Hoofdpijn Mijnhard! jnachtigd ten lijsUsamen ie stollen cn uil te geven aan boden en schippers, die door de Kamer als zoodanig erkend zijn en die aan eenige te stellen eischen zullen vol doen. J)e Vereeniging Nederl. Fabrikaat be- ariclit dat zij een industrie-film in het land laat rondgaan. Zij vraagt van de K. v. K. een garantie van 800. Deze wordt afge wezen. Voorstel van het bureau der Kamer om 1 iil ie worden van de Vereeniging tot Vaart-verbetering van den Oude Rijn te- gi ii een jaarlijksche contributie van ƒ5. M- f alg. steromen aangenomen. I»ver de plannen tot verbete ring van den Oude R ij n wist de Voorz. het volgende mede te deelen: Tusschen de provincies Utrecht en Zuid- Holland zijn besprekingen gaande om te kinnen tot verbetering van den Onde Rijn. OnI worpen is een verbetering, waarbij de eblis te Bodegraven, de HannwijkersluiSj en de sluis aan den Heldam, zullen ver vallen, terwijl de sluis aan den Staatsdam vernieuwd zal worden met een doorvaarf- wijdle van 7.50 M. De vaart zal omgelegd worden buiten Bodegraven. Woerden en Harmolen: de bruggen zullen zoonoodig verwijd worden tot 8.50 M., de Rijn zal zoonoodig verbreed, verdiept en van een Ofiververdcdiging voorzien worden. Punt 10. Rekening en Verantwoording 1924. Ontvangsten f 22913.70, uitgaven 'ƒ26431.18; tekort ƒ3517.48, welk tekort gedekt wordt uit de uitgespaarde gelden van vorige jaren. ITof tekort is ontstaan door'onkosten aan dc beurs. Bij de rondvraag vestigde do heer v. Zonneveld de aandacht op het tekort aan telefonisten bij den telefoondienst in de Bloembollenstreek in dezen drukken tijd. Ook verzocht spr. in de zomermaanden een later openblijven der telefoonkantoren in de Bollenstreek. De Voorz zou deze wen- ecben met de autoriteiten bespreken. Hierna ging de Kamer in huishoudelij ke vergadering. DE MELKPRIJS. Een conflict Ie verwachten? Gisterenavond vergaderden de melkvei houders, in verband met het afwijzend antwoord van den melkhandel, inzake de aangevraagde melkprijsverhooging. De opkomst was zeer groot. De beer Noord man gaf in bet kort weer het ver loop van de onderhandelingen. Ook de Leidsche Melkhandel heeft bet verzoek afgewezen: daarom zou de' Voorz graag de volgende vragen zien beantwoord door de vergadering. lo of de vergadering bereid is mot alle mogelijke middelen (lo gevraagde verboo ging door te voeren. Alle aanwezigen verklaarden zfch hier toe bereid 2o of men dan bereid is om of wol kans te maken, of wel de melk aan de besturen af Ie slaan, teneinde deze naar elders te ünen verplaatsen. Een groote hoeveelheid melk wot(1 direct afnemer*, opdat deze een persoonlijke to- geling kunnen treffen met hun leveran ciers. Eenige leden verklaarden zirh bereid om dc melk op straat te brengen. Vrijdag zonden de besturen nogmaals bijeen komen om de, zaken definitief vast te stellen. De heer Van Leeuwen merkte op. dat bij bereid was mede Ie werken aan deze ac tie. doeb bet griefde hem terdege, dat al tijd dezelfdp personen hun tijd. geld, moei te en nu ook nog de ri.sico van de actie moeten dragen. De aeblerblijvers genieten de voordeelen zonder de minste moeite, ja dikwijls zelfs zonder lid te zijn van de organisatie. De Voorz. merkte op, dat dit in elke vereeniging bel geval is. De pioniers offe ren zich dikwijls ten koste van de laksch- bpid van anderen. Na een opwekkend woord van den Voor zitter ging