gcre HJzn. In een Iwcelal gcmrenti* V autobussen reden ze naar hotel Bloemink, fwaar zij do lunch gebruikten. Daar wacht te hep op de heer J. ter Borg. die bij het bezoek van Paul Kruger en Staatsprocu- reur Jor risen in 1877 adjudant van den juesdent der Transvaalsohe republiek was gewceat. A an de lunch werd het gezel scha" dat ook hier begeleid werd door jhr. H Lou- don, mr. van Rosenpaarde Bisschop en mr. H L. Ohreeji, toegesproken door den heer J F Weyener namens de V. V V. S'tun aan mobifisatre-slachtoffers. Be Minis er van Oorlog heeft d d. 3 Aug. 1925 aan den Voorziller der Kamer een brief gericht betreffende de wijze van Fteunverleening aan de z g. mohil'salie- Blaohtoffers. In dezen brief wordt medegedeeld, dal bij ile toepassing der steun verleen ing, voor de vaststelling van het bedrag .dat zou wei den toegekend, rekening werd gehou den met de mate van maatschappelijke hulpbehoevendheid, terwijl de mogelijkheid ■werd geopend steun toe te kennen aan de genen, die zic.h gekte!'jk© offers hadden moeten getroosten voor de verpleging of verzorging van de gewezen militairen, die sindsdien waren overleden. Pe uitkeeringen bedroegen f 1300, f 1000. f800, f600. f400. f200 of f 100. Nadat op alle verzoeken om steun een beslissing was genomen, kwamen reclames in en werd een oommissie (van nader ad vies) ingesteld, wier taak bestond in het onderzoeken van de ingekomen klachten Aan de adviezen der commissie werd steeds gevolg gegeven. Toen de werkzaamheden der commissie nagenoeg waren geëindigd, ■werd zj ontbonden en werd de verdere af- •wikkeling der werkzaamheden opgedra gen aan den inspecteur van den geneeskun digen dienst der landmacht. Omtrent voorwaarden, bedrag en duur van de herhaalde steunverleening aan s.g. mobilisatie-slachtoffers wordt nog het vol gende medegedeeld. Voor herhaalden steun kunnen die ge wezen militairen in aanmerking komen, van wie de commissie bovenbedoeld voor steunverleening advi.seerde, zoomede zij, van wie nadien is gebleken, dat zij in over eenkomstige omstandierheden verkeerden. Do toe te kennen bedragen varieeren tus- hen f200 en f300 's jaars, afhankelijk van de male van invaliditeit en de maat- eehappelijke hulpbehoevendheid: in het meerendeel der gevallen wordt laatstge noemd bedrag toegekend. Het ligt in de bedoeling aan belangheb benden telken ja-re. op overeenkomstige wijz, steun te verleenen, nadat het naar bun physieken en financieelen toestand in gesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat verdere ondersteuning gewettigd is. Tn buitengewone gevallen zal op over eenkomstige wijze eveneens bij herhaling steun worden verleend aan de weduwen van de z.g. mobilisatie-slachtoffer5. Tn totaal werden ten laste van de dienst jaren 1021. 1022. 