fle man en twee der kinderen vrij spoedig tn het ziekenhuis, waarheen de ongelukki- gcn waren overgebracht, overleden. Het derde kind heeft men kunnen redden. Stoutmoedige inbraak. Naar nieri meldt, is in de Fransche hoofdslad ingebroken in.... de prefec tuur van politie. De inbrekers hebben on- gestoord hun slag kunnen slaan en in de bergplaats der gevonden voorwerpen, die in Parijs dikwijls ware schatten uifma- ken, het beste meegenomen, wal naar hun gading kon zijn. Zij hebben vooral effecten en bankbil jetten meegenomen, maar de aanzienlijke defensiebons versmaad Natuurlijk zijn ook een menigte kostbaarbeden gestolen. Oproer in een gevangenis. Tn de staatsgevangenis van Oregon zijn bij een oproer twee wachters doodgescho ten: een berucht gevangene werd gedood. Drie andere mannen herwonnen hun vrij heid; zij vermeesterden geweren, waar mede zij de wachters aa de gevangenis- poort doodden. Een nieuw eiland in de Aeyaeïsche Zee. Naar uit Athene bericht wordt, is ten gevolge van de uitbarsting van een onder- zeeschen vulkaan bij het eiland Santorm een nieuw eiland in de Aegaeïscbe Zee ontstaan. De electrificatie van Ierland. Do Siemens Schuckert Werke hebben, eenigen tijd geleden aan de Iersche regee ring een uitgebreid plan «voorgelegd voor de elecrtificatie van den Ierschen Vrij staat. Het betreft hier de exploitatie der waterkrachten van den Shannon en de verdeeling van de opgewekte energie van 288.000 Kilowattuur over het geheele ge bied van den Ierschen Vrijstaat. Naar thans van betrouwbare zijde wordt vernomen, is de uitbreiding der waterkracht-exploitatie thans aan de Sie mens Bau Union opgedragen. De defini tieve overeenkomst is eenige dagen gele den in Ierland gesloten. BIIÜMEMLAI8D Koninklijke besluiten. Burgemeesters. Benoemd is tot burgemeester der ge meente Diepenheim jhr. M. I .C. J. A. den Tex. O n d e r w ij s. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 September 1925, aan dr. J. Poels, te Utrecht, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als buitengewoon boogleeraar aan de Veeartsenijkundige Hoogeschool te Utrecht, onder dankbetuiging voor de in $eze functie bewezen diensten. Prov Staten van Zui d-H o 11 a n d. Bü Kon. besluit is aan den Commissa ris der Koningin in de provincie Zuid- Holland machtiging verleend tot het bij eenroepen van de Staten dier provincie in buitengewone zitting op Donderdag 3 Sep tember 1925. Departement van Marine. Met ingang van 14 dezer is kapitein- luitenant ter zee A. van Hengel onder handhaving van zijn functie van directeur dor Hoogere Marine Krijgsschool werk zaam gestold aan het departement van marine onder de rechtstreeksche bevelen van den minister van marine a. 1. Reclame in poststempels. Aan het gemeentebestuur van Alkmaar en dat van Noordwijk is vergunning ver leend tot bet plaatsen van een aankondi ging in de stempels, in gebruik voor het afstempelen van de correspondentie van respect, het postkantoor te Alkmaar en dat te Noordwijk (met het bijpostkantoor te Noordwijk aan Zee.) Het desbefroffend inschrift van de post stempels te Alkmaar luidt: „Bezoekt de Vvijdagsohe Kaasmarkt", van die te Noordwijk en Noordwijk aan Zee „Uw zomerverblijf, Uw woonplaats." Vrijwillige weerbaarmaking. De Minister van Oorlog heeft in het De- parlement van Oorlog met een aantal personen, bekend met de weerbaarheids beweging in Nederland, een bespreking gebonden over het