REGENMANTELS A.WAALS, waren geheel in tact; een paar verspreid liggende plankjes met opschriften in de Hollandsche taal werden gevonden. Eenige 'daarvan werden medegenomen en afgege ven aan het Museum te Rotterdam, w.o. een van Pieter Calf, van Landsmeer, oud 19 jaar, terwijl op enkele de heer Over- voorde voorloopig in verband met onder zoek en plannen beslag legde. De zee bleek deze begraafplaats te on dermijnen, enkele graven waren naar be neden gestort en zoo werd o.a. in de on middellijke 'nabijheid van een kist een baadje en een muts aangetroffen, welke overeenkomen met de matrozenkleeding nit het laatst van de 18e eeuw. Ook dit afgegeven aan het Museum te Rotterdam. Op de terugreis werd met de Tjerimai naar de Magdalena-baai. gevaren, waar op een landtong een begraafplaats was. Vol gens overlevering zouden hier de graven zich bevinden van hen, die gesneuveld waren bij een gevecht tusschen Nedcr- landsche en Engelsche walvischvaarders. Wegens tijdgebrek kon van een bezoek aan land om de juistheid van deze berich ten na te gaan niets komen. Naar aan het Haagsche Aneta-kantoor ter oore kwam, zullen pogingen in het werk worden gesteld, om van de Regeering te verkrijgen, dat al deze overblijfselen wor den bijeengebracht onder een gedenklee- ken, zooals indertijd door Hr. Ms. Fries land te Spitsbergen werd gedaan, en dat thans voor zooveel noodig werd gerestau reerd door de goede zorg van den Rotter- 'damschen Lloyd. Gemengde Berichten Een treinbotsing op het C.-S. te Amsterdam. ,Vier reizigers licht gewond. Trein 2230 uit Haarlem, die te Amster dam langs het eerste perron om 5.09 moet aankomen, heeft gistermiddag een onge val veroorzaakt. De trein kwam met de ge bruikelijke snelheid het station binnen. Bij het perron Westzijde bracht de machinist de Westinghouse snelrem in werking, doch remdo te sterk. Daar de trein hierdoor vóór de bepaalde plek tot stilstand zou zijn gekomen, maakte hij met de remkraan de remmen weer los, doch toen hij ten twee den male vaftrt wilde minderen bleek, dat er in het reservoir geen voldoende lucht druk meer aanwezig was. Deze ernstige misrekening had tot direct gevolg, dat de trein op den Hilversumschen trein No. 373 liep, welke om 5 uur 25 vertrekken zou en die op het eerste perron Oostzijde wachlto. Wel stelde de machinist van den bin nenkomenden trein alle pogingen in het werk om zijn fout te herstellen en om een botsing te voorkomen. Zoo bracht hij den zandstrooier, waaruit door middel van stoom zand op de rails geblazen wordt, in working, draaide het ganghandel achteruit ®n gaf op deze wijze tegenstoom. Hij slaagde er slechts, in, de snel heid tot 15 K.M. per uur terug te bren gen. Met deze kracht botste de machine een tender-locomotief van het groote type met drie gekoppelde drijfwielen tegen het achterste rijtuig van den Hilversum schen trein. Dit, een derde-klasse wagon, kreeg een hevigen opstopper, welke zich over de volgende rijtuigen voortplantte. De bewuste wagon werd met het achterste on derstel uit do rails gelicht. De laatste buf fers werden ingedrukt, terwijl die aan de voorzijde over de buffers van het voor gaande rijtuig heenschoven. Hierdoor ont stond natuurlijk schade, die ook gecon stateerd werd aan de bufferinrichting van do locomotief. Ruiten braken, voor zoover bekend, niet en noch banken, noch tus- schenschoten schoven door den schok van hun plaats. Er werden eenige reizigers gewond. Een geluk was, dat in den wachtenden trein rog geen passagiers aanwezig waren, daar iij pas over zestien minuten zou vertrek ken. Drie personen kregen lichte kwetsu ren; een hunner werd door het breken van het glas zijner lognet bij het oog gewond; de beide anderen liepen schrammen aan het gelaat op. r Van den binnenkomenden trein werd één persoon gekwetst, eveneens naast het oog. De gewonden werden op het