i regenmantels! i a. waals, g J 2959 HaarLsir. 114. Jj INGEZONDEN MEDEDEELING. I Enorme sorieering. Zeer voordeelige prijzen. 2471.65, Schiedam f2750, Ophemert j 860, Noord Gouwe f 100.031, Veenendaal f 1800, Goes t 6000, Heenvliet f 280.19, Geervliet f 515.75, Weesp Weesperkar- epel f8815, Elhurg f811.50, Leiderdorp f905, Krimpen a. d. Lek f1177.91, Die- jnen f 845.45, Oud-Beijerland f 3434.34, Harlingen f 2818, Nieuwolda f 1039.35, Sliedrecht f 2870.56, Rotterdam le storting f 100.000, Delft f 10.000, Renkum f 8444.79, Streefkerk f 972.25, Nieuw Helvoet f 1105.37, Vorden f3000. Met verschillende giften van particulie ren en vereenigingen is het totaal der eer ste verantwoording f427.073.45. Het Dagelijksch Bestuur verzoekt drin gend, voor zoover dit nog niet is geschied, de beschikbaar zijnde gelden op te zenden aan den penningmeester, den heer F. J. M ▼an Ogtrop, Heerengracht 49414, of anders een opgave te doen van de tot nog toe in gekomen bedragen. De inzameling In de hoofdstad. f Een totaalopbrengst van 6 3 7 0 5 3 7 gulden. De straatcollecte ten bate van de door 'de Stormramp geteisterde streken, welke door het Amsterdamsch „Comité 10 Augus tus 1925" Woensdag 2 September jl. is ge houden, heeft niet minder dan 63.705.37 opgebracht. Het Dames-comité, onder leiding van Mevr. De Vlugt, dat speciaal voor het orga- niseeren van deze collecte was gevormd, mag het resultaat als een buitengewoon groot succes beschouwen, te meer als men bedenkt, dat nog nimmer een straatcollecte zulk een bedrag heeft opgebracht, zelfs Dimmer de f 20.000.te boven is gegaan. Ernstig motorongeluk. Een meisje doodgereden. Op den Enschedéschenstraatweg onder Ie gemeente Haaksbergen, is de motorrij der S. van hier, met een passagier op de duo, in volle vaart tegen het meisje W. op gereden. Het meisje bekwam een schedel breuk en werd stervende opgenomen. De motorberijder bekwam ernstige been- en hoofdwonden. Verdronken. De 15-jarige S. Prins is overboord ge- Tallen van het motorschip Wilhelmina, liggende in de Maashaven le Rotterdam. Na eenige uren dreggen werd het lijk door den schipper opgehaald. Doodelijk ongeluk Te Hilversum is een zes-jarig knaapje uit school komende, door het plotseling oversteken van den Liebergerweg bij de 'Jan van der Heydenstraat onder de vrachtauto der Pharmaceutische fabriek geraakt. Spoedig aanwezige geneeskundige hulp mocht niet meer baten, daar het kind reeds overleden was. De politie onderzoekt of de chauffeur in gebreke is geblovon. To Termunterzijl is gisteren bij fa milie bericht ontvangen, dat Jan van der Laan, machinist aan boord van den motorschoener Atlantic (kapitein Olden- burger) Dinsdag bij een motorontploffing te Kiel is overleden. Door den elecfrïschen sfroom gedood Op last van do Justitie is in beslag ge nomen het lijk van den 19-jarigen B., die te Nes a. d. Amstel bij een heiwerk door den electrischen stroom gedood werd. Het lijk is ter sectie overgebracht naar het Wilhelmina-gasthuis te Amsterdam. Ook op de hei-installatie is beslag gelegd, om dat nog uitgemaakt zal moeten worden of het hier een geval van dood door schuld betreft. Een aanrijding. Op den hoek van de Baan en het Plein te Haarlem heeft een aanrijding plaats ge had tusschen een automobiel en een tram- rijtuig van do E. S. M. De automobilist was niet op de hoogte met de wegsituatie. Toen hij het Plein op wilde rijden, zag hij de lichten van de uit de tegenovergestelde richting komende tram. Hij dacht, dat do wagen rechtuit zou rijden. De tram gaat daar echter links af de Baan op. De auto mobilist wilde links houden en stoppen, doch een aanrijding was niet meer te voorkomen. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Van de vier inzittenden van den auto werden er drie licht gewond. Brand. Woensdagavond kwart vóór tienen zijn Tier rogge- en haverbergen, toebehooren- de aan de Chr. vereeniging tot stichting en instandhouding van arbeiders-koloniën te Beekbergen, door zekeren H., die vroeger in deze stichting werd verpleegd, In brand estoken. De Apeldoornsche brandweer, wel o spoedig met drie motorspuiten ter plaatse was, wist de andere rogge- en ha verbergen te behouden. De vier in brand gestokenen werden geheel door het vuur verteerd. Vanmorgen 4 uur was men den brand nog niet geheel meester. Hamer was door den directeur der stich ting, den heer L. van Dijk, naar de kalk zandsteenfabriek Alba te Loenen ge stuurd; hij verkoos daar niet te werken en btj zijn aanmelding aan de stichting werd bem opneming geweigerd. Uit wraak heeft hij toen den brand gesticht; na het ver richten van zijn euveldaad heeft hij zich bij 'de politie aangemeld, die hem opgesloten heeft. Gisterenavond. 9 uur is de manufac tuurwinkel van J. Veerman aan de Nieuw- >tad te Weesp uitgebrand. De oorzaak van jen brand is onbekend. Een oneerlijke logeergast. Bij de politie te Haarlem heeft de eige naar van hotel De Leeuwerik in de Kruis- Itraat aangifte gedaan, dat de schrijftafel bp zijn kantoor is opengebroken en dat oaaruit een geldkistje met f 500 is gesto len. Bij nader onderzoek rees verdenking legen een logeergast, die 's avonds laat In het hotel was gekomen en 's ochtends heel vroeg vertrokken. Togen den schoen- Poetser, die hem in den gang zag, zeide bij, dat hij vroeg weg moest, maar dat hij fceeds den vorigen avond zijn kamer haa betaald. Later fs Eet tegendeel gebleken. Eenige uren, nadat de vreemde logeergast vertrokken was, werd de vermissing van het kistje ontdekt. Do deur van het kan toor was niet gesloten. De schrijftafel was opengebroken. Toen de logeergast vertrok, had hij een actetasch onder den arm. Het Is dus zeer goed mogelijk, dat hij daar in het geldkistje verborgen had. Nog den zelfden dag heeft men getracht den ver dachte op te sporen. Uit het uur van ver trek kon worden afgeleid, dat hij vermoe delijk per trein naar Amsterdam was vertrokken. De schoenpoetser, die hem goed opgenomen heeft, is met een recher cheur naar Amsterdam gegaan, echter zonder resultaat. Het onderzoek duurt voort. De brsndkastdiefstal te Haarlem Te Antwerpen is Woensdag aangehouen C. K., de verdachte van de inbraak op het Phoenix-terrein te Haarlem, waarbij een brandkast, inhoudende ongeveer f 500, werd gestolen. De brandkast werd terug gevonden op een terrein in den Waarder- polder. Zooals wij destijds hebben mede gedeeld, werd één der dieven bij het open maken van de kast gepakt. De tweede wist to ontkomen. Een inspecteur en recher cheur hebben K. Woensdagavond op straat te Antwerpen aangehouden. Hij werd toen voor de keuze gesteld zich daar te laten Insluiten, om te wachten op de uitleveringsformaliteiten, of vrijwillig mede te gaan en zich op Nederlandsch gebied te laten arresteeren. K. heeft tot het laatste besloten en is zonder verzet meegegaan. Gistermorgen kwam hij per trein te Haarlem aan en werd overgebracht naar het politiebureau, om aldaar te worden gehoord. De broer van