1023 en 1024 resp. de volgende bedragen toegekend: dienstjaar 1021 f 957.207 05 1022 184.178 25 1023 33.601.20 1924 29.500,00 Be Minister heeTt de Kamer voorts doen toekomen een opgave betreffende den ver leenden steun aan de door den heer K. ter Laan. tijdens de mondelinge behandeling der oor"ogsbegrooving 1025 genoemde per eenen. Gern forersenbelasting van den kroonprins Tn October 1923 heeft, bij de behandeling van de gcmeenlebegrooting voor het vol gende jaar. de gemeenteraad van WieTin- eon besloten nogmaals te trachten den ex- kroonprins. die toen nog niet naar Oels was vertrokken, te doen bijdragen in de ge meentelijke inkomstenbelasting. Boor den overgang der heffing naar het Tijk, was de raad echter niet meer bevoegd zelf een aanlag op te leggen waarom aan den in specteur der directe belastingen een des betreffend verzoek werd gedaan. Baar een oaiislag wegens hoofdverblijf Teeds vroe ger was vernietigd, meende genoemde in- ei>ectenr dat deze ook thans om dezelfde redenen, welke vroeger hadden gegolden achterwege behoorde te blijven, maar wel kon een aanslag worden opgelegd als woontorens Het gemeentebestuur heeft biervoor de noodige opgaven ingezonden, waarna de prins werd aangeslagen over de dienstjaren 1922/23 en 1923/24 Be kroon prins g;ng' hiertegen in beroep en Gedepu teerde Staten van Noord-Holland hebben Allans bericht, dat beide aanstogen door tun coJ'ege zijn vernietigd. Uitbreiding van Gouda. B. en W. van Gouda bieden den raad Ier vaststelling aan een nieuw p an van uitbreiding als bedoeld in art. 31 der Wo ningwet. Het p'an is ontwerpen door ir. "W. T G. Schaap te Arnhem en aan de band van de den raad indertijd verstrekte toel chtewlo beschrijving door dezen in de raadvergadering van 9 Beeember 1924 na der toegelicht. Bij aanneming van dit plan komen te vervallen de besluiten van 27 Maart 1908 tol vaststelling van een uitbreidingsplan en van 24 September 1009. tot het leggen van bn uw ver bod op vercchil ende in eerstge noemd besluit opgenomen gronden, zooals die nader verschillende ma1 en z jn gewij zigd. Voorgesteld wordt voorloopig geen nieuw bouw verbod te leggen. Verder wordt voorgesteld aan B. en W. Je bevoegdheid Ie verleenen: a. do grens of de richting van een straat gracht of plein op eenig onderdeel nader vast te stellen, wanneer bij definitieve uit- mct'ng büjkt, dat eenige afwijking nood zakelijk is; b. de soort der bebouwing op eenig on derdeel nader vast te stellen; c. do op eenig onderdeel in het plan op gekomen voortuinen te doen vervallen. Ingezonden Mededeeling. Vacantie Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen der huid en zonnebrand, is het nood zakelijk op reis altijd voorzien te zijn van een Doos 5107 30-60-90 et, PUROL KERKSS EEÜWS Een oude missionaris. Tol de eerbiedwaardige klasse der „oude missionarissen" behoort ook Paler Ant. Volpert S. V. B. in China. Na tientallen van jaren in Zuid-Sjanloen werkzaam te zijn geweest, werd hij voor twee jaren met eehige andere missionarissen belast om do nieuwe Missie van Steil in 't onmetelijke West-Kansoe te gaan openen. Van daar uit schrijft hij: „Tot mijn grootste vreugde ontving ik dezer dagen wederom 't boekje van onze Congregatie. Ik verzeker u, dal 't telkens een troost is voor een ouden mis sionaris 't nieuws uit de huizen en de andere missies te lezen! Wij oude men- 8chen!.... Vóór bijna veertig jaren uit Europa vertrokken, zijn we daar allengs meer en