zTcli zooveel tirrl'Vn A'ooygrsfoTd von licT feest en nu zoo teleurgesteld werden. Jam mer voor „Erato" nil Leiden, de leveran ciers van de vele prachtige costumes waar- van geen draad meer droog was. Een vol- gende maal beter. De hoop doet leven. Houdt er dep moed maar ln! KATWIJK AAN DÉN RIJN. Woningbouw. Voor rekening van Mej. de Wed. J. Selioiiiienberg zal in den tuin van IJolel ..De Roskam", grenzende aan de Voorstraat, een burgerwoonhuis worden gebouwd. NOORDWIJK. Diefstal. Van de losplaats aan vte Schiestraal is ten nadeele van C. K. al- bier een 50-tal aardappelkisten ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Brutaal. Bij de politie is aangifte gedaan dat uit een pand alhier, waarvan het raam openstond, een tafelkleed en een kinderscbortje is ontvreemd. De gestolen goederen zijn inmiddels door de politie na een gehouden huiszoeking hij een in woner te dezer plaatse opgespoord.' Postspaarbank. Gedurende de maand Augustus hebben len postkantore alhier 07 inlagen en 20 uillx Talingen plaats ge vonden. Ingelegd werd 20260.67 en uit ban aid 6687.73 Postcheque en Giro. Bij den Giro- dient hebben in de maand Augustus 518 stortingen en 111 betalingen plaats gevon den Gestort word 76759.90, uitbetaald i 42130.72. Een nieuw Geref. Kerkje. Naar wij vernom-n, zal op het perceel bouwgrond naast II. C. Lindhout aan de Wilhelmina- etraat een kerkje worden gebouw voor de Gereformeerde Gemeente. De afmetingen van liet kerkje zullen bedragen 10 bij 20 Meter. Voor de stormslachtoffers. Het be stuur van de O. V. heeft besloten om tij dens de feesten op 15, 16 en 17 September a.s. een collecte te houden voor de dooi den storm geteisterde streken. Afbouw F. K. Kerk. Gisteren had onder tpezicht van architect Molenaars de aanwijzing in loco plaats voor den afbouw dor R K. Kerk, waarvoor een flinke be langstelling was daar een 50-tal aanne mers tegenwoordig waren. Maandag a s. te 4 uur'zal de aanbesteding plaats heb ben. OEGSTGEEST Een lafaard. Bij liet eindigen der feesten alhier heeft bij de halte Endegeest een incident plaats gehad Toen de heer J. v L. en twee vrienden met hun dames op de tram stonden te wachten, kreeg bovengenoemde van L zondpv de minste aanleiding van een onbekend gebleven persoon (uit een club van 6 personen) op een gegeven oogenblik een hevige klap met een 'ledige bierflesch boven zijn linkeroog. De laffe dader zette het op een loopen, on der ne uitroep: O, liet is een verkeerde die ik geslagen heb Ontstellend liepen de wachtenden den dader na, doch tevergeefs, daar hij in het donker verdween. Dq poli tie deed ook al wat zij kon, maar zonder succes, v. bloedde uit de hem toege brachte wond en werd door dr. Timmer mans verbonden. RIJNSBURG. Export. Dezer dagen hield, tegen den gewonen regel in, de Veilingvereen. „Tuinbouwproducten" een extra veiling, zoogenaamd omdat zulks voor de verzen ding voor export verre te prefereeren was boven den gewonen veilingtijd. Aan de naburige veiling te Katwijk zag men to taal geen heil in deze nieuwigheid wat la ter bleek goed gezien te zijn. De bloem- koolprijzen liepen n.!. aldaar tot 38.40 terwijl de prijzen aan onze veiling op dien builengewonen tijd slechts tot 25 gingen. Dit dure advies, kwam, naar we vernemen, van