N REGENMANTELS! „Be Leifelie Courant" IA. WAALS, Haarlemmerstraat 1141 Derde Blad INGEZONDEN MEDEDEELING. lm. lederen Mantels, gegarandeerd Waterdicht, 0 fl. 6,75 - 9,75 - 12,75 - 16,75 ZIE ETALAGES Vrijdag II September 1925 KERKNIEUWS flederlandsch Propaganda-Comlté voor het XXVIIIste Internationaal Eucharistisch Congres. Nu met do hooge goedkeuring vom het Doorluchtig Episcopaat Nederland op de Internationale Eucharistische Congressen •voortaan een eigen sectie ml hebben, is, top venaodk vam het permanent comité te Darijs, door rijn Nederlamdsohe leden, den •zeereerw. pa/ter W. van Dijk. 0. S. Au?., •en den heer Henry van der Schrieck. een Nationaal Gomdité gevormd, met heit doel, ^propaganda te maken voor het deelnemen Van Nederlamdere aan het XXVIIIste In ternationaal Eucharistisch Congres, dat Van 2024 Juni 1926 te Ch:cago (Hl. U. A.) aall gChouden worden. Het comiité bestaat uilt de navolgende leden: 1 Zeereerw. pa/ter W. van Dijk, 0. S. Aug., 'Amsterdam, voorriitter; prof. dr. Alphons 'S'eigetr, 's-Gravenhagesecretaris; W. J. IR Dreeisman, Romrinsoh graaf, Amster- 'dam; 0. M. F. Haffmans, lid van de Eer ste Kamer, HeWen; dr. A. C. A Hoffman, "Gouda; Erneet Laana, gche:m kamerheer met kap en degen van Z. H.. Bergen op £oom: H. Miwderop, Botterdam; Henri van Oppen, Maastricht; mr. G. van der Schrieck. Rotterdam; Anton W van Th el Helmond; J. B. Vesters, voorzitter der Nod. R. K. Journ e n -Vereen' ring, *s-Hertogenboech; F. J. F. Vrimans, Rot terdam: mr. G R. baron van Voorst tot Voorst. Zwolle: L. H "Wachters. Gronin gen: Aug WChmeijer. 's-Hert ogen bofch mr. A. baron van "Wimbergen, geheim kamerheer met kap en degen van Z. H-, TJt recht. Hof comité heef* ;n eerste vergade ring beslioten een RoCburoau uit te nioodi- 'pen een volledig plan op te maken van reis 'en verb^jf, waarin het her/wk aan «rike^e belangrijke pletsen, die om don wo» lig gen. o.a. Buffalo mot de N'anaTa Falls, ka# rijn opgenomen en dat den duur van leen maand w:et zal oversdhrijden. De-genen die. met. het voornomen om mogelijk het Congres b'j te •wonen, prils e'ellen op het doen kennen van bepaalde wenschen en hett ontvangen van- nadere bijzonderheden kunnen ri-Ch daartoe rich ten tot een der leden van het comi'é of tot hel secretariaat, 19 .TuliaJna van Sto'foerg- plein te 's-Gravenhage. Een Kruis op de Monte Reseqone. Een gegoten ijzeren kruis is opgericht op den top van de Monte Resegono ter herinnering aan het Jubeljaar. Kardinaal Tosi, de aartsbisschop van Milaan, werd door acht gidsen geholpen bij het beklim men van den berg om het kruis te wijden. St. Josephs-congregatle van Mill Hill. Z. D. H. Mgr. J. Biermans, Generaal Overste der St. Josephs-congregatie van Mill Hill, heeft de volgende benoemingen gedaan: Nieuw Zeeland (Catechistenschool): Eater E. H. Bruning; Belgisch Congo: Fa ter J. Smevers (uit Nieuw Zeeland); en Caribbische Eilanden: Father Coulthard. Benoemingen. Door den Hoogeerw. Pater Provinciaal der Jesuieten zijn benoemd in het college dor philosophie van de Paters Jesuieten te Oudenbosch de Zeereerw. Zeergel. Paters Dr. E. Huffer, S.J., tot professor van de vakken der cosmologie en chemie, Mag. P. do Bruin S.J. voor ethika, en P. A. Mulder S T. voor wis- en natuurkunde. „S. M." Door de Eerw. Algem. Overste der Con gregatie van de Ecrw. Zusters van Roo sendaal is, in plaats van de onlangs over leden Soeur Joseph, benoemd tot Raads- zuster de