fJle LcidscliE Couranl" Tweede Blad Woensdag 9 September 1925 IS3T BE PERS DE POSTTARIEVEN. De Maasbode schrijft: r Ongetwijfeld heeft vooral de zakenwe reld met belangstelling kennis genomen van de verrassing, ons zoo pas door den directeur-generaal der P. en T. bereid. Na de herhaalde maar vergeefsche po gingen bij den vorlgen minister van water staat ondernomen, ten einde in de hooge posttarieven eenige wijziging in beneden waar tsche richting te krijgen, valt het dubbel te waardeeren, dat zoo spoedig reeds sinds het optreden van een nieuwen dignitaris een veranier'ng in do tarieven politiek wordt aangedurfd Dat niettemin daarbij ook nu de voor zichtigheid niet uit het oog wordt verloren, verdient alleszins te worden toegejuicht. Blijkbaar is deze tariefsverlaging, welke in hoofdzaak de buitenlandsche porti regar deert, als een soort proefneming bedoeld. Voor een vermindering der tariefschalen over de geheele lijn, speciaal ook voor hin- nenlandsch verkeer, schrok men kennelijk nog terug. Maar het ligt voor de hand, dat op dezen eersten stap een tweede volgen moet. Wij zouden anders de anomalie be leven, dat we voor eenzelfde porto met de Oost of Suriname konden eorrespondeeren als we voor correspondentie met onze naaste buurtgemeenten moeten betalen. Zoodat we verwachten mogen, dat valt deze proefneming niet tegen oók een fiksche verlaging der binnenlandsche porti eerlang volgen zal. (CERKBlIEimS Benoemingen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Driel den weleerw. heer G. H. van Driel en tot pas toor te Putten den weleerw. heer J. Lam- merts. Voorts heeft Z. D. H. belast met de voorbereiding tot de oprichting eener nieuwe Parochie te Enschedé den weleerw. heer A. Hartman en heeft" benoeipd tot kapelaan te Groningen (H. Jozef) den weleerw. heer N. J. W. van Dieden; tot kapelaan te Maarssen den weleerw. heer W. de Jong; tot kapelaan te Bussum (H Vitus) den weleerw. heer A. W. van Ros- sum; tot kapelaan te Hengelo (0.) (H Ludgerus) den weleerw. heer J. L. M. Gerritsen; tot assistent te Gothen den wpleerw. heer F. A. Frank (10 Aug. 1.1 priester gewijd); tot kapelaan te Utrecht (H. Ludgerus) den weleerw. heer F. A. G. M. A. Gh. Lefebure; tot kapelaan te Groen- Jo den weleerw. heer A. E. ten Berge; tot kapelaan te Zevenaar den weleerw. heer R. J. C. van den Bergh; tot rector van de Cesar-Stiehting te Ugchelen den weleerw. heer J. A. Kempers; tot kapelaan te Utrecht (H. Oertrudis) den weleerw. heer J. G A. Geelen; tot kanelaan te Groessnn 'den weleerw. heer J. H. Zuidberg (16 'Aug. 1,1. priester gewijd); tot kapelaan te ÏJsselstein den weleerw. heer A. H. G. 'Janmaat; tot kapelaan te Rossum (O.) den weleerw. heer C van Wee (16 Aug. 11. priester gewijd); tot kapelaan te Apel doorn (H H. Fabianus en Sebastianus) den Weleerw. heer F. A. Smit: tot assi stent te Wolvega den weleerw. heer N. G. Jansen (16 Aug. 1.1. priester gewijd); tot kapelaan te Raalte den weleerw. heer J. W. Th. Poodt; tot kapelaan te Achteveld 'den weleerw. heer F. W. Th. Graafsma (16 Aug. 1.1. priester gewijd); tot kapelaan te Velp (G.) den weleerw. hepr A. A. Kor rel; tot assistent te Buslo den weleerw. heer H. A. M. Kerkhofs; tot rector van het R. K. Vacantie- en Herstellingsoord St Egbert te Schiermonnikoog den wel eerw. heer J. G. Spruijt; lot kapelaan te Keijenburg den weleerw. heer R. H. M. Verhoeven (10 Aug. 1.1. priester gewijd") i b mi vm FEUILLETON. DE FAMILIE HOLLiANN. Kaar het Duitsch van E. KRICKEBERG. (Nadruk verboden). 