massa's vfücEïen van cfö öog staande ge- ploven boomen zijn afgeslagen. Het nood weer ging van een inktzwarte duisternis .tergnzold. De schade is allerwegen aan zienlijk. (Voor nadere bijzonderheden verwijzen We naar het eerste blad). SCHEEPSRAMP OP DE MAAS. Een schipper verdronken. Men meldt ons uit Rotterdam: Gisterenavond had op do Maas (er hoog- fe van Ysselmondo een ernstig ongeluk plaats. Do motorboot „Wilhelm Et" schip per S. Wolf uit de Rosespoorstraat te Rot terdam, werd overvaren door de vracht boot „Koopvaart 8", waarvan P. Balma kers uit Geertruidenberg kapitein was. De oorzaak van de aanvaring was, dat de mo torboot „Wilhelm IT, die aan stuurboord- Zijde langs het op stroom liggende sleep- Bchïp „Junior 19" had gelegen, voor dit «chip omdraaide om de rivier af te varen. Op dat oogenhlik kwam do vrachtboot langs 'den goeden wal varende, langs do „Ju nior 19". heen. De schipper van de motor boot zag plotseling do „Koopvaart 8" voor zich en trachtte een aanvaring te vermij- 'den. Hij liet zijn motor voluit achteruit gaan, doch de vrachtboot was reeds te 'dichtbij en op eenige meters afstand van den achtersteven vandaan liep de „Kaap- Vaart 8" op de motorboot in. Deze sloeg iotaal om en begon onmiddellijk te zinken. !Aan boord van de „Wilhelm II" bevonden Zich nog de schipper Wolf en de schipper van de „Junior 19", de 31-jarige N. B. Wijngaarden uit Antwerpen; beide man- Ben geraakten te water. Onmiddellijk scho len verschillende schippers met roeibooten tip het hulpgeroep toe. Wolf kon spoedig 'gered worden, doch Wijngaarden scheen 'direct in de diepte verdwenen te zijn. Van hem was geen spoor meer te bekennen. Waarschijnlijk is deze schipper onder de motorboot terecht gekomen, waardoor hij mede naar de diepte werd getrokken. Do burgemeester van IJsselmonde vroeg onmiddellijk assistentie van de Rotterdam- Zche rivierpolitie, die met een van haar motorbooton naar do plaats des onheils 'ging. Den ganschen avond werd gedregd, echter zonder resultaat. Do vrouw van den schipper Wijngaarden, die zich aan boord van de „Junior" bevond, zag haar man Vlak bij het schip verdrinken. Inqezonden Mededeelinp. RHEUMATIEK. Opzienbarende Genezing. 67 JAAR OUD, VOELT NU ALSOF ZIJ 25 OF 30 WARE. IK GENAS HAAR IN VIER WEKEN. Probeer mijn behandeling gratis. Weinig lijders aan Rheumatiek kunnen erger zijn dan Mej. DE VLIEGBeyeman, Nieuwerbrirg a. d. Rijn. Haar geval was na een 12-jarig lijden aan ernstige Spieren-, rheumatiek in rug, schouders, hals en oog, *oo ernstig geworden, dat bijna alle hoop opgegeven was ooit weder gezond te worden. VAN BEWEGING NEMEN V/AS GEEN SPRAKE MEER. En nu? Ziet wat zij schrijft: „Ik heb wel wat lang gewacht met ■chrijven, doch wilde er eerst ten volle van overtuigd zijn of alle pijn en smart die ik Seleden heb wel voor goed geweken waren, och ik kan u niet genoeg dankbaar zijn voor uw geneesmiddelen. Ik ben weder «oo mooi gezond alsof ik 25 of 30 jaar ware inplaats van 67". MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaar dige behandeling schrijven. Het geval van Mej. DE VLIEG bewijst, dat er geen te ernstig is om door deze Behandeling genezen te worden. De heer Arthur Richards, in wiens privé laboratorium zij gevonden werd, *egt: „Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lijder aan Rheumatiek, Ischias, Jicht,Knob- beljicht of andere Urinezuurziekte de ge legenheid gegeven heb mijne Behandeling gedurende 10 dagen op mijn kosten te Beproeven". HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. Zend noch geld, noch postzegels. Zend •envoudig uw naam en adres met de woorden„Gratis voorraad", per 12V2 ets. briefkaart, waarna de 10 dagen Gratis Behandeling, tezamen met verklarende Brochure en de beschrijving van meerdere wonderlijke genezingen,u per keerende post franco zal bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richards, Kamer 18, 14/16 Fulwood Place, High Holborn, Londen, W.C. 1., Engeland. 