Te Barmen-Rittershauesn (Duitschland) zijn verscheidene personen, na het eten van gehakt, onder vergiftigingsverschijnselen ziek geworden. Vier personen werden r.aar het ziekenhuis vervoerd. Eén hunner een vrouw, is reeds overleden. De New-Yorksche bandieten In actie. De bandieten van New York hebben zich Maandag 1.1. weer eens doen gelden. Op dien een en dag oogststen zij niet minder dan circa 200.000 gulden aan contanten en diamanten. Zij beroofden een juwelierswin kel, ontnamen een bankbediende op straat een groot bedrag, stalen do ontvangsten van een taxi-maatschappij en al deze rooverijen werden gepleegd op klaarlichten dag, door verscheidene bandientenhenden. Een juwelier in Broadway werd wel het ergst gedupeerd. Vier gewapende indivi duen drongen zijn winkel binnen en ont snapten met diamanten ter waarde van circa 125.000 gulden. In een anderen ju welierswinkel werden drie bedienden door vier roovers in een achterkamer gejaagd, en daar vastgebonden, terwijl een mede plichtige de brandkast leeghaalde. Een taxi-maatschappij, waar men juist de ontvangsten van den dag had geteld, zag zich haar recette ontnomen door een vijftal gemaskerde heeren. Een politie-agent zotte de dieven een eindweegs per auto na, maar kon ze niet onder schot krijgen. Ten slotte werd op geringen afstand van het kantoor van genoemde taxi-maatschappij een bank bediende op straat aangerand en van moer dan 25.000 gulden beroofd. SPORT VOETBAL. Graaf Willem II blijft in de R. K. F. Dinsdagavond had in café de Bontekoe to Den Haag wederom een buitengewone algemeene vergadering plaats van de af- deeling voetbal der R.-K. Sportvereeniging Gr. Willem n. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer A. Bouwens, waarbij deze Pater Hoogeweegen S.J. moderator van de vereeniging V.A.G. welkom heette, vingen de besprekingen over een even- tueelo opheffing der vereeniging aan. De heer J. Leeuwens zette uiteen, welke de financieele gevolgen bij een eventueele ontbinding zullen zijn voor de groep welke dan een nieuwe vereeniging zal oprichten, daar de schuldenlast ook door hen zal moeten worden overgenomen en het niet vast staat, dat zij, die de gelden voteerden ten behoeve van de R.-K. Sportvereeniging deze nu zullen bestemd willen zien voor de nieuwe vereeniging die het predicaat R.K. •mist. In verband hiermede zou spr. gaar ne vanuit de vergadering willen hooren hoe men deze "kwestie denkt te regelen, waarop de heer v. d. Heuvel verklaarde dat de groep, welke de nieuwe richting in Gr. Willem voorstaat, er van overtuigd is den schuldenlast geheel over te nemen. Kapelaan Pijnacker zou gaarne zien dat de leden de volgende drie punten bij de besprekingen voor oogen zullen houden, le; den financieelen kant; 2e. de kwestie V.A.C. en 3e. do medewerking der geeste lijkheid. Pater Hoogeweegen S.J. deelt dan me de, dat hij bereid is alle mogelijke mede werking te verleenen en dit reeds in een onderhoud met het Gr. Willem-bestuur en Rector Braakman heeft toegezegd. Hoe of men het beste tot de oplossing zal kunnen geraken, is spr. nog niet duidelijk, maar het is hem gebleken, dat de maatregel, en kele jaren geleden genomen, waarbij spr. als moderator van V. A. C. telkens aan Gr. Willem opgave deed van leerlingen die de H. B. S. verlieten, om alzoo de gelegenheid open te stellen, deze leden voor Gr. Willem te winnen, niet die resultaten heeft opgele verd, welke men er van verwacht heeft. Het is te begrijpen, dat een groot gedeelte van de studeerende jeugd tot hun 18e jaar in ongeveer eigen milieu baar sport be oefenen wil. V. A. C. opheffen is dan ook niet de bedoeling daar de jongens van het college in de gelegenheid moeten zijn in eigen kring de sport te beoefenen. Spr. is er van overtuigd, dat, nu de min of meer vijandelijke houding welke tus schen Gr. Willem en V. A. G. heeft be staan, is weggenomen, veel betere resul taten van de samenwerking zijn te ver wachten. Rector Braakman, de bondsadviseur, deelde mede, dat na het laatst genomen besluit om de R. K. F. te verlaten er naast de gunstige oplossing in de kwestie-V.A.C. nog meer gunstige gezichtspunten zijn ver kregen. Zoo heeft spr. dezer dagen een onder- onderhoud gehoud met Deken van Dam, die hem verzocht ervoor te zorgen dat Gr. Willem een flinke R.