REGENMANTELS ANAALS, De Orkaan in het Oosten des Lands INGEZONDEN MEDEDEELING. Enorme sorteering. Zeer voordeelige prijzen. 2959 Haarl.str. 1!4. Cv,, jrcExijven zal Vrijdag In een buitengewone Vergadering van hoordbesturen van allo bij het N. V. V. aangesloten vakvereeni- jgingen besproken worden. directeur-Generaal van Marino. Voorbarige berichten. De „Msbd." schrijft: In enkele bladen vinden we bet bericht, Üat de kapitein-luitenant ter zee A. van Hengel, directeur van de Hoogore Marine Krijgsschool, bestemd is om op te treden els directeur-generaal bij het departement Van Marine. We willen het niet bestrijden, maar Vragen ons toch af of het niet zeer voor barig is. De heer van Hengel is behalve 'directeur van de Krijgsschool werkzaam gesteld aan het departement; dat is voor bet oogenblik alles en verder kan men niet gaan. De benoeming van een directeur-gene* taal aan een departement behoort hier te lande nog niet tot de vorming van een tninisterie maar tot het budgetrecht van de Volksvertegenwoordiging. De gelden voor deze functie zullen eerst moeten worden aangevraagd, onder uiteenzetting van de wijze, waarop de departementen van Oor- Jog en Marine zullen worden saamgevoogd Voor het zoover is, kan er nog beel wat 'gebeuren. Daarom is- het naar onze mee ning voorbarig, nu reeds te spreken van bestemd te zijn voor directeur-generaal. Wij zouden eerder zeggen, vooral om dat er nog zooveel tijd verloopen moet, Voor de benoeming kan geschieden, dat do beer van Hengel door zijn te werk stolling aan het departement gelegenheid krijgt mede een onderzoek in te stellen naar do beste oplossing van het vraagstuk der sa menvoeging der departementen. Al wat men er meer van zegt, is voorbarig. Ned. R.-K. Bond van Horlogemakers. Te 'a-Hertogenbosch werd Maandag on- Ifler presidium van den heer Th. van der Klei (Alkmaar) do bondsdag van den Nederl. R.-K. Bond van Horlogemakers •nz. gehouden. Notulen en jaarverslag opgenomen in bet bondsorgaan „Sylvester" werden on- fewijzigd vastgesteld. Tot bestuursleden werden herkozen de hoeren C. Driesen (Dordrecht) en Th. v. d. Meer (Delft). In de vacature S. van der Klei (Sittard), die voor een herbenoeming niet in aanmerking wenschte t« komen we*5 voorzien door de verkiezing van dun beer De Vries (Heerlen). In de middagvergadering kwam aan de orde een voorstel van het dagelijksch Be- •tuur om de contributie te halveeren en te brengen op f Na uitvoerige discus- zie besloot de vergadering ten aanzien van eventueele verlaging het bestuur te machtigen te handelen naar bevind van saken. Voor het volgend jaar zal bet bestuur «en nader voorstel indienen. De heer C. Verhagen hield een inlei ding over de planmatige theoretische op leiding in verband met de te houden examens. De bondsvoorzitter hield een voordracht over levering van grossiers aan particu lieren. Van de bestuurstafel werd de volgende motie voorgesteld: „De vergadering van den Ned. R.-K. Horlogemakersbond, bijeen op 17 Augus tus in een zeer druk bezochte vergadering te 's-Hertogenbosch in de zaal van de So- «ieteit „De Katholieke Kring"; gehoord de inleiding van den heer Th. van der Klei nopens de levering vAn gTos- tiers aan particulieren; betreurt dat zoowel in den handel van fournituren, klokken en horloges, goud en ■ilver en medailles aanwijzingen zijn dat de winkeliers In deze artikelen worden gepasseerd en rechtstreeks aan particu lieren wordt geleverd; protesteert tegen deze manier van doen «n ia overtuigd, dat zulks ook tegen het algemeen belang is, dat de vertrouwens man van het publiek wordt uitgeschakeld; ehsluit opdracht te geven aan het be stuur om, na overleg met grossiers en «uster-organisaties, aan die ontoelaatbare praktijken radicaal een einde te maken; desnoods door publicatie van personen en handelwijzen en uiteindelijk door boy- Dot; en gaat over tot de orde van den dag." Met algemeene stemmen werd deze motie aanvaard. ONDERWIJS DERDE R.