Vierde Blad Zaterdag 5 September 1925 UIT RE PERS j IS 'T NIET VERSCHRIKKELIJK? De Voorhoede schrijft: Een inzender beklaagt zich in „De Pro testant" dat ook de nieuwe Minister van Koloniën katholiek is. Nog nooit heeft ons land een katholie ken Minister van Koloniën gehad. Éénmaal dreigde 't. Maar toen zei Keuchenius: „Dat ver hoede God" en hij nam zelf de portefeuille van Koloniën, om den Roomsclie buiten te houden. Is 't niet verschrikkelijk! zoo roept de inzender in „De Protestant" uit, dat nu toch een Roomsche bewindsman ons kolo niaal bestuur zal gaan leiden. Inderdaad, 't is verschrikkelijk. Maar alleen voor degenen, die voor niets op de wereld meer beangst zijn dan voor Porae. Dezulken zijn er nog wel enkelen en voor hen is 't inderdaad verschrikkelijk, dat ook Koloniën een katholiek Minister ge kregen heeft. Maar voor ieder, die wat breeder kijkt, die zich indenken kan dat ook een Roomsch staatsburger stuurmanseigen- séhappen kan bezitten en die onbevoor oordeeld genoeg is om te erkennen dat ook Roomsche bewindslieden zegenrijk werk kunnen verichten en hebben verricht in 's lands belang, ligt er in de benoeming van den heer Welter lot Minister van Koloniën heelemaal niets verschrikkelijks En het ligt dan ook voor de hand, dat verschWende neutrale bladen weigerden 't stuk van den inzender in „De Protestant" op te nemen en dat alleen dit blaadje, bekend om zijn zielig anti-papisme, tot opname bereid bleek. BlfêMESSLflSIB Hei nieuwe staatspractijkdiploma voor handel en administratie. Op de practijk gericht. Omtrent het nieuwe bij Kon. Besl. van 25 Juli, Stbl. 339 ingestelde Staats- practijkdiploma voor handel en adminis tratie, heeft de „N. R. Crt." bij informatie aan de afdeeling Handelsonderwijs van het ministerie van onderwijs het volgende vernomen. In de eerste plaats is het de bedoeling van de instelling van het diploma dat er meer eenheid zal komen in de in omloop zijnde diploma's. Op het oogenblik bestaan er, naast de goed aangeschreven staande diploma's van de Vereeniging van Leeraren en van Mercurius, een groot aantal diplo ma s van particuliere leeraren en cursus houders, op de toekenning waarvan moge lijk geen controle bestaat en welker whar- de-dan ook moeilijk kan beoordeeld wor den. Hierom werd het gewenscht geacht een diploma in te stellen, da: een werke lijk betrouwbaren maatstaf geeft omtrent do kennis win degenen, die het bezitten. Een andere overweging was dat de be hoefte aan een Staatspractijkdiploma voor nan del en administratie st'erk werd gevoeld Op het oogenblik leggen vele persen en bij gemis van zoo'n diploma het examen af voor de acte K 12 en Q (hand dsweten- schappen), een onderwijsacte, terwijl zij toch geenszins van plan zijn bij het on derwijs te gaan en het zich laat aanzien, dat zij in de practijk van handel en ad ministratie, waaraan zij voornemens zijn zich te wijden, van verschillende van de vakken, waarop zij zich voor bet examen hebben moeten toeleggen, weinig profijt zullen hebben. Dit ligt o.a. hieraan, dat het examen voor de opderwijsacte uii- den aard der zaak sterk op het theoretische is gespecialiseerd, terwijl de bedoelde per sonen juist behoefte zouden hebben aan een in de eerste plaats op de practijk ge richte opleiding. Door de instelling van het nieuwe diploma zal, naar men ver trouwt, dit bezwaar worden