meer vergeten. Niemand van de jongere medebroeders in Europa kent ons meer: zelden ontvang ik nog een brief, een groet.... Tientallen van jaren heb.ik de gewesten van het eindelooze Hemelsche Rijk met mijn missiekruis doorloopen en ben op mijn ouden dag nog geland „ge land"! in Koengtsjang: 1760 M. hoog. Het was een weg van 600 kilometer zij moest worden afgplegd door bergen en ra vijnen over rivieren en moerassen en uitsluitend per „folterkist" (zooals wij dat ding hier noemen), nl. een zeker soort Chi- neesch karretje op twee wielenZaagt ge mij hier in mijn nieuwe ..residentie" ge zoudt medelijden mot mij krijgen! 't Ts armoe, armoe, en anders niets! Bnarom heb ik St. Franciscus van Assisië hier tot Patroon verheven, door zijn voorspraak verwacht ik te krijgen. Gods zegen, geduld misschien ook nog wal geld Want anders zie ik geen kans om vooruit le ko men. Be kans op zielen-oogst 's anders zoo slecht niet; door de Paters Van Scheut Is hier een goed begin gemaakt toch is 't ook niet móór dan een begin. En dan zit ik hier moederziel alleen (mijn eerste buurman woont zes dagreizen verderop) en er is werk voor drie!" Gouden Jubilé der Congregatie van Steil Naar aanleiding van het gouden jubi leum der Congregatie van 't Goddelijk Woord, zal te Steil van 1 tot 4 September een Congres voor de leden der Priester- Missievereeniging worden gehouden. Bit plan, door prof. dr. Schmidiin aan Z. Emi nentie Kard. Schulte van Keulen voorge steld. vond aanstonds zijne goedkeuring en Z.Eminentie beloofde bovendien zijn persoonlijke deelneming aan het congres Be organisatie ervan ligt in handen van Br Louis (Aken). Op 't programma van het congres vin den we de volgende bijzonderheden; Dinsdagavond: begroeting. Woensdag; „Bewijs voor den missie-plicht" (Provin ciaal Br. J. Grendel S. V. B.)Karakter der oud-Christelijke Missie (Prof. Br Pieper): Bekeering van Buitschland (Prof. Br Aufhauser); Be Congregatie van 't Godde lijk Woord (Pater Vath. S. JA: Missie en organisatie (Br. Louis): Missie in de ziel zorg (Slapper): 's avonds lezing met licht beelden. Donderdag: Hoe wilde Jezus de Missie onder de heidenen?" (Prof. Mei- nertz): Missie en nationaliteit (Prof. Schmidiin): Strategie en accomodate in de Missie (Br Thauren S. V. B): Boel en middelen bij 't Missiewerk (Rector Witte 8 V. B.): Missie in de school (Br. Gas- treichl; Priester en Missie (Pater Diony- eiue O. F. MA: bezichtiging van 't huis en 't museum. Vrijdag: Geest en methode der nieuwe missie (P. Br. Kilger O. S. BA; Hedendaagsche missie (P. Br. Freitag S. V. BA: correferaten bierbij over Oost-Azië (Aufhauser, Afrika (Grosser), Oceanië Indonezië (Visser M. S. CA; Kerk en Missie (Prof Schmidiin): discussie over alle behandelde onderwerpen, 's Avonds plechtige sluiting en Lof met preek (door Mgr. Straeter). Nadere inlichtingen wor den verstrekt door het Missiehuis te Steil. Letteren egt Kuiist De buste van Z. H. den Paus. Men meldt uit Rome aan de „Msbd.": Vrijdag j.l. is. de beeldhouwer prof. ErnstBeurig door Z.H. den Paus in par ticuliere audiëntie ontvangen, waarbij de kunstenaar