„Be LeidsÉ Eoianl" Tweede Blad Maandag 7 September 1925 UIT 1JE PERS DE SAMENSTELLING VAN GED. STATEN VAN ZUID-HOLLAND De Nederlander (C.-H.) keurt de uitsluiting van de sociaal-democraten af. Aan een gelukwensch tot de beide geko zenen voegt het blad het volgende toe: „Dit gezegd hebbende, mogen wij niet verzwijgen, dat ons juist lijkt de meening van die leden der Prov. Staten, die in de plaats van den heer Rutgers niet den heer Heukels maar den heer Schaper had den willen kiezen. De Staten van Zuid-Holland tellen 82 leden, van welke 16 Roomsch, 16 A.-R., 12 C.-H., 20 S.D.A.P., 8 Vrijhendsbond en 8 V.-D. Een college van Gedeputeerden, samen gesteld door 2 Roomschen, 1 A.-R., 1 C.- H., 1 V.D. en 1 S.D.A.P. ware zeker te verdedigen. Het uitsluiten van de S.D.A.P en het verkiezen van 2 A.-R. lijkt ons noch logisch, noch verstandig. Er zijn bezwaren tegen het verkiezen van een sociaaldemocraat in een bestuurs college. De revolutionaire draad, die door hunne politiek loopt, zou, onder bepaalde omstandigheden, een gevaar kunnen wor den. Dit is niet te ontkennen. Maar juist, waar het hier geldt een be- stuurs-college, een college ook belast met rechtspraak in tallooze geschillen, waarbij persoonlijke en gezinsbelangen van vele burgers zijn betrokken daar zouden o.i. ernstiger feiten moeten bestaan, dan thans kunnen worden aangevoerd, om een partij, die 25 pet. der Statenzetels bezet, van dit bestuurscollege uit te sluiten. Uitsluiting van een zoo talrijke groep uit 'n college, dat rechtspreekt over belangen, waarin ook deze groep deelt, geeft een ge voel van rechteloosheid en onderdrukking, dat verbittering wekt terwijl erkenning en gelijkstelling juist tot bevrediging en vertrouwen zouden leiden. "Wij achten de thans gevolgde gedragslijn niet de juiste". Bli^EftLAtëP Vragen van Kamerleden. De nieuwe organisatie van het leger. De heer Dresselhuya heeft de volgende schriftelijke VTagen tot den Minister van Oorlog gericht: Is de Minister bereid de redenen mede te deeleCi, die hem er toe hebben geleid om het boekwerk, inhoudende de nieuwe oorlogsorganisatie van het leger, welke organisatie tot dusver steeds voor het pu bliek bekend was, geheim te stellen, voor zoover men er de legersterkte uit zou kun nen opmaken, waardoor de sterkte en de opzet van onze weermacht aan het open baar oordeel worden onttrokken? Is de Minister niet van meening, dat zoodanige geheimhouding in strijd is met den geest van openbaarheid, waarvan in dezen tijd de nuttigheid is erkend en met het lidmaatschap van Nederland van den Volkenbond. Is de Minister niet alsnog bereid om mitsdien den nieuwen maatregel voor ge heimhouding in te trekken, opdat, zooals tot dusver voor het. volk inzicht aangaan de de nieuWe plannen van ontwikkeling en organisatie van ons leger mogelijk blijft? Indien onverhoopt het antwoord op vraag 2 ontkennend luiden mocht, is de minister dan niet bereid althans die orga nisatie voor de leden der Kamer verkrijg baar of ter inzage en bestudeering te doen stellen, als noodzakelijk gegeven van be oordeeling van het legervraagstuk? Het Spoorwegpersoneel. Nogdezemaandeenconferentie over het Loonraa d-a d v I e s. In den loop dezer maand nog zal de con- FEUILLETON. DE FAMILIE HOLLMANN. Naar het Duitsch van E. KRICKEBERG. (Nadruk verboden). 