INGEZONDEN MEDEDEELING. Caacl In Herinnering, 'dat het blusschings- giaterieel thans bestaat uit: a. eene automobiel-motorspuit; b. eene groote, slechts door paarden te ^ervoeren, stoomspuit: o. een kleine, met petroleum te stoken, •toombrandspuit; d. de kleine versleten stoombrandspuit; benevens twee reddingsladders. De drie nog aanwezige handspuiten kunnen buiten beschouwing blijven, aan gezien dezé spuiten wegens haar geringe prestaties voor het blusschingswerk van geen beteekenis zijn en dan ook sedert ja ren bij brand geen dienst meer hebben ge daan. Binnenkort zal tot hare opruiming dienen te worden overgegaan. Van het sub a tot en met d genoemde materieel,is stoomspuit No. 2, gelijk ge zegd, versleten, terwijl de groote stoom spuit slechts door middel van twee paar den kan worden vervoerd. Sedert zich «chter geen stalhouderij in de nabijheid van do bergplaats van de groote stoom spuit bevindt, levert het uitrukken van de •puit groote bezwaren op en is zij prac- tisch buiten gebruik gesteld. Na kennisneming van deze schets van den feitelijken toestand, zal de raad met B. en W. van oordeel zijn, dat verminde ring van het blusschingsmaterieel met een •toomspuit, zonder dat dit tevens. gepaard gaat met aanschaffing van nieuw mate rieel niet te verdedigen zou zijn. Doch bovendien is het h. i. op den duur niet te verantwoorden, dat behalve de •utospuit sub a genoemd, Teitelijk slechts de kleine met petroleum te stoken stoom- •puit bij brand dienst kan doen. Indien toch b.v. tengevolge van eene aanrijding of het breken van een onder deel of om andere redenen de autospuit tijdelijk buiten dienst moet worden gesteld, cou, door het ontbreken van voldoend re serve blusschingsmaterieel, het blusschings werk niet naar behooren kunnen worden TeTricht. Met het oog op één en ander mag aan schaffing van eene spuit met ongeveer ge lijke capaciteit als de autospuit o.i. met langer achterwege blijven en wij hebben daarom onderzocht op welke wijzo het' aanschaffen van eene dergelijke spuit op voor de gemeente zoo voordeelig mogelijke wijze zou kunnen geschieden. Van dezelfde Maatschappij, dio de auto mobiel-motorspuit indertijd tot onze volle tevredenheid leverde, ontvingen wij eene aanbieding in zake do levering van eene auto-spuit, die tevens nog op andere wijze aan eene goede functioneering van de brandweer ten goede kan komen. Blijkens die vrijblijvende aanbieding ïoch is die Maatschappij bereid aan de ge meente te leveren voor een bedrag van 15.660 eene automobiel-motorspuit van gelijke capaciteit als de in dienst zijnde automobiel-motorspuit. De aangeboden •puit is bovendien uft'gerust met eene af neembare ladder met eene stijghoogte van 1820 M. Zij is dus niet alleen ruim vol doende om de versleten stoomspuit No. 2 «n de feitelijk buiten gebruik gestelde groo- ïe stoomspuit te vervangen, maar biedt te vens het groote voordeel aan, dat de ge meente nu n-iet meer tot aanschaffing van eene afzonderlijke nutomobiel-reddingslad- 'der, die, doordat zij slechts door hand- bracht kan worden nagevoerd, veelal te laat bij den brand komt en zoodoende haar tweeledig doel, het redden van menschen èn bet beter bestrijden van den brand haard, niet bereikt. Voor de aanschaffing van eene automo biel-reddingsladder werd bereids bij bc- jlluit van 23 Februari 1920 een bedrag van 20.000 gevoteerd, doch tot nog toe werd idit besluit niet uitgevoerd, aanvankelijk niet omdat B. en \V. met het geven van 'de opdracht tot levering wilden wachten ïotdat de autospuit ten hun genoegen was 'geleverd en later niet omdat zij met het Oog op den