HIE VERKQIPIHS REGENJASSEN mn 5.75 mm Telegrafisch Wee^feepicM volgens waarnemingen verricht in den morgen van 28 Aug- 1925, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 769.8 Biarritz. Laagste Barometerst.740.1 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 29 Aug. Zwakke tot matigen Zuidelijke tot Weste lijken wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grocteD wijzer. Het dunne lijntje beduidt den stand van gis termiddag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR. 19 gr. G. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 19. 12 uur 19 en 3 uur 19.5 gr. G. Zweminrichting ,,De Zijl": 7 uur 18, 12 uur 18.5 en 3 uur 19 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnamiddag 8 28 uur lot Zaterdagmorgen 5.35 uur. Imezonden Nleo'edeeiino. vasa circa 500 gegjaran^ s deeH waterdichte 3 Een Regenjas reeds vanaf Ailes zal uitverkocht worden in het welbekend staande HAA8LEMMERSTR. No. 149 ie. Janvossensteeg. 5257 H. SCHEFFIR ».h. PH. CHOHEl. Tsjech o-SIowaki je. Eerst morgen neemt men een beslissing, doch men mag aanne men, dat de Tsjechen in alle nummers partij zullen geven. Het algemeene programma luidt: "Woensdag 2 Sept.: Avondfeest en reünie tfev buitenlandsche gasten. Donderdag 3 September: Opening van het congres der F. I. S. A. Ontvangst ton stadhuize. Diner aangeboden door het or ganisatie-comité. Vrijdag 4 September: Congres der F. I. S. A. Bezichtiging der stad. Diner aange boden door de Tsjechische regeeving. Zaterdag 5 September: Voorwedstrijden. Zondag 6 September: Beslissingswed strijden voor de Europeesche kampioen schappen. Diner aangeboden door den Tsjechischen B ooibon d. Op het congres zullen alle elf bij de F. L S. A aangesloten landen, t. w. België, Frankrijk. Italië, Zwitserland, Nederland, Spanje, Tsjeeho-Slowakije. Hongarije, Portugal, Zuid-Slaviö en Polen vertegen woordigd zijn. v „Vad." STARSKIHEUWS DE ZITA VEREENIGING. Huize Maria en Pension Sf. Roza. TTet Bestuur der Zita-Vereeniging, Afd Bescherming van Meisjes, welke afdeeling onlangs werd gereorganiseerd, beeft thans bel volgende bekend gemaakt: De Zita-Vereeniging. R K. Verooniging iol Rescherming van Meisjes, ónder bet Leidsnhe publiek bekend onder den naam: „De Zita", telt op liet oogenblik niet min der dan vijf afdeelingen. ITct doe] en de werkwijze der afzonderlijke afdeelingen, zoo geheel verschillend van elkaar, heb ben echter niet die bekendheid, die men 2on wensclien. om de svmpafhie en den steun der Leidsehe bevolking le erlangen. Immers, het is ons gehh-ken, dat de naam ..Bescherming van Meisjes" vaak verward wordt met de hulp, die. door de- afdecling Margarita van Cor ton a-S lichting gevestigd Galgewater 5a. verleend wordt aan gevallen meisjes. Daardoor gebeurt het, dat veel meisjes van goedgn huize, die eon aangenaam en gezellig thuis zouden kunnen hebben in een der dames-pensions 'dor Vereen 'ging. door den naam ..Zita", en door verkeerde inlichting afgeschrikt, «rvoor terugdeinzen in de vage angst, door de publieke opinie, gelijkgesteld te worden mei meisjes van minder goed zedelijk ge drag Hef Bestuur heeft daarom besloten, gelegenheid der reorganisatie der Afdec ling Bescherming van Meisjes, den afzon derlijken huizen dier afdeeling oen eigen naam tc geven, zoodat verwarring niet meer kan voorkomen. In het pand Noordeinde 44. zal voortaan gevestigd zijn het plaatsingbureau voor befrekkingzoekenden, terwijl de beneden- calen ruimte bieden voor de ontspannings avonden voor dienstboden en de patro naat s-a vonden voor meisjes. De bovenver diepingen zijn bestemd voor