-K. Vereeniging bleef opdat na de laatste Bisschoppelijke bood schap jongelui, die de neutrale sport wil len verlaten een behoorlijke gelegenheid vinden, om in Roomsch verband hun sport te beoefenen. Ook heeft spr. in de vergade ring van H.H. Pastoors verschillende toe zeggingen gekregen, waarbij het hem ge bleken is dat allen de vereeniging Gr. Wil lem gaarne sullen steunen. Ook op financieel gebied heeft Rector Braakman reeds eenig succes te boeken. De heer S. Leeuwens brengt dan zijn voorstel dat in de vorige vergadering niet werd gesteund, n.l. om het nog een jaar in de R.K.F. te probeeren, wederom ter tafel. De heer P. A. v. d. Heuvel kan ondanks alle toezeggingen, waarvoor hij den eer waarden adviseurs hartelijk dank zegt, geen vertrouwen in de toekomst hebben en zegt dat hij geen enkele toezegging heeft gehoord, dat de technische moeilijkheden zullen worden opgelost. De heer v. Wijk vindt dat te veel de aandacht wordt gevestigd op het le en 2e elftal, waarbij men uit het oog verliest dat het belang van de geheele vereeniging dient behartigd te worden. Vervolgens herinnert de heer S. Leeu wens aan het voorstel van kap. Pijnacker om een commissie in te stellen, welke dan de grieven, bestaande tegen de leiding der R.K.F. en van den D.H.V.B. zal hebben te onderzoeken en een weg te vinden om uit deze moeilijkheden te geraken. Rector Braakman wijst in verband met enkele uitlatingen erop, dat niet gestemd wordt over R.K.F. of N.V.B., aangezien van het laatste als R.-K. vereeniging geen sprake kan zijn. Wil men in den N.V.B. gaan spelen, dan moet noodzakelijk ont binding der vereeniging volgen. De heer Bouwens, resumocrende, zegt dan, dat gestemd wordt over het punt „nog één jaar in de R.K.F. probeeren en in ver band hiermede een commissie te benoemen welke de geopperde grieven tegen de lei ding van bovenaf zal uit den weg trachten te ruimen". Dit voorstel werd met 26 stemmen vóór, 16 tegen en 1 blanco aangenomen, zoodat Graaf Willem dit jaar wederom in de R.K. F. en D.H.V.B. zal uitkomen. Na deze beslissing bedankten de heeren P. A. v. d. Heuvel en J. v. Rijn als be stuursleden. „Msbd." De Engelsche League. De uitslagen der gisteren gespeeldo wedstrijden der I Div. luiden als volgt: BirminghamHuddersfield T. 13 Bolton W.Burnley 42 EvertonW. Bromw. A40 Leeds U.Newcastle U20 Manchester U.Leicester C32 KORFBAL. De Compctitie-indifeling. A s. Zondag vangt in alle districten en afdeelingen de competitie aan. In het ge heel hebben 134 twaalftallen ingeschreven. In het Westelijk district zijn o.m. inge deeld: le klasse Noord: D. T. V, D. E. V., Nausikaa, Ready, Westerkwartier en. Her cules, alle te Amsterdam, Excelsior, Hilver sum en Koog Zaandijk, te Koog a. d. Zaan. le klasse Zuid: Fluks en Vitesse, Leiden; ET. K. V., Den Haag: D. K. C., Delft; 0'. S. G. R. en Velox, Rotterdam; Deetos en Dordrecht, Dordrecht. Overgang Noord: D. D. V., Westerkwar- tier II, K. V. O., Oosterpark, D. V. D. en Swift, alle Amsterdam; Haarlem en Advcn- do, te Haarlem. Overgang Zuid: H. S. V., Vitesse (H.), A L. O., H. B. S. en Ons Eibernest, allo Den Haag; Rozenburg en Het Zuiden te Rotterdam. Tweede klasse G.: Fluks II, Fluks III, Vitesse (L.) II en S. D. O. alle te Leiden; H. K. V. II, H. S. V. II, Emma en Die Haghe, alle Den Haag. ATHLETIEK. Fotografie In dienst der athletiek. Zooals men weet is het meer dan eens bij belangrijke athletiek-wedstrijdcn ge beurd, dat men niet met zekerheid kon bepalen, welke athleet het eerst den eind streep passeerde. Het „Hbld." verneemt thans dat bij de Technische Commissie van den N. A. U plannen bestaan, om door de opname van foto's met een langzaam werkend film apparaat hiervoor een oplossing te vin den. Reeds binnen