toestand van de gemeentefi- hanciën de zeker niet onbelangrijke uit gave van pl.m. 20.000 zoo lang mogelijk eendon te moeten uitstellen, in de hoop vens, dat hangende het uitstel nog eene betere oplossing van het vraagstuk gevon den kon worden. En dit nu is, zooals uit het vorenstaan de blijkt, inderdaad het geval geweest. Voor het gevoteerdo bedrag is thans niet flechts eene goede auto-ladder, doch eene ^utospuit met ladder daarbij te verkrij gen, zoodat tevens de reeds zoo lang han- Éende „ladder-kwestie" op bijzonder ge- lokkige wijze is opgelost. De gevraagde prijs blijft, zelfs al stijgt iU nog een weinig, in verband met even- leel nader te stellen eischen, nog beneden et in 1920 voor eene enkele auto-ladder >egestane bedrag, terwijl bovendien de xlder, zonder extra kosten voor het aan leren, op het terrein van den brand ver- Ichijnt. De nieuwe autospuit met ladder kan in Se garage op de Garenmarkt worden ge- Itald; extra uitgaven zullen daarvoor niet |K>odig zijn, omdat bij het inrichten van *e garage ook op stalling van eene auto- thobiel-reddingsladdor is gerekend. Ook zal tfe aanschaffing van de nieuwe spuit geen llltbreiding van het vaste personeel met goh brengen; met vrijwillig personeel kan i den dienst worden voorzien. Onder mededeeling tenslotte, dat het de bedoeling is, ook de overcompleet zijnde ïeddingsladder te verkoopen, goven B. en SV. den Raad alsnu op grond van het bo venstaande in overweging: a. Hen te machtigen, inplaats van eene imtomobiel-reddingsladder eene automo biel-motorspuit met afneembare ladder Volgens de ter visie liggende aanbieding tan te «ohaffen voor de bij raadsbesluit van 13 Februari 1920 bereids toegestane gel- Bon, welke gelden tot een bedrag van ruim 7 20.000 telkens op een volgend dienstjaar werden overgeschreven en mitsdien nog beschikbaar zijn; b. hen te machtigen tot den verkoop van bet niet meer voor do brandweer alhier chikte of benoodigde materieel, te we de kleine stoomspuit no. 2, de grooto •toomspuit, de 3 nog aanwezige handspui ten en één der rcddingsladders. Na aanneming van dit voorst»! zullen zij zoo spoedig mogelijk een voorstel tot wijziging van de verordening op de brandweer en voor zooveel noodig van de verder op de brandweer betrekking heb bende verordeningen bij den Raad aan hangig maken, teneinde die verordeningen met den nieuwen toestand in overeenstem ming te brengen. Verhaal pensioenbijdrage. Toen de Pensioenwet 1922 op 1 Juli 1922 in werking trad, werd de gelegen heid geopend om gemeentelijke diensren, die krachtens vroegere wetten niet in aan merking konden komen voor vergelding met pensioen, in te koopen. De hiervoor te betalen inkoopsom was verschuldigd door de gemeenten, die ech ter do bevoegdheid kregen om op de be trokken ambtenaren ten hoogste een vier de gedeelte van die Inkoopsom te verhalen Bovendien waren degenen, die nè. 1 Juli 1922 als ambtenaar in den zin der wet werden aangesteld, verplicht om de dien sten, in een onbezoldigde betrekking of in zijdelingschen dienst voor pensioen In te koopen. Ook voor deze ambtenaren waren de gemeenten de volle inkoopsom verschul digd, doch een vierde gedeelte kwam hier van ten laste van den ambtenaar. Tengevolge van de wijziging van de Pensioenwet 1922, bij de wet van 28 Mei 1925, S. 210, zijn de gemeentebesturen thans bevoegd van de vóór 1 Juli 1922 bewezen diensten, die krachtens de Pen sioenwet 1922 voor pensioen in aanmer king kunnen komen, de helft van de in koopsom op den betrokken ambtenaar te verhalen. Echter, terwijl do ambtenaren eerst verplicht waren het één vierde ge deelte ln 10 