BONTWERK BONTMANTELS en PELTERIJEN Generaal Tflcli iji dc "Ridderzaal vereen-cd hebben, hedenmiddag te half een de ver gadering. on doet door den griffer der Eerste Kamer roe;lezen een Konnnlkliijk besluit van 5 Seiptember 1925 no. 26, 'hou dende zijn benoeming tot Voorzitter van do Eerste Kamer der Stal en-Gen er aal ge durende d'e zitting, die zal aanvangen op den dterden Dinsdag in September 1925. De voorzitter benoemt een com missie, die Hare Majesteit de Koningin in bet gebouw aal ontvangen en uitleiden. De Ministers, hoofden van Minlisterieele Departementen, en de leden van den Raad van State vereenigen zich te één uur medie in de Ridderzaal. Hare Majesteit de Koningin vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid don Prins der Neder landen, Hertog van Mecklen burg, kort na één uur in de Ridderzaal aangekomen, wordt door de Commissie in de vergadering binnengeleid, neemt plaats op den troon en houdt, terwijl Zijne Ko ninklijke TT'ooglieild de Prins der Neder landen. naast Haar gezeten is, de volgen de rede: DE TROONREDE. In Uw midden, Leden der Staten-Gene- raal, herdenk Ik met voldoening, dat er voor ons Volk in zoo menig opzicht reden tot dankbaarheid bestaat. Innige deelnoming vervult Mij met de slachtoffers van de ramp, die in de afge- loopen maand verschillende deden van he* land teisterde. Het gevoel van saam horigheid, dat zich, waar het geldt gele den verlies te lenigen, weder zoo krachtig openbaarde, stemt echter tot erkentelijk heid. De toestand van land- en tuinbouw geeft in menig opzicht reden tot voldoening, al zijn de vooruitzichten voor de naaste toe komst niet geheel zonder schaduwen. Handel en Nijverheid verkeeren nog in moeilijken toestand; in niet geringe mate is daarop van invloed de economische ge steldheid buiten onze grenspalen. Al blijven zorgen drukken, zoo kan niet temin van eenige verbetering in den alge- meenen toestand des Lands worden ge waagd. Het gevaar voor de ontwrichting van den toestand van 's Lands geldmiddelen kan als afgewend worden beschouwd. In grijpende maatregelen zijn daarvoor noo- dig geweest. Blijft de financieele toestand zich gunstig ontwikkelen, dan zal, naast verlichting der aan de burgerij' opglegde lasten, ook verzachting van enkele der in de laatste jaren genomen maatregelen in overweging kunnen worden genomen. Zoo voor Bestuur als Wetgeving blijft handhaving van de Christelijke grondsla gen van ons volksleven richtsnoer. Vereenvoudiging van den Staatsdienst, waar mogelijk inkrimping van Staatsbe moeiing, en betrachting van de uiterste soberheid in het beheer dor publieke mid delen blijven dringend geboden. Voorzie ningen, die omvangrijke geldelijke offers van de schatkist vorderen, dienen dan ook vermeden te worden. Onze betrekkingen met de andere Mo gendheden zijn van den meest vriend- schappelijken aard. De geldelijke verhouding tusschen Rijk en gemeenten zal worden herzien. Met volstrekte handhaving van de grond wettelijke financieele gelijkstelling op het gebied van het lager onderwijs, blijft het oog gericht zoowel op het houden van de kosten van het onderwijs binnen redelijke grenzen, als op het wegnemen van onnoo- dige beperkingen van de vrijheid van het onderwijs. Een voorstel zal worden gedaan tot wij ziging van'de regeling van de schoolgeld heffing. In afwachting, dat de ontwikkeling van den internationalen toestand de verwezen lijking zal toelaten van de door den Vol kenbond in uitzicht gestelde algemeene be perking van bewapening, zal reeds thans* het streven er op gericht zijn, om, bij be houd eener weermacht, welke