18) Ik heb daarop de schouders opgehaald €n gemeend, als 't bij ons de geschikte plaats was dan zag ik toch niet in, waarom we ons deze misschien heel ondankbare en als mislukking eindigende taak aan een 'ons heelemaal vreemde, verwende en waarschijnlijk onhandelbare jongedame op 'den hals zouden halen. Tenminste moest ik eerst een beetje over haar aard weten." „Daarop liet de dokter uw werk zien, jön daar was lets in, dat me, ondanks de ftfkeer tegen het reeds genoemde in afzon derlijke trekken interesseerde, ja pakte, iets reins, origineels en een worsteling om het hoogste en schoonste, dat me als iets verwants sympathie aaudeed. Ik was opeens gewonnen voor het plan Van den dokter. Dan zag ik ook uw eigen portret en weifelde weer. Een slank, fijn schepseltje met een eigenaardige bijna uit- hoemsche charme, een Indische lotosbloem of een Japansche lelie, door poëzie om zweefd en zeer gedistingueerd, zeer apart die past niet in one nuchtere huis en bij ons robust gezonde mensch en, zoo flacht ik Maar moeder zeide bondig: „On- tinl Ik heb reeds menig teere plantje op gekweekt, juist de zwakke, fijne laten zich het best buigen en richten. Als ik haar maar een beetje meer kleur in haar Smalle gezichtje kan bezorgen, dan heb ik tot kapelaan le Maarssen den weleerw. heer J. A. M. Prein (16 Aug. 1.1. priester gewijd); tot assistent te Bussum (H. Vi tus) den weleerw. heer Dr. P. H. M. de Jong (16 Ang. 1922 priester gewijd); tot assistent te Heeten den weleerw. heer Th. C. M. van Leeuwen (10 Aug. 1.1. priester gewijd); tot assistent te Oldemarkt den weleerw. heer J. A. Kormelink (16 Aug. 1.1. priester gewijd.) Mère Ursula, t In het klooster der ^C.E.Z.Z. Ursulinen te Weert overleed gisterochtend de Eervv. Mère Ursula, in de wereld Freule Elisa beth von Biegelcben, Overste van het klooster aldaar. De overledene werd gebo ren den 13en Augustus 1846 te Baumgar- ten in Opper-Silezië, trad op 31 Mei 1867 te Dorsten i/W. in de orde, waar zij den 31en Mei 1869 werd geprofest. LE8EÜ WIJS BELEID. Een jaar geleden stonden we aan het begin van de militaire relletjes, tijdens do herhalingsoefeningen. Dit jaar waren uit gebreide maatregelen getroffen, om onge regeldheden te voorkomen; alleen de voor naamste oorzaak van het gebeurde ten vo- rigen jare had men niet weggenomen, n.l. de legering in tentenkampen. Het jaargetijde is niet van dien aard, dat men de manschappen en officieren kan legeren in tenten en zeker niet hen, die slechts voor een paar weken onder de wapenen komen. Het getuigt daarom van wijs beleid, dat thans een order is uitgevaardigd, dat met het oog op de zeer ongunstige weersom standigheden van het gebruik van tenten kampen voor de legering van manschap pen voor herhalingsoefeningen moet wor den afgezien. Jammer alleen, dat dit niet eerder gelast is. Heel wat arbeid en kos ten zouden bespaard zijn. Als dit jaar de herhalingsoefeningen goed verloopen, dan zal dat voor het groot ste deel te danken zijn aan dezen wel wat laat maar toch nog juist op tijd genomen maatregel. De geest onder hen. die opko men, is good; maar wanneer men een paar weken lang geen behoorlijk onderdak heeft dan verandert alles, zelfs de opgewekt heid van de grootste optimisten. „Msbd." TU8MBOÜW Het Duitsche tarief en de Nederiandsche Tuinbouw. Het centraal-bureau van de tuinbouw veilingen in Nederland heeft, naar de Tuinderij meldt, een adres gezonden aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, naar aanleiding van de nieuwe Duitsche tariefwet, welke op 1 Oc tober a.s. in werking zal treden. In het adres wordt er op gewezen, dat in het bijzonder de Nederiandsche groen ten en fruit zeer zwaar door dit tarief zul len worden getroffen; dat weliswaar door het Duitsch-Spaansche en Duitsch-Bel