jaren te voldoen, is deze ter mijn thans uitgebreid tot 15 jaren. Per jaar kan dus op den ambtenaar wor den verhaald 3.33 van de inkoopsom. De verruiming van het verhaal kan slechts worden toegepast, ten opzichte van de ter mijnen, die nè. 1 Juli 1925 komen te ver vallen en is niet van toepassing ten aan zien van hen die vóór of met 1 Juli 1925 pensioen verkregen. Bij deze wijzigingswet is verder verval len de verplichting om den na 1 Juli 1922 voor inkoop vatbaren dienst in te koopen. Thans wordt daartoe aan den ambtenaar, indien hij zulks wenscht, de gelegenheid geopend. Kwam aanvankelijk van den na 1 Juli 1922 bewezen dienst alleen dienst in een onbezoldigde betrekking en in zij delingschen dienst voor inkoop In aan merking, sedert i Jul 1925, kan nu de Pensioenwet 1922 (behoudens' een over- gangsbepalng) niet meer toepasselijk is op de tijdelijke ambtenaren, pok de tijde lijke dienst voor pensioen worden inge kocht. Hetzelfde' geldt voor de op wacht geld gestelde ambtenaren, die vanaf 1 Juli 1925 niet meer onder de Pensioenwet, val len. De op wachtgeld gestelde ambtenaren kunnen, worden zij later weder ambte naar in den zin der wet, den tijd, geduren de welke zij wachtgeld genoten, voor pen sioen inkoopen. De inkoopsom verschuldigd voor n<\ 1 Juli 1922 bewezen diensten, moet in tien jaarlijkscho termijnen worden voldaan en kan voor ten hoogste de helft, in gelijke termijnen op den ambtenaar worden ver haald. Zoowol ten aanzien van den inkoop van diensttijd ingevolge de Pensioenwet voor de gemeenteambtenaren 1913 als ingevolge de Pensioenwet 1922 besloot de Baad steeds het verhaal op do inkoopsom tot het bij de wet geoorloofde maximum toe te passen en het is dus alleszins rationpol, dat dit ook in den vervolge liet geval is. Wel is waar zijn de bewoordingen van het laatstelijk hierop betrekking hebbend be sluit van 18 December 1922 wel zoo ruim, dat het, al is het maximumverhaal ver hoogd van een vierde van de inkoopsom tot de helft, ook van toepassing blijft bij de nieuwe wettelijke bepalingen, doch het komt B. en W. ter vermijding van allen twijfel gewenscht voor, dat nu de wet ge wijzigd is, ook een nieuw raadsbesluit ter zake wordt genomen. Op grond van een en ander geven B. en W. den Raad mitsdien in overweging, on der intrekking van het bepaalde sub B van het Raadsbesluit van 18 December 1922, te besluiten van de in de artikelen 41, 42a en 135 der Pensioenwet 1922 be doelde bijdragen verhaal tot de bij de ar tikelen 42 sub 3, 42a sub 4 en 137 dier wet toegelaten grens te doen plaats Vinden, met dien verstande, dat dit verhaal niet zal worden toegepast ten opzichte van de bijdrage door de gemeente verschuldigd voor inkoop van diensttijd: a. als tijdelijk gemeenteambtenaar, be wezen in het tijdvak van 1 Januari 1919 tot 1 Januari 1923; b. als tijdelijk leeraar aan de Kweek school voor onderwijzers en onderwijzeres een, bewezen in het tijdvak van 1 Januari 1920 tot 1 Januari 1923; c. als tijdelijk leeraar bij het Hooger- en Middelbaar onderwijs, bewezen in het tijdvak van 1 Januari 1921 tot 1 Januari 1923. Omtrent het voorstel, betreffende het verhaal van een bijdrage in de door de ge meente verschuldigde bedragen voor den inkoop van gemeentedienst, is het advies ingewonnen van de Algemeene Ambtena ren- en de Algemeene Werkliedencom- miasie. Blijkens het advies hebben bedoelde commission geen bezwaar tegen het voor stel van B. en W. voor'wat betreft den inkoop van diensttijd, die een gevolg is van aanvragen op of nü 1 Juli 1925 gedaan. Ten opzichte van, do personen, die reeds vóór 1 Juli 1925 een verzoek