Oeepsiw! Pyrol geneest en verfraait de Huid KUKLER's Oudste LEIDSCHE GLflZENWASSCHERIJ f Siini Eiectr. Tabak- en Sigarenlabriek „Dl VISSER" TeBeg&'afösefii Weekbericht volgens waarnemingen verricht in den morgen van 7 Sept. 1925, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 770.5 Valentia. Laagste Barometerst.747.5 Stockholm. Verwachting tot den avond van 8 Sept.: Meest matige Westelijke tot Noord Westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, nog enkele regenbuien, later iets achter. Barometerstand. K^be^eelikg LUCHTTEMPERATUUR. 12.4 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 15, 12 uur 15.5 en 3 uur 15.5 gr. G. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 15, 12 uur '15 en 3 uur 15.5 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 8.04 uur tot Dinsdagmorgen 5.44 uur. van de Volkskrant, toegekend aan den R. K. Land- en Tuintbouwbondte Voorscho ten. Medaille van den Burgemeester, van Legden voor het mooiste vaandel, ingezon den uit de stad Lenden, toegekend aan de De Hanze, te Ledden. Medaille van rle Leidsche Courant voor het mooiste vaandel, ^"^u-delt uit den knini"1 Leiden, toegekend aan diov» R K. Land- en Tuiinbouwhorid, te Voorschoten, Medaille van d'e Maadhnd© vo'or het mooiste vaandel, Ingezonden uit Rotter dam, toegekend aan den Zuivel- en Mar- gariuehewerkershond, te Rotterdam. De ju-rV'heeft. de may1''*0 "ui de Resi- dentiehode en van de Amatelbode voor het. moois'e vaandel rasp. ui* Rui Hang en Amsterdam niet toegekend ("Er waren uit den Haag 5 en uit Amsterdam 3 vaan dels). De metlallies, beschikbaar geste1 d voor ontwerpen, konden, zoo als bekend., niet worden uitgereikt, omdat, do-ze tentoon stelling nu nog niet üs gehouden. Evenals Donderdag, Vrijdag en Zater dag, zal er ook in den loop vaar ^leze week ïederen avond een concert in d'eri tuin van „Mosis" worden gegeven. Moge het weer milder worden! Het rzeer interessante vendelz waaien^ ts helvalve Zaterda.gnnididag- en Zaterdag avond ook Zondagavond vertoond. De L.A.W.E.T. Het programma der I.awet, die zooals hekend mag worden verondersteld, gehou den wordt van tl20 September, is he denmiddag bij den .drukker, de Leidsche Uitgeversmaatschappij alhier verschenen. Ongeveer 60 firma's zullen aan deze La- wet deelnemen, zoo zegt ons het program ma. Over de deelname va1' dus wel niet te klagen en het uoodzakokik gevolg hier aan is, dat zoowel kleine -'s groote Stads- zanl weer geheel bezet zullen zijn. Wat wij bovendien over deze Lawet hoorden doet vermoeden, dat zij dit jaar zeer interessant belooft te worden. In zijn voorwoord in dit programma zegt het bestuur o.m.: De Leidsche winkelstand heeft begrepen, 'dat hij zijn taak met eere moet blijven ver vullen, de bakens moet verzetten overeen komstig het-getij, en het publiek moet tege moetkomen met goede waar tegen lagen prijs. Zij, die deze expositie bezoeken, zullen zich hiervan kunnen overtuigen. Ja, meer nog dan hij de vorige Lawets zullen zij verrast worden door de grootsche wijze, waarop ditmaal wordt uitgekomen en ze zullen zich verbaasd afvragen: „Is er nog wel sprake van malaise?" Ook voor aangename verpoozing