korten tijd zullen dank zij den financieelen steun van eenige sport- enthousiasten proeven genomen wor den, die met het oog op de Olympische Spelen in 1928, waarbij men van dit op- paraat gebruik denkt te maken, van hei grootste belang zijn. ROEIEN. Om den Holland-beker. Voor den aanvang van de loting van de wedstrijden van het Hollandbeker- comité deelde de heer Blussé, voorzitter van dit Comité mede, dat een schrijven ingekomen was van De Hoop, inhouden de mededeeling, dat het uitkomen van Pieterse onzeker is, omdat de skiff, waar in hij in alle wedstrijden uitkomt nog steeds niet terug is uit Praag Waar het hier een officieele krachtmeting is met den Duitschen kampioen, wil de heer Pieterse het risico van het uitkomen in een vreemde giek niet aanvaarden. Mocht de swiff vóór a.s. Zondag alsnog aanko men (de heer Blussé merkte op dat men aanvankelijk In gebreke bleef hiertoe de noodige stappen te doen, doch dat zulks geschied is), dan zal de heer Pieterse, die door een gelukige loting aanstonds in de finale geplaatst is, ongetwijfeld partij geven. Nadat de loting had plaats gevonden werd het programma als volgt ingedeeld: Zaterdag, half 3: Jonge skiff ,1e heat A. Boei 1 Amstel (Ellerkamp), 2. Posei don (Nieuwendijk), Willem III (Bots), r. o. 3 uur: Oude skiff (om den Hollandbe ker) le heat. Boei I Amstel (Gunther), 2 Hamburger Ruderklub (Hesselmann) De Hoop (Pieterse), r.o. 3.80 uur: Jonge skiff B. le heat. Boel 1 De Hoop (Hedeger), 2. De Amstel (Va- ra dy)-. 4 uur Tweede heat. Boei 1 Willem III (Alofs), 2. De Maas (Muntz). 4.80 uur. Om den Hultzerbeker. le heat Boei 1 Amstel, 2 Willem III. Leythe r.o. 5 uur. Double scull, le heat. Boei 1 Amstel; 2. Godesberg. De Maas r.o Zondag, 2 uur. Double scull. Beslis sing. Boei 1. De Maas, 2 Winnaar le heat. 2.30 uur. Jonge skiff B. Boei 1 Win naar 2e heat, 2. winnaar le heat. 3 uur. Om den Hultzerbeker. Beslis sing. Boei 1 Die Leythe, 2. winnaar le heat. 4 uur. Jonge skiff A. Beslissing. Boel 1 Willem III (Bots), 2. winnaar le heat. 4.80 uur. Oudo skiff. 'Beslissing. Boei 1 De Hoop (Pieterse), 2 winnaar le heat De rows over worden niet geroeid. POSTDUIVEN. „De Zwaluw" Zondag hield de vereeniring de „Zwa luw" uit Hillegom een wedvlucht vanaf Mons (België), afstand 219 K.M. Vermoe delijk werden de vogels te 12 uur in vrij heid gesteld De eerste duif bereikte haar hok te 3.59.47, eigenaar M. Koek Ver volgens kwamen aan: 2. W. Beijorsber- gen, 3. M. Koek, 4. H. Duwel, 5. S War merdam, 6. P. van de Reep, 7. W.Beijers- bergen, 8. S. Warmerdam, 9. W. Beijers- bergen, 10. Gebr. Zwaneveld, 11. "W. Beijersbergen, 12. M. Koek, 13 S War merdam, 14. M. Koek, 15. H. Duwcl. De laatste duif werd geconstateerd te 4.23.58. De eereprijs werd gewonnen door den heer M. Koek. Zondag a.s. wordt gevlogen vanaf Qui- tain (België), afstand 231 K.M. De dui ven zullen te 8 uur in vrijheid worden ge steld, terwijl voor dezen wedstrijd weder een mooie eereprijs beschikbaar is ge steld. Alle gewonnen prijzen en nog to winner! prijzen zijn geëtaleerd in het sigarenma gazijn van den heer J. van Ruiten. Meü neme daar eens een kijkje! Het is wel de moeite waard. „Vooruit." Zondag hield de postduivenvereenigin? „Vooruit" uit Hillegom een wedvlucht vanaf Mons, afstand 214 K.M. Voor de zen wedstrijd waren 15 prijzen beschik baar gesteld, benevens een schitterend kunstvoorwerp als eerste prijs. Nog was een prijs beschikbaar gesteld door een sportvriend voor de 16de duif. Het kunst voorwerp werd gewonnen door W. "Wil- lemse. Verder was de uitslag als volgt- No. 1, 6, 9 en 15 W. Willemse. 2. C. Weijers, 3. 10 en 11 J. Janssen. 4. Chr. Eldenbroek, 5, 7 en 12 N. de Rooij, 3 en 13 Th. J van Kuijk, 14 L. Duijzer en lb- P. v. d. Aar. De eerte duif werd geconstar teerd te 3.57.41, de laatste (prijswinnen de duif) te 5.13.33. De duiven werden te 11.45 in vrijheid gesteld. Zondag a.s. wordt een wedvlucht houden vanaf Gorkum, loslating t® uur v.m.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4