de vergadering uiteen. Excursietocht H. K. W. Door liet bestuur der afdeeling Leiden van den Ned R Tv Rond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden is met me dewerking der loden van de propaganda- club en in samenwerking met de afdee- üngen Lisse, Hillerom, Haarlem en Am sterdam een excursie georganiseerd op Zondag 23 Augustus a s. naar Groenen- daal en Heemstede Op hel bijzonder mooie landgoed „Groo- nemlaal" met schitterend bosch. waterpar tij enz is een openlucht-bijeenkomst, waarbij voor liet noodige vermaak wordt zorggedragen. Voorts is er in de mooie zaal van bet restaurant Groen end aal een bijeenkomst, welke met muziek en voor drachten wordt opg vroolijkt. terwijl als verdere attractie op bet program vermeld staat de bezichtiging, in- en uitwendig, van liet nieuwe seminarie Hagoveld. waar toe bereids van den Hooggel. .heer Regent toestemming ontvangen is. Algemeene bijeenkomst te Groenendnal te circa één .uur. Punt van samenkomst voor do deelnemers per fiets: Terweepark te 11 uur; de deelnemers per tram ver trekken met de stoomtram van 11.45 uur Terugkeer te T eiden 's avonds tegen acht uur Introducties voor niet-ledon zijn te verkrijgpn bij de leden van het bestuur en der propagnndaclub. Er wordt verwacht dat zeer velen aan dezen tocht zullen deelnemen, en dat bij peen .mooi weer de deelnemers, die anders p r toets zouden gaan, dan ook met de stoomtram van 11.45 uur zullen reizen. De burgemeester die dit jaar zijn verlof in de omgeving van Baarn heeft doorge bracht, is vandaag teruggekeerd en zal morgen zijn ambtsbezigheden hervatten. Voor het examen Nijverheidsonderwijs, akte NV, is Ie 's-Gravenhage geslaagd de beer J. J. I.nnkhorst, alhier: voor de akte N II is geslaagd A. van Weercn, alhier. De 1 eer T E Origl itK !h1< r be noemd tot militair-apotheker 2e klasse bij het leger in Nod.-Indië. Wij herinneren er aan dat bet Hongaar- sche transport in Holland aankomt 11 Sept. en vertrekt 14 .Sept. Indien er farai- lie's zijn, die een kind terug wenschen of waarvan er een moet vertrekken dan moe ten zij zieb voor 1 Sept. opgeven aan mej. Alb. v. d. Horst, Oude Singel 230 a. Lei den. Op bet terrein der gasfabriek ontstond hedenmorgen omstreeks 11 uur brand in een houten gebouwtje bij een der gashou ders en wel tengevolge van het springen van het peilglas bij de verwarming van teer-olie. De vloeistof zette dadelijk hel gebouwtje in vlam, waardoor dit vrijwel geheel (brandde. Een werkman kon zich nog 'net bijtijds in veiligheid brengen. Ge vaar voor do omgeving was er niet, door dat de brandweer der Lichtfabrieken snel ter plaatse was en het vuur wist te blus- schen. De waarnemend burgemeester, de beer Aug. L. Reimering'er en de gemeente secretaris, de heer Van Strijen, waren op het terrein aanwezig. Met ingang van Dinsdag as. zal, naar w j vernemen de autobwsdienst Leiden WassenaarDen Haag worden opgehe ven. Van een familie hier ter slede, die giste ren een bezoek brachten aan Katwijk aan Zee, werd gistermiddag vier uren ongeveer een vijfjarig knaapje vermist. Van alle zijden, en naar alle kanten werd gezocht waarbij men zich den toestand van de moeder kan voorstellen, tot tegen 6?