REGENMANTELS A. WAALS, INGEZONDEN MEDEDEELING Enorme sorieerïng. Zeer voordeelige prijzen. 2959 Haarl.slr. 114. r De zlaaf was flink bezet o.m. waren aan- "wezlg de Burgemeester ihel ridt-arffc en mevr. Ruisoveld. Te half axihft sprak de Phj."itoor I. J. M. Meijer het epenHmigewoord. ZijnEerw. ver heugde Bi oh over de gelukkige gedachte v-aai de Toomeelvereenlgiïig om eenigo ui.tr- voeringen te geven ten bate van denhouw van de nieuiwe zaal De tooaieel sten heb ben hiermede getoond, te beseffen dat het een moreele pliohk ia dlait a^l'en de zware finaiuitieele zongen voor dtaH sdhoonb doel helpen ddagen. ZijhEerw. hoopte op een flink batig saldo en wenschte allen een gezellige® avond. Hierna werd opgevoerd, het Tooneelspel met zang1, in drie bedrijven ein voorspel w't Lied van Moedei/'. In het voorspel zien wij „De aanslag", in het 1ste bedriijf ,J>e on-timoetdnig", in het 2dJe bedrijf MDe herkenning" en im het 8de ibedTijf „Eind goed al goed". De perso nen In heit voorspel zijn: de kleine zes- Jarige Henri aan do zijde van zijne moe der, Mevr. Kotftma.ua, lui tierende naar „>Het lied vhn Moeder", de wraakzuchtige mijnheer WalMing en de huisknecht van Mevr. K. een dronkaard, die zich voor geld laat omkoopen de fcleüne Henri te ontvoe ren. De czes-jarige Henri speelde zijn rol op uitnemende v^jze. Het lete bedrijf, hetwelk 20 jaren later •peelt ten huize van den zeeman Jacob Sllorm, brengt de anMnnoetuing tuseclien Mevr. Kortmans en haar ontvoerden zoon Als loods heeflt hnj een schip waarop z'jn moeder en baar pleegkind Helena passa gier» waren, veilig mogen ibintoen bren gen. Het 2de bedrijf brengt de herkenning tuiS9ohen moeder en zoon, waaraan do pleegdochter Helena door het zingen van ,,'t Lied van Moeder" een groot aandeel had. De wraakzuchtige Walling weet er weer tusschen De komen en beschuldigt den wedergevende® Boon van diielttal en moord op zijn pleegvader. Mi im de gevangenis geworpen te zijn, weet hij te ontvluchten en met medeweten van zijn moeder gaat hij naar Aimierika. Het 8de bedrijf speelt B jaren later en gieefit een goed einde. De zoon Henri bomt weetr In zijn vaderland; de dronkaard Willem is van zijn drankzucht genezen; de wraak zurthDige Walling wordlt beschul digd van zijne miecfadeta, en tot eon hu welijk tusschen den zoon van Henri en de pleegdochter Helena wordt besloten. Na elk bedrijf volgde een dankbaar applaus, na het 2de bedrijf werden de dames Mevr. Kortmans en haar pleegdochter Heflena gehuldigd door het aantreden van een bloemstuk door den kleinen Jlenri. De avond werd «afgewisseld met muziek (piano en viool V „Liefde voor Toomeel* heeft thaar ouden' roem gehandhaafd. Onize veTwtaohhnngen zijn verre omkroffen-. Ook de iverzOTgiing van het décor was ze>err goed en met do grimeering dbor de firma Pliet v. d. Pijl vormde het geheel een zeer igoed geslaagde uitvoering. Aanstaande Zondagavond zal deze uit voering wotrden henbtaald. L. V. T. ver wacht dan ook dat er geen plaatsje onbe zet zail blijven. Niet alleen omdat meri betanglstelt fin' baar werk, mlaar vooral omdat men daardoor steunt; de zware fii- wamtieele zorgen van den «Paistoor ten bate van die irVuwe zaal.' Naar wij vernemen is reeds verzocht op andere plaatsen dezelfde uitvoering te geven. ZWAMMERDAM. Bevallen: M. GoudkuilUithol d. M. J. Verbeijv. d. Berg z. W. A. TukkerHamson z A. Lammens Veldhuizen z. M. C. van Doorn Jochemsen