0 De Wotio^iïng der PsrocSiiekerk wan Neordvsij":. Na de bezichtiging der ALu/ werd door de paters Benedictijnen een uilvoering ge geven van Gregoriaansche kerkmuziek, die door allen met de grootste aandacht werd gevolgd. Tot slof werd een bezoek gebracht aan hot zusterklooster St. CatharinadaL Dividend- en tantième-belasting Er is voorgesteld een wijziging van de wet op de dividend en tantième-belasting, bedoelende gelijkstelling van in het bui tenland werkende M.pijen met Indische en voor houdster-M.pijen opheffing der be perking, dat 9/10 der aandeelen in de buitenlandsche of Indische maatschappij in haar bezit moet zijn. UIT DF. OMGEVING VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Verzoeken R. K. Scholen De reclame van de post. T'voPziHer: E. Vernède, Burgemeester. Aaniwefflig 9 leden, afwezig W. A. A. J. Baron- Schimmelpemivnok van der Oye met kennisgeving. Er is één vacature. Ingekomen stukken o.a.: Een missive van de N.V. „Het landschap Drenthe" cm te mogen beschikken over een lading com post van de gemeente om aldus woeste gronden te ontginnen. Dit adres wordt verwezen naar B. en W. om praeadvies. Aan het adres van het Gemeentebestuur vau Zcelerwoude tot intrekking van den Zomertijd wordt geen adhaesie betuigd. De notulen worden gelezen en na een opmerking van den hoer J. Braggaar ge wijzigd vastgesteld. Ingekomen is een missive van den In specteur van Posterijen en Telegrafie, dat uit oogpunt van bezuiniging en in hot be- Üiamg der beambten, het bestellen op Zon- d'aig alhier zal worden afgeschaft, doch des Zondags aan het postkantoor op een bepaald uur door de belanghebbenden al le correspondentie kan worden afgehaald. Heden worden 's Zou dagsmorgens alleen couranten besteld, doch geen brieven enz. Verschuilende leden hadden bezwaar. De ■voorz. meent dat aldus van de bezuiini- g:wg®maa (regel niet veel zal overschieten, Wanneer er toch eene bestelling moet p.aats hebben, doch wil deze kleine be zwaren nog wel eens be spreken. Dit voor stel wordt z. h. st. aangenomen. Van den heer J. M. van Kempen Sr. i© een verzoek ingekomen om eervol ontslag als ambtenaar van den Burgerlijken stand wegens vertrek naar elders. B. en W. steken den raad voor aan het verzoek van adressant te voldoen. Wordt aldus besloten. Voor heit benoemen van een ambtenaar van den Burgelijken Stand wordt door B en W. aanbevolen: le G. Eggiink Sr., 2e. W. G Duynisveld. Be noemd wordt de heer C. Eggiink Sr. met 8 ©temmen, één slem wordt uitgebradht op W. 0. Duymisvield. Daarna worden geno men eenige besluiten comptabiliteit. De voorz. deelt den raad mede, dat de ie betalen schoolgelden van het. pensionaat Bijdorp alhier zijn vastgesteld op f 1387.80 en f766.80, doch deze cijfers be lmoren te bedragen f 1561.80 en f940.80, weshalve B. en W. den raad voorstellen het vroeger genomen besluit aldus te wij- 2:gen. Wordt aldus besloten. Punt 4 der agenda vermeldt: „Voorloo- pige vaslstell'.Dg Gemeenterekening» 1924". De Pnancieele comnvssr'e heeft de Ge- meenterekroring nagezien en bli jkens een xanport in orde bevonden. De Gemeente- rekening wordt daarna voor1 oor»ig vastge- •sfteM als volgt: Gewone dierst Totaal wer- kefli'.ike inkomsten f 200.460 33. To'aal wer kelijke u:traven f 156.208 49 54werk. batig slof f 133.088.54/4, werk. nmdeélig slot. f88 836 71. per resfto bail'ig slot f 44.251.8314. Kapitaalrkenst. Werk. ink. f 245.711.15, werk. ui.tgaven f 240.556 11 werk batig slot f3407.59, werk. nadeelig slot f252.55, lotaal batige s1ote,u f3407.59, totaal nadeel i ge ©Toten f252.55, per resto nadeeMg s-'ot f 3155.04. Uit de rekening der bedtrijven