[regenmantels a. waals, fien drama te Rotterdam. ff w fat tussetioQ moeder en d o o H I r. Ten huize van een bewoner van den Beemraadsslngel te Rotterdam heeft Woensdagavond een familiedrama plaats gevonden. De heer des huizes, in de huis kamer gezeten, hoorde op een gegeven mo ment boven een schot vallen. Hij snelde naar boven en vernam terzelfdertljd een tweede schot. Boven gekomen, vond hij zijn vrouw met een schotwond in den lin kerschouder, terwijl zijn schoonmoeder zieltogend op den grond lag. Nadat ze op haar dochter had geschoten, had ze de hand aan zichzelfNgeslagen. De gewonde is ln het groote ziekenhuis Ier verpleging opgenomen. Nader wordt gemeld: Vernomen wordt, dat Mevr. de wed. N. 1st achter was gekomen, dat haar schoon zoon zaken deed met iemand, dien zij haatte. Zij heeft uit de werkkamer van den heer SI. een revolver gehaald en onder haar kussen verstopt. Des avonds, kort voor het drama, heeft zij haar dochter deze zakenrelatie verweten en daarbij het schot gelost. Een tegenstelling. Bloemkool en roodekool. Aan de velling van de Langendijker Groenten Centrale werd gisteren bloemkool verkocht voor 60 cent per stuk en roode kool voor 60 cent per 100 Kg., beide van goede kwaliteit. „Msbd." Onweer. Tijdens een kort maar hevig onweer sloeg Dinsdagavond de bliksem in de woning van den landbouwer Puts te Horn (L.). De •chtgenoote van P. werd in den hals ge troffen, waardoor zij een lichte brandwon de opliep, doch overigens ongedeerd bleef. In de keukenkast werd het onderste van •en zevental op elkaar gestapelde porcelei- ïien borden stuk geslagen, het kastpapier vatte vlam: de poes, die onder het fornuis lag, werd gedood; in het plafond, waar de pijp van het fornuis den schoor steen ingaat, werd een groot gat geslagen. Overigens kwamen de bewoners met den schrik vrij. Te Mijdrecht sloeg Dinsdagmiddag lijdens een hevig onweder, gepaard gaande met zwaren regenval, de bliksem op ver schillende plaatsen in. Het huis, bewoond door de gezinnen Hoekstra en Van der Hoogen, brandde af. Ook sloeg de bliksem in de Chr. School, zonder echter ongeluk ken te veroorzaken. Borculo en hei onweer. Als een bijzonderheid mag zeker wel ge meld worden, dat Woensdag bij een hevig Onweer, dat zich boven Borculo ontlastte, ifle bliksem sloeg in den eenigen boom, die nog in de Burgemeester Bloemenstraat overeind was blijven staan. Aan de gevolgen overleden. De 72-jarige D. H. Cohen uit Amster dam, die te Amersfoort door een auto werd overreden en met een ernstige schedelbreuk ln het ziekenhuis aldaar moest worden Opgenomen, is hedenochtend aan de gevol gen daarvan overleden. Doodgevallen Woensdagvoormiddag viel een aan de tleuwe gebouwen van bet Pensionaat der E.E. Broeders te Weert werkzaam stuca- door van een tamelijke hoogte. De man kwam op het hoofd terecht. In ernstige loestand werd hij naar het St. Jans Gast- luis overgebracht, waar de man spoedig Overleed. Hij was van Grevenbicht, gehuwd •n vader van drie kinderen. Door den trein overreden. Te Glanerbrug zijn twee jongelieden uit Dern® op een onbewaakten overweg door een trein gegrepen en beiden zwaar ge jond, waarvan een doodelijk. Kind doodgereden. Men meldt uit Uden aan het „Hsgz." d.d. É7 Augustus: Gisterenmiddag werd door een luxe-auto !n Bitswijk tegenover het kantoor der olie- fabriek N. C. B. een meisje van 12 Jaar, afkomstig van Nistelrode, overreden en op ilag gedood, 't Kind