Braat Bij de firma M. op de Kipstraat te Rot terdam kwam gisteren een als heereboer gekleed persoon, die een zilveren horloge met gouden ketting kocht, ter waarde van f 190 De man was zeer breedsprakig en vertelde zoo onder de bedrijven dcor dat hij een broer was van het Kamerlid Braat. Hij had radio en luisterde altlid met groot genoegen naar de redevoeringen van zijn bekenden broer. Of men het horloge en den ketting maar naar Hellevoetsluis wil de sturen waar hli woonde? Natuurlijk had men hierop niets tegen en de gezel lige klant, die niet van uitscheiden wist, vertelde dat hij een modelboerderij bad gehad, maar die aan kant gezet, omdat hij geld genoeg bezat. Zlin voornemen was, naar Voorburg te verhuizen. Daar was al een mooi pandje door hem gekocht. Een der winkeljuffrouwen bleek er bekend te zijn en men babbelde over het mooie Voor burg, tot meneer Braat er van sprak, het horloge en den ketting maar tegelijk mede te nempn. Hij zou dan het geld wel op sturen. Men vertrouwde den vriendelijken en welgedaan uitzienden heereboer en liet hem gaan. doch hoorde niets meer van hem. Bij de politie kwam men ten slotte te weten, dat de klant een bekende oplichter was. een zekere De Lijster. De man wordt door de politie te Slompwijk gezocht in verband met een oplichting van 150 en bier heeft hij zich aan verschillende ge raffineerde oplichtingen schuldig gemaakt. Ook ditmaal had de Lijster zijn liedje goed gezongen. „Msb." Het regende hem te hard. Op het politiebureau te Bussum kwam gisteren de 40-jarige Ter B. uit Muiden binnenstappen. Hij had een groot pak op zijn rug en deponeerde dat op tafel voor den inspecteur onder de mededeeling: „Hier, ik heb vannacht ingebroken en het weer is me te slecht om naar Amsterdam te gaan; nemen julie den buit maar". Op de vraag van derf inspecteur, waar hij had ingebroken, zeide Ter B., dat hij den nacht had doorgebracht in de tijdelijk onbewoonde villa van den heer B. aan de Brinklaan. Door het inslaan van een ruit was hij binnengekomen. Aanvankelijk was hij van plan geweest naar Amsterdam te loopen, om daar het zilver te verkoopen, maar de aanhoudende regen had hem doen besluiten, het gesto- lene maar bij de politie te brengen. Ter B., die reeds tallooze veroordeelin gen achter den rug heeft, is in het Huis van Bewaring te Amsterdam opgesloten. Het nieuve model Ford-auto Het kantoor van de Ford Motor Com pany of Holland te Rotterdam deelt mede, dat het aangekondigde nieuwe model Fordwagens, hetwelk in Amerika zal wor den gemaakt, do volgende veranderingen zal omvatten: een verlaagd frame, vernik kelde radiateur, vernikkelde koplampran- den, rubber treeplankbedekking en, wat de gesloten wagens betreft, een keuzo tus schen twee of meer kleuren behalve zwart. Van de bovenstaande verbeteringen, als mede de keuze wat betreft de kleur, heeft de kooper van de Europeesche modellen Fordwagens reeds verscheidene maanden geprofiteerd. Van verdere veranderingen in de tegenwoordige Europeesche model len is nog niets bekend. De mode-dansen. Te Dordrecht is het Congres gehoudei van de Ned. Ver. van Dansleeraren. De heer W. F. v. Wijk. uit Leiden kwam uit met een nieuwe dans „The Queen Boston" En de heer H. J. van Leeuwen, uit Leidep, had ook iets nieuws, n.l. de „Gavotte fa vorite". Er werden eenige „seizoen dansen" in gestudeerd, o.a. de Quadrille 1925, op moderne muziek, die door alle dans leeraren, aangesloten bij de voornaamste vakbonden, aan hunne