huisvesting, tljdeliik of vast. van winkeljuffrouwen, dienstboden, betrekkingzoekenden en pas santen, die voor garingen prijs een goed pension wenscben. Dit dames-pension zal voortaan den naam dragen van: Pen sion Sf, Rosa. Het pand Noordeinde 54 zal voortaan alleen dames-pension zijn onder den naam van: TIu i z e M ar i a, voor werkende en studeeronde dames uit den beteren stand, die er, mede in'aanmerking genomen de mooie en gunstige ligging in het centrum der stad, een aangenaam tehuis zullen vin den, temeer, daar de prijzen zoo matig mo gelijk gesteld zijn. Deze beide pensions zullen, naar het Be stuur vertrouwt, na de aangebrachte verbe teringen en onder nieuwe leiding, op de volle svmpafhie der T.eidséhe bevolking aanspraak kunnen maken, zoodat hel dub bele doel: velen jongen meisjes 'n gezellig tehuis tc verschaffen, en het liefdewerk der Vereeniging te steunen, ermee bereikt wordt. VAANDELTENTOONSTELLING. Bezoek van Zijne Exc. den Internuntius. De Vaandeltentoonstelling, georgani seerd van de afd. Leiden van den Ned. R.-K. Volksbond, belooft heel beziens waardig te zullen worden. Mede in aanmerking genomen de con certen enz., die tegelijkertijd zullen wor den gegeven, mag worden vertrouwd, dat velen de volgende week een bezoek in „Mu si's Sacrum" zullen brengen. Volgende week Zaterdag, 's middags om 3 uur zal Zijne Excellentie mgr. Schioppa, Apostolisch Internuntius, de tentoonstel ling met een bezoek vereeren. Hoogheemraadschap van Rijnland In een vereenigde vergadering van bet Hoogheemraadschap van Rijnland heeft do Dijkgraaf den op 19 Juni j.l. overleden hoogheemraad J. Suidgeest, herdacht. In die vergadering is verderf, in verband met de gewijzigde Pensioenwet 1922 be sloten, het verhaal van bijdragen voor in koop voor pensioen van een vierde le ver ruimen tot de helft der inkoopsom. en het verbaal van bijdragen voor eigen pen sioen voor die ambtenaren, op wie tot dusver 1 pel werd verhaald, te brengen op ll pet. De pensioenverordening werd gewijzigd gelijk do gewijzigde wet voor schrijft. Een nieuw Plantsoen? Sedert eenigen tijd, zijn er onderhan delingen gaande tussohen het gemeente bestuur van Leiden en het Rijk ten einde de beschikking te verkrijgen over den tuin van het voormalige Militair Hospitaal aan den Morschweg, met het doel dezen tuin voor plantsoen te bestemmen. Gisteren hebben B. en W. een bezoek ter plaatse gebracht De onderhandelingen zijn nog niAt tot een resultaat gekomen. Leidsehe Winketsiand. Op het Pieterskerkhof "hoek Pietcrskcrk- koorsleeg is in de vroegere sigarenwinkel van den heer Montanus, een zaak in co mestibles, boter, kaas en eieren geopend door den heer Janson. De winkel, welke frisrh lichl-groen werd" beschilderd door Brieyère en Jonk en ingericht door de. fir ma Zuurdeeg uit Rotterdam heeft een frisch aanzien. Beide firma's blijken aan dezen winkel baar beste krach ten besteed te hebben. Toonbank en etalage kast zijn van marmer, en daarop staan uitgestald de smakelijkste artikelen. De huisvrouwen kunnen hier haar hart op ha len. En de heer Janson. wens naam een goeden klank heeft, zal ongetwijfeld haar vertrouwen Te Oollgensplaal (Z.), waar li ij lijdelijk vertoefde, is plotseling overleden, 33 jaar oud, de heer A. A. Ovenvalcr, arts alhier. De afdeeling Leiden van den Algenxee- nen Bond van Politiepersoneel in Neder land bestaat Woensdag 16 September 25 jaar. Dit zal feestelijk worden herdacht. De afdeeling zal zich dien morgen te kwart voor twaalf opstellen aan het sta tion, waar het hoofdbestuur wordt oiit- v -uren Hierna begeven de leden der af deeling zich in ontocht mei banieren en mu ziek naar het Stadhuis, waar de burgc- mce hel besfinir der .iuhileerende afdee ling zal toespreken, welke toespraak de afdelingsvoorzitter zal boai.iwoorde Na afloop hiervan wordt de optocht voortge zet langs Rreestraaf, Rapenburg, Kort Rapenh Prinsessekadp, Haarlemmer straat, Donkevsteeg, Hoogstraat, Viseh- markt en R"v.