opgeheven. Voortaan zullen er in de opleiding twee duidelijk gekarakteriseerde richtingen zijn: do eene, de onderwijsinrichting, met de acte K 12 en Q; de andere, de practische richting, met het Staatspractijkdiploma als einddoel. Om de bovenweergegeven re denen, wordt de instelling van het nieuwe diploma zoowel^ in het belang van de can didaten als van deh handel geacht. Bo vendien verwacht men, dat een gewenschte ontlasting van het examen voor de acte Iv 12 en Q er het gevolg zal zijn. Het aantal candidaten voor dit examen was tot dus ver zeer groot; in de laatste jaren wel 1400 a 1500. De exameneischen voor het nieuwe di ploma zijn in het Koninklijke besluit, waarbij de instelling is geschied, in hoofd trekken op genomen; wij hebben ze in het ochtendblad van 8 Augustus vermeld. Een uitgewerkt programma zal nog worden bekend gemaakt. Het is de bedoeling, dat bet examen voor het eerst in 1926 zal wor den afgenomen, en wel, naar men heeft gezien, uitsluitend schriftelijk. Dit om do candidaten, over wie de kosten van het examen worden omgeslagen, niet op te booge kosten te jagen. Werd er ook mon deling geëxamineerd, dan zou hot gedrag van het examengeld, naar wordt -n ogeno men, eenige malen zoo hoog moeten wezen aIs dat, waarmee men denkt uit te komeiv wanneer er uitsluitend schriftelijk werk Wordt gevraagd. De commissie, die de in stelling van het diploma heeft voorbereid, heeft overwogen, dat dit ook niet noodig .was, omdat bij een schriftelijk examen voldoende inzicht in de kennis der exami nandi kan worden verkregen. De Post en Telegrafie. Geen verdere afvloeiing. Naar het Tijdschrift voor P. en T. van welingelichte zijde vernam, bedroeg het to tale overcompleet (over alle rangen van het personeel) op eind Juli j.l. nog niet ten volle 200 ambtenaren, niettegenstaande de bezetting van de kantoren allerwegen op het zuinigst is vastgesteld, zoodat in ver band met het natuurlijk verloop over een zoo groot personeel, in 3 maanden het overcompleet tot het verleden zal behooren Er worden dan ook reeds maatregelen genomen om te voorzien in het dreigend personeeltekort. Gaan do plannen tot ver laging der tarieven door waarvoor men den datum van 1 October noemt dan zal de daaruit voortvloeiende toeneming van het verkeer, al zeer spoedig de m- dienstneming van nieuv*.e ambtenaren noodig maken. Onder deze omstandigheden is er naar de overtuiging der (voelal goed op de hoogte zijnde) redactie van het Tijdschrift geen sprake van, dat verdere afvloeiing van personeel zal plaats vinden. Het Spoorwegpersoneel. De Dienstvoorwaarden. Onder de voorstellen van de directie van de Nederl. Spoorwegen inzake wijziging van het Algemeen Reglement Dienstvoor waarden, gezonden aan de organisaties van het spoorwegpersoneel, is mede opge nomen het pruim- en spuwverbod. Inzake de verlofdagen heeft do di rectie Toegedeeld, dat het in haar voorne men ligt, de bepaling, dat verlof op Zater dag voor hen, die den vrijen Zaterdagmid dag hebben, voor h dag verlof telt, in te trekken, daar zij het niet billijk acht, dat voor bedoeld personeel aldus een uitzon dering gemaakt wordt op den regel, dat dag verlof is verlof gedurende de helft van lipt aantal op den betrokken dag te vervul len diensten. Het administratieve perso neel heeft indertijd den vrijen Zaterdag middag gekregen tegen een vervroeging