Nieuwe Capucijners SIMON DE Wfï,Donkersteeg il niet mag Ionpen, en wat voor mij alles zegt, niet in New-York zal kunnen starten is voor mij te veel. Dat is geen 6 weken Schorsing, <iat is schorsing tot het volgend Seizoen. En, hoewel het niet bescheiden klinkt, meen ik toch ook dat ik tegenover Jn'n overtredingen ook verdiensten heb '«taan. Het is op grond daarvan, dat ik de N.A.U. alsnog verzoek het mij mogelijk te willen maken om in New-York op 14 September a.s. te mogen starten. WIELRENNEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Motorpech als spelbreker. Een gemakkelijke zege van Linart Men meldt ons uit Amsterdam d.d. gis teren: De eerste ontmoetingen, die hedenavond hebben plaats gehad voor hot'stayers-we- rHdkampioenschap, hebben een niet al te a lot verloop gehad. Jammer genoeg, want het alleszins schoone zomerweder had dui zenden sportliefhebbers den gang naar het Stadion doen ondernemen. Reeds eon kwartier voor het aanvangsuur was daar, zelfs in de „overdekte" geen gaping meer te ontdekken. Zeer tot het misnoegen van het publiek vingen de wedstrijden niet op tijd aan en een half uur lang klonken de allergruwelijkste geluiden van de tribunes. Heer dan twintig maal word de bel geluid om het publiek in den waan te brengen, dat nu echt begonnen zou worden, maar nauwelijks hadden de in spanning wach tende sportmenschen ontdekt, dat er van beginnen, nog geen sprake was. of het lieve leventje begon opnieuw. Op een ze ker oogenblik slaagde de muziek op het middenterrein er bijna niet in het geloei te overstemmen. Totdat.... bekend ge maakt werd, dat de staver Heek uit T;uxemburg niet verschenen was. zoodat Blekemolen het alleen tegen Linart zou moeten uitvechten. Dit is ook gebeurd en het was een allerjammerlijkste vertooning di© niet op wielersport geleek. Toen het startschot klonk nam Linart direct de leiding met op ongeveer 15 meter achter zich de aanvankelijk in goede con ditie verkeerenden Blekemolen. Na 9 ron den weet Linart zijn ^borsprong te ver- grooten. Zichtbaar loopt de Belg in de volgende ronden nog .uit. Tn de 23ste ronde bedraaert zijn voorsprong reeds een kwart baan. De eerste 10 K M. zijn afge legd in 38 min 35 2/5 sec Zoo wordt doorgereden in een tempo, dat ^Blekemolen blijkbaar te zwaar begint te worden. Na ongeveer 40 ronden krijgt de Hollander bandenpech en verliest daardoor 4 banen. Linart die in onverminderde vaart door spurt, weet die achterstand nog tot 6 ron den op te voeren. Plotseling verlaat dan Blekemolen de baan en Linart rijdt geheel alleen verder. Nu de spanning geheel ont breekt en deze gang van zaken het pu bliek maar half bevalt ontstaat er in do tribunes nogal wat lawaai. Luide roepan een aantal toeschouwers: ..afbellen." De- eerste 30 K M zijn inmiddels afgelegd In 25 min. 16 1/5 sec. Even later wordt he kend gemaakt, „dat Linart het gewonnen heeft." Hiermede is hot eerste gedeelte van het programma geëindigd. Na de pauze duurt het weer eenigen tijd alvorens de tweede rit van 100 K M. tusschen Grassin (Slesker), L. v. d. Stuyft (Delióge) en Torricelli (Lehmann) een Aanvang kan nemen. Evenals bij de vorige rit vindt een vlie gende start plaats. Grassin zit het eerst achter zijn gangmaker, gevolgd door den Belg Van der Stuyft en den Italiaan Tor ricelli. In dpzen stand komt geruimen li id geen verandering. Wel loopt de Fransch- man nu en dan geweldig uit, maar zijn twee tegenstanders geven hem blijkbaar feilen strijd