een onzer bekende exporteurs. SASSENHEIM. Bloemententoonstelling. Half Febru ari zal er alhier weer een tentoonstelling van Bloeiende Bolgewassen worden gehou den Door de tentoonstellingscommissie worden evenlueele deelnemers nu reeds uit genood igd de benoodigde bloembollen te reserveeren, WASSENAAR. Aanbesteding. Bij de door B. en W. ven Wassenaar gehouden aanbesteding tol slichting van een Secret a riswoning op een terrein van ..De Paamv" weVd ingeschre ven als volgt door: A. Haspers. te Wasse naar voor 8950: Veen en Joele te 's-Gra- venhage voor 9490; TT. van der Helm te Wassenaar voor 9900; J. .T. Rem merswaal te Wassenaar voor f 10025; P. Boot te Scheveningen voor f 10278; N. W. Looycsloin te Wassenaar voor 10669; F v. d. Stoel te Wassenaar voor f 10874; B. Visser 's-Gravenhage voor 11730. Aangespeeld. Op het strand onder deze gemeente is aangespoeld een in ver ren staat van ontbinding verkt 'erend lijk. Uit de geve.' dn brieven is geld kon, dat bet is van een Belgisch zeeman, afkomstig van Hcijst. Koniriginr.fifeest. De plannen voor de feestviering voor de volgende week bi in nen reeds vasteren vorm aan te nemen en ofschoon het feestprogramma nog niet is verschepen, kunnen wij wel mededeelen.' dat de Koningin Wilhelminavereeniging dit jaar weer voor de noodigo afwisseling beeft gezorgd. Naar ons tor oore kwam, zal de eerste dag, Woensdag dus, weder worden geopend met Koraalmuziek, te ge ven door Excelsior on het Plein. Daarna stellen de schoolgaande kinderen zich on co wordt pen optocht geformeerd door het di rp. Vervolgens begeven de 3 l aagste klassen zich naar het Patronaatsgebouw, waar zij worden onthaald en oen bioscoop voorstelling kunnen' genieten, terwijl de overige naar het feestterrein worden ge leid, om daar van de vermakelijkheden te genieten van de poffertjes te .smullen. Dos middags wordt er op de van Zuylen van Nijoveltstraat een harddraverij gehou den van niet geyegisfro.-rde pnnrden om geldprijzen en des avonds geeft Excelsior een concert. TVn tweeden dag 's moTcens vo-d' o? p bet Plein een optocht saamgesteld van de deelnemers aan bot ringsteken met paard en tilbury, motorrijwielen en fietsen en vervolgens vindt op de terreinen bij bet Molenplein het ringsteken plaats. De mid dag wordt gewijd aan de volks- en kinder spelen terwijl oen schitterend vuurwerk om half elf in den avond de fees'en zal sluiten Begrijpelijkerwijze biedt hel foostterrein aan de Molenlaan weder veel vermaak. WARMOND Bioscoop. Voor bezoekers van hier, voor de fihn „Hoe ik mijn kind gedood heb", zal hij voldoende aantal personen, en tijdige waarschuwing bij den ondernemer, na afloop nog gelegenheid bestaan per autobus naar buis te gaan. Voormiddag-draverij. Aan de in den voormiddag gehouden draverij van paar den, toebehoorende aan ingezetenen, namen 10 paarden deel, en wel de volgende: Bebbi, zw.m eig. F. F. J. Slager, bor. H. Beek. Ella br.meig. Job. Uit den Boogaard, ber. eig. Marie hreig. en bor. C. v. d Geest. Kees, eig. P. J. van Rijn, ber. W. van Rijn. Aura, eig. G. v. d. Voort, ber. P. v. d. Voort. Snel, eig. J. Uil den Boo gaard, her. KI. Uit den Boogaard. Jet, eig. P. S. van Rijn, ber. G. van Rijn. Corrie, eig. D. van Rijn, ber. J. van Rijn. Insolent, eig. en