Eerw. Soeur Ambroisine, overste en hoofd der school Brouwersgracht, te Ren Haag. Pater M. de Jong S. J. t Te Oudenbosch is in den ouderdom van 72 jaren overleden de weleerw. pater M. de Jong S. J. SPORT VOETBAL De keurelftaüen van het Ned. Elftal. De Ned. Elftal-commissie vergaderde "Woensdagavond 9 September te Amster dam en stelde voor de op 20 September te Utrecht te houden wedstrijden tusschen vier keurelftallen de volgende elftaüen sa men, aldus de Sportkroniek. Deze worden niet aangeduid door ie, 2e elftal, enz., of .door A. B enz., doch enkel door de kleur: Rood: v. d. Meulen (H.F.G.); Denis (H. B.S., aanvoerder), Vermetten (H.B.S.); Rik (Haarlem), Franssen ('t Gooi), Vaags (Vitesse); Manssen (Excelsior), Küchlin (H.B.S.), Sandberg (H.V.V.), Terbeek (N. A C.), Weber (Sparta). Blauw: Quax (A.D.O.); Rodermond (Be- Quick, aanvoerde?), Tetzner (Be Quick); Baldinger (Concordia), van Boxtel (N.A. C.), Andriessen (Ajax); v. d. Meer ('t Gooi), de Haas (Be Quick), Visser (Storm vogels), Bak (Excelsior), Hemmes (Be Quick). Groen: Rambonnet (Be Quick); van Kol (Ajax), van Haeren (Wilhelmina, aan voerder), Lefèvre (Kampong), Wamsteker (A.S.C.), van Heel (Feijenoord)Snouck Hurgronje (H.V.V.), Volkers (Ajax), Jong bloets (N.O.A.D.), Perucal (E.D.O.), Sig- Diond (H.F.C.). t Wit: van Tilburg (N.O.A.D.); Lebret (D. F.C.), van Dijke (Feijenoord); Geuïskens (R.C.H.), van Daalen (Haarlem), Groen (Be Quick); Gielens (Hercules), Tap (A.D. O.), Buitenweg (Hercules), Tap (A.D.O.), Buitenweg (Hercules, aanvoerder), van Baer v. Slangenburgh (H.B.S.), de Natris (Ajax). LEIDSCHE VOETBALBOND. Comuetitlc-indesling seizoen 19251926. Ie klasse: A.S.C. EH, D V S. I, L.F.C. UI, Leidsche Boys I, L.M.C. I, Lugdiinura III, Norvicus II, Quick-Boys I,»Raceel I, U.V.S II. 2e klasse: A.S C. IV, D T. V. I. D.V.S. TI. Leidsche Boys II, L.F.C. IV. Lugdumim IV Quick-Boys II, Raceel II. U.V.S. III. 3e klasse: D.L.V. II, D.V.S. Hl, L.F.C. V L.M.C. II, Lugdumim V, Quick-Boys Hl, Raced III, U.V.S. IV. 4e klasse: D.V.S. IV, Leidsche Boys TTT, L.F.C. VI, Lugdunum VI, Lugdunum VII, Norvicus III, U.V.S. V. LAWNTENNIS. De eindstrijd om den Davls Cup. Het eerste enkelspel van den tenniswed strijd tusschen Frankrijk en Amerika in den Challenge Round om den Davis Cup bracht oen vinnigen strijd tusschen den Amerikaan Tilden en zijn Franschen te genstander Borotra. Laatstgenoemde won de eerste set met 6-4, waarop Tilden re vanche nam door met 6-0 de tweede set te winnen. De Franschman legde echter met 6-2 weer beslag op de derde set, waarna Tilden de vierde won met 9-7. De volgen de set moest dus de beslissing b ren een. In een strijd, die het uiterste van heide tegen standers vergde, bleef de Amerikaan met 6-4 de meerdere en veroverde op deze wijze het eerste punt voor zijn land. Tilden won dus met 4-6, 6-0, 2-6, 9-7, G-4 ROEIEN. Om den Holland-Beker. Op 19 en 20 September worden te Am sterdam de jaarlijksche roeiwedtrijden gehouden om den Hoüand-beker, waar voor de volgende inschrijvingen zijn bin nengekomen Senior sciff: Vintgens, kampioen van België A. R. C.; G. Hasselmann, kampioen van Duitschland 1925 H.R.C.; Pieterse, Europeesch kampioen De Hoop; Giinther, Amstel; Beresford, die voor deze wedstrij den speciaal in training was gegaan, kon wegens onvoorziene omstandigheden niet mededingen. Sciff junior B: Engels, Godeshurger R. C.; Alofs, Willem III, Munz, De Maas; "Ffesiger, De Hoop. De