en het lukt hem niet die voor sprong te vergrootcn. Reeds in de tweede ronde, had de Italiaan, die keurig reed een aanval op v. d. Stuyft gewaagd, doch deze had even netjes afgeslagen. Jammer, dat door motorpech de Belg toch de twee de plaats moest afstaan en nog drie ron den achter kwam. Toch geeft de Belg geen kamp en blijft hardnekkig op den Italiaan inloopen. Na ongeveer 80 ronden lukt het hem eindelijk Torricelli voorhij te komen. Grassin tracht steeds meer uit te loopen maar zijn pogingen worden ont dekt en spoedig zit het trio weer dicht bijeen met een onderling verschil van on geveer 10 meter. Zoo wordt doorgereden Do eerste 50 K M. waren afgelegd in 41 min. 55 1/5 sec. Eerst als er nog 22 ronden te rijd po zijn laat v. d. Stuyft voor de tweede maal de Italiaan achter zich en eenige ronden voor de finish neemt hij zfjn laatste Tap terug onder oorverdoovende aanmoedigingskre- ten, die van de tribunes klinken. Aan het publiek werd intusschen nog medegedeeld, dat Blekemolen wegens on gesteldheid den strijd had opgegeven. Dé officieel© uitslagen luiden: 1© rit 100 K M. achter groote motoren: 1. V. Linart (België), Blekemolen, opgegeven. Heek niet opgekomen 2e rit over 100 K.M.: 1. Grasein (Frankrijk) 1 uur 23 min. 50 sec.; 2. v. d. Stuyft (België) 200 1L; 3. Torricelli (Italië.) POSTDUIVEN. „Het Luchtvermaak". Zondag J.l. hield d© Postduivenvoreenl- ging „Het Lucli hermaak" te Storapwijk eon wedvlucht met jon co duiven van Maas tricht. Afstand 164 K.M. De duiven wer den om 8.10 uur in vrijheid gestold. De aankomst was als volgt: 1. Th. Janson 12- 2-26; 2. Jac. v. Bohemen 12-3-16; 3. L. Janson 12-8-20; 4. idem 12-8-20; 5. Jac. v. Bohemen 12-9-6; 6. L Janson 12-9-35. 7. G Janson 12-10-19; 8 Jac. v. Bohe men 12-16-18; 9 Jac. v. Bohemen 12-18- 23, 10. Th. Janson 12-23-42; 11 L.Manson 12-38-18; 12. P Fleuren 12-39-25; 13 Th. Janson 12-34-42; 14. J. Gaspers 12-46-17; 15 J. Gaspers 12-46-17. Zondag as wordt er een medaille be schikbaar gesteld door den hoer A M. Ver berg voor een wedvlucht van* Eijsden. Af stand 174 K M. en ©en ©ereprijs voor de tweede geloonde duif, beschikbaar gesteld dooT den heer Jac. v. Bohemen. LUCHTVAART. Plnedo In Menado. De Italiaansche vliegenier Pinedo is op Menado (Celebes) aangekomen, op zijn tocht van Australië naar Japan. KERKNIEUWS Een treffende gebeurtenis Een medewerker van het Amerikaansche Katholieke weekblad „America" verhaalt in dit blad een treffende gebeurtenis, wel ke in het zustersklooster der dochters van St. Franciscus van Sales te Spring field (Missouri) heeft plaats gehad. In de kapel zag zuöter Ignatia haar vier zoons, allen Jesuiet, aan het altaar, van wie de oudste, geassisteerd door zijn drie broers, zijn eerst plechtig© H. Mis opdroeg. Ofschoon de oudste, werd hij het laatst© gewijd, omdat hij na den dood van zijn vader wilde wachten tot zijn an dere broers waren afgestudeerd. Toen de weduwe al haar zoons aan de Jesuitenorde had afgestaan, trok ook zij zelf in het klooster onder don naam van Zuster Ignatia. „Msb." RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Vacantiekamer. Gisteren heeft terecht gestaan de 29- jarige kellner P. J. van L. uit Leid© n, gedetineerd, wegens heling. Bekl. moest van een 18-jarigen jongeman nog 22-.50 ontvangen. De jongen had echter zelf geen geld. Bekl. heeft toen f 25 van hem aangenomen, hoewel hij wist, dat de jon gen het geld zijn vader ontstolen had. La ter heeft hij nog eens 85 van den jongen uit winstbejag in bewaring genomen. Ook dit geld was gestolen. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Mr. J. F. E. Belinfante, als verdediger optredende, pleitte voor op legging van een voorwaardelijke veroor deeling. Uitspraak 25 dezer. Gijzeling. Een bakker bevond zich in gljzeVng Iji het Huis van Bewaring voor een gok schuld. Hij gaf zich failliet en d© recht bank sprak het faillissement uit. Toen hij failliet was vroeg hij aan den directeur van het Huis van Bewaring ontslag uit de gijzeling, dooh deze weigerde zulks. Wat toch was het geval? Het uitgesproken fail lissement was bij gebrek aan eenige bate dadelijk weer opgeheven en nu redeneerde de directeur, dat de gijzelaar dan ook niel failliet was. Toen heeft de gegijzelde zich per request tot do rechtbank gewend en die besliste dat door de opheffing van liet faillissement de zaken weer waren komen te verkeeren fn den toestand waarin ze daarvoor waren en weigerde het ontslag. Tegen deze boschikkln" kwam hij toen in hooger beroep bij het Gerechtshof te 's-GTavenhage, en dat college bleek een an dere meening toegedaan. Het besliste dat door de faillietverklaring de gijzeling was vervallen en dat dit vervallen niet wordt belet door een latere opheffing van het faillissement. De onmidde'lijke invrijheidastelling van den requestrant werd toen bevolen, dooh dit verschil van gevoelen had hem toch eenige dagen van zijn vrijheid gekost. Zijn vaste waschtafels onroerend goed? Over deze kwestie is voor den kanton rechter te 's-Gravenihage een rechtstrijd aanhangig geweest. Iemand had een huis laten bouwen en later had hij daarin vaste waschtafels zelf aangebracht hij was n.l. loodgieter van beroep. Toen het huis eeni gen tijd ge'eden verkocht was, heeft hij die waschtafeAc medegenomen, bewerende dat ze tot zijn meubilair behoorden. De nieuwe eigenaar meende ectfler, d zij als behoorende tot het huis vast goed wa ren. De kantonrechter heeft toen beslist, dat als de waschtafels op zoodanige wijze tegen den muur waren geplaatst dat zij zonder dien muur te beschadigen en zonder eenige pleisterwerk te verbreken, konden worden verwijderd, ze b'j het meubilair gerekend konden worden en dat ze het omgekeerde geval als vast goed waren te beschouwen. Daar partijen het over 't al of niet vast zitten van de onderwerpelijke voorwerpen aan den muur niet eens waren, zal de kan tonrechter zich daaromtrent door getuigen laten voorlichten. Bij het uitvoeren van bouwwerken zal men dus ook rekening moeten houden met de vraag of men de genoemde meube'en als roerend of onroerend wil beschouwd zien; men kan dat zelf bepalen door de w jzo van bevestiging aan de muren. De zaak-Muylwijk. Naar de „Tel." meldt, is de instructie in de zaak v^n den aannemer Muylwijk, die verdacht wordt den koopman Busch van het leven te hebben beroofd, thans ge sloten. De zaak is naar de openbare te rechtzitting verwezen en zal zeer waar schijnlijk half September bij de rechtbank in behandeling komen. Letteren en Kunst Muurschilderingen In de St.-Nicolaaskerk te Elburg. Men schrijft uit Elburg aan het Hbl.: In de St.