REGENMANTELS A. WAALS, yan een tramwagen, waar het aöhter ge hangen; had, afgesprongen, toen Juist van 'dezelfde richting een auto naderde. Het kind stak zoo plotseling den weg over, dat 'de chauffeur niet meer kon «toppen. Een apoedig ter plaatse zijnde geneesheer kon slechts den dood van het knaapje consta- teeren. Het lijkje is naar het Binnengast huis vervoerd. Uit het raam gesprongen. Een verpleegde in het Gasthuis te Raamsdonksveer, de 40-jarige gehuwde C. v. B., is in een vlaag van waanzin uit de tweede verdieping gesprongen en werd op «lag gedood. Auto-ongelukken. Doordat de chauffeuse gas gaf inplaats van te remmen, reed de auto van baron Schuilenburg te Silvolde, bestuurd door mevrouw van Loo, door de groote winkel ruit van den ijzerwinkel der firma Wil- lemsen te Doetinchem en kwam midden in een geweren-etalage terecht. De auto werd licht besohadigd. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Zaterdagavond ia tusschen Schoon- Öijké en IJzendijke eeü Belgische auto vermoedelijk door het weigeren van het «tuur in een sloot gereden. De chauffeur kwam met den schrik vrij, doch de vier andere inzittenden werden allen gewond. Eén heer had zijn arm gebroken en een dame kreeg o.a. een lange snee over de borst van glasscherven. Een andere heer brak een arm. De carosserie was deerlijk gehavend. Zondagmiddag kwart over twaalven beeft de auto M. 13738, die op den weg 'tusschen Epe en Vaassen een andere auto wou voorbijrijden, op het fietspad den fa brieksarbeider G. W. uit Heerde aan gereden. Ernstig gewond werd deze man opgenomen. Dr. Schermers, die spoedig ter plaatse was, achtte zijn opneming in een ziekenhuis noodzakelijk. Per zieken auto uit Epe is v. "W. naar Apeldoorn vervoerd. Zijn toestand is ernstig. r Een geval van vergiftiging? Eenigen tijd geleden is melding gemaakt Van een sterfgeval onder verdachte om standigheden te Kooten. In verband hier mede werd destijds het lijk van den aldaar op 15 Mei overleden man op last van de justitie opgegraven en onderzocht. Men vond daarin aanleiding, de echtge- noote van den overledene in verzekerde bewaring te stellen. Het onderzoek werd voortgezet, waarbij moet zijn gebleken, dat de vrouw wel eens yattenkruid heeft gekocht. Vermoedelijk in verband met haar bewe- ïing, als zou zij daarmede haar in het na- laar gestorven hond hebben afgemaakt, is Zaterdag, aldus lezen we in de Tel., in te genwoordigheid van het parket uit Leeu warden, het lijk van het dier opgegraven, in een kist gepakt en meegenomen, ten «inde door den justitiedokter Mieremet uit Groningen te worden onderzocht. De verwisselde koffers Een dame uit Amstenrade keerde huis waarts van een bruiloft te Gulpen, per «toomtram. Onderweg stapte een heer in de tram en zette zijn koffer naast dien der 'dame. De twee koffertjes leken volkomen op elkaar. In Maastricht nam ieder zijn valiesje. Toen de dame des avonds thuis kwam en haar koffertje opende, bleek de Inhoud te bestaan uit een zwart heeren- ioostuum en andere zaken, wijzend erop 'dat de eigenaar den volgenden dag in hot huwelijk had willen treden. De koffers wa- ïen verwisseld. De inventaris van het da meskoffertje bestond uit kleeren en be- Boodigdheden voor komische voordrachten De dame had n.l. op de bruiloft enkele Voordrachten ten beste gegeven. „Msb." Weer een lotingskwestie. Tegen de loting voor de Nationale Mi litie, die de vorig week te Hengelo ia ge houden, is door een der lotelingen protest aangeteekend. Er waren twee