vaif belanghebbenden worden bijgeschre ven. Belanghebbenden, die metterwoon hier te lande gevestigd zijn, behoeven geen attes tatie te vita meer over te leggen. Nader meldt men ons: Het bericht betreffende de uitbetaling der pensioenen per chèque behoort in zoo verre te worden aangevuld, dat do wedu wen- en weezen-pensioenen en de pen sioenen der gemeente-ambtenaren en die van hun weduwen en weezen alleen over het derde kwartaal nog op de oude wijze zullen worden uitbetaald. Koninklijk bezoek aan Friesland. Te 4.45 uur verschijnt de Kon. Familie weer op het bordes van de woning van den^ heer Commissaris der Koningin, vanwaar de wandeltocht naar het Raadhuis, waar inmiddels de gemeenteraad is bijeengeko men, wordt ondernomen. Na het bezoek aan het stadhuis gaat het per auto naar het Zaailand, waar van de gereserveerde tribune H. M. het defileeren der 800 vereen., uit alle oorden der pro vincie saamgestroomd, gadeslaat. Te .ruim 7 uur is het défilé beëindigd en keerde de Kon. Familie, na een korte rij toer, onder warme toejuiching van de men- schenmcnigte naar de woning van don heer Commissaris der Koningin terug. De stad feestte nog tol laat in den avond na, waar bij de feestvreugde niet weinig vermeerderd werd door het. afsteken van vuurwerk op het Zaailand, dat ook door de Kon. Fami lie vanaf de gereserveerde tribune, ge bouwd op de trappen van het Gerechtsge bouw. werd gadegeslagen. Hedenmorgen te half toen reeds reed de Kon. Familie weer uit tot het aanhooren van een kinderaubade van pl.m. 1000 schoolkinderen, welke werd uitgevoerd op het Hofplein onder leiding van den heer J. Paardekooper. Do belangstelling van de zijde van het publiek was ook thans weer enorm. Onder luide foejuichineen werd hierna een rijtoer door de stad gemaakt, welke ruim drie kwartier duurde. Ken tweede huldiging had H M. in ont- varursf te nemen on het Zaailand, toen de Bond van Chr Harmonie- en Fanfare corpsen in N. O. Friesland, welke bond dezen dag een concours houdt te Zwarte- wegsoord, onder den rook van Leeuwar den. „Wilhelmus" en „De Heer zal TT steeds gadeslaan" TPs. 121 41 ten gehoore brachten. Aan deze huldiging werd deel genomen door 28 corpsen met circa 600 muzikanten. De directie hiervan was in handen van den heer F G Mol te Kollum, aan wien H. M. eveneens haar dank be tuigde. Hierna werd naar de woning van den Commissaris der Konin«nn teruggekeerd. Tc nl m 11" nnv werd de tocht naar Snc.i- aanvaard Na ccn korte autorit, werd hef station bereikt. H M werd bij h.-i if •••hcid eveneens weer hartelijk toege juicht. Hnf Kon. rntuiff werd aangehaakt aan den snclfrcivi. die fo 1.80 n. van Leeuwar den vertrekt. Tc f 50 mir kwam TL M en gevolg te Snoek aan. On hef station had zioh een oor*waeht van nl m 200 man van de Biiz. Vriiw. Landworm nne-oS»<vM die H. M. do m:i;*eiro eerhe^'ii'cn brengt. Gereden werd hierna naar het stadhuis. Hier werden de welU ^"ders pn de leden van den Paad aan H TT voorgesteld He Jnivnmppcfr» l->>«Od drrvn pen fnos,nr!',*,F Van hef sfe^hnis ping hof naar don S'a- tinrxm-oT, waar voor hef Rt.