REGENMANTELS A.WAALS, i INGEZONDEN MEDEDEELING. Enorme sorteering. Zeer voordeelige prijzen. Kaarl.str. t!4, larïs Tan dezelfde zijde nog vier fauteuils pan gebod en. k Op luisterrijke wijze beeft 11. Zondag ifte parochie der H.H. Martelaren van Gor- cum Ie Den Haag het zilveren priesterfeest van haar herder den Zeereerw. heer J. H. J\ Root gevierd. Na het Lof werd de pastoor ingehaald fn de pastorie, waar een zoer groot aantal bloemstukken prijkte. De feestcommissie was daar voltallig tegenwoordig, en na mens haar sprak de voorzitter Jhr G. A. !A. Ailing von Geusau, Oud-Minister van Oorlog den pastoor toe en bood hem het geschenk der parochie een som geld voor het orgel in de nieuwe kerk aan. Behalve bovenbedoelde som is den pas toor nog geschonken een Mariaraam in do nieuwe kerk door de damescongregatie, en een stol altaargewaden door een aantal (meisjes vervaardigd naar teekeningen van 'den pastoor. 1 Zondag droeg de jubilaris de plechtige (Hoogmis op, daarbij geassisteerd door den hoogeerw. Heer H A. Th. van Dam De- kon van 's-Gravenhage als presbyter-assi- etens. Prof. Goyaerts als diaken en Pas foor G. Ten Hagen uit Rotterdam als sub- 'diaken. Onder groote belangstelling zijner pa rochianen heeft de ZeerEerw. heer C. J. 'J. Smeele, pastoor der parochie van hol !H. Hart van Jesus te 's-Gravenhage, zijn rijveren priesterjubileum gevierd. Zaterdagavond werd do jubileercnde herder onder klokgelui door de kapelaans ('der parochie aan den ingang van het keu rig versierde kerkgebouw ontvangen. Als voorzitter van do feestcommissio (hield kapelaan A. Heijdeman een wel- komshrede. waarin hij do vreugde der pa rochianen, hnn liefde eerbied en dankbaar heid vertolkte, en den feestvierenden pas toor het geschenk der parochie, een Com muniebank, aanbood. Zondag droeg de jubilaris een solemneels Hoogmis op met assilentie van de Wel- Eerw. hoeren kapelaan Hosman als dia ken en Pater Quirinus v. Rooyen 0. F. M. mn Leiden als sub-diaken. 1 In den namiddag te half twee werd aan 'de parochiale vereenigingen in het St. Pancratius-gebouw de gelegenheid geboden om den jubilaris geluk te wenschen. Na mens die vereenigingen sprak kapelaan (Hosman een hartelijk woord van goluk- wensch. Daarna werd Pastoor Smeele door 'de vele aanwezigen persoonlijk geluk ge-- wenscht. Zaterdag vierde do Zeereerw. Heer M. rJ. J. Kammerg, pastoor der St. Bonifacius- paroohie te de Rijp alhier zijn zilveren priesterfeest. Vrijdagavond werd de jubilaris op fees telijke wijze ingehaald en terwijl bloemen Werden gestrooid, de versierde kerk bin nengeleid onder het zingen van bet wel- komstb'ed der parochianen. Zaterdagmorgen droeg de Jubilaris aan het smaakvol veTS;errdo hoofdaltaar de H. Mis op, daarbij geass'steerd door Rector Huf uit Noordwijkeriiout als diaken en Pater Sluis als subdiaken. Na het Evange lie hield Rector Huf een treffende feestpre dikatie Het zilveren priesterfeest van paa stoor E. J. Willenborg van de parochie der Aller heiligste Drieëemheid te Bloemendaal is een sprekend getuigenis geworden van de liefde en de erkentelijkheid die de jubila ris in zijn parochie niet alleen, maar ook ▼er daarbuiten zich verworven heeft. Zaterdagavond begon de huldiging. In open landauers kwam do feestcommissie aan het station Santpoort den jubilaris verwelkomen. Bij hot St. Jozefgesticht op Dennenheu vel, waren aïïe kinderen voor 't gebouw Opgesteld. Ook hier werd de jubilaris toe gezongen en onder bloemen als 't ware bedolven. Zondagmorgen had een plechtige Hoog mis plaats, opgedragen door den jub-laris. ïn het priesterkoor had plaats genomen de hoogecrw. heer mgr