werd nog 'n eindje mee gesleurd. Geestelijke en geneeskundige hulp waren weldra ter plaatse, maar te laat. De marechaussees stellen een onder- Mek in. Het lijkje werd hier naar het gast huis vervoerd. Onder de tram. Woensdagavond geraakte op den Klever- |>arkweg te Haarlem het vierjarig dochter tje van den winkelier D. spelenderwijs ©nder een tram, waar het zwaar gewond &nder vandaan werd gehaald. Nadat het kind naar het St. Elisbeth's_gasthuis was trvergebracht, bleek, dat het een zware frleeschwond had aan het rechterbeen, ter- Wijl de rechterhand verbrijzeld was. Ook Hep het kind verschillende schaafwonden ftp. Den bestuurder van de tram treft geen ftjbuld. Hij had voldoende signalen gege ten, en, daar het kind. plotseling voor de |ram langs liep, was stoppen onmogelijk. Onhandig. Te Wagenïngen had een Jager, sergeant U Ede, toen hij op de uiterwaarden op een lend sohoot, bet ongeluk, in plaats van de nd, twee Jongens te treffen, dio naar de bt stonden te kijken. Zij werden bloedend het gelaat verwond en door een genees heer verbonden. De wonden zijn niet ern- l»g. Tegen den onhandigen jager is proces verbaal opgemaakt, terwijl zijn geweer in pealag fa genomen. Ongeluk met een browning. Terwijl do agent van politie Van Nieu- •renhoven te Tilburg achter zijn woning pezig was een browning schoon te maken, Ktng plotseling een sohot ai, tengevolge firaarv&n zijn linkerhand doorboord werd. Bij had vergeten de in den loop aanwezige patroon daaruit le verwijderen. De mishandeling van een politieagent te 's-Gravenhage. Kaar aanleiding van de mishandeling INGEZONDEN MEDEDEELING. orme sorteering. Zeer voordeelige prijzen. 2959 'fellS Haarl.str. 114. van den agent J., Zaterdagavond in de Postmolen in Den Haag, heeft de politie tot nu toe vijf personen in arres gesteld. Gister zijn zij ter beschikking van de justi tie gesteld en in het huls van bewaring ingesloten. Er zullen vermoedelijk nog arrestaties volgen. Inbraak. Bij zijn terugkeer na de vacantie be merkte de heer S., hoofd der school te Hillegersberg, dat dieven zich toegang tot de woning hadden verschaft. Alles was overhoop gehaald, maar voorwerpen van waarde heeft men onaangeroerd gelaten. Dit Is in korten tijd reeds de vierde in braak in hetzelfde deel van de gemeente. Spoor van de(n) dader(s) is nog niet ge vonden. Inbreker en nachtwaker. Omtrent een inbraak die te Rotterdam is gepleegd in 't café van W. C. B. op het Noordplein aldaar, vertelt de „Voor waarts" de volgende bijzonderheden. Zondagnacht ongeveer 2 uur bemerkte een surveilleerende agent van politie, dat de buitendeur openstond van het café, ge vestigd in pand 89 aan het Noordplein, voorheen de zoo beruchte lunchroom, be woond door de familie Van Capelleveen. De eigenaar W. G. B., wonende in de Laanzichtstraat, werd gewaarschuwd en deze ging dadelijk mee naar het Noordplein Alles werd aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Er werd niets verdachts ge vonden terwijl ook niets werd vermist. Vandaar dat men aannam, dat de deur van het café niet goed was gesloten, toen de caféhouder zijn zaak had verlaten. Des anderen daags kwam 's morgens een nachtwaker in het café van E. En daar de caféhouder aangesloten was bij een parti culieren nachtveiligheidsdienst, toonde hij zich tegenover den nachtwaker ontstemd, dat de politie hem had moeten waarschu wen en dat dit niet was geschied door den waker. Deze