na het bezoek aan de stands is gezorgd. Tn den foyer is Anton SistèMians met zijn ensem ble en zorgt voor geestelijke afleiding door opvoering van komische opera's en opc- retten. Het is in dit genre ziju eerste op treden in Leiden, en het zal voor velen een verrassing blijken. Tn de Urine zaal wor den middag- en avond Piano-Concerten gegeven met solisten en in de groote zaal laat een geschoold orkest zich regelmatig hooren. Voor aanhangers van Terpsichore zijn twee dans-avonden ingelascht Tenslotte dezen raad: Kijkt het hoekje eerst eens goed door en ge zult ervaren hoe dit het hezoek aan de tentoonstelling zéér vergemakkelijkt. De burgemeester heeft zich .weder be reid verklaard deze tentoonstelling te wil len openen. Natuurrijk is er ook weder een étalage wedstrijd aan verbonden. Voor de fraaiste de doelmatigste, de meest practische en jvolke goede eigenschappen een stand meer kan hebben, worden medailles uitgeloofd, een en ander ter hcoordeeling van het pu bliek: voor welke heoordeeling men hovofK- dien zelf nog een prijs kan winnen. Het programma, dat in 20.000 exemplaren gra ins verspreid wordt, geeft daarover alle gewenschte bijzonderheden. Öp Donderdag 24 September zal in de k - •hoorsac.l door de Vercenig'ngon van Oud-Leerlingen van M. S. G. de fees telijke herdenking plaats hebben van het 140-jarig bestaan van Mathesis Scientia- rurn Genitrix. Het programma belooft een interessanten avond, wijl het bestuur zich do medewerking heeft verzekerd van Jean Louis Pisuisse en zijn „Vroolijke Kamera den." Oud-Leerlingen van M. S. G. die zich voor 21 September a.s. als lid aanmelden ten huize van den Secrtaris H. H. Verhulst, Hoogewoerd 123, kunnen deze feestviering bijwonen. Bu het j.l. gehouden examen werd het Diploma in de Typografie uitgereikt aan de navolgende leerlingen: Nic. J. Moonen, Abr. Winterkamp, Ant. van Amsterdam, C. Dekker, Jac. J. Sardin, Jozef de Roo, Willem v. d. Bleij, Hendr. van Egmond, Gerard G. Verheul, Pieter Vavier. Het diploma maatknippen, method-- snel-apparalen, van de Eerste Ned. R.-K. Modevakschool te Utrecht, werd behaald door de dames: M. Fakkel, G. v. d. Hoofd, S. Lut, D. Jansen en M. v. d. Reijden. Leerares: mevr. Kouwde Rooze alhier Naar wij vernemen, hebben de on derhandelingen tusschen het gemeentebe< stuur en de directie der Nederlandscho Spoorwegen betreffende het bezigen door de gemeente van het het aan de spoorwe gen in eigendom toebehoorend stations- emplacement als standplaats voor auto bussen .van welke kwestie indertijd is mel ding gemaakt tot dit resultaat geleid, dat een algeheele minnelijke regeling wel dra kan worden verwacht. De heer H. J. van Leeuwen Jr., alhier, is aangezocht als gedelegeerde commissa ris zitting te nemen in de technische af- deeling van de groote nationale en inter nationale damkampioenschappen voor de Olympiade 1926. De heer Van Leeuwen heeft aan dit verzoek gevolg gegeven. Gemeld wordt, dat het Leidsch Univer- siteitsfonds van een milden onbekenden gever de belangrijke gift van 10.000 ontving. Door Heck's Lunchrooms is als eerste storting een bedrag ad 590.95 aan het Steun-Comité voor de slachtoffers