REGENMANTELS fl. 6,75 - 9,75 - 12,75 - 16,75 A. WAALS, Haarlemmerstraat 114 r ïndere personen fen feen agent van po litie, benevens eenige rechercheurs kon den woesteling ten slotte overmeesteren en binden. Op een handwagen werd hij onder 'geleide naar het politiebureau aan de Srcc- 'destraat gebracht. Van politiezijde werd medegedeeld, dat bet hier betrof do arrestatie van J S., verdacht van diefstal en Inbraak te Heem stede. Op verzoek van de Heemsfeedsehe politie werd hij door de Haarlemsche politie ge arresteerd. J. S. is aan de Justitie overgeleverd op 'grond van verzet tegen een ambtenaar in functie, hetgeen eenig lichamelijk letsel ten gevolge had. De aangehoudene is 18 jaar oud en van beroep timmerman. De diefstal van een brandkast (e Haarlem Men zal zich herinneren, dat een paar weken geleden uit het kantoor van de 'American Petroleum Comp. te Haarlem een brandkast is gestolen, die eerst twee dagen later in een schuur van een land bouwer werd teruggevonden. De daders zijn, na veel wederwaardigheden, gearres teerd en ook de landbouwer. Deze laatste is gisteren wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld. Een kermisgeschenk Op de kermis te Roosendaal hadden $wee vreemdelingen, zeevarenden, een standplaats gehad met een grooten dooden visch, een tonijn, ruim 2 meter groot en eenige banderden kilo's zwaar, welken zij tentoonstelden. Na afloop van do kermis lieten zij het in staat van ontbinding ver- keerend dier als een presentje voor de ge- peente achter. Vanwege de gemeente is bet cadaver in een oven van de gasfabriek vernietigd. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Dinsdag 15 September a.s. de9 namiddags 3 uur (Zomertijd.) Onderwer pen ter behandeling: 1. Voorloopige vast- ttelling gemeenterekening, dienst 1924. 2. 'Aanbieding gemeente-begrooting, dienst 1920. 3. Voorstel van B. en W. om over 'ie gaan tot demping van een gedeelte sloot, gelegen aan den Langeweg te Roe- lofarendsveen, loopende vanaf de woning van den heer J. W. Hoogenboom tot te genover de woning van den heer B. Pouw. 4. Vaststelling van den pensioensgrond slag van den 2en ambtenaar ter secretarie Wegens verhooging zijner jaarwedde, in gaande 1 Juni 1925. 4a. Wijziging be grooting, dienst 1925. 5. Reclames school geld, dienst 1925. 0. Ingekomen stukkeu en mededeelingen. HAARLEMMERMEER. Ongebanderolleerde sigaren. Vrijdag js door commiezen der dir. belastingen in 'de Haarlemmermeer een inval gedaan in de woning van den sigarenfabrikant N. v. A. Tweeduizend ongebanderolleerde siga ren zijn in beslag genomen en tegen v. A. is proces-verbaal opgemaakt. HILLEGOM. Personalia. Voor het examen machi ne-schrijven, slaagde mej. A. van Til, al- bier. Naar een bad- en zweminrichting. De commissie voor de te stichten bad- en jtweminrichting alhier heeft weer verga derd. Ondanks de geringe medewerking van het publiek blijft de commissie actief. In den gemeenteraad is men gaarne tot Steun bereid, doch het is niet meer dan billijk, dat er van particuliere zijde aan geholpen wordt. De interessante lezing met lichtbeelden van den heer Meyerink te Haarlem heeft in dezen nog niet voldoende doorgewerkt. Brandstoffen. De goedkoope prijs der 'cokes heeft zijn invloed niet gemiJ. Of schoon de voorraad aan de fabriek zeer aanzienlijk was, is de verkoop daar tot na dere aankondiging gestaakt. Blijkbaar hebben dus velen