-Anthonius- gasthuis een ooeonblik gestopt wordt, waar een zuster TT bloemen aanbood en dan naar het Stationsplein, waar. onder leiding van de Ver. „Oranie", een kinder pijnen werd opgesteld, welke H. M. onder begeleiding der muziek een lied toezon gen Van hier pine hef naar het feestterrein, waar F M door het hoofdcomité v. d. Herdenkingsfeesten werd ontvangen, ver- sclnMendo comité-leden werden voorge steld. alsmede het bestuur van de afd. Snoet- v d Frmsche Maatschappij vap Landbouw. To 2 40 uur ving in bijzijn der Kon Fa milie de onvoerine van het openluchtsnel „Frvske Klanken" aan. Hit zinnebeeldig sp»T is sppciaal vervaardigd ter gelegen heid ven hef 400-ia rig bestaan van Simek, als vrije koopstad door den Frieschen schrijver Y G Schuitmaker, voorstellende trouw van Friesland aan Nederland. Voor deze opvoering van dit openluchtspel be stond ook aan de zijde van hef publiek p-noio belangstelling. Te 3 45 uur werd nog een rijtoer door do stad gemaakt, waarna nog even de Vee- te" toon stelling bezocht werd, waarna H M. zich aan boord van een gereed liggend voortuin* begaf, dat daarna afvoer naar het Zomerak waar het Instruct ievaarluig ,.Pi*;ns Hendrik" van het n dej*wi.isfonds voor d« Binnenvaart, de TTooge Gasten jipn hee-d nam. Onder d° lonen van het m-rln Vr.thp]m\i« voer de ,.Pr:ns Hendrik" rf wo* dra eevolod door eenmo volgboot en Tn de Tfoükersloof hij de z.g. Boompjes had een vlootrevue der Snooker Zeiloluh plaats, waarna de verschillende vlooten voor dc Kon ^Familie defileordep. Daarna ging hef vorder naar het Snooker Meer. waar. aan de Rnokoe-poK- gemoerd, het Admirnal- Z' Pen der Snoeken jachtvloot werd ge volgd Na a rtoop hiervan vertrok de ..Prins Hendrik" met de Kon. Familie aan boord naar Oudesehouw, waarvan men zich per anfo naar 'Mfum begaf vanwaar per o t"-in dp terugreis naar Het. Loo werd on- OE XltlHo fJEHFPt ANDSCHE JAARBEURS. Eerste indrukken. Na 's hoeren Graadt van Roggens rede, zijn wij onze. wandeling over de 13de Jaar beurs begonnen, of liever gezegd, wij heb ben een bezoek gebracht aan enkele afdee- lingcu, want van een „wandeling" over de gohoele beurs kon dozm keer althans geen sprake zijn. Op sommige afdeelingen toeh leek het meer op een hindernisrace over kisten en wat al niet meer, dan een wan deling. Even hebben wij opnieuw verwon derd gestaan hoe men in hemelsnaam die chaos voor vanmorgen zou geordend heb ben. Ons eerste bezoek heeft dan de groep „"Werktuigen en Machinerieën voor de Zuivelindustrie" gegolden, een groep dus van zeer groot belang voor ons land, waar de zuivelbereiding een omvangrijke be drijfstak vormt. Wij hebben op die zui- velafdeoling heel wat te zien gekregen, zooveel dat er aan een opsomming hier niet te denken zal vallen. Maar voor één ding knoeten wij een uitzondering maken, n.l. voor de melkmachine, die koeien melkt en direct de melk gezuiverd en voor den verkoop gereed in halve literfleschjes af levert en die fleschjes zuig je leeg met een rietje. Het was een vermakelijk gezicht, de geheel vaderlandschc pers „aan de flesch" Op onzen toch over het Vredenhurg naar ..Heemafwaar een nieuw laschapparaat werd gedemonstreerd, hoeft de stem van den heer Graadt van Roggen over het ge- heele terrein geklonken door den loud speaker. Op deze wijze zullen ook tijdens de Najaarsbeurs, beurstijdingen etc. wor den medegedeeld. Ons bezoek aan de Meu bel-beurs geeft ons vooralsnog geen aan leiding tot opmerkingen, omdat men daar nog lang niet gereed was. Een enkele op merking echter nog over de Koloniale af- deeling op de eerste verdieping, welke, af- afdeeling ditmaal door verschillende om standigheden kleiner in omvang is dan haar voorgangsters en thans voornamelijk die voorwerpen omvat, waarop om bij zondere redenen de aandacht moet wor den gevestigd. Wij noemen b.v. een reliëf kaart, voorstellende een gedeelte der be vloeiing van het Madioenkanaal, wij noe men de groole collectie rubberfabrikaten, die de Int. Ver. voor de Rubbercultuur in Ned.-Indië exposeert; wij noemen de kunst nijverheidsvoorwerpon uit Ned.