van de stormramp afgedragen. Dit bedrag werd verzameld in de offerbussen, geplaatst in de lunchrooms te Amsterdam, Rotterdam, Haarlem en Breda en in de winkels te Rotterdam en Nijmegen. Zaterdagmiddag is ten nadeele van J. V. 10 pond kippenvoer ontvreemd uit een langs den Haagweg gelegen tuin. Verdacht van diefstal van touw uit een fabriek te Leiderdorp zijn aangehouden J M., J. K. en A. G., die na verhoor weer op vrije voeten gesteld zijn. Het touw is in beslag genomen. Zaterdagmiddag is op den Stationsweg van een sleeperswagen een wiel afgeloopen. Met, dommekracht van de N. Z. H. T. M. werd de wagen opgevijzeld. Het tramver keer was een kwartier lang gestoord. P. J. de J. heeft aangifte gedaan van diefstal van een belasting-plaatje. Ten nadeele van P. G. uit Rijnsburg zijn 400 a 500 roodekólen gestolen uit zijn tuin aan de Leliestraat. Een fiets, welke voor een winkel op het Rapenburg was geplaatst, werd medegeno men door een dief. Door een voorbijganger werd die dief op heeterdaad betrapt; waar op bij het rijwiel neerwierp en de beenen nam. "W. K. heeft zich beklaagd, dat hij in een café aan de Morschstraat door een onbe kende is mishandeld. Gisterenavond Te 10 uur liacl op den Haagweg een aanrijding plaats tusschen twee auto's, de eene bestuurd door J. S. en de andere door de B., heiden uit Leiden. Beide bestuurders verklaren rechts gere den te hebben. De auto's werden licht be schadigd. J. F. P., heeft aangifte gedaan van dief stal van zijn. rijwiel, dat aan de Janvos- sensteeg stond. Gehouden Verkooping in hot Notaris huis alhier op Vrijdag 4 September j.l., ten overstaan van G. Versluijs, notaris al hier: Do Scheepswerf met huis en ver dere getimmerten in de Waard, nabij den Hoogen Rijndijk, kooper J. Zitman, voor 11.000; het huis Stille Rijn 12 is niet gegund. MUZIEK. Postharmofve. Toen wij de ui'tmioodaging kregen voor het laatste zomercoaieert iai deai tuin van „Zo-merzarg", te geven d'oor de Bosthar- monie, werden wij bevangen door een groote vree-ze,kennende de gruilen van Plu- vius-, die de beste voornemens en regelin gen doet verdrinken in een royale water hui. Onze vrees werd ook inderdaad be vestigd. Dank zij de goede zorgen van het Bes1 tuur, (roldeen wij de mooi geres taureerde zaal van „Zomorzorg" binnen, waar wij veilig waren tegen wat Pluviu-s buiten ten beste gaf en hebben genolen van e$i goed en degelijk voorbereid con cert, want alles was perfect in orde en zeer gedecideerd^ wat reeds bleek uit de kloek gespeelde, mooi harmonisch ver zorgde Défilé des Nations Marsdh, die ons als waardige inzet van dm avond toe- klonk. Ouverture Le R-, her Fan'óme is ons bijzonder opgevallen door de mooie nuaaiceeringen, die bet geheel- tot. een num mer vol kleur en Heven maakte. In dilt nummer en |n de andere bleek ons, dat. d'e verzorging der onderdeden voor een groot deel gevolg is van de nauwkeiirig- beid waarmede d'e spelers trachten de.be drevenheid op hun instrument te vermeer deren en te perfectioneeren door stage studie en zorgzame toewijding. Deze goe de eigenschap kwam tot uiting waar de solo-trekjes tot ons kwamen in een smake lijke en correcte