hun wintervoorraad in geslagen. Een wensch. Als er één vereeniging Is. die bij kan dragen tot de welvaart van een plaats, dan is het zeker een schoon heids-commissie. Als we naar het nabije Heemstede zien, merken we, wat zulk een organisatie vermag. Voor ons staat het kast, dat Heemstede zijn welvaart, zijn rijk dom zijn schoonheid dankt althans Voor een belangrijk gedeelte aan de daar bestaande schoonheids-commissie. Jam mer is het, dat ook Hillegom zulk een ver leniging niet bezit. De wansmaak in het bouwen, bet plaatsen van huizen hot en ber, de ontsiering allerwegen, het nimmer aankoopen van wat tot verfraaiing der ge meente dienen kan etc., het geschiedt al leen, omdat geen deskundige commissie het balt toeroept. De Hoofdstraat geeft mo menteel weer het bewijs met een paar op gelapte wanstaltige winkels, die een com missie als boven aangeduid nooit zou ge- 'doogen, maar de meerderheid in het col lege van B. en W. wel Nooit zou het zijn toegestaan naast lieve Villa's op een der mooiste lanen van Hil legom een fabriek te bouwen, indien een schoonheids-commissie hier bestond. Iaat men toch zijn licht eens op «man ste- ben te Heemstede en waar men de ïfeide-maatschappij inroept voor het z.g. deskundig snoeien van een boom laat fien daar ook de hulp inroepen van des- undigen op gebied van huizenbouw enz., daar de practijk geleerd heeft en nog leert, dat men in deze niet op eigen beenen kan vtaani Ondertrouwd: S. Warmenhoven en A. Elfering, A. L. Kraan en M. P. Bprengers. Getrouwd: J. J. van Memmei en A. 8. Thies. S. J. Vlasveld en E. P. Stas- •en. Geboren: z. van A. van do Wolf en de Kooker. z. van A. Forrer en van der lek. L Overleden: G. G. Akerboom z. 1 j. van Beekum m. 03 J. 2f. Roes? wed. G. Verweij vr. 03 j. M. O. Schilpzand Schrijver vr. 63 j. KAAG Voor de slormslachtoffers. Het co mité, met de inzameling der gelden belast voor de slachtoffers van den stormramp heeft aan de burgemeester dezer gemeente afgedragen een bedrag van f 43 80 voor de verzending aan het Nationaal Steuncomité KATWIJK. Arbeidsbureau. Aan het Gem. Ar beidsbureau staan op heden als werkzoe kenden ingeschreven 4 visschers, 3 losse arbeiders, 1 opperman, 1 grondwerker, 2 kuipers, 1 timmerman, totaal 12 personen. Teekenschool. Als nieuwe leerlingen aan de Ambachtsteekensehool hebben zich 82 jongens aangemeld. 80 Sept. a.s. zullen de lessen aanvangen. Harlngvlsscherlj. Nog steeds blijft het met de haringvisscherij zeer slecht gaan. De vrees bestaat dat het in het res- teerende gedeelte van het seizoen niet veel beter zal worden, in ieder geval niet zoo danig dat het geheele seizoen hierdoor een redelijke uitkomst zal kunnen geven. Dat zulks in de gemeente op alles, ook en niet weinig op de belastingen, van invloed is, zal ieder begrijpelijk voorkomen. Voor al nu die toestand al tamelijk lang duurt. Lombok. Naar we vernemen bestond er voor de eigenaren van de huizen in het hofje „Lombok" gelegenheid om aan te sluiten aan het electrisch net en de gas leiding. Tevens zou voor afdoende bestra ting gezorgd kunnen worden. Zulks zou tegen een bepaalde, zeer redelijken prijs door de gemeente geschieden. Waar en kele van deze eigenaren niet geneigd blij ken hierop in te gaan, bestaat kans dat de ongewenschte toestand aldaar nog eenigen tijd zal blijven voortduren. Muzikale rondgang. De Harmonie Katwijk hield 1.1. Zaterdagavond een mu