M. P. J. Möllmann. vicaris-generaal van het bisdom. Rector J. Schimmel uit Velp, neef van Hen jubilaris hield do feestpredikatie. De feestcommissie overhandigde het pa- voehiocadoau, een belangrijk bedrag in geld. EEN VERSCHIJNING VAN 0. C. VR.? Oe H. Maagd door zes pelgrims Ie Holywell I gezien. Het Engelsche weekblad „Universe" be vatte vorige week een wonderbare geschie denis over een verschijnen van 0. L. iVrouw, welke wij, evenals het blad, met bet noodige voorbehoud aan onze lezers Voorleggen, aldus do „Msb." De verschijning heeft plaats gehad te middernacht daags voor 0. L. Vrouw Visi- latie (dus in den nacht van 1 op 2 Juli) In het St. Winfridus-hospitum te Holywell, •en bekend bedevaartsoord in Noord- SVales. De „Universe" ontving overigens van een pelgrim, die verklaart de verschijning gc- rien fce hebben, het volgende relaas: „Ik wensch mee te deelen", aldus do •chrijfatcr, „diat £k geen persoon ben, die visioenen heb. Nooit heb ik aan fantasterij (gedaan of aan dergolijko dingen geloof ge ologen. Ik ben slechts een van de zes, die tte verschijning hebben gezien. Op don vooravond van het feest van 0. L. yrouw Visitatie hebben allen zioh om streeks 10 uur, zooa's de gewoonte is, ter roste begeven. Een dame uit Cardiff, die hara bed op dezelfde slaapzaal als ik, had Vergeten haar gewonen voorraad bronwa ter, dat zij 'a nachts dronk, mede te nemen. (Zij besloot naar beneden te gaan om het te halen. Ik wist echter, dat zij het niet bon bekomen, daar de deuren beneden aan He trap waren afgesloten. Ik stond op hot punt haar zulks te vertellen, maar iets be lette mij te spreken. Eet was nu ongeveer 11 uur en niemand tal nog den slaap gevat. Ik wachtte op den terugkeer der dame en bereidde me al voor op een verhaal vol teleurstelling, toen zij opgewonden kwam aangesneld onder den uitroep: „Jesus, Maria. Jozef. Daar is een schoon beeld of visioen aan de trap. Ik durf niet verder te gaan." De jonge pelgrims waren terstond ter been om het gebeuren te zien. De eerstge noemde dame kwam naar mijn bed en zei- de: „Ik ben er zeker van, dat het de Ge zegende Maagd is. Wilt ge mee gaan zien?" Ik antwoordde: „Uw zenuwen zijn niet in orde. Daar fs geen ruimte voor een beeld. Het moet een licht zijn van de lamp boven de deur." Na veel overredingskracht en om de da me een pleirier te doen, ging ik wat korze lig gestemd mede. Ik wilde het werkelijk niet doen, daar ik niet zonder stok kan loo- pen. Toen ik de trap bereikte, stond ik ver steld. Er straalde een schitterend verblin dend licht. Enkele oogenblikken verloor ik mijn spraak maar dan moed vattend ging ik de trap af. Om eerlijk te .zijn. ik had in 't geheel niet aan oen verschijning van de gezegende Maagd gedacht. Natuurlijk in verband met de genezingen te Holywell, dacht ik aan St. Winfridus Doch er was noch staf noch martelaars-palm, waarmede de H. Winfri dus wordt afgebeeld. Wij waren met ons zessen en toen ik uit riep: „Dat is St. Winfridus niet" werd het visioen duidelijker. Langzaam feekenden zich het hoofd en de schouders en dan de gansche gestalte van Onze Gezegende Maagd scherper af. Mij vastklemmend aan de leuning der trap, aanschouwde ik de Moeder Gods. Enkele anderen zeiden tot mij: „Durft ge alleen naar beneden dan blijven wij boven en zullen bidden." Ik daalde omlaag, ter wijl de anderen hardop het ..Wees Ge- groot" baden. Het licht was verblindend, maar het vi sioen verduidelijkte zich weer en de H. Maagd verscheen opnieuw. De eerste maal, dat ik Haar zag hield Zij Haar hoofd ge bogen en de handen gevouwen. De geheele gestalte blonk van het zuiverste wit. Er was geen andore kleur. „Dat is niet 