de gereed gekomen marmeren buste van den Heiligen Vader heeft aan geboden. Bc Paus betuigde zijn tevredenheid, te genover den jongen kunstenaar. „U hebt den moed gehad'', zei de H. Vader, „den Paus zonder bril voor te stellen". Prof. Buerig verklaarde, dat het hem erom to. doen was geweest over de realis- tiek der voorstelling heen, het wezenlijke van de verschijning samen te vatten en uit te drukken. Hei Nederlandsch in Zuid-Afrika. Advocaat Van der Willigen, die, als opvolger van wijlen dr. Fruyn, de offi- cieele vertaler was der wetten van de Unie in het Nederlandsch, 'zal, zoo meldt men uit Kaapstad* dit werk, nu men totaal tot het Afrikaansch is overgegaan, niet lan ger voortzetten. Als vast-aangesteld amb tenaar onder het Bepartment van Justitie, zal de heer Van der Willigen optreden als „Additioneel Magistraat" aan het Ca- ledonplein Magistraatshof te Kaapstad. Een mcoie aanwinst. Be ci. inbare muziekbibliotheek tc "s-Gra- Ta ge i° ïbr. grbhl ijken sïoun van een 50-tal Haagsche en enkele niet- Haagsche muziekvrienden in het bezit kun nen komen van de volledige uitgave van J. S. Bach's werken, uitgegeven door de „Bach-Geselschaft" te Leipzig. Bit monu mentale en zeldzame werk, bestaande uit 59 gebonden doelen, verscheen van 1851 tot 1900 in 46 jaargangen, en is op het gebied der muziekwetenschap van zeer groote waarde. Be uitleening zal over eeni- gen tijd, wanneer het catalogiseeren van het geheele werk gereed i6, voor het pu bliek worden opengesteld. SPORT VOETBAL Jaarvergadering L. F. C. Be L. F. C. zal Vrijdagavond ln „Zo- merlust" haar jaarvergadering houden. Behalve de verschillende jaarverslagen, verkiezing van een bestuur en van diverse commissies zullen daar worden bespro ken de wedsfrijdvoorstellen van den Ne derlandsehen Voetbalbond. ZWEMMEN. Over hert Kanaal. Be Amerikaansche zwemster Gertrude Ederle is gistermorgen van Boulogne ver trokken om te trachten over het Kanaal te zwemmen. WATERPOLO. De Zijl I—G.Z.C. III. Ons bericht over boven genoemden wed strijd, welke morgenavond in de zwemin richting „Be Zijl" gehouden wordt, dient aangevuld te worden met de mededeeling, dat deze wedstrijd te Leiden gespeeld wordt. ZEILEN. Nachtelijke wedstrijd „Nieuwe Meer". Be Zeil Roeivereeniging „Nieuwe Meer" zal Zaterdag a s. een nachtwedstrijd houden op de Westeinderplassen bij Aals meer. Aan dezen wedstrijd zal door 24 zeiljachten worden deelgenomen; de start vindt plaats des avonds te 10 uur. WIELRENNEN. De wereldkampioenschappen. Aangezien deze week reeds te Amster dam de wereldkampioenschappen begin nen laten wij hier volledigheidshalve het programma volgen van de wedstrijden en feestelijkheden, met de namen der deelne mers: Bonderdag 13 Augustus: Aankomst der gedelegeerden van het. U. C. T.-Congres. Vrijdag 14 Augustus: 11 uur v.m. Offi- cieele. ontvangst van de U. C. T.