blijkt dat het voord eel.ig saldo van dte pa s voorzie- n:ng bedraagt f3796 6414, waterbedrijf het voordeel# saldo f 6 20. het brul huisbe drijf nadeelig saldo f2121.1014. Deze Ge meen 'erekening zal bij de leden van den raad circuleren. Door den heer K. C. Lagerwey is een klacht gericht lot den raad over de Lande- hoornen voor zijn winkel, d*e veel Licht be nemen. De voorz zegt. dat deze zaak thuis behoort b:i B en W Het stuk is echter ook on gezegeld en kan dus nr'et door den raad worden behande'd, weshalve B. en W. voorstellen dit schrijven te laten beOian- delen door B. en W. D» heer J. A. Mens kan zich voorstellen, dait deze boomen veel lidht benemen. Ook persoonlijk on- dc-vindt spr. dit in zijne eigene woning, toch zou hij het bpieimmgren, indien er te vee' werd gesnoerd, want het is een ©tuk groo'sch natuurschoon van obze Gemeen te. dat moet worden behouden en er moet maar niet oP worden ingehakt. B. en W. zullen mei deee opmerking rekening hou den. Door hel "R. K Ke khestuur is aan den r;# 1 verzocht gelden beschikbaar te stel le.: ex artikel 72 der Lageronderwijswet 1920 voor de aanschaffing van 6 stoe'en voor de B K Jongensschool n.l. een be drag van f48: en voor de aanschaffing van een salamander-kachel ad f 65 voor de Ik K Meisjesschool en voor verharding speelplaats bij de R. K. Meisjesschool n.i. f295 en voor het overdekken en afschut ten van de speelplaats bij de B. K. Jon gensschool n.l. f2320. B. en W. praeadviiseeroin dien raad het gevraagde bedrag voor de 6 stoelen en kachel toe te staan, echter niet de ge vraagde gelden voor het verharden van een speelplaats en voor het overdekken en beschuiten, daar geen onderwijs wordt ge geven in. lichamelijke oefening, wel vrije en ordeoefenangen, en de wet niet toelaat het gevraagde te verleenen. Het prnead- vies is uitvoerig tor Vclii met tervvijzdng naar ofJicieele uitspraken. De architect van de kerk te Noordwijk, de heer Nic. Molenaars Sr., die bereid willig do gevraagde inlichtingen verstrekte, vertelde ons, dat de afbouw zich in de be langstelling dor gansche geestelijkheid van het bisdom Haarlem verheugde. Alle pries ters kennen deze kerk van hun wandelin gen in den omtrek van „Hageveld" en het "Groot-Seminarie. Wanneer de architect met een geestelijke over den afbouw der Noordwijksche kerk sprak, kreeg hij strijk en zet te hooren: „Zoo, wordt die einde lijk afgebouwd!'" Dertig jaren geleden, in 1895, is het eerste gedeelte, het koor met transept, klaar gekomen, dat een diepte van 21 M. bij een breedte van 26 M. in het transept heeft. Bij dezen gedeeltelijken afhouw werd dadelijk door den architect de voltooiing ontworpen. Zooals gewoonlijk, ontbraken de middelen: bovendien was de toestand van het bestaande gedeelte voldoende, om het een kwart eeuw uit te zingen. In af wijking van het oorspronkelijk plan, waar de toren in het midden was geprojecteerd, wordt nu de toren ter zijde van den hoofd ingang opgebouwd. Het voordeel van deze plaatsing is, dat in de kerk nog plaatsen gewonnen werden, terwijl ook de vorm van. het plein voor de kerk met aan de eene zijde de pastorie, aan de andere d- toren, er een betere begrenzing door kreeg. In de grootte van het voorplein komt geen verandering; de rooilijn blijft op dezelfde breedte. De verruiming van het kerkgebouw is dus uitsluitend te zoeken in de twee nieuwe zijbeuken. Er worden door den afbouw 300 plaatsen gewonnen. De gewelven der zijbeuken zijn van een bizon- dere constructie: tegenover één groot ge welf in de middenbeuk, sluiten aan de dwarsboog, grenzende aan de zijbeuk, twéé kruisgewelven van de zijbeuk aan. Deze