van den werktijd met 1 uur, zoodat de diensttijd van den vrijen middag geheel ingehaald wordt. Inzake vrij vervoer wil de directie bepaald zien, dat voor schoolbezoek ook de kinderen der ambtenaren vooraan derde klasse zullen reizen, en deze school- kaarten slecht verstrekt worden aan kin deren, die in de woonplaats der ouders geen lager, middelbaar of hooger onder wijs kunnen irijgen. Inzake de w a ch g e 1 cl r e g e 1 i n g wordt een regeling voorgesteld welke vrij wel met de rijksregeling overeenkomt en, in vergelijking met de thans geldende re- gel'.ng, zeer ongunstig, is voor de jonge wachtgelders bij de spoorwegen. Ds uitvoer van eieren. Een bepaling van Engeland, Het „Ned. Weekblad voor den Handel in Kruidenierswaren" meldt, dat in verhand met de plannen der Engelsche regeering om alleen eieren toe te laten, gestempeld met den naam van het land van herkomst of met het woord „imported" eerlang hij de Tweede Kamer opnieuw een ontwerp zal worden ingediend, waarbij wordt ver boden hier te lande eieren in of door te voeren, niet voorzien van een stempel, ver meldend den naam van het land van her komst. De bedoeling van dit wetje is te voorko men dat buitenlandsehe eieren als Holland sche eieren naar Engeland kunnen wor den verscheept. Nieuwe Sfaten-leden in Gverijsel. Het Centr. Stembureau te Zwolle heeft benoemd tot leden van Prov. Staten in Overijsel: in de vacature van den heer H. A. Plegt, den heer A. M. Mensink te Enschedé, en in de vacature van den heer (x. J. Jeths te Almelo, den heer F. A. P. Landskroon te Zwolle. De nieuwe Gouverneur der Residentie. Naar wij vernemen, is geiyraal-majoor W. S. A. A. H. M. van Rijswijk de Jong thans definitief benoemd tot gouverneur der residentie, als opvolger van luitenant- generaal J. M. Benteyn, die den militairen dienst verlaat. Zilyerbons. De Minister van Financiën maakt be kend, ter voldoening aan art. 6 der wet van 6 Augustus 1914 (St.bl. no. 377), dat in de maand Augustus 1925 bij de Algemee- ne Rekenkamer zijn overgebracht: 300.000 stuks onbruikbaar geworden zilverbons a 1 van den bij. Koninklijk besluit van 19 'Februari 1920 (St.bl. no. 82) bepaal den vorm; 700.000 stuks onbruikbaar ge worden zilverbons a f 2.50 van den bij Ko ninklijk besluit van 14 Juni 1918 (St.bl. no. 357) bepaalden vorm. LUCHTVAART. Het wrak der „Shenandoah" geplunderd. Het onderzoek daardoor bemoeilijkt. De marine-officieren van Lakehurst, die oen onderzoek instellen naar de ramp met de „Slïenandoah", zijn zeer in hun arbeid gehinderd, doordat eergisteren en gisteren het wrak is geplunderd. Fen van de advi seurs van het verongelukte luchtschip zegt, dat het ongeluk is veroorzaakt, omdat eenige veiligheidsventiels" van den gashou der om zuinigheidsredenen werden 'ver wijderd. Het luchtschip steeg te snel in den storm om den overigen ventiels ge legenheid te geven voldoende gas te kun nen laten ontsnappen. OF. R8J8ÜTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Postspaarba.uk. Aan bet postkantoor IVOfti Witie Dameshemden Manshemden fffan Heerensokken Fantasie Sokken alhier en de daaronder ressorteeronde hulp postkantoren werd gedurende de maand Augustus 1925 ingelegd 8975.66 en te rugbetaald 7825.79. Het laatste door dat kantoor, uitgegeven boekje draagt het num mer 16581. Dg Post. Onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de