leerlingen zal wor den onderwezen. Buitenl. Berichten Treinbotsing in Engeland. Veertien gewonden. Gisterenmiddag om 3 uur is een sneltrein met passagiers van Manchester op weg naar Sheffield, bij het station Hope (Der- bysh.) op een verkeerd spoor geloopen en daardoor in botsing gekomen met een stilstaanden goederentrein. Er is niemand gedood, doch de machi nist en de stoker van den sneltrein, als mede elf passagiers en een wegwerker zijn gewond en naar een ziekenhuis ver voerd. Er wordt een onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk ingesteld. De oorzaak der Fransche spoorweg ongelukken. Een schrikwekkend rapport. De openbare meening in Frankrijk, die ten zeerste verontrust ls door de herhaal de spoorwegongelukken, welke gedurende de laatste maanden hebben plaats gehad, is thans opgeschrikt door de publicatie van een rapport, dat dr. Pactet, een be kend Parijsch neuroloog, aan het medisch psychologisch instituut heeft voorgelegd en waarin hij gevallen van abnormaliteit hij het spoorwegpersoneel bespreekt. Zijn rapport heeft geen betrekking op do jong ste ongevallen, doch het is sprekend ge noeg om de reizigers op de Fransche trei nen den schrik op het lijf te jagen. Hij zegt dat hij reeds in 1911 de aandacht van den minister van openbare werken heeft ge vestigd op het feit dat hij gedurende de ja ren 19021910 alleen reeds in één hospi taal veertig gevallen van geestelijke en li chamelijke afwijkingen bij spoorwegbe ambten heeft aangetroffen. Sommige pa tiënten, die in hun jonge jaren aan algo- meene verlamming hadden geleden, had den nochtans treinen bestuurd of seinen bediend. Hij haalt het geval aan van een wisselwachter op een van de gewichtigste kruispunten, die aan melancholie en een idéé fix leed. Sedert 1920 heeft dr. Pactet twintig gevallen van geestelijke afwijking bij spoorweglieden behandeld. Er wordt thans van alle kanten op aan gedrongen dat het spoorwegpersoneel va ker aan een medisch onderzoek zal worden onderworpen. Toch zou het onjuist zijn al le ongelukken aan het personeel toe te schrijven, daar, naar men weet, ook het slechte materiaal en de onvoldoende staat der lijnen het hunne tot het veroorzaken der catastrofes hebben bijgedragen. Overstrcomingen In Japan. De Japanache districten Hirosjima en Jamagoetsji hebben ernstig te lijden ge had van overstroomingen. Bruggen en huizen zijn vernield. Verbindingen zijn verbroken. Er zijn verscheidene dooden en gewonden. Mijnongeval In Duitschland. Gisteren heeft in een der schachten van de Rubensmijn te Waldenburg een kool- zuurontsnapping plaats gehad, waarvan vijf mijnwerkers hot slachtoffer zijn ge worden. De lijken der omgekomenen zijn geborgen. Het treir,drama bij Berlijn. Een Wolfftelegram uit Berlijn meldt d.d. gisteren: De noodlottige val van hot dienstmeisje Lampersbach uit den AmsterdamBerlijn express staat op het punt opgehelderd te worden. Onvoorwaardelijk is vastgesteld, dat het meisje zelf uit den trein gesprongen is, zooals gemeld, schijnt vervolgingswaanzin haar tot deze daad bewogen te hebben. Gelijk men weet, zou het meisje zich door een heer en dame bedreigd gevoeld hebben. Er werd een dame, zekere Teicht- heil gearresteerd. Deze was gisteren ech ter weer vrijgelaten, daar men haar van geen vergrijp kon beschuldigen. Kort daarop werd de mondcommissie op gebeld, waarbij de opbeller mededeelde, dat. de dame Teichtheil op het politie-pre- sidium een taschje met 34 brillanten ver