lotelingen met den naam Hofmeijer. De eene was wel en de andere niet aanwezig. De jongen idle het eerst aan de beurt kwam, was niet aanwezig, maar in zijn plaats lootte de andere. Gevolg, dat een der ambtenaren later geloot heeft voor den persoon die wel iftanwezig was geweest, maar voor een au- Ifler met denzelfden naam lootte. Door den Hofmeijer, die niet aanwezig is geweest en een laag nummer had ge kregen, Is nu, naar „Het Volk" verneemt, protest aangeteekend tegen de loting.. t Inwoners en vreemdelingen. De gemeenteraad van Sittard heeft met acht tegen vijf «temmen besloten, dat de «afé's gesloten moeten zijn op lotings-, ln- ipectie- en verkiezingsdagen. Teneinde •chter den vreemdelingen, reizigers en bezoekers van buiten de stad, geen hin der te veroorzaken, zullen de vergunnings «n verloflocaliteiten voor dezen toeganke lijk blijven. (Limb. K.) Dysenterie verweki door vliegen? Reeds in het begin der maand Juli open baarden zich, zoo lezen we in „de Crt.", te Rouveen in deze uitgestrekte, maar be trekkelijk dun bevolkte gemeente, enkele eigenaardige ziektegevallen met verschijn- Ielen van diarrhee en brakingen. Aanvan- elijk werd hier weinig acht op geslagen, Omdat in de zomermaanden veel vaker on der de landelijke bevolking dergelijke ge tallen voorkomen ten gevolge van overma tig verkoelend drinken na hevig transpi reren op hooiland en akker. Maar In den loop dier maand namen de toevallen toe en steeg het sterftecijfer tot Bijna driemaal het normale. Men meende fe doen te hebben met cholera nostras Van Rouveen broiddo de ziekte zich al lengs over het dorp Staphorst, onmiddellijk daaraan grenzend tot IJhorsf. op de grens der Drentsche gemeento De Wijk. Alle openbare en bijzondere scholen te Rouveen en Staphorst werden tijdelijk ge- feloten, terwijl de uitwerpselen der patiën- ien, welke thans niet meer voornamelijk onder de kinderen, maar ook veelvuldig onder de volwassenen voorkwamen, ter onderzoek werden opgezonden naar het Centraal Laboratorium voor de Volksge zondheid te Utrecht. Ook achtte de ge meente-geneesheer Dr. Koetsier het noodig, dat bloed van lijders aan diarrhee naar ge noemde inrichting werd opgezonden. Bij verschillende personen vertoonde zich nl. naast gewone diarrhee ook bloed- loop. De gemeente-geneesheer kreeg het lang- bamerhand zoo druk, dat hij assistentie verzocht en verkreeg van een collega, Dr. Ziesel. Van het Centraal Laboratorium werd be richt ontvangen, dat men hier te doen heeft met een ernstige besmettelijke ingewands ziekte, dysenterie. Onmiddellijk werden daarop door den burgemeester op advies van den hoofdin specteur der Volksgezondheid, den heer Dr. H. H. T. Bekenkamp te Groningen, groote biljetten op verschillende plaatsen in de gemeente en op de toegangswegen naar de dorpen leidende, aangebracht, behelzende een waarschuwing in zake 't gebruik van mogelijke besmette eet- en drinkwaren, vooral ongekookte melk- en ongekookt drinkwater. Gewezen werd op de beïeekenis van de verdelging der vliegen, het groote nut van het wasschen der handen met warm water en zeep, wanneer men met een patiënt in aanraking is geweest, enz Verzocht werd voorts dringend, geen noodelooze bezoeken in besmette woningen te brengen en met de geneesheeren mede te werken, ten einde alles in het werk te stellen tot bestrijding der uitgebroken ziekte. Dit vliegengevaar is niet denkbeeldig, als men weet, dat van de meeste boeren woningen de huiskamer grenst aan de vaak zeer primitieve stallen