ber. Siere, Nelli, eig. J. Warmer dam, ber. H. Landman. De prijzen werden gewonnen: lo pr. door Jet van P S. van Rijn; 2e pr. Marie van Chr. v. d. Geest: 3e pr. Ella van Joh. Uit den Boogaard; 4e pr. Nelly van J. War merdam. Er was tamelijk veel belangstelling, en eT werden heel mooie rillen gereden. Voor den namiddag-draverij belooft al thans het weer veel, terwijl reeds veel nu- bliek van elders opgemerkt wordt. PlTWBJliÜTBËËK ALPHEN AAN DEN RIJN. Koninginnefeest. De feestelijkheden der Wilhelmina-Vereeniging, bij gelegen heid van Koninginne-verjaring, telken jare zoo schitterend geslaagd en opgevroolijkt door het tradilioneele Oranje-zonnetje zouden die feesten ditmaal mislukken? vroegen wij ons gisterenmorgen af. En ja wel, hoe meer het uur van aan vang der feestelijkheden naderde, des te dreigender werd de lucht. Woldra stroom de de regen ncdci\ Doch ondanks deze sombere gewaarwor dingen liet het bestuur der V/. V. zich geenszins ontmoedigen en weldra werd aangevangen met de ringrijderij voor paren met paard en tilbury, waarvoor bijzonder veel animo was. De prijzen werden be haald als volgt: le prijs Mej. Ham, 2e pr. mej. Darting, 3e pr. mej. H. Overes, 4e pr. mej. F. Voortbuijzen. Do harmonie-vereen. „Leo XIII" gaf iritusschen in de muziektent op liet terrein een Concert, terwijl de aanwezige ver makelijkheden voor het publiek werden opengesteld. In den middag werden door de Vereeniging ,.De gevleugelde vrienden" op het feestterrein een 350-tal postduiven opgelaten. De regen bleef intusschen maar steeds aanhouden, zoodat enkele nummers van het programma, waaronder het vuurwerk, achterwege moesten blijven. De Burge meester hoeft evenwel in verband met het ongunstige weder toestemming verleend, beden Woendsag de feestviering voort te zetten, hetgeen door het. bestuur der W. V. op hoogen prijs werd gestold. Het avondfeest werd ondanks de ongunstige omstandigheden door bonderden personen bezocht er. bad weder het gewone leven dige verloop. De feestelijkheden zullen nu hedenavond besloten worden met een groot schitterend vuurwerk. Aanbestedingen. Door B. en W. werd gisteren aanbesteed het verstraten en bet aanleggen van riolee/ing in de Hooft- slraat. De inschrijvingen waren als volgt: v. Heum Post, Den Haag, f 56183, LI. Oudenes, Alphen, ƒ48819, P. C. Lange- veld. Hardingsveld, 524-00, J. A. Ver heul, Botterdam, ƒ52900, E. v. d. Berg, Voorhout 51700, J. H. v. Wijngaarden, Leiden on J. Volk, Alphen, 47867, W Onms, Ammerstol. f 57800, C. v. Leeuwen, Nicuwevk' vk a. d. IJssel, f 59400, L. Boe- koe, Den Haag, 61750, N. v. Leeuwen, Haastrecht, 47787, J v. Boltje, Heeren veen 50949, Gebrs. Winters, Steenwijkor- woïd 56580, Gebrs. Hoeken, Nieuwdijk (N.B.), ƒ58000, A. Timmerman, Dor drecht. ƒ50746. R. Groenberg, Kampen, ƒ57640. T. P. de Geus, Loosduinen, ƒ53000 D. v. Stuivenberg, Den Haag, f 50900, B. v. d. Berg, Rcemvijk, ƒ52010, P. v. Stui venberg. Den Hang, ƒ50500: A. Dekker- boom, Utrecht, 55484, Schuitmaker, Leeuwarden, ƒ53700, B. E. v. Oord, Amersfoort, ƒ52734. Door D. en W. werd gisteren aanbe steed het verstraten van de Dorpsstraat te Anrlandervern. De inschrijvingen luiden als volgt: R. E. v. Oordt. Amersfoort ƒ11638 C. A. v. Sfvion, Rnamsdonk, 8900, N. Heu mor, Den ITang, ƒ11254. J. in 'I Veldt. Dor drecht 101-15, J. H. G. v. Haren. Vucht, 10990. T Boekee. Den Haac, ƒ14100, E v. d. Brrg, Voorbout en J. H. v. Wijn gaarden. Leiden, 13242, Stigter, Berg- Amhachf. 