16) Het lukte haar uiterlijk onverschillig die woorden in ontvangst te nemen, maar een diepe blos vloog over haar gezicht en zij veegde ijverig aan de palet. Den heelen dag sprak ze geen woord meer met Wal ter. Des te vriendelijker onderhield ze zich met zijn broer Heinz. Wie zou gedacht hebben, dat Eva Ger- hardt zich zoo ongedwongen kon geven en zoo opgeruimd kon zijn. Heinz was verrukt, meegesleept en verborg dat ook niet. Zij nam zijn huldiging met het pla gerige air van een meerdere aan. „U bent Immers nog een baby in ver gelijking met mij, oude dame", zeide ze. En daarop hij: „Baby's worden door oude dames vertroeteld en ik kan me daarop van u niet beroemen. U voert me niet eens met smakelijke hapjes. Ik moet alleen mijn boterham klaar maken." Men zat aan het avondmaal en Eva meende glimlachend: „O, als het verder niets is! Een prachtige boterham zult u van me hebben." „Een geschilderde?" vroeg hij plagend. „Neen, een echte!" Ze smeerde ze al. ,,Wat het practische betreft, vertrouwt u me wel niets toe." „Neen n ziet er uit, alsof u. zooals u is, uit 'n lijst bent gestapt. Misschien bent u eens een prinses Turandot geweest, of misschien ook Doornroosje..,^ nu, in ferentie plaats vinden tusschen de directie der Nederlandsche Spoorwegen en de ver tegenwoordigers der vakbonden over het advies van den Loonraad, het advies van de meer dan 35.000 spoormannen omvat tende combinatie Nederlandsche Vereeni- ging, St. Raphael »en P. G. B., alsmede het advies van den Centralen Bond, in zake den standplaatsaftrek en de met 1 Januari a s. in te voeren nieuwe loonregeling. Uit de bouwvakken De collectieve arbeidsovereenkomst Zooals men weet is de landelijke over eenkomst inzake de arbeidsvoorwaarden in de bouwbedrijven tot dusverre door partijen nog niet geteekend. De besturen der beide werkgeversverenigingen in deze bedrijven hebben, naar „Het Volk" meldt, Vrijdag beraadslaagd over de vraag, of dit alsnog zou dienen te geschieden. Naar het blad verneemt zijn de bestu ren in de bijeenkomst van Vrijdag tot de conclusie gekomen, dat het feitelijk niet meer de moeite waard is, voor den betrek kelijk korten tijd, dat de overeenkomst, die op 1 Maart 1926 afloopt en voor 1 No vember reeds moet worden opgezegd, thans nog officieele rechtsgeldigheid te verleenen. Beter leek het den besturen der werkgeversorganisaties te trachten met de arbeidersorganisaties overeenstemming Ie krijgen over een langeren geldigheidsduur van het thans overeengekomene en den tor mijn, gedurende welke de overeenkomst zal gelden, met een jaar te verlengen De af loop van het contract zou dan op 1 Maart 1927 worden gesteld. Men besloot in dien geest den patroonsvereenigingen een voor stel te doen. Naur het blad verder verneemt wordt gepoogd in den loop der komende week een conferentie van vertegenwoordigers van werkgevers en werknemersorganisaties te beleggen, 'die zich met deze oplossing nader zal bezighouden. Prov. Ver. van Burgemeesters en Secretarissen In Z.-Holland. Een Zaterdagmiddag in' het gebouw Javastraat 26 (de Raadzaal) te Den Haag gehouden vergadering van de Provinciale Vereeniging van Burgemeesters en Secre tarissen in Zuid-Holland, stond onder voorzitterschap van mr. dr. J. Wijtema, burgemeester van Rotterdam. De aftredende bestuursleden, de heer P. Lamaison van Heenvliet, ontvanger der gemeente Rotterdam, en de heer P. Pruis, burgemeester van Vlaardingen, werden met groote meerderheid van stemmen her kozen. De heer J. Luyerink. burgemeester van Vlaardinger-Ambacht, leidde het onder werp in: De overlading van den Raad. De heer J. G. Boumann, burgemeester van Woubrugge, besprak art. 1401 en stelde de vraag of de Staat en zijn onder deelen, een onrechtmatige daad verrich tende, daarvoor aansprakelijk zijn gelijk een privaat