0. L. Vrouw van Lourdes'', zei de ik, maar nu gingen de handen om laag en ik herkende de Onbevlekte Ontvan genis. Ik bad: 0 Maria, zonder zonden ont vangen, Gij zijt mijn Moeder en er is geen smet in U. Met was een visioen, dat noch ik, noch de vijf anderen, d e het voorrecht hadden de Koningin des Hemels te zien, ooit zul len vergeten. De sneeuw der bergen is geel vergeleken met de verblindende blankheid van het glorierijke' visioen. Ik bleef niet staan tot de gestal'e ver dween maar giög de trap op en wekte do andere pelgrims Wij baden den Rozen krans en ander* gebeden. Sommigen schreiden overluid, anderen waren met die pen eerbied vervuld. De vijf pelgrims die ik aan de trap had achtergelaten zagen het visioen verdwijnen." De moederoverste van het hospitium, zuster Mary Patrick, heeft meegedeeld, dsi men aan bovengenoemde verklaring niet kan twijfelen en dat het verslag juist heeft weergegeven, wat zij den morgen na de verschijning heeft gehoord. Naar de Flores-Missie. Uit het Missiehuis van Uden wordt me degedeeld, dat op 10 Oct. met de „Roepat" van Amsterdam naar de Missie van Flo- res zullen vertrekken: de eerw. paters Hendr. Schroder, oud-missionaris van Toge (Afrika); Frans Cornelissen uit Til burg en oud-kapelaan van Nistelrode; Thomas Koning, uit Spanbroek, en Leo van Well, uit Horst (L.). Bovendien ver trekken met hen nit 't Missiehuis Steil, drie broeders: Palmatius Spriek Adjutor Strasse en Victor Kusters, belast met de oprichting van een missiedrukkerij op Flores. Den 2Gsten Sept. zullen verder met de „Persic" van Liverpool naar Oost-Nieuw- Guinea vertrekken: Pater H. Hubers (Roermond), P. G. Koster (Bussum) en Broeder Jacobus van der Meer (R o e- lofarendsveen). Pater H. Otte gaat 23 Sept. scheep naar Brazilië, met de „Monte Olivia" (Hamburg). Missieweek te Helmond. Te Helmond is Vrijdagavond de Missie- week met klokgelui geopend. In al de paro chiekerken had een plechtig Lof met pre dikatie plaats. Zaterdag droeg Mgr. Biermans, alge meen overste der St. Jazefsoongregatie van Mill Hill, bisschop van Gargara, een plechtige Hoogmis op. In het raadhuis had vervolgens een of- ficieele ontvangst plaats vanwege het ge meentebestuur. De plechtige opening der tentoonstel ling had plaats op de versierde speel plaats dor school. Onder de aanwezigen waren Mgr. Prin sen en Mgr. Hermus, leden van het Dio cesaan Missie-Comité. Na ©enige inleidende woorden van den zeereerw. heer B. van der Hagen, voor zitter van het hoofdcomité, sprak de hoogeerw. deken M. Rath een welkomst woord, waarna hij de plechtige wijding der Missievlag verrichte. Mgr. Bierman verklaarde hierna de ten toonstelling geopend, waarbij hij o.a. op merkte, dat wij allen steeds dankbaar zul len zijn jegens Helmond, voor wat het in deze dagen voor de Missie tot stand bracht 's Middags had een groote Missie-optocht plaats in 7 afdeelingen met tal van praai en propagandawagens. 's Avonds werden in de verschillende gebouwen en patronaten interessante missie-lezingen gehouden. Zondag trok de Missieoptocht door een ander gedeelte der stad. Des avonds wer den opnieuw lezingen gehouden en licht beelden vertoond. De belangstelling is allerwegen buiten gewoon groot. Gemengde BeHchteai INBRAAK IN DE ST. LIDUINA-KERK TE HILLEGERSBERG. Gisternacht is te Hillegcrsberg ingebro ken in de nieuwe St.