-Indië van „Het Klokhuis" te Amsterdam. De suiker hoek geeft ditmaal iets over do bijproduc ten en in het bijzonder trok daarbij onze aandacht het z.g. cclole, een bouwstof die vervaardigd wordt, uit het suikerriet (am- pas), nadat de suiker daaruit is geperst. Jammer geuoeg heeft 'de bewerking van dit hijproduct niet in Indië of in ons land plaats, maar in Amerika, voornamelijk in Louisiana.- Van zeer groot belang is de ex positie van de z.g. Roselle-vezel, een vezel soort, verwant aan de Java-jute, maar naar men hcopt beter geschikt voor em ballage. En wat dit zeggen wil, laat zich begrijpen wanneer men in aanmerking neemt, dat tot nu toe de emballage van geheele Javasche suikerindustrie noodge dwongen van Britseh-Indische jute moest worden vervaardigd. Do ontvezelmachine van de firma A. Faure en Cie, Limoges, was eergisteren helaas niet ter beurze ge arriveerd. Tenslotte dan nog de houthoek. Naast de werktuigen die gebruikt worden door den Javaan hij het kappen van Djati hout (wij noemen de sierlijke maar primi tieve bijlen, die aan het sleenen tijdperk doen denken), exposeert de N.V. Vereenig- de Javasche Houthandel Mij. verschillende gepolijste monsters van de variëteiten van het Djati-hout n.l. Djati-doreng en Djati ke mbang. Ziehier onze eerste indrukken. De 13de Nederlandsche Jaarbeurs is gisteren ge opend „onder licht bewolkten hemel",maar reden tot pessimisme is er o.i. allerminst. De Utrechtsche Jaarbeurs is do tijden van de grootste malaise te hoven gekomen. De kleine economische inzinking van de eer ste helft van dit jaar zal haar niet hinde ren, n'en déplaise het cijfer XIII. De heer Graadt van Roggen is niet bij- goloovig hoeft hij ons verzekerd en daar enboven in dezen tijd van „TJmwertung al ler Werte" is 13 geluksgetal gewor den. Leiden en Omgeving op de Jaarbeurs. Op de XIITe Nederlandsche Jaarbeurs is Leiden en Omgeving vertegenwoordigd door de volgende firma's: N.V. voorheen R. M. Beuth en Zonen, fabrieken van ka pok, bedveeren, gewatteerde on donzen dekens, Leiden; N.V. Fabriek van Wollen dekens voorheen J. Gelieltema Janszoon, Leiden: N.V Stoom zeep-, eau de cologne- on parfumeriefahriek voorheen Sanders en Go Koninklijke Stoom-zeeufabriek, Leiden: N.V Ateliers voor Ed<dsmoed- en Pon- ningkunst voorheen Koninklijke Begeer, -Voorschoten: N.V. Zilverfabriek „Voor schoten" fc Voorschoten: Commanditaire Vennootschap voorheen O. A H. Matse, Wadrli'nxveen: fa. Modderkolk en Dijs, Waddinxveen: N.V. Meubelfabrieken „Wad dinxvern" voorheen A. Kemnkes, Wad- dinxveon: G Okkerse. Waddinxveen, fa briek van houten speelgoederen: Machine fabriek en Tnstallatie-bureau ir. T. Knapo, Wassenaar. De gewone audiënties van den minis ter van Justitie en van dien van Onderwijs, Funsfon en Wpfensrhanpen zulten deze SPORT «RGQWSCH CQK IN DE SPORT. Een belangrijke Brief. De Sport-Tllustratic publiceert volgend schrijven, door Z. D H. Mgr. Cellier ge richt aan den Weleerw. heer S. Braakman geestelijk adviseur van den D.H.V.B waarvoor wij gaarne de belangrijkste plaats in ons blad beschikbaar stellen: Aan den Weleerw. heer S. Braakman, Geest. Adviseur'van den D.H.V.B. Haarlem, den 5en Sept. 1925 Woleerwaarde Heer. In antwoord op Uw schrijven van den 3en Sept. 1.1., behelzende eene vraag of de communicaiida, gepubliceerd in St Bavo van den 15en Aug. 1.1., en in het bijzonder no. 4 waarin elk spel met niet-katholieken verboden wordt, volledig op elke katholie ke sportvereeniging moet worden toege past. zoo ook on de sportvereeniging Leo nidas te Roiieidam doelen Wij UEerw. Lij deze mede, dat noch voor Leonidas te Rotterdam, noch voor welke katholieke sportvereeniging ook in Ons Bisdom op de door Ons getroffen