-gedelegeer den door hef Gemeentebestuur van Amster dam ten Stad hui ze. 2 uur n.m. Congres U. C. I. in de Industrieele Club. Vijgen dam. Amsterdam. Zaterdag 15 Augustus: 2 uur nam. We reldkampioenschappen korte afstand voor amateurs en beroepsrenners, series en her- kansingritfen. Deelnemers zijn: Amateurs: Buitschland: Oszmella. Ross- bach, Grauwe. Krewer. Holland: Meyers, Mazairac. L Leene, Hyzelendoorn. Frank rijk: Gal vain g. Zwitserland: Mermillod, Richli. Engeland: A-lden, Habberfiéld, Pryor, Fuller. Hongarije: Eigner, Grimm, Uheret'zky. Italië: Boiocchi. Benemarken: E. Hansen, R. Jensen. België: Bebruyne. Polen: Lazarski, Szymzyk. Buitschland: Gottfried Holland: Moes kops. v. Kempen, v. Nek. G Leene. Zwit serland: Kaufmann. Frankrijk: M chard, Schifles. Pöu-la in. Australië: Spears. Enge land: Bailey. Italië: Mori. Moretti. Bene marken Begraeve. 7 uur n.m. Officieel diner aangeboden door den N. W. B. in M ai son Couturier, Keizersgracht 674. Amsterdam. Zondag 16 Augustus. 12 uur n.m. We- reldkamp:oensc:happen korte afstand voor amateurs en beroepsrenners. Demi-finales, finale en andere wedstrijden voor beide catagoriën. Maandag 17 Augustus. 10 uur v.jn. Bezichtiging van het Theater Tuschinsky. 1 uur n.m. Boottocht door Amsterdam, de monstratie van de brandweer, bezichtiging van de havens en verdere bezienswaardig heden. Vertrek Be Ruyterkade. Steiger 8 te 1 uur precies. Dinsdag 18 Augustus. 9'4 uur v.m. Tocht naar Edam, Volendam en Marken. Officieele ontvangst door hef Gemeentebe stuur van Edam. Lunch in Hotel Spaan ders te Volendam. Punt van samenkomst station N.-H. Tram tegenover Centraal station. 71A uur n.m. Wereldkampioen schappen over 100 K M. (achter groote motoren) serie(s). •Deelnemers: BuitschlandSaldowj Sa- walk Holland: Snoek. B'ekemolen. Frank rijk: Sérès. Grassi-n. België: T, nar' Italië: Tor ice1 li Zwitserland: Paul Snier. Luxem burg: Heek. Woensdag 19 Augustus. 10 uur v.m. Tocht naar Haarlem en Zandvoort. Ont vangst door hef Gemeentebestuur van Haarlem ten Stadhuize. Bezoek aan de St. Bavokerk en Frans Hals Museum. J..30 uur n.m. Te Zandvoort lunch, aan geboden door Hr-t Nederlandsche Sport park 7.30 n.m. Wereldkampioenschappen over 100 K Machter groote motoren serie(s). Bonderdag 20 Augustus. -9.30 uur v.m. Bezoek aan bezienswaardigheden te Amsterdam onder leiding van de Verrem- ging tot bevordering van het Vreemdelin genverkeer 't Koggeschip. o.a. de Nieuwe kerk. Kon Paleis. Artis. Aquarium, Rijks museum. Diamantslijperij van Dam. Eta blissement Wvnand Fockine, enz. enz. Vertrek 9.30 uur American Hotel. Vrijdag 21 Augustus. 10 uur v.m. Autotocht door het Gooi naar Apel doorn. Vertrek van American Hotel. Te Hilversum ontvangst door het gemeentebe stuur en lunch, aangeboden door het ge meentebestuur in Hotel Hof van Holland, daarna'rondnl door Hilversum. 3 30 n ui. Vertrek van Hilversum. Na aankomst te Apeldoorn officiee"? on'vangsT door het gemeentebestuur in Hotel Bloe mink en verdere feestelijkheden, georgani seerd door de Verceniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Apel doorn. Zaterdag 22 Augustus. 