2792 Porto naar Engeland: Briefkaarten 12Va «ent; Brieven 20 cent. D. W. Zenuwachtige wielrijdsiers. Ernstig auto-ongeluk het r gevolg. Men meldt ons uit Apeldoorn: Gisterenmiddag omstreeks vier uur had t>p den Zutphenschen straatweg, even Voorbij de stichting „Het Apeldoornsche flBosch", een ernstig auto-ongeluk plaats, Veroorzaakt door de nerveusheid van twee Snelrijdende dames. Deze reden in de rich- ng Zutphen en wilden een voor hen wiel- fcljdende dame passeeren. Tijdens het voor- Bijrijden werden beiden ietwat zenuwach- doordat uit de richting Zutphen een »uto kwam aanrijden. Door de onvastheid ^Waarmede de rijwielen werden bestuurd, jraakten de voor- en achterwielen van beide (fietsen tegen elkander en kwamen de da- Jne8 te vallen. Do auto, inmiddels tot op £jnen meter afstand genaderd, week zooveel 'toogelijk naar rechts uit, met het gevolg Bat het achterste gedeelte van den wagen ilegen een boom aanreed. De vier inzitten den, de heer Sehclvisch, zi.in zoon (bestuur der), zijn vrouw en een vriend, den heer Grutteke, allen uit Rotterdam, kregen een hevigen schok, terwijl de heer Grutteke uit den wagen werd geworpen en zwaar in- en uitwendig gewond werd opgenomen en door den spoedig aanwezig zijnden politie auto naar het ziekenhuis werd vervoerd. Naar we vernamen was de toestand van den heer Grutteke hedenmorgen nog de zelfde, do overige inzittenden kwamen met lichte verwondingen vrij. Zware fabrieksbrand le 's-Heerenberq. Wij ontvingen uit 's-Heercuberg het volgende telegram: Gisterenavond is een hevige brand uit gebroken in de olie- en benzineloods van de „Emmoriohcr Maschincnfabrik Eisen- g^esserei". Eenige personen werden zwaar gewond. Tengevolge van het onweder, dat Maan dagavond in hof Oosten van ons land woedde, was het ons niet mogelijk met 's-Heerenberg in verbinding le komen om nadere bijzonderheden omtrent dezon brand te vernemen. De ontploffing fe Ede. Het stoffelijk overschot van de arbeiders Mos en Foykar, slachtoffers van het on geluk aan de kunstzijdefabriek te Ede, is gisteren op do katholieke begraafplaats al daar begraven. Er was veel belangstel ling en kransen van directie en verschil lende vereenigingen. Er is niet gesproken. Het stoffelijk overschot van den heer Möl- ler is in Wagenlngen begTaven. Hef ongeluk bij Koudekerke. Over hot verdrinken van een winkelbe diende uitMiddelburg bij het baden in zee onder Koudekerke, meldt men ons nog, dat met den verongelukte enkele andere per sonen in groot gevaar verkeerden, doordat allen in een put terecht waren gekomen. Aan de 16-jarige Gor Schrijver, uit Rot terdam, welke jongedame zich ook ter plaatse bevond en die een goed- zwemster is, mocht het gelukken drie andere meis jes aan het strand te brengen. Eén dezer, de verloofde van den jongenman, was reeds buiten kennis. Op haar moest de kunstmatige ademhaling worden toege past. Maandag was haar toestand bevre digend. De jeugdige Rotterdamsche heeft zeker een woord van hulde voor haar kranig optreden ten volle verdiend. Ontsporing. Te Terborg ontspoorde gisterenmorgen do goederentrein, die te half 9 uur van Winterswijk aldaar binnenloopt. Om half twaalf was de weg weer vrij. Gedurende dien tijd was de verbinding Terborg Winterswijk verbroken. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Overleden. De 72-jarige V. te Gouda, die do vorige week op den Gouwweg tusschen Gouda en Stolwijk door een auto is aangereden, is in het Van Iterson-ziekenhuis to Gouda aan de bekomen verwondingen overleden. Doodelijk ongeluk. Te Born kreeg mej. S. die haar broer be hulpzaam was bij het uitspannen van het paard voor eon zwaar geladen kar, een slagboom op bet hoofd. Na een lijden van een paar weken is het 50-jarige slacht offer overleden. Doodgevallen. Gisterenmiddag is de 15-jarige zoon van den loodgieter Berg te Hilversum bij het vorrichten van werkzaamheden van het dak van een perceel in de Heerenstraat ge vallen. Hij kwam op zijn hoofd terecht en Is 's avonds aan de gevolgen overleden. Door den bliksem getroffen en gedood. De 15-jarige L. van H., te Rotter dam, is gistermiddag omstreeks half zes, toen hij in een open veld langs den Kralingscheweg lieu, door den bliksem getroffen en onmiddellijk gedood. Te ver In zee. De 26-jarige V. uit de Badhuisstraat fe 's-Gravenhage, heeft den 7-jarigen C. de M. uit Breda, die zich te ver in zee had begeven gered. Aan het stille strand zijn Zondag 7 per sonen op het droge gpbracht, die zich al len te ver in zee hadden begeven en niet meer terug konden. Vergiftiging. Bij een gezelschap Amsterdamsche wiel rijders, die Zondag in den omtrek van Bussum vertoefden vertoonden zich na het gebruik van ververschingen in verschillen de inrichtingen verschijnselen van vergif tiging. Op het kindersanatorium „Hoog Blaricum" waar ze zich om hulp vervoeg den werden ze naar de ,.Majella"-stichting to Bussum verwezen welke ze met moeite bereikten .Hier achtte dr. Wel ten opne ming van twee dames en een heer noodza kelijk. De toestand die zich gisteren zeer ernstig deed aanzien was hedenmorgen Iets boter. Kinderen op de flets. Zondag viel een kind uit een fietsmaud onder de leuning van den draaibrug bij Weesperkarspel in het *Merwedekanaal. Een paar racers sprongen te water en redden het kind. Vechtpartij. To Kerkrade had achter de woning van den mijnwerker K. een hevige vechtpartij plaats tusschen do familie K. en een drie tal bewoners van een woonwagen park. K.. die volgens zijn verklaring met den dood was bedreigd, sloeg een der aanranders nvt eon bijl zéé hard op het hoofd dat zijn schedel gespleten werd. De man is naar het hospitaal gebracht; zijn toesand is vooralsnog redelijk. Do vrouw van K. kreeg een messteek in den arm, K. is in arrest gesteld. Na den middagdierfst kregen mijn werkers van do Dominiale mijn to Kerk rade twist. Van woorden kwam het tot daden en de mijnwerker v. S. kreeg plots zoo'n slag met een steen op het hoofd, dat hij bewusteloos bleef liggen. In de ver handkamer der mijn werd van S. verbon den'. Tegen den dader, den mijnwerker I H is proces-verbaal opgemaakt. Vandalisme. Van een grafsteen, herinnerend aan het overlijden van een Amsterdamseh student te Rolduc aldaar in 1864 overleden en staande nabij do Kerk van den H. Lam- bertus to Kerkrade, is het kruis moedwil lig door heiligschennende hand vernield. Sfraatroover aangehouden. Een rechercheur te R'dam zag Zater dagnacht op den Schiedamschedijk een man hard wegloopen. Hij ging hem ach terna en zag hem pen logement in de Pot- tebakkerssteeg binnengaan. De rechercheur vond aanleiding binnen te treden en den man te arrestceren. Het bleek een Zweed te zijn. Op het politiebureau in de Groote PaauWensleeg bleek, dat de aangehoudene in het bezit was van een portefeuille met 260 en papieren ten nadeele van een Deenschen zeeman. Men hield den Zweed en hiermede werd goed gedaan, want eenige uren later kwam een Deenscho zee man, dio vertelde, op den Schiedamsche dijk van ach leren aangevallen, neergesla gen en beroofd te zijn. Hij had geruimen tijd bewusteloos op straat gelegen. Inbraak In een pastorie. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft er in do Ned. Herv. pastorie te Over- schie een brutale inbraak plaats gehad. Do bewoner, ds. G. A. van der Hooft, is met zijn gezin voor eenige weken te Dom burg met vacantie. Met een beitel heeft men het keukenraam weten op te schuiven en het slot verbroken van de keukendeur, die toegang geeft tot de gang. Daar de be woners bij hunne uitstedigheid de sleu tels op de deuren laten zitten, was het ge makkelijk toegang te verkrijgen tot de vele vertrekken. Ook op de kasten zalen de sleu tels. Al de kasten zijn geopend en wat maar eenige waarde hoeft, is meegenomen. In de vele kamers der pastorie is alles overhoop gehaald, een enkele kast, die ge sloten was, is met geweld geopend. De be woner is door de politie telegrafisch ont boden. Deze is met zijne vrouw gisteren avond to Overschie gekomen. Zij kunnen nog niet juist vaststellen wat er vermist wordt. Verscheidene antieke zilveren voor werpen en èenig tafelzilver zijn meegeno men. Van onderscheidene deuren en kas ten ook de sleutels. De bewoner is tegen inbraak verzekerd. Inbraak. Zaterdagnacht heeft een inbraak plaats gehad in hel kantoor der firma S. te Zwijndrecht. Uit een kast word een bedrag van circa f 1000 weggenomen. De politie stolt een uitgebreid onderzoek in. Naaimachines gestolen. Te Delft is gearresteerd zekero A. v. L. De man heeft kans gezien op gefingeerde orders zes naaimachines in huurkoop te krijgen, die alle door hem werden beleend in de Bank van Leening te 's-Gravenhage. - Mede is aan het licht gekomen dat hij een rijwiel heeft verduisterd. ESufóenS. Berichten Hitte in het buitenland. De heetste dag te Pa rij s. Parijs onderging gisteren den heetsten dag van het jaar en bovendien den zwoel- sten. De temperatuur was er. slechts 5 gr. F. lager dan in Zuid-Frankrijk, waar een hittegolf heerscht. Men hoopt er vurig op onweer. Een recordhitte voor dit jaar woedt ook in Andalusië. Sevilla registreerde 102 gr. F. in de schaduw. 9 5 gr. t e B erlijn. De hoogste temperatuur van de jongste hitteperiode is gisteren te Berlijn nog overtroffen. Gistermiddag 2 uur steeg de thermojneter tot 95 gr. F. in de schaduw. Ook 's nachts was do temperatuur zeer hoog. Gisternacht wees de thermometer 68 gr. F. aan en gisterochtend 8 uur reeds 72 graden. Een koetsier van een vrachtwagon moest wegens een zonnesteek in een ziekenhuis worden opgenomen. De ramp te Hardelet. 13 kinderen verdronken. De ramp op het strand van Hardelet hij Boulogne heeft helaas nog grooter nfmc- tingen aangenomen dan aanvankelijk ver moed werd. Zaterdag laat in den middag en Zon dagochtend hebben de meest hartver scheurende toonoolen plaats gegrepen, toen do ouders die van de ramp gehoord hadden, uit Watfrelos te Boulogne aan kwamen. De tien kinderen, bij wie men na een krachtinspanning van drie uren de levens geesten weer hooft kunnen opwekken, be vinden zich in een hospitaal en zijn er bevredigend aantoe, behalve een die in een strandvilla wordt verpleegd en wegens zware koortsen niet kan vervoerd worden. Omtrent de toedracht van het onheil verkeert men niet langer in het duister en alle lezineen stemmen overeen. De kin deren hebben bewaakt, op een zandheu veltje op het strand gespeeld en een dool ging mot (wee der begeleidende geestelij ken „pootjebaden". Toen bemerk le de gees telijken, dat de vloed langzaam kwam op zetten en zij gaven daarom bevel om naar de duinen terug te keeren. Een zware on- dergolf omringde het heuveltje met water en enkele kinderen wilden toen, inplaats van de zandbank af te loopen, don kort- sten weg naar de duinen nemen. Zij stoei den de geul in, waarhij enkelen grond ver loren en zich aan de anderen vastklemden. Door het geschreeuw en de verwarring ontstond een paniek en allo kinderen stormden daarop, niet langer naar de be velen luisterend, door de geul naar het strand. Zij werden echter door een nieuwe golf dooreengeworpen en verkeerden daar op onmiddellijk in gevaar. De geestelijken en enkele personen op het strand hebben eenige kinderen kunnen redden, die echter reecTs Bulten EewusTzffri waren. De kTncfé- ren ,die op het strand gebleven waren, vergrootten in hun schrik de paniek en vluchtten uiteen. 