vraagstuk der vrijwil lige weerbaarmaking. Bij deze bespreking was mede tegenwoordig de inspecteur van den vrijwilligen lan'dstorm. Landstormriag te Reeuwijk. Zaterdag as. zal bij ile Reeuwijksche plassen een landdag worden gehouden van het verbond .Gouda van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Drie watervliegtuigen zullen op de plassen demonstraties geven. Voorts zullen schiet-, roei- en zeilwed strijden worden gehouden. Verschillende autoriteiten, w.o. enkele Ministers, zullen, bij dezen landdag tegen woordig zijn. Spoorweg GoudaAlphen a. d. Rijn. Met den aanleg van dezen spoorweg wordt nu wel spoed betracht: de benoo- digde bruggen, ten getale van 20 waarvan de bouw 1 September a.s. wordt aanbe steed, moeten reeds 1? jaar na gunning worden opgeleverd, ondanks er twee win tertijden in vallen, terwijl de aanbesteding van alle overige werken begin van het volgend jaar zal plaats vinden. „Rijnl. Crt." De tentoonstelling te Waalwijk. De opening der Internationale Tentoon stelling voor Schoen- en Lederindustrie te Waalwijk zal geschieden door den Minis ter van Arbeid, Handel en Nijverheid, rar. dr Kooien, op 22 dezer. Baron van Voorst tot Voorst, commissaris der Koningin In Noord-Brabant, zal bij de opening tegen woordig zijn. De gewone audiëntie van den Minis ter van Koloniën zal op Vrijdagen 21 en 28 Augustus niet plaats hebben. gWMBga.^IHPIWUm—KKTOMWB—11 ONDERWIJS Geneeskundig schooltoezicht. Ged. Stalen van Zuid-Holland hebben de volgende circulaire tol de gemeentebestu ren gericht: „In de zomerzitting der Staten van dit gewest hebben wij naar aanleiding van een tot ons gerichte vraag ons bereid verklaard een onderzoek in te stellen naar den om vang van het geneeskundig schooltoezicht in deze provincie en daarna te overwegen in hoever maatregelen tot bevordering van dat toezicht wenschelijk zijn te achten. In verband hiermede verzoeken wij u ons te willen berichten of voor de open bare en/of bijzondere scholen in uwe ge meente geneeskundg toezicht is ingesteld, en, in hel toestemmend geval ons van de desbetreffende verordeningen een exem plaar te doen toekomen Hierbij is uiter- aaro niet alleen te denken aan een afzoiy derlijk geregelden schoolartsendienst, maar ook aan een regeling, waarbij een meer of minder ver reikend geneeskundig school toezicht is opgedragen aan een of meer gemeente-artsen, als onderdeel van een meer uitgebreide taak, dien functionaris sen opgelegd. Komen derhalve in verorde ningen betreffende den gemeentelijken ge neeskundige armenverzorging, of wel in instructies van gemeente-artsen bepalin gen omtrent geneeskundig schooltoezicht voor. dan wordt verzocht ook daarvan mededeeling aan ons te doen onder bijvoe ging van een exemplaar dier verordening of instructie. Gaarne houden wij ons ook aanbevolen voor mededeeling of naar uwe meening de regeling van het geneeskundig schooltoe zicht in uwe gemeente voldoende is te achten of wel, indien zoodanige regeling voor uwo gemeente niet bestaat, of zulks niet als een leemte wordt gevoeld, en op welke wijze dan naar uw oordeel daarin zou behooren te worden voorzien." Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Dienstplichtigen van het 4de Regiment Infanterie, die dit jaar voor h er h a 1 i n gs oefeningen onder de wapenen komen, worden dringend verzocht hun muziekin strumenten met muziek mede te brengen, teneinde belangeloos te kunnen medewer ken aan de ontspanning van den troep buiten de diensturen. Voor een uitstekende .pberging dier goederen zal worden gezorgd. Hoewel uit den aard der zaak aan het medebrengen van een rijwiel voor de be trokkenen eenige kosten zijn verbonden, wordt zulks aangeraden, daar overwogen wordt tochtjes in de omgeving te organi- seeren. Zegt het voort! De Ontspanning sc ommissie 4 e R. I. UIT DE~Qg!ffeEV»liG ALKEMADE. Collecte. Naar wij vernemen zal de jaarlijksche collecte, ten bate van de Na tionale Stichting: „Tehuis voor alleen staande blinden" te Wolfhezen eerstdaags plaats hebben. In dit Tehuis, waarin on- vermogenden geheel kosteloos opgenomen zijn, is plaats voor blinden uit het ge heele land en van elke Godsdienst en over tuiging. Reeds vanaf de oprichting bleek, uit het groot aantal aanvragen om op name, hoezeer naar deze instelling werd verlangd en nog steeds komen aanvragen om opname in. Om de stichting in stand te houden, den talrijken verpleegden het noodige te verschaffen is er zeer veel geld noodig, zoodat de uitgaven' nauwelijks door de inkomsten worden gedekt. HILLEGOM. Personalia. De weleerw. pater J. Pijpers is benoemd tot professor aan het klein-Seminarie der Paters Lazaristen te Wernhoutsburg bij Zundert. Roomsch Hillegom mag dus trots zijn op dezen jeugdigen Priester. Onze plaatsgenoot, de heer Fr. Bou wer, slaagde voor het toelatingsexamen tot de model-politieschool te Hilversum. Voor de storm-slachtoffers. Morgen avond zal door B. en W. een bijeenkomst worden gehouden met enkele dames om in den loop dezer week een collecte te hou den langs de huizen der ingezetenen, tot leniging van de ramp in Oostelijk Neder land. De opbrengst zal worden afgedragen aan het Nationaal Comité tot Steunver- leening. Gegund. Het wederopbouwen van het woonhuis van den heer J. A. van der Zan den aan de Hoogewerfstraht is gegund aan den Iaagsfen inschrijver, den heer C. J. Jansen, alhier. LISSE. Concert. Het door. de R.-K. Muziek- vereeniging „St. Gregorius de Groote" go- houden festival is Zaterdag goed geslaagd. Te 5 uur ariveerde de R.-K. Muziekver- eeniging St. Franciscus uit Delft, welke te ongeveer half 6 met St. Gregorius een muzikale omwandeling maakte volgens de route welke door ons in dit blad was aan gegeven. Op enkele plaatsen, zooals bij weth. Tromp, waarn. burgemeester, en bij het St. Agathagesticht, werd halt gehou den en door „St. Franciscus" een num mer extra gegeven. Een zeer groot aantal belangstellenden vergezelden de muziek korpsen. De Rijks- en Gemeentepolitie leidden op uitstekende wijze het verkeer, zoodab alles in goede orde verliep. Des avonds te half acht ging onder het blazen van een vroolijko marsch „St. Franciscus" r.aar den speeltuin van liet café ..Nachte gaal". Do leiangitelling was il*>5H' enorm. De groote speeltuin was mooi geïllumi neerd en er bleef geen plaats onbezet. De verschillende nummers werden in alle stil te aangehoord en aan het einde werd har- telijk geapplaudisseerd. Het bestuur van St. Gregorius kan met genoegen op dit •feest terugzien. Gegund. Naar men ons mededeelt is de houw van een nieuwe muziektent bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan de firma gebrs. Molenaar alhier. Deze tent zal worden geplaatst op een hoekje land aan de Veldhorststraat. Voor de stcrm-slachtofters. Ook hier heeft zich een comité gevormd tot leniging van de ramp in Oost-Nederland. Dit comi té is