-Nicolaaskerk alhier (Ned. Herv. Kerk) zijn bij het schoonmaken van het gewelf (het werd gewit) schilderingen te voorschijn gekomen. De eene stelt voor een figuur in een rood kleed, de handen in zegenende houding, de voeten rustende op een blauwen bol. Achter het hoofd is een zwaard, terzijde van het hoofd zijn takken met vruchten. Rond deze schildering is een opschrift, dat echter nog niet is ontcijferd. De tweede schildering stelt voor een poort met torens, daarvoor een manne lijke gestalte met een grooten sleutel in de hand (vermoedelijk een voorstelling van Petrus voor de hemelpoort); daaromheen meerdere figuren, terwijl het geheel schijnt omgeven door engelenkopjes. Het was bekend, dat hier en daar op het gewelf schilderingen moesten zijn aan gebracht, en ook is men er vroeger al eens over doende geweest, te trachten onze prachtige St.-Nicolaaskerk van binnen weer geheel in zijn vroegeren staat terug te brengen. De hooge kosten, die daarmede echter gemoeid zijn, hebben het plan weer doen mislukken. Wellicht wordt deze vondst aanleiding dat opnieuw de aandacht wordt gevestigd op onze Ned. Herv. Kerk, met het doel deze van binnen geheel te restaureeren. Het zou verblijdend zijn, indien dit de ge volgen van deze ontdekking mochten wor den. Het nieuwe bankbiljet van 110. De „N. R. Crt." schrijft: Hoe lang al en hoe lang nog! Hoe laag al moeten we er beurtelings om lachen en er ons aan ergeren, dat de vreemdeling, de Amerikaan, meent met pofbroek en windmolen heel Nederland gezegd te heb ben. En hoe lang nog zullen we zelf er op uit zijn, die vage voorstelling van het buitenland vast te leggen aan wat wij dan toch zelf van onszelven in dat buitenland laten zien: op allerlei reclame- en pro paganda-materiaal van vereeniglngeo voor vreemdelingenvrekeer en handelshuizen en nu weer geen reclame- of propaganda- papier, maar een met nog grooter versprei ding op onze bankbiljetten van 10: „de gegraveerde afbeelding van eene vrouw in Zceuwsche kleederdracht." Of moeten we hierin zien een tegen wicht tegen „de bevoorrechting van de groote steden" op andere bankbiljetten, die Neerlands „drukte en gewoel" als em bleem verkregen? Maar eigenlijk is dat het ook niet, dat ons op dit nieuwe biljet.... verveelt: ol het nu het land of de stad, een oude klee derdracht of moderne bedrijvigheid is, die hen tooit, wat deed het er toe, als althans onze sierkunstenaars er iets goeds en pret tigs, iets van dezen tijd van hadden ge maakt. En dan was het misschien nog niets ge worden, mompelt een mismoedige terzijde, die het herhaalde avontuur met onze post zegels ten spiegel houdt. En waarom moet epn bankbiljet nu nog mooi zijn ook, denkt een nuchterling het is al ^nooi, als je zo hebt. VBAGESaBUS Vraag: Wat is de naaste weg per auto van Stompwijk naar Naarden? en hoeveel K.M.? Antwoord: ZoeterwoudeKoude kerk, Alphen, Nieuwvecn, Uithoorn, Ab coude, Weesp, Muiden, Naarden. Afstand ongeveer 60 K.M. EEN ONFEILBAAR, ABSOLUUT GEHEUGEN. Wij lezen in de „Utrechtsche Courant": Toen korten tijd geleden prof. dr. F. J. M. A- Roels, hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte en directeur van het Psychologisch laboratorium der Rijksuniversiteit te Utrecht met eenige studenten het St. Henricusgesticht voor Blinden te Grave bezocht, ontmoette hij daar een jongen, die, zooals dat wel meer gebeurde, wanneer er gasten waren, ge vraagd werd, eens een beetje te „kalen deren", zooals hij dat zolf noemt. Het was de 21-jarige Jan T., geboren 10 Januari 1904, blind vanaf den tijd toen hij 6 maanden oud was. In 1910 werd hij opgenomen in het St. Henricusgesticht voor blinden te Grave in Noord-Brabant, waar hij momenteel nog vertoeft. Waaruit het „kalenderen" precies be staat, en tot welk een ongekende grenzen Jan inderdaad