persoon. De Voorz., den heer Boumann dankend, voor diens helankwekkend betoog, zeide, dat het bestuur zal overwegen, de rede te doen drukken en onder de leden van do vereeniging te verspreiden. Hierna hield de heer Jac. van Waning, burgemeester van Ouderkerk a. d. IJssel zijn inleiding over: Willige burgemeesiers achter onwillige kiezers. Na afloop der vergadering had een tram rit plaats, aangboden door het gemeente bestuur van 's-Gravenhage, waarbij o m. een bezoek werd gebracht aan de bad- en zweminrichting in het Zuiderpark. Een schadepost Het voormalige post- en girokantoor, gevestigd geweest in het perceel Noord- einde 154 te 's-Gravenhage, dat in Sep tember 1920 door het Rijk werd aange kocht voor f 140.000, is overgegaan in handen van de Mij. „Beperkt Bezit" te Leiden voor slechts f 54.000. l.ftfyp- ES3 "tÜSEaBOülN Algemeene vereeniging voor Bloembollencultuur. De ei gen-g ebouw-k wes ti e. In de vergad'erin.3- welke de Algeineene Vereen.idto^ voor Bloembollencultuur zal. ieder geval ziet u er niet uil. alsof u smaak kon vinden in de reëele dingen van het leven." Zij viel hem in de rede. „Met andere woorden: u zweeft in overspannen hoo- gere regionen.ik ken dat nu al. Heinz zag haar geschrokken aan. Hoe geprikkeld klonk dat. „Juffrouw.begon hij. Daar ontmoette Eva's blik Walter Holl- mann's oogën. Zijn blik rustte vol en vast op haar. Zij ontweek hem niet in staat, haar verlegenheid meester te worden, en in haar verwarring riep ze, weer verval lend in haar plaagtoon tegenover Heinz: „Bewijzen spreken het duidelijkst: Dit aardbeiengerecht heb ik hoogst eigenhan dig klaargemaakt niet waar, mevrouw Hollmann? Asjeblieft eerbied, jonge heer". Lena, die met haar kalme wezen de stijgende opwinding van Eva bemerkt had legde haar vriendelijk' vergoelijkend de hand op den arm: „De mannen verdienen niet, dat men zich moeite geeft, om hun een inzicht bij te brengen. Ze blijven ge woonlijk toch bij hun eenzijdige beoordee ling der dingen." Heinz was beleedigd. „Oho, waarom zou ik niet gelooven. dat juffrouw Gerhardt zich "in de keuken verdienstelijk heeft ge maakt, als ze me het zelf zegtl Ik be grijp alleen niet, waarom ze het doet. Ze heeft 't niet noodig en zal 't nooit noodig hebben." Nu mengde mevrouw Hollmann zich in het gesprek. „Dat is hetzelfde als straks met de personen in den roman, waarover jullie het hebt gehad; men moot 't ken nen, het leven zoowel als het werken, om erboven te staan. De hoofdzaak ie ook niet houden op 28 September a s. rullen de le den ia de gelegenheid worden gesteld eten beslissing te nemen over heit eigen ge bouw, dal de vereeniging denkt te stich ten. Het hoofdbestuur staat afwijzend op het aanbod mn het gemeentebestuur van Hiilegom, waarbij dfil aan de vetreendg.'ng Uanbiedl een perceel bouw grond van één H.A. en 'n bedrag vam f 50.060 ia geld als 'bijdrage' ia de etiiohti ngskosben van het 'gebouw. Hdltegoon ia, naar de meenniing Vaa het hoofdbestuur, niet de aangewezen ■plaats voor de vesttigimg vaa een centraal beunsgebouw. Evenwel wensoht het hoofd bestuur de vergadering geheel vrij te la ten in /haar beslissing op het aanbod van ïï'iH'ogoan. Afwijzend praeadivriseert het hoofdbestbuur op het aanbod vaa den Boud Vaa Bloembollenihaudé.arem van f 50.000 'als bijdragen in de kosten van een te Hii legom te stichten gebouw. Hot meent dait de gelden voor zulk een gebouw niet geheel of ten deele moeten worden bijeengebracht door een andere vereenigiimg. Dat zou de vrijheid van han delen der Alg. Ver. belemmeren. Ook het aanibod