-Liduinakerk. Toen de koster gistermorgen te half zeven in de kerk kwam, aldus de „Msb.", zag hij de gordijntjes voor het tabernakel op zijde geschoven, terwijl een der koperen deu ren geopend scheen. Meteen ontdekte hij dat een ijzeren rooster op het priesterkoor was opgelicht. De sacristie ingaande, vond hij daar de ijzeren collectenkist uit 'n kast gehaald en opengebroken en eenige togen en misgewaden op den vloer geworpen. Zijn eerste werk was naar de pastorie te ijlen en daar kennis te geven van zijn be vinding. De Pastoor, de Zeereerw. heer G. Kuys, was juist Zondagmiddag ver trokken naar Lutjebroek om daar tegen woordig te zijn bij het priesterfeest van pastoor Gielen. Aanstonds werden dus de leden van het kerkbestuur met den inbraak in kennis ge steld en werd de hulp van de politie inge roepen. Inspecteur Kip arriveerde spoedig daarop met eenige agenten. Een eerste on derzoek wees uit, dat de inbrekers men vermoedt althans, dat er meerdere ge weest zijn aan de achterzijde van het priesterkoor het kerkgebouw moeten zijn binnengedrongen. Daar bevindt zich on der de sacristie de kelder voor de centrale verwarming. Een raampje van dezen kelder vond men verbroken. Doordat de verwar- mingsinriohting nog niet gereed is, is de situatie aldus, dat men vanuit dezen kel der door het priesterkoor kan komen. Daar werd het rooster door hen verbroken. Hierna stond men ineens in het priester koor van do kerk. In de sacristie, de deur hiervan was niet gesloten, heeft men met een breekijzer, het welk men in een gereedschapskist in een hoek der kerk vond, de deur opengebroken van een kast, waarin zich bevond de geld kist van de kerkcolleclen. Van deze zwa- ren ijzeren kist met drie openingen, welke bestemd zijn voor kerk, armen en studie gelden. is de gleuf, bestemd voor de ar mengelden opengebroken met breekijzer en ijzerzaag. De armengelden zijn verdwe nen. Dit is volgens het eerste onderzoek het eenige dat wordt vermist. Groot kan dit bedrag niet zijn geweest. Het waren de collcten van Zaterdag en Zondag. De schade aan do geldkist is waarschijnlijk grooter, dan het bedrag, dat er uit is ge stolen. Hierna schijnt men pogingen te hebben aangewend om het tabernakel te forceeren. Met den schroevendraaier van den koster, welke steeds in de sacristie voor de hand ligt, heeft men van een der tabernakeldeu ren de gegraveerde koperen sierplaat aan eene zijde losgeschroefd. Men stootte toen op de zware kluisdeuren. Blijkbaar toch geen kans ziende deze te openen, heeft men geen pogingen aangewend. Breek ijzer en schroevendraaier vond men op de altaartafel liggen. Op do traden van het altaar vond men eindjes van sigaretten en eenige stukjes waskaars, welke door de in brekers moeten gebruikt zijn. Verder werd niets gevonden. Ook spo ren van verdere vernieling werden niet aan getroffen. Politie-inspecteur Kip heeft vervolgeus aanstonds de recherche te Rotterdam met het gebeurde in kennis gesteld en de hulp verzocht van een politichond voor de eer ste aanwijzingen van een onderzoek. De heer de Graaf met zijn speurhond was spoedig ter plaatse. Nadat men den hond in aanraking had gebracht met de inbrekerswerktuigen en met de misgewaden in de sacristie, waar over de inbrekers hadden geloopen, werd deze losgelaten. Aanstonds ging deze in Noordelijke richting het land over tot aan een breede sloot. Hier een omweg i. mend, liep de hond naar den grindweg, waar liij voor een arbeidershuisje bleef staan blaf fen. Een zoon van het gezin, schilders knecht, was niet thuis. De rechercheur keerde dan terug, nadat hij uit de woning een paar schoenen van den schilder had medegenomen. Weer werd de hond de lucht gegeven van de voorwerpen in de kerk welke mot de inbrekers in aanra king moesten rijn geweest. Een schoen werd in het weiland verstopt. Zonder aar- zoling vond de hond het spoor van do schoen. Onderwijl was de schildersknecht van het werk van zijn baas gehaald