hadden in gezonden voor inkoop van diensttijd en die dus bij het indienen van dit verzoek van de veronderstelling uitgingen, dat zij slechts een vierde gedeelte van de inkoop som zouden moeten betalen, achten de Commission eene verhooging van het be drag tot de helft der inkoopsom evenwel onbillijk. De motieven, welke door de Commission te dien aanzien worden aangevoerd, heb ben B. en \V. allerminst kunnen overtui gen van deze onbillijkheid. In het advies wordt opgemerkt: „Men achtte het daarom noch recht- „vaardig, noch billijk dit rechtens en fei telijk verkregen recht voor de toekomst „weder afhankelijk te maken van een een zijdige verdubbeling van het offer, waar toe men zich vrijwillig verbonden heeft" Moge deze opmerking oogenschijnlijk eenigen grond hebben, in wezen is zij on juist, zooals B. en W. aangeven in hun uitvoerig betoog. In verband met een en ander is het ge wenscht te besluiten het verhaal wel tot de bij de wet toegestane grens too te passen, doch daaregenover eene regeling te treffen, op grond waarvan aan de thans in dienst zijnde personen, die vóór 1 Juli 1925 een verzoek tot inkoop van diensttijd ingevolge de Pensioenwet 1922 hebben in gediend, ht hoogere verhaal wordt geres titueerd. Zij geven mitsdien den Raad in over weging tevens te besluiten aan de thans in dienst zijnde ambtenaren eh werklie den die vóór 1 Juli 1925 een verzoek tot inkoop van diensttijd ingevolge de Pen sioenwet 1922 hebben ingediend en op wie het hoogere verhaal van bijdragen voor inkoop van diensttijd voor pensioen als bedoeld bij 'de wet van 28 Mei 1925 S. 215 van toepassing is, te restitueeren het ge deelte der op hen verhaalde bijdrage, dat te boven gaat het bedrag, dat door hen verschuldigd zou zijn, indienhet raads besluit van 18 December 1922 sub B op hen van toepassing gebleven was. Levering electricifeit Nocrdwljkerhout en Koudekerk. B. en W. stellen voor met de gemeen ten Noordwijkerhout en Koudekerk een overeenkomst aan te gaan tot levering van electriciteit aan die gemeenten door de electriciteitsfabriek te Leiden. Gemengde Berichten Brand te Baexem bij Roermond Hub. Cuypers met moeite gered Uit Roermond wordt aan de „Tel." ge meld: Door onbekende oorzaak ls Dinsdag brand uitgebroken in de bakkerij van de wed. Coenen-Cuypers te Balken. Het ge- heele gebouw, benevens de aangrenzende woning werd in asch gelegd. Een en ander ,is verzekerd. Do componist Hub. Cuypers, die op be zoek was bij zijn zuster in Baexem (bij Roermond), werd door den brand over vallen en kon slechts met grooto moeite gered worden. Verdronken Uit Groningen wordt gemeld: Dinsdagavond kwam het 3-jarig jongetje van den heer Bosscher, wonende aan den Helperwestsingel (Helpman), thuis met do mededeeling dat zijn broertje weg was. Het vermoeden rees, dat het bijna 2-jarig broertje in een onbewaakt oogenblik te water was geraakt. Een buurman begon te dreggen in een naburige tochtsloot en haalde vrij spoedig het vermiste kind op. De levensgeesten waren reeds geweken Door een trein overreden en gedood Dinsdagmiddag is op het stationsempla cement te Goes <lc 16-jarige J. Knuist bij hot overstekeu van de lijn door een aan komenden trein gegrepen. Hem werden beide beenen afgereden. Een uur later is hij in het St. Joanna-gesticht overleden. Van de trap gevallen. De 62-jarige mej. H. de V. te Rotterdam, bracht bij familie in de Anjerstraat tfen bezoek. Zij moest daartoe een trap op, doch boven gekomen werd zij onverwacht door een duizeling bevangen, verloor het even wicht en sloeg achterover de trap af. In bewusteloozen toestand bracht de G. D