en onmiddel lijk buiten de deur zich de mestvaalten be vinden. Het zoemt en gonst binnen en buiten meestentijds van de vliegen. In deze gemeente zijn de wetten der hy giëne voor mensch en dier nog niet erg in geburgerd. Over 't algeemeen is men ten opzichte biervan bijzonder conservatief en beschouwt men vele voorschriften ook thans nog als „vreemde fratsen". Zoo hoorden we, dat een ingezetene zich absoluut niet stoorde aan het hem door den dokter voorgeschre ven diëet, maar pannekoeken begeerde, een gerecht, dat in deze gemeente dagelijks '8 morgens wordt genuttigd. Binnen twee dagen was de man dood. Ter assistentie van de doktoren en de wijkverpleegster van het Groene Kruis en voor verpleging van de ruim 60 patiënten, zoowel kinderen als ouden van dagen, zijn thans eenige zusters uit ziekenhuizen te Groningen aangekomen. Nog steeds breidt de ziekte zich uit en komen sterfgevallen voor, zoodat ook het sterftecijfer voor Augustus wederom het drievoudige bedroeg van het normale, waarom gerust gesproken kan worden van een dysenterie-epidemie. Naast de verschillende andere voor zorgsmaatregelen is men nu ook begonnen die woningen, waarin patiënten zijn over leden, te ontsmetten vanwege de Provin ciale Overijlsche Afdeeling van het Groene Kruis. J.l. Maandagmorgen had 'ten gemeente huize een conferentie plaats tusschen den hoofdinspecteur en den Inspecteur der volksgezondheid, den burgemeester en de gemeentegeneesheeren. waarna een paar patiënten bezocht werden, terwijl daags daarop eenige doktoren, werkzaam aan het Centraal Laboratorium te Utrecht, in ver schillende woningen nogmaals gegevens voor een nader onderzoek verzamelden. Waar besmetting zeer gemakkelijk kan worden overgebracht, ook naar andere stre ken, heeft de Minister van Oorlog bepaald, dat de dienstplichtigen uit deze gemeente, die in deze maand voor herhalingsoefenin gen onder de wapenen zouden moeten ko men, voorloopig hiervan zijn vrijgesteld. Thans breidt de ziekte zich uit in de richting van Meppel. In het gehucht Lank- horst zijn nl. enkele gevallen geconstateerd. De burgemeester der aangrenzende ge meente Nieuwleusen heeft reeds zijn inge zetenen op 't besmettingsgevaar gewezen. Buitenl. Berichten Een typhoon bij Japan. Een draadloos bericht van de „Yosjino- maru" meldt dat dit schip zinkende is ten gevolge van een typhoon, die tusschen Formosa en Japan woedt. Noodlottig auto-ongeval bij Milaan. Nabij Milaan is een auto in een groep vrouwen en kinderen gereden, die van een begrafenis terugkwamen. Twee vrouwen en een kind waren op slag gedood, terwijl zes vrouwen zwaar gewond zijn. Een botsing op zee. De „Laconia", van de Cunardlijn, is Zon dagmorgen op 250 mijl ten Oosten van Nantucket in hotsing gekomen met een houten schoener. De „Lacona" zette onbe schadigd de reis voort met den schoener op sleeptouw. Bergbeklimmer verongelukt. Sedert Woensdag werden twee touristen, de heeren Carr en Yan Noorden, belden geoefende bergbeklimmers, die er op uit getrokken waren om den Snowdon, den hoogsten borgtop van Wales (3560 voet) te bestijgen vermist. Zondag is de heer Carr. zwaar gewond, teruggevonden. Zijn metgezel, student te Cambridge, heeft tengevolge van een val het leven verloren. Door een vliegtuig gegrepen. Een boer en zijn vrouw waren, op het vliegterrein van Basseyutz aan het maaien, toen ze plotseling door een landend vlieg tuig gegrepen werden. De boerin werd op slag gedood, haar man werd door het vliegtuig meegesleurd INGEZONDEN