clonke eWTils aan hot sedert ui vakonderwijs, aan do Waalwijksche vak school, mot het proefstation en den voor lichtingsdienst ten hate van de lederindus trie. Er moeten redenen voor zijn, dat ook het buitenland gezellen op deze school in de loer dort. Ook de elders opgerichte vak scholen en cursussen hebben verdienstelijk werk geleverd Er is oen lange weg van den schoenmaker, kromgebogen op zijn kruk, z< na Is men d on op «ion gevel dor Haagsche vat - hooi afgebeeld ziet, tot de modelscho len en bedrijven, waarin thans op vele plaatsen gewerkt wordt. Tk behoef overi gens over de gebeurtenissen der laatste kwart-eeuw niet uitvoerig te zijn. Het is een hoofdstuk van de „histoire contem poraine", dat de meesten uwer persoon lik hebben beleefd of liever: hebben ge naakt, een periode van toenepiende con- ^enlra.lie en mechanisatie. De wereldoor log en do nasleep daarvan gaf aan de tweede, zoo emotievolle helft dezer periode ren eigen typisch cachet. Tk zou bepaald onvolledig worden, indien ik in dit ver band niet even het z.g. Schoen wetje met al de gebeurtenissen, die zich daar omheen groepeeren, ter sprake bracht. In- droevig werd na het einde van den oor log weldra den toestand onzer schoen industrie. Do opleving van den na-oor logstijd, waarvan men zich zooveel had voorgesteld, liet op zich wachten. Ondrage lijk werd integendeel de concurrentie dor valuta-zwakke landen, ondragelijk werden weldra ook de financieele lasten, gevolg van de steeds toenemende werkloosheid, die op de gemeenschap kwamen drukken. Er waren destijds, zooals men zich herin- noren zal, gemeentebesturen, die aan sieunpcnningen een bedrag moesten uit- kooren, dar haar geheele jaarlJjksche in komen verre overtrof. De kwijnende toe stand «lor schoenindu iric dreigde voor de welvaart uiterst noodlottig te worden. Het was onder deze buitengewone omstandig heden, dat de regeering meende te moeten ingrijpen. Het z.g. Schoenenwelje was hiervan het gevolg. De daarmede ver kregen resultaten zijn u genoegzaam be kend. De industrie herademde en herkreeg het vertrouwen in eigen kunnen. De gele genheidshandelaren in valuta-schoenwerk moesten voor de degelijke vakkennis der gevestigde industrie hel veld ruimen, zoo dra de opleverende productie slechts even tof een lageren kostprijs kon komen. Zoo snol- zelfs voltrok zich het herstel, dat het invoerverbod voor schoenen huilen wer king kon worden gesteld, nog voordat een wetsontwerp tot verlenging van het schoe nenwelje, te danken aan het initiatief van den heer Fleskens, eere-voorzitter un het hoofdbestuur dezer tentoonstelling, was aangenomen. Het is mij niet ontgaan, dal ook na dien de schoen- en lederindustrie zich nog voor moeilijkheden gesteld zag. Goedkoop schoeisel, niet uit leer vervaardigd en meestal buitenlands fabrikaat, vond ook ten onzent veelvuldig ingang-^ 2101» aanpassen aaii üe1 wisselende* grillen van vrouwenmode is voor de industrii verre van gemakkelijk. Belanghebbenden beginnen intussehen meer en meer te begrijpen, waar de schoo wringt. De exportcijfers over 1924 zijn niet onbevredigend. De uitvoer in 1924, die tot een bedrag van circa f 2.100.000 dien van 1913 schier nabij komt, is greoh dan in eenig na-oorlogsjaar en bedraagt zelfs het viervoudige van dien van het daaraan voorafgaande jaar. Wel heel het jaar 1925 niet gunstig, maar bedriegen de f eekenen