z. T. van Greunlngenv. Soest z. Ondertrouwd: J. Dorrepaal 26 j. en N. van der Ban 25 j. D. Lekkerker- ker 25 j. en J. van Hof 22 j. Gehuwd: G. Zinko 26 j. en Th. A. de Bie 20 j. Gevestigd: Barbara Wilhelm, reli gieuze, van Salzkotten (D.) Cornelia Verseput, dienstbode, Texel Gerritjo Konijn, dienstbode, Waddinxveen Ma ria Christina van Putten, dienstbode, Woerden. Vertrokken: A. A. Overeem, land bouwer, naar Bodegraven J. Hoogen- doorn, chauffeur, naar Rotterdam T. Zaal en gezin, naar Bodegraven A. W. M. Niouwenhuizen, naar Zevenhoven M. J. Meijer naar Zegveld M. E. Ville- voije naar Rotterdam A. C. Sjerps naar Wognum M. C. J. Peters naar Nijmegen A. Schlaumanp naar Rot terdam M. van der Panne en gezin, •childer, naar Alphen aan den Rijn C. Kaliswaart, huishoudster, naar Zoeier- woude J. 0. van Bunningen naar Amersfoort. Gemengde Berichten DE STORMRAMP. De schade te Hengelo De door de achattingscommissie gedane ichattingen betreffende de schade, aange richt door den storm van 10 Augustus in de gemeente Enschedé, bedragen tot nog loe f75.800. Een collecte. De collecte voor de stormramp tijdens De collecte voor de stormramp tijdens 'de voorstellingen van Ter Hall's revue-ge- ielachap te Haarlem bracht totaal onge veer f1000 op. Auto-ongeluk Eén doode, een zwaar gewonde. Maandagavond tusschen 8 en 9 reed tus- |chen Brijell ep Lobberioh de luxe auto fan den heer IJ. B., koopman te Venlo fcgen een boom aan. De mede-inzittende, 00 heer F. T. eveneens uit Vonlo en com missionair aldaar, was op slag dood. De neer IJ. B. werd zwaar verwond en ge kneusd. Levensgevaar schijnt niet te be staan. Hij is naar zijn woning te Venlo overgebracht. Poging lot doodslag. Bij 'n oafé aan de Hengelosohestraat ie Ensohede ontstond een hevige twist. Ze kere W. B., loste met een parabellum een sohot op een controleur, die eohter onge deerd bleef. De dader verwondde zich zelf ernstig aan den pols. Hij werd op het politiebureau verbonden en vervolgens In arrest gesteld. Het schietwapen werd des morgens door de politie gevonden. Doodeüik ongeval Op het stationsemplacement te Wormer- veer is de rangeerder D. tijdens het ran geeren tusschen eenigo wagons bekneld geraakt, doordat een der wagons uit de rails liep. Hij werd Inwendig zeer ernstig gekneusd. Ofschoon tfoodra mogelijk een operatie werd verricht, is de ongelukkige na eenige uren overleden. Gasvcrstikklng. Te Oostburg is een gehuwde vróuw, die alleen thuis was, dood gevonden. Een gas kraan stond open. Daar er dikwijls ruzie in dat gezin was, stelt de politie 'n onder zoek in. Noodlottige val. De 78-jarige metselaar O. te Haaksber gen is gisteren, bezig zijnde met bet ver richten van herstellingen aan een schoor steen, met ladder en al van pl.m. 4 M. hoogte gevallen. Hevig bloedend is de be jaarde man met eenige hoofdwonden in bewusteloozen toestand opgenomer Ernstige mishandeling. In een café op de kermis te Roosendaal heeft zekere W. uit Wouw, bij een woor denwisseling zekeren D. uit Roosendaal, een vijftal messteken toegebracht, waar van een diepe wonde in den hals veroor zaakte. De gekwetste is naar het zieken huis overgebracht. De dader is gearres teerd. Kermis-ongeval. Op de Roosendaalsche kermis is in de hyppodrome de 28-jarige dienstbode G. S. bij het afstappen van een paard komen te vallen met het gevolg dat zij het rechter been boven den enkel brak. Nadat eerste geneeskundige hulp was