MEDEDEELING Enorme sorteering. Zeer voordeelige prijzen. Haarl.str. 114, en bekwam doodelijke verwondingen, waaraan hij weldra bezweek. Groote brand. Uit Shreweport (Louisiana) wordt go- meld, dat een groote brand 250 huizen de zer stad vernield heeft. De groote uitbreiding van den brand is te wijten aan het feit, dat door een defect in de watervoorziening de brandweer niet krachtig genoeg kon ingrijpen. De geheimzinnige brandstichtichfers nog steeds In actie. De geheimzinnige brandstichters te Ber lijn hebben gisteren wederom op twee plaat sen hun slag geslagen. Terwijl de brand weer nog bezig was met den eersten dezer beide branden in de Grönauer Strasse, brak nog geen vijf minuten daarvandaan een tweede groote brand op een zolderverdie ping uit. In beide gevallen is de zolderver dieping geheel uitgebrand. De politie heeft eenige verdachte personen gearres teerd. Op een van hen heeft men adressen van lieden uit Neukölln (Berlijn) gevonden. Na acht jaar geknipt. Acht jaar geleden werd in de Novalis- strasse te Berlijn een roofmoord op een caféhoudster gepleegd. De destijds door de politie genomen vingerafdrukken wer den door de Kopenhaagsche politie her kend als die van zekeren Danielowski, die als ongewenschte vreemdeling uit Dene marken was gezet. Deze persoon is thans te Berlijn ontdekt en gearresteerd en heeft reeds bekend, het misdrijf gepleegd te heb ben. UIT DE OMGEVING LANGERAAR. Koninginnefecst. De feesten der Oranjevereeniging Juliana zullen op 16 en 17 September worden gehouden. Eerste dag: Des morgens om 10 uur op tocht der schoolkinderen; 's middags blaas- trappen, vlaggetjes planten voor meisjes, liardloopen met hindernissen voor meisjes en om 4 uur het laatste voor jongens. Tweede dag: gecostumeerde optocht om half 10. Door dezelfde deelnemers zal na aankomst op het terrein een wedloop wor den gehouden. Om 11 uur mastklimmen Toor jongens, balletje loopen met hinder nissen voor dames. Om half 2 ringrijden met paard en tilbury, tevens ringrijden voor dames en tot slot papegaaischieten. Beide dagen zullen de feesten worden opgeluisterd door: „Arti et Religionie. Voor nadere bijzonderheden zie men verder de odvententie in dit nummer. De inwoners worden verzocht te vlaggen. Veilingen. De aanvoer op onze vei lingen Is zoodanig afgenomen, dat het voldoende is gebleken, alleen "Woensdag en Vrijdag te veilen. ROELOFARENDSVEEN. Biljarten. Zaterdagavond had ln ca fé van der Geest alhier een biljartwed strijd plaats tusschen den bekende prof. Koehof en den heer Rijnsburger van Oude Wetering. De partij bedroeg 600 caram boles met een voorgift van 450. Hoewel de heer Koehof niet bijzonder goed op stoot was wist hij toch de partij na 26 beurten te beëindigen, terwijl de. heer Rijnsburger 125 punten behaalde. Hierna gaf de heer Koehof nog verschillende mooie kunst- stooten ten beste, om vervolgens nog een kleine partij van 150 caramboles te spelen met den heer J. van Rijn van Rijpwetering Hierin was Koehof op zijn best. In de eerste beurt behaalde hij reeds 147, om daarna de partij te beëindigen, den heer van Rijn op 3 punten latende. Gearresteerd. Zondagavond is alhier door de gemeente-poli tie gearresteerd ze keren A. J. TA. afkomstig uit Alphen aan den Rijn, die aldaar verschillende goede ren, als een heerenjekker, een horloge, een armband enz. had ontvreemd. De goederen zou hij op do Bank van Leening te Leiden in bewaring hebben gegeven. A. Is naar Alphen overgebracht. VOORHOUT. Koninginnefeest. De Oranjevereen. heeft tegen Woensdag 9 en Donderdag 10 September a.s. Koninginnefeesten georga niseerd. Het programma ziet er als volgt uit: Eerste dag: 9.30 uur v.m. Opening der feesten door den Eere-Voorzitter der ver- eeniging, waarna aubade der schoolkin deren voor het Raadhuis, gevolgd door een optocht naar de Engelsche laan en terug naar het feestterrein, begeleid door het muziekgezelschap „St. Cecilia", kiu- derspelen en tractatie. Wedstrijden voor niet-schoolkinderen: 11 uur: Naar den trein. 