vaa de gemeente Heemstede vaa grond aaa het VadkenburgerpLeln te Heem stede, wensoht het hoofdbestuur niiet te aanvaarden omdat ook al de ligging vaa 'het pledm voor een centraal gebouw niet 't meest geschikt wordt geacht. Tenslotte adviseert het hoofdbestuur vaa 't gemeentebestuur van Heemstede aaa te koopen een porceel grond ter grootte vaa ongeveer 100 M2. hehoorende tot de bui tenplaats Spaar en Hout aan den Kleinen Houtweg te Haarle'm met den daarop ai oh bev'iideade opstal van het heerenhuis. Te vens stelt het voor een bouwfonds te vor men, waartoe d'o leden die Hoenlbo-llen en aan verwante artikelen kweeken ia 1925 drie cent, ;m 1926 twoe cent en zoo noodig in 1927 één cent per Rijnl. roede au'len bijdragen van den door hen be teelden grond. Hot hoofdbestuur schalt de kosten van aankoop op f 80.000, bouw van het gebouw op f 65.000, on voorenen f 5000, totaal due f 150,000. Door middiel van de heffing per R. R. wordt de eerste 2 jaar f 125.000 verkregen, waar dan nog zou kunnen bij komen f25.000 uit het Krelagefondis. Des noods zou het ontbrekende inog door oen hypothecaire leeuimg kunnen worden ge vonden. Het hoofdbestuur der Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur zal aan de eerstvolgende algemeene ledenvergade ring voorstelden ram de leden, die bloem bollen ed. kweeken, een jaarl'jksohe con tributie te heffen valn 2 ct. per Rijnl. roe de van den diootr ben bet eel den grond, welke contributie zal worden afgedragen aan het Osntraal Bioemboltemcomitó ten bcftioeve van het wetenschappelijk onder zoek en de reclame voor de bloembollen. Uitbreiding der bloembollencultuur. Men bericht uit Naaldwijk: Do veilingen van plantgoed riin in heit Westrand geëiwkgd in het te eken van Sterke uitbreiding der tulpenteelt. Het beste plantgoed envooral het omgeraapte, werd druk dbor de tuinders zelf gekocht, tegen hooge prijzen. Voor het fijnere iziaadgoed bestond weinig belangstelling. Het werd dikwijls geWamen voor het Over- inaascfhe om de bollenteelt in te zetten. Ib het Wes#and zijn verscheidene kweekers, dïe vroeger hum kraam opruimden, weer met de bollenteelt begonnen en anderen breidden hun kraam uil Vooral op de lichte zandgronden langs den duinkant is de teelt sterk toegenomen. Bloembollen In New-York. In hot laatste nummer van het Kwee kersblad" werd opgenomen een soorten lijst van bloembollen, die geplaatst zullen worden in een openbaar park te Nerw- York. 't Gentraal-B'oembollencomdté meende dat op deze wijze de onpersoonlijke recla me het beste gediend wordt, aldus dit blWL, Het wordt een demonstratie van het ge heel e vak. Ind'en elkeen mode doet, dan zijn de te brengen offers niet zwaar. Al eenige jaren achtereen is door een groep exporten re op deze wlijze reclame gemaakt in Amerika. De resultaten ziijn duidelijk waarneembaar. Er is een leven- digen handel ontslaan in Darwin en Bree der tulpen voor Amerika. Drt kan nog meer uitgebreid worden. de bezigheid op zich zelf, maar de inwer king, die ze heeft op den mensch. Overi gens is het een echte dwaasheid, te willen vooruitzien, wat de toekomst eens noodig of niet-noodig zal maken. Wij zullen ons nu maar rustig met het heden bezig hou den en dat beveelt, jammer genoeg, dat je binnen een half uur naar het station moet mijn jongen." Walter ging, om het rijtuig te bestellen. Hij had, tegenover Eva's afwijkende hou ding niet meer geprobeerd haar aan te spreken. Toen hij terugkwam zeide hij: „Maak jullie klaar, het rijtuig zal aan stonds voorkomen. Misschien sluit juf frouw Gerhardt zich bij