alles wat met den kalender in verband staat, onfeilbaar weet, kwam prof. Roels toen nog niet te weten, doch wel kreeg hij in de galen, dat deze ner- veuse, in menig opzicht achterlijke jon gen, beschikte over een gave, zooals hij dat van andere phenomenen nog nimmer had gehoord of gezien. Daarom werd Jan onlangs naar Utrecht gebracht en in het laboratorium door prof Roels en zijne assistenten gelurende ver scheidene dagen nauwkeurig onderzocht en gecontroleerd. Wij hadden met den professor een on derhoud over dit onderwerp en bezitten thans dus wetenschappelijk volkomen ge controleerde gegevens omtrent de geheu gen kracht van den blinden jongen. Ziehier eenige -voorbeelden zooals die door den professor geconstateerd en nage gaan zijn, (de data zijn ten deele willekeu rig door ons opgeschreven). Jan, wat is er den 5den Januari 1919 gebeurd? Jan herhaalt de vraag, zooals geeste lijk-achterlijken veelal doen en zegt dan: „Toen heeft het erg gesneeuwd. Het antwoord klopt volkomen. Wat gebeurde er den 21en Januari 1918? Na herhaling der vraag, zegt hij: Toen heeft een zangkoor bij ons een uitvoering gegeven. Wat den 21en Januari 1917? Toen vergat frater Alexius het Ange lus voor te bidden. Wat den 21en Januari 1916? Toen heb ik 's morgens m'n schoenen niet gepoetst en heeft frater Isodorus op me gebromd. Wat den 21en Januari 1915? Niks bijzonders. Wat den 21en Januari 1914? Toen heeft het den heelen dag gere gend tot 's middags half vijf. Wal den 21en Januari 1924? Toen kwam die en dia (Jan noemt naam en voornaam) 's middags in het ge sticht. Wat den 21 en Januari 1922? Toen was de Paus bijna dood. (Een voorbarig bericht had In de bladen ge- staan, pas 1 dag latar was de Paus gestor ven). Het gesticht bestaat sinds 1850. Wan neer men hem dat vraagt, weet Jan van alle patiënten, die er geweest' zijn, de data •van hun komst en hun vertrek dit is nog veel sterker het jaar, de maand, den datum, den dag, het uur, het halve uur, ja zelfs, het kwartier, waarop de menschen, die sind.s 1850 in het gesticht gestorven zijn, overleden. En dit alleen, doordat het één keer uit het archief van het gesticht is voorgele zen. Men heeft meerdere proeven met Jan genomen, hem bijv. zinlooze, lettergrepen als: „sif-pul, lif-bas, lan-nam, ling-dag- bud-nam-pul-bas-sif-cox" enz. voorgezegd Hij kende ze in enkele seconden en ver geet ze niet, zoolang zijn geheugen even sterk blijft als het momenteel is. Hierbij heeft zich bovendien een bij zonderheid geopenbaard. Indien men iemand met een sterk, nor maal of zwak geheugen n.l. sig-pul, eeni ge malen laat herhalen, zal het z.g. asso ciatiebegrip, hem na eenigen tijd dwingen als men hem onverwacht alleen de zin looze lettergreep „sif" wil laten herhalen er onwillekeurig „pul" achter te zeggen. Zegt men een andere combinatie voor, b.v. „sif-basdan herhaalt hij verkeerd en zegt „sif-pul". Dit associatiebegrip heeft Jan niet. Hij zal onmiddeliljk als de nieuwe combina tie „sif-bas" in zijn geheugen is doorge drongen ook „sif-bas" herhalen en niet „sif-pul',hoewel hij dat even te voren zeer dikwijls herhaald heeft. Hoe de blinde jongen dit kan, is een nog grootendeela onopgelost raadsel. Hij is niet introspectief aangelegd, d.w. z. dat hij alles weet, omdat hij begrijpt wat hij zegt en daarom het verband ont houdt. Hij doet het met rekenen, dat blijkt trouwens wel uit de voorbeelden. Andere phenomenen, door geleerden als Binet e.a. onderzocht hadden of