12 Fietsrijden op een plank. 1 Prijsbiljarten in „De Bonte koe". 2 Muiltjeioopen. 8 Polstokhoogspringen. 4 Beschuit-eten. 4 Zakloopen. 4* Gymnastiekoefeningen. 7 Concert te geven door „St. Cae- cilia." Tweede dag 10 September: 9i uur: Keuring der versierde rijtuigen. 10 Ringrijden met paard en tilbury voor heer en dame. lli uur Beschuit-eten voor jong en oud. 12 Snelrooken. 1 Vogelschieten (voor schutters.) 1 Tobbetje steken. 2 Keuring der versierde rijwielen 2 Tonknuppelen. 2.15 Ringrijden voor heeren per rijwiel. 2è uur: Ringrijden voor dames per rij wiel. 6 uur: Uitreiking der prijzen. Het feestterrein is gelegen aohter het perceel van den heer A. J. Dijsselhloem. WOUBRUGGE. Geen twist. De wederwaardigheden, welke onze vroegere plaatsgenoot de heer C. W. Luijendijk, burgemeester van Amei- de, ondervond, zijn thans geheel ten zijne gunste geëindigd. Do aangiften welke de geneesheer Dr. J. bij de Justitie had gedaan is volgens den Kantonrechter geheel verzonnen. Deze ge neesheer heeft nu enkele dagen geleden Ameido verlaten en zich elders gevestigd. En zijn vriend Mr. v. d. L., welke groote stukken in de bladen daarover schreef, heeft nu plan dr. J. te volgen. ZOETERMEER-ZEGWAART. Voor de stormslachtoffers. In aan sluiting op het reeds gepubliceerde, vindt men onderstaand een specificatie van de gecollecteerde gelden: Zoetermeer Dorp 846.12 Vlamingstraat 187.25 Voorweg 895.85 Meerpolder 157.25 Zegwaart Dorp 867.75 Molenweg 249.85 Zegwaartsche weg 277.21 Hoorn en Roggeveen 135.25 Totaal 2116.03 Openbare school. Voor de betrekking van hoofd der openbare school moeten zich 34 sollicitanten aangemeld hebben. De heer Geijtenbeek heeft het niet zoolang volgehouden als de heer Verwers! ZOETERMEER. Geboren: Hendrik z. van A. J. v. d. Velden en A. Verheul Cornells Isaac z. van J. Maaskant en D. Berkel. Gehuwd: W. H. Gouweleeuw 23 j., te Berkel en A. J. Bierman 19 j. ZEGWAART. Overleden: H. S. Vroedsteijn 56 j., wed. van P. Brandhorst. _DE RIJNSTREEK WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Nog steeds zijn de prijzen in den kaas handel oploopend, en, alhoewel de handel niet direct „wild" is, is de „hausse" nog steeds niet tot staan gebracht. De hoogste noteering te Bodegraven liep zelfs tot J 75 'n noteering, welke wij trouwens op geen enkele markt meer hebben aangetroffen vorige week. De kwaliteit wordt momenteel ook beter en hoe verder men het seizoen Ingaat hoe beter deze zal worden. De komende we ken zullen de September-kazen ter markt komen, en men is allerwege nieuwsgierig welke prijzen deze zullen doen. Ongetwij feld zal het hangende invoerrecht voor Duitschland hierbij een groote rol spelen, wanneer men bedenkt dat deze (evenals voor den oorlog) 18 ct. per K.G. bedraagt en dus de prijs van het product belangrijk zal verhoogen. Zoowel de binnen- als de buitenlandsche kooplieden staren met een bang hart naar dat zwaard van Damocles hetwelk hun zóóveel wantrouwen inboe zemt dat alle factoren