tweede helft der maand Augustus 1925. Brieven Binnenland* dr. J. Rutgers, Haag. Mevr. Golder, Amsterdam. Briefkaarten Binnen land: A. Schuurhof f, Rotterdam, Bram de Groot, Voorst, 1 zonder adres. „Eerbied in Gods huis." Zondag a s. tember Vroegmis 456 li, Hoogmis 7 8 u. Vespers 1 u. Lof 2 u. Geboren: d. en z. van A. Hilbrants en Turkenburg. d. van van Beijoren en van der Neut. z. van M. van der Voorst en de Groot. d. van M. G. E. Kor ver en van Ebbenhorst Tcngbergon. d. van M. van der Wel en Sphellinger- hout. d. van C M. Hijman en Hooger- vorst. z. van P. Verhooff en van der Tier. d van D. Laman en Nugteren z. van J. van Driel en Wolmerslett. d. van P. Roijers en Tdenburg. d. van M J. van Eijk en de Rijnshurger. z van M M. de I.eeuw en Schreuders. Levenl. d. van J. G. Zijlstra en de Vos. Overleden: C. P. de Jong z. 7 j. (overl. te LeidenV M. de Bruin jd. 26 j J van der Wiel echtgenoot van J. van Riesen 65 j. G. Annnrs wedr. van M M Verkerk 82 j. P. M. M. van Leeuwen d. 13 j. Gehüjwd. K van Egmond jm. 43 j en G. v. d. Laken jd. 35 j. K. A. Muddc jm 31 j en J. G H. Bons jd. 21 i. J. vin Brussel jm 28 j en M. van der Veer jd 25 j. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Maandag a.s. des namiddags 2.30 uur. Agenda* Ingekomen stukken. Voorloo- nige vaststelling van het uitbreidingsplan. Benoeming lid van de Financieele Gom- missie. Rekening 1924. Slachlhuisplannen. Aankoor» van grond. Overeenkomst met dé NV. Thermo Chemische fabrieken. Aan koop van mo'.orhrandsmiif Verbouwing van de Openbare school. Beplanting van het Marktterrein. Aankoop van 3 eleolri- sche maximumholastingmeters. Regeling drinkwatervoorziening voor schippers. Verharding van de Emmakade. Rioolaan sluiting van de huizen ten noorden van de Kerkstraat. Bestrating toegangsweg markt Geldleening. Forti. Woensdagavond werd de nieu we Ford-showroom geopend door den of ficial Ford-dealer van deze omgeving, de heer van Bunningen. Tal van prachtige bloemstukken, afkomstig 'van buren en vrienden, stonden in de etalage. Behalve een '3-tal ..echte" Ford-,vagens. stond er nog een bloemstuk in den vorm van een miniatuur-Ford. Om 8 uur dign avond en Donderdag avond waren fil nvoorstellingen pooreani- soerd in de zna1 van de Wed. Oudejan?. De heer A en genen t onende namens den heer van Bunningen met een kort wo >rd van welkom, en weldra draaide de eerste rolprent. Het was wel jammer, dat door de geringe afmetingen van het doek alles niet zoo duidelijk was, als het wel kon, maar toch kregen wij bij het eerste num mer een ig idee van de wijze, waarop deze automobielen gema ikt worden, een idee van de tot het uiterste doorgevoerde ver deeling van arbeid, die oorzaak der mas sa-productie der Ford-fabrieken is Daar na kregen wij in oén tweede film. getiteld ,.De soepele wagen", Ie zien. wat men al- zoo met een Ford.'e doen kan. wejke ca priolen men er mee kan maken, hoe hij bestuurd wordt .enz. Na een oogenblik pauze werd de Fjrd-optocht naar Heem stede voor ons afgedraaid en ten slotte za gen we een .afdetling der Ford-fabrieken, waar do duurdere Lincoln-wagens ge maakt worden. Moge de heer van Bunningen veel suc ces hebben! Zangverceniging. Naar wij vernomen bestaan plannen, cm te komen tot het op richten van een R. K. Gemengde Zang- vereeniging. Nieuwe zaal. Door den heer van Rossum