samengesteld als volgt: G. Tromp, waarn. burg., voorzitter; J. C. de Haan, secretaris; A. van Pelt, peimingm.; P. Warmerdam. H. Slechtkamp en J. W. Le- feber. In den loop dezer week zullen in- teekenlijsten circuleeren. „Herwonnen Levenskracht". De op brengst der j.l. Zaterdag gehouden speld jesverkoop ten bate van het fonds Her wonnen Levenskracht, is alhier 247.82. Een mooi bedrag! Namens het plaatselijk comité brengen wij hier dank aan de jeug dige verkoopsters voor den volhardenden ijver, welke zij den geheelen langen dag, van 's morgen 7 uur tot 's avonds onge veer half 10 hebbfn betoond. Innezornlen ^ederieelino. Ai mag men ook misschien Omti Erdal rijmpjes kijven. DeErdal crème zalzelf Tbeh steeds de beste blij ven - overs! bekend en bemind ---- NOORDEN. ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR BORSSOOM. Aansluitend aan ons verslag van dit priesterfeest, opgenomen in de 2e pagina van ons 2de blad ;;an dit nummer, kunnen wij nog het volgende melden: Om half één begaf zich het feestcomité, beslaande uit de leden van Kerk- en Arm bestuur, den gemeente-secretaris en het hoofd der school, naar de Pastorie, alwaar de heer J. J. v. d. Bosch namens het Co mité bet feestfgeschenk der Parochie aan bood, bestaand uit een keurig mooi eet servies met glaswerk. Een deputatie uit Rhoon was aanwezig, welke een schoon theeservies aanbood. Voorts waren nog tal van geschenken ingekomen van verschil lende corporatiën en particulieren. Ge troffen door zooveel belangstelling, dank te pastoor Borsboom op hartelijken toon. Zijneerw. had in den korten tijd, dat hij nog slechts in Noorden was, veel liefde en erkentelijkheid ondervonden en hij hoopte, dat dit zoo zou blijven. De receptie van 2 tot 3 uur was druk bezocht, waarbij het ook opviel boe Noor den zich reeds aan haar Herder gehecht had. Om 21 uur had in den tuin van de Pas torie een treffende kinderhulde plaats. Een der leerlingen hield een aardige toe spraak en bood namens de school een mooi, nieuw brevier aan. Een paar liedjes werden gezongen, waarna de jubilaris een allerhartelijkste toespraak hield tot de kinderen met hunne leiders, den heer en mevrouw Klaus. De pastoor beloofde ze nóg een gezelligen dag. Om 7 uur had een plechtig Lof plaats, met den jubilaris als agens, kap. L. Pau- lussen, als diaken, kap. N. M van der Weijden, als sub-diaken en kap. P. Bors- boom als ceremoniarius. De Z.eerw. jubilaris sprak vanaf den kan sel een hartelijk woord van dank. Z.eerw. voelde in dat opgewekt en blij meevieren van zijn feest het diepe geloofsleven, dat hier hcerscht, zich uitend in de liefde en eerbied voor den Priester. Na het Lof met „Te Deum" zong de ge heele schare weder het feestlied: „Leef Herder, leef!" Tot besluit van dezen zoo heerlijk ge slaagden dag, gaf. door de goede zorgen van het Comité, de St. Jans-fanfare uit Zevenhoven in den tuin van de Pas torie een „Soiree musieale", door een zeer talrijk publiek gevolgd. De heer H. J L. van Rhoon te Alphen a. d. Rijn had de eer een fotografische op name te mogen maken van don jubilaris en zijne genoodigden. NOORDWIJK. Herwonnen Levenskracht. De gehou den verkoop van speldjes op 15 Augus tus, ten bate van het Tuberculosefonds Herw. Levenskracht, alhier, heeft opge bracht 229. Eén woord van dank in het bijzonder aan de ijverige verkoopsters! Collecte. De collecte van vorige week Zondag, in de parochiekerk gehouden als jaarlijksche feestgave voor St. Jeroen, voor den afhouw der Kerk, heeft opge bracht 1450. Noordwijk uw woonplaats. Vanaf he den zullen voor een jaar alle poststukken, welke vanaf hier verzonden worden, wor den afgestempeld met het opschrift: „Noordwijk uw woonplaats", Noordwijk uw zomerverbliil en den datum van ver zending. Voor deze reclame hebben finan cieel bijgedragen: de gemeente, de Vereen, voor Vreemdelingenverkere, Mij. Zeebad en Mij. De Toekomst.. R.