echter, den eigenaar van het café niet persoonlijk kennende, vertelde toen, dat hij 's nachts van alles op de hoogte was geweest en dat hij zelfs den caféhouder had gesproken. Deze stond, zooals te begrijpen is, stom van verbazing over de brutaliteit van den nachtwaker en ontkende ten stelligste eer der met hem gesproken te hebben. „Wel zeker", aldus de waohtman, „heb ik vannacht alles gezien." En hij vertelde verder. „Zoo oftgeveer half twee zag ik de deur openstaan en in het café licht branden. Toen ik binnentrad zag ik een man achter den toonbank staan. Deze zeide bij mijn binnenkomst „Goeden avond" en ik beant woordde zijn groet ook met „goeden avond". „Ik kom de boel nazien en ga dan naar huis" aldus de onbekende man. Een praatje volgde daarop en de nlels kwaads vermoedende nachtwaker kreeg tot slot de mededeeling „Kom morgen maar terug, dan zal ik het wel goed met je ma ken Samen waren ze toen naar buiten gegaan waar nog eenigen tijd het gesprek werd voortgezet, nadat de deur was dichtgetrok ken. Na afloop van do discussie hadden de mannen elkaar een hand gegeven en met een tot morgen, mijnheer" had de nacht veiligheidsman daarop afscheid genomen. Men kan zich voorstellen het gezicht van den nachtwaker toen hij hoorde, dat hij des nachts niet de caféhouder, doch de inbre ker had gesproken. Een bijzonderheid. Als een groote bijzonderheid kan wor den gemeld, dat bij den landbouwer C. G. aan den Zwanenburgerdijk te Haarlem mermeer een koe drie kalveren heeft, die allen flink gezond zijn. Buitenl. Berichten Een wolkbreuk boven Tokio. Duizenden hulzen beschadigd Woensdag hebben rware regenbuien Tokio en omgeving geteisterd. In Tokio zijn 40,000, in Yokohama 1000 huizen gedeelte lijk ondergeloopen. Verschillende ongeval len hebben zich voorgedaan, waarvan eeni- ge met doodelijken afloop. Nieuwe onweders In Tsjecho-Slowaklje. In den nacht van Dinsdag op Woens dag heeft wederom een hevig onweer ge woed voornamelijk te Budweis in de om geving van Ausig, waar groote schade is aangericht. Bij Aussig is de spoorweg van Bodenbach naar Praag overstroomd. Treinongeluk In Frankrijk. Gisterenmorgen is een trein, komend van Juvisv, bij den ingang van bet station van Orsay op een stootblok geloopen. Een twintigtal reizigers liêp kneuzingen op. Het ongeluk In het Karst-gebergte. Na een moeitevollen arbeid van vier en twintig uur is men er eindelijk in geslaagd, de alpinisten te bevrijden, die ln een grot in de Karst van de buitenwereld waren af gesloten. Zij verkerden in zeer uitgeputten toestand en moesten zich direct onder doktersbehandeling stellen. De HJken der beide gidsen zijn nog niet gevonden. Een origineels reis om de wereld. Een origineele reis om de wereld, Is wel die van de Buick-auto, welke thans is te ruggekeerd op de plaats van vertrek, n.l. de stad Flint in Michigan, Vereenigde Sta ten, na meer dan 60.000 K.M. te hebben afgelegd door de meeste landen der we reld ook door Leiden en zelfs in minder tijd, dan de Amerikaansche vliege niers noodig hebben om dit interessante uitstapje te volbrengen. De auto een gewone „Touring" werd van het eene land naar bet andere uitsluitend door de agenten van de Buick, en wel 860 in getal, bestuurd. Zij vol bracht dus het geheele parcours zonder „verzorger". Ondanks dit kwam zij te Flint aan niet alleen zonder dat het noodig was geweest ook maar een enkele van haar on- derdeelen te doen