loren had. Het taschje werd op het toilet gevonden. Teichtheil herkende ze als haar eigendom. Tegelijkertijd viel echter verden king op haar, dat zij diamanten smokkel de. Wanneer deze verdenking komt vast te staan, zal men ook voor haar door ver scheidene personen opgemerkt vreemd soortig gedrag in den D-trein een verkla ring kunnen vinden. Zooals de vakterm luidt, had zij „ca- chiert" d.w.z. toenadering gezocht tot een onverdacht persoon om de aandacht der politie te ontgaan. Lampersbacil heeft waarschijnlijk die toenaderingspogingen verkeerd begrepen en is zij daarna in een aanval van,vervol gingswaanzin uit den trein gesprongen. Nog wordt de man met den zwarten snor gezocht, die eveneens verdacht deed en on getwijfeld met Teichtheil in verbinding ge staan heeft. Men vermoedt, dat hij de politie met het - verlies van de diamanten in kennis heeft gesteld. LUCHTVAART. DE „SHENANDOAH" VERONGELUKT. Slachtoffer van storm en onweer. 13 dooden en 15 gewonden. Uit Cumberland (Ohio), wordt gescheind: Het reuzenluchtschip „Shenandoah" is tij dens een storm, die van onweer vergezeld ging, zes mijl ten Oosten van deze stad to taal verbrijzeld. Volgens de jongste berichten, tot dusver ontvangen omtrent het verongelukken van do „Shenandoah", werden van de 88 offi cieren en minderen in het geheel 13 ge dood, waaronder ook de commandant, ter wijl van de overigen 15 werden gewond. De „Shenandoah" na de „Los Angeles", de vroegere „Zeppelin. R3", het grootste der Amerikaansche luchtschepen, steeg om 6 uur te Lakehurst op, voor een tocht over de staten van het midden-westen der Noord-Amerikaansche republiek. Gisteren morgen vroeg ontmoette het gevaarte een hevigen storm en onweersbui, waardoor het luchtschip heen en weer werd geslin gerd, terwijl het vruchtelooze pogingen deed om een landingsplaats te vinden. Eensklaps dook het schip met den voor steven naar beneden en brak door midden. Aan het luchtschip bevonden zich zes gondels, elk met een 300 P.K.-motor. Volgens de berichten plofte de eene helft van het luchtschip met enkele gondels neer in een veld nabij het dorp Ava, 4^ mijl ten Zuiden van de stad Pleasant City in Ohio, terwijl de andere helft een poos hulpeloos in de lucht bleef zweven, door den storm heen en weer geslingerd, om ten slotte nabij Sharon neer te vallen. Het luchtschip stond onder bevel van Zachary Lansdowue, den ook in Enge land welbekenden luchtvaarder. De „Shenandoah" was 680 voet lang, had een doorsnede van 73 voet, terwijl het drijvende werd gehouden door meer dan twee mihoen kubieke voet onontbrandhaar heliumgas. Een ontploffing schijnt niet te hebben plaats gehad. Deze ernstige ramp toont opnieuw aan hoe moeilijk dergelijke groote luchtschepen in storm zijn te hanteeren, hoewel de vo rige ervaringen met de „Shenandoah" en met het Engelsche luchtschip, dat eenigen tijd gelden door een storm in Norfolk van den mast losbrak en na een avontuurlijken nachtelijken tocht over Nederland weer behouden terugkeerde, het tegendeel sche nen te bewijzen. Gisteren heeft een Engelsch ingenieur in een der vergaderingen van de British Association te Southampton nog de verkie selijkheid van vliegbooten voor transatlan tische diensten besproken. De Amerikaansche minister van Marine, "Wilbur, heeft verklaard, dat het ongeval niet geheel onverwacht is gekomen, daar men steeds bezorgd was voor stormen, die in Midden-Amerika meestal plotseling ko men opzetten. Mede daarom had men het