gische handelsverdag enkele verzachtingen zijn verkregen, welke wellicht door de bin nenkort met andere landen af te sluiten handelsovereenkomsten nog eenigermate kunnen worden uitgebreid, maar dat op de artikelen, waarvan ons land een pro ductie-monopolie heeft, zooals bijv. roode-, witte- en savoye kool, komkommers, augurken, peen, sla, aardbeien, enz. het autonome Duitsche tarief in zijn volle zwaarto drukken blijft; dat bijv. op een zeer belangrijk exportartikel als komkom mers, waarvan de doorsnee-marktprijs voor de onderscheidene kwaliteiten dit jaar 1600 per wagon van 10.000 K.G. heeft bedragen, niet minder dan 600 in voerrecht zal worden geheven, oftewel ruim 36 pet. van de doorsneemarktwaarde van het product; dat het invoerrecht op kool, hetwelk 240 per wagon zal bedragen, terwijl de veilingsprijs thans reeds dus nog vóór de inwerkingtreding van het tarief, dit be drag lang niet haalt, meer dan 100 pet. van de waarde van het product zal vormen; dat voor talrijke andere tuinbouwpro ducten eveneens een invoerrecht zal gehe- er geen spijt van. Voor alles het lichaam gezond maken, de rest komt vanzelf." „Zoo bent u bij ons gekomenen waar u er nu eenmaal was, mochten we het ook niet aan de door den dokter voor geschreven „Tuwe lucht" laten ontbreken." Walter Hollmann lachte, zooals zijn moeder placht te doen. „En ik zie tot mijn groote vreugde; dat die ruwe lucht al leis goeds heeft uitgewerkt. U bent immers reeds in staat, flink kwaad te zijn, dat is 'n teeken van lichamelijke aansterking. Vroeger had u niet zooveel temperament en energie tot uw beschikking dat ik nu juist de oorzaak van uw ergernis bon, bereidt me weliswaar minder genoegen.. Om vergiffenis te vragen durf ik niet voor „Ofn vergiffenis vragen?" viel ze hem geprikkeld in de rede. Een bittere trek kwam op haar gezicht. „Dat hoeft u waarachtig niet tegenover een mensch, die geestelijk en lichamelijk in uw oogen op zoo'n laag niveau staat. De dokter heeft me een slechten dienst bewezen, toen hij de discretie als arts vergat, om me in de oogen der familie Hollmann tot een me delijdenswaardige en hulpbehoevende zwakkelinge te vernederen." De glimlach verdween uit Walter Holl- mann's gezicht. Zijn voorhoofd fronste hij somher en in zijn oogen kwam een koude uitdrukking. „Juffrouw, ik hield het voor mijn plicht, u de volle waarheid te zeggen. Er moest niets onopgehelderd en onbegrepen tus- schen ons blijven. Maar nu zie ik in, dat het een dwaasheid was, aan te nemen, dat u het juist begrijpen en waardeeren zoudt. Wat u van mij denkt laat ik aan ven worden, hetwelk ïn absolnïe wanver houding staat tot de veilingprijzen; dat de uitvoer van versche groenten en fruit voor het grootste gedeelte zal worden vernietigd, indien de Duitsche tarieven on verminderd op onze producten zullen wor den toegepast; dat, waar de waarde van dezen export over 1924 ruim 63 millioen gulden heeft bedragen, ook de algemeene Nederiandsche handelsbeweging daardoor zeer ernstig zal worden geschaad; dat in 1924 o.a. werden uitgevoerd: 12.000 wagons kool, 8300 wagons bloem kool, 1400 wagons sla, 3800 wagons peen, 2900 wagons komkommers en augurken, 7300 wagons vroege aardappelen, 3200 wagons appelen en peren, alsmede 1200 wagons ander fruit; dat verreweg het grootste gedeelte dezer hoeveelheden voor Duitschland ia bestemd geweest; dat de teelt van tuinbouwproducten ge durende de laatste jaren geweldig is uit gebreid en nog steeds in omvang toeneemt, zoodat van werkloosheid in het tuinbouw bedrijf geen sprake meer is; dat vernietiging of aanzienlijke inkrim ping van onzen export naar Duitschland, welke van het