alhier is een nieuwe, groote zaal gebouwd, waarmede Bodegraven een zeer geschikte feest- en vergadergelegenheid rijker geworden is. Een flink tooneel, heel goed verlicht, met ruime kleedkamers en mooi decor. Moderne muurschilderingen volgons ontwerpen van den heer Schilling alhier Ofschoon nog niet geheel klaar, is de zaal nu al meermalen gebruikt. Eerst daags zal ze feestelijk geopend worden. Inbraak. Dezer dagen werd bij den heer K. te Buitenkerk ingebroken. Een naaimachine en enkele kleinere dingen ■veerden ontvreemd. Geboren: Agatba Caecilia d. van Th I.eliveld en G. Hoogenboom Grietje d. van J. de Wit en G. M. Arends Pefro- nella d. van H. Beens en M. M. Sckoris Piet^r Dirk z. van A. Burggraaf en A. G. M. den Ouden Ilse Elisabeth d. van D van Wijngaarden en A. H. Schnell. Getrouwd: M. Stapper 30 j. en M. Vermeulen 28 j. Overleden: Dammes Uithol 54 j., geh. met M. Boef Arie Hoogendoorn 90 j., wedr. van M. C. Goorissen. Gevestigd: M. Verheul van Apel doorn R. Treur van Vinkeveen en Wa- verveen. Vertrokken: J. H. Janmaat naar Alphen a. d. Rijn G. M. Voordouw naar Alphen a d. Rijn G. Smit naar Utrecht S. van der Valk naar Bussum. BOSKOOP. Koninginnefeest. Woensdag is de verjaardag van onze Koningin in onze plaats festelijk herdacht. Reeds Dinsdag avond was er heel wat drukte in de sl ra ten vanwege den etalagewedstrijd welke bij deze-gelegenheid werd gehouden. Woensdagmorgen liet het weer zich aanvankelijk niet mooi aanzien, doch spoedig klaarde het op en toen men van vele buizen en openbare gebouwen de vlaggen zag wapperen kwam er de feeste lijke stemming al spoedig in. Om 9 uur werden de kindoren van de diverse scho len afgehaald met muziek en werden er door deze pl m. 1200 ballonnetjes opgela ten op het sportterrein, wat een heel aar dig gezicht was. Om 10 uur waren er eenige feestelijkheden voor de kinderen op het sportterrein en om 11 uur tracfa- fie der schoolkinderen op de verschillen de scholen. De kleintjes en ook de grootere waren maar wat in hun schik, want be halve de versnaneringen bracht elk nog een verrassing mode naar huis. Om 2 nur bloemencorso en allegorische optocht. De deelname was niet groot, doch er waren heel aardige en kunstige num mertjes hij. Do optocht werd opgeluisterd door drie muziekcorpsen. 's Avonds 8 uur werd nog een liehtstoet opgesteld met muziek wat heel wat bewe ging op hot dorp bracht. Boskoop heeft getoond gezellig feest te kunnen vieren. Rijkspostspaarbank. Aan hot post kantoor Boskoop werd gedurende rle maand Augustus 1925 ingelegd 4162.29, terugbetaald 5231.50. Het laatste loor dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4434. Gevestigd: A. J. Uilenbroek boom- k woeker, Nieuwst raat 105 H. Vogelen zang de Jonc. Rijksveldwachter. Zijde 276 A.J.ok, timmerman, Puttekadc 11a P. Kalkman, schilder. Zuidkade t J. Domburg, boomkweeker. Zuidkade 39 A. Droog, arbeider, Ridderbuurt 12 D. G. G. Verschoor, hoofdonderwijzer. Zijde 134 A. van Elswijk, arbeider. Achter- kade 95. Vertrokken: A. Bruggraaf naar Haastrecht A. van Tienhovon naar Al phen If. L. Maarschalk naar Zwitser land. AGENDA'S NED R. K. VOLKSBOND. Zondag Vaandeltentoonstellirg in ..Mu sis .Sacrum", van 2 tot 5 on van 7 tol 10 uur Van 35 en van 710 uur toelichting bij de rondgang over vendelzwaaien, gildon en gilden en gilde-vaandels. Van 810 uur vendelzwaaicn cn con cert, fo geven door „Jeanne d'Arc" te N oord w ij kerb ou t.