8 uur v.m. Wereldkampioenschap voor amateurs op den weg. Duitschland: Gugau, Günther, Kinzen, Anton Reitborger, A. Schmidt, Zeibner. Holland: Maas, Müller, v. d. Aar, v. Bo ven. Frankrijk: Leducq, Blanchounet, Boe her. Zwitserland: Lehner, Blattmann, Cairo- ni, Lilschi. Benemarken: H. Hansen, A. Mansson. België: Hoevenaere, de Cat, Francois, Pauwels. Engeland: Soul hall, Temme, Wilson, Wyld. Italië: Ba-lla, Ferrato, Negriïii, Cevini. (Ersattzi^Lorenzetti, und Siïnioni). Hongarije: Ladnyl, Schmidt, Souska. Polen:? 23 uur n.m. Aankomst der deelnemers. 35 uur v.m. Afternoon Tea, aangebo den door den Algemeenen Nederlandscben Wielrijdersbond in Huize Bloemink. 5 uur n.m. Terugtocht per auto naar Amsterdam via Laren. Na aankomst te La ren reünie in Hotel Hamdorf. Begroeting door het gemeentebestuur, waarna avond feest met bal-champëtre. Na afloop terug tocht naar Amsterdam. Zondag 23 Augustus. 2 uur n.m. We reldkampioenschap over 100 K.Machter groote motoren. Finaile en wedstrijd achter motoren over 50 K M. om den Mathieu Cordang-prijs voor niet in de finale ge plaatste deelnemers. POSTDUIVEN. Hei Luchlvermaak. Zondag j 1. hield de Postduivenvereeni- ging „Het Luclitvermaak" te S t o m p- w ij k een wedvlucht met jonge duiven van Roermond. Afstand 140 K.M. Be duiven werden om 8 uur opgelaten. Be uitslag was als volgt: 1. G. Janison 9-53-14; 2. L. Jan- son 9.53.40; 3. J. Gaspers 9-54-10; 4. Th. Janson 9-54-40; 5. A. Borst 9-55-4: 6. Jac. v. Bohemen 9-55-12; 7. L. Janson 9-55-20, 8. P. Flemen 9-55-22; 9 Th. Jansen 9-56-42; 10. Th. Janson 9-56-42: 11. L. Janson 9-56-44: 12. G. Janson 9-58-10: 13 J. Gaspers 9-58-54: 14. Jac. y. Bohemen 9-59-40; 15. Jac. v. Bohémeai 9-59-40. Be medaille uitgeloofd door een paar le den werd gewonnen door den heer G. Jan son. BURGERLSJKE STMiP LEIDEN Geboren: Willem z. v. D. Klein en J. Fasseur. Johannes Hendricus z. v. J. H. Smit en E. Jansen, Nicolaas Joh ami z. v. N. Leget en J. S. Etienne. Neeltje Hermina Maria d. v. B. v. Houwelingen en J. Baars. Hendrica d. v. G. N. de Ru en E. Planje. Antonia Christina d. v. C. Spanheim en C. Balkenende. Elisa beth Joha. Maria d. v H. Heyne en A. T. Esman. Gijsbertus Leonardus Jacobus z. v. J. Kloos en J. M. Zaalberg. Jo hanna d. v. H. v. d. Doe en A. v. d. Wielen Clementine Philomena d. v. P. E. Plou- vier en M. P. C. Wijtenburg. Theodoras Josephus Berns. z. v. H. P. M. Bosman en H. M. J. Haan. Johannes z. v. J. van der Linden en A. D. Vogelenzang. Maria Theodora d. v P. Pielanen en A. v. d. Fluit. Johanna Jacoba d. v. L. den Os en A. den Ouden. Jannetje d. van P. de Wekker en J. M. A. Tiéle. Dirk z. v. J. P. v. d. Blom en H v. Strater. Bou- dewijn z. v. B ten Haken en C. M. Las- schuijt. Pieter Gijsbertus Matbias z. v L. J. van Velzen en W. M. v. Leeuwen. Maria Elisabeth d. v. J. J. Laman en M. P. Sjardijn. Lijntje Margje d. v. K. Sterk en H. Kalshoven. Jacob Hendrik z. vi G. J. Blanken en L. M. Westerbeek. Petronella d. v. A. Beij en M. Taverne. Cornelis en Maria z. en d. v. C. Linscho- ten en J. v. d. Wijngaard. Adriana d v. A. KeMenis en M. M. Arnoldus. Judith d. v. B. L. v. d. Berg een J. Duym. Bruin z. v T. S. W. v. Leeuwen en C. M Sonne- veld. Sara d. v. W Nieuwenhuys en K. Blitlerswijk. Wilhelmus z. v. G. Hen driks en F. H. T. Emans. Jobs. Steplis. Canisius z. v. J. J. Wessels