-hfsteeg naar d Ore "t^urs, waar L'en dag hel jubileum feestelijk zal worden gevierd. Op 31 Augustus a.s. worden het post kantoor alhier en het bijkantoor Heeren- grachl te twee uur n.m. voor hof publiek gesloten. Bnsrcch(houders kunnen hun corres pondentie ten postkantore afhalen tot 7.30 n.m. (ingang door de póórt a. d. Bloem- markt). Er vindon twee briefposlhestellingen plaats te 7 uur v.m. en 6 uur n.m., als mede een pakketpostbesfolling te 9.30 v.m. De bijbussen worden gelicht om 7.50 v.m., 11 v.m. en 7.20 n.m. Invordering van quitantiën blijft dien dag achterwege. In den Hortus slaat de Victoria Regia in bloei. Gisferav »nd hebben een dertigtal leden van de afd. Leden der Ned. Reis- Inoezonden Mededeelinq. ÏV&fti Zeer groote keuze in in de merken TRICOLINE, DUROLA, S3LCOLETTE, enz. Prijzen vanaf fl. 2.30. vereeniging met het oog hierop een bezoek aan den Hortus gebracht. Naar wij uit goede bron vernemen is de Gymnastiek vereeniging voor dames „Jeanne d'Arc" opgeheven. Gisteravond (e 8 uur is een begin van brand geconstateerd in de woning van H R., Rijn- en Sehiekade 87, doordat hout wol.. waarmede men een kist pakte, vuur vatte. De brand is gebluscht zonder dat de brandweer water behoefde te geven. UIT DE OMfiEVING OEGSTGEEST. De Winkelweek Om vijf uur had gisteren de beoordee- ling der etalages door een alleszins be kwame Jury plaats. Alle winkeliers hebben met de meeste zorg hunne uitstallingen in orde gemaakt, en geen moeite hebben zij ontzien, zoodal een bezichtiging stellig de moeite waard is Wij namen de overtuiging mede. dat het doel dor winkelweek, n.l. te doen uitkomen, dat de winkelstand te Oegstgeest niet meer behoeft onder te doen, voor die in de stad is bereikt geworden. Om acht uur werd door de harmonie der N. Z. H. T. M. een muziekomgang gemaakt, die de reeds gezellige en in on gewone drukte verkeerendo Oegstgeostsche straten nog levendiger maakte. In café Averdick werd door den beer R. J M. Kortmann, voorzitter der winkel week-commissie, den uitslag der etalage wedstrijd bekend gemaakt. Tn een keurig speech je zette spr. liet doel dezer winkel week nogmaals uiteen en maakte levens van deze gelpgenheid gebruik zijn dank uit Ie spreken tot de Harmonie der N Z. H.T.M. voor hare belangelooze mede werking. De uitslag 'van iton Etalagewedstrijd is als volgt: Mooiste etalage: 1e prijs J. G .Schrijvers. 2e prijs Th. v. Reek, 3e prijs J H. Wolkers, 4e prijs J. Hoogeveen. Geestigste etalage: le prijs H. v d. T.oede, 2e prijs Mej. v d. A mede. 3o nrijs A. E. Meyer. 4e prijs G. Hofman. Verkoopkrachfigste etalage: 1r nrijs Ed.'de Bruin. 2e nrijs W. Wner- tenburg, 3e prijs W. Overvliet, 4e prijs A. J Duyverman. E ereprijs: J. G, Schrijvers, Ed. do Bruin, Th. v. Beek. Eervolle -vermelding: Fa. Gas pari. Nic. Ddsasso, fa. H. v. Belle. Morgen zullen wij een beschrijving der eta'ncres geven. Begrafenis. Hedenmiddag om 17 uur word op de Begraafplaats nabij het Groe ne Kevkje f™* ,ln h" k overschot van den heer D J. Thiol, in loven kleermaker aan het Gesticht Ende- geosf. De belangstelling was groot De kist was bedekt met een drietal kransen, o.a. een vaij het geznrnen'iilc personeel en een van de de directie De kist werd door het