12130, N. v. Leeuwen, Haas trecht, ƒ9197, A. Timmerman, Dordrecht, 10700, T. P. de Geus, Loosduinen, ƒ11000 D. v. Stuivenberg, Den Haag, 9800, P. A v. Stuivenberg, Don Haag. ƒ10.000. J. A. Brandt. Dordrecht, 8984, A. Dekker- boom. Utrecht, f 10G47, D. v. d. Berg, B eeuw ijle. 9575. Door Burgemeester en Weth. werd gisteren aanbesteed de verbouwing van het weeshuis aan den Omlslioornscben weg. De inschrijvingen waren als volgt:. Groenehorg. Kampen, 16580; Donker, Alphen, 16200: J. H. G. v. Hare, Vugf.' 186-17: J. Gesman, Alphen. f 12976: W. van Beijeren, Alpbon, 13949; S. D. van Hensbergen. Alphen, 12488; W Ouds hoorn. J.r 'dei, 19090: J. v. <1. Meulen, Uireeht 17543: J. v. Wier in gen, Alphei', r L~972. J van P;]]e, Zegr..-lJ 18900; F. Meibils. Nieuwerk a d. IJsel 18900: J. Vonk, Alphen, 11227; W. v. d. Bijl, Al pben, 13675; V. Tolk, Alphen, 14486; L. van Beusekom, Alpben, f 13694. BODEGRAVEN. Koninginnefeest. De verjaardag van H. AL, onze geëerbiedigde Koningin! Wie zou dien dag niet feestelijk herdenken? Ook het zoo oranjegezinde Bodegraven heeft feestgevierd. Niet zooals men zich dit had voorgesteld, immers de ingezamelde gelden werden voor Borculo bestemd, maar toch op waardige wijze. Des morgens te 10 uur werd een rond rit door bet dorp gemaakt van de school kinderen, in brikken en auto's en vervol gens Nieuwerbrug rondgereden. De diverse eigenaren hadden zonder uit zondering hun best gedaan, de voertuigen zoo smaakvol mogelijk te versieren. Het weer, dat aanvankelijk niet meewerkte, klaarde echter spoedig op, en zingend reed men af. Behdudens enkele kleine haperin gen verliep de tocht zonder ongeval. Onge veer twaalf uur was men weer in het dorp terug en gingen de kinderen ieder naar bun eigen school, ■(vaar zij getracleerd werden. Hierbij past wel een bijzonder woord van buide aan den heer H. L. van Bunningen, die geheel belangloos drie autobussen ter beschikking stelde. Verschillende jongens op aardig versierde fietsen reden langs de file wagens. Des namiddags hadden de athletiek-wed- strijden plaats, en daarna de volksspelen, welke zeer in den smaak vielen. Deze wed strijden en spelen werden met muziek op geluisterd door de Chr. Muziekvereeniging „Soli Deo Gloria". Om half negen was er concert op de markt, gegeven door de muziekvereeniging „Crescendo". Er werd hier werkelijk zeer verdienstelijk gespeeld (Jammer maar, dat door bet lawaai zooveel verloren ging). Hiermee was ons koninginnefeest afgeloo- pen. BOSKOOP. Te water. Maandagmorgen Is de 15- jarige zoon van den heer E. alhier met zijn rijwiel te water geraakt in de wetering langs de Achterkade. De jongen was spoe dig op den wal gehaald, en later werd ook bet rijwiel naar boven gehaald. Maandagmiddag is het 5-jarig dochtertje van den heer A. alhier nabij de Waddinxveensche brug vanaf de stoom boot ..Vooruitgang" in de rivier de Gohwe gevallen. Het geval werd spoedig bemerkt en twee personen, welke zich gekleed te water begaven mochten bet genoegen sma ken de kleine behouden aan wal te bren gen. WOERDEN. Koninginnefeest. Maandag