haar naar het ziekenhuis, waar zij met een ernstigen schedelbreuk werd opgeno men. Korten tijd later is zij aan de gevol gen overleden, Ketelonfploffing te Geldrop Onder een geweldigen knal ontplofte Dinsdagavond in de „Serva"-rijwielfabriek to Geldrop een acetyleen-gasketel. Deze cxploisie richtte aanzienlijke materieele schade aan in de fabriek, waar nagenoeg alle ruiten werden vernield, terwijl een binnenmuur totaal werd omgeslagen. Persoonlijke ongelukken van ernstigen aard kwamen niet voor. Alleen bekwam zekere Van Rooy uit Woensel, die het ap paraat bediende ,lichte brandwonden aan bet gelaat en de handen, terwijl zijn haar eenigszins verschroeid werd. Overigens liep dit ongeluk vrij goed af Een werk man, die vlak in de buurt stond, toen de ontplofing plaats greep, is gelukkig nog net bijtijds den dans ontsprongen. Op het hooren van den hevigen knal waren vele nieuwsgierigen komen toege sneld, zoodat er aanstonds een levendige drukte rondom de fabriek heerschte. De brand In „De Vijf" te Doetlnchem De schade aan de electromotorenfabriek „De Vijf" te Doetinchem is door de des kundigen geschat op f 100.000 k f 120.000 Het onderzoek naar de oorzaak der ramp heeft uitgemaakt, dat de schoor steen bij de fabriek het eerst door den bliksem is gptroffen en dat het hemelvuur is overgesprongen op een stoomketel en zoo in de fabriek, waar de ontlading plaats greep. Een incident te Haarlem Gistermorgen te half elf zou het gemeen tebestuur van Haarlem op het raadhuis ontvangen de deelnemers aan het congres van de Union Cycliste Internationale en de wereldkampioenschappen 1925. Aangi- zien de gasten om ruim elf uur nog niet waren gearriveerd, heeft de burgemeester geweigerd het gezelschap alsnog te ont vangen. Om ruim half twaalf arriveerden de gasten. Een deputatie begaf zich naar den gemeente-secretaris om de redenen van het te laat aankomen"Tiiteen te zetten. Men noemde diverse opgebroken straten, poli- tie-agenten die de auto's niet wilden laten doorrijden en ten slotte deelde men ook mede, dat verschillende deelnemers wat te laat op de plaats der bijeenkomst waren verschenen. De gemeentesecretaris gaf echter ten bescheid, dat de burgemeester het gezel schap niet meer wenschte te ontvangëh. Plaftelandsgemoedelijkheld. Een Ingezetene van Amstelveen wilde gisteren, naar de „Tel." vertelt, burgemees ter Colijn gaarne spreken, in verband met het feit, dat een particuliere nachtwaker een door hem des nachts aangehouden persoon niet aan de politie had kunnen overgeven, daar het politiebureau nog ge sloten was, omdat.... de inspecteur met vaeantie was. Toen de bovenbedoelde Am- stelveensche bureer telefonisch wilde vra gen wanneer de burgemeester even te spre ken was, werd hem geantwoord, dat zulks niet mogelijk was, daar de burgemeester per auto naar Borculo was. Toen de vra ger zich dan gaarne met den wethouder wilde tevreden stellen, die op het oogen blik- loco-burgemeester was, vernam hij, dat ook dat niet gaan zou, want burgemees ter, secretaris, wethouders en de geheele overige vroedschap waren pezamelijk per auto naar Oost-Nederland afgereisd. Ziedaar een dpr gevallen, waarin de ge meentewet niet voorziet Wel zegt art. 77, dat bij ongesteldheid, afwezigheid of ont stentenis van den burgemeester, deze ver vangen moet worden door een wethouder, door B en W. aan te wijzen, en dat. bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van alle wethouders, het oudste lid in jaren van den raad. dat aanwezig is, als burgemeester optreedt, tenzij de raad een ander met de vervanging belast, maar.. aan de mogelijkheid van