verleend, werd zij naar het ziekenhuis Charitas overgebracht De directie van de hyppodrome heeft de financieele gevolgen, als verplegingskosten enz. voor hare rekening genomen. Trap van een paard. Men meldt ons uit Enschedé: Onder de gemeente Weerselo kreeg de melkrijler W. een trap van een paard te gen het onderlijf. De man is aan de gevol gen overleden. Gevecht in een woonwagenkamp. Zaterdagavond is er, in het aan den Beckummerweg te Enschede gelegen woon wagenkamp hevig gevochten. Toen de po litie na groote moeite aan het gevecht een oinde had gemaakt, en de kampbewoners in de wagens waren gedreven, bleek het, dat twee bewoners op het strijdperk wa ren achtergebleven. Beiden waren aan het hoofd verwond en moesten per brancard naar het politie bureau vervoerd borden, waar zij door dr. Joosten worden verbonden. De verwon dingen van een hunner, die veel bloed ver loor, waren van ernstigen aard. Een uitgebreid politie-onderzoek is gaande. „Tel." Het vermiste meisje to Roosendaal. Nadat eerst eenige dagen tevergeefs was gedregd in de putten der oude waterlei ding onder Nispen, naar de sedert 1 Sep tember vermiste 18-jarige C. van Ostayen uit Roosendaal, is gisteren daar haar lijk gevonden. De politie zet haar onderzoek nog voort om te achterhalen of hier mis daad in het spel is. De bliksem In de Nieuwe Kerk te Delft Bij een onweer boven Delft is de electri- sche leiding in den toren der Nieuwe Kerk door den bliksem getroffen waardoor het carillon eenigen tijd buiten werking was gesteld. Verduisterd en opgemaakt De 19-jarige kantoorbediende J. J. de H. meldde zich te Dordrecht bij de politie onder mededeeling, dat hij van zijn pa troon geld heeft verduisterd. Naar Rotter dam overgebracht, heeft hij bekend, tien dagen geleden een aangeteekenden brief met f 600, bestemd voor Dusseldorf, wel ken hij in opdracht van de firma, waar bij werkzaam was, op het postkantoor moest bezorgen, zich te hebben toegeëigend. Met het geld Is hij naar Antwerpen gegaan, waar hij alles opgemaakt heeft. Toen hij zich te Dordrecht bij de politie meldde, bad hij nog 12 centen. Op heeierdaad betrapt.. Een 26-jarige man, die door den bewo ner van een perceel aan de Heerengraclit te Amsterdam bij diens thuiskomst werd aangetroffen en zich ijlings uit de voeten maakte, is door den bewoner achtervolgd en door een surveilleerenden agent aange houden. Bij fouilleering zijn op hem be vonden 15.66 aan specie, f 50 aan bank biljetten van 10, twee zilveren Engelsche munten, 6 biljetten van 1000 mark, 98 van 100 mark en 75 stuks diverse gouden en zilveren voorwerpen, als horloges, kettin gen, colliers en andere sieraden, zoomede twee spaarbankboekjes en een groot aantal loopers en sleutels. De bewoner van ge noemd perceel heeft verschillende voor werpen als zijn eigendom of als het eigen dom van bij hem inwonenden herkend. Inbraken. Zaterdagnacht is ingebroken ten kan tore van den Rijksontvanger te Delfzijl. Te Meedhuizen is gisteravond F. de V. als de vermoedelijke dader gearresteerd. Er is ingebroken in de magazijnen van de Rotterdamsche Spaar- en Voorschot bank aan den Beukelsdijk te Rotterdam. Uit de uitstalkast is voor een waarde van ruim 4000 aan gouden en zilveren voor werpen gestolen, waaronder 105 gouden en zilveren heeren- en dames-horloges, 85 gouden ringen, 40 zilveren armbanden, 6 gouden broches, 18 gouden dasspelden, 14 zilveren servetringen, 14 