Duitsche tarief het gevolg is, echter groote werkloosheid moet be- teekenen wegens de daardoor noodzakelijk geworden inkrimping van de productie; redenen, waarom het Centraal Bureau der Tuinbouwveilingen namens alle kweekers van groenten en fruit in Nederland den minister verzoekt het daarheen te leiden, dat van de Duitsche regeering ook voor de Nederiandsche tuinbouwvoortbrengselen gunstige tariefbepalingen verkregen wor den. Efen adres in denzelfden geest werd te vens gezonden aan den minister van bui tenlandsche zaken en aan den minister van financiën. UIT OE OIÊISEWI^G LANGERAAR. Voetbal. Zondag j.l. speelde S. D. 0. I tegen „De Zwaluwen" van Uithoorn. S. D.O. won met 43. S.D.O. n speelde tegen de voetbalclub van de Kwakel, eerstge noemde won met 51. Herwonnen Levenskracht. De speld jesdag voor Herwonnen Levenskracht heeft Zondag 49.32 opgebracht. Een dank woord aan de dames, welke zich verdien stelijk maakten voor dit nuttige werk. NOOFJDWIJK. Geboren: Clara Jacoba Maria Wal- burga d. van G. A. v. Hijningen en P. A. Angevare Johannes z. van A. v. d. I.oo en P. E. Wassenaar Margaretha Ma ria Afra d. van S. G. v. d. Plas en A. G. Bouwman Ursula Ilse Dorothea Wil- helmina d. van H. P. Thijssen en K. J. M. G. Schmid, tijdelijk alhier, wonende te Mulheim/Ruhr Petrus Jqhannes Cor nelia z. van G. G. v. d. Plas en A. M. Bouwman. Ondertrouwd: S. Bakker alhier en Fr. E. Quartel te Apeldoorn H. Admi raal 24 j. en T. Plug 21 j. beiden alhier. Getrouwd: J. de Nederlanden 28 J. te Hillegom en L. v. d. Niet 23 j. alhier. Overleden: Pieter Johannes Vioen 79 j. wedr. van I. Stoppela^r. OE êiSJWSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Te snel varen. De hulp der politie al hier werd gisteren ingeroepen met het ver zoek tot aanhouding van de bestuurder eener motorboot; die door te snel varen op den Rijn onder Koudekerk oorzaak was, dat een tweetal vaartuigen van den wal werden losgerukt en aanmerkelijk werden beschadigd. Vergoeding der schade zal nu wel volgen. BODEGRAVEN. Coöp. Boerenleenbank. Maandag ochtend vergaderde de Coöp Boeren'eenr- bank in .Hotel vara Haaf ton. De voorz. van den Raad van Toezie hit opent de ver gadering en heot allen1 wolkom, in het bij zonder den WelEd.Geetr. hoer Mr. Gezell© Meerburg, Directeur der Goöp. Rafffeison- bank, Ulredhit, d'e een leainig zooi houden over de niteuwe Coöperatiowet ltn verband! met de Ooöp. B-oerenleenlban'k. u zelf over. Den dokter moet ik beslist daartegen in bescherming nemen, verkeerd te worden beoordeeld. U heeft geen beteren vriend op aarde dan hij, hij voelt voor u als een vader, Wanneer hij u alleen had kunnen helpen, zou hij beslist bij geen derde te rade gegaan zijn. Het is hard voor hem, zijn trouwe zorg als een „slechten dienst" beoordeeld te zien. Wat mij aangaat, ik beloof u, juffrouw, van dit oogenblik af, al het andere te vergeten en, zooals u wenscht, slechts nog in u te zien juffrouw Gerhardt die toevallig bij mijn moeder in pension is." Hij grootte hoffelijk koel, ging, en liet haar in toorn en jammer achter. Wat een aanmatigend mensch I Dat autoritair gezicht en pratenl Hoe hij haar dat zeide; ik heb me in je vergist, je te hoog aangeslagen! En welk een driest heid en tactloosheid, om haar de woorden van den dokter terug te vertellen. Maar zijn stem had in den beginne zoo warm en deelnemend geklonken.... en er was zooveel kracht en eerlijkheid in zijn op treden.... wat hij gezegd had, was im mers ook allemaal waar alleen, dat hij het heelemaal niet had hoeven te zeggen. Het was onfijn. Zijn afstamming uit een oud boerengeslacht kon hij niet ver loochenen. Maar als zó het