-2 uur de kleine op meer dan een kwar tier afstand op het strand over de sluis slapend werd gevonden, zoodat men nog juist met de boot naar Leiden terug kon. Dat de tranen van de moeder, in vreugde tranen overgingen behoeft bier wel niet gezegd. Ingezonden Mededeeling. bedaart spoedig door het gebruik van Hoofdpijntabletten Buisje 60 c. DE BLINDE GE HEUGEN KUNSTEN AAR Wij hebben reeds melding gemaakt van de verrassende ontdekkingen, die Prof. Poels heeft gedaan ten opzichte van rlen blinden geheugenkunstenaar Jan Thu- nissen uit het St. Henricus-Blindengc- sticht te Grave. Zooals ook reeds gemeld, zou Prof Pair1-zijn" SCTlebp* g?H?ïfgêii ATafenlL tfo'èn Zulks is nu geschied. Alvorens daarmede aan te vangen deel de Prof. Roels nog het volgende mede, aldus lezen we in ,,De Tijd": Een kerkkoordirigent was met zijn zan gers op de charmantste wijze, waarop Prater-Directeur dat pleegt te doen en waarvan allen, die eens het voorrecht heb ben gehad, te Grave te gast te zijn geweest, even onverwoestbare herinneringen bewa ren als Jan, die bij zich zelf weef vast te leggen, door het gesticht rondgeleid. Van hun dankbaarheid voor de genoten ont vangst getuigde een aantal kerkelijke ge zangen. die voor fraters en verpleegden werden ten beste gegeven. Jan was ook on der de toehoorders en beloofde, toen schert send werd opgemerkt, dat hij toch man" niet zoo'n meerstemmig „Tantum Ergo' maken kon, het eens te zullen probeeren, als men hem tenminste den tijd er voor gaf. Enkele weken later kwam hij inder daad met een vierstemmig „Tantum Ergo' voor den dag, dat wel niet van 'superieure kwaliteit blpok te zijn. maar toch van dien aard, dat de kerkkoordirigent, aan wien het werd toegezonden, bet gaarne met zijn zangers in studie nam Binnenkort zal het te Utrecht in de St.- Josephskerk worden uitgevoerd. Ik vestig er de aandacht op, dat Jan gchppl uit het hoofd heeft gecom poneerd en niets op 't papier heeft ge bracht. Tegen de eerste stem heeft bij ach tereenvolgens de drie andere aangebracht en alles eerst gedicteerd, toen de geheele compositie kant en klaar lag Hoort nu En daar klonk, door enkele zangers aan geheven. Jan's „Tantum Ergo" door de zaal en lief niet na np allén indruk te ma ken. Jan's gelaat veranderde.'er kwam een glans van érnstige verblijding over. van dieper leven dan men eerst mo gelijk had geacht. De banden ontvouwden zich, bewogen zich, met de handpalmen Daar boven, als droegen ze de accoorden gelijk een offerEn even hadden wij een blik mogen slaan niet op maar in een psychologisch probleem. Daarna begon prof. Roels weer te on dervragen en wij ontleenen weer aan „De Tijd" het volgende: Op welken dag viel 1 Jan. 1917? En Jan antwoordde ietwat zenuwach tig, maar paraat: Op een Maandag. Prof. Roels gaf de verzekering, natuur lijk niet ook maar in eenig opzicht met Jan eenig overleg vooraf te_hebben ge pleegd, maar zelf de antwoorden op zij* vragen te hebben nagegaan vooraf, zoodal hij zelf kon controleeren en zou aangeven wanneer Jan een fout beging. Doch bijna alle antwoorden waren goed! Op welken dag viel 15 Februari 1903, Jan? Even ietwat langer aarzelen, dan be slist: Op Zondag, mijnheer. Goed Jan! En 28 Maart 1924? Op Vrijdag mijnheer! Zoo ging het voort, met nog andere data Iets moeilijker bleek het hem met ver deraf gelegen data van vroeger, dan van 't jongst verleden, Met eeh i i ld<Ie f(th ni Iheid 2.1 sec. geeft Jan de juiste data van de chris telijke en katholieke feestdagen! Op welken datum viel Pascben 1925, Jan? -Op 12 April, mijnheerl En Drievuldigheidsdag 1918? 