gouden hangers en 22 zilveren vingerhoeden. Geheimzinnige Inbraak te Amsterdam. De „Tel." meldt: Gisternacht heeft in perceel Haarlemmerdijk 178 te Amster dam, alwaar gevestigd is de goudsmids winkel van de firma K. Compaan en Zoon, een inbraak plaats gevonden, welke het opsporingsvermogen van de politic op een zware proef stelt. De winkel is aan de voorzijde met een Ijzeren rolluik afgesloten en ook aan den achterkant is het onmogelijk daar binnen te dringen. Bovendien is het portiek van de straat gescheiden met een ijzeren hek, dat gistermorgen, evenals zulks het geval was met het rolluik en de achterzijde van den winkel, geen sporen van braak, open sluiting of geweld vertoonde. En tóch zijn eenige personen gedurende een vrij langen tijd in het huis geweest. De inbraak werd ontdekt door den be drijfsleider van de firma Compaan, een persoon, die reeds geruimen tijd bij de firma in betrekking is. Hij sloot gister morgen vroeg het hek van het portiek open en vervolgens de deur van den winkel. Tot zijn schrik bemerkte hij, dat een en ander overhoop was gehaald, en dat een groot aantal gouden ringen, horloges, edelge steenten en andere waardevolle zaken ge stolen waren. Boven den winkel zijn drie verdiepingen, welke bewoond worden door mevrouw Compaan, de eigenaresse van den winkel. Zij was uitstedig en van haar afwezigheid hebben de daders dan ook gebruik gemaakt om hun slag te slaan. Het lijdt geen twij fel of zij zijn op het bovenhuis geweest en hebben van hieruit geopereerd. En dan wordt aangenomen, dat ze op de derde éta ge via een plat zijn binnengedrongen. Daar ter plaatse is een raampje verbrijzeld, waarna een knip kon worden afgeschoven Alle kamers zijn vermoedelijk doorzocht, doch bepaalde sporen werden pas gevon den op de eerste étage. Hier was een zilverkastje met zilveren snuisterijen opengemaakt. De inhoud was er uitgehaald en deze werd ingepakt ge vonden in een citybag, die de zaak toebe hoorde. Om tot dusverre nog niet ontdekte redenen werd de citybag met het wegge haalde in de kamer aangetroffen. Van deze étage was het niet moeilijk den winkel te bereiken. De trap van het boven huis staat door middel van een houten deur in verbinding met den winkel. Deze deur ^tond open. Niet onmogelijk is, dat het personeel van den winkel vergeten heeft haar bij het verlaten te sluiten. Doch aan den anderen kant kon het even goed, dat de inbrekers haar hebben geopend. Daar ze nóch aan den voor-, nóch aan den achterkant den winkel konden verla ten, moeten ze langs denzelfden weg, die zo gekomen waren, ook vertrokken zijn, namelijk over het platje. Doch het zonder linge verschijnsel doet zich voor, dat op dit platje, dat dank zij den regen van de laat ste maand totaal doorweekt en modderig was, geen sporen aanwezig waren Deze waren evenmin on den muur, als in de kamers te vinden. Nergens zijn vlek ken of afdrukken aangetroffen. Het bewuste plat is slechts van omlig gende huizen uit te bereiken. En alle be woners verklaren gisternacht geen gerucht vernomen te hebben. Men heeft een hond hooren blaffen, doch niets wijst er op, dat dit de hond is geweest, die In het huis van mevrouw Compaan vertoefde. Dit is het zonderlinge geval, dat de politie van het bureau Westerstraat momenteel ongewoon belang inboezemt. De waarde van het gestolene wordt op 10.000 geschat. Verzekering dekt de schade. Onwillige kiezers. In Haarlem voldeden