Garady, Amstel. Sciff Junior A: Nieuwenhuvs, Both, Wil lem III en Ellerkamp, Amstel. Dubbel sciff: Wormser Buder Vercin, De Maas, Godesberger R. C., kampioen van Duitschland, en de nieuwe Amstel- combinatie GiintherEUerkamp. De beken de Hoop-ploeg kan niet starten, aangezien dr. Rohrer voor onhepaalden tijd naar Duitschland vertrokken is Burger-vieren om den Hulscher-hekcr: Willem III, Leythe, Amstel. ZEILEN. De na-Kaagwcek. Voor de zeilwedstrijden der Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereeniging „De Kaag" te houden op Zaterdagmiddag 26 en op Zondag 27 September a.s., staan de vol gende wedstrijden op het programma: Uitnoodigingswedstrïjden 6 Meter klas se: Uitgenoodigd worden de zesmeters, welke in de Kaagweek 1925 hebben mede gedongen. Hoofdprijs: Een gouden horloge, aan geboden door den heer mr. D. F. Pont. Onderlinge wedstrijden: Klassen: 45 M2 klasse D klasse Scbeldejollenklasse Regenboogklasse Twaalfvoetsjollen- klasse Twaalfvoetsjollenklasse (dames) Open sloepen Open scherpe jachten. Indien zich voor een klasse slechts een of twee mededingers aanmelden, gaan de wedstrijden in die klasse niet door. Indien zich voor een niet uitgeschreven klasse (bijv. Vrijbuiters, Spaarnekruisers enz.) drie of meer mededingers aanmelden zoo wordt die klasse alsnog aan het pro gramma toegevoegd. In de klassen Open sloepen en Open scherpe jachten mogen niet meezeilen jachten, welke behooren tot een klasse in gesteld door de K. V. N. W. V. De» eerstvertrekkende klasse zal starten op Zaterdagmiddag 26 September ten 3 ure en op Zondag 27 September ten 10 ure ure. In de zesmeterklasse worden drie wed strijden gehouden (Zaterdagmiddag, Zon dagmorgen en Zondagmiddag). In de 12 voetsjollenklasse dames wordt een wedstrijd gehouden (Zondag). In de overige klassen worden twee wed strijden gehouden (Zaterdagmiddag en Zondag). De inschrijvingen moeten geschieden vóór of op Dinsdag 22 September bij den heer ir. J. C. van Hoolwerff, Middenlaan 58, Haarlem. Geen inleggeld. RECHTZAKEN Het beroovingsdrama te Rotterdam. De vrouwen T. de J. en J. van G., be klaagd van berooving van een sleepboot kapitein van 2200, in een slop aan den Schiedamschen Singel, welke berooving aanleiding werd tot het drama in de Schie- straat, werden gisteren ieder tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Do vrouwen ve: lieten gillend de rechts zaal, scheldend naar een persoon, op de publieke tribune, die bij het bprooversgilde bekend staat als „Lange Tinus" Ze schreeuwden hem toe, dat hij mee moest naar Den Haag. Toen de man van neen schudde, schenen de vrouwen er uit te be grijpen, dat voor hen geen hooger beroep zou worden aangeteekend en ze begonnen Ie razen en te tieren, wilden naar de tri bune dringen, doch werden door de veld wachters weggeduwd. De jongste, die het ergste te keer ging, moest het trapje wor den afgesleept, dat naar het Huis van Bewaring voert. Er bestaat wel kans, dat de zaak voor de bij berooving betrokken mannen, die zich tot dusver buiten schot hebben weten to houden, een leelijk gevolg zal hebben, als de vrouwen, ervarend dat men hen aan hun lot overlaat, zullen gaan praten. „Msb." Duiten!!. Berichten Een vrouw en vijf kinderen verdwenen. Een misdaad? Te Borne ("Westfalen), wordt vermist de huisvrouw Wilhelmina Broda-Muller, ge boren 27 Januari 1892, mot haar vijf kin deren, resp. 11, 8, 6, 4 en 2 jaar oud. Voor heen woonde zij in