station verbonden; geen der getroffenen behoefde naar een der stedelijke gasthuizen gebracht te worden en zij konden na eenig opont houd naar de plaats van hun bestemming vertrekken. Het derde klasse-rijtuig werd weer op net spoor gebracht; deze wagon en een ge combineerde eerste- en tweede klasso rij tuig moesten wegens beschadiging wor den afgehaakt. De Hilversumsche trein kon op tijd minus haar beide staart-wagons, vertrekken. De aanrijdende trein, de machine inbe grepen, vertrok later zonder verandering ln de combinatie, eveneens naar Hilver sum Om 6 uur 40 was de stagnatie op het spoor van het eerste perron geheel opge heven, nadat een ploeg werklieden onder toezicht van den nieuwen stationschef, den heer Muller, eenigen'tijd hard had gear beid. Hierdoor kon de trein, waarin de Ko ningin-Moeder zat, die op weg was naar Baarn, om 6.56 over hetzelfde spoor pas- Beeren. Zooals uit het bovenstaande, blijkt, is het 'gebeurde nog goed afgeloopen. F Een vefgasfabriek in vlammen. De installatie te Rotterdam onbruikbaar. r Gistermiddag te kwart voor vier ont stond door tot - nu toe onbekende oorzaak grand in de vetgasfabriek van de Ned. .ppoorwegen te Rotterdam, staande op het (emplacement van het station D.P. In deze fabriek bevinden zich drie gasmotoren, die jilt gasolie het gas bereiden, dat gebruikt Jrordt voor de verlichting van de spoor- i^egrijtuigen. Het gas wordt samengeperst In buiten de machinekamer liggende ketels Terwijl de machinist van deze fabriek, fle heer G. Burkink, bij de motoren, waar van er op het oogenblik, dat de brand uit- wak, geen werkte, aan den arbeid was. INGEZONDEN IHEDEDEELING. Enorme sorleering. Zeer voordeelige prijzen. Haarl.str. 1!4, zag hij plotseling langs den muur de vlam men hoog oplaaien. Dadelijk probeerde de man de kranen van de gasleidingen af te sluiten, doch dat bleek onmogelijk, door dat de vlammen alles witgloeiend hadden gemaakt. Het uitstroomende gas, dat onder een druk stond van ongeveer tien atmosferen, joeg de vlammen fel omhoog. De heer Burkink bekwam aan handen en gelaat brandwonden. Het vuur nam intusschen hand over hand toe en dreef het personeel van de spoorwegen terug. Wel probeerde men on der leiding van den beri'jfschef, den heer Leyenaar, met zand de vlammen te dooven doch ook dit mislukte. Inmiddels was de brandweer op het terrein gekomen. Door de spuiten werd met drie stralen water gegeven, doch de vlammen namen niet af. Daarom liet de hoofdopzichter- van de afdeeling Brand- bluschmiddelen, de heer J. Pellenkoft, stoomspuit III, die eveneens aanwezig was, aan de blussching deelnemen. Met een flinken straal werden de vlammen als 't ware weggeblazen en daardoor kregen de brandweerlieden gelegenheid de hoofd kranen dicht te draaien. Het vuur miste toen alle voedsel en wel dra was men den brand meester. Het bleek, dat de machinekamer groote schade had bekomen. Alle motoren waren absoluut onbruikbaar geworden. De gas fabriek zal, naar men ons verzekerde, en kele maanden buiten dienst moeten wor den gesteld, omdat de motoren en instal latie opnieuw gemonteerd moeten worden. De Ned. Spoorwegen bezitten slechts en kele van deze fabriéken, o.m. zijn ze te Vlissingen en Zwolle gevestigd. De sta tions, die anders gas voor hun wagens van Rotterdam krijgen, zullen nu vanuit Vlis singen moeten betrekken, hetgeen, nu de avonden lang worden, een groot bezwaar oplevert. De schade is vrij aanzienlijk. Verdronken. Het 5-jarig zoontje van de familie Van Baarle te Delft, wonende aan hot Zuidein de aldaar, is gistèren, zonder dat het werd opgemerkt, in de Schie gevallen en ver dronken. Overreden. Op het Noordplein te Rotterdam werd de 8-jarige E. W. Bastijn, uit de Haarlem merstraat, door een sleeperswagen overre den. Een der wielen ging het knaapje te gen het hoofd, waardoor het een schedel- fractuur