niet en ben ik juist ingelicht, dan belooft 192G beter te zullen zijn en zeer zi'ker zal «leze zeer betgekenende tentoon stelling daartoe het hare bijdragen. Dal in de schoenindustrie de solidari teit van patroon en arbeider meer en meer praclisch beleefd wordt, is n.l. een licht punt, waarop ik bij deze gelegenheid met ingenomenheid wijs. Met de beste wenscben voor het welsla gen van de tentoonstelling, eindigde mi nister Kooien. Hei Koninklijk bezoek aan Haarlem. Hel programma van de feestelijkheden I'r gelegenheid van liet bezoek -der Ko ninklijke familie aan Haarlem op 28 Aug. t luidt: Om 10.47 uur komt H. M. de Koningin, vergezeld van Z K H. den Prins en H. K II Prinses Juliana aan het station aan, vanwaar nadat de Koninklijke T.iedertafel ..Zang en Vriendschap" óp het Stationsplein het Wilhelmus heeft doen hoeren langs den koristen weg gereden wordt naar het Stadhuis. Do Politie-nwt- zifkveraeniging speelt hij aankomst op d« (iroofo Markt het Wiep Noerlandsch Bloed terwijl tijdens den intocht de torenklok ken zullen worden geluid. <)p h"l Ku-des van In t Stadhuis wordt 11 ïf verwelkomd door hel dagelijkse!» bestuur, en geleid naar de Oude Raadzaal, alwaar de raadsleden aanwezig zijn. De burgemeester zal H. M. namens den ge meenteraad toespreken. Na afloop dezer plechtigheid Ie ongeveer half 12 begeven de vorsteliike personen zich naar hot po dium voor lief bordes van hel stadhuis tot b -f nnnhooi'i'n der Kinder-aubade. die •mét het kimh-rdéfilé-zal duren lot pl.m. Op «lat tijdstip rijden de rijtuigen Koninklijke fami lie met gevolg langs een omweg tc bren gen naar de woning van den Commissa ris «Lr Koningin alwaar liet noenmaal wordt gebruikt Na afloop daarvan tp pl.m. 1.45 uur begeeft H. M. zich naar de Groo te Kerk voor het foesteoncert. Na beëindiging van dit poneert te pl.m. 3 uur wordt pene groote rijtoer door ver schillende doelen der stad gemaakt, waar na H. M. te 4.08 de gemeente verlaat. V'prvoerverborf. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft: A. met ingang van 24 Augustus 1925 het vervoeren of doen vervoeren van herkau wende dieren en varkens uit het óverige ■gedeelte des Rijks verboden natir 'n kring, omvatlende de provincie Zeeland. Onder dit verbod is niet begrepen: le. de doorvoer van herkauwende die ren en varkens in gesloten gezegelde spoorwegwagens; 2e. de invoer van slachtvee met een openbaar middel van vervoer, mits de die ren van af de lossing onder politietoe zicht worden gesteld en binnen 2-maal 24 uur na aankomst op de plaats van.be stemming worden geslacht, een en ander op kosten van belanghebbenden: B. bepaalt, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van het sub A bedoelde verbod jioodzakelijk maken, zoodanige af wijking kan worden toegestaan door den betrokken Commissaris der Koningin, on der de door den betrokken inspecteur van den Veeartsonijkundigen Dienst aan te ge ven voorwaarden. Bevestiging pensioengrondslag. Hel Weekblad voor Gemeentebelangen vestigt de aandacht op het volgende: Hoewel door den Pensioenraad in zijn vergadering van 30 Juni 1925 is beslist dat zij, die hun bevestigden grondslag hebben en dien wenscben le behouden, geen ver klaring als bedoeld in art. 150, eerste lid, der Pensioenwet 1922 (in 1925 gewijzigd) behoeven in te dienen, kan hel toch om der wille van de voorzichtigheid met oog op een door den