# A vond teekenschool Tentoonstelling in hel Bondsgebouw. Maandag. Vaandel ten toonstelling in .Musis Sacrum" van 25 en van 710 uur. Van 3 tot 5 en van 7 tot 10 uur toelich ting hij de rondgangen over verielzwaaien, gilden en zilde-vaandels. Van 8—10 uur concert, te geven door de R K. Zangverceniging te Lisse. Dinsdag. Vaandeltentoonstelling in „Mu sis Sacrum", van 25 en van 7—tO uur. Van 810 uur concert, te geven door Orpheus". Woensdag 7.308.30 Rechtsk Bureau Woensdag. Vaandeltentoonstelling in „Musis Sacrum", van 2--5 en van 7—10 uur toelichting hij de rondgangen over hef vaandel en daaraan te stellen eischon Donderdag. Vaandellenloonstelling in „Mnsis Sacrum", van 25 en van 710 uur. Van 810 uur concert, fp geven door de zangverceniging N.V. Sanders Gemengd Koor „De Ster". Vrijdag. Vaandeltcntoonstelüng in ..Mu sis Sacrum", van 25 en van 710 uur. Van 8 tot 10 uur concert, te geven door ,.T. en P.". Vrijdag 8.15 uur Bestuursvergadering Prnnagandaclub ..St. Petrus". Fatorde rj. Vaandeltentoonstelling in Musis Sacrum", van 25 en van 710 uur. Van 810 uur concert, (e geven door „Per Aspera ad Astra". Zaterdao zitting Spaarbank van 89 Zitling Voorschotbank van 89 uur. Zitting Betraifefonds van 89 uur. Zifting „Onze Reiskas" van 7 309 uur Zitting „Eigen Huis" 7 30—8.30 uur. Zitting Volkstuintjes „Sl. Isidorus" van 7,30—8,30 uur. Zitting Brand sloffencommis3ie van 7 30 8.30 uur. 79 uur uitgave boeken Bibliotheek. 39 uur Belastingsparen. Vanaf 3 uur Lectuurkraam Prop. Club „St. Petrus" onder de „Korenbeurs". INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS GEZELLEN-VEREEN I GING. I. Gelegenheid om zich als lid van de Cezellen-Vereeniging te doen inschrijven, R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen 3den Maandag van de maand, des avonds te half 9 uur in de Bestuurskamer van liet Gezollenhuis. II. De leden kunnen alsdan ook voldoen aan de bepaling van Art. 16. Zondag, is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur, en van 6.3010.15 uur, ver plichte bijeenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Na het 1 of Prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de Gezellen van 810.15 uur. Maandag te 8.30 uur maandelijksche af rekening voor de Zelateurs St. Petrus Lief dewerk. Dinsdag te 8.30 uur verplichte maand-* vergadering afd. Gehuwde Gezellen. Woensdan te 8.30 mr repetitie Tooneel- club Adolf Kolping. Te 8.15 uur Jaarvergadering Patronaat Commissie. Donderdag bijeenkomst voor de Gozelloo van 810.15 uur. Te fer. uur Liedertafd Sebastian haf- Zaterdag. bijeenkomst van de Gezellon van 810.15 uur. Iederen Zaterdag van 99.30 uur zitting Spaarkas voor de „Keulsehe Reis 1927", tevens zitting Brandstoffcnvoorzio* Ding. Verdere mcdgdeeling: Zondag 13 Sep tember Excursie van de Studie en Deba tingclub naar Den Haag (zie volgende agenda). Gezellen van 23 tot 26 December wordt er een Retraite gegeven voor Ongehuwde Gezellen. ST. PETRUS-PATRONAAT. Woensdag te 8.15 uur jaarvergadering Pa t ronaats-Gommissie. ST. ANTGNIUS PATRONAAT. Zondag. Te half vijf Conferentie waarna Ontspanning. Woensdag 7.30 uur zangrepetitie. Woensdag 8 uur Tooneelrepetitie. Donderdag 89 uur Arbeidsbeurs. Vrijdagavond van 810 uur bijeenkomst Afd III Zaterdag 67 uur bibliotheek (ook voor