met den be- staanden internationalen toestand reke ning houdt, geleidelijk te geraken tot verlaging van de militaire uitgaven. Maatregelen zijn in overweging tot in stelling van een Departement van Lands verdediging. waaraan de belangen van Land- en Zeemacht zullen worden toever trouwd, voor zoover deze laatste niet naar het Departement van Koloniën moeten overgaan. De zorg voor de groote verkeerswegen te land vordert bijzondere aandacht. Ook hieromtrent zijn voorzieningen in over weging genomen. Op sociaal terrein blijft een omzichtig beleid noodzakelijk. Geleidelijk zal de in het verleden gevolgde lijn worden doorge trokken. Naarmate de economische toe standen in ons land dit mogelijk maken zal de Arbeidswet 1919 verder behooren te worden doorgevoerd. Invoering der Ziektewet, nadat deze ge wijzigd is, óók in dezen zin, dat meer ruimte wordt gelaten aan hetgeen in de maatschappij is opgekomen, is geboden. Wettelijke regeling van het collectieve arbeidscontract zal worden bevorderd. Ten aanzien van de Volkshuisvesting zal de Regeering zich als regel beperken tot de taak, zooals de Woningwet zich die heeft gedacht. Maatregelen tot uitbreiding van werk gelegenheid 2yn in overweging. Het beheer van 'sLafnds overzcesche ge westen zal worden voortgezet in een geest welke met onze zedelijke roeping jegens die gewesten in overeenstemming is. Om in de toenemende behoeften van land en volk te kunnen voorzien is ruime toe vloeiing van kapitaal onmisbaar. Gewaakt zal worden, dat de belangen der Inlandsche bevolking niet door overwicht van dat ka pitaal worden benadeeld. Moge God Zijn milden zegen aan Uw arbeid schenken!' Ik verklaar de gewone zitting der Sta- ten-Generaal geopend. De voorzal ter «d-'t rnd0 de Com missie in de zaal is teruggekeerd, de ver- een'gde vergadering. Nader meldt men ons uit 's-Gravenhage: Even na 1 uur daverde het eerste der reeks minuutscboten uit de in het Malie veld opgestelde batterij artillerie over de stad, ten teeken dat de Koningin, vergezeld door den Prins, plaats had genomen in de door acht paarden getrokken Staatsie koets en van het Koninklijk Paleis in het Noordeinde afgereden was, om zich naar de Grafelijke Zalen op het Binnenhof te begeven, ter opening van het nieuwe zit tingjaar van de Staten-Generaal. Lang te voren had zich, als na reeds zoovele jaren, een talrijke belangstellende menigte tegenover het Paleis opgesteld om te genieten van het blijkbaar nimmer zijn aantrekkelijkheid verliezende schouwspel van de vorming en het vertrek ^.van den Koninklijken Stoet, al is deze sedert de mobilisatiejaren lang niet zoo uitgebreid meer als weleer en telt hij feitelijk slechts twee rijtuigen: de met twee paarden be spannen gala-koets met den Opper- ceremoniemeester, Graaf Du Monceau, en de Staatsiekaros de beroemde gouden koets met het Koninklijk Echtpaar. De eenvoud van den stoet kenmerkt zich mede hierdoor, dat de manschappen van de Commando's Cavalerie, die den „trein", zooals de stoet officieel genoemd wordt, openen en sluiten, niet meer dragen de kleurrijke en decoratieve huzarenuniform, doch de grijze veldtenue met kolbakken, zonder de aardige en fiflssche witte pluim- versiering, en verder door het gemis, we gens opheffing, van het muziekkorps der huzaren, dat niet vergoed kan worden door de trompetters van het korps, die nu en dan, tijdens het voortschrijden van den stoet, hun fanfareachtige, meer op signa len gelijkende, klanken doen hooren. De kleur in den stoet wordt aangebracht allereerst door den Rijknecht-Majoor en twee zijner rijknechts te paard, die