Centralen Raad van Beroep mogelijk in anderen zin te nemen beslis sing, gewenscht zijn, dat bedoelde verkla ring niettemin door belanghebbenden wordt ingezonden. Ingezonden Mededeeling. Schrammen »wwi ien andere kwetsuren genezen da- I delijjs zonder litteeken na te laten met den pijnstillenden AKKER's j Kloosterbalsem Minister van Karr.ebeek. In opdracht van hunne regeeringen heb ben Donderdag de Zwitsersche gezant en die lijdelijke zaakgelastigde van Denemar ken gemeenschappelijk stappen gedaan bij jhr. van Karnebeek, den Minister van Buitenlandsche Zaken, ten einde hem te verzoeken het voorzitterschap te willen aanvaarden van de Permanente Commis sie van Conciliate van vijf leden, als be doeld in het ennsiliatieverdrag dat 6 Juni 12 uur. Op dat ti v fonoii H. M. de Koningin naar Schiedam. De bureemesfer van Schiedam herft be- richt ontvangen, dat 11. M. dé Koningin op ld September a.s. de stad zal bezoeken. u^rt -o."-"—AGr Igvus aiT 2 van hef verdrag, dat 18 Mei j.l. van kracht Is geworden, benoe men de Deensche en Zwitsersche regeerin gen drie der leden van deze commissie i: gemeen overleg. Minister De Geer. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, jhr. mr. D. J. do Geer, is van heden tot 1 Sepfemher a.s. met verlof Pauselijke onderscheidingen. Z. H. Paus Pius XI heeft begiftigd met het gouden eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice" de hoeren Francois Daamen te Tilburg (Heuvel), Gustavo Lommen te Tilburg Goirke) en Jan van Besouw le Goirle. (St. .Tanski.) KERKNIEUWS De Franciscaansehe Orde. Volgens de „Acta Ordinis Frafrum Mi- norum", het officieel orgaan van de Orde der Franciscanen, telt de orde honderd provincies en commissariaten. Het aantal loden'bedraagt 17.799 en is in de laatste twee jaren toegenomen met 767. In dezelf de periode is het aantal studenten in de colleges toegenomen van 3.836 tot 5.100. STADSNIEUWS LAWET. In de bovenzaal van café-restaurant „De Harmonie" werd gisteravond een le denvergadering gehouden van do Leidsehe AIgeraeenc Winkel Etalage Tentoonstelling onder leiding van den vice-voorzitter den heer Cor. A. Mulder. Deze heetie de niet talrijke aanwezigen hartelijk wolkom en wees er op dat al moge de opkomst niet zoo groot zijn, deze vergadering toch belangrijk was, wijl op de agenda stond de ballotage van zes nieuwe leden. De notulen der vorige vergadering door den 2en secretaris, den heer P. G. Pulle, gelezen, worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van Sijthoffs Uitgever- man (schappij, waarin het bestuur gevraagd wordt de loden op te wekken me dewerking te verleenen, opdat het program ma der Lawet, die van 1120 September gehouden wordt en in 20000 exemplaren gratis verspreid zal worden, er zoo goed mogelijk uit zal zien. De Voorz. voldeed hieraan gaarne en wees de leden op het groote nul van het plaatsen van een ad vertentie in dit programma. Als nieuwe leden werden vervolgens met algemoene stemmen aangenomen de hee- ren G. Kuperus, L. Demmenie. P. .T. Jan sen. Th. v. d. Meer, W. F. v. d. Reijden Jr. en «le fa, Hascelman en Pander. Bij de rondvraag zeide de heer Pulle uit Lel courantenverslag der K. v. K. ver- i nomen fe hebfjen, flat floor cfe banier van Koophandel niet geprolongeerd is het do nateurschap der Lawet. Met op één na al- gemeene stemmen, dio van den heer Zon neveld uit Sassenhelm, werd dit