-K. PAEDAGOGISCHE WEEK. Maandagnamiddag te 0 uur is te Til burg de derde Roomsch-Katholieke Pae dagogische Week geopend, welke georga niseerd is door het Psychologisch-Paeda- gogisch Instituut der R. K. Leergangen. De voorzitter dezer week, rector dr. Th. Oooesens, zeide, het een buitengewoon ver- eerende taak te mogen noemen, dat de LK. Leergangen dit R. K. Paedagogisch [gres voor de derde maal hebben mo gen bijeenroepen, thans te Tlbiirg, waar aan de R. K. Leergangen zooveel te dan- en hebben. Een dergelijk Congres noemde ij noodig voor ons R. K. Bijzonder, On derwijs, omdat de Paedagogiek geheel ge baseerd moet zijn op onze geloofsovertui ging en levensbeschouwing. Een neutraal gres is in dezen voor ons niet bruik- r, omdat elke vraag, die op dit gebied rteld kan worden, bezien moet worden het licht van ons heilig geloof. De groote belangstelling voor deze Der- ïe R. K. Paedagogische Week, die met tten «endrachtigen steun van alle onder- iwfja-organisaties is tot stand gekomen, be wijst, dat in alle onderwijskringen de Noodzakelijkheid van principieele voor- Inohting op dit gebied wordt ingezien, en namens het Bestuur richt de voorzitter lot de Congressisten, die reeds dezen eer- Wen dag waren opgekomen, een hartelijk .Woord van welkom. Een speciaal woord .Van welkom werd gesproken aan d© tal rijke Vlamingen, die hier stam- en ge- loofegenooten zullen vinden, welke de grootste bewondering hebben voor ïïun werk op R. K. Paedagogisch terrein. Hierna sprak dr. Fr. de Hovre uit Gentbrugge, hoofdredacteur van het Vlaamsch Opvoeding Tijdschrift over: „Het onderling verhand tusschen levensbe schouwing en opvoedingstheorie." De belangstelling in deze Derde Paeda gogische Week is naar „De Tijd" meldt, verblijdend groot en naar het aantal deel- nemenden gerekend, die een weekkaart na men ,nu reeds een succes. Tal van pries ters, broeders, zusters zoowel als leeken onderwijzeressen en onderwijzers vulden de zaal. Onder de aanwezigen werden o.a. op gemerkt de burgemeester van Tilburg mr. dr. Vonck de Both en wethouders van Rijen en Oldenhoven met don gemeente secretaris, het Eerste Kamerlid Blomjous, de Tweede Kamerleden ror. A. baron van Wijnbergen, dr. Moller en van Rijzewijk, voorts professor dr. J. Hoogveld, die aan de bestuurstafel had plaats genomen, dr. P. van Gils e.a. Na "de openingsvergadering begaven de aanwezigen zich naar de tentoonstelling van leermiddelen en R. K. Jeugdlectuur in het Beursgebouw, Piusplein, welke zeer belangrijke tentoonstelling het groote beurs gebouw vult en een prachtig, overzicht zoowel als inzicht geeft betreffende de leermiddelen voor ons onderwijs. Dezo tentoonstelling is ingericht door een spe ciale tentoonstellingscommissie bestaande uit de hoeren H. v. d. Zanden (voorzitter), H. Bezems (secretaris), J. de Graaf, G. Koot en F. van Vugt. Met eenige plechtigheid werd deze ex positie geopend. Gistermorgen werd de Paedagogische Week voortgezet met een les van professor dr. J. Hoogveld uit Nijmegen over: „Het vrijheidsbeginsel in de opvoeding." Verder sprak professor Piels over ,.Dc School van voorlichting hij Beroepskeu zeDezo zeide o.m., dat slechts een Katho Hek instituut