personeel van de inrichting grafwaarts godragen. Bij hpt graf werd gesproken. OUD-ADE. Koninginnefeeslen. Gisteren is al hier hot jaarlijksche Wilhelminafcost ge houden. Hoewel de weersomstandigheden nu niet bijzonder gunstig waren hebben ze toch aan de feestelijkheden niet ve.el afbreuk gedaan. De stemming was tenmin ste den geheelen dag uitstekend! Om 9 uur werd het feest aangevangen met een optocht voor de schoolkindoren, die, allen voorzien van vlaggetjes, door liet dorp trokken. Do kleinen werden daar na op verschillende versnaperingen ont haald. In den voormiddag werd prijsgereden met versierde rijtuigen. Prijswinnaars wa ren: de hoeren W. v. d Geest, le pr.L. v cl. Geest 2e pr. en J. Mooren ?e pr. Het ringsteken, waaraan 50 paren deel namen, heeft heel wat tijd in beslag geno men, mede door de vele beslisaipgsrilten, welke gereden moesten worden. De win naars zijn van de beeren: J. Straathof, 1e pr.: J. Vrijburg 2e pr.; D. v Haastregt, 3e pr.; W. v. d. Geest 4e pr. Van de dames zijn de prijswiuners: v. d. Geest le pr M. v. Vilet 2c pr.; M. Vrijburg 3e pr. en S. v. d. Poel 4e pr. Het ijverige bestuur had tevens zorg gedragen, dat de jeugd zich niet verveel de. De jongens konden om het hardst koekhappen en estafette loopen. Voor de meisjes was het slaartstcken een attractie, zoo ook het hardloopen met groote Na- poleonslaarzen. .Verder was, er voor de grootere jongens en meisjes iels aparts. De jongens moesten al fietsende „Kwaaie Trien" een ring zien te ontfutselen,' wat soms aanleiding gaf tot koddige tooneel- Ijes. Dp meisjes konden haar behendigheid laten zien in het (nrfkruien. Voor de da mes was er in den namiddag gelegenheid eens te laten zien, wie nu wel het vlugst dc wasch kon ophaBgenl Dc winnaressen welke zegevierend uit dezen vinnigen strijd te voorschijn kwamen, waren: D. v. GeestLos le pr.; T. Borst 2c pr.; G. Tersteeg, 3e pr. en B. Bens 4e pr. Als laatste nummer stond op het pro gramma hel gemaskerde Fordrijden. Deze nieuwe vermakelijkheid was door het be stuur geheel zelf ontworpeu. Het Ford-rij den heeft tot heel wat komische en lach wekkende situaties aanleiding gegeven. Hier werden winnaars de heeren: J. v. d. Geest Kzn le pr.;. D Bakker 2e pr. J. Koi k 3c pr. en J. Vrijburg 4e pr. Na afloop werden de verschillende prij zen den winnaars en winnaressen over handigd onder een toepasselijk woordje van den voorzitter, den heer J. v. d. Poel De verschillende commissies hadden door de weersomstandigheden geen gemakke lijke laak, doch het welslagen van het feest, ondanks alles, is oen bewijs, dat zij zich goed van hun taak hebben gekweten. SASSENHEIM Personalia Morgen viert do eer J. Mauri Is don dag, dat hij 25 jaar in be trekking is: lój de firma H. Roozon oir Zn. Raad eens! Hel comité van Hul» in Nood, onderafd. van den R.-K Volksbond te Sassenheim, maakt langs dezen weg be kend, dat dc fiets, die dagen lang in de etalagekast bij den heer Meiman heeft uit gestald gestaan, is overgeplaatst naar hot K. S. A.-gebouw, waar u ook kunt raden en briefjes verkrijgbaar zijn bii de con- cierge, en ook bij het bestuur. Dp heeren- fiets kan zoo gowenscht ingeruild worden worden voor damesfiets. VOORSCHOTEN Verbetering. Vanwege de Rijkswater staat hoert men een aanvang gemaakt met het asphalleoren van het Rijwielpad, loo- pende vanaf Haagseho Schouw tot aan Den Deyl. DE RIJN TREEK ALPHEN AAM DEN RIJN. Aangehouden. Alhier is een koop man aangehouden, als verdacht in Fe bruari 1924 zich te hebben vervoegd bij de bewoonster van een perceel aan den Haarlemmerweg te Amsterdam onder voorgeven, dat