bekwam. Het is in 't ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Een auto door een tram gegrepen De correspondent van .,Het Volk" seint: De heer P.. vertegenwoordiger der H. F. G. L. te Lemmer, reed gistermorgen met oen vrachtauto uit om vrachtgoederen uit Wolvega op te halen. Tusschen Oude- haske en Heerenveen moest hij uitwijken voor een melkwagen, waardoor de auto gegrepen werd door do juist voorbijrijden de tram. De auto werd over den weg heen in een sloot geworpen. Door het breken van een ruit bekwam P. een ernstige hoofdwonde. De andere inzittenden kwa men er met den schrik en een nat pak af. Het ongeluk is wonder boven wonder goed afgeloopen. Van hei dak gevallen Gistermorgen is de 1 O-jarige P. P. M. M in de ouderlijke woning aan het Haag- scheveer te Rotterdam van de dakgoot ge vallen en terechtgekomen op een 10 meter lager liggend binnenplaatsje. In bewus- teloozen toestand werd de jongen opgeno men en naar het groote ziekenhuis ver voerd. Daar constateerde men een ernstige hersenschudding. Laadboom op het hoofd - !Aan boord van het in de Waalhaven te Rotterdam liggende s.s. „Mase Bernstein" is de 48-jarigo J. Schouwenaar door een vallenden laadboom op het hoofd getrof fen. Met een halswervel fractuur is hij in het groote ziekenhuis opgenomen. Uit een verdieping gevallen. In de Josephstraat te Rotterdam is de 16-jarige schildersleerling H. Hartman uit de tweede verdieping op straat gevallen. De jongen bekwam een hersenschudding en werd in zorgwekkenden toestand naar het groot ziekenhuis overgebracht. Ernstige vergiftiging door het gebruik van vleesch Deze week zijn in een drietal gezinnen te Gorinchem eenige personen ernstig on gesteld geworden door het gebruik van rookvleesch. De patiënten werden eenige uren na het vleesch genuttigd te hebben onpasselijk en kregen hooge koortsen. Nu zijn zij in zooverre hersteld, dat zij het bed weer kunnen verlaten. Dr. Biegel, die de patiënten behandelde, was van oordeel, dat de vergiftiging waarschijnlijk veroor zaakt was door insecten, die zich in het vleesch zouden hebben bevonden. Het vleesch, dat van een slager te Go rinchem afkomstig is, kon niet in beslag genomen worden, omdat er, nadat de ver schijnselen waren geconstateerd, geen vleesch meer voorradig was. Een wraakneming. Te Esschen, nabij de Hollandsche grens waar het Belgisch douanekantoor is ge vestigd, heeft zich Zondagnacht een bloe dig drama afgespeeld. De 31-jarige douanier Wagemaeckers werd bij zijn thuiskomst des nachts door zekeren A. S., drankslijter, op den drem pel Van zijn woning, aan de Nieuwstraat, plotseling overvallen en op niet minder dan 28 messteken getracteerd. Badend in zijn bloed zeeg het slachtof fer neer, waar zijn vrouw, door het hulp geroep wakker geschrokken, hem vond. Over het geheele lichaam was de man verwond, doch vooral en het afschuwe lijkst aan het hoofd. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ontboden en weldra verleende dr. Kenis de eerste hulp, terwijl ook de gendarmerie met het geval in kennis werd gesteld, wel ke aanstonds op onderzoek uittrok. De da der had echter reeds de plaat gepoetst en was over do Hollandsche grens gevlucht. Evenwel had het slachtoffer zijn aanran der herkend, zoodat men op geen dwaal spoor kon geraken. Toen nu Dinsdagavond S. heimelijk zich weer over de grens had begeven, duurde het niet lang, of de gendarmerie kreeg lucht van zijn aanwezigheid en wist hem in arrest te stellen. De dader bekende uit wraak dezen moordaanslag te hebben gepleegd, omdat Wagenmaeckers hem vroeger eens een ambtelijke bekeuring had bezorgd. De toestand van het slachtoffer is rede lijk wel. Hij heeft niettemin vijf snijwon- den op het hoofd, een doorgesneden lip, twee steken in do zijde en verschillende kleinere wonden, zoodat het een wonder mag heeten, dat hij het leven nog heeft