voor ons voorlichting geven kan. Een Roomsch-Katholieke school voor beroepskeuze voorlichting zal er komen De Raad van Beheer en het Centraal Ziel kundig Bureau, opgericht in 1918, het eerste vaste zelfstandige Beroepskeuze- bureau, heeft besloten tot stichting over to gaan van een R. K. School voor Beroeps keuze en aan spreker is opgedragen een concept programma samen te stellen en dit hier op de Derde Paedagogische Week te ontvouwen. Aan de eerste dergelijke school in Euro pa, wellicht in de wereld, zal worden ge doceerd ten eerste vraagstukken van Pae- dagogie in verhand met de wijsbegeerte en levensbeschouwing, vooral in zooverre deze do beroepskeuze raken; ten tweede Beroepskunde en Bedrijfsleer; ten derde Psychologische Beroepskeuze, voorlichting en medisch advies: ten vierde hedendaag- sche Opvoeding en Onderwijswezen. in zoo verre van belang voor do Beroepskeuze; ten vijfde Economie en Techniek der prac- tische hulpmiddelen. Spr. had zich voorgesteld al dezo- pun ten te behandelen, maar na de inleiding van prof. Hoogveld bepaalde spreker zich tot de laatste vier punten even nader te belichten. Mot de opstelling van het program is spr. niet volledig geweest. Hij wilde slechts do groote lijnen aangeven. De cursus zal zijn 2-jaaïlijks met einddiploma en zal ge geven worden door deskundigen te Utrecht en wel des Zaterdags van 26 uur, gedu rende 40 weken per jaar. De bedoeling :s 1 October a.s. de school to openen. Naar aanleiding van een vraag, wie toegelaten wordt, antwoordde spr. dat een opleiding H. B. S. 4e klas of als onder wijzer voldoende lijkt. De geldelijke eischon zullen geen andere zijn dan die voor stu dent der R. K. Leergangen. LftND" EN TUINBOyW Herinneringsalbum Bloemententoonstelling te Heemstede. Bijna drie maanden zijn verloopen sinds de Bloemententoonstelling te Heemstede gesloten werd. Maar nog steeds is de her innering aan de zeldzame bloemenweelde, de ongeëvenaarde kleurenpracht, die daar te genieten viel. Ook in het buitenland is men over de tentoonstelling nog niet uitgepraat. Een der voornaamste buitenlandsche vakbla den heeft zelfs zeer onlangs nog een reeks van afbeeldingen in kleuren van de voor naamste bloemgroepen gegeven en telkens treft men nog nabetrachtingen over „Heem stede" in de buitenlandsche pers, tot zelfs in Calcutta, aan. Met dit al zal noodwendig do herinne ring aan al dit schoons verhleeken. Het moet daarom voor hen, die prijs stellen op het blijvend behoud van de in drukken. die het bloemfestijn te Heemstede hun gaf, een welkome mededeelihg zijn te vernemen, dat de schoonheid van Heem stede zal worden vastgelegd in een her- inneringsalbum, dat door de zorgvuldige uitvoering alle recht laat wedervaren aan alle belangrijke onderdeelen der tentoon stelling. Dit album zal worden uitgevoerd in ko perdiepdruk in een langwerpig formaat van 88 bij 28 c.M. Het zal platen bevatten en een samenvattenden tekst. De uitgave, die ondernomen wordt door de fa. Wee- nenk en Snel te 's-Gravenhago in samen werking met de Nederlandsche Rotogra vure Maatschappij te Leiden, staat onder toezicht van het hoofdbestuur der Alge meene Vereeniging voor Bloembollencul tuur, dat ook voor een doelmatige keuze der af te beelden groepen zorgt. Elk denk beeld van reclame is hij deze uitgave ver meden, er komen geen advertenties in voor en de inzenders van de tentoonstelling heb ben geenerlei invloed op de samenstelling De platen zullen zooveel mogelijk over de verschillende onderdeelen der tentoon stelling worden verdeeld, zoodat alle be langrijke inzendingen daarin kunnen wor den opgenomen. Er zal tevens aandacht worden geschonken aan koninklijke be zoeken en andere gebeurtenissen, die voor 1 de tentoonstelling karakteristiek waren. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN LANGENBOOM EN ZEELAND. Men meldt aan de „Msbd.": H.M. de Koningin -en Z. K. H. de Prins met gevolg, zijn gisteren, zooals in het kort gemold, per auto van het Loo naar Arnhem verrokken en vandaar per trein naar Cuyk. H. M: was vergezeld van Haren adju dant, baron de Vos van Steenwijk, hofda me freule van Swinderen, den ordonnans- officier jhr. Verheyen, den adjudant van den Prins jhr.Laman Trip, en den kapi tein der maréchaussee uit Nijmegen, Werner. Aan het station te Cuyk werd H. M. ont vangen door den Commissaris der Ko ningin in Noord-Brabant mr. A. E. J. ba ron van Voorst tot Voorst en den burge meester van Cuyk, den heer J. A. M. v. d. Mortel. Per auto werd naar Langenboom gere den. Aan de grens der gemeente voegde zich de burgemeester F. A. J. baron van Hövell tot Westerflier zich bij het gezel schap. Onmiddellijk werden eenige verwoeste boerderijen bezocht, waarbij H. M. zich met de vroegere bewoners onderhield en woorden van troost sprak. Belangstellend informeerde Zij, hoe het onheil had plaats gehad en hoe de menschen zich in veilig heid hadden gebracht. Zij sprak vriende lijk de kinderen toe, die bij de restjes der huizen stonden. Dwars over de puinhoopen heen, begaf •H. M. zich vervolgens naar het klooster der Paters Dominicanen. De Patets ston den in hun tvitte pij in den kloostertuin. De praeses, pater van Wennekendonk, ver welkomde H. M. met een korte toespraak. Belangstellend informeerde H. M. hoe de ramp zich had toegedragen.- De praeses gaf daarna een schets van het gebeur de, maar legde vooral den nadruk op de ramp, die de bevolking heeft getroffen. Spreker zeide, dat de menschen nog ai veel verontrust waren, dat- zij niet weten, hoe weer op te bouwen en uit welke mid delen. O. L. Heer heeft hen zwaar beproefd maar met voorbeeldige gelatenheid en be rusting wachten zij af. Het bezoek van H. M. is voor de bevol king een groote troost. De Koningin dankte voor de tot HaaT gerichte woordeh en verzekerde, dat hier zoo spoedig mogelijk hulp zal worden geboden. Zij bezichtigde daarna den omverge- waaiden toren en vervolgens de verwoes ting in de kerk. H. M. sprak do hoop uit, dat de schade volledig en spoedig zal wor den vergoed. Hierna werden nog verwoeste boerde rijen in de Grosspeel, Trent en *t Oventje bezocht, wat een niet gemakkelijke tocht was. H. M. liet zich door de getroffenen voor lichten. Aan do grens der gemeente Zeeland voegde zich burgemeester J. G. Doedans hij het gezelschap. Ontroerend was het onderhoud van H. M. met v. d. Heuvel, die vertelde, hoe hij zijn zoon had verloren. Toen het jongste dochtertje aan H. M. een bidprentje van haar gedooden broer aanbood, was H. M. buitengewoon onder de indruk. Aan den vader beloofde H. M. ook zijn vrouw in het gasthuis te zullen gaan opzoeken. Verder onderhield H. M. zich nog o.a. met MandeTS, die bij de ramp zijn dochter verloor en wiens zoon ernstig gewond werd H. M. klauterde tot boven op de ruïne en sprak ten slotte ook dezen man moed in. Verder werden >".og~ een paar noodwo ningen bezichtigd. Na nog bij eenige vernielde boerderijen Haar belangstelling te hebben getoond, reed H. M. weer per auto naar het zieken huis te Zeeland, waar de gewonden ver pleegd en een aantal kinderen gehuisvest zijn. Onderweg kwam H. M. een groepje jon ge boeren tegen en sprak die vriendelijk toe. H. M. zeide, dat zij het mooi vond dat zulke flinke, sterke jongens kwamen hel pen om den oogst nog te redden. Onder luide toejuichingen der bevol king vertrok H. M daarna naar Oss, om per Koninklijken trein de reis naar het Loo voort te zetten. Men meldt uit Oss aan de „Msbd.": Toen gistermiddag zich de mare had verspreid, dat II. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins na het bezoek aan het ver woeste gebied te Zeeland en Langenboom van uit Oss per extra trein zouden ver trekken, werden langs den weg dien de stoet zou nemen, de vlaggen uitgestoken. Duizenden menschen hadden zich langs den weg geschaard. Om kwart voor drie verschenen de auto's aan den ingang van het station. H. M. en Z. K. H. de Prins werden opgewacht door den heer H. v. d. Elzen, burgemeester van Oss; het oudste dochtertje van den heer L. Hustinx bood H. M. bloemen aan, waarvoor H. M. min zaam dankte. De wachtkamer was met ta pijten en bloemen versierd. Bij het ver trek van den trein stond H. M. aan het geopend raam van het salonrijtuig en groette de juichende menigte allerharte lijkst toe Van de gedetineerden In de gevangenis ie Zutphen. De waarnemend directeur van de straf gevangenis te Zutphen heeft, volgens de „N. R. Grt." aan den hurgemeeeter van Borculo geschreven: De gedetineerden in het gesticht onder mijn directie, diep getroffen door mijne mededeeling van het vreeselijk gebeuren van 10 dezer, waardoor uwe stad zoo ont zettend zwaar getroffen is, wenschen allen iets bij te dragen als blijk van hun mee gevoelen. Het bedrag ad 17.05, dat ik hierbij per postwissel toezend, moge niet groot zijn, wanneer echter daarbij in aanmerking wordt genomen, dat vele gaven, waaruit het bedrag is gevormd, het loon van één en meer dagen arbeid vertegenwoordigen, dan geloof ik wel, dat de bedoeling van de gift op de juiste waarde zal worden geschat. Tegen de prijsopdrijving. Do burgemeester van Borculo heeft de volgende waarschuwing afgekondigd: Mij is ter oore gekomen, dat door par ticulieren ten behoeve van herstel van hun woningen te hoogc prijzen worden betaald voor materialen. Uitdrukkelijk stel ik vasst, dat alle leveranciers, die hun materialen tegen abnorma'e prijzen verkoopen voor verdere leverant'ën, zoowel direct a's in direct, in de toekomst zullen worden uit gesloten. De burgemeester houdt zdch ten deze aanbevolen voor inlichtingen van de zijde van de burgerij. Het gironummer van den ponningmees- eer van het comité, den gemeente-ontvan ger van Borculo, is 118060 op welk num mer men verzocht wordt de bijdragen te 6tor(en. De toestand te Neede. De toestand te Neede is veel ernstiger dan aanvankelijk werd vermoed. Verschil lende huizen, inzonderheid in de buurt schappen, zijn zoo zwaar beschadigd, dat zij onbewoonbaar zijn geworden. Voor de getroffen gezinnen uilen noodwoningen worden gebouwd. Door de genie-soldaten is Zaterdag het opruimingswerk met kracht ter hand genomen, zoodat Dinsdag het verkeer op de buitenwegen grootendeels was herstedl. Ook do rechtstreek,sche ver binding tusschen Neede en Borculo is hersteld. De sfcunactie. Oproep van den Bisschop van 's-H ert ogenhoscli. Mgr. A. F. Diepen, b'sschop van 's-Her togenbosch heeft tot de geestelijkheid en de geloovigen naar de St. Janski. den vol genden brief gericht: De vreeselijke ramp die hef Ooslekjk deel van ons bisdom heeft getroffen legt aan de christelijke liefde onzer geestelijk- hord on ge'oovigen den ernstigen plicht op van bijzondere edelmoedige hulpvaardig heid. De georganiseerde steunverleening van het