Recklinghausen-Siid. JTaar man die mijnwerker is, verklaarde, dat zijn vrouw met zijn goedvinden van hem was weggegaan en op 16 Januari des morgens met de drie jongste kinderen is vertroldcen. Naar zijn verklaringen heeft hij zijn vrouw en de drie kinderen me» de bagage op een handwagen, naar het sta tion Recklinghausen^Ost gebracht, terwijl naar zijn zeggen door hem ook de beide oudste kinderen een paar dagen later den anderen naar Lünen achterna zijn gezon den. Geen van allen heeft echter de plaats van bestemming bereikt en zijn sedert spoorloos verdwenen. Men neemt dan ook aan, dat alle zes om het leven zijn gebracht. Een uitgebreid onderzoek in deze richting is door de politie ingesteld. De Canadees Smith gevonden. Terwijl een Italiaansch patrouille-vaar tuig nasporingen deed naar twee zoekge raakte vliegtuigen, vond de bemanning een fleseh, waarin een briefje verborgen was. Dit leidde wel is waar niet tot de ontdek king van de twee verongelukte vliegers, maar wel tot het vinden van twee Canadee- zen, Smith en Brandt. Het briefje bevatte het bericht, dat de beide Canadeezen op 1 September schip breuk hadden geleden en thans verhonger den op oen eilandje bij Corsica. Onmiddellijk is een schip uitgezonden om de twee schipbreukelingen op te sporen, die stervend van honger werden gevonden. Zij hadden een week zonder voedsel op het eiland vertoefd. De twee Canadeezen waren op weg van Rome naar Leningrad, welken tocht zij per kano wilden afleggen. Men zal zich herinneren, dat Smith ver leden jaar een weddensehap had aange gaan, om per kano van Parijs naar Rome te varen en wel in een bepaalden tijd Hij rprong met zijn boot van een brug in de Seine en slaagde er inderdaad in Rome te bereiken, zij het ook niet in den vastgcstel- den tijd. -De reis naar Leningrad ging even eens om een weddenschap. Bloedige botsing. Naar het Hongaarsche blad ,.Az Est" meldt, is het Dinsdag te Nagyszakacsi tot can botsing gekomen tusschen bedevaart gangers en gendarmes, waarbij een vrouw gedood is en een aantal personen gewond zijn. De bevolkine aldaar lijdt sedprt eenigen tijd aan religieuze waanvoorstellingen en beweert, dat verschijningen van de Moeder Gods hebben plaats gehad. Hoewel de bisschop van het diocees, waartoe deze plaats behoort, na ingesteld onderzoek een herderlijken brief heeft ge schreven, waarin verklaard wordt, dat hier misleiding plaats heeft gehad en van geen wonder sprake is, houdt het volk aan zijn verkeerde overturning vast en komen er ook talrijke bedevaartgangers van elders. Dins dag vooral, op den dag van Maria's geboor te, was een groofe menigte samengekomen, die, opgehitst door onruststokers, oen vijandige houding tegen de gendarmes aan nam, zoodat het spoedig tot 'een botsing kwam met bovengemeld gevolg. Talrijke personen zijn in hechtenis geno men. Nieuwe brandstichtingen Ie Berlijn. De brandstichters te Berlijn laten nog steeds de politie geen rust. Gisterennacht zijn er twee branden gesticht en in den middag nog een, zoodat de brandstichters driemaal aanleiding hebben gegeven tot alarm. Tweemaal is het vuur ontdekt geworden door de torenwachters, die door de politie op verschillende torens zijn geplaatst. Tot nog toe Is men er echter niet in ge slaagd. een spoor van de brandstichters te ontdekken, hoewel een aantal personen zijn gearresteerd. De derde brandstichting op gisteren ge schiedde volgens nadere berichten in Ber- lin-Schoeneberg. Evenals