ons aan. Het weer is prachtig en een wandelrit door den avond een genot." „0 ja, astublieft", riep Heinz, dat zou fijn zijn." „Heel vriendelijk van u!" zeide Eva con ventioneel. „Maar ik hen bang, dat- er te weinig plaats zal zijn." Heinz protesteerde ijverig. „Ik voel me ook moe. Heinz was edelmoedig. Men stond haar gaarne toe een dutje te doen natuurlijk pas als ze terugreden. „Je ziet toch, dat juffrouw Gerhardt, geen zin heeft om mee te rijden", kwam Walter op zijn sarcastischen toon weer tusschenbeide. „Dring dus niet zoo tact loos aan." „We moeten dus helaas genoeg, van uw aanwezigheid afzien", meende Heinz klagend. Lena, die naast Eva stond, zeide zacht: „Ik geloof dat u mijn broer Walter een groot pleizier zou doen wanneer u mee wilde rijden." want duizenden mensch en in Amerika we ten nog niet wat bloembollen rijn en dui zenden kunnen ze nog loeren waardeeren on gebruiken. De teedtmogolijkheid in Holland id echter onbegrensd, omdat nog zooveel land be schikbaar ia in Noord- en Zu;d-Hollanid, waar bloembollen, vooral tulpen, geteeld kunnen worden. Een algemeen opgezet le reclame in deze richting zal goedb vruchten afwerpen. In een andere richting la eveneens wel wait te bereiken, n.tt. mot Narciseen dm DuilBoM'ajnd. De Duilischora kennen wei diuib. vam Sion, Ornaitus Prioeps, Emperor en misschien nog een ander soort, maar weten over het. aligemeen niet welke goede narcissen soorten er bovendien rijn. Een naraLssenbeplanling op een druk bezocht gelogen gedee'te van Berlijn zal (Zeken veel nut afwerpen, vooral indien afgeweken wordt van de tra dl'tie om naar Du-itsdiland de ouderé soorten te zenden. De bollenstreek moot in Duitse Van d zelve demonstreeren wat met narcissen gedaan kan worden, vooral mot de soorten, diie in de laatste jaren als han delssoortcn op deP voorgrond zijn gekomen. De groote verscheidenheid, die er ia, zal niet nalaten indtruk te maken op bloemen liefhebbers. Dir'techland met de dichte be volking kan' een afzetgebied worden van beteokensia voor narcissen, en dat kimtaen wij zoo hard noodig hebben als Amerika zijn grenzen slu'üt. „Wde Zal diat betalen?" was vroeger de vraag. De houders van sommige soorten, dlie niet te ruim verspre'd zijn, mogen al tot overeenisteanminig geraken om een be paald soort op dan voorgrond te plaatsen. Voor een enkeliPg is het steeds kostbaar om zulke ondernemingen te beginnen. Niet enkel en alleen om de kosten maar ook omdat de baten met naar den enkeling terugvloeien De voordeeten komen voor de gemeenschap, diie dtent dan ook de las ten voor haar rekening te nemen Door het 2 cents per roe fonidis kunnen w j dit alles bereiken. Elkeen draagt bdj naar evenre digheid van de beplante oppervlakte, ter wijl iedereen er ook van kan pro Pi-toeren. LEGER E"j VLOOT Vooroefeningsinstituut. Men verzoekt ons te melden, dat bin nenkort wederom een nieuwe, kostelooze cursus aanvangt voor de a.s. dienstplichti gen, geboren in 1907 tot het behalen van het bewijs van geoefend man. In het bezit van dit bewijs zijnde, ver krijgt men vier maanden verkorting van zijn diensttijd, in 't algemeen dient men dan bij de onbereden wapens zes weken in de kazerne, dus voor hen, die niet voor opleiding tot onderofficier of officier zijn aangewezen. De oefeningen worden op zoodanige uren gehouden (pl.m. 4 uren per week), dat ieder er aan kan deelnemen. Voor aanmelding en verdere inlichtingen kan men zich lederen werkdag vervoegen op het bureel Javastraat 4, 's-Gravenhage van 912 en 25 uur. (Zaterdags van 9—1 uur). Gemengde Berichten