en buiten tusschen verschillende andere per sonen geplaatst. Weer werd de hond los gelaten. Hij bleef bij de voeten van den schildersknecht staan. Hierna werd bet onderzoek met den politiehond gestaakt en de aangewezene aan een voorloopig ver boor onderworpen. Dit geheele onderzoek, dat door den heer de Graaf onder leiding van inspecteur Kip werd verricht werd ook door den burge meester van Hillegersberg, den heer F. van Kempen, bijgewoond. De politie liet onderwijl verschillende fo to's maken van de plaats van inbraak, van den toestand in de sacristie en van het tabernakel. Later werden door de po litie ook vingerafdrukken genomen. Toen waren echter de meeste voorwerpen al in de handen geweest en ook de coÜectenkist en het tabernakel waren reeds door meer dere personen betast. Directe aanwijzingen voor de daders wa ren gistermorgen nog niet verkregen. Men zet echter het onderzoek in alle richtingen voort. Vooral een uitgebreid verhoor kan mogelijk tot een nauwkeurige bepaling leiden. De door den politiehond aangewe zene is voorloopig op vrije voeten gesteld. Een vriend, met wicn hij gisteravond naar Rotterdam is geweest, was gistermorgen vroeg vertrokken voor opkomen in militai ren dienst. Ook deze zal worden gehoord. Volgens verklaringen vai. den heer Jan sen moét er al de geheele week een groepje van een vier of vijf personen 's avonds laat en na middernacht rond het kerkje hebben gezworven. Ook de aangewezene moet daarbij geweest zijn. Voordat men gistermorgen den politiehond aan het speuren liet gaan, werd reeds het huis van den schildersknecht door eenige personen aangewezen. Het was dan ook wel frap pant, dat de politiehond nadat deze ver klaringen aan de politie reeds waren ge daan, ook werkelijk dit huisje aanwees als verband houdende met den inbraak. In- tusschen zijn dit alle nog slechts vage aanduidingen, welke voor de politie geen reden konden zijn. om den aangewezene als werkelijk verdachte aan te houden. Het moment voor den inbraak is net ge kozen tijdens de afwezigheid van den pas toor. Zondagavond was het lof gecele breerd door den Weleerw. Heer Westdijk, neomist van de Hildegardiskerk. Deze heeft ook gistermorgen het Ons Heer en de heilige vaten uit het tabernakel gehaald en weggesloten in de kluis van de sacristie, welke geheel onaangeroerd is gelaten. Pastoor Kuys werd telegrafisch mét alles in kennis gesteld Deze zou gisteren zoo spoedig mogelijk torugkeeren. De weg, welke de inbrekers hebben ge nomen om in de kerk te komen, wijst er op, dat men te doen heeft met personen, die volkomen met den bouw op de hoogte waren. De aangewezen sahildersknecht is echter niet tijdens den bouw daar werk zaam geweest. Toen gistermorgen het gebeurde bekend werd er werd geen H. Mis opgedragen verwekte dit onder de katholieken van Hillegersberg een groote opschudding. Ieder die kon spoedde zich naar het kerk je om in het godshuis getuige te zijn van het sacrilègie. Door het optreden van het kerkbestuur werd 'echter spoedig het ge heele terrein afgesloten om de politie in de gelegenheid te stellen onbelemmerd haar onderzoek te verrichten. Dc moord fe Vlissingen in 1919. In den avond van Zondag 31 Augustus 1919 werden resp. in de Paul Krugef- straat en de Scheldestraat te Vlissingen te ongeveer 9 uur twee meisjes door een onbekend manspersoon aangerand en met een mes gestoken. Een der meisjes genas vrij spoedig, maar het tweede Dina Burgmeijcr, overleed op 5 September aan de bekomen wonde. Ofschoon een zeer uitgebreid onderzoek werd ingesteld, mocht het de politie niet gelukken den dader te vinden en ook een later door het in leven gebleven