even terzijde wor den gesteld, om hieraan voldoende aan dacht te schenken en zooveel mogelijk re kening mede te houden. De Duitsche koop lieden koopen op 't oogenblik veel, soms meer dan hunne financieele draagkracht toelaat alleen met het doel een groote voorraad te hebben als het fatale zwaard van het invoerrecht zal vallen. De binnen- landsche handel weet dit natuurlijk en ver onderstelt, zeer terecht, dat alle kaas, die op 'f. oogenblik zijn weg vind naar Duitsch land, nog niet direct is geconsumeerd en dat daar groote kwan turns speculatief worden opgeslagen. Met dit al is do han del in zuivelproducten op dit moment zeer riskant en het lijkt niet onverstandig om, naar oud-Hollandsck gebruik, de kat eens uit den boom te kijken. De producenten zijn over productie en prijs wel tevreê, al hoewel sommige wel een betere kwaliteit zouden wenschen. Zoo veel als in hun ver mogen is zullen zij, natuurlijk ook om de „dubbeltjes", een zoo best mogelijke kaas maken. Zij zijn echter hierin van zooveel factoren afhankelijk, dat zij zelf er meest al geen schuld aan dragen wanneer de kaas slecht uitvalt. Vooral in den zomer stelt de kaasmakerij z'n bijzondere eischen en de sterk afwisselende temperatuur, zoo als deze zomer, is ook vaak oorzaak van verschillende gebreken. Ook het mond- en klauwzeer heeft dezen zomer veel minder waardige kaas tengevolge gehad. De aan voer dezer week was tengevolge van het goede „kaasweer" zeer goed. Deze week wordt in Woerden niet veel aanvoer ver wacht. Wie dan een partijtje goed lever- Ea&r heeft, wacht1 natuurlijk lot 's weeft daarna, tot 10 Sept. Dan zal het 40-jarig bestaan van de kaasmarkt in Woerden worden gevierd en zal het kaas-monument worden onthuld. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Beplanting marktterrein. Ver harding Emmakade. 'De Slacht- huisplannen. Gistermiddag te 2J4 uur kwam de Ge- meenitetraad in openbare vergadering bij een. Voorz. de burgemeester. Aanwezig afllle lieden. Na opening der vergadering werden, die notulen en ingekomen, stukken z. h. st. goedgekeurd. Door B. en W. werd aJdvies uitgebracht op het subsidie-verzoek der Qhr. HL B. S. te Leiden. De voorz. meent, diat beft hier niiet gaat om de gevraagde f20.60, maar om ©en principieel©beslis sing. Rust op d© gemeente de verplichting voor het openbaar onderwijs bij t© dra gen, dan ie het billijk diat dit ook voor het hdjizonder onderwijs geschiedt. B. en W. stellen. voor de helft van de kosten per leerlilng bij te dragen. Den heer Beyen lijkt het niet goed de wet, welke flubsddieering van het openbaar onderwijs verplicht, tot het bijzonder on derwijs uit te breiden. Ook de heer Bar. Batelaam is er tegen. Hij vindt de onderwijswet, waarbij de ge meente moet betalen in plaats van de oudere, onbillijk. Miaar nu die wet er tooli Is voor het openbaar onderwijs, dan ook voor het bijzonder onderwijs. Gelijke mon niken, gelijke kappen. Het voorstel wordt met 2 stemmen te gen, van de heer'en Hortensius en Beyen, aangenomen. Ben adres van De Hanze inzake het eti fvri j -maken der wegen, was naar B. em W. teruggezonden. De behandeling van het stuk is do,or de vele regens niet ur gent meerl Te gelegener tijd komt het adres ter sprake. Z. h. st. wordt overgegaan tot vasts!oi ling van. het uitbreidingsplan. Het wordt 4 weken ter visie gelegd). Tot lid der financieel© oommiseie, we gens bedanken, van den heer v. Baren als raadslid, wordt de heer Hortensius geko zen met 9 van de 11 Stemmen. D'e