werd hier weder het Koninginnefeest gevierd. Te 7 uur kondigden herauten te paard den aan vang van den feestdag aan. Te 8 u. gaf liet Fanfarekorps „Excelsior", eenige num mers koraalmuziek van den toren. Hier voor was de belangstelling niet £root. Wel licht wordt dil gedeelte van het programma da't telken jare hetzelfde nummer bevat, vervelend. Te 9 uur verzamelden de kin deren van alle scholen zich voor het Stad huis. Onder leiding van den heer S. P. Onneweer werden eenige Vaderlandscbe liederon gezongen. Op het balkon van het stadhuis hadden plaats genomen B. en W. en Raadsleden met hunne echtgenooten. De kinderen werden door den burgemeester hartelijk toegesproken. Hierna begaf men zich in optocht naar het feestterrein waar de kinderen werden getracteerd op krente- broodjes, limons.de en chocolade en waar verschillende kinderspelen werden gehou den. Omstreeks 12 uur was bet. program ma afgewerkt en had de prijsuitdeeling plaats in de R.-K. Jongensschool. Een groot aantal prijzen was weer beschik baar gesteld, waaronder zeer mooie. Jam mer dat door den regen bet terrein zoo vuil was geworden. Door het aanwezig zijn van eenige tenten konden de kinderen in de pauzen daar een goed onderkomen tegen de regen vinden. De leiding der kinderspelen, alsmede de tractatie was weder in handen van liet on derwijzend personeel der verschillende scho len, die zich weer zeer verdienstlijlc maakten. Het Fanfarekorps „Excelsior" luisterde het geheel op. Te halfvier had een historische optocht plaats door de Oranje vereeniging „Pro Patria" Deze stoet bood geen verheffen de aanblik. Een zeer groote font is bierbij dat do deelnemers geen besef hebben dat zij zich hebben te gedragen in de rol die zij vervullen. Onsympathiek was bet too- neel des avonds. Toen bleven prinsen, bis schoppen etc. in hun costuum rondzwal ken, een graantje pikken, enz. De gevol gen bloven ook niet uit. Bij de liclitsloet werd weer oen gedeelte van de optocht op genomen. Door ondeskundig rijden had op den boek Kruisstraat een ongeluk plaats ivat ernstige gevolgen kon hebben. Een kind en twee vrouwen kwamen in hel ge drang Epn dier a-rouwen, de echtgenoote van den secretaris van het Koninginne feest, bekAA*am een ernstige fractuur aan den arm. De clou van den-dag was zeker de uit voering der plaatselijke zangvereenigingen. Ditmaal was liet een groot getal. De uit voering had plaats door kinderkoor, meis- jeskoor en gemengde zangvereeniging, de Chr. ver. „Oefening en Stichting", R.-K. Kinderkoor en R.-K. Meisjeskoor, gemeng de zangver. „Oefening en Stichting", het A capellakoor „Ons Genoegen en de R.-K. gemengde zangver. ..Willen is Kunnen". Een groot en aandacht publiek volgde de verschillende keurig uitgeA'oerde num mers:'Tot slot van den avond had een lichtstoot plaats, waarin eenige aardige groepen voorkAvanien. De heer A. Zon dankte bij liet einde al len voor do medewerking zoo spontaan ver leend. Ernstige botsing. Maandagmiddag omstreeks' halfvier had ter hoogte van hoe ve Boselilust een ernstig auto-ongeluk plaats. Uit de richting Utrecht kivam een auto bestuurd door een dame mei een vadrt van naar schatting 80 K M, Uit de richting )Voerd(n kwam in matige vaart een auto. Bij de bocht aldaar moest men een wagen en een fietsrijder passeeren. De auto uit de richting Utrecht raakte het stuur kwijt en reed de andere auto aan en kwam tenslotte in volle, vaart tegen een boom terecht. De inzittende heer werd door de voorruit er uitgeslingerd- In deer- niswekkenden toestand werd hij opgeno men. Door dr. V. werd de eerste genees kundige hulp verleend. Hij werd naar liet R.