zikale rondgang door de gemeente met het doel het fonds bestemd voor een nieu we muziektent aan de Turfmarkt te ver sterken. Enkele bestuursleden der Oranje vereniging hadden zich bereid verklaard, hierbij de behulpzame hand te bieden met collecteeren. Het gaf een aangename drukte in het dorp en de baten bedroegen 179. Een mooi succes. Ziekenauto. De vereeniging „De Ver pleging", vereeniging tot steun bij opname in een ziekenhuis, heeft voor het vervoer van zieken (naar een ziekenhuis) een zie kenauto aangeschaft. Reeds spoedig kon het vervoermiddel dienst doen doch om een zieke te halen. Mej. Ouwehand-Mes- semaker was de eerste patiente die er ge bruik van maakte om uit Leiden naar hier vervoerd te worden. Andere vereenigingen kunnen tegen vergoeding ook gebruik ma ken van de auto. NOORDWIJK. Inenting. De kostelooze inenting zal plaats hebben op Woensdag 23 Septem ber a.s. snamiddags te 2 uur ten huize van Dr. Hermanides en te 8 uur in de bo venzaal van het politiebureau te Noord- wijk-Binnen. Aanmelding kan geschieden Maandag 14 September ter Secretarie. Radio. Gedurende de feesten op Dinsdag, Woensdag en Donderdag zullen in het Juvenaatsgebouw Radio-demonstra ties worden gegeven, telkens vanaf 12 uur. Waar deze demonstraties gegeven worden met instalalties van de nieuwste vindingen op Radio-gebied, zullen zij een bezoek overwaard zijn. Rijwieldiefstal. Zaterdagavond begaf de heer H. B. zich voor een kort oogen- blik in den Goöp. Kruidenierswinkel aan de Voorstraat, zijn fiets even onbeheerd buiten latend. Bij terugkomst was het rijwiel verdwenen. Geboren: Johanna Agnes d. van W. J. Steenvoorden en G. Hoogervorst Ida d. van N. Korbee en L. Klinkenberg Petrus Leonardus z. van P. L. Onderwa ter en J. E. Roozendaal Jacoba Jan nette d. van J. M. Salman en G. J. Was senaar Theodorus Adrianus Jeroen z. van Th. G. v. Went en M. A. A. v. d. Plas. Ondertrouwd: Piet Fuchs 20 j., te Leiden, en Adriana Helena Gatharina Wilhelmina Koopman 20 j., te Leiden Everardus Wijnands 24 j. en Petronella Maria Meeuwenoord 22 J. Cornelis Olij 22 j., te Leiden en Mathilda Maria Johanna Leijsen 22 j. Johannes Gijs- b rtus van 't Wout 28 j. en Adriana Eli sabeth v. d. Meijden 20 j., te Spijkenisse. Getrouwd: B. A. Nijenhuis 37 j., wedr. naar W. Boonstra en M 0. A. Schmidt 40 j. Overleden: Anthonius Cornelia Heemskerk jm. 25 j. Grietje v. Dui- venboden 70 j., geh. met M. v. d. Niet Elisabeth Cohen 68 j., wed. van M. Katan te Rotterdam, tijdelijk alhier. NOORDWIJKERHOUT. Personalia. Voor het gewoon-politie- diploma van den Alg. Ned. Politiebond is te Amsterdam geslaagd de heer A. v. Iperen, alhier. OUDE WETERING Verbouwing Bijz. School. Op 21 Sep tember e.k. zullen B. en W. overgaan tot aanbesteding voor de verbouwing der R.- K. Bijzondere School alhier, met school huis. De aanbesteding geschiedt uitslui tend onder de vaklieden, woonachtig in de gemeente Alkemade. RIJPWETERING Voor de stormslachtoffers. De inza meling voor de slachtoffers van don storm ramp heeft alhier opgebracht de som van f91.50. SASSEN-HEIM. Personalia. De heer J. M. Bije, voor heen commies bij de belastingen alhier, is weer benoemd in gelijke betrekking in deze gemeente met ingang van 1 October. VALKENBURG. De paardenmarkt. De markt met al INGEZONDEN MEDEDEELING. lm. lederen Mantels, gegarandeerd Waterdicht, ZIE ETALAGES les wat vroeger daarbij behoorde