op 1 Juli j.l. ruim 4000 kiezers en kiezeressen niet aan hun stemplicht. Hiervan zullen, naar we ver nemen, ongeveer 200 met den kantonrech ter kenqis maken, omdat zij geen voldoen de reden van hun verzuim kunnen opgeven Giftige paddenstoelen. Men schrijft aan de „N. R. Crt.": De paddenstoelen vieren weer hoogtij Na de vele regens in de laatste weken zijn ze weer te voorschijn gekomen en in tal *van kleuren sieren ze weer bosch en veld. Oo)c voor de paddenstoeleneters is de tijd weer aangebroken en daarom is het wel gewenscht even eene waarschuwing naar voren te brengen om toch vooral voorzich tig te zijn en geen paddenstoelen te eten als men er geen voldoende kennis van heeft. Opmerkelijk toch is we vernamen dit uit vele streken des land hoe talrijk zich thans de allervergiftigste onzer pad denstoelen in ons land vertoont, n.l. de groene knolzwam of Amanita phalloides. En ofschoon deze voor kenners zeer goed te onderscheiden is van onzen eetbaren champignon, Psalliota campesctris of awensis, zijn hiermede tal van gevallen van doodelijken afloop te constateert,® ge weest. Het gif van de knolamaniet, de phalline, verwoest de roode bloedlichaam pjes: 7 a 8 milligram is reeds voldoende om in 1 L. bloed alle bloedlichaampjes te vernietigen, terwijl het ergste van dit gaf nog Is dat het pas na 1012 uur zijn toxi sche werking uitoefent en dan reeds zóó geheel in 't bloed is opgenomen, dat voor den patiënt geen redding meer mogelijk Is Bil de groene knolzwam komt onder aan den stengel altijd een 2ak voor Daarop letto men dus in het bijzonder. Ongetwijfeld zal de van 1012 October te Enschedé te houden jaarlijksche Pad denstoelententoonstelling der Ned. Micolo- gische Vereeniging het hare er toe bijdra gen om de vele natuurliefhebbers met deze allergevaarlijkste zwam kennis te doen maken. Een bericht echter hoe deze groene knolzwam thans in grooten getale optreedt is hier 'wel op zijn plaats. Buiten!. Berichten Wolkbreuk In Amerika. Zeventien slachtoffers. Uit Wenathchee (Washington) wordt ge seind: Zaterdagavond jl. heeft een hevige wolkbreuk plaats gehad, die een groot deel der kuststreek geheel onder water zette. Ten gevolge daarvan zijn zeventien perso- Den verdronken; een twaalftal lijken zijn reeds opgehaald. Ook de materieels scha de is aanzienlijk. Deze wordt op een half millioen dollar geschat. De moord op Ernest Berger. De daderes ontoerekenings vatbaar verklaard. Maria Bonnefoy, de vrouw, die op 26 Mei jl. met revolverschoten aan het sta tion Saint Lazare te Parijs den administra teur van de „Action Frangaise", Ernest Berger, doodde, meenende Charles Mauras voor zich te hebben, is overeenkomstig het rapport der psychiaters ontoerekenings vatbaar verklaard. De weduwe van Berger, die zich civiele partij had gesteld, is van deze uitspraak in hooger beroep gegaan. Door een tornado gedood. Door een tornado te Brownstown in Illinois zijn drie personen gedood. 