onmid dellijk achter het openings-escorte rijden, en verder, natuurlijk door de schitterende gouden koets, de aan weerszijden daarvan loopende lakeien, te azmen acht, in groot gala, de koetsiers, die naast elk der acht paarden gaan en eindelijk niet in de min ste plaats door de varieerende uniformen, der leden van heb Militaire Huis der Ko ningin te paard, rijdende ter zijde en ach ter het Koninklijk Galarijtuig. Zoo werd het meergemelde Statierijtuig heden ter rechterzijde geflankeerd door den Adspirant-Generaal en Chef van het Militaire Huis, Vice-Admiraal Ban duin, in de fenue onzer Marine, en ter linkerzijde door den eerst eenige dagen benoemden nieuwen Gouverneur oer Residentie, Ge- neraal-Majoor van Rijswijk de Jong, op volger van Generaal Benteyn. Achter de koets reden, twee aan twee en naar an ciënniteit. de verdere dignitarissen van het Militaire Huis, n.l. de adjudanten in bui- t en a e wonen dienst, de gewone adjudanten en de ordonnance-officieren. Als adjudan ten i.h.d. namen dezen keer aan den stoet deel de Gep. Luitenant-Generaal-tituIair P W. Weber en de Gep. Generaal-Majoor H C. J. Terbeek Zooals reeds dezer dagen gemeld is, was een Compagnie van het Regiment Grena diers, met Vaandel en de Koninklijke Mi litaire Kapel, aangewezen om op het Voor plein van het Koninklijk "Paleis als Eere- wacht de militaire honneurs te bewijzen aan de Koningin bij haar vertrek uit het Paleis. En onder de tonen van het Oude Wilhelmus van de Kapel, onder aanvoe ring van haren directeur. Luitenant Boer, en terwijl de manschappen der Eerewacht de geweren presenteerden en met het Re gimentsvaandel gesalueerd werd, stegen Koningin en Prins in en reed de stoet weg, onder het gejuich van de menschenmassa's tegenover het Paleis en in het gedeelte Noordeinde tot aan de Heulstraat, een gejuich en gewuif met handen, hoeden en zakdoeken, dat overal waargenomen werd langs dén geheelen weg, dien de stoet on dernam naar het Binnenhof door de Heul straat, over de middenpaden van het Lan ge Voorhout, het Tournooiveld en den kor ten Vijverberg, langs welke route de afzet ting afwisselend geschiedde door cava lerie, artillerie en infanterie, alles in veld tenue. Op het Binnenhof zelf was de belang stelling niet minder en vertoonde dit ruime plein, dat door een sterk detache ment poli tietroepen en gemeente-politic was' afgezet, waarachter zich honderden verdrongen in drie a vierdubbele rijen, weder den gezelligen aanblik als altijd van de ontelbare toeschouwers, vooral toe schouwsters en kinderen achter de boven vensters van de zich daar bevindende ge bouwen der Departementen van Algemeen Bestuur, de Eerste en Tweede Kamer en den Raad van State. De journalisten van de Perstribune hadden weder gelegenheid gekregen hun dames een fraai uitzicht op het schouwspel te geven achter de vensters van de voor de persmenschen bestemde werkvertrekken. Vooral op het Historische Binnenhof is 't, dal reeds vroeg in de ochtenduren de belangstellenden zich ophoopen, omdat er daar zooveel te zien is van aanrukkende militairen, de aankomst der diplomaten in hun verscheidenheid van vreemde costu mes en uniformen, de komst der autoritei ten in ambtsgewaad of uniform,' die de plechtigheid in de Ridderzaal bijwonen zullen, den kleinen optocht der leden van den Raad van State, die zich in corps naar de Vercenigde vergadering begeven, terwijl natuurlijk- ditmaal de aandacht van de kijklustigen gevestigd was op het zich naar de Ridderzaal begeven van de nieuwe ministers, waaraan nog alleen ontbrak de Minister van Koloniën, de heer Welter. Minister