gaat verflauwen. De aanvoer van paarden was aanmerkelijk minder dan vroeger en van de feestelijkheden, die steeds bij de markt hoorden, ontbrak bijna alles. De handel was tamelijk flauw. WASSENAAR. Koninginnefeest. Do feestem tier gele genheid van. <kai verjaardag van. H. M. de Komungin zajti weer acditer deai rug en, 'helaas, er kan niet gezegd worden, dat ze bc&iitterend rijm geslaagd. Schittering was er niet, want de vtroo- Idjke oranjezon, diie ons anders vergezellit, 'bleef schuil achtjer dikke, opgepakte wol- 'kjenmossa's, welke ben overvloede nog in groofe mate hun inhoud over ons dom uitstortten. Woensdagmorgen tijdens de reveille, gegeven door Exceikiior eai de optocht van de schoolkinderen was het weer een beetje hebbelijk, en dientengevolge kwamen er nog heel wat menschen op de been. Tij dens de tractatie der kinderen echter be gon het al te regenen en het. i<s bl'ijven negenen met korte onderbreking, den ge- heelen dag door. De harddraverij, welke in den middag op de van Zuylen van Nijeveltstraat werd gegeven, mocht rich in vrij goede belang stelling verheugen. 21 paarden stonden in geschreven. en aardige ka.mpritten werden gegeven. Ook hier hield Excelsior door een vroolijk marscihje de stemming er een beetje in. De uitslag was: le prijs W. van der Ham met N.N.; 2e prijs P. van Leeu wen met Graaf Adolf3e prijs Wed. A. Nell met Bruin; le Troostnrijs A. A. Knijnenburg met Baby; 2e A. A. de Smit met Dorothy, 3e B. A. Kennedie miet N N. N& afloop van dit nummer begaven de feestelingen zich dorpwaarlls, om een kijk je te riemen in de verschillende etalages van de deelnemers aan dien etalagewed strijd. En dliit was wel de moeite waard. Keurige etalages rijn gemaakt, dikwijls getuigend van goeden smaak en groot1© vindingrijkheid, aoodlat de jury een moei lijke taak heeft gehad met haar beoordee ling. Ingezonden Mededeelinp. WRIJFWAS voor vloeren en meubelen. De hcerly he zuivere terv penïynwas van de Erdal fabriek te Amsterdam ftrengt Zonneglansen DennengeurinHufs In den Nieuwen Derijl kwamen de deel nemers des avonds ito. grooten getale bij-' een, om den uitslag te Vernemen. Daar was ook aanwezig oniz'è Eere-Voorriller Jhr. B. Fh. S. A. Storm van 's-Gravesan- de. die met een inleidend woord vol enthousiasme de aanwezigen verwelkom de, getuigde van het veie goede, door Hare Majesteit de Koningin tijdens haar Re geering gewrocht en allen dankte voor het verrichtte werk in het belang van zich- zelven en van jiet algemeen. Hierna werd het Wilhelmus gezongen. De voorzitter van de jurv. de heer M. Kropreld, vnce-voorzitter van de Kamer Van Koophandel Ie 's-Gravenbage, daarna het woord ven-krijgend, gaf een uiteenzet ting van de ontwikkeling en organisatie van dfen middenstand' en ging vervolgens over tot de uitreiking van prijzen en di ploma's. De ex trap rijs, beschikbaar gesteld door het Bestuur der Kon. Wi'lh. Vereeniging, viel ten deel aain, den heer J. Th. B'oèaen,, eleotrotechnri etuis, die drile eerste prijzen aan D. v. d. Burg, Comestibles handelaar, A. van der Lee, sigarenhandelaar eh Mej. E. Peereboom, drogist©de drie tweede prijzen aan G. Brederode, ewenilenhandels Gebr. Verkade, Mainufacfurenihaindeil en J. B. Zonn'eveld, fruithandel, en verschillen den werd voorts 'n diploma toegekend. De voorzitter reikte de diploma's uit met het maken van enkefle behar l:nenawaardi ge opmerkingen, die