behouden. Woensdagavond heeft het parket uit Antwerpen, per auto gearriveerd, een onderzoek ter plaatse incresleld. Naar verluidt zou S. Zondagnacht te Roosendaal zijn aangekomen, waar hij zich tijdelijk verscholen hield. Buiten!. Berichten Hef jongste noodweer boven Japan 18 dooden, 9 gewonden Officieel wordt medegedeeld, dat het aantal slachtoffers van den storm, welke Woensdag boven Tokio en Yokohama heeft gewoed, 18 dooden en 9 gewonden bedraagt. Treinontsporing in Hongarije. Een doode en zeven gewonden. Gisterndcht is een van Debrecsèn ko menden personentrein bij het station Warczag tengevolge van een verkeerden wisselstand ontspoord. De stoker werd gedood, een postbeambte zwaar-, vijf pas sagiers en een conducteur licht gewond. Het spoorwegverkeer is niet stopgezet, doch de reizigers moeten bij het station overstappen. Een ouderwefsche rooftocht in Amerika Tien bandieten plunderen een stad Te Heywoth, honderd kilometer ten Z. W. van Chicago, werd dezer dagen groote ontsteltenis veroorzaakt door een bende van tien gewapende en gemaskerde ban dieten. Zij hebben op ouderwetsche wijze de plaats geterroriseerd. De bandieten droru gen de winkels binnen, alsmede de ban kiershuizen, nadat zij alle telefoon- en telegraafdraden hadden doorgesneden en gingen er van door met een buit van 5000 dollar aan contanten en 7000 dollar aan effecten. Na hun vertrek heeft de plaat selijke politie-chef zich naar de naastbij- zijnde stad begeven en de politie te Chi cago gewaarschuwd met opgave van de richting, waarin de bandieten zijn gevlucht Ongeluk aan boord van een oorlogsschip Er is een man gedood en een ernstig gewond bij oefeningen met een geschut- toren aan boord van het Amerikaansch'e slagschip „Oklahama", op weg van Nieuw Zeeland naar Samoa. Een brutale winkeldiefstal te Londen. Een vermetele diefstal vond gister plaats in een vrij drukke winkelstraat van het I.ondensche district Bayswater nabij Hy- depark. Aldaar wandelde 's middags een net gekleed man, die door 'n langzaam rij denden auto werd gevolgd. Op een gege ven oogenblik liep hij op een juweliers winkel af, sloeg met een hard voorworp snel het winkelraam kapot, en greep door een gat uit de étalage een aantal diaman ten ter waarde van 2000 pond. Daarop stapte hij snel in den hem vergezellenden auto, en verdween éér de juwelier, die juist een klant bediende, naar buiten kon snel len. Eenige personen probeerden nog den auto te achtervolgen, doch slaagden er slechts in, het nummer daarvan te notee- ren. IJsgrotten In de Dolomieten Naar de „Innsbrueker Nachrichten" ver nemen, zijn in do Zuid-Tiroolsche Dolo mieten groote ijsgrotten ontdekt. De on derzoekers zijn tot dusver 0 K.M. diep een berg binnengedrongen en hebben daar de eerste grot en een onderaardsch meer van 160 Meter doorsnedo ontdekt, dat een fos- forlscerendon glans vertoonde. Ook zijn tot dusver 120 paddensoorton ontdokt. Te oordeelen naar de gedane vondsten moeten de grotten ook tot verblijfplaats van menschen hebben gediend. Nederlandsch Oost-lndië. De zaak-Doorman Twaalf jaar voor de moeder en vijftien jaar voor de zoons Aneta seint uit Batavia: In hot proces-Doorman werd de moeder tot twaalf jaar, de zoons Chris en Willem ieder tot vijftien jaar veroordeeld, met in mindering brenging van den tijd, in pre ventieve hechtenis doorgebracht. De doch ter Agatha werd vrijgesproken. KERKNIEUWS Father Dr. Ahaus. Father dr. Ahaus van do Congregatie van St. Joseph, Mill Hill, lange jaren in het college to Tilburg werkzaam, hoopt 22 September a.s. zijn 25-jarig priesterschap te herdenken. Het zal dien dag den ijverigen priester en beminden professor zeker niet aan blij ken van belangstelling ontbreken. „Tijd" Bekcering in Noorwegen. Door Mgr. Kjelstrup, pastoor te Ha- mar (Noorwegen), werden Lars Eskeland, hoofd der hoogeschool in Voss en zijn