besluit genomen. Dus alle middenstanders, ook de leden der Lawet werkten hieraan mede. Spr. vindt het treurig, dat znlks is ge schiedt en hij drukt er zijn hartgrondigen spijt over uit. De heer E. Levie vraagt, of er mogelijk op de Lawet iets gedaan kan worden voor de ramp te Borculo en andere plaatsen, b.v. het plaatsen van een bus on de ten toonstelling of de afdracht van een ge deelte der opbrengst. ji De Voorz. zegt, dat de vereeniging. reeds 50 gegeven heeft, doch dat het bestuur gaarne zal overwegen of er nog iets in dien geest gedaan kan worden. De heer v. Zijp informeert naar de deel name aan de Lawet, waarop de Voorz- mededeelt, dat reeds 54 stands verhuurd zijn en dat de overige nog wel zullen vol gen. Op een vraag van een der heeven van Possum du Chattel, zest de Voorz., dat deze Lawet een zeer bijzondere zal worden. -Hierna volgde sluiting der vergadering. Stedelijke Fabrieken van Gas en Elcctriciteit. Aan het verslag van den toestand en de exploitatie der Stedelijke Fabrieken van Gas en Elecfriciteit te Leiden, over het jaar 1924, ontleenen wij het volgende: In de oppervlakte der terreinen kwam dit jaar geen verandering, zoodat het to tale grondbezit der fabrieken gehandhaafd bleef op 6 H.A. 74 A. 10 c.A., waarvan 1 H.A. 42 A. 16 c.A. ten Noorden van den Maresingel. Evenals in 1923 liep ook in dit jaar het aantal ambtenaren en werklieden iets te rug, n.l. van 457 op 1 Januari tot 448 op 31 December. De openbare verlichting der gemeente Leiden werd in 1924 uitgebreid met 53 lantaarns, waarvan 3 voor gas en 50 voor electriciteit. Do verlichting geschiedde derhalve op 31 December met 1317 gas- en 368 elecfrische lantaarns, samen 1685 stuks. De gaslevering in de nieuw aangesloten gemeenten Voorhout en Noordwijkerhout heeft een aanvang genomen in de maan den April resp. September. Mede hierdoor ging de gasproductie in 1924 met 3.6 vooruit. Het leggen van de voor deze ge meenten benoodigde hooge- en lagedruk- leidingen, samen 18 km. lang, werd geheel met eigen personeel uitgevoerd. In de Koolgasfabriek werden gedistil leerd 33.108 ton gaskolen met een gemid delde gasuitlevering van 380 M3. per ton a 4300 kcal. per M3 Deze gaskolen werden anngekopht tegen een middenprijs van 10.31 gld. per ton (van 7.300 kcal. per kg), gelost op het tPrrein. Het cokesver- bruik voor fta ondervuren bedroeg 15,9 %,- „amniönïak. wwdwi verkregen De Wafergasfnbriek heeft gedurende de zomermaanden niet gewerkt en heeft "zoo- doende slechts voor 4 in de productie menggas bijgedragen. Het cokesverbruik der generatoren be droeg 365 ton, terwijl voor carburalie ge bruikt werden 104 ton gasolio. De stoom werd, evenals in vorige jaren, betrokken van de Electriciteitsfabriek. Gemiddeld werden geproduceerd 1.360 M3. gas per ton generaforcokes met een calorische waarde van 3.650 kcal. per M3. en bij een oliever- bruik van 243 liter per 1000 M3. gas. De Sulfaat fabriek heeft afgeleverd 259 ton sulfaat, voor welke productie noodig waren 258 ton zwavelzuur van 60o Bé en 94 ton gebluschte kalk. In den loop van het jaar werd een over eenkomst aangegaan met de gemeente Moerkapelle, terwijl aan Alphen a. d. Rijn vergunning werd verleend op ons contract stroom te leveren in Zwammerdam. Deze stroomleveringen zijn aangevangen in de maanden September resp. December De draaistroom productie (netto) was 10 hooger dan die van 