constructie werd het eerst toegepast door dr. Guypers in de Parkstraat-kerk te Den Haag. Daar komt het echter sporadisch voor, n.l. hij de altaarkapellen, ïerwïjl 't in de Noordwijksche kerk volledig is uitge werkt. Hoe deze constructie er in werke lijkheid uitziet is op teekeningen duide lijk te zien. Wanneer de kerk gereed is, zal bovenstaande eenigszins ingewikkelde om schrijving ook den leek duidelijk zijn. Door deze bouwwijze zijn er minder kolom- men die sta-in-den-weg's! noodig. De diepte van het nieuwe gedeelte is 27 M. bij een breedte van 22 M. De geheele kerk van koor tot portaal heeft dus een lengte van 49 M. De hoogte van het schip van de sluitingen der gewelven tot de vloer is 16 Meter. Het gebouw wordt door uitgebouwde biechtstoelen omringd en bij den toren is de doopkapel (even zichlbaar op de teeke- ning). De kerk zal sober met waterverf in twee of drie tonen worden gepolychromeerd. De muren worden gestuct. De vloer wordt gelegd van kunst-granito-tegels, zooals in het bestaande gedeelte: grijs fond met kleurige randen. Ook de ramen worden be trekkelijk eenvoudig van geel kathedraal glas met een gebrandschilderden rand in meerdere kleuren. De toren wordt 56 M. hoog, gemeten van den kop van den haan tot den beganen grond en zal, evenals het geheele kerkge bouw, worden opgetrokken van roode (tech nisch grijs genoemde) baksteen, hier en daar door natuursteen onderbroken. Bij de pastorie is gerekend op een groot aantal pelgrims der St. Jeroens-bedevaar- ten. Daartoe is ook een groote zaal ont worpen, achter de pastorie gelegen. Nu de oude pastorie wordt afgebroken, blijkt het bouwen van een nieuwe geen weelde te zijn. Het oude huis had zijn beste dagen lang achter den rug. Meer kunnen wij voorloopig over de kerk te Noordwijk niet mecledeelen. Vanmiddag te 4 uur heeft de aanbesteding plaats ge héld. Indien er geen belemmeringen op duiken, zal het nieuwe gedeelte over 14 maanden gereed zijn. Wij zijn benieuwd welk figuur de nieu we toren van verre in het mooie silhouet van Noordwijk aan en op duinen maakt. Terwijl de Oude Toren (der nu Protes tant sche kerk) in haar massieve eerbied waardigheid onnavolgbaar is, zal de Ka tholieke spits' hóóger ten hemel opstreven! Een zinnebeeld verkondigend wijd en zijd, evenals de trotsche parochiekerken der omgeving, dat na een tijd van kleinee ring de Katholieke Kerk in Nederland tot een nieuw openhaar leven is- ontwaakt» Dit kan men het beste merken aan den ver koop van toegangsbewijzen tot het feestter rein, waar nog tot laat in den avond de vroolijke tonen der muziek en de echte feest stemming van het publiek werd waarge nomen. STADSP8EUWS DE VAANDELTENTOQNSTELL1NG. Bezoek van Zijne Excellentie den Internuntius. Zaterdag heeft de Pauselijke Int eraan.-, fcius mgr. L. Söhdoppa de tentoonstelling met een bezoek vereerd. Het bezoek was aangekomd'gd op 's middags 3 uur dag en uur waren oorzaak, dat niet meerderen aanwezig waren ter begroeting van den Pauseldjken Gezant. Katholiek Leiden-, de Volksbond en de Tentoonste#inigs-Commissie in het bijzon der, heeft echter Zijne Excellentie kan zich diaaa'van overtuigd houden dii-t bezoek met eerbiedige ingenomen heid begroet. Zijne Excellentie arriveerde te ongeveer kwart over drie per auto uit den Haag in gezelschap van die weleerw. pater Kleyn- t.jen.s S J. (diiei tijdelijk als secretaris van d'en Internuntius is aangewezen) en den heer J. Fentrop, secretaris van het Uriit- voeiend Comité. Bij aankomst aan dien tuain van Musls" waren aanwezig die andlere leden van het Uitvoerend Comité, de heer en