echtgenoote in de Katholieke Kerk opge nomen. Eskeland is bekend door geheel Noor wegen. „Msbd." Ingezonden Mededeelino. Hooikoorts Abdijsiroop ONDERWIJS De Indische faculteit te Utrecht. De aanvang der ooileges. Naar het_ Corr. Bur. verneemt zullen de colleges aan de Indische Faculteit- te Utrecht met het begin van den nieuwen cursus aldaar einde September of begin October een aanvang nemen. Do benoeming der hoogleeraren en lectoren der faculteit zal binnenkort worden bekend gemaakt. LUCHTVAART. Noodlottige botsing In de lucht. Vier dooden en een zwaar gewonde. Uit Londen wordt gemeld: In de nabij heid van Duxford (prov. Cambridge) zijn twee militaire vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen. Vier personen werden gedood en een zwaar gewond. De vliegdienst naar Bazel met 1 September opgeheven. De directeur der P. T. T. maakt bekend, dat met ingang van 1 September a.s. de luchtdienst NederlandZwitserland wordt opgeheven. In verband hiermede vervalt de gelegenheid om correspondentie voor Zwit serland, Italië en Ncd. Indië per vliegtuig te verzenden. Ter vervanging van het luchtvervoer van stukken voor Ned. Oost-lndië zal des Dins dags om de 14 dagen voor de eerste maal op 8 September a.s. des morgens een 2o nazending van de Genua-mail per trein plaats vinden (van Amsterdam C.S. 2.40 u. 's nachts, van Rotterdam D. P. 7.50 m.). In deze nazending zal gewone en aange- teekende correspondentie, drukwerken, monsters, enz. inbegrepen, voor Ned. Oost- lndië worden opgenomen. FAILLISSEMENTEN Geëindigd: Door verbindend wor den eenige uitdeelingsJijst: 20 Aug. W. van Eek, te Woerden. Uitkeering 16 procent. 24 Aug. E. II. van Mild, zonder beroep, vroeger te Gouda, thans wonende te A1- phen a. d. Rijn. Uitkeering 59.8%. (Herplaatst). BE mj*r*TREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Aan de Chr. II. I^'S. al hier is benoemd tot leeraar in do Engel sche taal en leterkunde de heer M. C. Jelier uit Leiden. Eerbied in Gods huis. Zondag SO Aug. Vroegmis 678, Hoogmis 12, Vespers 3 uur. Gevestigd: E. Jongstra, van Leeu warden. D. Boekhout, van Breukelen. H. Verkade, van Vlaardingen. H. Bijs- terveld en gezin, van Nederhomcrt. J. van Malsen, van Bunnik. Jenneko de Koker, van Haarlemmermeer. Maria Voorsluis, van Haarlem. J. de Raat en gezin, van Heinenoord. Eldertina Kok, van 's-Gravenhage. Vertrokken: P. Kalkman en gezin, naar Boskoop. C. do Visser en gezin, naar Westzaan. A. van Leeuwen en ge zin, naar Tilburg. Anna L. Kaspers, naar Utrecht. Pleuntje Kersbergen, naar Oegstgoest. S. Elzevier Stokmnns en gezin, naar Oegstgeest. Elizabeth J. M. van Molle, naar Breskons. F. M. J. GodshuizcD, naar Brunsum. Nancij Pel, naar Leiden. P. C. Schouten en gezin, naar Gouda. Catharina Bijleveld, naar Gouda. F. van der Laaken en gezin, naar Rotterdam. BODEGRAVEN. Ondertrouwd: D. Lekkerkorker 25 j. on J. van Hof 22j. Geboren: Nicolaas Maria, z. van G. Walraven en W. M. Kouwenhoven. ,To- hannes, z. van D. do Vlieg en M. Hagen. Gevestigd: J. van Dommelen, van 's-Gravenhage. H. Akerboom, van Gouda. R. Deininger, van Papekop. Vertrokken: J. Balten, naar 's-Gra- venhago. D. W. J. van Niekork, en gez., naar Rotterdam. S. Schouten, naar Oudewater. M. Noll, naar Ostcrnburg. (Duitschland). R. Noll, idem. M. H. Korse, naar Zalt-Bommel. W. Buite laar en gezin, naar Helder. A. J. var Exter naar Hazerswoude. NIEUWKOOP. Voor de Stormslachtoffers. B. en W. dezer Gemoerd e lieten op verschillende plaatsen ita de Gemeente aanplakken oen "bekendmaking betreffende den stormramp. H. M. do Koningin vraagt den Sisten Augustus a.s., den dag Harer verjaardag, te maken tot een liefdndigheidisdag voor alle Nederlanders en wel tot leniging van den stormramp op 10 Augustus j 1. Gehoor geveilde aan dezen wensch, zal op dien dag en voorzoovoel noodig op de dagen daajrna, aan Uwe