35 visschers verdronken. Uit Manilla wordt geseind: Door een typhoon bij het eiland Palawan zijn, naar gemeld wordt, 35 visschers verdronken. Grondverzakking in de Antwerpsche haven. In het groote havenbassin te Antwerpen is bij de Mexico-brug een verzakking van den bodem geconstateerd. De gTond is over een lengte van 40 M., een breedte van 5 M., en een diepte van 10 c.M. weggezakt en vertoont groote scheuren. Ook de ka demuur is in drie deelen gespleten en helt bedenkelijk naar het water over. Ontspoord. Uit Limoges wordt gemeld, dat tusschen Aixe-Sur-Vienne en Verheuil-Moustiers een personentrein, die met een snelheid van 62 K.M. ging, ontspoord is. Een der twee locomotieven, een tender en vijf wa gens vielen om. Gelukkig zijn slechts en kele reizigers licht gewond, doch de ma- terieele schade is zeer groot. Volgens de „Petit Parisien" hebben er gisteren nog twee spoorwegongelukken plaats gehad en wel in de buurt van Lo- tbiers en een op het station Cahers. In beide gevallen werd een conducteur ge wond. Zesjarig meisje ontvoerd. Te Montclair (New-Yersey V.S.) heeft een neger een 6-jarig meisje, een dochter tje van David Daly, president eener be langrijke maatschappij te New-York, ont voerd. Het kind speelde in een afgelegen ge deelte van Edgemont Park, waar zij in gezelschap van haar gouvernante en een chauffeur vertoefde, toen de neger plotse ling uit een boschje te voorschijn sprong, bet meisje in een dichtbij staande auto wierp en ijlings met haar wegreed. Op het geschreeuw der kleine, snelde de chauffeur toe en zette met zijn auto den ontvoerder achterna. Toen hii den neger had ingehaald, keer de deze zich om en loste een revolverschot op hem, waardoor de chauffeur zwaar ge wond werd. Deze had nog juist den tijd, zijn auto te doen stoppen, waarn»fhij het bewustzijn verloor. De neger ontkwam met zijn slachtoffer. De vader van het meisje heeft zich be reid verklaard, elke verlangde som te beta len aan dengene, die hem zijn kind levend terug bezorgt. Do heele politiemacht in. den staaf New- Yersey is gemobiliseerd om het meisje op te- sporen. Intusteehen melden latere berichten, dat men in de nabijheid van het park, waar de ontvoering plaats greep, het lijk van een neger, gevonden heeft en iels verder de auto, waarin de ontvoerder moet gezeten hebben. Men vermoedt, dat de neger een mede plichtige gehad heeft, en dat één van bei den in een twist over het van de ouders van het kind te eischen losgeld, gedood is. Het lijk van den neger zou dus of dat van den ontvoerder, of dat van zijn mede plichtige zijn. Het kind blijft inmiddels onvindbaar. Be ontvoerder blijkt zich echter vergj te hebben omtrent de Identiteit van slachtoffer. Althans werd een zekere mi Bower, echtgenoote van een New-Yorksi financier, per telefoon .gewaarschuwd, d baar dochtertje haar tegen een losprijs vj 4000 dollar zou worden teruggegeven. Vechtende broeders. Bij een Belgisch-Duitschen voetbalwei strijd, die jl. Zaterdag op socialistisch in tiatief te Brussel werd gespeeld, hebbc enkele jongelieden, gehoor gevende aan i invitatie van een paar Fransche bladen di hoofdstad, om Incidenten uit te lokken, hi noodig geoordeeld om In de nabijheid va het speelterrein met de nationale vlag gaan paradeeren en op uitdagende wijz het volkslied te gaan zingen. De sport-enthouslasten waren met da ongepast optreden niet gediend en ranse] den ae onruststokers uiteen, met het gevolj dat de politie moest ingrijpen. De toog* brachte verwondingen beperkten zich to wat blauwe oogen en bloedende neuzen. Moderne bokkenrijders. Voor bet groot Schöffengericht te Ake is behandeld een proces tegen een aanta personen, allen van goede afkomst. T) bende had eeft groot aantal diefstallen oi haar geweten. Het lijvige dossier vormt oei roman, herinnerend aan het optreden de beruchte Bokkenrijders. Den algemeen na j oorlogschen moreelen ondergang