-K, Pastorie. Doordat binnen af- zitegbaren tijd de afbouw en bouw der R.- K. kerk en pastorie zal worden aangevan gen, wordt in den loop dezer week de pas torie overgebracht naar het perceel van de fa. de Groot aan den Lijnbaanweg, waarnaast tevens de ndodkerk komt, wel ke eveneens binnenkort in gebruik zal wor den genomen. Koninginnefeesten. Vrijdag j.l. gaven we in het kort verslag van de vergadering van Donderdag. Het volledige program ma luidt als volgt: Programma voor 15 September: Voor middags 8 uur: Koraalmuziek van den to ren te Noordwijk-Binnen. Te negen uur vertrek van het bestuur van de Oranjever. met de beide muziekkorpsen Crescendo en Excelsior, waarbij de kinderoptocht zich aansluit. Route: Wiïhelminastraat, St. Geestweg, Kerkstraat, Bronckhorststr. Zeeweg, Lijnbaanweg, Pickéstraat, Bronek- horststraat, Kerkstraat, v. Limburg Sti- rumstraat, Douzastraat, Voorstraat, Wiï helminastraat, vandaar naar hun scholen en aldaar wedstrijden om prijzen. Commis sieleden ter begeleiding van de schoolkin deren zijn voor de openbare school: H. Bouwknecht, A. Oordt en R. J. de Groot. Voor Wilhelrninaschool H. C. Lindhoul, H. Kruiswijk, H. Liischen en L. v. Kouwenhc- ven; voor de R.-K. Jongensschool: Th. Tas kin, P. Krol, A. Gordijn en J. van Bohe- rnen; voor R.-K. Meisjesschool A. H. Faase, W P de Vreede, P. M Bosman en P. .T de Groot. 's Middags te 2 uur ringrijden- met paard en rijtuig voor heer en dame, costumeering verplicht, te .houden op de Wiïhelmina straat. Fraaie prijzen worden beschikbaar gesteld voor het mooist costuum en eigen aardigst geheel. Geen inleggeld, doch een de» deelnemers moet lid zijn van de O. V. Samenkomst voor alle deelnemers op de laan van Huize. Offem, waar de keuring zal plaats hebben. Aanmelding voor deel name bij de heeren C. Soeteman, C. de Jeu en J. v. Kan Na de keuring, gaat men in optocht door het dorp. De prijzen voor ringrijden zullen te be zichtigen zijn bij den "heer C. Soeteman. Bij den optoeht sluiten zicb aan de meis jes op rijwielen. Commissieleden zijn: H. Liefferink. G J G. van Parijs. B. J. de Groot. J Berkemeyer, L. van Beveren, H. Bouwknegt. H A Mathot, C. Soeteman. A Gordijn, D L Grullemans. H. Liischen. H. van Spanje, Vogelaar, A. van Went en Gerard Alkemade Een half uur na afloop uitreiking van prijzen in 't Hof van Hol land. Te 2 uur ringrijden voor meisjes per rijwiel op de Vodrslraat, costumeering verplicht. Prijzen beschikbaar voor mooist costuum en eigenaardigst geheel. Deze moeten ook te één uur op Offer zijn. Com missieleden zijn: Th Taskin, H W. L. Koudijs. A Reekers, H. v. d. Putten, D. Bos, J. de Groot RJzn.. J. Tassing, A. Oordt. H v. Leeuwen. H. Terscbuur en J P. Reijnders, G. v. d. Voet en J. Chouf- four. De prijzen worden geëtaleerd bij Taskin. Aanmelding bij Taskin, H v. Leeu wen en J. P Reynders. Te 3.30 Mastklimmen op het feestter rein voor personen boven 16 jaar. Aanmel ding bij P. Krol, J. Zuiderduin en P. vao Dam. Te 4 uur schietwedstrijd door de Schietvereniging van den Vrijw. Land storm op het terrein aan den St.