en J. H. M. Bomert. Arie z. va. A. de Vogel en N. v. d. Water. Antje d. v. C. Bekooy en A. Robbers. Ondertrouwd: J. E. v. d. Berg jm. 30 j. en C. J. Schleijer jd. 27 j. J. C. Stafleu jm. 27 j. en A. Th. A. J. Jansse jd. 31 j. C. J. v. d. Berg jm. 20 j. en J. de Bolster jd. 17 j. P. A. Meershoek jm 27 j. en M. C. Kramp. jd. 25 j. G. J. Joris jm. 29 j. en M. v. Kuyeren jd. 23 j. C. J. Sprayt jm. 27 j. en C. Keer jd. 20 j. B. Haarland jm. en M. v. Ho ven jd. H. v. d. Zeeuw jm. 27 j. en J. Wassink jd. 28 j. N. Houps jm. 23 j. en E. G. Lasander jd. 23 j. F. Th. M. Zil- verentant jm. 26 j en J. v. Oosten jd. 23 j. G. G. Berg jm. 24 j. en A. A. v. Ulden jd. 25 j. L. W. v. Lieshout wodr. en II. H. Ermers wed. M. v. d. Linden jm. 25 j. en A. F. Kienjet jd. 26. J. Ranse laar jm. 28 j. en L. Meijers jd. 26 j. J. Hollcheek jm. 22 j. en A. v. Weizen jd. 23 j. J. C. v. Srhravpndijk jm. 25 j. en G. Momberg jd. 23 j. S. Pardon jm. 25 j. en J. M. Beekman jd. 22 j. H. Sinteur jm. 25 j. en M. M. Siera jd. 22 j. S. Se- gaar jm. en C. S. Budding. GeKuwd: A H. M. Janssen jm. en P C. M. Westen jd. H. G. Massaar jm. en J. M Susan jd. C. .T. Kleijn jm. en M. W. Plantingn jd. J. Boesburg Lanooy gosch. en H. M. Canters gesch. P. Se ller 'wedr. en J. v. d. Lelie jd. A. J. v. d. LEIDEN. Gevestigde personen. J. Vermeulen, kok. Breestraat 84 W. Houders en gezin, Hoefstraat 30 C. Dicrks en gezin, Morsclistr. 40 N GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN GEMEENTELIJKE VISCHVERK00P. Aan den gemeentelijken viscliwinkel Vi6chmarkt 18, tel. 1225 is DONDERDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f013 f 0.25, SCHOL a fO.15, f0.32, en GEH.' KABELJAUW a f 0.35 per pond. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-Burgemeester. Leiden, 12 Augustus 1925. De avond-, nacht- en Zondagdiensl der apotheken wordt van Maandag 10 Augustus tot on met Zondag 10 Augustus waargenomen door de apo theken van de H.H. D. J. van Driesnin Mare 76, Telef. 406 en W. Pelle, Kort Ra< penburg 12, Telef. 594. Kwartel jm. en M J. Langezaal. J. v. Egmond jm. en M. J. v. d. Zeeuw jd. A. v. d. Kwaak jm. en M. H. Schouten jd. C. v. d Veer jm. en G. M. Loving jd. P. v. d. Pomp jm. en J. E. Wassenaar.- J. C. v. d. Berg jm. en J. E. Wendt. H. Th. Coppers jm. en A. M. H. Schim mel jd. Overleden: .T Flos z. 54 j. H. Meyeraad wedr. 72 j. W. Noest m. 34 j. S. Mizeede Kier wed. 81 j. 6. v. d. Lip wedr. 82 j. A. Verloop, m. 40 j. M. Sclilagwein dr. 23 mnd. W. Vuurpijl wedr. 81 j. H. M. Wijnbeek v. d. Wijngaarden wed. 76 j. J. v. d. Blom d. 2 mnd. P. J. Mneber wpdr. 84 j. Blauers, apofh. ass., Rapenburg 63 A. van der Velden en gezin. Pioenstraat 40a J. J. Spruit, dienstbode, Steenstr. 19 R. M. Arnold, apoth. ass., Vreewijkstr. 13 G. J. S. Onvlee, dienstbode, Hein- siusstraat 6 W. J. Mulder, dienstbode, Parkstraat 53a G. J. M. Noordstar, verpleegster, Acad. Ziekenhuis A. M. Grupper, Acad. Ziekenhuis A. Bosch- ma, Langebrug 4 A. Nieuwenhuizen en gezin, Lange Zandstr. 15 M. A. W. an Iters on, dienstbode, Zijlsingel 49h W. J. Mulder, verpleegster, Acad. Zieken huis M. Boshuijer, buffetjuffrouw, Sta tionsweg 11*13 J. C. van Oven en gezin hoogleeraar, Cobefstr. 