aan het beleid van den commandant over gelaten, te bepalen, wanneer en waarheen hij wenschte te vliegen, zonder hem spe ciale orders te geven. In den Iaatsten tijd werd het reusachtig gevaarte gebruikt voor verkeers- en post- doeleinden. Letteren en Kunst Zangconcours te Pijnacker. Te Pdjuaoker is een zangco-ncours voor gemengde- en mannenkoren gehouden, uitgeschreven door die christelijke ge mengde zangvereenig'ng Halleluja aldaar. De uiitslag was als volgt: Gemengde koren, 4e afdeeling, 2de prijs, Zaniglust, Rotterdam: 3de prijs: Zang en Vriendschap, Overschie. Derde afdeeliug, 2de prijs: Soli Deo Glo ria, Nootdorp. Tweede afdeeling, 2de prijs: Nieuw er- kerk's Koor, Nieuwerlcerk a/d. IJöel. Eerste afdeeling, 1ste prajs: Laag Kwar tier, Den Haag, en Zangiust, Delfgauw; 2de prijs: Euphonia, Zevenhuizen. Eere-afdeeling, 1ste prijs: Delftsch Man nenkoor, Delft; Mannenkoor Onder Ons, Rotterdam, en Gemengd Koor Hollandaa, Rotterdam. Verder werd nog een eerste prijs toe gekend aain het dubbel mannenkwartet Onder Ons, te Vlaardfimgen, en een 2de prijs aan het R.-K. Dameskoor in Den Haag. ONDERWIJS De studie voor Indoloog te Utrecht. De curatoren van het Fonds ten behoeve van Indologischo Studiën aan de Rijks universiteit te Utrecht hebben tot bijzon dere hoogleeraren aan deze Stichting be noemd de navolgende heeren: Mr. I. A. Nederburg, Mr. B. Heyman, Mr. F. J. H. Corvan, Mr. G. J. Nolst Trenité, Dr. F. van Gerretsen, Prof. Dr. J. H. T. Zohl- brugge, Prof. Mr. J. C. Kielstad, Dr. L. P. de Cosquins de Bussy, Prof. G. Spat, Prof. T. J. Bezemer. Secretaris van het College van Curato ren van genoemd Fonds is Mr. Dr. H. H. A. van Gvbland Oosterhoff, Stadhouders laan 2, te 's-Gravenhage, tot wien men zich om nadere inlichtingen kan wenden. Veel sollicitanten. Voor de betrekking van onderwijzer (es) aan de centrale 9chool te Bergen op Zoom helden zich 114 sollicitanten aangemeld. Voor de vancanbe betrekking van onder wijzeres aan de openbare lagere school te Balinge (Westerbork, Dr.) zijn 66 sollici tanten. Voor de betrekking vam onderwijzer aan de school voor Gereformeerd onderwijs te UIT DE RADIO-WERELD. Wat er vanavond to hooren is. 4.35 Hamburg 395 M. Goneedt. 4.50 Berlijn 600 M. Mjiddagconcert. 5.20 I/mdem 865 M. Dansmuziek. Munster 410 M. Populair oomoert. 5.30 Hilversum 1050 M. Vóór-avond* oomoert. 6.20 Hamburg 895 M. Concert. 8.15 Hilversum 1050 M. Aansluiting van het Kurhaus te Schevemingen, Sym* f phonieconcert. Het Residentie Orkest, on*' j der leiding van Prof. Georg SchnéevoigÈ! j en Hubert Guypers. Soliste: Rodie Meden* bach. Programma: 1. Ouverture tot Von*1 dels „Adam ito BialMngsohap", Hubert! Ouypers; 2. Die WaHfahrt nach Kevlar",» Hubort Guypers. Rodie Medenbach (on*l derleidimg van den Componist); 8. Sym*' p/homne F. dlux Nr. 6 Op. 68 Pastorale: aJ Erwachem heiterer Empfimdungen bei des] Ankuinft auf dem Lande (Allegro ma non,' troppo); b. Scène am Bach (Andante mol* to moto); o. Lustiges Zusammensein der. Landleute; Gewitrfer und Sturm (Allegro) d. Hirtemgesang: Frohe und dankbare Gew' fueble nach dem Sturm (Allegretto), L. vtj Beethoven. 8.20 Lcmden 365 M. en Doventry 1600, M. „Leaders of Men7'. Joseph Farringlon'" j (Bass). The Wireless Orchestra. The Orchestra. March, „Vlisoount Nel--' j son" (Zelile); Overture, „Vasoo 4e Gama'L: (UrbeUd). Joseph Farrington: „Hear Me, Yo Wids and Waves" („Scipio", Handel) ji „The Two Grenadiers" (Schumann). 