wedergave. En in Pierre e-n Pier-ette, polka voor 2 pistons, kwam d'e vaardigheid van de 2 Oudshoorn's tot krachtige uiting. Of zij familie zijn is ons niet bekend aan he't verschil i-n haar zou men het nlï-et zeggen doch, hebben zij geen verwantschap in den bloede-, in muzikale ve'rwamtscb ap staan zij in zeer engen graad, in den zin van vaardigheid en muzikaliteit, 't Was een succesnummer voor beiden. De Caprice sur une Thême allemande „Komt een vogel gevlogen" bracht ons een overzicht hoe een twaalftal componisten deze melo'dlie wel hadden geïnstrumenteerd en gephra- seerd. 't Is int-eTefesanit deze revue te -hoo ren passeeren aan heit. oor en vooral als het geschiedt zooails dit gisterenavond ging. In het tweede deel viel bijzonder op Lin da di Ghamouniix, een fantasie, di-e met kleurige en fleurige entourage wa-s verza digd. Wij wMl'etn nog -een extra Woord: wijden aan de Finale die bracht de Jubileum- Ma r,sch van den kran-i.geu Directeur M. Bohlerdijk, dl'e hierin heeft geleverd een stuk werk, dat de plaats op een program ten volle waardig is èn om dew'jze van bewerking instrumentaal |n om die keurige schakeeriaigen i-n melodie. H'et was een waardig slot van een avond die d'en hoor ders veel genot brac'ht, den spelers voldoe ning en eer voor dein heer Bolderdiijk, dein symp-athiken Directeur, die- met groote kenar's weet te lei-den-, te vormen en tot een succe-s weet te vo'eren, dat niet alleen zijn corps tot eea* strekt, doch voorzeker den naam dtoe't noemen van: dien man, die i-n staat i's tot zulke successen te voieren. Den heer B-ol der dijk opize hu-Ide. Sp. SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. V. D. S.Lugdunum 02. On geveer 2 uur stellen bei-d-e elftallen zich op onder led-ding van scheidsrechter Lame-rs. Lugdun/um verschijnt met het vol gende elftri: D. v. d. Berg F. Goddfijn B. Bekkering I. Trouwee W. v. We-1 A. Goddaju K. Segaai' C. de Roo J. Polanen B. Goddiij-ii P. K eere weer Lugd. winit den toss en V. D. S. moet tegen den sterken wind in spelen. Direct is Lugd. in de meerderheid en het V. D. S.- doel wordt als het ware bekogeld, echter zonder succes. Geleidelijk kom! V. D. S. er beter in en de Lngd.-verded.gimg moet verschillende malen handelend o-plreden. Er. wordt in-een snel teimpo gespeeld. Na ongeveer 20 man. spelens brengt Reerei- weer snel op, een voorzet volgt en B. God- d-ijn jaagt het leder onhoudbaar in de tou wen. Hierdoor aangemoedigd komt Lugd. geweldig opzetten en op wonderbaarlijke wijze ontkomt het V. D. S.-doel aan een doorboring. Spoedig daarna iis he-t rusten. Na de „t." begint het geweldig te rege nen. Er wordt echter lustig doorgespeeld. V. D. S. is nu eenigen tijd i-n het offensief en Lugd. moet a-He zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Langzamer hand verplaatst het spel zich en Lugd. neemt het offensief over. En met succes. Mooi combi-neerend komt de voorhoede voor he-t doel van V. D. Polanen krijgt op uitstekende wijze den'hal toegespeeld en met een harden schuiver doelpunt hij op fraaiiè wijze. V. D. S. is dan een gesla gen elftal en hoe of de Hagen-aars ook zwoegen, niets mocht balen. Als