bepalingen eene uit zondering zal worden gemaakt, zoodat al le katholieke sportvereenigingen slechts mogen spelen in uitsluitend katholiek ver band, voor Ons Bisdom in den D.H.V.B. Gij kunt en 't is zelfs zeer nuttig dat gij zulks doet van dozen Onzen ernsti- gen wil om bedoelde bepalingen overal streng door te voeren, kennis geven waar en aan wien U dat goeddunkt. Met alle hoogachting inmiddels, TJw Dienaar in O. H. t AUGTTSTINUS JOSEPHUS, Bisschop van Haarlem. Een onderhoud met Rector Braakman. In verhand met de verschilcnde kwes ties, die zich don laatsten tijd in den an ders meer rustigen D.H.V.B. voordeden, voornamelijk in verband met de communi- canda van Mgr. Gallier, begaven wij ons, aldus lezen we in de Sport-Illustratie, vo rige week naar 't Haagje, w£ar de D.H.V. B.-adviseur zijn rectoraat uitoefent in het gesticht Groenestein aan den Loosduin- schen weg. Een vriendelijk nonneke opent ons de poort. Ja, de rector verwacht u. Bij zich zelf dacht ze natuurlijk: weer zoo'n voet baller! Spoedig zitten we dan tegenover den geestelijken raadsman van onzen groot sten bond en deze vertelt ons van de moei lijkheden, die reeds 'zoo kort na zijn be noeming om oplossine vragen. Eerst weer Leonidas, nu weer Graaf Willem II nog wel In Don Haag, en nog enkele zwakke lingen, die maar liever deserteeren. Voor rector Braakman lijken ons deze moeilijk heden intusschen slechts te bestaan om ze met zijn bestuur te overwinnen. De communicanda. Ja, Graaf Willem heeft gevraagd, duidelijk te mogen weten wat Monseigneur wilde. „Ik ben tpen naar Monseigneur geweest en heb dezen de moeilijkheden der vereeniging voorge legd en om oen beslissing van Monseig neur gevraagd." Die beslissing is gekomen in den vorm van de communicanda, welke in St. Bavo zijn gepubliceerd. Over de verwerping van deze communi canda was Tector Braakman begrijpelijker wijze niet te spreken. Omdat de geeste lijke adviseur van Graaf Willem afwezig was, hooft de adviseur van den D.H.V.B over het besluit zijn veto uitgesproken en Monseigneur hiervan in kennis gesteld. Deze heeft dit onmiddellijk goedgekeurd. Intusschen hoopte hij nog tot een oplos sing mot de Graaf-Willemers te komen! Rector Braakman was er van overtuigd, dat de communicanda van groote betee ken is zijn voor onze toekomst. De geeste lijkheid en de jeugdorganisatie zullen mror medewerking moeten verleenen. Waar in don aanhef gesproken werd over jeugd, hebben wij nog speciaal ge vraagd, 'of deVo communicanda alleen be doeld waren bijv. voor de jongelui bene den de 17 jaar, in dpn regel als jeugd be schouwd. Rector Braakman verzekerde ons ech ter. dat hier met het woord jeugd bedoeld wordt allen, die de sport beoefenen, be halve dus de schoolvrije, ook de rijpere jeugd en jongemannen. En de vierde bepaling? Is het werkelijk de bedoeling van Monseigneur, dat de geestelijke adviseurs het spelen tegen neutralen geheel en al moeten verbieden, of bedoelt deze bepaling alléén te zijn een verbod voor het wedstrijdwezen neutraal georganiseerd te zijn en te spelen? De bedoeling van Monseigneur is inder daad, aldus de rector, het spelen tegen neutrale vereenigingen geheel en al te ver bieden, ook 't vriendschappelijk spel. Mon seigneur acht dit een noodzakelijke konse- kwentie. We merkten op, dat vriendschappelijke wedstrijden immers eenigszhis tot de uit zonderingen hehooren, terwijl meerdere vereenigingen een bepaling in haar regle ment hebben, dat de geestelijk adviseur tot hot spelen van vriendschappelijke wed strijden tegen neutralen toestemming moe ten verluien! Verder dat het spelen in neutrale competities