W. v. Kes- teren, P. A. BreddeLs, mevr. Eskens-Zwet- sloot. mevr. Speet-Couturier. De Internuntius schreed langs een haag van palmwuiveaide weesmeisjes die daar onder leiding van eennge Eerw. Zus ters Dominicauessen waren opgesteld naar het gebouw- van Musis", waar aan d'en hooge bezoeker werden voorgesteld de aanwezige geestelijken, pastoor Crom- bag O.F.M. en- pater v. d. Donk O.F.M., en de aanwezige leden van h'et eere-comité, o.a. wethouder Sanders. Pater v. d. Donk nam daarna het woord en hieM in hel. Fran sc>h de vofligewje toe spraak: Excellentie, Als geestelijk adviseur van de afdeeling Leiden van den Nederlandschen R.-K. Volksbond, is het mij een groote eer en een bijzonder voorrecht, U het welkom op deze vaandeltenloonstelling te mogen toe roepen. Ik doe dat namens allen, die hier tegenwoordig zijn. inzonderheid namens het Bestuur van den Leidschen Volksbond, GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken Vischwinkel. Vischmarkt 18, tel. 1225 le DINSDAG ver. ferijghnar: SCHELVISCH h f 0.17—ffl.32| en SCHOL A f 0.18 per pond. Lelden, 7 September 1925. N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester Katholieke Agenda LEIDEN Woensdag. Missieclub „Sancta Maria", St. Pancratius Patronaat, Hooi gracht, te 9 uur. Woensdag. R. K. Rijtuig- en Wagenmakers- Patroons-Vereening „St. Joseph", Kring Leiden, „Zomerzorg" te 5 uur. De avond-, nacht- en Zondagclienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Sept. a.s. waargenomen: door de apotheken van de H.H. A. J. Donk Doezastraat 31, Telef. 1313 en G. F. Reijst, Steenstraat 35, Telef. 136. dat deze tentoonstelling organiseerde, en namens het comité, dat de plannen er voor ontwierp en ten uitvoer bracht. Het is moeilijk onder woorden te bren gen, hoe hoog de organisators dezer ten toonstelling Uwe komst op prijs stellen en waardeeren. Zij zijn er van overtuigd, dat Uw bezoek den luister der tentoonstelling buitengewoon verhoogt en haar welslagen op krachtige wijze verzekert. Zij verheugden zich over de bereidwil ligheid, waarmede de heer Burgemeester dezer stad het beschermheerschap over cle tentoonstelling goedgunstig aanvaardde. Zij verheugden zich, toen verschillende vooraanstaande personen dezer stad, met den Zeereerw. heer Deken aan het hoofd, bereid waren, het eere-comité te vormen. Zij verheugden zich over de waardevolle medailles en andere onderscheidvigen, die zij, ter uitreiking aan de mededingers, van verschillende zijden mochten ontvangen, niet het minst over de heerlijke onder scheiding, welke door Uwe tusschenkomst van Zijne Heiligheid den Paus werd ver kregen. Zij verheugden zicli over het aanzienlijk aantal fraaie vaandels, dat bereids werd ingezonden, en niet minder over de be reidwilligheid van een gilde uit het Oosten van ons land, om het, hier in deze stre ken onbekende, „vendelzwaaien" te komen vertoonen. Zij verheugden zich over het welslagen hunner pogingen, om een hoogstaande jury te kunnen vormen. Zij verheugden zich over de toezegging van meerdere- harmonie- en zan&fezel- schappen* om door instrumentale en vo cale muziek de aantrekkelijkheid der ten toonstelling te verhoogen. Excellentie, hunne vreugde kende geeno grenzen meer, toen zij U bereid mochten vinden, om met een persoonlijk bezoek deze tentoonstelling te vereeren. In U toch erkennen wij den afgezant des Pau sen als wereldlijk vorst en Zijn boegen vertegenwoordiger bij onze regeering. Maar wij weten ook (lat Hij, die U zond, tevens de Drager is van het hoogste gees telijk gezag op aarde en de Plaatsbekle der van Jezus Christus. En het is daarom vooral. Excellentie, dat Uwe komst in ons midden zoo hoog