-Jorisdoe len, waarvoor prijzen beschikbaar. Ieder ingezetene kan hieraan meedoen. Men kan zich opgeven bij G. G J. Alkemade Jr. Prijzen geëtaleerd bij drukkerij „Flora". Te 9 uur lichtstoet waaraan iedereen kan meedoen Opstelling aan de Offemweg en verder met muziek door 't dorp. De stoet wordt ontbonden op 't feestterrein. Woens dag 16 September is geheel disponibel voor het festival waarvan nadere gegevens ont breken. Op Donderdag 17 Sept. te 9.30 hardloopen. z.g. pakjes dragen, voor jon gens. gecostumeerd door Noordwijk's stra ten. Leeftijd niet onder dan 15 jaar. Cos tumeering verplicht. Prijzen beschikbaar voor de eigenaardigst gecostumecrden en voor de eerst aankomende. Prijzen geëta leerd bij P. Krol. Aangeven bij P. Krol. J. Zuiderduin en P. van Dam. 10 uur. Bal- loopen voor meisjes op de Voorstraat. Leeftijd beneden 15 jaar. Prijzen geëtaleerd bij H. W C Koudijs, waar men zich kan opgeven. Na afloop prijsuilreiken in Royal Te 11 uur: Hardloopen 1700 Meter voor personen boven 13 jaaru hardloopen korte afstand voor personen boven 13 jaar en hardloopen voor jongens van 1216 jaar op de Wiïhelminastraat. Aanmelden bij Mathot, C van Dam, P. v. d. Voort, C. v. Gerwen, J Berkemeijer en P. Bosman 2 uur: Allegorische optocht, met geld prijzen voor eigenaardigst geheel en mooist costuum. Optocht door het dorp met beide muziekkorpsen. Aanmelding bij den secretaris der O V. den heer J. G. v. .Eeden, Offemweg 38. Een duivenvlucht zal gehouden worden op den eersten dag, gelijk met hef mastklimmen. Iedereen mag schatten hoeveel duiven er wegvliegen en dan per brief je-inleveren bij de commissie die epn prijs beschikbaar stelt voor den juisten opeaaf. Aangeven voor deelname bij A W. Krol. 't Avonds 8 uur muzikale wandeling. Opstelling Lindenplein. Dé stoet zal wor den ontbonden op bet feestterrein. De commisies vergaderden hierna allen nog afzonderlijk ter bespreking van aan schaffen van prijzen enz. OEGSTGEEST. Herwonnen Levenskracht. De op brengst van de bloempjes-verkoop voor Herwonnen Levenskracht bedraagt ƒ69.15? Winkelweek. De plannen voor de a s. winkelweek beginnen reeds een eenigszins vasten vorm te krijgen. Onder voorzitterschap van den heer B. J. M. Fortmann werd in Café Averdicck Vrijdagavond wederom een vergadering gehóuden. Tn zijn openingswoord waarin de Voorzitter een kort overzicht gaf van de reeds gedane werkzaamheden, sprak GEMEENTELIJKE A A WK0NDIGIW6EW GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den Gemeentelijken Vischwinkel Vischmarkt 18, Telef. 1225 is DINSDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a Oil 0.23 en SCHOL a 0.11—0.24 per pond. AUG. L. REIMER1NGER, Weth.-loco-Burgemeester. Leiden, 17 Augustus 1925. Stremming Scheepvaartverkeer. B. en W. van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de scheepvaart dooT de Oude Hperengracht op Dinsdag 18 Augustus a.s., in verhand met het leg. gen van een zinker in dat vaarwater, vaj des voormiddags 5 uur tot des namiddags 5 uur is gestremd. AUG. L. REIMERINGER, Weth.