26 Mei, mijnheerl Hemelvaartsdag 1921, Jan? 5 Mei, mijnheer. H. Hart feest, 1920? 11 Juni, mijnheer. Aschwoensdag, 1907? 13 Februari mijnheer! H. Hart 1914? 19 Juni, mijnheer. Met een gemiddelde reactiesnelheid van 4.3 sec. geeft Jan het juist aantal keeren, dat een willekeurige dag, b.v. een Woens dag, in een willekeurige gekozen maand gn jaar voorkomt. Hoeveel Dinsdagen vielen er in Sep tember 1924, Jan? En Jan antwoordde weer snel tot aller groote verbazing: Vijf, mijnheer: 2, 9, 16, 23 en 30 September. Hoeveel Zondagen in December 1913? Vier, mijnheer! 7, 14, 21, 28 Decem ber. En hoeveel "Woensdagen in Novem ber 1905? Vijf, mijnheerl 1, 8, 15, 22 en 29 No vember. Vraagt men naar den datum van een als de le, de 2e, de 3e aangeduide werkdag van een willekeurig gekozen maand en jaar, dan krijgt men in gemiddeld 3.5 se conde het juiste antwoord. Op den hoeveelsten valt de 5e Zondag November 1924, Jan? Op 30 November, mijnheer! En Jan beantwoordde weer vier derge lijke vragen feilloos. Lastiger vragen als op welken datum viel de 11e Woensdag van 1924 enz., wor den in gemiddeld 9.8 seconden goed be antwoord. Op welken datum viel de 11e Dinsdag van 1909, Jan? En heel de zaal hoorde met verwonde ring Jan snel antwoorden: Op 30 Maart, mijnheer! Terecht had prof. deze vijfde soort vra gen lastiger genoemd. Hier maakte Jan zijn eerste fout. Want toen gevraagd werd: Op welken dag viel de 3le Vrijdag van 1905? antwoordde Jan aarzelend: 3 Augustus! De prof.: Denk eens goed na, Janl Nee, 4 Augustus. Goed zoo, Jan! En alle dergelijke volgende vragen be antwoordde Jan weer correct. In gemiddeld 4.2 seconden geeft Jan de juiste dateering van verschillende Zonda gen van het kerkelijk jaar. De 3e Zondag in den Advent 1913, Jan? 14 December, mijnheer. Hoeveel Zondagen na Pinksteren waren er in 1918; Jan? 27, mijnheerl .En in iü2Q?_i uok uit andere proeven Bleek voitfüenoe Jan's vertrouwdheid met de chronologie van het kerkelijk jaar. Op de vragen naar het aantal Zondagen na Pinksteren in verschillende jaren kregen we telkens een goed antwoord. In gemiddeld 2 seconden noemt hij achtereenvolgens de data, waar op in bepaalde willekeurige jaren, Asch woensdag, Paschen en Pinksteren en d« Zondag enz., van den Advent vallen. Wanneer viel in 1917 Aschwoensdag? Op 21 Februari, mijnheer! En Paschen? Op 8 April, En Pinksteren? Op 27 Mei. En le Zondag van den Advent? Op 2 December. Zoo ging 't maar voort. Heel merkwaardig is, dat de dateering van minder hooge feesten en herdenkings dagen als Pascben en Pinksteren zijn, niet minder secuur en snel plaats heeft. De feestdagen van het H. Hart. Sacraments dagen, Drievuldigheidszondag, Goede Vrij dagen enz. uit willekeurige jaren, worden door Jan in gemiddeld 2.5 seconden gege ven. Maar dat niet alléén. Is hij al thuis in de chronologie van het kerkelijk jaar, toch Is hij weer niet zoo aan de feitelijk heid gebonden van de feestdagen, dat zij slechts werkelijke en geen veronderstelde data tot uitgangspunt zouden kunnen ne men. Zeg Jan. als nu eens Saeramentsda; viel op 4 April, wanneer zon 't dan Asch woensdag zijn? - Op 19 of 20 December, mijnbeer! Als 't een schrikkeljaar was, op 20 December. - En wanneer de 1e Zondag van den Advent op 11 Augustus valt, wanneer is het dan Kerstmis? - Jan weer dadelijk: Dat is moeilijk mijnheer! Professor Roels: Waarom? Jan: Het kan verschillend zijn: het kan op 2, 3, op 5 en ook op 6 September zijn! En wanneer Pasehen? Bijvoorbeeld op len of 22en Decem- J)er of op 21, neen op 29 kan 't zijn. 