juist over dacht, dan had ze hem uitgedaagd. Waar om was ze straks zoo heftig tegen hem geweest. Moest hij die verwijten dan maar zwijgend verdragen? Maar waar om had hij zich eerst zoo gedragen, dat er verwijten uit konden voortkomen? Zoo gingen haar gedachten in een krin getje. Neen, zij had geen schuldl Waarom Mr. Gezel'He Meerburg, hert woord ver krijgende^ zetiJe op duidelijk® en onder houdende wijze uiteen de veraardjerimgen, welke lm de Coöperarttiowet hebben plitaibs göhad en waardoor, boewad niet nood'ig, het toch zoer nniMg is de «ta)tuten dier Coöp. Boereni'oenJbaimken te wijzigen. De voornaamste veramd'eri'ngeai zijn: dat iin de nieuwe wet de mogelijikhedd gesoh-a-- pen ia de aansprakelijkheid te "beperken of ui/t te slu iten, hetgeen spr. ten zeerste betreurt, doch voor de Boeren'eenbanken blijft die onbeperkte aansprakelijkheid ge handhaafd, hetwelk dan ook de meest so- liiede waarborg voor de spaarders biedt. Een tweede bolamgrijke verandering is, dat een Coöperatieve Veneeniging als openbare koop vrouwe wordt beschouwd im den zim der wot, waardoor dan ook den fiscus het recht krijg* inzage der boeken te verlamgien. Spr. rtiadt daarom aan om de Spaar- en Leenbank van elkaar te schelden, d.w.z. wait boekhouding betreft, omdat aam dem fiecus geen inzage vam boeken eener aparte Spaarbank behoeft te worden verleend, terwijl tevens nog het voordeel bereiklt woa-dt, d'ait geen zege/Ie voor inlagen en ui-tbeftahngem verschuldigd zijn. Een van' de voornaamste veranderingen, welke in de Statuten zal plaats hebben, hoewel dit niets met de nieuwe Wet heeft uit te staan, ils, dl it de kassier wordlt be- i no£*md en het salaris wordlt vaisitgeetejd door hiot Bestuur ander goedkeuring van den Waad van Toeaiioht. Vervolgens worden nog enkele punt en van verandering o.a. over in- en uittre ding, handotsregisiter, duur der vereenit- giimg, enz. besproken, waarna de getegen- berfd wordlt gegeven nog n'adiere inliclhltior- gen aan den spr. te vragen. Hiervan wordlt door versohdSHerde leden gebruik gemaakt en deze worden al'en naar genoegen dloor den spr. beantwoord Na een hartelijk dankwoord aan Mr Gezolle Meerburg voor zijn leerzame en duidelijke Uiteenzetting wordt de vergade ring gestoten. Het was een zeer geanimeerde en ge moedelijke vergadering, wtaarom .het dan ook zeer te beilreurem viiél, dat. n'et meer der leden van deze .gctr^eriherf'd hebben ge- bru'k gemaakt om van de werking o*n loop dor Bank nadpr kennis te nemen. Schietwedstrijd. De Bijzondere Vrij willige Landstorm heeft Zaterdag een on- derlingen schietwedstrijd gehouden naar aanleiding van den verjaardag van H. M. de Koningin. Er werd door een veertigtal vrijwilligers ernstig gekampt om de prij- zenn, welke door het hoofdbestuur beschik baar waren gesteld. Zeer veel mooie tref fers moesten worden geboekt, waardoor blpek, dat dit korps beschikte over goede schutters. Door het propaganda-comité was een drietal prijzen gereserveerd voor het beste schot afgegeven op een omge keerd doel, waardoor verrassingen niet uit hieven. Daar een der prijs winners zijn be haalde prijs wederom beschikbaar stelde aan 't comité, werd tegen een klein inleg- geld den schutters de gelegenheid gegeven Pm dien prijs te bemaehtigen. De opbrengst daarvan kwam in de kas voor aankoop van een buks. Na afloop van den wedstrijd, welke uit stekend was georganiseerd door het pro- paganda-comité, werden de prijzen door den baancommandant, den welpdelen heer J. P. van Ghesel-Gfothe aan de prijswin- ners uitgereikt. Ie klas: le prijs A. Veelenturf, 2e prijs J T. v. Ghesel-Grothe. 2e klas: le prijs G. v. d. Laan, 2e prijs G. Haring. 