bij vorige gele genheden is de brand in een zolderkamer aangestoken. De brandweer moest de be woners van de vierde verdieping met be hulp van ladders redden. Nieuwe warmwaterbronnen op IJsland gevonden. Volgens een bericht, ontvangen van de nieuwe Deensche nederzetting te Scoresby Sounid op de Oostkust van Groenland zijn verschiüende warme bronnen ontdekt Op Kaap Tobin zijn er twee gevonden, die bijzonder hooge temperatuur hebben n.l. van 62 en van 50 Gr. C., zoodat zelfs tijdens den winter het water in den om trek van ongeveer 140 M2. ijsvrij is. Op Point Hope zijn er verscheidene bron nen met een temperatur van 57 graden welke temperatuur het geheele jaar door gehandhaafd blijft. Amundsen's Noordpoolexpeditie. Zooals gemeld heeft Amundsen het half stijve luchtschip nr. 1 van de Italiaansche regeeding gekocht, onder voorwaarden, die voor de Italiaansche schatkist gunstig zijn. Met dit luchtschip dat onder Noorsche vlag zal varen, doch met Italiaansch per soneel bemand zal zijn, wil Amundsen het volgend jaar Maart een tocht naar de Noordpool maken. De bijzonderheden over den tocht zijn tusschen Mussolini en Amundsen tijdens hun laatste onderhoud geregeld. De voorwaarden, waarop ook Italië aan de expeditie zal deelnemen, zijn nog niet bekend. Het luchtschip is 106 meter lang en heeft drie motoren elk van 245 P.K., welke het schip een snelheid van 77 tot 105 K.M per uur geven, terwijl het schip zonder lan ding een afstajjd van 3570 K.M. kan af leggen. In de vergadering welke gisteren gehou den werd door de Noorsche Luchtvaart Club te Oslo heeft Risser Larsen in de plaats van Amundsen, die ziek is, de plan nen hekend gemaakt. Nederlandse!) Oost-!ndië. Het bezoek van den G.-G. aan Sumatra. Ontevreden elementen in actie. Het bezoek van den landvoogd te Medan trekt zeer groote belangstelling. Op den avond voor de aankomst waren langs de spoorlijn LabooanBelawan veertig tele foondraden door kwaadwilliggen neerge haald. De verbinding werd 's nachts her steld. De daders zijn mogelijk communisten of Bolawansehe koelies, die ontevreden zijn over de plannen tot verplaatsing van hun kampong. __M!T fêE 0MBEVE8IG_ ALKEMADE. Ontvreemd. Terwijl eenige heeron- I engelaars aan het visschen waren in den Veenderpolder alhier, hadden zij hun kof fertje met mondvoorraad enz. in een z g. akkerhutje geborgen, ten einde den inhoud voor de regenbuien te beveiligen. Toen zij na afloop van het visschen zich opmaakten om den inwendigen mensch te gaan ver sterken bleek echter, dat reeds anderen zich van het koffertje met zijn kostbaren inhoud hadden meester gemaakt, zoodat de hoeren hmgelaars in dit opzicht achter het net vischten. De politie heeft de zaak in han den. Voor de stormslachtoffers. Do op brengst van de op Maandag jl. gehouden collecte ten bate van de slachtoffers der stormramp in het Oosten van ons land bedraagt in Roelofa rends veen de som van 363.04, in Oude Wetering 221.37 en in Nieuwe Wetering 113.91^. Geboren: Alida Cornelia Maria, dochter van Hendrik Tijssen, en Mietje Groen in 't Woud. Ondertrouwd: Jacobus Bostnan, wed. 41 jaar en Johanna Boerman jd. oud 26 jaar Johannes van Lammeren, jm. oud 23 jaar en Johanna Oomen, oud 21 jaar Petrus Cornelia Busehmnn, jm. oud 23 jaap en Christina Maria van Amsterdam jd. oud 20 'jaar. HOOGMADE. Herstellingen. De windhaan van don toren van het Herv. Kerkgebouw alhier, was reeds geruimen tijd door den storm