't Kan ook altijd verschillend zijn. Aldus Jan. Hij is niet alleen goed thuis in den ka lender van den tijd .waarin bij geleefd heeft, ook bij data uit verleden en toe komst weet bij hot juiste antwoord te ge ven in gemiddeld 3 seconden. Op welken dag valt 15 November 1933? Op een Woensdag mijnbeer! antwoord de Jan ooeenblikkrjiik zonder een zweem van aarzelen. En 12 Januari 1931? Op Maan dag! 11 Maart 1895 Jan? Op Maandag 31 April 1894? April heeft geen 31 dagen mijnheer! In gemiddeld 1 seconde noemt Jan voor elk dor jaren 192548 den juisten datum van den Ion Zondag van den Advent: in ge middeld 9.3 seconde noemt hij achtereen volgens de data waarop in 19261944, hwoensdag, Paschen en Pinksteren allen. lo Zondag van den Advent in 1930 Jar.? 30 November mijnheer! Enzoovoort, enzoovoort. enzoovoort. Tot slot twee andere staaltjes: Welke Mis is uitgevoerd op Kerstdag 1919? Jan, als vragend: Den eersten dag? Van Perosi. En den tweeden dag, Jan? In nomine Jesu. En len Paaschdag 1917? Toen was ik er niet. Dan kun je 't niet vreten Jan: maar op Pinksteren dan? Van Ebner, mijnheer! Wat gebeurde er 8 Juni 1923 Jan? Dr Hoefnagels kwam te Grave! Goed Jan. dr. Hoefnafgels, de oog arts, kwam En wat op 8 Juli 1914. Zoo, niets gebeurd. Men lachte. En 8 Juni 1913 Jan? De harmonisten der blinden gingen naar Neerhasselt Prof Roels wees er op, dat hot onder zoek nog niet heeft geleerd hoe Jan te erk! Op al die vragen antwoordt hij maar laconiek: „Ja; dat weef ik nu maar zoo!" Zeker is, dat bij zich niet van berekenin gen bedient. Zelfs de eenvoudigste mathe matische bewerkingen vragen hem zooveel tijd, hij maakt daarin zóóveel fouten, bij voelt zieb zóó hopeloos onzeker, dat er niet valt te twijfelen, of ze spelen geen rol, zelfs geen bijrol. Rekenen vermoeit hem, interesseert hem niet. Allen als er data bij komen wordt zijn sympathie wakker. Op de vraag den hoeveelsten dag na Sacra mentsdag 12 December 1916 was. antwoord de Jan in 50.5 seconden: den 173sten. In- formeerend hoe hij daartoe kwam, kreeg de professor tot antwoord Ik wist dat het 24 weken en 5 dagen was. Een week toeft 7 dagen. 7 maal 25 is 5 maal 24 is 120 en nog 2 maal 24 is 48. Dat is samen 168 c-n dan nog 5 dagen maakt samen 173. Dc we tenschap dat de afstand tusschen beide data 24 weken en 5 dagr-n bedraagt, was in 2.5 seconden gegeven. De 48 overschie tende seconden waren noodig oni bet re kensommetje 24 maal 7 en 3 uit te wer ken. Van- hulpmiddelen als de wetenschap dal tusschen Paschen en Hemelvaartsdag 40, en Pinksteren 50 dagen liggen; dat Pink steren 10 dagen vroeger dan Sacraments dag en 10 dagen later dan Hemelvaart valt; dat er tusschen Paschen en- Asch woensdag 46 dagen liggen van dat alles bedient Jan zich niet. Neen. Jan heeft on middellijk na elke vraag het aantal weken en overschietende dagen voor den geest. Uit een fout bleek, dat Jan zieh van een wokenschema bedient. Misschien is Jan eenigszins motorisch aangelegd. Ook zijn onmiddellijk geheu gen voor cijfers ligt beneden bet gemid delde. Groot onmiddellijk geheugen, buitenge wone Merkfahigkeit, wanneer het maar data, waarop hij verliefd is, betreft, zijn beide nieuwe aspecten van Jan's psycho logisch profiel. Over zijn