28 Wed. A. M. Drapersvan der Wolf, H. Rijndijk 81 'J. C. J. de Graaf, R.-K. Priester, Haagwog 13 J. H. Janssens, Ordebroeder, Haag- weg 13 B. .T. Witenbevg, winkeldief, Haarlemmerstr. 200c. G. W. Brandt, bloemistknecht, Prinsenslr. 69 A van Haasier, smid, Boerhaavestr. 25 J. G. Hotz, Garenmarkt 36 M. Verhoeven, Ie luit. inf., Nieuwstr. 42 L. de Bruin, dienstbode. Rapenburg 21 J. A. Lemai- re en gezin, hoofd-inspecteur Verzekc- rings-Mij., Heerenstraat 6 G. C. Hars- veldt en 'gezin. Sergeant Inf., Keniperstr. 5 H. J. VerwaiiVn en eezin. steenhou wer, Haven 16 Vertrokken personen. Mej. A. C. Franek, Noordwijk, Egb. de Grootslr. 20 Raden Soemankri Korsoc- mah, Den Haag, le v. d. Boscbstr. 87 Mej. J. de Vries, Haarlem, Ripperdasfr. 1 J. Bollin, Wassenaar, Schouwwee 2AP L. den Hollander, Haarlem, Woon schip 54 K. Hnlbmeijer, Goes, h li.'inc- kade 45 Mej. M. Bultje, Groningen, Walstraat 10 M. J. Wijnbeek, Den Haag, P. v. Schepstr. 14 J. ter Burg, Wageningen, Hoogstr. 14 J. G. Zwiers id. id. Mej. M. M. Newnhofen, Aalten, De Pol Mej. E. Mak. Rotterdam, Vocr- burgstr. 134b Mej. F. Spoelma, Win terswijk. lied. Herv. Ziekenverpleging D. v. Schaik, Den Haag, Houtruslweg 446 .T. Jongman, Zwolle, v. Rossumsfr 22 Fr. Ch. v. d. Donk, Rotterdam, Couvor- nestr. 111a Joh. Herben, Schiedam, Verbrand Erven 3 M. Polak, Amster dam, Smitstr. 34 huis A. v. d. Helm, Uithoorn, Molenkade 45 A. J. Ping, Bleijswijk, wed. Buys J. Jansen, Nieuwenhagen, Veïdstr. 28 B. Moene, Alkmaav, Asterstr. 11 J. M. Neomapns Amsterdam, Breedeweg 14 huis N. Priem, Moordrecht, Westeinde H. 108a D. Fuchs, Zoeterwoudo, Utr. Jaagpad b. d. Plaat Mej. A. M. T.os, Den Haag, Kaiserstr. 53 M. de Wit, Voorschoten,. Rijndijk 12 J. A. Berreis Vos, Den Haag, Maystr. 88 H. A. A. M. C.raiien- biu'gb, Oegslgeest, .Tulianalaan 6. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn: Brieven Binnenland: C. v. d. Berg, Haagsche Schouw G. de Bruyn, Leiden. Commandant Beg. Vest -Art., Utrecht. Departement v. Koloniën, Den Eaatr. Dep. v. Onderwijs, Den Haag. Mej. A. v. d. Hoeven, Ben Haag ('2 stuks). Mej C. v. d. Hoeven, Den Haag. -* Mej. Nelly v. d. Horst, Ben Haag. W. v. Kluijve., Amsterdam. Mej. A Ko ning, Bussum. Mej. A. Koopmans V Boeker en, Ben Haag. J. de Lange, Bols ward. Ministerie v. Binnenl. Zaken Den Haag. Min. v. Marine, Ben Haap Min. van Onderwijs, Ben Haag. De"' sioenraad. Ben Haag. Raad van Arbeu, Leiden (2 stuks). Raad van Beroep Dir. Bel., Leiden. Reddings-Bnguie Katwijk aan Zee. H. Stuffers, mond. Mej. Coba Verstoppen, >JpD Haag. Wernink, Alphen a. d. Rijn. Briefkaarten Binnenland: B. v. Beek, Venneperweg. B. de Boer, Am* sterdam. Mej. A. Boom, Leiden. L Rouvers, Rotterdam. Mej. B Schol» Utreeh.t Mevr. Wed. Br. Seippenj Botterdam. Tubis, Ben Haag. Elli Wagner, Den Haag. Brieven Buitenland: 's Kas, Soerabaya (postwissel) ,,POrg' Wagenaar, Bremen. 1 Briefkaarten Buitenland Rot bin Kart, Koln Ehrenfeld. 3 briefkaarten zonder adres.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2