een collectief uit stapje van volledig dagelijksch bestuur, plus vroedschap, heeft de wetgever blijk baar niet gedacht. Buitenl. Berichten De Typhus-epidemie in Duitschland. - Thans ook in Westfalen. In weerwil van alle voorzorgsmaatrege len heeft de typhus-epidemie zich nu ook naar Westfalen uitgebreid. In Rheine zijn tof gisterenavond zestig ziektegevallen van typhus geconstateerd. Drie personen zijn reeds aan typhus gestorven. De ketelontploffing op een pleizierboot. Het aantal dooden tot 28 gestegen. Het aantal personen, dat tengevolge van de ketelontploffing aan boord van een stoomschip te Newport gedood werd, is tot 23 gestegen. De doktoren zeggen, dat nog 10 personen zullen overlijden. De ontploffing had plotseling plaats toen het schip na het uitstapje aan het eind van den dag te Pawtueket terugkeer de. Geloofd wordt dat de ontploffing het gevolg is van gebrekkige ketels. Direct na dat het ongeluk had plaats gehad, snelden marinesloepen en torpedojagers te hulp en namen de met zware brandwonden be dekte passagiers over, die zij naar het ma rinehospitaal brachten. Waarschijnlijk 60 dooden? Volgens de laatste berichten uit Newport is de hoop uiterst gering, dat 30 passagiers van de verongelukte pleizierboot „Mac Kinac", die ernstige brandwonden hebben opgeloopen. in leven zullen blijven. Het aantal dooden zal daardoor naar alle waarschijnlijkheid stijgen tot 60. Stormen In Rusland. Naar de ..Daily Express" meldt, hebben er in talrijke deden van Rusland stormen van ongekende hevigheid plaats gehad, waardoor groote schade is berokkend aan dpn oogst en aan de weilanden. Te Samara zijn twaalf personen ver dronken bij overstroomingen: drie perso nen werden doQr den bliksem getroffen. Bij Tsjita zijn twee boeren omgekomen in een hagelstorm. Tn de streek van Lena heb ben zich bijzonder hevige hagelstormen voorgedaan. Toeristen verongelukt. Volgens bericht uit Zcrmatt zijn Dins dag bij de bestijging van den Breithorn drie toeristen uit Frankfort, 1 dame en 2 hee- ren. in een lawine geraakt. De dame werd gedood, terwijl een der heeren een dubbele dijbreuk opliep. De derde toerist bleef on gedeerd, en bon hulp gaan halen. Auto door een trein gegrepen. Te Landsberg aan do Wezer is een vrachtauto, die zich met een aantal arbei ders er in op den terugweg van het sta tion Beyersdorf bevond, op een overweg nabij het station door den trein Lands bergSoldin gegrepen en vernield. Twee arbeiders werden levensgevaar lijk gewond en moesten naar het zieken huis worden vervoerd, terwijl de chauffeur en een andere arbeider slechts lichte kwetsuren opliepen. Duitsche badplaats afgebrand. De badplaats Norddorf op het eiland Amrum werd door brand grootendeels ver woest. Tal van' badgasten zijn dakloos. T Kleine oorzaken, groote gevolgen. Jongens die met lucifers speelden heb ben een heel dorp, Kirchweyer, in da buurt van Hannover, vernield. Tengevol ge van hun gevaarlijk spelletje vatte het' rieten dak van een boerderij vlam en bin nen korten tijd stond het geheele dorpje in brand. De primitieve brandweer kon tegen dat vuur niets uitrichten. De schade is zeer groot, daar ook de geheele oogst en alle landbouwmachines en -werktuigen vernield zijn. I Moordenaar te Marburg onthooofd. De monteur Fritz Brosius die den post bode Adam Schmidt vermoord eri beroofd heeft, is gisterenmorgen te Marburg ont hoofd. Dit is de eerste executie in Marburg sedert 1864. I Een stadswijk vijf voet opgevijzeld. Aan het gemeentebestuur van Northwioh' Cheshire, is dezer dagen door de bouw- inspeotie medegedeeld, dat het omhoog- brengen van het centrum