-K. Ziekenhuis vervoord. Zijn toestand is bedenkelijk. De dame was ongedeerd. De chauffeur in slaap gevallen. In den avond van Vrijdag omstreeks 11 uur Averd op den Utrechtschen straatweg de land bouwer H. met zijn kaasbrik aangebeden door eeu vrachtauto. Hij brak hierbij zijn pols, zijn dochter bekAvam een lichte kwetsuur, zijn dienstbode tuimelde van den Avagen. Bij onderzoek bleek dat de be stuurder van de auto, die slechts 12 K M. reed, in slaap was gevallen. Aan de poli tie verklaarde hij 20 uur achtereen aan het stuur gezeten te hebben. Van een en nnder is proces-verbaal opgemaakt. KERKNIEUWS De Mifaneezen bij den Paus. „Evviva i 1 Papa milanese!" Vanmi't Milaan heeft, men, een beevaart paar Rome gehouden, Avaarop dh Mila- neezen oo,k in audiëntie werden ontvangen bij don Pans, (Lie, zooals men behoort te weten, uil Desio in .Lombardlije geboortig ifi en jarenlang de geliefdle aarlsbi-sschop van Miüaan geweeat is. Een ooggetuige verbelde ons over dezo audiëntie: Terwijl die PaTaitajaiisohe Eerewac-hit op haar trompetten hides, trad die Paus op een met rood fluweel oiiikTeede verhoo- .giaig. welke op het einde vam het Dama- suspleiin was opgericht „Ewiiva LI Papa!"Het was één jui chen en wuiiven waarmee de Paus werd begroet. Staande temidldeai van een groep hoogiw aardigheden Lp paarse toga's e.n goaidigailon meerde uniformen, kijk't de |Paus in ziijn Aviiüle kleed onderzoekend door zijn briheglazen naar de menigte en hefc lijkt of hij bekenden zoekt. Dan gaat de Paus zitten en begint tie spreken. Hij spreekt dri'e kwartier lang op zijn ruisfiigen toon: over Loniibardi'je, over Ro me, o'ver dleoi Paus en de Kerk. Hij wijst hen, hoe zij zich moeiten gedragen 'm het huiselijke en openbare Teven. Aldus handelend;, zegt hij, zult ge God een genoegen, dioen en ook aan den Paus, u w Paus, zooaJis ge hem nieimt Evviiva ii Papa miüauese! Leve de Mi- la.iïeesehie paus! schreeuwt een stem, da delijk beget'ici'd door vele anderen. Maar Pi us XI buigt zich voorover, alsof hij door vertrouwelijkheid dit wil tegen gaan. Lat'en wij daar ec-n stokje tussclien ste ken, zegt hij. De Paus iiS geen Milanees meer Maar toch komt hi'j uit M:4aau! roept een enthousiaste. Neen, roept een andere anonyme stem. De Paus komit uit Desio. Maar Pius XI, die schik heeft in dit in termezzo, herneemt glimlachend: „De Paus ife niet unieer, van M'iTaan. Simt Pi'e» ter is Romein, geworden en na hem is eT geen anderen weg te betreden. De Paus behoort allen arOlkeren toe en is aller Va der/*' En, daar (leze uitlegging de pelgrims van Desio, de geboontephaa Is van Aohille RaJtltö, niet. .schijnt te bevallenvoegt, de Paus er een wlelgetmeend slotwoord aan toe om te zeggendat hij n'ookt een zoet verleden, dat hem dierbaar aan het hart 'ligt, vergeten zal. Ingezonden Stukken. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie) 1 Geachte dorpsgen ooien. Het geheim heeft zich ontsluierd, de Wijziging van de bouwverordening is 'openhaar geAvordem. Die' inwoners en Lijde lijke bewoner^ van ons dorp kunnen weder in de aakken tasten omdalt hier alles-zoo goedkoop iis( duinwailenleiding, opcenten personeel, eleotnicdTe'M). De gemeente "neemt de allures aran een stad aan, waar 'inwoners wonen met wel kopeken. De volgende verkiezingen moeten dan maar uitmaken of de burgerij tevreden is met bet maar siteecis meer bepalingen maken 'die haar geld kosten. De bomv van arbei ders-, visschers- kleine mld den stands-wo ningen wordt nu vrijAvel uitgesloten- door de abnormaal hooge kosten. De nood'ige kostc-n van onderhoud van de wegen moe- Ten n,u betaald' worden door hen die grond 'koopen en bouwen Avegens verhoogiing der grondprijzen. Eerstdaags zullen voor alle kleinere huizen hooge re huren moeten worden betaald, de personeele belas',ing en de opcenten worden dan hooger voor de gemeente, dus kunnen ze weer royaal zijn ten koste van de burgerij, Ave worden zoo langzamerhand' geheel! en al onderdrukt en die Hollandsohe vrijheid raakt zoek. Do betrokkenen bij het bou\v\ak kunnen wel bij de gemeente om ondersteuning gaar, vooral wa.t Noordwiik aan Zee betreft. In NoordAvijk-Binnen mag men nog vrij ademhalen. Uav afsluitingen, deuren, slo ten van hekjes in den tuin binnen 100 Me ter vaai d'en -weg zijn volgens art. 3 der verordening aan de goedkeuring van het gemeentebestuur onderworpen evenals de "deur van uw kipepnliok en duiventil, de 'deksel van uav vuilnisbak, het slot van uw 'koffer. Art. 5. Om een weg aan te leggen moot men eerst een kladastralie kaart Tallen maken, wat een oneindig gezeur, want "komt men met een teek en ing aan. in 99 malen a-an de 100'is die niet goed daar het 'gemeentebestuur zichzelf promoveert tot "al av et! en de. De gevelbreed'te van uav huis zal do ge meente ook wel vaststellen. De inrichting van Uw tuintje wordt 'door B. en W. be paald, ze zorgen ook voor bloemen, Art. 8 zegt: Als men een weg aarl'egt GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den Gemeentelijken Vischwinkel, Vischmarkt 18, Telef. 1225. is DONDER DAG verkrijgbaar: SCHELVISCH f 0.18 0.26 en SCHOL 0.170.28 per pond N C. DE GIJSELAAR, Burgera. Leiden, 2 September 1925. B. en W. van Leiden, brengen ter alge- meene kennis, dat de beslissing op het verzoek \'an de fa. H J. Dieben, om a'er- gunning tot uitbreiding van de waschin- richting in )ie perceel Zoeterwoudscfio Singel No 20, kadastraal bekend So-vio M. No 3125, is verdaagd Katholieke Agenda LEIDEN Tot en met Zondag „Hoe ik mijn kind ge dood heb", Stads-Gehoorzaal, ta Woensdag. Tuinfeest ten bate van „Hulp in de Huishouding", Zomerzorg, te 8 uur. Woensdag. R.-K. Leidsche Radio-club. St. Eancralius-Pafronaat., te 8.30 uur. Donderdag. Opejiing Vaandeltentoonstel ling, „Musis Sacrum" (uitsluitend voor genoodigden), te 8 uur. Vrijdag. Vaandeltenloonstelling, .Musis Sacrum", 25 en 710 uur. Con cert te geven door P. G. enL. in den tuin van „Musis Sacrum", 810 uur. Vrijdag. Opening tentoonstelling Avond- teekenschool van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Leiden, Bondsge- bouAV, te 8 uur. Geopend voor het publiek 810 uur. Zaterdag. Vaandeltentoonstelling, „Musis Sacrum" 35 uur; VendelzAvaaien door het St. Gangulphus en St. Lanrentiusgilde uit Huissen, 8 10 uur: Bezoek Mgr L. Schiopna, Apostolisch^ Internuntius, aan de Vaandeltentoonstelling, te 3 uur. Zaterdag. Tentoonstelling Avondteeken- school, BondsgebouAv, 26 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van: Maandag 31 Aug. tot en met Zondag 6 Sept. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Bopkwijf, Vischmarkt 8, telefoon worden de Icosfen van onderhoud door de a raad bepaald. Bi1 ia nu zeer rekbaar en zal voor degene die bouwt wél aardig -zim. Zalig zijn degenen dre bouwen langs de wogen dier gemoen'e1. wamt .zij. behoeven dio belasting niet moer betalen. Er valt nog veel meer He zeggen van do- e verordening; z'5 die bouwen deen hun beurs maar ver open mi 'danken d.e leden 'van don raad a-oot hunne wijze besluiten. Hoogachtend. Uw dw., Noordwijk, Augustus 1925. STAn^WIIFUWS Vandaag is li» i veoi tig jaar geleden, dat de „Eerste Leidsche Stoomwasch- en Electr. Strijk- en Glansinrichting" van den heer G. Dekens werd opgericht. De heer Dekens mocht vandaag vele blij ken van belangstelling voor en waardee ring van zijn zaak ondervinden. Jannetje P„ oud 4 jaar, wonende in do Kaarsenmakersstraat is gistermiddag uit een dakraam op straat gevallen. Zij Avilde een vlieger van het (lak halen. Het kind mankeerde niets, behalve dat haar oen paar tanden door de lip doordrongen. Otto Sp. en Machiel Br., niet in deze stad Avoonachtig, hebben ter gelegenheid van de paardenmarkt iu een café ruzie gemaakt. De een vernielde een groote spie gelruit en trapte de deur in; de ander mis handelde den café-houder v. O. De ruzie makers werden naar het politiebureau ge bracht. Na verhoor werd Br. op vrije voe ten gesteld. Otto Sp. bleek nog 10 dagen hechtenis te vereffenen te hebben. De kastelein moest in het Acad. Zieken huis verbonden, worden. De aangerichte schade bedraagt f 70. Een houtheladen wagen is gistermiddag met. een der wielen bekneld geraakt in het wissel van den tranrweg vóór de Mon P're kerk. Het tramverkeer werd niet minder dan een half uur stopgezet. Met geen dommekracht was de wagen tusschen het wissel uit te-wringen. Het höut moest eerst worden afgeladen; toen gelukte het. De heer H. is gisteravond te 11.40, toen hij de Pelikaanstraat wilde inrijden, opge botst tegen een auto van den heer P., di recteur der Max-garage. Beide hestuurders beweren signalen gegeven te hebben. Van de eerste auto werd de treeplank, voorwiel en lamp zwaar beschadigd; vp,n de tw- lo auto hot spatbord en de treeplank. De aanklager van den diefstal der an- dijvie-plantjes, vorige week vermeld, beeft de politie verzocht van vervolging af te zien, omdat de schade vergoed is. Gevonden voorwerpen. Rijwielbelastingplaatje, rijwielbelastmg- plaatje in étui, gratis-ijrAvielbelastingploat- je in étui, damestaschje met inhoud, kin- derlaschje met inhoud, zwart lak kind r-i schoentje, bril in étui. zilveren broche, medaille voor belangrijke krijgsverrichtin gen, damesceintuurs, zakmes en fluit"'non ketting, bruin lederen damestasch (ledig), sleutels, fitterstang, zilvorbon, portemon- naie met inhoud, handschoenen, pet, pakje

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2