gemeeniliei-'rekeniing over 1924 word! ter onderzoek in handen gestedd van do financieele commissie. De rekening sluit in ontvangst en uitgaven met een batig saldo van f 35.444 20. G©d. Stlaiten hebben aangedrongen op wijziging der verordening 1922, welke re gelt het verhaal der pens:©ensvordier'n'g op gemeente-ambtenaren. De toepassi? - heeft tot moeilijkheden gel'eid. De beide wethouders stellen voor de verordening al dus te wijzigen, diat ambtenaren, die na! 1925 in dienst treden, 3 pet. afdragen vooS eigen en 5 >2 voor het weduwen- en wee- Het voorstel wordt aangenomen met den heer C. B. Batelaan tegen. De N.V. Thermo Chemische fabriek is voornemens in. verband met de inwerking treding der nieuwe vleesohkeni nïgswet op verschillende plaatsen in ons land groots vleeisoh fabrieken op te richten en daarin! t© verwerken alle afgekeurd vee eri vleesch. De gemeenten zelf behoeven dan niet voor vlerniiietr'giinig te zorgen. De N.V. moet echter eerst zekerheid hebben betref fende het betrekken van het afgekeurd a vleesch. Besloten wordt een overeenkomst daarover aan te gaan. De aankoop valn een motorbrandspuit J>! reedis Hanig ter sprake. De Brandweer- commissie meent, dat een motorbrandsnuil van f2900 een noodiige completedrlng def brandbluschmiddielen is. Uit een vraag van den heer Hortensius over welke blusoh- middelen de gemeente thans beseh'H Wiijkt dat er geen handspuiten meer z;jiT. De heer Hortensius vindt dat het vroeger genoemde bedrag beDiam^'ik is overschre den. De heer Bn. Bateliaan, liid der brand- Weercomnrssdie, zegt, dialt de goedkoop era spuiten niet voldeden. Z. h. st. wordt be- s'olen tot aankoop De ambachtsfeekeuischool was tot no? toe gevestigd itn het gymnastieklokaal der openbare 6chook wat moeilijkheden gaf. Achter den gang is een zeer ruime brand stof fenbewa ar plaats, dl'e gemakkelijk als teekenlokaal is ita te richten. Er zou dan een ni:euwe bramdisfoffiembergpfiaats moe ten worden gebouwd. De kosten van oen' en ander bedragen f1145. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. Beplanting Marktterrein. - J- markt is beschutting noodig, maar het moet geen bosch worden', zegt de voorz. Er wordt een plan opgemaakt, op de markt een klein aantal zware boomen te planten en op hei terrein voor uitbreiding der markt, eeü plantsoen van jonge boomen, welke later gebruikt kunnen worden voor straatbel planting. B. en W. worden gemachtigd met de plannen door te gaan. Aankoop van 3 ©leclrÜsche maximum- belasting meters ter controle van hel electr. bedrijf. Men is nu afhankel jk van Gouda. De kosten zijn f335.per stuk Z. h. s-t. goedgekeurd. Regdli.ng drinkwatervoorziening schip pers. Met Weinig of geen onkosten zonden bij de sluis de schippers van water uit de waterleiding -kunnen worden voorzien, waarvoor zij gaarne wat betalen willen Voor de bediening van de kraan en controle door haar sluiswachter, wordt door hett h0ogiwaterschap "Woerden f--' peer jaar gevraagd'. Het voorstel wordt aar genomen. De verharding der Emmakade komt ter epnake. Er zijn daar huizen gebouwd, zor der diat de weg verhard was. Het is 0 doorloopend een modderpoel. Waar toesland zoo is door nalatigheid van h« gemeentebestuur moet dit ingrijpen. Van neer de edigten'aars zich benei d verklap to<t medewerking, zal getracht worden G Emmakade te verharden, liefst te bestr» teai. De heer Hortonsius vraagt rekenrmr houden met d'e zware boomen-, welke aas staan.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 10