voorstellingsver mogen heeft professor Roels zich nog geen Maïir -kmteft. verschaffen, weesf. Niets echter stond in den weg. om een sterke associatie-affiniteit voor data te bepalen. Onderzoekingen op dr. Roels laborato rium toonden aan, dat de associatieve af- finteit van bewegingen het grootste is. Twaalf data worden nu met een zinledige letetrgreep, als bif, lom. gijp, verbonden. Ne gemiddeld 3 herhalingen had Jan data en bijpassende lettergrepen in zijn geheugen- Proeven ter vergadering bewezen, dat na zoovele woken alles er nog wonderwel inzat. Wat is gijp Jan? 11 November. Wat baar sterkte en duurzaamheid be treft, behoort Jan's associatieve affiniteit tot de uiterste zeldzaamheden volgens dr. Roels. Absoluut gemis van associatieve inhibi tie en reproductieve remming zijn twee zeer markante trekken van Jan's kalender- geheugen. Moeizaam en geduldig zal er moeten worden voortgearbeid, wil de eerste sche mer, die er over dit haast onafzienbaar terrein van onderzoek is opgegaan. in volle klaarheid verkeeren. aldus eindigde professor Roels dezen hoogst belangwek- kenden middag GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN RECHTZAKEN Nalatigheid. Voor bet kantongerecht te Deventer heb ben terecht gestaan de landbouwer H. J. K. te Bathmen, diens echtgenoole J. J., de kleermaker E. J. v. d. M. uit Okkenbroek en J. K echtgenoote van genoemden kleer maker, allen, omdat zij op 12 Juli j.ltoen te Bathmen een 8-jarig zoontje van B J. Zome in de Schipbeek te water geraakte, geen enkele poging hebben gedaan lot red ding van het knaapje, dat dan ook is ver dronken. Het water was ter plaatse slechts 1.30 Meter diep en het kind lag slechts lè Meter van den wal. De eene beklaagde vertelde, dat hij niet in hot water had durven gaan, omdat hij nog nooit daarin was geweest. Hij beweer de, dat, al »was het zijn eigen kind ge weest, hij nog niet te water zou zijn ge gaan. Een andere beklaagde, verontschuldigde zirh op soortgelijke wijze. Nog een ander zei, niets te hebben ge daan aan de redding omdat hij een hou ten been heeft. De ambtenaar van het O. M„ mr. Was- senherg, sprak zijn verontwaardiging uit over het laffe gedrag van de beklaagden, die een knaapje van 8 jaar voor hun oogen lieten verdrinken. Hij eischte tegen de beide vrouwen een boete van 25, even als tegen v. d. M, die een houten been heeft. Tegen H. J K vorderde hij 14 da gen hechtenis. Uitspraak over een week. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken visoh winkel, Vischmarkl 18, lel. 1225 is VRIJDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH a f0.12, f0.15, f0.26 en SCHOL a f0.12, f0.23 per pond. AUG. L. REIMERINfJER, Weth. loco-Burgemeester, Lei don, 20 Augustus 1925. B. en W van Leiden, brengen ter alge* meene kennis, dat door ben vergunning ia verleend aan de firma A. Dieben en Zn. en rechtverkrijgenden, tot uitbreiding van de waschinricht'ng in het perceel Witte Singel No. 3, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M. No. 1939. KatteoSiske JlgasaeBa LEIDEN Donderdag en Vrijdag Kinderfeest van de kinderen van leden van den Ned. R.-K Volksbond, Bondsgebouw, te 2 uur Donderdag 89 uur gelegenheid zich op te geven voor assistentie Vaan- del tentoonstelling. Vrijdag. Kruisverbond St.-Pancratiuspa tronaat, Hooigracht, le 8.30 uur. Zaterdag. Bezichtiging van de St.