gewaardeerd wordt. Wij hopen, dat de oogenblikken, die U Zich gewaardigt. op deze tentoonstelling door te brengen, U in alle opzichten mogen bevredigen en dat een aangename herin nering aan dit bezoek U steeds moge ver gezellen. Uit den grond van ons hart brengen wij U onzen eerbiedigen dank voor Uwe komst, en noodigen U ten slotte nederig uit, het „vendelzwaaien" in ©ogenschouw te wil len nemen, dat nu voor de eerste maal op deze tentoonstelling, U ter eere, zal wor den vertoond, en daarna de tentoonstel ling te willen bezichtigen. Hierna nam de Internuntii us met veel belangstelling im o ogen schouw liet venrle1- ziwaajien door een drtelal leden van het St. Gamgguipfius etn St. Laaireuftiiusgilrle te Huissen. Vervolgens bezichtigd© Zijne Excellentie die 1 en'constelkng, alile vaan- de1.? afzonderlijk bekijkend, en met veel inltevess© naar bijzonderheden daarvan iViformecïend. Na deze rondgang werd nog eens bet ventte1,zwaaien vertoond Z in Excellent!1© gang torn naar ieder dor ven-' delizwaaiiers toe. om dezen persoonlijk rle hamd te drukken, en daarna, naar een der Eerw. Zusters, om a:jn dank te brengen voor de hem door de kinderen bewezen attentie.- Het lag aanvankelijk in de bedoeling van de Internum'us om hier ter stede nog een bezoek te brengen. Maar daar Zijn Excellentie diien eigen avond om zes uur een Bisschop uit don vreemde moest ont vangen en den anderen dag reeds vroeg naar Nijmegen moest vertrekken, verlig* hij na dit bezoek weer onze gemeente. De bekroningen. De jury heeft gisteren de volgende uit spraak gedaan:" Volksbond vaandels: le prijs, medaille van Z. H. dien Paus, toegekend aan het vaandel Overheidspersoneel, te Rotterdam,* - 2e prijs, medaille van het Centraal Bestuur v. d. Volksbond, toege-" kond aan het vaandel Zuivel- en Morgan rinebcwerkersbooid(e Rotterdam; 3e prijs lauwerkrans, geschonken door den heer van Kampenlhout, edelsmid te Leiden, toe-» gekend aan heit vaandel Begrafenisver. „St. Barbara'', be Buiteuveldert. Vaandels ter opluistering: le prijs, medaille v. h. TentoonsteUmgs-' comité, toegekend aan de Vereeniging Del Hanze, Aid. Leiden; 2e prijs, medaille De heer J. A. Mens dankt den voorzitter voor de uitvoerige toelrOhting op het prae- «udvies, waarbij spr. ook tot d'e overtuiging 'gekomen, dait B. en W. niet anders kunnen handelen, alhoewel hij 't betreurt dat een© dergelijk© verandering niet ver goed kan worden. Spr. zal zijn stem geven iam het voorstel van B. en W. De voorz. herinnert er aan, dat het Kerkbestuur in, beroep kan gaan bij Geel. Staften en de Kroon. Wij mogen met de wet en de toelichting op de wet niet am- d'ere toestaan. Daarna wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Door 'n vertegenw. van 't hoofdbest. der posterijen is aangeboden reclame te ma ken voor de Gemeente Voorschoten an den vorm van poststempels, per maand man vanuit deze Gemeente 15.000 poststukken. De kosten hieraan verbonden bedragen voor de oansehaffi'ng van twee stempels f 1.60 en f 200 per jaar, benevens het be drag dor belasting dat voor zoodanige re clame verschuldigd zoude kunnen zijn of worden B. en W. stellen den raad voor op dut voorstel in te gaan en zij meen en dat er werkelijk voordeelen door meerdere vestiging van gegoed© ingezetenen aan de recO-acme verbonden zullen zijn en stellen voor op den stempel te plaatsel „Aange naam en goedkoop wonen" of ..Lage be lasting" ,Bouwteaxreiimen te koop" enz. en deee reclame te probeeren voor een jaar, De heer J. Braggaar is geen tegenstan der van verbetering van Voorschoten, maar meent dat de posfterfij alle rechten voor z'ch behoudt en d'e