noodzakelijk het neu traal georganiseerd ziin medebrengt, wat hij vriendschappelijke wedstrijden niet het geval behoeft te zijn! Maar vriendschappelijke wedstrijden brengen juist gemakkelijk het gevaar van al te vriendschappelijken omgang met an dersdenkenden mode na den wedstrijd. De bedoeling is juist, dit gevaar te voorko men. Of in de toekomst van dit'verbod om belangrijke reden ontheffing verleend zou worden, kon rector Braakman niet zeg gen! Dat lipt onmogelijk zou zijn voortaan onze krachten te meten met neutralen of oefemvedstrijden tegen hun elftallen te spelen, moge wellicht een nadeel zijn, daartegenover staat de groole ons nu toe gezegde steun als een groot voordeel. Ten slotte merkte rector Braakman ons op, dat ofschoon communicanda alleen van kracht zijn voor het diocees van Mgr. Callicr, het zeer waarschijnlijk is, dat in de overige bisdommen ongeveer gelijklui dende voorschriften zullen gegeven wor den! Na nog over verschillende onderwerpen met onzen gastheer van gedachten te heb ben gewisseld, eindigde dit prettig onder houd. RIOC. HAARL. VOETBALBOND. Om den „De Leidsche Couranf'-beker. De uitslagen van Zondag 6 Sept. zijn: S J. G. ITevlingenl 02 E M. S. I—A. V. V. I 20—1 l eidonLisse Leiden n. o. g. 0 V. V.Concordia I 16 Voor Zondag 13 Sept. a.s. is vastgesteld voor de demi-finale de wedstrijd Tevlingen Concordia te Sassenheim, welke te half drie aanvangt. De Rogelingfi-Gomraissie, D. TIAYLIIKORN, Secretaris. NED. VOETBALBOND. N. V. B.-keurp!cegen en Corinthian- juniores. In verhand met liet feit, dat Zondag 20 September op het U. V. V.-terrein te Utrecht vier Nederlandsche keurelftallen zullen spelen ter voorbereiding van den wedstrijd HollandDenemarken, heeft het bestuur van U. V.-, V. den Nederlandschen Corinthians aangeboden tusschen boven genoemde wedstrijden door het kampioen schap der Corinthian-juniores (tournooi 1925) te doen verspelen. Hieraan zullen deelnemen de winnaars der respectievelij ke rayons, n.l. H. F. C., U. V. V. en Quick. De Nederlandsche Corinthians hebben dit aanbod aanvaard. GOLF. De Golfweek te Noordwijk. Op de baan der Noordwijksche Golfclub is Zondag de Golfweek begonnen met het verspelen der Mrs E. Gremers-ladies- challenge-cup, match-play, voor dames, met een handicap van 18 en hooger. Er waren 10 deelneemsters, waarvan 6 dames een bye hadden, in de eerste ronde. De uitslag van do eerste ronde is: mevr. F. Noorduyn (26) slaat mevr. H. Horst man (26) met 3 en 1, na een spannende partij. Mevr. L. D. Henny (30) slaat mevr J. L. Dudok van Heel (30) met 3 en 2. In de tweede ronde won mevr. A E. Du- dok van Heel (30) van Fraulein Lucht (30) met 4 en 3. Mevr. v. Waveren (20) slaat "de houdster van den beker mevr. Sommer- hoff (20) na een spannende partij op. de 19do hole. De wedstrijden werden Maandag voort gezet met den kamp om den Palace-Hofel wissel-beker, haudicap-match-play voor heeren. De uitslagen luiden: Mr. F. Cremers (17) sl. prof. Claren- back (30) met 3 en 2; H. Binnendijk (20) sl. L. Graaf van Limburg Stirum (18) met 4 en 3; E. Creiuers (13) sl. jhr. L. van Schuylenburg (30) met 3 en 2; B. Lesley (6) sl. II Mispelblom Beyer (30) met 9 en 7; A. E Dudok van Heel (15) sl. L. Sid- ders (14) met i up.; H. Horstman (16) sl. W. van Waveren (10) met 2 en 1; J. L. Dudok van Heel (21) sl. Elmer S. Prather (18) met 5 en 4: J. Butterworth (6) sl. S. Maneck (14) met 4 en 3; R. Butterworth (3) sl. A Orr Ewing (11) op de 21e hole. In de 2e x-onde van de Mrs. E. Cremers- Ladios Challenge-Cu» won mevr. F. Noord- wvn (26) van mrs. Elmer S. Prather (20) met. 5 en 3: mevr. L. D. Henny (30) sl. mrs. S, Maneck (20) op de laatste green met 1 up. WIELRENNEN. Het Wegkampioenschsp van België. Uit Brussel wordt aan do Tel. gemeld: Gerard Debaets won gisteren den weg wedstrijd om don Grand Prix Brassehaet, afstand 175 K.M welke wegwedstrijd tevens voor het Belgisch kampioenschap voor profs gold. Do uitslag was: 1. G. De- liaets in 6 u. 8 m. 52 sec.; 2. Verdijek, 3. Verschu eren. LUCHTVAART. Vliegtuïgverkeer in den winter. Gisteren is te Dresden de algemeene vergadering van de Luftverkehrs-Ges. Europa Union begonnen. Er werd mede gedeeld, dat men dit jaar voor de eerste maal zal trachten het luchtverkeer in Europa ook gedurende den winter voort te zetten. Bijna alle maatschappijen zetten dit iet dusver tusschen October en April stop. De stabiliteit der nieuwe groote vliegtuigen maakt echter het vorkeer ook gedurende den winter mogelijk. De Nederlandsche Wereldverkeersmaat- schappij nam aan de vergadering deel. BECHTZAKEM Overtreding Arbeidswet. De kantonrechter alhier heeft heden F. H. A. D., directeur der Leidsche Katoen- maatschappij wegens 609 overtredingen der arbeidswet overeenkomstig den eiseh van het O. M. veroordeeld tot 609 geld boeten van 50 cents of 30 dagen hechtenis. Codro contra den Staat. In de zitting van het gerechtshof is ge royeerd op de rol van de zaak van de Co dro tegen den Staat. STADSNIEUWS DE VAANBELTENTOONSTELLING. Vanavond zal op de tentoonstelling de zeereerw. heer pastoer Kwakman aanwe zig zijn, om den bezoekers hij, den. rond- rang een toelichting te geven. Vanavond moeten toch zeker velen van hun belangstelling blijk geven! Een entree van vijftien cents kan toch voor niemand een bezwaar zijn. Men toone het kunstminnend streven van den Volksbond te waardeeren! Abusievelijk is in onze courant van Maandag gemeld, dal de prijs van „De Maasbode" voor het mooiste vaandel uit Rotterdam is toegekend aan den Zuivel- en Margarinehond te Rotterdam; deze prijs is toegekend aan het Overheidspersoneel te Rotterdam. Laatstgenoemd vaandel en het eveneens bekroonde vaandel van den Land- en Tuin bouwbond te Voorschoten zijn ontworpen door onzen stadgenoot, den heer Alex As- perslagh (uitgevoerd door de firma War rens, Den Haag). Vandaag en morgen is geëxposeerd een vaandel, bestemd voor de Congregatie der H. FamUie te Delft een speciaal Kerk- vaandel, dat men moet gaan bezichtigen. 't Was ons voornemen, om van de ten toonstelling een photo te nemen. Doch hel GEMEENTELIJKE AANKONDIGIKGEÜ GEMEENTELIJKE VISCH VERKOOP. Aan den gemeentelijken visehwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225 is DONDERDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f0.2t— 0.820.44; en SCHOL a 10.23 per pond. N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester Katholieke Agenda LEIDEN Tol en met Zondag Vaandeltentoonstelling in „Musis Sacrum", Plantsoen, van 25 en van 710 uur. Woensdag 25 uur rondgang met toelicht ting door den heer Asperslagh en van 810 uur rondgang met toe* lichting door pastoor Kwakman. Woensdag. Missieclub „Sancta Maria", St. Pancratius Patronaat, Hooi* gracht, te 9 uur. Woensdag. R. K. Rijtuig- en Wagenmakers* Patroons-Vereening „St. Joseph", Kring Leiden, „Zomerzorg" te 5 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst deï apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken van de H.H. A. J. Donk Doezastraat 31, Telef. 1313 en G. F. Reijst, Steenstraat 35, Telef. 