slachtof fer fe Rotterdam aangewezen man, bleek niet de dader te zijn. "Wel werd een strafvervolging ingesteld tegen den geneesheer, die mej. B. behan delde en hem ten laste gelegd, dat hij haar verkeerd zou behandeld hebben. Deze me dicus, intusschen overleden, werd vrijge sproken. Thans schijnt, naar wij vernemen, meer licht in deze zaak te zullen komen en heeft men na 6 jaar den dader van deze mis daad gevonden. De 33-jarige werkman A. F. I. uit Middelburg, die in voorarrest zit wegens aanranding van het kleine meisje to Souburg en poging tot moord op dit kind, moet namlijk bekend hebben 6 jaar geleden de beide meisjes te Vlissingen te hebben gestoken. De moord te Oosterhout. Omtrent den moord te Oosterhout meldt het „D. v. N.-Br." nog het volgende: Zondag 9 Augustus j.l. vertrok de 25- jarige dochter van een tuinman uit de Bouwlingstraat te Oosterhout ter gelegen heid van de Dongcnsche kermis per fiets naar Dongen, met het doel daar aan haar familie een bezoek te brengen. Het meisje is daar échter niet geweest. Spoedig was haar vermissing hekend en de politie en de familie togen in den om trek onmiddellijk op onderzoek uit, zon der het verlangde resultaat. Zaterdag 15 Augustus vonden haar broeders, die het zoeken niet opgaven, het rijwiel hunner zuster in de bosschen langs den Rijenschen weg. Het rijwielplaatje was verdwenen. Door deze vondst waren de broeders zoo ontdaan, dat zij dien dag niet verder durfden zoeken. Zondagmorgen werd het onderzoek voortgezet en inderdaad vonden de man nen het lijk hunner zuster in een greppel, bodekt met heide. Om den hals van het slachtoffer was een touw gesnoerd. Het lijk werd op een kwartier afstands van de plaats, waar den vorigen dag de fiets was ontdekt, gevonden op een een zame plaats in de bosschen, welke als de Honderd Bunder worden aangeduid. Haar tasclije was geheel geledigd. Onmiddellijk werd de politie met de vondst in kennis gesteld. Het parket uit Breda, beslaande uit de heereD mr. W. Fick, rechter-commissaris, mr. E. b* ron Speyart van Woerden, officier vaj, justitie, dr. Hulst nit Leiden, dr. Hoube* uit Breda en jhr. Laman Trip, kapitein der marechaussee's, waren weldra tgf plaatse om een onderzoek in te stellen. Van den dader is geen spoor te beken* nen. Doodelijk ongeluk te Rotterdam. Gisteravond had op den Goudsche Sim gel te Rotterdam een ongeluk met dood* lijken afloop plaats. Ter hoogte van d, Van Alkemadestraat passeerde een aut*. bus van den dienst SpangenOostplein, een auto, die van de tegenovergesteld# zijde kwam. Vanachter laatstgenoemd# auto kwam plotseling een tweetal kind* ren te voorschijn, die beiden hardioopend# de straat overstaken. Een hunner, het 11* jarige meisje E. v. S., uit de Langebaan- straat werd plotseling door de autobua gegrepen en tegen den grond geworpen. De chauffeur remde uit alle macht, doch' tevergeefs. Een der wielen ging het meisj# over het hoofd, tengevolge waarvan de schedel verbrijzeld werd en de dood on middellijk intrad. Het lijkje werd naar het ziekenhuis overgebracht. Verschillende g* tuigen, die het ongeluk zagen gebeuren, verklaarden, dat den chauffeur niet d# minste schuld treft. Ernstig auto-ongeluk te Well in Limburg. De familie Peters uit Amsterdam reod gister in twee auto's van de hoofdstad naar Maastricht. Do voorste auto botste, door onbekende oorzaak bij Well met groo- te snelheid tegen een telefoonpaal en ver volgens tegen een boom. De schok was zéd hevig, dat de motor tot in de carrosseri# doordrong. De eigenaar, de heer Peters, zat zelf aan het stuur. De tweede auto kon door tijdig stoppen een aanrijding voorkomen. De vier