en d slechte sfeer van hun omgeving zijn zij te offer gevallen en op hunne wijze hebbe j zij den dans om bet gouden kalf meege maakt. De beschuldigden zijn, een gehuwd fo tograaf uit Mariadorf, een uit Keulen ko mende, het laatst in Aken wonende koop man, een gehuwde glastechnicus uit Aken een ongehuwde jonge drogist uit Aken ei een koopman uit Höngen. De fotograaf wordt beschuldigd, in dei nacht van 20 Januari 1925 in Boetgen me i een collega een roofoverval onder verzwa rende omstandigheden op den beheerde der spaarkas te Monschau gepleegd t hebben. Buit werden gemaakt 4628 mark 542.50 gld.. 9086 Belgische francs. 23! Fransche francs, 110 mark zilvergeld, en schoenen, kousen en een zijden sjaal. Tevens heeft do fotograaf met hulp vai den koopman uit Keuion, den krankzini gen C. M. helpen ontvluchten uit hei krankzinnigengesticht te Bedburg-Han De koopman is tevens beschuldigd, hulp verleend te hebben bij drie inbraken en bij een zware roof. De drie andere be klaagden worden beschuldigd van heling. De vonnissen luidden als volgt: Eerst! bekl. 8 jaren tuchthuisstraf en 5 jaren eer verlies, de tweede bekl. 2 jaren tuchthui» straf, de drogist 2000 mark boete, terwijl de koopman uit Höngen werd vrijgespro ken. Een luchtsteen van een millioen ton. Uit New-York wordt aan de „Journal'1 gemeld: Bij Caon (Arizona) heeft men op een diepte van 300 meter onder don grond een luchtsteen van kolossale afmetingen ontdekt, waarvan bet gewicht op ongeveer een millioen ton wordt geraamd. Hij schijnt hoofdzakelijk uit ijzererts te be slaan. Men heeft stalen van de massa onderzocht en in het erts veel platina en diamant gevonden. Er is een maatschappij gesticht om den luchtsteen te exploiteeren. Nieuwe druipsteengrotten. Te Comblain-au-Pont, in de provincié luik, niet ver van den samenloop van Ourthe en Amblive, waar onlangs een nieuwe grot werd ontdekt, hebben verdere opzoekingen plaats gehad. Drie inwoners van het dorp wisten den toegang tot een nieuw gedeelte vrij te maken en drongen aldus in niet minder dan zeven tot dusve! totaal onbekend gebleven zalen, vol druip-' steenen door. Ook ontdekten zij een onder- aardsch meer met loopend water. Nederlandsch Oost-lndi'ë. Brand te Padang Een drukkerij, een auto-verhuurderij en enkele tokos te Padang zijn afgebrand. De schade bedraagt f 100.000. Een oudfl inlandsche vrouw is bij den brand omge* komen. Stoomwaartbei'acSiten STOOMV. MIJ NEDERLAND. JAN PIETERSZOON COEN (thuisreis] vertr. 9 Sept. van Algiers. KON. HED. STB. MAATSCHAPPIJ. CALYPSO vertr. 7 Sept. van Napels. CLIO vertr. 7 Sept van Cadix. HERCULES vertr. 7 Sept. van Tarrad gona. NEREUS arr. 6 Sept. te Gyon. STELLA vertr. 5 Sept. van Varna. STRABO arr. 8 Sept. te Amsterdam. VULCANUS arr. 6 Sept. te Alexandria. ZEDS vertr. 7 Sept. van Cadix. KON. HOLL. LLOYD. ORANIA (thuisr.) vertr. 7 Sept. valt Santos. KON WEST-!ND. MAILDIENST. PRINS FREDERIK HENDRIK (thuisr), pass. 7 Sept. Ouessant. HOLL AND-AMERIKA LIJN. MAASDAM arr. 6 Sept. te New-Orleanü, VOLENDAM ar. 8 Septr. te Rotterdam. HOLL. BRITSCH-INDIE LIJN. BOVENKERK (uitr.) vertrok 7 Sept. v, Port Soudan. j SOMMELSDIJK (thuisr.) vertrok 7 Sepl van Colombo. ROTT. LLOYD. KAWI (uitr.) arr. 7 Sept. te Belawan MEDAN (thuisr.) arr. 7 Sept. te Londen TABANAN (thuisr.) vertr. 8 Sept. van Sabang. TERNATE (uitr.) arr. 7 Sept. te Bela wan. J

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4