DE STORMRAMP. Een prachtige gift uit Indifi. Het Smeroe-fonds maakte 50.000 over ten bate der slachtoffers van de cvcloon- ramp. Het onweer Tijdens een hevig onweer is Vrijdag bij den landbouwer Fr. Poters, de bliksem in de boerderij geslagen. De schoorsteen werd van het dak gerukt, honderden pannen werden uit het dak gelicht, en twee zware balken finaal doorgebroken, terwijl In de muren verschillende scheuren zich ver toonden. Langs den afvoerpijp van het gootwater sloeg de bliksem in den regen put, zonder twee meisjes, die bij den put stonden, te kwetsen. Tijdens het onweer van Vrijdag sloeg do bliksem in den korenmolen te Sint Maartensdijk en richtte groote schade aan. Gelukkig was er niemand ln den molen. Te Wissenkerke veroorzaakte de blik- In Eva kwam een brandende toorn op. Zij wilde uitroepen: Waarom zou Ik dien een pleizier doenl Dit onderdrukte ze en gaf slechts uiting aan het tweede deel van haar eevoel. „U vergist zich, Lena, uw broer is ge lukkig, als hij van mij niets heeft te hoo- ren en te zien." Toen het rijtuig met de heele familie Hollmann weggereden was, ging Eva naar haar kamer. Zij scheen haar dubbel zoo groot als anders en zoo leeg en vereen zaamd. Ze rilde. Ze kon het niet uithou den in die doode stille vertrekken. Ze ging weer de trap af en ging den bloemtuin in, waar ze tegenwoordig 's middags met Lena een paar vrije uren lezen en pratend doorbracht. Tfij was heelemaal niet zoo pedant en stijf aangelegd als ze gevreesd had. De bloemen stonden niet in rij en gelid, zoo als de kool en rapen in den moestuin. In tegendeel men had do natuur zoo weinig mogelijk dwang aangedaan. Aardige bosebpartijen wisselden met sappige weidevlakten, waarever de bloe- menbedden verspreid lagen, en om een wingerdprieeltje liet men zelfs op een ron ding allerhande ouderwetsche bloemen zon der regel, naar willekeur, alleen gezuiverd van onkruid groeien. Dit bed was van mevrouw Hollmann. „Tn mijn rusturen, moot ik onvervaLoh- to natuur om me heen hebben, als ik me wel moet voelen", placht ze te zeggen. In don werktijd moet ik genoeg snijden, bul gen en rechtzetten aan menschen, vee en planten en dan is het noodig, van tijd tot tijd weer eens te zien, hoe moedor natuur haar schepselen zonder dwang gedijen laat UIT DE RADIO-WERELD. Wat er vanavond tè hooren Is. 4-20 Hamburg 895 M. Concert. New-^ castle 400 M. Concert. Londen 865 M Concert. 4.50 Berlijn 500 M. Concert. Mün- ster 410 M. Dvorak-herdenking. Mün- chen 485 M. Kwartet. 5.Hilversum 1050 M. Kinderuurtja. 5.05 Radio-Paris 1750 M. Concert. Birmingham 475 M. Voordr. en zang. 5.20 Londen 865 M. Dansmuziek. Zürich 515 M. Concert. 6-Hamburg 895 M. Voordr. en Or* kesL 8.15 Hilversum 1050 M. Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Volks concert onder leiding van Ignaz Neu« mark. Soliste: Anny Tydeman, viool. Pro* gramma: 1. Ouverture „Phèdro", (J. Mas* senet). 2. Symphonie D-Moll. (G. Franck). a. Lente, Allegro non troppo. b. Allegretto, c. Allegro non tror>"i Pauze. 3. Vioolcon* cert No. 2. D-Moll. (M. Bruch). a. Adaj gio ma non troppo. b. Recit Finale. Anny Tydeman. 4. Vltava (Die Moldau) „Symph. Dichtung. F. Smetana. 8.20 Londen 865 M. en Davcntry 1600 M. Musical Comedy. Olive Sturgess (So prano). Peter Gawthorne (Baritone). Tbs Wireless Orchestra. The Orchestra. Selection, „Tell Me Mo* re" (Gershwin). Peter Gawthorne: „Free* dom" („The Greek Slave", Sidnoy Jones). „Something Seems Tingling", Jinks, („High Friml"). Olive Sturgess. „The Old- Fashioned Cloak" („The Rebel Maid", M. Philips). „Philomel" („Monsieur Beaucai- re", A. Messager). „Star of Fate" („Ca therine", Tchaikovsky). 