van haar plaats gebogen. Het kleine toren tje in koepelvorm is nu geheel gerestau reerd. Sedert 1864 is er al een nieuwe luid- bei in aangebracht. Voor het kerkgebouw prijkt het wapen van den voormaligen ambachtsheer Corne ll's Spronph. Voor ettelijke jaren is dat wa pen ook vernieuwd. LEIDSCHENDAM. De toestand van den burgemeester. Naar ons wordt medegedeeld, moet de burgemeester dezer gemeente nog een maand langer in het gasthuis te Oisterwijk blijven. NOORDWIJK. Personalia. Geslaagd voor het examen vrije- en orde-oefeningen, de heer K. Paa- schier. NOORDWIJKERHOUT. Konlnginnefeest. De feesten ter herdenking van den geboortedag van H M. de Koningin zijn weder evenals vorige ja ren, op waardige wijze door de Noordwij- kerhouters gevierd. Woensdagmiddag werden de feestelijkheden geopend met al lerlei kinderfeesten. De kinderen van de St. Jozefscholen, Christelijke school, open bare school en van de „Voorzienigheid" trokken vele belangstellend® ouders. Het gegaan door de harmonie „St. Jeanne d'Arc" naar het feestterrein aan den SchipDcrsloolv.eg, waar allerlei kinderspe len werden gebonden. Hef was op haf feestterrein en in de onmiddellijke omge ving een drukte van belang. De spelen trokken vele belangstelende ouders, net weer, dat niet erg meewerkte, kon toch de vreugde der kleinen niet verstoren. De harmonie „St. Jeanne d'Arc" hield met hare vroolijke nummers den moed er niet weinig in en ondanks de piasbuien en hot kille weer, werden de spelletjes uitgevt #rd. Tusschen de spelletjes werden de kindo ren klasgewijze in de gemeenteschool ont haald op diverse lekkernijen, zooals kook, bruidsuikers, ranja, chocolade en natuur lijk ook op kermi8oliehollen. Ook mochten de kinderen van 1 tot 5 uur gratis gebruik maken van den kinderdraaimolen. Do vreugde was nog onveranderd toen to circa zes uur de behaalde prijsjes werden uitgereikt. Voor de 700 kinderen waren niet minder dan 350 prijsjes beschikbaar. Na afloop kwamen de feestcommissie leden met hoeren onderwijzers en de da mes van het hulpcomité bijeen in het „Wapen van Noordwijkerhout". waar men even gezellig bleef verpoozen om uit te rusten van den vermoeienden middag. Do heer R. van Dijk, voorzitter van de feest commissie, dankte hier allen in warme be woordingen voor de hulp bij de kinder feesten verleend om dit voor de kleinen zoo aardige feest zoo goed mogelijk te doen slagen. Des avonds brachten de etalages van do winkeliers, die aan den uitgeschreven etalagewedstrijd deelnamen, tallooze toe schouwers naar buiten. Ook hierbij schoon het slechte weer geen invloed te hebben op de stemming, want bet hoolo was vol kijklustigen. Het was dan ook rle moeite waard want er was veel werk van- de etalages gemaakt en de feestcommis/ie zal geen gemakkelijke taak gehad hebben bij het toekennen der prijzen. Tiet was zelfs zóó, dat sommige prijzen na loting pas konden worden toegekend. Aan B. Verschoor, sigaren- en meubelwinkel werd de le prijs toegekend, 2e prijs Jac. Uiten- daal, groenten- en fruitwinkel. 