hij als poliiie-ambl-naar belast was met lief onderzoek naar een diefstal. Tijdens afwezigheid van de be woonster zou hij een linnenkast openge broken en een koralen beursje met zilve ren beugel ontvreemd hebben Toen dc be woonster was teruggekomen, zon l.ij haar eenige klappen op hef hoofd'hebben gege ven. BOSKOOP Brand. Woensdagmiddag is er brand uitgebroken in het magazijn van den Manufacturer v, d. R* alhier. Dc vlam men sloegen reeds uit het dak aleer lief geval werd bemerkt. Met de brandspuit, welke in de onmiddellijk nabijheid is ge- stationneerd, was rtien vlug fer plaatse en mocht het gelukken het vuur spoedig te blosschen Omtrent de oorzaak i.i l men nog in het duister. Assurantie dekt de schade. Leliecen en Kunst St. Bernulphusqildei De voor begin-September in hel uitzicht gestelde studiereis van hof St Bernulp'Mis- Gilde naar Doornik. Kortrijk en Ouden- aerde moet, wegens de seizoendrukle "in de hotels aldaar worden uitgesteld lot na 15 September. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN ORAADLOOZEN DIENST). De intergeallieerde schulden. De Brifsche voorstellen aangenomen. LONDEN, 28 Augustus (V. D.) Ver nomen wordt, dat het- Fransche kabinet in zijn zitting van gisteravond besloten heeft, de Britsche voorstellen inzake de fundeering der schulden, welke Caillaux uit Londen heeft medegebracht, ie aan vaarden. Dc geallieerde schulden a"an Amerika. PARIJS, 28 Aug. (V.D.) De minis terraad hooft hedenmorgen besloten, dat de minister van financiën Caillaux naar de Vereenigde Staten zal gaan in verband mei de regeling der schulden aan dal land PARIJS, 28 Augustus (V.D.) Then- nis, de president der Belgische delegatie naar Washington, wordt hedenavond tc Parijs verwacht. Hij zal besprekingen voe ren, vermoedelijk ook met Caillaux. De strijd in Marokko. LONDEN. 28 Augustus (V. D.). De „Daily News" meldt: Donderdag deden de Riffs een aanval nabij Tcloean. Zij werden teruggeslagen. Ook ton Noorden van Wezzan werden zij teruggedreven. Het Fransche offensief le gen de Branessfammen ten Noordoosten van Taza begon Donderdagdagmorgen. De Franschen behaalden belangrijke successen Een staatsgreep in Bolivia? NEW-YORK, 28 Augustus. (V D). Volgens hier ontvangen betrouwbare be richten hebben in La Paz, de hoofdstad van Bolivia buitengewone polilieke gebeurtenis sen plaats, die het onmogelijk maakten de op Dinsdag voorgenomen inwijding van den nieuwen president te doen plaats hebben. Gemeld wordt, dat president Saved ra, die zou aftreden, aan hef bewind is gebleven, steunende op het legpr. De Duitsch-Poolsche douane-oorlog. BERLIJN, 28 Augustus (V.D.) Vol gens een l<!< gram uit Warschau. heeft het Poolsche ministerie van financiën een zeer grooten teruggang van de douane-in komsten vastgesteld sinds het begin van den Duitseh-Poolsehén douane-oorlog. Tn Mei werd Ontvangen 28 milliner, zloty, in Juli 17 inillioen en in de eerste helft van Augustus 4 millioen. Afschaffing van visa. LONDEN, 28 Augustus (V. D.) Mot ingang van I September a.s. zullen Duit- schers, die Amerika bezoeken, en Ameri kanen, die een bezoek brengen aan Duitschland, geen pasvisa meer noodig hebben. Dit geldt niet voor emigranten. De slaat van beleg opgeheven SHANGHAI, 28 Augustus (V. D.) In verband niet het einde van de staking in de katoenfahrieken is de staat van beleg in Shanghai opgeheven. Een aanval van bandieten ANGORA, 28 Augustus (V. D.) 500 bandieten hebben Ion noorden van ffak- aiari de Turksehe grensposten aangeval len. Zij werden mot verliezen teruggesla gen. De regeering heeft den Volkenbond met het incident in kennis gesteld. Zestig gevangenen gcfusileerd? DARIJS. 