136. is ons ontraden, omdat do inrichting van de tentoonstelling zoodanig is, dat op een photo, hoe ook genomen, slechts enkele vaandels zijn te zien en men dus zóó in het geheel geen indruk krijgt; van de ten toonstelling. Wij hebben nu een photo laten maken van de bekroonde vaandels. Wie voor een of ander doel een zilveren onderscheiding noodig heeft (beker, krans, tak, medaille, insigne) hij kan daarvoor ujtnemend terecht bij den edelsmid P J. W. van Kampenhout, wat deze door oen stand op de tentoonstelling heeft gede monstreerd. De stand, die vooral op den openingsavond veel belangstelling trok, is nu weggehaald, zoodat weer alleen op Haarlemmerstraat 125 het adres der fir ma is. Ned. R.-K. Reisvereeniging. Gisteravond hield de afd. Leiden der N. R.-K. Reisvereeniging een algemeene le denvergadering. De algemeene voorzitter van het Hoofdbestuur opende de verga dering met den Chr. groet en heette de leden hartelijk welkom. In z'n openings woord gaf deze te kennen een grooter aan tal leden verwacht te-hebben, gezien het flinke aantal leden. Hierna werden de no tulen der vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd onder dankzegging aan de secretaresse. Hierna gaf de waarn. voorz., de heer Stumpel, kennis van het bedanken van den heer Eskens en den heer v. d. Poel, De Voorz. gaf daarna een overzicht van de zware taak van den .voorzitter. Daar echter geen candidaat voor de voorzitters- vacature uit de vergadering naar voren werd gebracht besloot men met punt 4 der agenda te wachten tot de door het bestuur voorgestelde candidaat in de zaal aanwezig zou zijn. Bij punt 5 (vacature 2e secr.) werd de heer B. Vreeburg met 15 stemmen gekozen. Daarna kwam punt 5 wederom in behandeling (vacature voorzitter). De heer J. Schoondergang Sr. werd gekozen met 21 stemmen. De heer Stumpel gaf z'n genoegen te kennen over de gelukikge wijze, waarop de stemming verloopen was. Hierna kwam de rondvraag De algem. voorzitter gaf vervolgens een overzicht van de groote reizen door de af deelingen gemaakt en sprak de hoop uit, dat de afd. steeds in groei moge toenemen De nieuw-gekozen voorzitter bedankte genoemden heer voor de gesproken woor den, waarna de vergadering gesloten werd met den Chr. groet Lustrumviering ..Perosi". Morgen zal door do R.-K. Muziekvereen. ..Perosi" tot slot van hare isle lustrum viering een feestavond worden gegeven, uitsluitend voor donateurs, kunstlievende leden en begunstigers in de concertzaal van de Graanbeurs (De Burcht). Het Bestuur en de leden vertrouwen,- dat velen aan de uitnoodiging gehoor zul len f^ven. 't Zal een mooie avond worden, zoowel door datgene, wat door de Vereen, gepres teerd zal worden, als door de uitvoering van het knapen- en mannenkoor der Monpère-kerk, onder leiding van den Wel Eerw. heer R. M. A. Nieveen van Dijknm; verder zullen er viool-solo's wordpn gege ven door den heer Jac. Kroon en zal de tooneelcluh „Vereenigde R.-K. Dilettan ten" op de planken komen. Een gevarieerd program dus! Dr. L. Polak, nieuwbenoemd hoog leeraar, vanwege het Universiteitsfonds, om onderwijs te geven in de wijsbegeerte vail het recht, stelt zich voor zijn ambt te aanvaarden met het houden eener rede* voeing op Woensdag den 30stcn September a.s. des namiddags te 2 uur, in het Groot auditorium van het Universiteitsgebouw. Dr. H. T. Colenbrander, benoemd hoog leeraar, om onderwijs te geven in de Va- derlandsche Geschiedenis ter vervanging van prof. dr. P. J. Blok, stelt zich voor zijn anibt te aanvaarden .met het houden eener redevoering, op Woensdag 7 Octo ber a-s., des nam. te 2 uur, in het Groot auditorium van het Universiteitsgebouw. Voor het machinisten-examen, diploma A, is te 's-Gravenhage geslaagd de heer H. G. van Zante, alhier.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2