-loco-Burgemeester, VAN STRIJEN, Secretaris, j Leiden, 15 Augustus 1925. B. en W. van Leiden: gezien het vejfl zoek van de Coöperatieve Vereonising „Rotterdamsche Huidenclub" Ie Rotter dam. om vergunning tot oprichting van i een bewaarplaats voor huiden en vollen in het perceel Maresingel no. 18a, kadas traal bekend gemeente Leiden, Sectie K, No. 3609. Geven bij dezen kennis aan hot publiMc, j dat genoemd verzoek met de bijlagen op I de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 29 Augus tus e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal wordf-n gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Kathoüieke HgesnfSa LEIDEN Woensdag R K Bouwvakarbeidershond, Bondsgebouw, te 8 uur. Woensdag. Afhalen kaarten voor het kin derfeest van de kinderen van le llen van den Ned. R.-K. Volks bond, afd. Leiden, Bondsgebouw 24 uur. Donderdag en Vrijdag Kinderfeest van Is kinderen van leden van den Ned. R.-K Volksbond, Bondsgebouw, te 2 uur Vrijdag. Kruisverbond St -Paneraiinpa tronaat, Hooigracht, le 8.30 uur. Zaterdag. Bezichtiging van de St.-Jozefs- kerk onder leiding van den archi tect H. v. d. Laan, bijeenkomst 1 oor dp kerk. leden R.-K Volks* md. te 3 mils De avimd-, n. ■- en Zondagsdienst der apotheken wordi van Maandag 17 tof en met Zondag 23 Aug. a.s waargenomen door de apotheek van den heer B. Duyofer, Nieuwe R'jn 18 «^'pfoon 523. Inoezonden Mededeelt". Stukiooipen van de huid en voeten. Door zitten bij Wielrijden, Schrijnen en Smetten der huid verzacht 301 en geneest men niet 30-60-90 ct. PU ROL spr. zijn leedwezen uit «-wr <Ip min'-r goede opkomst, doch moest toch cons'a- teeren. dat, gezien .de" resultaten voor deelname, en belangstelling buiten don winkelstand, de ondergrond zeer good mag genoemd worden. 24 winkeliers heb ben zich reeds opgegeven en nog meerde ren zullen volgen, zoodat fle deelname voorzeker algemeen mag worden genoemd. De Voorzitter stelde namens de com missie voor, de winkelweek te openen Donderdag 27 Aug des middags te 2 mir en te doen voortduren tot 3 September De beoordeèling der etalages door een alles zins bekwame jury zou op genoemden Pon derdag te vijf uur plaats hebben. De heeren Kuvpers en Meijer wensefcs ten den datum van opening eenigszins ver vroegd te zien en de sluiting vast te stel len op 1 September. De heer Hofman zou gaarne de opening op Donderdag zien vastgesteld, waarbij de heer Woestenbnr? zich aansluit De voorz. erkent eenige be zwaren van de heeren Kuvpers en Meijer en stelt na eenige besprekingen voor de winkelweek te houden van Donderdag -1 Aug. tot 1 September wat met algemeen» stemmen wordt goedgekeurd. De heeren Duijverman en Singelin? werden vervolgens nog als commissieleden gekozen De etalages zullen worden beoordeeld Daar de meest doeltreffende de mpest vakkundige |le meest geestige. Voor iedere groep worden 3 medailles en kunstvoorwerpen met diploma uiig»' loofd en verder voor iedere groep nog c" eervolle vermelding. De Oranjeverceniging heeft reeds verguld zilveren en zilveren medaille b»' schikbaar gesteld. Ook door de R. K. Mid* denstandsvereeniging „De Hanze" zal medaille worden geschonken. Behouden? goedkeuring van den Bur*" meester zal de Harmonie der N.Z.H.T*- bij de opening een rondgang door het dorp maken en heeft baar eventueele nog ^er" dere medewerking belangloos toegezegd. Onder instemming der vergadering s1»1 de de Voorz. voor onze geachten Burg»* meester het eere-voorzitterschap aan bieden. Nadat nog eenige zaken van hui.-hoofl lijken aard waren besproken en afgphal1 deld, sloot de Voorz. onder dankzege'1^ voor de zeer aangename discussie, de BI* eenkomst.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2