huizen een col lecte worden gehouden met afgesloten bus. Wij noodigen U dringend uit door nv'ldo bijdragen Uw eorhied to toonen voor don wensch van onze Koningin en Uw mede-' lijdon voor de vele slachtoffers van b<H 'doelden ramp. Onderwijs. Dc Eerw. Zusters Petro- hilla, onderwijzeres aan do R. K. Meisjes^ school alhier is mot ingang van 1 Septem- bor in gelijke betrekking aangesteld te Noord wijk en tot onderwijzeres alhier Is met ingang van dien datum benoemd de Eerw. Zuster Josepha Maria uit Nijmo- gon. Schouw. De Schouw over de vanTlen enz. in don Po'der Nieuwkoop en Nnor- Vlon is thans definitief bepaald op Maan dag 7 September a.s. Politienieuws. De Burgemeester do- fcer gemeente hoeft gebruik gemaakt van 'zijn bevoegdheid en G. K. uit Noorden op do lijst geplaatst bedoeld lvj art. 08 van de Algomoene Politieverordening waardoor 'hel de vergunning^- en vorlofhoudors ingo- 'volge do Drankwet verbod cm is hem in hun 'inrichting toe -te laten of te laten verb'ij- Ven. Stemplicht. Vanwege don Ambtenaar 'van het Openbaar Min:stpric hij het Kan tongerecht te Woerden zim 2 mannelijke én 4 vrouwelijke kiezers uit deze gemeen te wegens het niet na komen van hun stomplicht op die terechtzitting van voor- tno'd kantongerecht gedagvaard Ie ver-» 'schijnen en wel op Woensdag 2 Sep'em- ber a.s. Bloemententoonstelling. Op Maandag, 31 Augustus, zal in do dorpsehool lo Nieuwkoop een tenitoonstellirag worden ge geven van bloemen, waarvan in dit voor jaar do leerlingen de planten van het hoofd 'der school meekregen om voor het kwco>» ken zelf zorg te dragen. NOOROEN. Personalia. Dc Commissaris dor Ko ningin in deze Provincie heeft uit 129 8olV«oitenten benoemd tot Gemeente-veld- Svachter, sln.ndp'anfs Noorden, de heer Th Baas, sedert 1020 agent van politic to s-Gravenhage, voordion ingezetene van •diit dorp. Dc benoemde is in het bezit van 'het poli'lio-diploma mei aanloekening en •kom ook van a,'lo sollicitanten dn meoslo bewijzen van bekwaamheid tonnen. Geboren: Mii'-iinus ITe.ndrikus. z. van W. van Koert en E. ran Dam. Donnar- dus Johannes, z van A. Kwakkcuibos en P. II. van der Laan. Gehuwd: E. Kroonc 21 j. wonendo to •Bodegraven,.met R. G. Fokker, 22 j. wo« nendo te Nieuwkoop. ZOETER WOU DE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert aanstaanden Dinsdag 1 September 's morgens 10 uur (niouwo tijd). Agenda: 1. Ingekomen Stukken. 2. Vnor-t loopigo vaststelling dor Gemeen toroko- ning 1924. 3. Aanbieding Gemeentebngroo ting 1925. 4. Aanbieding bogrooting Water leidingbedrijf voor 1926. 5. Benoeming le den der Commissie van Beheer van iiot Waterleidingbedrijf. 6. Behandeling van hol voorstel J. C. Stadhouder Inzake ver bodsbepaling voor het oprichten van fa hrieken aan den Hooge Rljnijk 7 Behan deling van het verzoek van J. P. van dor Stoel om een bijdrage in do kosten voor den aanleg eener electrischo loldlng 8. Vnststelling van bet bestek en do voor waarden van aanbesteding voor vernieu wing der Vlietburg en van eenlgo onder houdswerken Verkeersliclemmorlng. Door B en W. is do Rijnegommerstraat voor hot verkeor met motorrijtuigen, bohalvo tweewiolera, afgesloten Demonstratie met politiehonden. Door do poliliehondenclub „Geduld Overwint" zal op 19 Soplomber a s op haar dresseert terrein aan den Hooge Rijndijk een dek monstratio met politiehonden gehouden worden. Militie. Van do 36 ingeschrevenen der lichting 1925 moeten er 13 in werkelljken dienst komon. Vorige jaren bedroeg bot aantal slechts 6 voor 1924 &n 8 voor 1925, Aangezien er verschillende vrijstelling hebben wogena broederdienst en geestelijk* held zal nummer 21 ook nog Ui workelij* ken dienst moeten komen Zlokte. In deze gemeente heersen^ finds eenlgen tijd onder de kinderen da z.g. slijmhoest. Een kind la er aan ge-*, storven.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 11