1923, terwijl aan gelijkstroom voor tractie 62% meer werd afgegeven. De maximum belasting viel op Vrijdag 19 December met 8.000 KW en in 1923 op Woensdag 28 November met 6 900 KW. De hangbaan voor het kolepilransport, hoewel sinds een jaar in gebruik, was nog niet geheel zonder kinderziekten. Hel nieuwe machinale ketelhuis blijft goed voldoen, terwijl de, -sinds April in gebruik zijnde, gelijkricliter-installatie reeds heeft bewezen een bezuiniging te zijn tegenover de oude omvorminstallatie. Verdere vergrooting van het ketel- en machinevermogen is onderhanden. Het brandstoffenverbruik in de beide ketelhuizen bedroeg 25.166 ton. waarmede 171.549 ton stoom geproduceerd werden, terwijl de Vuilverbranding 8.4-14 ton stoom heeft geleverd. Hiervoor werden I.388 ton vuil verbrand met een restuitle- vering van 35 waarvan 3.115 ton ver koopslakken en 915 ton vliegzand. Behalve de gewone uitbreidingen van et kabelnet, die plaats vonden zooavoI in Leiden als in de buitengemeenten, werd van de Centrale lol Hazerswoude een 10.000 Volt voedingskabel gelegd, die be veiligd wordt volgens het Pfannkuchsys- toem. Van deze gelegenheid werd tevens gebruik gemaakt een telefonische verbin- ng met het station te Hazerswoude tot stand te brengen, voor welk doel bijna 9 R.M. telefoonkabel werd gelogd. Het aantal transformatorstations werd in den loop van het jaar uitgebreid niet 9 stuks, zoodat op 31 December opgesteld waren 224 stuks, waaronder 46 zuilen. Tu het klokkonkabelnet kwam geen vor- ndering. De totale lengte bedroeg op het einde des jaars 11.626 meter, waarop 88 klokken waren aangesloten. Salaris boventalligen onderwijzer. Gedep Stalen van Zuid-Holland hebben igeyrood verklaard het beroep van het i bestuur der vereeniging tot sticht ;ng en instandhouding van scholen voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs op Gerefor meerden grondslag (Gercf. Schoolver.) al hier legen het besluit van den Raad der gemeente, waarhij afwijzend werd be schikt op het verzoek om van gemeente wege te vergoeden het salaris van een aan do bijzondere lagere school voor U.L.O. aan de Hooglandsche Kerkgracht alhier werkzaam zijnden boventalligen onderwij zer over het tijdvak 1 October31 Decem ber 1923. Collecte Stormramp. De opbrengst van de gisteren van ge meentewege gehouden collecte ten bate van de slachtoffers van den stormramp be draagt 7049.31, terwijl er nog nageko men zijn een gift van 2.50 en een van 10.—. Voor de stormramp 1925 is door Elat- major en bemanning van de Marine Kust wacht te Leiden een bedrag van f 53.85 bijeengebracht. Bedoeld bedrag zal worden overgemaakt aan het Algemeen Marine Weekblad te Helder Door een firmant van een fabriek van verduurzaamde goénten alhier, is aan den burgemeester der gemeente Borculo een zending verduurzaamde levensmiddelen toegezonden, teneinde deze aan de slacht offers van den stormramp te doen uit dealen. Gisterenavond werd in den Foyer der Stadsgehoorzaal de eerste der twee feest avonden gehouden, georganiseerd door het Leidsehe Strijkensemmble „Sappho" ten bate van de slachtoffers van den storm ramp. De zaal was eenigszins feestelijk aangekleed door don heer Lau en diverse bloemenhandelaren. Sappho concerteerde, dat het een lust was. De aanwezigen heb ben zich ongetwijfeld goed geamuseerd. De opbrengst van den bloempjesverkoop was 19.51. De geheele opbrengst