-Jozefs- kerk onder leiding van den archi tect H. v. d. Laan, bijeenkomst voor de kerk, leden R.-K. Volks bond, te 3 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Aug. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Je!efoon 523. _jjï¥ m onibeviiib_ ALKEMADE. Gemeente-rekening. Bij hun besluit van 10 Augustus 1925 G. S. No. 35 hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Hollaud goedgekeurd de gemeente-rekening over het dienstjaar 1923 me! een bal g slot in den gewonen dienst van f25.757.95 eb in den buitenge wonen dienst f 8703.27. HILLEGOM. Been gebroken. Gistermiddag vos een ongeveer 7-jarig dochtertje van den heer M. J. Brouwer op het Goncordia-voet- balterrein aan het spelen, toen zij eens klaps kwam te va! en, met het ongelukkig gevolg, dat zij een been brak Na bij haar ouders te zijn binnengedragen, werd het kind door dokter Ton Hoope verbonden. LEIMUI DEN. Nieuwe brug. De nieuwe brug over de ^Drecht in de Dorpstraat is Dinsdag aangekomen. Men is druk bezig hem van af het vaartirg op zijn vaste plaats te T 'lo aainiiniïir lifïlyyprlr kan afmaken, waardoor de noodbrug, wel ke een ongerief is voor het autoverkeer, wederom kan verdwijnen. ROELOFARENDSVEEN. Verloting. Bij K B. van 10 Augustus 1925 is aan de B K. Vereeniging Het Wit- Gele Kruis alhier vergunning verleend tot het aanleggen en houden van een loterij, ten bate der Tubercu'ose-besfrijding. RIJNSBURG. Blccmenhandei. Het blijft nog steeds slecht gaan in den bloemenl^ndel. De prijzen die betaald worden zijn voor alle soorten, geen enkele uitgezonderd, niet loon end. Dahlia's gaan van f 0.50 tot f 1.20: enkele beste kwaliteiten als Roem van Aalsmeer en D vessel huis gaan res pectievelijk voor f 1.95—1.50, Pompon- Dahlia's brengen slechts f 0.40 lot f 0.55 op; Gladiolus varieeren van f0.30 tot f 1.30, Asters 16 tot 33 ctMargrieten 32 tot 36 ct., Convüi's f 0.75—f 0.90, Mont Brelia 17 tot 23 ct., Helianthus 4050 cl VOORSCHOTEN. Diefstal. Wegens diefstal van kaas ten nadeele van H. de G. alhier zijn door de politie te Oegstgeost aangehouden en ter beschikking van de politie alhier ge steld C. H. van M. en L. S. beiden alhier woonachtig, tegen welke personen proces verbaal is opgemaakt. Ongeluk. Gisteren had de heer Werk hoven het ongeluk bekneld te raken tus schen een der machines waarmede iiij werkzaam was. Hevig bloedend verbond dr. M. van der Stoel hem, waarna hij zich huiswaarts kon begeven. WARMOND. Statuten. Met Slaatscrt. 159 zijn ver zonden de Kon. goedgekeurde Statuten van de Watersportvereeniging „De Leeds? gevestigd te Warmond. PE RUM WREEK ALPHEN AAN DEN RIJM. Voor de* storm-slachtoffers. Op ini tiatief van den burgemeester heeft zieh een comité tot steunverleening aan de storm-slachtoffers gevormd. Verkoopingen. Ten overstaan van No taris J. G. Spruijt had gisteren bij afslag de verkooping plaats van de'Sigarenfnbriek aan de Wilhelminastraat. Het perceel bod gebracht op f 12.600 werd niet ge mijnd. Dé gunning werd aangebonden Daarna werd ten overslaan van No taris A. van der Berg bij afslag verkocht het winkelhuis in de Bruggestraal. H'1' pand in bod gebracht op f7700 werd op f 3400 afgemijnd en toegewezen voor f 11.100 aan den heer P Baane q.q- te Al- phen aan den Rijn. Bijz. Vrijw. Landstorm. Gisteravond zijn de schietoefeningen aangevangen va® den Bijz. Vrijw. Landstorm afd. Alphei

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2