Karnebeek was Maan dagmiddag uit Zwitserland teruggekomen. Ook hier nam bij aankomst van den Koninklijken stoet het gejuich geen einde. De eerewacht werd bij de Ridderzaal gevormd dour een compagnie van het Re- giment Jagers, met het liegimenlsvaau- Ingezonden ivieriecieeling. Rotterd. Engros Magazijn, voorheen Haarlemmerstraat 116-120 KËT IS NU TIJD om Uw te laten repareeren ot mocSerniseeren. Dit geschiedt bij ons vakkundig, spoedig en billijk, met of zonder bijlevering van vellen en fournituren. Enorms Sorteering: in de nieuwste genres. Uitsluitend prima, gegarandeerdo kwaliteiten, 8123 tegen bijzonder laag gestelde prijzen. del. En ook hier ter plaatse werd Have Majesteit met het Wilhelmus in de oude toonzetting begroet door de Kon. Mil. Kapel die zich tijdig naar hier had weten te verplaatsen, nadat de stoet van het Paleis was vertrokken en die, nauwelijks nadat een half uur later Koningin en Prins de Ridderzaal verlaten hadden en weder onder de tonen van het volkslied instegen voor den terugrit, zich weer naar het Noordeinde spoedde om de vorstelijke personen daar opnieuw met het Wilhelmus te ontvangen. Boven de steenen trap, leidende naar den hoofdingang der Grafelijke zalen, was het gebruikelijke rood fluweelen en goud gerande baldakijn aangebracht en over huifde de Hofdignilarissen die ter be groeting van de Koningin bij den ingang gereed stonden. Het waren ditmaal de adjudanten i. lp d. gep. Vice-Admiraal- titulair J. J. Rambonnet, oud-Minister van Marine; de gep. kapitein ter zee Jhr. G. Hooft Gracfland, vroeger effectief ad judant der Kóningin en kapitein ter zee Jhr. von Mühlen, adjudant van don Prins Na deze eerste begroeting werden Ko ningin en Prins ontvangen in de zaal zelf door de commissie van in- en uitgeleide uit de beide Kamers der Staten-Generaal, wier namen elders vermeld staan. En toon vormde zich de. schitterende stoet waarmede, nadat de aankomst van Hare Majesteit in de Vereenigde Verga dering der Staten-Generaal plechtiglijk was aangekondigd door den Kamerheer- ceremoniemeester, baron van Harrlen- broek van Lookhorst. Koningin en Prins naar den Troon werden geleid en waarna behalve de commissie van in- en uitge leide, werden opgemerkt de Grootmeeste res van het Huis der Koningin. Gravin van Lynden van Sandenburg, geb. baro nes van Nagell: de Dame du Palais Me vrouw barones van Asbeck, goh. barones van Pallandt, dc Groot-officeiren der Kroon baron Bcntinek, opperstalmeester, baron Snouckaert vnn Schauburg, oud thesaurier-generaal; Jhr. Boreel. onlangs in functie getreden als opp er-hof maar schalk en de gep. generaal-ma,ioor-titulair Jhr. van Such tel en van de Haare. Voorts de dienstdoende kamerheeren baron van Geen, particulier secretaris der Konin gin en Jhr. A. G. Sickinge; de Kamerhee ren in buitengewonen dienst C. W. P. P. baron Sweerts de Landas Wyborgh; Mr. G. C. Dè Rè baron van Hardenbroek van Bergambacht; Mr. W. A. baron van Itter- sum, A. .T. T.ooxma van Weideren, baron Rengers, A. T.. baron Bentinck, Mr. W. J. baron van Lijnden en verdere" alle leden van het Militaire Huis en de Gouverneur dor Residentie die van het Paleis af in den stoet hadden medegereden. En toen al deze Hofdignilarissen zich om den Troon gerangschikt hadden: de Groot meesteren en de Dame du Palais Ier zijde achter de Koningin, de Groot-officie ren der Kroon en dc Gouverneur der Re sidentie achter de Koninklijke zetels, de Kamerheeren rechts en de officieren van het Militaire Huis links van den Troon, begon de Koningin de-voorlezing van de Troonrede. BONDSBESTUURSVERGADERING DER R.