3e klas: le nrtjs A. J. A. Vlasman, 2e prijs B. van Slaalduinen. Gelukshaan: 1e prijs A. Vpelenturf, 2e nrijs A. v. d. Boon, Se prijs T. Andeweg, De 4e prils beschikbaar gesteld door een onbekende werd toegewezen aan P van 't Hoog. De prijs wederom beschikbaar gesteld door een der prijswinners, verwief de heer C TI. Kool. Zaterdag, 19 September zal begonnen worden met de wlnteroefoningen. HAZERSWOUDE (H.-R.)- Het 25-Jarlq bestaan van het R. K. Onderv/lls In de Parochie van St. Michael. De Katholieken van de Parochie van St. Michael vierden gisteren feest en daarvoor was reden ook! Dezen dag toch was het 25 liet hij haar niet heelemaal met rust? Hij wilde helpen „ruwe lucht" om haar te verspreiden Bahl Dia grove, ingebeelde vent! Nu, van nu af zou ze immers voorgoed van hem bevrijd zijn. Aan zijn woord, dat hij haar nog slechts als een toevallige pen siongast zijner moeder beschouwen zou, als een vreemde en hem onverschillige persoon, twijfelde ze geen oogenblik. Plotseling wrong ©en snik zich uit haar keel los. Zij vluchtte letterlijk uit den tuin, vloog de trap op en had nog juist den tijd de deur harer kamer achter zich te slui ten, toen de tranen reeds te voorschijn kwamen. Zij schreide tot ze moe in slaap viel. Als ze maar wist, hoe ze het aanleggen moest, om mevrouw Hollmann en Lena haar vertrek als noodzakelijk voor te stel len, zonder haar te kwetsen of de waar heid te bekennen? Zij martelde haar hoofd met deze vraag en vond er geen antwoord op. En toen 's morgens mevrouw Holl mann moederlijk deelnemend vroeg of ze niet goed geslapen had, ze zag er bleek en slecht uit, was ze haar het liefst om den hals gevlogen en haar gezegd: ik zon zoo graag bij u blijven en kan en mag het toch niet help u me uit den nood. Walter Hollmann kwam vandaag niet aan tafel. Ze waren met het werk op een ver verwijderd stuk land begonnen, en nu roofde het te veel tijd om naar huis te ko men, verklaarde mevrouw Hollmann. Lena nam hot eten voor haar broer mee, maar Eva reed ditmaal niet met haar mee. Zij voelde zich daarvoor niet wel genoeg, en mevrouw Hollmann vond bet heel ver standig, dat ze thuis bleef en geen krachts- UIT DE RADIOWERELD. Wat er vanavond te hooren is. 4.20 Newcastle ^00 M. Concert. 4.35 Hamburg 395 M Concert. 4.50 Berlijn 500 Af Concert. Frank-* furt 470 Af. AfiddaToncerf. 5.20 Bournemouth 385 Af. Concert Londen 365 Af. Dansmuziek. Ziirich 515 M. Concert. 6.20 Birmingham 475 Af. Concert. Hamburg 395 M. Snrookjes. 6 50 München 485 AT. Goncprt. 7.50 Frankfurt 470 M. „La Bohème", opera van Puccini. 8.15 Hilversum 1050 Af. 4 vondconeert. 8.20 Londen 365 M. en Paventrv 1600 M. The Three Choirs Festival Concert relayed from The Shire Hall. Gloucester. Part. I. Overture ..The Wreckers" (Ethel Smyth). Dorothy Silk: Aria „L'Amero" from "U Re Pastore" (MozartJ New Or. chestral Work. „Paradise Rondel" (Her bert Howel's). Norman Allin: '.Songs of the Sea" (G. V Stanford) ...Drake'c Drum": .The Old Superb" (With Mais Voice Chorus.) „Fsop's Fables" (W. H. Heed). Dorothy SUk: Song „Th* Firefly* (Granville Bantock). „Valse Tr'sfe" (Si belius.) Part. II Suite for Chorus and 0'"-1ips|™ Summer Sports" (A® Herbert Brewer.) Theme Rnd Six Diversions for Orchestra (Edward German.) Norman Allin- ..Hans Sachs' Monologue" (..The Afcstersingers", Warner.) ..Kamarinskava" (Glinka 8 20 Bournemouth 385 Af vOrkf,c;i van Weymouth. Hamburg 395 Af ..Oberon" romantische onera Afanchesfer 375 At Concert. Afünchen 485 M „Die Herv mannsschlacht" Newcastle 400 M. Populair program 8 35 Brussel 265 Af Fraerrenlen uit de ..Barbier van SpvWr." Ziirich 515 M. Balladenavond. Pe Bfldt 1100 Af Weer-* bericht. 