8.50 Howard Rose: „Cicero's Speech m the Roman Senate on the Catilini Con spiracy". The Orchestra: Selection, „Donj Caesar die Bazam" (Massenet). Joseph)' Farrimgton: „Drake's Drum"; „The Litt'ei Admiral" (Stanford), Mary O'Farrell: „Joan of Arc's Farewell Speech to Her; Home" (from „The Maid of Orleans"» Schiller). The Orchestra: March, „Wel* langton" (Zelile). 9.85 Variety Programme. A. E, Ndckolds and Albert Howe im „The Fin ail* oier''. Phyllis Norm en-Parker and Gale Gardner in „An Olid Somg Seen a". Y vet to (The Quaint Comedienne) in „Yvette Sees, a Play". j 10.20 Time Signal. Local News. 10.35 Florenoe Marks, ase'sted by The Wireless Orchestra in Irish Song and Verse. [I, 8.20 Birmingham 475 M. Concert. Bournemouth 385 M. Concert. Man* Chester 475 M. Concert. München 485 M. Symphonieooncert. Newcastle 400: M. Dansmuziek. 8.35 Brussel 265 M. Concert. - Zü* rich 515 M. Concert, De Bilclt 1100 M. .Weerbericht. 8.50 Berlijn 500 M. Gemengde avond,:' Frankfort 470 M. „Don Cesar" op er et-ai to. Hamburg 895 M. Platduifscliö) avond. Munster 410 M. Symphonie* ooncert. 9.05 Radio-Paris 1750 M. Concert. 9.30 Rome 425 M. Concert. Dronrijp hebben zich "0 sollicitanten aan* gemeld. Proi^teerende leeraren ie Enschedé. Aangezien de tegenwoordige salarisre< geling na de verschillende kortingen vol komen onbevredigend wordt geacht en de minister van Onderwijs verbetering heeft geweigerd, hebben de leeraren aan de Textielavondschool te Enschedé, voor zoo ver zij in vaste betrekking zijn, ontslag aangevraagd, terwijl de tijdelijke leeraren te kennen hebben gegeven, dat zij geen benoeming wenschen. De nieuwe cursus voor deze avondschool!! waarvoor zich 220 leerlingen hebben aam gemeld, zou 1 October aanvangen. LAND- EN TUINBOUW I Het slechte perenjaar. Met den perenoogst is het dit jaar heel droevig gesteld! Hoewel in 't voorjaar do rijkelijk bloeiende hongerden een kleine stille helofte inhielden over het sappige ooft dat ons ten deel zou vallen, toch wor-, den wij thans heel karig berleeld. De na*1 tuur beschikte anders dan wi.i in de lente*; dagen wel dachten. De plukkers klimmen' langs hun lange, slanke ladders tusschen het groen en komen slechts met een scha* melen buit naar benee. De simpele aan* voer brengt fameuze prijzen teweeg, men; vecht als het ware om een mandje met peren. Dat dit niet overdreven is mogö j blijken uit het feit, dat de Utrechtsche vruchtenveiling aan het Paardeveld zeven-; j tig gulden voor een mud peren werd ge* I geven. Zeventig gulden.... vorige jaar betaalde de handelaar,die beslag wist te' leggen op dit enkel mud, negen gulden voor dezelfde hoeveelheid. „U. D.' RECHTZAKEN Gewetenlcoze sujetten. Voor de rechtbank te Rotterdam is 3 jaar gevangenisstraf geëischt tegen elk der vrouwen G. d. J. en J. v. G., die beklaagd worden van berooving van den schipper H. in den nacht van 13 op 14 Juni van een bedrag van rium 2000. Bij het zoeken door de politie naar da souteneurs, die verdacht werden van he ling van het gestolen geld, is toen de mo lenaar Ambrosius, die met de zaak niets uitstaande had, op zulk 'n tragische wijza doodgeschoten. N.V. Utilé. Vrijdag 11 dezer zal de zaak der inbe* slag genomen loten der N.V. Utilé voor de Arr. Rechtbank te Rotterdam voorkomen. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: H. P. F. A. Henning, dagbladschrijver te Amsterdam; cur. mr. O. E. Bauer, Am* sterdam, Heerengracht 213 4'

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4