verplichtingen voor de Gemeente zijn volgens liet. comcept- oonlract. De heer C. Eggink wil liever ad- verteeren in vakbladen, hij is bang dat het niet veel gezien zal worden. Ook de heer J. Dijkman spreekt over het adver- teeren in Vakbladen, doch de voorz. meent, dat men dan mot f 200 niet veel zal doen. waarna besloten wordt het voor* een jaar te probeeren. Heft le suppletoir kohier Hondenbelas ting 1925 wordt vastgesteld op f26. Aan "W. Jansen wordt ontheffing verleend van schoolgeld tol eén bedrag van f4.65. Vervolgen© deelt de voorzitter den raad mede dat in de eerstvolgende vergadering hoogstwaarschijnlijk ter tafel zal komen een nieuw con/tract voor de gas voorziening en de ötect riciledft-svoorzien ing. B;j de rondvraag informeert de lieer J J. Dijkman naar de zaak ran de Orainje- kade. De voorz, zegt. daft juist heden de acte is gepasseerd, zoodlat men zoo spoe dig mogelijk zal komen met plannen. Daarna sluift de voorz. de openbare verga dering. LEIMUIDEN. Kcniiiginr.efeesL Woensdag was de eerste, dag van het Oranjefeest. Het weel was niet erg gunstig. Althans het zag er niet gunstig uit om feest te vieren, maar het viel nogal mee. Des morgens om 9 uur werd het geopend met koraalmuziek waar na een aubade werd gebracht aan den Burgemeester. De voorzitter 'van de feest commissie sprak den burgemeester toe, die deze toespraak beantwoordde met enkele hartelijke woorden waarmee hot feest, officieel geopend werd. Toen omstreeks 10 uur de schoolkinde ren van de verschillende scholen, begeleid door vroolijke muziek door het dorp wan delden naar het feestterrein had reeds ieder de vlag uilgestoken, zoodat het er al heel feestelijk uitzag. Omstreeks 11 uur - togen de kinderen weer naar hun scholen terug, waar zij flink werden getracteerd. Des namiddags half twee begonnen de kinder- en volksspelen. Zakloopen voor jongens: 1ste prijs A. de Graaf, 2de prijs H. Bernard, 3de prijs G. Langevlag. Ralletje loopen voor meisjes: lste prijs R. Boef. 2de prijs R. Wijfjes, 3de prijs R. Zemel. Behendigheidsspel: 1ste prijs P. de Graaf, 2de prijs C. van Haas ter, 3de prijs Th. Boef. Ringrijden op Mo toren: le prijs de heer en mevrouw Heenk, 2de prijs J. van Immerseel en Mej. PI. van Heerten, 3de prijs H. Boelen en Mej. PI. Angenent. Behendigheidsspel voor meis jes: le prijs A. Kempenaar, 2de prijs L. Hartveld, 3de prijs A. Visser. Blaastrnn- pen voor grootere Meisjes: lste prijs M. Hakker, 2de prijs M. de Koning. 3de prijs M Kinkel. Wedloop met hindernissen: lste prijs -T. Koolhaas, 2de prijs J. Loosbroek, 3de prijs A. Berends. Den tweeden dag was het 's morgens re genachtig. jammer voor de optocht van versierde fietsen, waaraan door sommi gen veel werk was besteed. De lste prijs hiervoor werd behaald door Mej. H. Bout hoorn. 2e prijs Joh. Beuk. 3e prijs S. v. 't Hof, 3de prijs M. de Rijk Ringrijden per fiets voor heeren: lste prijs D. Zemel. 2de prijs F. van Velzen, 3de prijs G. van Staveren. Naar den trein: lste prijs T. Be rends. 2de prijs Cor van Heijningen. 3de pri's K. Dekker. Ringrijden met paard en tilbury: lste prijs de heer en Mej. Heenk. 2de prijs de lieer en Mej. Blom, 3de prijs de heer en Mej. van Driel. De prijzen ,voor de mooiste lampion: 1ste prijs J. Heenk, 2de prijs L. van Berk cl, 3de. prijs F. Ver heugd, 4de prijs G. Wijfjes. Bij het uitdeden der prijzen voegde de Burgemeester ioderen iirijswinncr een passend woordje toe. Van gevelversiering of versiering in étalages was eccu werk gemaakt. Er was beide dagen voel volk op de been. vooral In tweeden rUc was bot zeer druk

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2