ongetwijfeld ter li aide genomen zullen worden. Na de prijsuitreiking nam de Burge meester nogmaals het woord. Spr. bracht hartelijk dank aan de Jury voor het moei lijke werk, door haar verricht en hoopte, dat de winkeliers, die thans achteraan zijn gekomen, een volgende maal vooraan zullen staan. In een plasregen begaven zich allen huiswaarts. Het feestterrein was thans geheel in een modderpoel herschapen, zoodat de feestgangers schuilplaats zochten in de café's die goede zaken maakten. Omstreeks één uur was alles afgeloo- pen. Den volgenden dag scheen zoo waar het zonnetje maar het was niet anders dan om een buitje te halen, want toen om half negen de pret weer ging beginnen, goot het. Het werd dan ook bijna half tien, eer de deelnemers voor het ringsteken bijeen waren. Allereerst werd door de dames Ballego uit Leiden de versiering beoor deeld, waarna een korte ommegang door het dorp werd gemaakt. Nabij het Molenplein ving vervolgens het ringsteken aan. Hot' duurde echter niet lang'of pilluvius zond weder zijn mi'lden. zegen af zoodat ieder, die maar kon, een schuilplaats zocht. Het bestuur der Kon. Wilhelm. Ver eeniging hield tegen den middag krijgs raad mede op advies van den Eere-Voor- zitter, werd besloten alle verdere festivi teiten af te lassen. De volks- en kinder spelen, mitsgaders het vuurwerk vonden geen doorgang, zoodat zij, die wilden feestvieren hun vermaak moesten zoeken op het feestterrein of in de cafés. Vroeger als anders was alles afgeloo- pen. WOUBRUGGE. Geboren: Cornelia Johanna Theresia d. van G. P. van Tol en A. H. Visser. ZOETERMEER. Militie. De volgende lotelingen van dit jaar zijn als gewone dienstplichtigen aangewezen: J. M. Kerkhoven. H. H. Hoogland en A. P. Weslerman. De overi gen behoeven dus niet in dienst. ZEGWAART. Schieten. Op de Provinciale schiet wedstrijd gehouden te Rotterdam werden door de heeren D. D. Geelen en S. Hoog- ma op de revolver- en automatische pis- toolbaan 4 prijzen gewonnen. DE RMSaSTREEK BOSKOOP. Rijkstuinbouwwinterschool. Bij het gehouden toelatingsexamen aan de Rijks tuinbouwschool alhier slaagden: G. D. van Gelderen, Boskoop; J. J. v. Koolbergen, Boskoop; D. A. Koster, Boskoop; G. B. v. Nes, Boskoop; Adr. de Ruyter, Boskoop; J. Spaargaren, Boskoop; C. P. Wezelen burg, Hazerswoude; D. G. Plugge, Alphen aan den Rijn; S. IL J. Rieuwerts, Bus- sum; E. v. d. Stok, Bussum; T. Tersteeg, Naarden; Th. Ruijs, Dedemsvaart; H: A. M. Schlüter, Amsterdam; W. Stevens, Am sterdam; P. J. den Blauwen, 's-Graven- hage; W. Henss, 's-Gravenhage; J. M. v. Paasschen, 's-Gravenhage; P. H. Ver- brugge, 's-Gravenhage; P. B. A. Vierling, 's-Gravenhage; L. A. G. M. Brouwers, 's-Hertogenbosch; P. v. d. Weijden, Hil versum; R. B. Damstó, Oegstgeest; J. J. J. Overdijkink, Oisterwijk; G. F. Moerdijk, Wolphaartsdijk. Afgewezen 3. Geboren: Cornelia, d. 'van F. J. Bin ken en K. M. Versluis. Margaretha Elizabeth, d. van A. C. van Dam en N. Kelder. Ondertrouwd: J. de Vink en L. G. Gezelle. H. van Soest en Kraan. A. J. van Gemr enen S. Le Clercq. Bloemenhandel. De vorige week wa ren de prijzen der kosrozen uitstekend en wel als volgt: Ophelia 5470 ct., Golden Ophelia 6080 ct., Hadley fl1.61, Co lumbia 7580 ct.. Butterfly 6275 ct., Cl. Pernet f 0.70—1.80, Marcel Roger f 0.801.02, alles per bos van 10 stuks. Dahlia's zijn niet hoog in prijs. Door het natte weer van den laatsten tijd zijn ze ook spoedig besmet. Zij brachten op van 12 20 ct. per stuk. NIEUWKOOP Postduivenclub. Alhier is een ver gadering gehouden om te komen tot op richting van een tweede postduiven-ver- eeniging, welke nu is opgericht met 18 leden. Deze club draagt den naam van „De Luchtpost", gaderig te herstemmen. NOORDEN. R.