vervangen, doch zelfs zonder de minste reparatie te hebben on dergaan. Niettemin werd het voorgeschre ven parcours nauwkeurig gevolgd. Iets te brutaal. Het gebeurde te Wembley. Tegen een der stands stond een man, een doodge woon, als heer gekleed manspersoon, ge leund, schijnbaar ln gedachten verzonken of vol bewondering voor het vele en scboo- ne, dat daar voor zijn oogen was ten toon gesteld. Plotseling slaakte hij een gil van verrassing en pijn, draaide op zijn hakken rond en verdween in de menigte. De stand was van de Akin Goldfield Ltd. en in het midden stond een kistje met een inhoud ter waarde van 1000 pond ster ling. Gezegde bewonderende kijker was een wel buitengewoon brutale dief, die, on danks de vele kijkers naast en achter zich, het kistje in kwestie, zij het op onrecht matige wijze, tot het zijne wilde maken. Hiertoe was hij bezig, met een doodge woon schroevendraaiertje de electrische alarminstallatie los te scbroeven en ont kwam niet aan een schok van 240 volts. DE RU^TREEK BOSKOOP. Gemeenteraad. Beéedlglng van een nieuw raads lid. Over Wee schuurtjes. Voorzitter Burgemeester Colijn. Nadat de voorzitter de vergadering bad geopend, verzocht bij de hoeren Spruit, Boekraad en Loef de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de beer P. D. Noest, na te zien. Nadat deze in orde waren bevonden, werd de heer Noest binnengeleid. De voord titer wenaohte den heer Noest geluk nu hij voor de tweede maal zijn in trede in den gemeenteraad doet. De om standigheden waarin de heer Noest den arbeid in ons midden weer aanvaardt zijn heel wat gunstiger dan hij voor eenige jaren heeft medegemaakt. Het schijnt, al dus de voorz., dat wij een tijd van opbloei zijn ingegaan, waardoor ook de gemeente huishouding haar vleugels iets meer kan uitslaan. Het zal echler steeds geboden zijn ook ln den komenden tijd de zuinig heid te betrachten, en steeds de werkelijke gemeentebelangen voor oogen te houden. Spr. hoopte hiervoor ln den heer Noest een krachtig medewerker te vinden. Na deze verwelkoming werd de heer Noest beëedigd. De Voorz. wilde bij deze gelegenheid nog een woord van dank brengen aan den voor ganger van den beer Noest, n.l. den heer Verkade. De heer Verkade, aldus de Voor zitter, is geruimen tijd lid van den Raad geweest. Hij sprak niet veel, maar als hij sprak was het doordacht en zakelijk. Hij was een partijman, maar bezat een ruimen blik en werkte voor de belangen van de plaats, waarvoor spr. hem hartelijk dank zegt. De notulen der vergaderingen van 12 Juni en 18 Juli werden onveranderd vast gesteld. Eenige ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. Een voorstel van B. en W. tot het tref fen van een dading met den Staat der Ne derlanden voor de vordering op de N.V. Centraal Verrekenkantoor van Brandstof fen, werd aangenomen. Voorstel van B. en W., tot onderhandsche verhuring van de woning Kerkstraat no. 12, werd aan genomen. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot wijziging van de overeenkomst met het Bestuur der Vereeniging tot stich ting en instandhouding van Ned. Herv. Scholen aangegaan, betreffende het ter be schikking stellen van een gedeelte van het gemeentelijk schoolgebouw aan de Achter kade. Destijds was men overeengekomen, dat de Ned. Herv. School 800 moest be talen voor de concierge, wat dan ook tot heden is geschied. De concierge ontving van de gemeente f 1000 en werd dat dus tezamen f 1800. Nu wil het voornoemde Schoolbestuur niets meer bijdragen in de kosten voor de concierge, wat door ver schillende leden als niet in orde werd be schouwd. Echter schijnt men daar geen dwang op uit te kunnen oefenen. Daar ech ter de geheele post voor de gemeente te zwaar is, stelde de financleele oommissie voor het salaris te brengen op f 1160. De heer De Wolf wenschte het salaris op 1800 te brengen en daarvoor andere werkzaamheden aan den concierge op te dragen, wat mfssohien Eeel goed kan ge vonden worden. Spr. maakt bier een voor stel van. De Voorz. zegt dat men in deze riohting al eens heeft gezooht, doch dat zulks moeilijk gaan zal. Het voorstel-De Wolf werd ln stemming gebracht en ver worpen met 7 der 13 uitgebracht stem men. Het voorstel der financleele Com missie werd daarna aangenomen met al gemeen o stemmen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot onderhandsche verpachting van een perceel boomkweekerijland aan E. Worst. Aangenomen werd het voorstel van B. en W., om te besluiten tot het geven van na men aan op het gemeentebouwterrein aan de Zuidkade aan te leggen straten. De na men zijn: Emmakade en Oranjestraat. Goedgekeurd. De rekening en verantwoording over het jaar 1924 van de gasfabriek en water leiding werd in banden gesteld van de Commissie. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot aankoop van een huis met schuurtje van den heer A. H. de Jong te 's-Graven- hage, om onteigening ten algemeene nutte aan te vragen van twee schuurtjes aan de Aohterkade. D e heer Houdijk vraagt of men met be doelde personen reeds voldoende over deze zaak onderhandeld heeft. Do Voorz. zegt, dat men reeds vele malen over deze aan gelegenheid is bezig geweest. Met een der heeren, n.l. Van den Brink, kan men moei lijk nog verder onderhandelen. Met den heer Houtman is zulks misschien nog wel mogelijk. De heer Houdijk vraagt of men met be- Houtman voor bedoeld schuurtje vraagt. De Voorz. zegt: 2700. De heer Houdijk zegt een onderzoek ter plaatse te hebben ingesteld en was hij tot de conolusie gekomen, dat er bij Houtman geen voet grond meer beschikbaar is om een bergplaats te maken. Hij zal een huis, wat hem 8.50 huur per week opbrengt, moeten ontruimen voor pakhuis en spr. stelt daarom voor aan Houtman ƒ2500 te bieden. Mocht hij hiermede niet accoord gaan, dan onteigening aanvragen. De heer Nijhof wil liever maar direct onteigening aanvragen. Het voorstel-Houdijk werd daarna met groote meerderheid van stemmen aange nomen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot den verkoop van bouwgrond aan J. Se- pers e.a., werd aangenomen. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot uitloting van obligaties van een geld- leening, groot 54000. Uitgeloot werden 8 obligaties van 500 en wel de nos. 85, 97 en 6, en een van 100 no. 110 Daarna werd eenigen tijd overgegaan in geheime vergadering, en kwam nadien in behandeling het voorstel tot herziening der algemeene politieverordening, wat een groot gedeelte van den avond in beslag nam. Bij de behandeling van het punt be treffende het zwemmen in deze gemeente werd er besloten dat men minstens 30 M. van den openbaren weg af moet zijn en in behoorlijk badcostuum. Verder zul len er door B. en W. nog twee plaatsen in „de Gouwe" worden aangewezen waar men zwemmen mag. Bij de behandeling van het artikel be treffende het venten in deze gemeente, wil de de heer