R. K. Huisvestingscomité welke overigens de offioieële goedkeuring ont ving van den heer Commissaris der Ko ningin in Noord Brabant heeft ook onze volle sympathie, die wij door het zenden eener gift reeds getoond hebben. Wij ver trouwen dat ook onze geestelijkheid en ge loovigen alle medewerking, bij voorkeur aan deze geov aivseerde sleunactie zullen verleenen en zich in ieder geval bij deze gedegenheid door hun milde gave en de door God toegezegde honderdvoudige be- looningen der christelijke liefdadigheid zullen verwerven. Omgewaaide hoornen. De door den storm omgewaaide hoornen van de eertijds prachtige laan Enschedé-*- Hengelo zijn bij opbod verkocht. De hoornen brachten meer dan 2100 op. De drukte. Alleen op het station Noord-Enschedé zijn in enkele dagen meer dan 3500 kaar tjes voor Borculo verkocht. Hoe de dieren zich hielden. Een correspondent van de „Tel." schrijft aan zijn blad: Te midden van alle verhalen over het leed der menschen, ook dat der dieren. Ze leven zoo te midden van hun vee die boeren van den geteisterden stillen Ach terhoek, en het land bezuiden en beoosten Grave, ze gaan er zoo volkomen in op, dat ook naast de verhalen over eigen schrik en angsten, steeds weer die komen over hun koeien, paarden en andere dieren. Daar saat het kleine boerken bij Bor culo voor de mine van zijn huis. De zolder- last van oogst is gestort in zijn huiskamer, de stallen gekraakt! En hij vertelt: En toch docht 'k iniens an de bieste. In 6tal stond 't peerd. Hij ging zien, Binten, bal ken, steen en, pannen, slroo, een doodsch zwijgen. En 't peerd is doed, docht 'kEn 'k-wee niet wèrom.maor 'k roep iniens Piet!.... En hoor ik gelaik vanunder de stienen Piet, die net as smorgens teuge me binniktl Ik g'Ieufde me ooren niet. 'k roep nogereis Piet!.en weur hinnikt het stomme biest. Noe, ge begraipt. wij mit aöe man en macht an 1 rumenfo wg bie *um waore, en na een uurken, je zei 't nooit gleuven, haolden we 'm eruit, en-ie had oek niet maor zóó'n wondje! En een andere boer vertelt: Het wag net een miraokel, of die biesten het weten hên, maor ik zien de kat ze'n jongen vooij dê-we zeivers nog ies wisten, ien voor ien de wei indraogen. Det mot noe 't instinct wezenIk heb er nie meer an gedocht, en kaikdaor eensTe midden van den ohaos van balken, steenen en hooi, heeft de poes zich weer genesteld, ligt met gevouwen pootjes rustig en tevreden (g spinnen, met de reeds kijkende jongeg krioelend om haar. Zij had de jongen, nlg Vist ze dat het huis zou instorten, naai de open weide gebracht, en daar den torna- do afgewacht, de jongen onder haar. Opmerkelijk daarnaast het véók her haalde verhaal over menschen, die versufj en totaal verward van angst, de kinderen grepen, naor het open veld droegen, ze daar neervlijden, en, op handen en voeten gebogen erover, ze tegen den moord en dei orkaan trachtten te beschermen. Voorbeeli hoe, waar bij den mensch in angst ei schrik het verstand even ophield te wer ken.het instinct onmiddellijk de plaati innam. Steeds weer die verhalen van boeren dii nog vóór het losbreken van het natuurge weid In verbazing hadden gezien, hoe lie vee zich plat in de weide legde, paarden zoowel als koeien, den kop afgekeerd vai de zijde vanwaar de tornado zou aansnel len. En smartelijk geleden is er ook doo dieren, die opgesloten waren tusschen in censtortende muren, of getroffen werde door vallende hoornen in de -weiden. 