-K. STAATSPARTIJ. De heer Van Wijnbergen treedt als Voorzitter af. Jhr. Mr. G h. R u y s de B e er e n- brouck opvolger. Op Zaterdafg 12 September j.l. verga derde te Utrecht het bestuur van den Al- gemeenen Boud van R.-K. Rijkskieskring- organisaties. Alle Rijkskieskringorganisaties waren vertegenwoordigd. Afwezig waren met ken nisgeving mr. Pastoors (Tilburg) en mr. G. baron van Voorst tot Voorst (Overijsel) voorts zonder bericht mr. P. v. d. Velden en IJsselmuiden (Gelderland), De voorzitter, baron Van 'Wijnbergen, opent de vergadering en wenscht den Bondspenningmeester den heer mr. J. Heerkens Thijsscn onder algemeene in stemming der aanwezigen geluk bij zijne benoeming tot ridder in de orde van den NederL Leeuw. De voorzitter memoreert den uitslag 'der verkiezingen, die in 't algemeen aanleiding tot tevredenheid voor de R.-K. Staatspar tij geeft, al betreurt spreker den afval van een 40.000 stemmen en het behalen van één zetel door de R.-K. Volkspartij. Verge lijkt men echter onzen politieken toestand met dien van Duitschland en België, dan is daarin zeer zeker mede een reden tot tevredenheid gelegen. De voorzitter bracht in herinnering in September 1922 het voornemen te hebben te kennen gegeven zich niet meer herkies baar te stellen, doch later daarvan op eenslommigen aandrang van het bestuur te hebben afgezien, op grond, dat niemand gevonden was geworden, geschikt en be reid het presidium over te nemen. Thans bestaat die grond niet meer. De voorzitter oordeelde thans, nadat door hem 10 jaren lang onder de bekende moeilijke omstandigheden het voorzitter schap was waargenomen, het in het be lang der zaak, dat een ander met die func tie zou worden belast, terwijl hij persoon lijk ook aanspraak er op meende te mógen maken van de moeilijke en uiterst verant woordelijke taak ontheven te worden. Te meer achtte hij zich gerechtigd te vragen, dat een ander zou worden aan gewezen, nu zoowel de uitslag der stem ming binnen de partij als de uitslag der ^lgemeene verkiezingen bewezen heeft, dat, niettegenstaande de vele aanvallen, die doorstaan moesten worden, het gelukt is de katholieke kiezers in overgroote meer derheid de leiding te doen volgen en het dus vaststaat, dat op dit oogenblik de ka tholieke partij in de door dr. Schaepman z.g. aangegeven richting zich voortbe weegt en wil blijven voortbewegen. De vergadering billijkt de redenen, die den voorzitten tot zijn besluit hebben be wegen. Besloten wordt de verkiezing van een nieuwen bondsvoorzitter aan de orde te stellen in een buitengewone algemeene vergadering, te houden op 7 November as. Het Bondsbestuur besloot jnet algemeene stemmen alsdan voor deze vacature aan to bevelen den heer jhr. mr. Ch. Ruys de *Beerenbrouck. Ingekomen was een schrijven van den heer mr. dr. Kooien, waarin hij zijn ont slag indient, als lid der z.g. commissie- Kooien. Na eenige bespreking wordt besloten de voorziening in deze vacature aan te houden tot een nieuwe Bondsvoorzitter is gekozen. Besproken wordt de al dan niet toepas selijkheid van art. 18 Algem. Kiesregle ment op de candidaten der R.-K. lijsten, die in plaats van de R.-K. ministers ver kozen zijn verklaard. Met 4 stemmen tegen werd besloten, dat ar. 18 hier niet van toe passing was. Na afhandeling van eenige ingekomen stukken werd bij de rondvraag door een der leden geïnformeerd, of bij het Bonds bestuur ooit eenig schrijven of bericht is binnengekomen van de R.