-K. Volksbond. Do vergadering ge houden op 10 Sept. van den R.^-K. Volks bond was matig bezocht. Een schrijven van het centraal bestuur om dezen winter een tweetal cursussen te geven, werd met algemeene stemmen goed gevonden. Na veel over en weer praten wordt besloten om aan erschillende gasfa- wordt besloten om aan verschillende gasfa- rbieken te informeeren, naar de prijzen en als deze niet te hoog zijn dan zelf 150 mud kan worden. Daarna werd besloten om in de maand November het eerste lustrum te vieren en tevens een propaganda-avond er van te maken.. Een lid van het Centraal Bestuur zal worden uitgenoodigd terwijl waarschijn lijk ook het tooneel zijn medewerking ver leent. Aan de orde was verkiezing van 2 bestuursleden. Bij de stemming namen de gekozenen hun benoeming niet aan, waarom werd besloten in een volgende ver gadering te herstemmen. De rondvraag leverde weinig belangrijks op. Door den voorzitter werd „Hulp in Nood" warm aanbevolen, temeer daar een der leden ernstig ziek is en hem nog al eens versterkende middelen worden ver schaft. Met een dankwoord van den voor zitter werd de vergadering gesloten. REEUWIJK. Propagadacliib. Vrijdag vergaderde de Propaganda-club Pius X. Na opening door den voorzitter en lezing der notulen werd besloten tot aankoop van een vaan del, wat zeker getuigt van moed bij de Jonge propagandisten. Besloten wordt ook de bibliotheek met kracht voort te zetten. Wat de scheurkalenders aangaat, zal de club trachten in ieder katholiek gezin een katholieke kalender in te voeren. Van de rondvraag werd een matig gebruik go* maakt, waarna deze belangrijke vergade ring werd gesloten. Z0ETERW0UDE (H. R.) Tweede Uitvoering. Gisteravond werd door de Tooneelvereeniging „Liefde voor Tooneel" de tweede opvoering gegeven van het tooneelspel mot zang in drie bedrijven en voorspel „Het lied van Moeder", ten bate van de nieuwe zaal. Voor deze uit voering waren alle plaatsen verkocht en verschillende personen konden niet meer worden toegelaten, terwijl velen zich heb ben tevreden moeten stellen met een staan plaats. Evenals bij de eerste opvoering werd er zeer goed gespoeld, zelfs waren nog eenige verbeteringen to constaloeren. Na het 2e bedrijf werd door mevr. Kort- mans en haar pleegdochter Helena aan ,den regisseur, den heer J V. van loeu-* wen, aan wiens leiding het succes te dan ken is, een bewijs van dankbaarheid aan geboden voor de vele moeiten en zorgen, door hem aan de opvoering besteed. De heer Van Leeuwen dankte voor dit bewijs van dankbaarheid en hoopte met de hulp van allen nog menigen gezelligen avond in het Patronaat te geven. Aan de dames werden door den kleinen Henri bloemen aangeboden. Voor een aangename afwisseling v(an muziek zorgde het zoon'.je van den hoe» v. Niekerk (piano) en de lieor la Rivière (viool). Op verzoek zal voor hetzelfde doel deze uitvoering nogmaals worden gegeven op Zondag 10 October a.s. Politiehonden-wedstrijd. Zaterdag 19 September a.s., des n.m. te 1 uur zal op het dresseerterrein aan den Hoogen Rijn dijk een wedstrijd worden