wel alles speciaal uit hun hoofd geleerd, waren bij zonder mathematisch aangelegd of had den een speciaal partieel geheugen. Deze menschen stonden dus betrekkelijk dicht bij den gewonen menöch, die dikwijls bijzonder goed gedichte of verzen ofwel voorletters of bijv. telefoonnummers kan onthouden. Jan onthoudt alles vanzelf, zonder dat hij er eenige moeite toe doet. Prof. Roels, vertelde ons, hoewel hij geenszins wil beweren, het raadsel te hebben opgelost, dat de jongen, die door zijn blindheid en weinig begrip van de dingen, hij kan niet lezen, niet schrij ven .blindcnschrift natuurljk), is een slecht rekenaar, beteekent physiek zeer weinig, kent in vele opzichten geen maat, in het geheel een uitmuntend geheugen heeft. Doordat hij zijn belangstelling uiter aard slechts vestigt op het „kalenderen" wat hij dan ook zeer pleizierig vindt, ont houdt hij de kleinste bijzonderheden op de meest gedetailleerde wijze. In zeker opzicht is zijn wonderbaarlijk geheugen dan ook alleen toe te schrijven aan zijn buitengewone domheid op alle andere gebieden. Zoo is de aandacht van den blinden jon gen intuïtief uitsluitend gevestigd op het onthouden van gebeurtenissen met. de data zonder dat hij door een verschil wat de emotioneelheid van die gebeurtenissen betreft, wordt getroffen. Dat hij ten eenenmale de invloeden van de verstands- en wilselementen mist, staat vast. Hij mist het besef, dat wat hij kan, iets ongekends is, is eigenlijk nergens bruik baar voor, want kan alleen „kalenderen" wanneer men hem voorzichtig in de sfeer bréngt waarin hij gewoon is te leven. Het onderzoek met dezen jongen is nog niet ten einde. Prof. Roels wil trachten duidelijke ver klaringen te kunnen geven over dit onfeil baar geheugen. Hij zal echter met den blinde enkele demonstraties geven ó.a. te Tilburg, ter gelegenheid van de derde paedagogische week, welke daar gehouden wordt Gevraagd, een 5184b R.K. DIENSTBODE Adres: Wed. N. SCHRAMA, Rijndijk 40, Voorschoten. Gevraagd: een net R.K. MEISJE voor de kinderen. Adres Schelpenkade 47. 5185b Gevraagd: een R.K. MEISJE voor de huishouding, hoog loon en huiselijk verkeer. Rijns- burgerweg 181. 5199b MEISJES GEVRAAGD voor het bandeeren der couran ten, niet ouder dan 14 Jaar. Zioh te vervoegen aan het bureau van „De Leidsche OrL" 5196 Eenige nette VROUWEN en MEISJES kunnen nog geplaatst worden Levendaal 172. 5205b Gevraagd, een R.K. BOERENKNECHT, best kunnende melken en met het boerenwerk bekend, van goede getuigen voorzien, bg J. DUIVEN VOORDEN, Lange- veid NoordwjjkerhouL 6175 Biedt zich aan: JONGSTE BEDIENDE, in 't bezit van M.U.L O.-diploma, Brieven bureau van dit blad onder No. 520Sb. Een R.-K. Persoon vraagt 3500.- tegen goede aflossing, .twee soliede borgen. Brieven bureau van dit blad No. 5161b. TE KOOP: 3 Burgerwoonhuizen met Winkelhuis, waarin hot Kruideniersbedrijf met succes wordt uitgeoefend. 5178 Te bevragen: Zoeterwoude, Noordbuuri E 105, 's avonds tusschen 6 en 8 uur. TE KOOPi Duitsehe Herder, raszuiver en kamerzindelijk (metstamboom), 16 mnd. oud. Prachtig dier. Te bevragen bij J. 0. ULJEE, Oud-Ade. 52C7 MEISJESRI JWiEL te koop, merk Fongere, met dubbele remmen en nikkelen velgen met beste banden, voor de prijs van i 42.50. Tevens een Tennisraket te koop. Adres: Breestra&t, ingang Schoolsteeg 2 5201b SLAAPKAMER. Aangeboden een frissche Slaap kamer, centrum der stad, voor juffrouw, h.b. b. h. h. Brieven bureau van dit blad onder No. 5187b. MIDDENSTANDS WO NI f G te huur of te koop op netteo stand, met grooten tuin. Te bevragen: Morschweg 87. 