Spruit de vreemdelingen zoo veel mogelijk weren, daar het zeer nadee- lig is voor de winkeliers. De Voorz. zegt, dat zulks heel goed mo gelijk is, doch er is nog een andere en grootere categorie van menschen in deze gemeente dan winkeliers en dat zijn de koopers, daar moet men ook rekening mee houden. Bij het punt over de winkelsuiting dringt de heer Spruit er op aan, dat bij overtre ding ook de kooper strafbaar gesteld moet worden, en maakt hier een voorstel van, hetwelk na eenige besprekingen in stem ming wordt gebracht en verworpen met 7 der 13 uitgebrachte stemmen. Bij de rondvraag zegt de heer Loef dat er op het gemeenteterrein aan de Achter kade geruimen tijd twee doode hoornen staan. Spr. vindt bet wenschelijker dat deze worden verwijderd. De heer Brand vraagt of de vergadering, die a.s. Zondag hier gehouden wordt op het sportterrein, ook met toestemming ge schiedt van den burgemeester. De Voorz. zegt, dat het geen vergadering is met debat en dat het geschiedt op par ticulier terrein, dus staat het hoofd der politie in deze macheloos, anders was het niet gebeurd. We krijgen, aldus spr., a.s. Zondag de meest revolutionaire personen ln onze plaats, en wanneer de geest in ons dorpje daardoor vergiftigd mocht worden komt zulks ter verantwoording van hen, die hun terrein beschikbaar stelden. Om de orde eventueel te handhaven zijn de noodige maatregelen genomen, en moeten wij het dus verder afwachten. De heer De Wolf zegt, dat de vuilnis, die einde Reierskoop wordt gelost, niet voldoende bedekking krijgt met aarde, zoodat het daar voor de omgeving minder aangenaam en ongezond is. De Voorz. zegt dat deze zaak onderzocht zal worden. Hierna sluiting te ongeveer midder nacht. HAZERSWOUDE. Geboren: Adriana Gerarda, d. v. A. G. Vet en C. P. Houthoff. Gehuwd: J. J. Zwebsloot 28 j. en A. J. Wesselingh 22 j. W. van Vegten 22 'j. en E. van der Ham 20 j. KOUDEKERK. Koninginnefeesten. Ter gelegenheid van den verjaardag van onze Koningin op Maandag a.s. zullen de kinderen van de •obolen alhier en die van den Rijndijk des ïniddags in optocht een groot deel van onze gemeente doortrekken, begeleid door het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" alhier. Des avonds zal het muziekcorps eenige nummens op het dorp geven. j ZEVENHOVEN. Concert. Het St. Jansfanfarecorps T. O. G. zal a.s. Zaterdag om 7 uur (zonneijd) in. het dorp een concert geven. I Alp HEN AAN DEN RIJN, Voor de Stormslachfoffers. Opbrenn Mleote TOOT het fondo „Stormram' Augustus 1925"» Vanaf de grens met Hazers- woude tot het brugje bij de fabriek van de fa. Oosthoek f 342.—.' Vanaf het vorenbedoelde brug je tot en met de Tolstraat Vanaf de Tolstraat tot de Post- hrug Vanaf de Posfbrug tot de Hof- brug f 535.94 nagiften 13.50 7ö.26tf 851.93 549.44 835.45 Vanaf de Hofbrug tot en met de Oranjestraat Vanaf de Oranjestraat tot de Gouwsluisschebrug f 197.86 Yi nagift 8.50,, 201.36 Vanaf de Geuwsluishrug tot het Goudsche Rijpad Vanaf het Goudsche Rijpad tot de grens met Zwammer- dam Vanaf de grens mot Zwam- merdam tot de Spoorbrug (Lage Zijde) Vanaf de Spoorbrug tot de Ge-* ref. Kerk-Raadh.straat f 220.65 nagiften 7.10 157.15 V I ïsi.=i j 11 197.52tf Vanaf de Geref. Kerk tot de Brugstraat f 156.51 nagift 5. 227.75 >j 161.5f 813.72 Vanaf de Brugstraat tot de AaThrug Vanaf de Aarhrug tot en met de Burg. Bloemstraat f 94.32 nagift 8.50,, 97.82 Vanaf de Burg. Bloemstraat tot de Hculbrug 195.17 Vanaf de HeuLbrug tot 's-Mo- knaarsbrug f 581.85 nagift 5.