-K Volkspartij. De Bondsvoorzitter deelt.mede, dat zulks niet het geval is. Nimmer is eenig schrijven of eenig bericht van die zijde ontvangen. Hierna werd de vergadering door den Bondsvoorzitter gesloten. De plannen van den Minister van Oorlog. Ingrijpende bezuinigingen. Naar 't „Ctr." uit militaire kringen ver neemt, zou de nieuwe minister van oorlog met zeer ingrijpende bezuinigingsvoorstel len komen. Het zou o.a. in het voornemen liggen verschillende garnizoenen op te hef fen. Behouden zouden blijven de garnizoe nen: Amersfoort, Ede, Den Haag, Utrecht en Harderwijk. Volgens de nieuwe plan nen zou niet meer elk regiment, maar elke brigade een schooicompagnie krijgen. De voorgenomen reorganisatie zou o.a. ten gevolge hebben, dat enkele honderden offi cieren zouden moeten afvloeien, die ge durende een aantal jaren op wachtgeld zouden worden gesteld. De gewone audiëntie van den minis ter van koloniën zal Vrijdag, 18 Septem ber, niet plaats hebben. Hel Garrasponden'ti ebureau te 's-Gra- venhage berichlt: Van zeer bevoogde zijde deelt men ons mede, dat die gisteravond en hedenochtend in die pers verschenen hericfhten omtrent opheffing vesoi garnizoenen, afvloeiing van bero opsper son eel enz Van allen grond ontbloot zijn. KERKNIEUWS BENOEMINGEN. Z. D. H. de BdesrJwp van Haarlem 'heeft henoemd de volgende Weleerwaarde Her ren tot Kapeüaam: Botterdam CH- Joseph) P, Poppen: Heemskerk: W. J. J. M. v. d Bora: 's-Gravenhaee CH. Gerardns Ma- jella): H J. M. Hevnen; "Z oet er m ee r: C. J Koene en Kethel: F. F. va,n Bnuren de beide laatsten Neomysten. STADSNIEUWS De L. A. W. E. T. Gisteren was het wederom een goede dag voor de L.A.W.E.T. Reeds in den mid dag genoten de aanwezigen van de keu rige stands, terwijl het strijkje weder naar het balcon lokte, waar men rustig van de zeer goede muziek kon genieten. Reeds vroeg in den middag kwam de 1500e bezoeker binnen, die van het be stuur een electrische rijwiellantaarn ten geschenke kreeg. De avond vooral was een groot succes. In grooten getale traden de Leidenaars het tentoonstellingsgebouw binnen, zoodat reeds gauw de 2000ste be zoekster een fraaie taart, aangeboden dooi de firma Gerritsen, Haarlemmerstraat 49, in ontvangst kon nemen. In vermakelijk vlug tempo ging het naar den 2500slen be zoeker, waarvoor de heer Immink, Sta tionsweg 2f, een luxe kistje sigaren bc- i schikbaar stelde. GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN GEMEENTELIJKE VISCHVERKCOP. Aan den Gemeentelijken VischwinbeL Vischmarkt 18, Telef. 1225, is WOENS DAG verkrijgbaar: SCHELVISCH 'a 0.15 0.29, SCHOL ƒ0.18—ƒ0.46, geh. KABELJAUW k f 0.30 en MAKREEL èi 0.26 per pond. N. £3. DE GIJSELAAR, Burgera. B. en W. van Leiden brengen ter alge-i meene kennis, dat E. H. Rap, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcohol houdenden anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Sleenstraat no. 39. Katholieke Agensfa LEIDEN Vrijdag. Ned. R.-K. Bond van Handels-* Kantoor- en Winkelbedienden, Bondsgebouw, te 8.15 uur. Zaterdag. R. K. Vereen, van Handelsreizi gers, Den Bucht. De avond- nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 September a.s., waaargenomen door de apotheek van den heer H. J. M. Proot, Marsmanssteeg 17, Telefoon 435. De Foyer, waar de heer Sistermans we-» der optrad, was thans ook goed gevuld. We vestigen er de aandacht op, dat hier' geen cabaretvoorstellingen gegeven wor den, zooals steeds hekend gemaakt wordt. Het zijn kunstavonden, waar fragmenten uit diverse opera's of operetten ten gehoo- re gebracht worden en die ieder kan aan- hooren. Ook voor kinderen is het een leu ke ontspanning. Met groot genoegen heb ben wij de voorstelling van het gezelschap Sistermans bijgewoond en wij kunnen