niet-leden) betaling van contributie en ge legenheid tot sparen Rclraitofonds. ST. PANCRATI US-PATRON A AT. Zondag. Tc half zeven n. Mis, waaron der Algemeene H. Communie, voor on zen overleden Congroganist Simon Kers- hof. (In do Lourdesheuk). Van half een tot half drie bijeenkomst der Gezellen. Van vijf uur tot zes uur Conferentie voor de verschillende afdeolingon, en regeling van den nieuwen cursus. Daarna ontspan- i.ing. Te zeven uur Lof. Do ouders worden beleefd verzocht zelf te conlroleercn, of hun zoons het Lof bijwonen. Te acht uur bijeenkomst der Gezellen; van kwart over acht tot kwart voor tien verplichte bijeenkomst. Maandag. Van 8 tot 10 uur bijeenkomst der Gezellen. Dinsdag van 8 tot 10 uur bijeenkomst der Gezellen Dinsdag 8.15 uur repetitie Tooneol. Woensdag van 7.30 tot 9 30 Ontspanning vcor Afd IV Te half negen Studieclub der Gezellen. Donderdag van 8 tot 10 uur bijeenkomst der Gezellen. Geen tooneelrepetitie. Zaterdag. Van acht tof tien uur bijeen komst der Gezellen Spaarkas en Bibliotheek iederen Zon dag van zes uur tot kwart voor zeven. To- vens gelegenheid tot sparen voor de a.s. Retraite. Zondag 6 September aangifte van nieu we loden te vijf uur. ST. FRANGISCUS LIEFDEWERK. Interparochieel Patronaat voor Jongjns. Nieuwe Rijn 52. Zondag le Zondag van de maand te 5 uur precies II. Mis met Alg. II. Communie 's avonds te 6 uur plechtige wijding vat) don Kruisweg, drama ontspanning, voor Vakjongens afd. A en B en groote school jongens. Maandagavond van 67 uur alleen Bibliotheek. Woensdagmiddag van half 4 lot half 5 uur Zangles. Woensdagmiddag van 5 tot half 6 Ar beidsbeurs Haarlemmerstraat 131. Van 4.30—5.30 oefeningen voor do nieuwe misdienaars. Vrijdagavond te half negen uur Cominis-1 sicvergadering. 88.15 Magazijn. Zaterdagavond van 67 uur alleeD spaarkas. Wie helpt ons aan kleediug en schoe nen' Adres Haarlemmerstraat 131. R K. JONGEVRGUWENBOND GROEP B Literaire club. Woensdag 7.30 uur Hoog- landsche ICerkgracht. Turnclub. Vrijdag 6 en 7 uur Pieterskerk hof. Nieuwe leden voor groep B. v. d. R. K. Jonge vrouwenbond kunnen zich mondeling of schriftelijk aanmelden bij don Direo- lour Haarlemmerstraat 106. Voorwaard© is: dat zij een R. K. Ulo-school voor'meis jes bezoeken, of deze reeds verlaten hebben. ZITA-VERF.ENIGING. Afd. Bescherming vari Meisjes. Zondag vanaf 12 uur zijn de zalen ge opend voor de Hollandsche cn Duitsche meisjes Maandag van '810 uur bijeenkomst Duitsche Meisjes. Woensdag, \s avonds van 810 uur bij eenkomst Hollandsche meisjes. Donderdagmorgen, te half 8 uur, TT Mis in de Kapel: 's avonds te 8 uur Bijeenkomst Hollandsche Meisjes. Afd. Meisiespatronaat. Zondagmiddag van 5 tot half 7 Patro naat (1ste en 2de jaar). - Dinsdag 's avonds van 7 tot 9 uur Pa tronaat (1e en 2e jaar) van half 8 tot half 10 uur afd. Napatronaat. Woensdag, van 89 30 uur Tooneel. Vrijdagavond. 8 uur Zangles, 9 uur Godsdienstonderricht. Het onderricht in handwerken en huls- 11 oudelijko vakken wordt gegeven aan do R K. Vakschool, Noordeinde 50. N.B De Bibliotheek, Noordeinde 44 go oiend: Dinsdagavond kwartier vóór 8 uur Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond te 8 uur. Ook niet-leden kunnen van de Biblio theek gebruik maken. Zondag, 13 Sept. 's avonds te 7 uur, ugdafd. 3e Ordo in do Kapel.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3