0 andermaal, ondanks hun liggende houdin door den orkaan werden meegesleurd e gekwakt tegen de prikkeldraad-hekken e aldus het lichaam zwaar verwondden. De dag daarop heeft men nog koeien gevot den met Ingewanden uit het lijf gescheur of geperst, die er met de hoeven in liope te trappen, zoodat ze moesten worden ai gemaakt In contrast met de kn^en, -veer ue vei halen van honden. De menschen krope dicht, hijeen.... „We hielden elkaar maa vast (de algemeene uitlating) en wachtte af". De honden kropen bijna steeds diet bi.1 hun meesiers. Als was daar de eenij toevlucht. En keerden de katten terug int ruines, de honden voleden hun meestoi pv de nï-uwe tijdelijke woningen 1 Ton aanta' boeren heeft, zoodra de d; ken begonnen in te storten, zooveel mos lijk hef zomer-stalvee, als naarden, stiert en varkens, naar huiten geleid of gejaag Waar zou een enede hoer. als hij eenma zijn gezin in veiligheid weet, verder an do aan denken? Maar er zijn vele bouwvalb waarhij men de plek aantoont, waar ii( een paard, of ander dier onder begravi moet liggen, dat soms een of zelfs twee d gen nog had liggen steunen. En daar was hoer Broekman in Maldo die ons zijn huis rondvoerde. het groc „Jachthuis", dateerende uit 1652. Vó< nog een kanver, betrekkelijk gaaf. Acht een grooten chaos van zware eiken balko steenen en slroo, waar eenmaal stalen oogstschuren hadden gestaan: 't IV n«e maor niks, licht hij in, iweu poert tweu stieren en een honderjarig mins na buten te krieg'n. Maor het peerd is doo En treurig kijkt hij naar de plek, waar li nog liggen moet. Karakteristiek die volgorde. Mogel ook heel toevallig. Er is een „schijn" van zakelijke har heid in. en tóch, als ik buiten den rijl veldwachter daarover vraag, zegt hij: Ja, de oude man is 99 laar. En liet paa was bijna even oud.Vier en twintig jat Het kon niet meer werken, maar ze hi den Kot tocK maar, omdat ze het zoo la hadden gehad. En de veldwachter, aarzelend, als ha iets eèks te zeggen, verklaarde het nad< Ziet u.7 hielden van dat ou peerd. Veilig bij huren is de oude man ondei'j bracht, de bijna lionderjarige, die niet avi' dat hii nog zou overleven.het oude a zoo s'eere huis, en het. grijze pee Een {reuring geschfedenls. Twee tachtigjarige oudjes ai hun woning gezet. De familie S (e Rott-Vijlen bestaai uit twee meer dan tachtigjarige oudjes, i voor ettelijke jaren onder veel belaugst ling hun gouden huwelijksfeest vierden, twee 'reeds heiaarde zoons, waarvan idioot is. werden einde der vorige weeki bijzondere reden op last van den eigen: door den sterken arm uit hun schani woning op straat gezet. Geen andere uitkomst ziende heeft 1 heklagonsAvaardige familie haar woons in het Rotterbosch opgeslagen, in afAva* tinrr wat de toekomst zal brengen. Denkelijk zal hier de gemeente wel grijpen om de beide stokoude echtgenoot en hun idioten zoon een onderdak te bozj gen. (Limb. Koer.) Doodgevallen. 1 Op het terrein van de ijzergieterij Middelburg is Dinsdagmiddag de ongchti 1 de werkman v Z., wonende aldaar, werk verrichtte in dienst van de N. V. B i landsche Constructiewerkplaatsen te I i den, van een ruim 8 Meter hoog dak I vallen op een ijzeren kraan én toen op grond. Even later overleed de jongeina i Droevig ongeluk ie Rotterdam. Gistermiddag geraakte de 9-jarige J- K., wonende aan boord van het in Maashaven te Rotterdam liggende hclil j achip „Haringvliet" te water, toen meisje bezig was water te scheppen.' kind verdween onmiddellijk in de dif f en eerst na vijf minuten gelukte het j vader zijn dochtertje in bewusteloozen atand op te halen. Direct werd aange* gen met het toepassen van de kunstm» ademhaling en het toedienen yan 1

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4