gehouden voor politiehonden. Voor dezen wedstrijd, welke met groote biljetten bekend gemaakt wordt zijn de volgende prijzen beschikbaar ge steld: In de le klasse 4 medailles, waar-» onder 2 van de Kynologen-club Leiden; in de 2e klasse 6 medailles, waaronder ook 2 van de Kynologenclub. Verder nog ver schillende speciale prijzen, waaronder een zilveren medaille, uitgeloofd door den eere-voorzitter, burgemeester Wap: een medaille van den voorzitter en een van den dierenarts Holsheimer, alsmede een lau-< wertak en eenige speurtuigen. Wanneer wij de lijst van prijzen over zien, dan kan het niet anders of het zal een zeer interessante wedstrijd worden, welke zeer veel belangsteling zal trekken. Als keurmeesters zullen fungeeren de hee ren H. Poelman en W. P. J. van Rijn, beiden uit Den Haag. Volgens de toelichting van het uitge breide programa zal de wedstrjd bestaan in: 1 volgen, 2 stellen van een rijwieldief 8 'weigeren van aangeboden voedsel; 4 kllmsprong, 5 breedtesprong; 6 afleggen; 7 voorwerp bewaken; 8 vooruitzenden; 9 apporteeren; 10 revieren; 11 man werk; en 12 schotvastheid. Wanneer men den wedstrijd goed wil voï gen, zal men zich moeten voorzien van een programma, hetwelk in bijna alle omlig gende plaatsen is te verkrijgen. LÜCHT!J'R??T Ernstig vliegonqeva! in Zwarte Woud. De vliegenier Thierry gedood. Uit Parijs wordt geseind, dat de vliege niers Thierry en Costes, die op weg waren van Parijs naar Bagdad, tengevolge van den hevigen mist nabij Freiburg in het Zwarte Woud zijn neergestort. Thierry werd gedood en Costes gewond. INGEZONDEN STUKKEN. (Builen verantvnorrleliikhpirl der Redaefie) Geachte heer Redacteur. Ik heb de bouwverordening nog eens nagekeken en niet een doch twee bokjes ontdekt, die hadden kunnen worden voor komen, wanneer het Gemeentebestuur over leg had gepleegd met belanghebbenden Voorloopig zwijg ik nog hierover. Art. 25 der verordening schrijft voor dat een straat een minimum breedte van 8 Meter moet hebben en mij is opgevallen dat de Boulevard Kruijt, aangelegd door de gemeente, een breedte heeft van 6 A 6* Meter. Hoe is dat te rijmen. Verder valt mij op dat hotel-nension- houders-raadsleden hun stem hebben ge geven aan een verordening, die aan hun ne collega's grootere eischen stelt wat de henoodigde grondoppervlakte betreft, dan zij indertijd voor zich zeiven hebben noo- dig geoordeeld. Het is ook hier het oude liedje: gemakkelijk riemen snijden van een andermans leer. Voor menschen, die in den regel nieÉ met geld kunnen gooien, als dominé's, professoren, doktoren, ingenieurs, leera ren en onderwijzers wordt een verblijf te Noordwijk vrijwel onmogelijk gemaakt, die tellen niet mede, het intellect is hier niet noodig, voor dezen is door duurderon woningbouw geen plaats te vinden. En toch is dit de categorie van menschen, die ons land het meest noodig heeft, naast hen, die den landbouw beoefenen, die ons geestelijk en materieel voedsel geven. Ook aan hen, die het landbouwbedrijf uitoefenen is het recht om te wonen te Noordwijk aan Zee, zonder toestemming van B. en W.. zoo goed als ontzegd. Oprichting van huis, schuur en erf is vrijwel onmogelijk gemaakt. Hiermede mijnheer de redacteur wil ik maar eindigen. Hoogachtend. P. F. VAN SANTEN, Noordwijk. CORRESPONDENTIE J. A. V. te Leiden. Zie driesta* in dit nummer. t

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4