8.50 The Orchestra: Selection, „By the Way" (Brahm). Olive Sturgess and Peter Gawthorne: „Have a Heart" („The Boy". Jerome Kern). „A Paradise for Two („The Maid of the Mountains", Tate). The Orchestra: Selection, „Cleopatra" (Strauss and Wood). 8.20 Hamburg 395 M. Nodorduitsch' drama. Manchester 875 M. Concert en voordr. Newcastle 400 M. Scènes uit „Peer Gynt". Birmingham 475 M. Mu ziek en zang. Cardiff 850 M Gemengd program 8.35 Bournemouth 385 M. Orkest en soli. Ziirich 515 M. Liederen. Brus sel 265 M. Fragm. uit „Le eoeur et la main" operette. De Bildt 1100 M. Weer bericht. 8.50 Berlijn 500 M. Kinderfeest. Hamburg 395 M. Concert. Frankfort 470 M. Wngner-avond. Munster 410 M. Blijspel. 9.05 Radio-Paris 1750 M. Concert. Miinchen 485 M. Concert. 9.20 Londen 365 M. Radio-Radiance. Daventry 1600 M. „An hour's entertain ment". sem 'n begin van brand in den molen. De eigenaar en omwonenden wisten het vuur in den aanvang te stuiten. Tusschen den trein bekneld en gedood. Op het stationsemplacemont Ie Wormer-i veer is Zaterdagmiddag om 2 uur de ran geerder D. tijdens het rangeeren lusschen eenlge wagons bekneld geraakt, doordat een dor wagons uit de rails liep. Hij werd inwendig zoo ernstig gekneusd, dat een spoedige operatie noodig was, doch niet mocht baten. Reeds Zaterdagnacht Is hij overleden. Onder een tram geraakt en gedood. Door het schrikken van het paard kwam Zaterdagavond de landbouwer H. nabij Roosteren met kar en al onder de juist aan den overweg passeerende tram. De berijder moest er het leven hij laten, na een dertig meter te zijn meegesleept. Enkel de vlervoe* ter kwam er goed van af. Doodelijk ongeluk. Het zoontje van J. R. te Made werd door een auto aangereden en was oogen-* blikkelijk dood. Beentje afgereden. Zaterdagmiddag geraakte in do Kanaal straat te Utrecht een zevenjarig meisje onder een tramwagen. Een dor beentjes werd geheel afgereden on bleef tusschen de tramrails vastklemmen. Het meisje was terstond bewusteloos en werd naar het ziekenhuis vorvoerd. Zondagmiddag was haar fooshnd redelijk. om don juisten maatstaf niet te verliezen. En ik moet ook eens een dikken rulke* kunnen plukken, zonder bang te zijn, daaN door do symmetrie van het geheel te ver storen." Eva was graag hier. De tuin stond haar, behalve in do middaguren, dat Lena hem met haar doelde, den heelen dag alleen teï beschikking. Mevrouw Hollmann haxl op; weekdagen zelden lijd, hem op te zoeken* en Walter was overdag niet thuis. Allee* 's avonds placht hij zijn sigaar ln de* tuin te rooken, terwijl hij de witte kiezel paden op en af liep. Dan vermeed EvsT deze plaats. Vandaag was zijn tegenwoordigheid et niet, te vrcezen. Dus ging ze In het prieeltj4 zitten, leunde haar hoofd in de koele ran« ken van den wingerd en sloot de oogeii, Zij voelde zich nu zoo mat, dat het haaf overwinning kostte, een lid te roeren. Dii plotselinge aanvallen van volkomen licha* melljke verslapping hadden haar doktef heel bijzonder ongerust gemaakt. Zij zelf voelde nu dié energlelooze slapheid eer*» der als een weldaad dan als een lichaams* gebrek, omdat ze haar beletten te denken' en tevens ook een besluit te nemen. Een besluit, dat, zooala ze straks mei volle overtuiging tot zichzelf had gezegd^ vandaag of morgen genomen worden moest, en dat ze toch zichzelf bloedig af« wringen moest. Zij moest de Hollmann'» verlaten oil wel spoedig. (Wordt verve,lgdS

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3