3e prijs H. L. van Honsborgen, brood- en banketwin- kel, 4e prijs P. W. Mens. manufacturen winkel en 5e prijs Jac. van Dam. Gelder- sche waren winkel Nog zij vermeld, dat J. van dor Werf, kleerenmagazijn, een gratis bioscoopvoor stelling gaf, wat eveneens vele toeschou wers lokte. Op de kermis hoerschte even eens veel drukte en de verschillende at tracties werden druk bezocht Donderdagmorgen werden de volksfees ten om 9 uur ingezet met een optocht, waaraan deelnamen de feesteommissiele- den, de schoolkinderen en de deelnemers en deelneemsters van de diverse spelen. De harmonie luisterde den optocht ver der op en onder vroolijke marsc.hen word een rondgang door het dorp gemaakt, waarna met de wedstrijden werd aange vangen. In den morgen was er vogelschie ten, tonknuppelen, ringsteken op dames- en heerenfietsen. Vooral de versierde fiet sen werden veel bewonderd. De harmonie St. Jeanne d'Arc vroolijkto ook hier weet de feesten op met hare opgewekte muziek. De uitslagen der wedstrijden zijn als volgt Tonknuppelen. Aantal deelnemers 70; le ton le pr. W. van Eedon. 2e pr. W. Kaptein en 3e pr C. Kops; 2o ton E. Broekhof, C Zwaan en J. Muilwijk; 3® ton Cor Nulkes, G. Wesseling en C J. Rorst; 4e ton B. Kortekaas. A. van den Borg en J. Kopiewijn; 5e ton C. Verlaan, P. Koelewijn en C. van den Borg. Vogelschieten. Aantal deelnemers 35: 1e vogel le pr. kop C. Meijer, 2e pr. staart A. Klinkenborg, 3e pr. vlag Fr. Duiven voorde, 4e pr. rechtervleugel .1. Duiven voorden, 5e pr. linkervleugel N. Meijland en 6e pr. romp A Brama; 2e vogel le pr. A. van den Rurg, 2e pr. H. van den Berg, 3e pr. W. Waaning, 4e pr. L. Meijer, 5# pr P Nulkes en 6e pr. K. Koster. Ringsteken op heerenfietsen: 1e pr. J. Knoppert, 2e pr. Nic. van Noort. 3e pr. S. van Henshergen, 4e pr. Nic. Dissel dorp, 5e pr J. Heemskerk, 6e pr. L. Zui derduin en 7e pr. P. van den Berg. Voor versierde fietsen werden toegekend de le pr. aan n Musegaas, 2e pr. J. Warmer dam, 3e pr. Nie J. Duivenvoorden en 4e pr P. van den Berg. Ringsteken op damesfiets. Aantal deel neemsters 35: le pr. Pietje van Noort, 2e pr. Cato Warmerdam, 3e pr. Greta Blom, 4e pr. Lena Mooyman voor zooveel ver sierde fietsen aangaat. Voor het ringste ken als volgt: 1e pr. Geertje van der Meer 2e pr. Truus Warmerdam, 3e pr. Greia Pceters, 4e pr. Mina Duivenvoorde, 5e pr. Cato Warmerdam, 6e pr. Pietje Warmer dam en 7c pr. Huibje Oostdam. Om twee uur 's middags werd verder gegaan mot de andere wedstrijden. On danks den hoftigen regen kwamen alle ingeschreven deelnemers voltallig op. Het ringsteken met paard en tilbury had veel bekijks en do versierde tilbury's werden ten zeerste bewonderd. De uitslag van deze wedstrijden is als volgt. Aantal deel- nemers32: le pr. S. Vcrdegaal en C. Hoo- gevoen; 2o pr. G. Warmerdam en M. van Dam; 3e pr. Th. Berbee en Gr. Remmers- waal; 4e pr. L. Duivenvoorde en Truus v. Eeden: 5e pr. J. de Klerk en Cornelia Oostdam; Ge pr. L. Duivenvoordn en M. Riemvis en 7e pr. A. van den Burg en C. Meijland. De prijzen voor versierde til-) bury's: le pr. A. Balk en M. Hulsehe- bosch; 2e pr. T Bruinsma en C. Muse gaas; 8e pr. Adr. van der Meer en Greta van der Meer; 4e pr. C. Daivenvoorde en Neeltje van den Berge en 5e pr. J. Dries- sen en N. v. d. Elzen. Prijzen voor d® mooiste kappen: le pr. Truus van Eedenj 2e pr. Marie van Dam. Blaast rappen. 20 deelneemsters: le pr. Corry van der Holst, 2e pr. Bet ie van den Berg, 3e pr. G. van den Berg, 4e pr. Cor nelia Heemskerk, 5e pr. Anna van den Berg, 6e pr. Joha. Kortekaa3 en 7o pr. Marijtje Duivenvoorde. Prijsknippen. 21 deelneemsters: le pr. Maarlje de Winter, 2e pr. Cornelia Ver ruin, 3e pr. Marijtje Duivenvoorde. 4e pr. Truua Warmerdam, 5e pr. Corry van de* Holst, 6e pr. Annie Heemskerk en 7® p*. Marie Conijn.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3