8 50 Berlijn 500 M. Opera-avond. Afiinster 410 Af Fragmenten van operet-» ten. 9.05 Radio-Paris 1750 M. Concert. 9.30 Rome 425 Af. Concert. 9.35 Miinchpn 485 M. Avondconcert. 9 50 Birmingham 475 M Sehotsche' lie deren. jaar geleden, dat onder de voortreffelijke leiding van de Eerw. Zusters der C.ougre- gatie van het H. Hart in het nieuw ge bouwde St.-l.udwina-Gesticht voor de jeugd hot R.-K. onderwijs werd aange vangen. Reeds lang te voren hadden de parochial nen zich voorbereid om op dezen dag yan hunne groote ingenomenheid met den ar beid door de Eerw. Zusters verricht* blijk te geven. Allerwege was dan ook van de woningen der parochianen het nationale dundoek ontplooid, terwijl hot gesticht en naaste omgeving door versiering een keu rig aanzien had verkregen Onder feestelijk klokgelui weden d« Eerw. Zusters, voorafgegaan door het Par. Kerkbestuur en een aantal witte, met bloe men gesierde bruidjes, vnn uit het gesticht naar de Parochie Kerk begeleid, waar om 9 uur door den pastoor der Parochie een plechtige H. Afi.s mpt assistentie werd op gedragen Het zangkoor voerde op verdienstelijke wijze de 3-st. Missa Secunda van Alph. Afoortgat uit Na de H. AGs werd in de feestelijk ver sierde school receptie gehouden, waarvan zeer vele parochianen gebruik maakten l om den eerw. zusters en het scliccilv stuur geluk te wenschen. Hierna werden door eenige leerlingen der hoogere klassen in de schoollokalen nog enkele voordrachten en gymnastiek oefeningen ten beste gegeven, waarna be stuur en Eerw. Zusters aanzaten aan een gemeenschanpelijken maaltijd Als blijk van waardeering werd voorts door milde bijdragen der parochianen het schoolbestuur 'in staat gesteld tot verdere uitbreiding van hot gesticht over te gaan. De dag werd met een plechtig Lof beslo ten. ZOETERWOUOE R'inrl jiiV Uitvoering. Zon'dagtH'o'nd werd in hot! PatTomiaa'sgelbouw door d© toonoelvereen i- ginyg „Ltofd'p voor Tooinieeü" de e-crcle u't- voerinig "cgoveP ton hale vein irlcn bouw vnn do ntouwo zaal. inspanning van zich vorderde. Het was waarachtig geen genoegen, er in die hitte uit te moeten. De zoij. brandde inderdaad zengend neer, geen koeltje wopi en aan den hemel geen wolken. Een doodsche stilte heersch- te op de hoeve, die slechts van tijd tot tijd onderbroken werd door 'n slaperig klinkend gemekker uit den joneweestal, 'n zacht gebrom of 't rammelen van een ketting. De kippen hadden zich in den schaduw der remise in het zand gewoeld en staken de beenen van zich af. Zelfs Heotor de dolle vriend van Eva en anders haar begeleider, lag vandaag lui en mo® op de koele tegels in de vestibule mot zijn tong uit den bek te hijgen. „Wij zullen vannacht een vreoselijk on* weer krijgen" zeide mevrouw Hollmann 's middags. „De onweerkoppen komen al langzaam op." Eva lag in half bewusteloozen toestand op haar kamer en was blij dat niemand zich om haar bekommerde. Thuis zou men haar geen oogenblik alleen hebben gelaten. Uit onverstandige, overdreven be zorgdheid zou men haar geplaagd hebben met voortdurende informaties, hoe ze zich' voelde, met het voorstellen van duizenden middeltjes om haar lijden te verzachten, met het halen van den dokter, met do po gingen om haar tegen haar zin lekker nijen op te dringen. Als ze er goed over. nadacht, waren die zorgen van haar ver* plegers eigenlijk altijd het ergste deel vatf haar lijden geweest. Hier zag men in, dat voor een uitgeput mensch geen groot «'re weldaad bestond, dan hem over le latett aan onvoorwaardelijke rust en zichzelf. 1 (Wordt vervolgd),

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3