con- stateeren, dat het een groot succes was. Scene en Duo uit de opera Lakmo van Leo Delibes "Was keurig. Aankleeding' en décors waren af, om niet te spreken van de schitterende zang. Eveneens „Twee Dialogen tusschen de echtelieden Dadel- pracht", „Bergerettes et Pastourelles", dit laatste gegeven door Jo Solleveld was su bliem en het applaus bij open doek was welverdiend. „Verloving bij lantaarnlicht" was een stukje kunst, zooals wij ze zelden zagen. Dat het publiek deze beschaafde kunst weet te waardeeren, bleek uit het druk bezoek, daar de Foyer geheel bezet was. Voor hedenavond wordt ook een druk bezoek verwacht en is het noodig tijdig aanwezig te zijn om. zich van een goede plaats te verzekeren. Het belooft wat te worden. Biet bestuur heeft in tusschen genieend aan het publiek nog meer verrassingen te bereiden en heeft besloten na afloop der Opera-voorstellingen den aanwezigen gele genheid te geven tot het maken van een dansje tot 12 uur. Wij maken er attent op, dat na 11 uur geen toegang meer verleend wordt. Van de gelegenheid tot inleveren der formulie ren wordt ruim gebruik gemaakt om mede te dingen naar de fraaie cadeaux. Gister avond werd als cadeau voor het raden naar het aantal bezoekers gegeven: le pr. een bon van 10, te besteden bij een der standhouders; 2e pr. een zeer fraai lederen damestaschje; 3o een lederen heerenporte- monnaie, welke prijzen resp.. ten deel vie len aan mej. J. Wittemau, Meidoornstraat 46, mej. J. de Tombe, Os- en Paardenlaan 9 en den heer J. G. M. Witleman, Mei doornstraat 46. De cadeaux. geëtaleerd bij de firma Hassehnan en Pander, dragen er ook niet weinig toe bij, om de bus voor formulier te spekken. Op onze wandeling langs de stands viel ons op, dat er door verschillende stand houders goede zaken worden gedaan, o.a. zagen wij bij een der stands in Radioarti kelen een fraai mahoniehouten radiotoestel met een bordje „verkocht". Bij een fietsenstand zagen wij een trans portfiets eveneens verkocht. En zoo meer. Wij kunnen niet anders, dan de L.A.W.E.T ten zeerste aanbevelen. Veertig jaar in gemeentedienst. Vandaag herdenkt de heer W. Biakcl, die ijverig© stadhuis concierge, den dag, waarop -hij voor 40 jaar in gemeentedienst kwam aJs schrijver ten bureel© van den gemeen! e-onti vanger. Na eerst een vijftal jaren, alls jongste klerk aan liet kantoor van. den Rijksont vanger verbonden te zijn geweest-, trad hij op 19-jarigen leeftijd in 'gemeentedienst in de reeds genoemde kwaliteit, om reeds ma twee jaar tot bode te worden benoemd. Dat was iin '87, en sindsdien heeft Brak» eerst 'als bode en later, in, '99 als oon- ciierge op een zeer gewaardeerde wijz® het verhand onderhouden tusschen hel raadhuis-bezoekend publiek en den ge* meeniteddenst. De huldiging van den heer Brakel hij gelegenheid van ziijn. 25-jarig ambtsjubi leum als concierge, het vorig jaar her* dacht), Idigt bdj velen mag vorsöh in het ge- hengen. Met het oog op de feestelijke herdenking van zijn 25-jarig jubileum als concierge, wenscht© de heer Bralkel heden geen uiter lijk feestbetoon voor zijn 40-jar:g juk leum, maar de geiukwenschen van de ve len, die met den heer Brakel samenwerk*8 of met hem in: contact lcomen, waren niet minder talrijk om. Vanmorgen kwam de burgemeester dj heer Brakel persoonlijk in 'zijn kamer f oom.plinienteeren, terwijl de jubilaris 8> Donderdag in de vergadering van B. W. zal worden gelukgewensclht Numerus B. en W. en 'door het gezang lijk personeel ter secretarie werden d- heer Brake! Moeamen. geoffreerd, terwijl

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2