de Scfheidsrechter einde fluit, heeft Lugd. op verdiende wijze haar eersten wedstrijd gewonaieai. Een goed begin is hfet halve werk, Lugd.! WATERSPORT. De Europeesche Roeikampioenscbappen Zaterdag en Zondag zijn te Praag de wedstrijden om het roeikampioenscliap van Europa gehouden. Deze wedstrijden leverden voor Zwitserland vier overwin ningen op, terwijl voorts (wee tweede en een derde prijs werd behaald. Holland won één eersten, drie tweede en één derden prijs. De resultaten der eindwedstrijden-lui den volgens „de Crl.": Vier met stuurman. 1. Societa Gannot- tieri Timavo, Monfalcone (Italië) in 6 min. 17.4 sec.; 2. Pannonia, Boedapest (Hon garije), in 6 min. 21.6 sec. (op 1 lengte); 3. Société Nautique de Genève (Zwitser land), in 6 min. 28 sec. (1 lengte achter Hongarije); 4. Sports Nauti(iue, Gent (Bel gië), in 6 min. 30 sec. Twee zonder stuurman. 1. Ruderklub Reuss, Luzern (Zwitserland), in 6 min. 42 sec.; 2. Roeivereeniging „De Arastel", Amsterdam (Nederland), in 6 min. 50.6 sec.; (3 lengten achter); 3. Ruderverein „Slavia", Praag (Tsjecho-Slowakije), in 7 min. 30 sec. (15 lengten achter Amstel). Skiff. 1. Pieterse van de Roeivereeniging „De Hoog", Amsterdam (Nederland) in min. 46.2 sec.; 2. Joseph Schneider van de „Seeklub Luzern" (Zwitserland), in 7 min. 1.2 .sec., (6 lengten achter Pieterse); 3. An- dré Osiecimswi, Warschau (Polen), in 7 min. 3.4 sec. (IA lengte achter den Zwitser). Na den start hieven alle drie skiffeurs korten lijd gelijk op roeien. Op 600 Meter echter leidt Pieterse, die op 1000' Meter zijn voorsprong reeds tot 3 lengten heeft opgevoerd. Onze landgenoot vergrootte nog voortdurend zijn voorsprong en ging, zes lengten voor den gevreesden Zwitser, als eerste over de streep. Vier zonder stuurman. Dit nummer werd voor de eerste maal in de Europee sche roeikampioenschappen gehouden. 1. Regattaverein III (Zwitserland), in 6 min. 13.6 sec.: 2. Roeivereenigiug „De Am- stel", Amsterdam (Nederland), in 6 min 17 sec. (1 lengte achter Zwitserland). 3. Barion, Bari (Italië), in 6 min. 20.8 sec., (1 lengte achter Nederland). 4. Ruder verein „Slavia", Praag (Tsjecho-Slowakije) in 6 min. 25.6 sec. Twee mét stuurman. 1. Ruderverein „Reuss", Luzern (Zwitserland), in 7 min. 2/10 sec.; 2. Sport Nautique Lvnn (Frank rijk), in 7 min. 7.2 sec., (op 1J4 lengte); 3. Nautilus, Rotterdam (Nederland): in 7 min. 17.4 sec. (1 lengte achter Frankrijk): 4. Royal Nauticiue Club, Gebt (België), in 8 min. 3.6 sec. Dubbel-ski ff. 1. Société Sports Nautique, Parijs (Frankrijk), in 6 min. 2/10 sec. 2. Regattaverein „Zürich" (Zwitserland), in 6 min. 17.8 sec. (op 3 lengten). 3. Ruder- vereein „Slavia", Praag (Tsjecho-Slowa kije), in 6 min. 25.2 sec. (IA lengte). 4. Royal Sportclub Nautique de la Meuse, Luik (België), in 6 min. 28 sec. Achtriemsgieken. 1. Seeklub III (Zwit serland), in 5 min. 41.6. sec. 2. La ga. Delft (Nederland), in 5 min. 43.8 sec., op (I Me ter); 3. Rowing Club, Parijs (Frankrijk), in 5 min. 53 sec.; 4. Academische Sport en Roeiclub Warschau (Polen"), in 5 min 57 sec. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN DRAADLOOZEN DIENS7/). De opstand der Druseri. Nieuwe nederlagen der F i\a n s c h e n. BAGDAD, 7 September. (V.D.). Berich ten uit de woestijn melden, dat de Fransche versterking in het Ojebel Drusen-district in Syrië, waar het,bestuur is gevestigd, geval len is. De Drusen overvielen een nieuwe Fransche straf-expeditie vanuit, een hin derlaag. Meer dan 1500 Frausclien werden gedood. Egn geheel regiment artillerie werd gevangen genomen. De toestand in Damas cus is ernstig. De schulden aan Amerika WASHINGTON, 7 September (V. D.) Tsjecho-Slowakie heeft het staatsdeparte- ment medegedeeld, dat de schuldencom- misssie 5 November arriveert. De totale schuld van Tsjecho-Slowakije aan Ameri ka bedraagt 117 millioen dollar. Dr. Wirth en het Centrum. BERLIJN 7 September. (V,D.) Op den Badliscbeai pa-rii-j-dfag van he-t Centrum te Offonbui'g heeft dr. Wfirtih giisler ziijn standpunt uiteengezet. Hij zsi-dé, dat d'e ontevredenheid met de buitenlandse he po- 1 Kliek d'er regeer: aig en die zorgen oan de republiek hem tot dezen stap gebracht hadden. De vroegere rijfcskan-selii'er Marx verdediigde de réigeemiingspoliitck. De re publiek slaat, n-a H-i ndlenburgs nerkiezlin-g vaster dan ooit. Het Centrum heeft d-e po litiek van het huidige kab-net moeten steunen. Marx zou er voor zorgen dat dé huidige losse samenwerking van liet Cen trum met de regeering niet veranderen zou. D-e partijdag nam een rpso'utiie aan, waarin het wecler lo-tred-en van dr. W'rfh (el liet Centrum geëisebt werd. Dr. Width heeft no.g geen .verklaring afge'egd. Stakingen te Vera Cruz. VERA CRUZ, 7 Sept. (V.D.) To Vera Cruz zijn ernstige stakingen uitgebroken. Regeeringstroepen patrouilleeren in de straten. De politie staakt eveneens, daar zij in .geen 50 dagen salaris zou hebben ontvangen. Lastige zeeliedenstaking KAAPSTAD, 7 September (V. D.) Ongeveer 2.000 Australische passagiers worden thans te Kaapstad opgehouden. De minister van Arbeid, Cresswell, heeft heden een conferentie met de stakers. Terechtstellnigen te Aleppo. PARIJS 7 September (V. D.) Uit Aleppo worde gemeld, dat de elf personen, die door don krijsraag to Aleppo veroor deeld zijn wegens moord op de Fransche commandanten Vannières en Wijsockl, terecht gesteld zijn. Op den thuisreis overleden. ZURICH 7 September (V. D.- De patriarch van Alexandrië is alhier op zijn thuisreis van de kerkenconferentie O Stockholm overleden De ontvoerde zendelingen. LONDEN 7 September (V. D.) Hot departement van buitenlandsche zaken heeft bevestiging ontvangen, dat de 9 zen delingen, die door de Chineesche bandie< ten ontvoerd waren, in veiligheid iijii. Het bombardement van Medina. ALLAIIAHBAD 7 September (V. D.) Gister heeft Perzië geprotesteerd tegen liet bombardement van Medina door de Waj habieten. Alle winkels en zaken waren ge-t sloten. 