28 Augustus (V. D.) De bladen melden uit Warschau, dat volgens berichten uit Engelsche bron de Sovjets le Minck 60 Poolsche gevangenen zouden hebhen doen fusileeren. Een Russich-Japansche Spoorwegconferentie MOSKOU, 27 Augustus (V. D.) Groote belangstelling bestaat voor «le Rnssich-Japansche spoorwegconferentie, die op 20 October le Moskou zal aanvan gen. De conferentie zal worden bijgewoond door vertegenwoordigers der spoorwegen en scheepvaarlonderneraingen van beide landen. De conferentie zal maatregelen bespro ken om hel vervoer onafhankelijk te ma ken van de Chineesche spoorlijnen. Indien oen regeling wordt getroffen 'volgons do ontworpen plannen, zal de reis van Parijs naar Tokio in 15 dagen kunen worden vol bracht in plaats van 40 via Amerika. Anti-Poolsche demonstraties. PARIJS, 28 Aug. (V.D.) De „Huma- nité" meldt, dat hedenavond op de boule vard anli-Poolsehe demonstraties zullen plaats hebben. Men vreest voor botsingen mei de politie. Het Belgische koningspaar naar Indië. PARIJS, Augustus (V.D.) Het Belgi sche koningspaar heeft incognito de reis Hoor Frankrijk gemaakt en heeft zich lie den le Marseille n.iar Indië ingescheept. FAILLISSEMENTEN Geëindigd: E. IT van Mild, zonder beroep, vroeger le Gouda, thans wonende le Alp hen a d. R ij li MARKTBERICHTEN LEIDEN 28 Aug Veemarkt. Runde ren 575, Kalveren 60, Schapen 1039. Slie ren 91 170—395, Kalf- en Melkkoeien 14!) 230—ƒ4.55. Va re-koeien 71 175— 320, Vette Ossen en koeien 193 280 635, 72123 ets. (schoon a. d. haak). Graskalveren 71 55 110, Vette kalveren 21 50150, 115172 ets. (schoon 8. d. haak). Nuchtere kalveren 39 922, Vette schapen 359 36—52 142—182 els. (schoon a. d. haak). Magere varkens (voor fokkerij) 9K1 20-55 64—72 ets. (per K. G. levend gewicht). Biggen 714 9—15', Veulens 6 75 !0\ Rokken of Geiten 7 3-12. Kaasmarkt. '.angevoerfj 1925 par tijen. Besteed voor- Jo soort Goudsche kans per 50 K.G. f 64—67, id. 2e soort 5762, 1e soort Leidsehe kaas ƒ62 65.50 id. 2e soort 54—60. Handel voor Goud sche en Leidsehe kaas matig. Aan de Stadswna" crewogen98 par tijen 4087 sinks, 28816 K.G. LEEUWARDEN, 28 Aim Kaas. Si-Mei kaas 0.37—0.80. Nagelkaas 0.11—0.47 Gouda Kaas 0.211.08. Edammer Kaas f 0.20- 1 Oommissie 230 Aange voerd 56216 Kg. Boter Fabrieksboter 2.042.27 per Kg Aangevoeld 23(3 en 150/6 stukken. GOUDA. 27 Augustus. Kass. Aanvoer 203 partijen. Prima kwal. 6265, min dere kwal. 5460; rijksmerk 6568; mindere kwal. 5164: zware 72. Handel mnlig. UITHOORN, 27 Aug. Kaas. Op de kaas- markl waven aangevoerd 143 partijen. Prijs Goudsche kans niet Rijksmerk 1slo soort 6469, 2de soort 5762, zwaar dere 7072, zonder Rijksmerk 54- 63. Handel vlug. Wissclnoteeringen (Amsterdam Berlijn 59.08 Londen 1&06 New-York 2.481/, Parijs 11.C4 Brusfiel 11.22 Zurich 98.13 Rome t fcSSVt Oslo 48.95 Kopen lagen. 61.— Stockholm - 06.70 Weenen 85. - Praag 7.37 BEURSOVERZICHT. De handel was heden gering, heigeen met het vooruitzicht op 3 vrije beursdagen wel vermoed kon worden. De toon was niet zeer opgewekt. Er vormde zich een hoek in Redjang Lebongs, waarvoor vraag ont stond, zoodat. ze flink omhoog gingen. Rubbers weinig veranderd. Amsterdam Rubbers lager ingezet, trokken later iels aan. Kon. op ongeveer de vorige prijzen. Gec. prijshoudend. Tn Tabakken boschen den omzetten. Philips Gloeilampen zak ten gevoelig. Gewone Jurgens eerder lager. Scheepv. verlaten. H. v. A. omstreeks de laagste prijzen van gister. Gewone "Wabash iets hooger. Prolongatie 3M pet. J

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7