5101b Te koop: een beste TREKHOHO, schofthoogte 65 o.M., keuze uit drie, hij G. v. d. LUrfBE, Zoeterwoude Wij poort. 5173 Te koop een gebruikte KINDERWAGEN, vlechtwerk. Te zien: De Gene" stetstraat 35, Leiden. 5163b HEDEN ONTVANGEN: 6188 IS en 17 CENT PER POND PRACHT KWALITEIT r DE PEEN, bedoeld in bovenstaande adver tentie is ongeveer bosbaar en vrij van worm. Verdere inlich tingen worden verstrekt door den verkooper NIC. B08 en den veilingm. JAC. MEIJER. 5182 ERNSTIG GEMEEND. Een R.K. weduwnaar met vier kinderen zoekt kennismaking met wed. ol jongedochter, om na wederzijds goedvinden een huwelijk aau te gaan. Brieven bureau van dit blad No. 5265. Gevraa-'d, een geschikt WOONARKJE te huur of in huurkoop. Brieven bij de agent van dit blad P. DUIVENVOORDEN, Noord- wijkerhout. 5179 EEN VLIEGMACHINE heb ik niet, maar wel een beste tweede hands Trapnaaimachine voor f30.— Te bezichtigen Oude Rijn 172a, Leiden. 5186b Jongelui, tusschen de 10 en 16 jaar, die lid willen worden van een Postduiven club, kunnen zich aanmelden bij J. DE GRAAF, Zijlsingel 37, Leiden. 6206b KOOPJES. 5191b Zware eiken Spiegels glasmaat 90 X 42 f 15.50 met garantie, eiken Schilderijen 85 X 75 f 4. - mahonie Schilderijen, groote maat, platen naar keuze, f 3.90. Ruim gesorteerd in -Schilder stukken, Portretlijsten enz. Haarlemmerstraat 62, t/o. het Volkshuis. Geen filialen. Leidsche Voorschotbank, Opger. 18'.'3, Haagweg 36, ver strekt geld tecen matige rente, mits solide borgstelling. Kan toor dagelijks geopend van 9 tot 5 uur. 5063b Eerste Wnrmondsche Electr. Schoenmakerij. Heeren Zolen en Hakken f2. Dames Zolen en Hakken fl.50 Kinderwerk naar groot te. Repa ratie in 1 uur klaar. Belee'd aanbevelend, G. SPIERINGS, Warmond, tegenover het Post kantoor. 5165 Ingeval U een NAAIMACHINE wilt koopen of laten repareeren, vervoeg u bij vakraensohen. Als zoodanig 45 jaar werkzaam, voorzien van alle le klas merken Ieder in zijn vak. Aanbev. WESTDORP Co., Morschstraat 56. 5183b AMSTERD. BAK. A.s. Maandag zal op de Veiling te Katwijk ad. Rijn v.d.heer NIC. BOS worden geveild, pl.m. 600 R.R. Peen, staande op de Bilt, 3de hoek vanaf de N oord wij kei weg. 6181 ÖPEHSAAR SLACHTHUIS. Groote afslag 80 cent p. pond. Zaterdagvoormiddag lOVj uur, verkoop van oen buitengewone groote partjj gosterillseerd Rundvleesoh, Varkensvleescb, Rundvet, Reuzel en Bouillon. 5172b FRANKE imOEïïE'S VOGELZADEL l MOENE's Zaugzaad is het beste. Gebruikt nu eens ons Zangzaad en u zult uw kanarie weder spoedig op volle zang hebben. Per pakje 24 cent. MOEN'E'g Vogelkweekerij. De Genestetstraat 31, Haagweg. SlSOb- Verkrijgbaar te Leiden, aan groot vaarwater f IOGO M grond. Vrg scheep. Te bevragen bij H, BINNENDIJK en J. DE VINK, Zuidsingel 2 en Gorte straat 3, Leiden. 519Jb LIJSTENMAKERIJ. Laat U niet bepraten dat wij minder kwaliteit leveren omdat' wij laag in prijs zijn. Daarom- leveren wij alles onder garantie en wordt vakkundig afgewerkt. Haarlemmerstraat 62 t/o het Volkshuis. Geen filialen. 5iy0b DE R. K. VEREENIGING van Kraam verzorging zendt in Leiden en Omstreken gedi plomeerde kraamverzorgster» uit voor dag- en nachtverple- ging; geeft in Leiden Wijkverpleging, d. i. verleent 2 of 3 maal daags verzorging van moeder en kind. Inlichting gen aan hét Bureau Boerhaaf vesfcraat 30. 4774b

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6