inzittenden van den eersten wagen, twe# fceeren en twee dames, werden zwaar ge wond naar het ziekenhuis te Gennep gw bracht. De dokter uit Well, dr. Siemens, verleende de eerste hulp. Een der dames is zeer ernstig gewond. Men vreest voo* haar leven. „Tel." Onvoorzichtig. Een 3-jarig jongetje van den landbou wer H. te Diever, wist bij een schotelljs met rattenkruid te komen, dat onder een bed was geplaatst en at er van. Gelukkig ontdekten de ouders het direct. Dadelijl werd naar den arts gereden. De maag werd. leeggepompt en tegengif ingegeven, Het knaapje is thans buiten gevaar. Dorpsvechtpartij. Te Leveroy, gemeente Nederweert, ont stond Zaterdag een formeele vechtpartij lusschen den 34-jarigen landbouwer "W. en de familie G. Terwijl genoemde W. ge moedelijk stond te keuvelen met do dienst meid van zijn buurman, kwam de huis vrouw van de familie G. naar hem toe met het verwijt, dat hij haar dochter had uitgescholden. W., die het reeds meerma len me> vrouw G. aan den stok had ge had en haar dus kende, achtte het raad zaam zich spoedig van een wapen, dit maal in den vorm van een riek. te voor zien. Aldra verscheen ook de zoon van vrouw G. op het tooneel, zoodat W. 'I maar het verstandigst vond, zich op zijn erf terug te trekken. Doch ook hier was hij niet veilig. Moeder en zoon volgden hem en zoonlief bewerkte ziin tegenstan der zoodanig met een hamer op het hoofd, dat het bloed uit meerdere wonden liep, En toen W. dreigde met zijn rielc te zullen «laan, kwamen nog een zoon van vrou* G., alsmede haar dochter, die hem even eens te lijf gingen. En weer begon <h zoon met den hamer te timmeren, terwijl de dochter een klomp als wapen gebruik te. Ten slotte geli kte het den aangeval lene uit de handen van de overmacht U geraken en zijn huis binnen te vluchten En toen hij op het bombardement op deu» ren en vensters niet reageerde, trokken de aanvallers af. „Msb. Smokkelaarslist. In de bekende strook langs de grens bij Bourtange, werd, naar men meende, bel cadaver van een doodgeschoten hond go- vondenDezer dagen werd het op een an dere plaats teruggevonden en nu nader geïnspecteerd. Een blikken bus. die in d« huid, want meer was het omhulsel niet, werd aangetroffen, bleek ruim drie liter spiriet te bevatten. Hartjesdag. Door het wegwerpen van vuurwerk raakten gisteravond op het Zaanhof l« Amsterdam de kleeren van een 14-jariged jongen in brand. Daar er dadelijk hulp b'fl de hand was, waren de vlammen spoedi? gedoofd, zoodat het slachtoffer geen brand wonden heeft gekregen. Z'n oude liefde. In Apeldoorn heeft zich gevestigd <t« heer "Willem Broekhuys, die mededeelde aan de gemeente Borculo het aanbod te hebben gedaan, geheel belangeloos, eoo premieleening te ontwerpen met de abso lute zekerheid, dat deze leening een winst zal afwerpen van minstens 5 milliocn bin nen een jaar. „Msb.' Nalatige kiezers. Te Westkapelle zijn op last van den bufj gemeesler 62 personen opgeroepen om zich te verantwoorden voor don kantonrechter te Middelburg, daar zij zich voor de op 1 Juli gehouden stemming ter verkiezing vn> leden van de Tweede Kamer ter uitoefe ning van hun stemrecht niet hebben aafl* gemeld. Een zeldzame visch. De vorige week werd te IJmuiden aa" de markt een tonijn aangevoerd welke ij de Noordzee zeer weinig voorkomt, doco meest in de Middellandsche Zee leeft. Een handig koopman heeft deze vised gekocht en in de vrieskamer van één d<J ijsfabrieken laten doorvriezen. Thans is er met een vrachtauto op uit getrokken cin deze zeldzame visch voor een paar conic® aan de „boeren en buitenlui" te verton nen.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4