— 586.85 Langs de Oost- en Westzijde van de Heijmanswetering tot de grens van Woubrugge '145.60 Vanaf 's-Molenaarsbrug tot de grens met Koudekerk 104.66 De Ridderhuurt met Heeren- weg, Hoogedijk en Heuvel-* weg 04.50 Groeneweg en Nesse 96.20 Aarlanderveen 600. Voorts werden rechtstreeks brij de Alphensche Bank ge-< •tort door: V. f Mej. D. 1.50 Mej. v. Z. 1.i J. V. 10.— J. V. 10.—13.50 Totaal f 4918.41 H WOERDEN. De Winkelweek. De feestweek ie in deze gemeente Dins-si dagnamiddag op kalme wijze begonnen,. Zonder muziek, alleen door het uitsteken van de Vaderlandsche driekleur bij de deelnemende winkeliers, is te 8 uur dé winkelweek geopend. De belangstelling hiervoor is boven verwachting. Enkele uren na de opening verdrongen vele liefhebbers, 1 gewapend met hun fouten-invulboekje, zich voor de étalage's om de opzettelijk aangebrachte fout te ontdekken. Niet al-* leen de eerste avond, maar ook de vol genden is het in de stad een gezelligé arukte en oer-komisch te zien hoe zoove* len steeds zoekende zijn. Wanneer slechts de helft der bezoekers deelnemers zijn, is het werk voor de commissie niet te ovei> zien. Enfin, de ijverige commissie is niet' bang voor werk, en zoo zal deze winkel-* week zeker een groot succes zijn. Dinsdagavond is het concours, uitge* schreven door het Mannenkoor „Eensge^j zindheid", directeur de heer J. v. Isselt, te Utrecht, geopend. Het programma be vatte eenige nummers voor mannenkoo? k capella-koor en strijkorkest. Deze wer-* den prachtig uitgevoerd door het Mannen koor „Eensgezindheid" en het Woerdensch' Symphonie-orkest, directeur de heer J. v. Beek. Den eersten avond was de opkomst van het publiek niet groot. Welicht was het gure weer hier wel de oorzaak van. Het concert was een bezoek overwaard. Na zulk een regendag met guren wind, werd met een bang hart uitgezien naar den morgen van Woensdag, don dag van het concours. Gelukkig echter was Woens* dag het weer geheel opgeklaard en een heerlijk zonnetje bescheen het feestterrein Te 12 uur maakte het Fanfarecorps „Vios" uit Mijdrecht een muzikale rond* gang, om aan te kondigen dat het con* cours een aanvang zou nemen. To half één formeerde zich bij café „Neuf" een lange stoet van deelnemende vereenigingen. Wat hier gegeven werd, was een lust om te hooren. Elke vereeniging had vrije keuze van nummers, wat wellicht ook oorzaak was dat de uitvoering der nummers zoo schitterend was. De jury had dan ook geen gemakkelijke taak. Deze bestond uit de heeren Alphons Vranken, J. v. Isselt en H. Alting, allen uit Utrecht. 1 De volgende prijzen werden behaald: 4e afdeeling Gemengde Koren: „Kunst en Vriendschap", Maarseveen, le prijs 302 punten; „Zingt Gode Lof", Linschoten, le pr. 818 p.; „Hallelujah", Vinkeveen, 8e pr. 253 p.; „Sursum Corda", Alphen a. d. Rijn le pr. 300 p.; „Gemengde Zangvereeniging Maartensdijk" le pr. 811 p. 8de afdeeling Mannenkoor: „Zanglust' Linschoten 2e pr. 287 p.; „Kunst na ar* beid", Alphen a. d. Rijn le pr. 800 p-l „Amstels Mannenkoor", Ouderkerk a. <L Amstel le pr. 851 met lof v. d. jury; „Sb Ceoilia", IJsselstein le pr. 810 p. 8de afdeeling Dameskoren: „De Lor" stem" Montfoort 2e pr. 268 p. 2e Afdeeling Gemengde Koren: „Oi Lofstem", Montfoort, geen prijs wegeni onvoldoende prestatie; „Zanglust", IJsse

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4