7000 personen woonden den treur dienst in de moskee hij. Door brand verrast. DUBLIN, 7 September (V. D.) Meer dan 12 vrouwen en meisjes, die bij don kapper wachtten, werden door een brand verrast, die uitbrak in de benedenverdie ping van het huis. Dq meisjes sprongen uit het venster. Zes personen moesten naar het ziekenhuis vervoerd worden. Elf anderen kregen lichte verwondingen. Vliegtuigen vermist. PARIJS, 7 September (V.D.) Twee bekende Fransche vliegniers, Laporto en Priol, die deelnamen aan de proefvluchten tusschen Corsica en Antibes, worden se dert Zaterdagmorgen vermist. Gevreesd wordt,dat hun machines in zee zijn gestort Het laatste bericht was een telegram uit Pigeon van Priol, waarin deze meldt, dat hij 20 mijl van de Corsica-kust in zee moest dalen. De zee is woest. Torpedohooien, watervliegtuigen en oor logsschepen hebben vruchteloos en omge ving afgezocht, Alle hoop moest opgegeven worden CU! 'ARKTBERÜCHTEN AMSTERDAM, 7 Sept. Veemarkt. 435 Vette Koeien le kwal. 1.20—1.30, 2do kwal 10.8—1.20, 8e kwal. 0.90—100 per Kg.; 20 Stieren 0.901.04 per Kg.; 100 Molk en Kalfkoeien f 375525 per stuk; 69 Vette Kalveren lo kwal. 1.14 1.20, 2e kwal. 1.06—1.12, 3e kwal ƒ0.98 —1.04 per Kg. 36 Nuchtere Kalveren .14 25 per ft uk; 138 Schapen 4050 per stuk; 464 Vleeschvarkens Holl. le kwal. 1.11—1.12, Vette 1.07—1.09; 42 Paar den 200350 per stuk. ROTTERDAM, 7 Sept. Vee. Aanvoer: 387 Runderen, 182 Vette Kalveren, 1258 Scha pen, 856 Varkens. Prijzen per half Kg.: Koeien 37^4052546062 Os sen 485460 cent; Vette Kalveren 65— 7577A90 cent; Schapen 'bin nenland) 3136 cent, (buitenland) 4952 55; Laihmeren f 3440 per stuk; 'Var kens 464748 cent per stuk. Koeien en Ossen: aanvoer niet ruim, handel redelijk, prijzen onveranderd, enkele puikbeste hees ten 2'/* cent hoven noteering; Vette Kalve ren: aanvoer tamelijk, handel vlot, prijzen iets hooger, enkele puikbeste beesten 2'A 5 cents hoven noleoring. Schapen: aanvoer flink, handel zeer sleepend, oude prijzen nog bedongen. Varkens: aanvoer tamelijk, handel redelijk, priizen iets hooger. Voor hel buil onland werd matig gekochl, DELFT, 5 Sept. Kaasmarkt. A anvoer 37 slapels komijne-kaas. Prijs f 0.98 tot 1.20 por kilo. Wisselnotoeringen (Amsterdam Berlijn "gt.10 Lonclen12.04;</g Now-York 2.488/e Parijs 31.65 Brussel 11.06 Zürich47.95 Rome 9.96 Oslo53.15 Kopenhagen. 61.95 Stockholm 66.65 Weenen85.021/2 Praag 7.87V2 Madriil 35.50 REURSOVERZICHT. Dn handel was niet veel uitgebreider ge worden. Het meest ging om op de Ruhber- afd. waar Amsterdam Rubbers den loon aangaven. Er bestond flinke vraag tenge volge van dekkingsaankoopen. Ook do moesle overige soorten vast. Tn Jnrgens was de afaire minder omvangrijk Gewone aandeelon opnieuw gevraagd. Tabakken vast, speciaal Sumatra-soorten. Oude Deli's kwamen op 400. Kon. weinig veranderd. Gec. iets hooger. In Suikers ging weinig om doch ook deze gunstig gedisponeerd H. v. A.'s en Vorstenlanden hooger. Seheopv. buiten belangstelling. Amerikanen slil. Prolongatie 3A pel. Hl Speciaal ingericht voor het schoonmaken en v/itten van kerken, scholen, fabrieken en leege jH eee huizen, in- en uitwendig. §H Girootsi waütkaawirÜDgi era vertrouwd Adres voor LEBDEN en ÜiVISTREKEN jj §H Beleefd aanbevelend, 386 l== 1 J. KUKLER ët ZONEN I f|5 KANTOCR: p= v.d. Werfstraat 34 en Papestraat 3 - Teleph.777 onze DEROS zaak te LEIDEN: DOE7ASTRAAT 32 (HOEK HOEFSTRAAT) Tel. 2Q33 rvl. WOUTERS Doezastr. 32, Nieuwe Rijn 2, ianvossenst. 63 mam

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7