der stad met cir ca 5 voet, voltooid is. De arbeid heeft drie jaar geduurd. De geheele zakenwijk van dit stadje, tien straten, drie banken, de graafschapsrecht bank en tweehonderd huizen en winkels, is omhooggebracht. Dit was noodig, om dat alles verzakt was ten gevolge van het voortdurend wegpompen van het zouthou dende water onder dit gedeelte van de stad. De handel heeft in het geheel geen hin der ondervonden van het werk. De winkels werden opgevijzeld, terwijl zij vol klanten waren. Slechts zeven of acht gebouwen moesten omvergehaald worden. Ongevallen hebben niet plaats gehad. Eenmaal echter was het op het kantje af, Een' vrachtauto liep nl. op den drager van een der stutten, waarop een winkel rustte, doch het contact tusschen pijler en stut bleef bewaard, zij het ook slecht1' met een inch, zoodat de winkel niet instortte. In den levensavond vereend. Vijftig jaar geleden verliet een Schot uit' Perth zijn geboortestad en zijn verloofde en vertrok naar overzeesche gewesten. Als vrijwilliger nam hij deel aan den oorlog van de Bopren tegen de Zoeloes en van dp En- gelschen tegen de Boeren. Eonige weken geleden keerde hij naar zijn geboortestad terug, om er zijn levensavond te slijten. Daar ontmoette de thans vijf-en-zeven tic- jarige zijn vroegere verloofde weer. De oude liefde, die gedurende een halve eeinv had gesluimerd, ontwaakte wederom en., dezer dagen zijn zij thans eindelijk met elkaar in het huwelijk getreden. De ontsnapte luipaard. De luipaard, die eenige dagen geleden ontsnapte, is gisterenmorgen in het Bois de Boulogne doodgeschoten. Vliegen boven de wolken. Kapitein Bc-rnard vloog Dinsdag van Pari is naar Londen boven de wolken zon der de aarde te zien. Toen hij op het vlieg terrein was aangekomen, vroegen de pas sagiers. hoe hij den weg had gevonden. Hij deelde mede. dat hij met korte tusschen poozen in verbinding stond met. de radjo- teleerafisten op Crovdon, die hem mede deelden, wanneer hij hoven het vliegter rein kwam. Nederlandsch Oost-lndië. De Merbaboe in werking. Uit Kertoe wordt geseind: De Merbaboe werkt. Zware rookzuilen worden waarge nomen en lichte aardschokken worden ge voeld. Stormweer. De „Prins der Nederlanden" liep Medao binnen, omdat het debarkement ter reedt gevaarlijk werd geacht in verband met den storm. Het lichtschip van Belawan was losgeslagen: de havenmeester voer met-oen sleepboot uit, om liet driftig geworden lichtschip te verankeren. SOCIALE BERICHTEN De Sociale Wetgeving en de bedienden. Den 18en Augustus j.l. waren do bestu ren van den Ned. R.-K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden ,.SL Franciscus van Assisiö" en' van de Ne« derlandsche Vereeniging van Christelijk® Kantoor- en Handelsbedienden ter auclièn tie bij Z.E. den Minister van Arbeid. Uitvoerig werd bet standpunt der om ganisaties uiteengezet, ten opzichte vat» de wenschen, welke in de kringen der be dienden worden gekoesterd ten opzicht® van de sociale wetgeving waarbij zij z>'-a ten achter gesteld gevoelen bij de meeat® andere groepen van werknemers. Aangedrongen werd op spoedige invoe ring van de R jkswetteüjke regeling d®f winkelsluiting, ten opzichte waarvan d® georganiseerde Middenstand zich even- gunstig heeft geuit, en waardoor ook gelijk wordt gemaakt de invoering van d® algemeene maatregelen van bestuur <fl zake de werktijden voor de w'iikelbedien- den, terwijl ook aangedrongen werd op spoedige doorvoering van de arbeidsff* voor de kantoren. Z. E. deed de toezegging, deze wensen®* spoedig in overweging te. zullen, nemefl»

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4