zal eerst Maan dag bekend gemaakt worden, tegelijk met bet resultaat van hedenavond. Bij Kon. besluit is aan Dr. W. H. Keesom. hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit alhier, vergunning verleend tot het aannemen der onderscheiding van. ridder der le klasse van de Orde van St. Olaf van Noorwegen. Voor het examen Nijverheidsonderwijs, akte N V, is te 's-Gravenhage geslaagd de heer D. H. v. Deen wen, alhier. De Minister van Financiën maakt be kend, dat door den ontvanger der succes sierechten no. 2 tc 's-Gravenhage van een onbekende een postwissel is ontvangen arl 786.25, dragende als poststempel „Leiden 13-8-25 N", met aanduiding als afzender en bestemming „N. N., vrijwilli- zekiwe F een goede bekende van tie poli tie, verdacht van diefstal van eonige ledi ge vetvaten ten nadcele van schipper D nit Katwijk. Programma van het concert Kooipark op Dinsdag 25 Aug. 's avonds 8 uur: No. 1 Marscli uit „Le Prophet" Meijerbeer. No. 2 Ouverture „La sinta Guardinieri" Mozart: No. 3. „Les Adieux", Wals Gung'l; No. 4. Arlesienne", Suite T Bizet: No. 5 ..Dip Wachtparade kommf", Eilenberg: No. 6 „Wiener Mad'ln", Wals, Ziehrer: No 7 „Fra Bombarde", marsch, Czibulca. DE RIJN "TREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Winkelstand. Onze gemeente is weder verrijkt, met een nieuwe installatie. Do firma F. Jonker gouw, eigenaar van de van ouds bekende juweliers- en uur- werkzaak in de Brugstraat, heeft n.l. een complete electrisehe installatie voor het slijpen van brilleglazen doen aanbrengen, waardoor het mogelijk is ieder glas op de gewenschte grootte zoowel ovaal als rond af to snijden. Met behulp dezer nieuwe in richting wordt iedere bril voorgeschreven door H.H. doctoren of oogartsen direct af geleverd. De heer Jonkergouw is lid van- het Technisch Optisch Genootschap, wplke alleen hen als lid toelaat die grondig in de optiek thu s zijn. Herw. Levenskracht Mogen wij u nog eens even herinneren aan de speldjes- dag ten bate onzer arme tuberculoselijders, welke morgen wordt gehouden. Tast nog eens extra in uw porlemonnaie. U ver richt ongetwijfeld daardoor een zeer goede daad. Celfecie. Tn een vergadering van de onderafd. de Rijnstreek van den Ned. Po litiehond. werd ten bate van de getroffe nen (e Borculo 15.55 gecollecteerd. Eerbied in Gcds hit's. Zondag 23 Augustus: Vroegmis 8. 1, 2; Hoogmis 3. 4: Vespers 5. Postkantoor. Onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders on bekend zijn, terugontvangen in de eerste helft der maand Augustus. Brieven Binnenland: Mej. y. Delzen, Legnieev. J. Horst. Moordrecht. Mej. B. v. d. Neut. Haag. Dijkgraaf en Hoog heemraden, Leiden. Briefkaarten Binnenland: Tante Leen? -_Fam. Spits, Rotterdam. ri afkaarten Buitenland: J. "Huisman, Strasbourg. 1 briefkaart zonder adres. Geboren: d. van M. F. Bunnik geb. Kempen. z. van C. K. van Scherpen zeel goh. v. d. Hoek. d. van H. Rietveld goh. v. Dam. z. van C.A. v. Zwieten geb. Huisman. d. van M. C. v. Egmond geb. Heemskerk. a. van E. M. Verschuur geb. van Moosel. Gehuwd: T. A. Kooij 30 j en E. v. d. Lijn 29 j. D. O. Verhoef 23 j. en J. M. Hoogendoorn 23 j. GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van L. M. F. Trel, om vergunning tot oprichting van een banketbakkerij in het perceel Hansen straat no. 91, kadastraal bekend, gemeen te Leiden. Sectie K, no. 3755. Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op aZterdag, den 5den Sep tember e.k., des voormiddags le half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in tc brengen. KathoSieke f&gesads LEIDEN Donderdag. Repetitie Zangkoor R. K. Vrouwenbond, te 6.30 uur. (De gewone repetities nemen weer een aanvang.) De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Aug. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. Van Zaterdagavond 8 n tot Maandag morgen 8 uur nemen de volgende huis artsen den dienst waar: Dr. Boonacker, Hoogewoerd 138, Tel. 266 Dr. Mulder, Watersteeg, Tel. 990. Dr. Muijsert, Rijn- en Scbiekado 44 Dr. Poortman, RapenKirg 53, Tel. 1481 De Geneeskundige Zondagsdienst te O e g s t g e e s t wordt waargenomen door Dr. Timmermans, Tel. 390. Ingezonden Mettedseling. WITTE DARIESHEKDEN MANSHEKiDEN S6 ets. S3 ets. Overheden: P. J. Lau. echtgenoot van P. L. Derksen 76 j. C. M. van Sprang 1 j. K van Vliet, echtgenoot van C. v. Klaveren 78 j. EGDEGRAVEN. Gehore n: Tetje Johanna d. van J. P. Antonius Cornelis "Joïïannes z. "'van TV Merkestein en A. Steenvoort Cornelis Johannes z. van H. de Graaff en A. L. van der Berg Maria Wilhehnina d. van C. J. 'Rijnheek en M. Walraven. Ondertrouwd: N. van Scha ik 26 j. en J. A. van der Wielen 23 j. M. A. M. Giezemnn 23 j. en M. M. Veelenturf 24 j. -M. Stapper 30 j en M. Vermeulen 28 j. Getrouwd: A. Jongeneel 23 j. en TI. J. de Koogel 19 j. Overleden: Cornelis Bos 66 j. Vertrokken: H. Kroes naar Am-, sterdam A. Stigter naar Sloten IJ. Huisman naar Noordwijk C. Couperis naar 's-Gravenhage. Gevestigd: L. van Oijen van Bos koop A. J. Zonneveld van IJsselmonde T. Zaal en gezin van Zwemmerdam M. van der. Klis van Rotterdam. BOSKOOP. Persor.a'ia. Geslaagd voor het exa men boekhouden M O. de heer C. Brak man. LEIDERDORP. Collecte Stormramp. De collecte lot leniging van den nood. veroorzaakt door den stormramp in het Oostelijke gedeelte van ons land. heeft in deze gemeente op gebracht 963.50. De gemeente Zoetor- woude telt 2100 zielen. Als collectanten hadden zich beschikbaar gesteld de bur gemeester, de leden van den gemeenteraad en eenige andere heeren. _jjit she .omsE.yiiiG_ HAARLEMMERMEER. Vcor de Siormslachtoffers. In een ge houden vergadering van het bestuur en den -raad van toezicht van de Coöp Boe renleenbank Haarlemmermeer, is met al- gemeene stommen besloten uit liet reserves fonds der bank een bedrag au f 1000 be schikbaar Ie stellen voor de noodlijdende leden van de bij de Raffeisenbank aange sloten boerenleenbanken in hel hij de stormramp geteisterde gel)icd in den Ach terhoek. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De geheele afgelooi week is hef in den handel zeer leven J geweest met beste prijzen voor de meeste groen(enscorlen. Vooral in het midden d:T week toen b.v. de 1ste soort bloemkool do f 50.per 100 zeer dicht naderde, n.l. f 48.90. Ook de peenprijzen blijven zeef goed, varieerend van f9.50 tol f 13.10 voor lste soort. Met de aardappelen blijft het misère. Voor beste kwaliteit wordt n et meer dan f 4.50 tot f 5.por 100 K.G. be taald. Voor enkele partijtjes beste dnin- aardapnelen wordt iets meer betaald. Mot het koele weer blijven de aardapelon nogal vrij van ziek. LISSE. Collecte. De collecte voor de slorm- slacliloffers heelt in deze gemeente f4Lil opgebracht.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2