's Middags spoelden eerst zes, toen nog twee lijkjes aan welk aantal in den avond en in den nacht tot 13 steeg. Er is onmiddellijk een gerechtelijk on derzoek ingesteld, doch allo meeningen komen overeen, dat men hier geheel met een noodlottigen samenloop van omstan digheden, die de paniek deden uitbreken, te doen heeft. Treinbotsingen In Duitschland. Vier dooden; talrijke gewonden In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op het traject Regensburg-Hof, tus schen de stations Wernberg en Luhe (ten Z. van Weiden) een ernstig spoorwegon geluk plaats gehad. De D-trein München- Berlijn, met terugkeerende vacantiereizi- gers, liep omstreeks middernacht op een goederentrein, die voor den D-trein uit reed. De botsing was zoo hevig, dat 20 wagons van den goederentrein uit de rails vlogen en ten deele vernield werden. De locomotief van den D-trein ontspoorde eveneens. De postwagen en twee personen wagens werden omvergeworpen. Onder de pasagiers van den D-trein ontstond een paniek. Twee personen werden bij het on geluk gedood. Talrijke anderen liepen ver wondingen op, waarvan sommige van ernst i gen aard. Bij een botsing tusschen twee goederen treinen aan het station Babischau bij Goer li tz (Silezië) zijn 2 personen gedood en 3 zwaar gewond. De materieele schade is zeer groot. Hevig onweer In Denemarken. Gisternacht en gisterochtend heeft het boven een groot deel van Denemarken bui tengewoon hevig geonweerd, wat gepaard ging met een zwaren hagelval en stortre gens, die op een wolkbreuk geleken. Tal van boerderijen werden door den bliksem in de asch gelegd. Het telegraaf- en tele foonverkeer was geruimen lijd volkomen verbroken. Volgens de tot dusver ingeko men berichten heeft het onweer één men- schenleven gecischt. Vulkanische uitbarstingen In Nicaragua. Een Reuter-telegram uit New York meldt, dat volgens berichten uit Managua op het eiland Ometepe in het Nicaragua- meer hevige vulkanische uitbarstingen plaats vinden. Al de gewassen worden door de val lende aschregens vernield. Boschbrand. Zondag is in de buurt van Hannover ten Noord-Oosten van Scharrel een bosch brand uitgebroken, die spoedig groote af metingen aannam, zoodat de brandweer uit de verschillende kleinere gemeenten niet in staat was den brand afdoende te bestrijden en die uit Hannover te hulp werd geroepen. Eerst na veel inspanning gelukte het den brand tot staan te bren gen. Dubbele moord te Brcslau. In den nacht van Zalerdag op Zondag zijn in de voorstad van Breslau, Bischofs- walde, de directeur van het Botanisch In stituut der Breslausche Universiteit, prof. dr Rosen, broeder van den voormaligen minister van Buitenlandsche Zaken en ge zant in Den Haag, alsmede de huisbe waarder vermoord. De huishoudster van den professor is in voorloópige hechtenis genomen. Door den trein gegrepen. Zondagavond is bij den overgang over den spoorweg hij Nieder-Goersdorf een auto door het weigeren van de rem door de gesloten boomen gereden en door een juist passeerenden D-trein gegrepen. De bestuurder en zijn zwager konden er bij tijds afspringen, doch zijn vrouw én 10- jarige zoon werden doodelijk gewond. Weer een postauto geplunderd. Zes gcwapeiïde bandieten overrompel den Zaterdagavond laat in San Francisco een postauto, die uit Crizzyfield was aan gekomen en die de luchtpost naar het hoofdkantoor vervoerde. Zij haalden snel de acht postzakken uit den wagen en gin gen er mede in hun eigen auto vandoor. De waarde van den inhoud der postzakken zal waarschijnlijk zeer hoog zijn, daar de luchtpost gewoonlijk wordt gebezigd voor het snel vervoeren van effecten, bank- clearings, geld en juweelen. KERKNIEUWS BENOEMINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan de volgende E.E. heeren: Amsterdam: (H. Agnes') S. H. Lint horst; Delft (H. Sacrament: W. H. Polder-; Noordwijkerhout (H. Joseph): N. Th. J. v. Schaik (Neomyst); Hoorn: H W. v. d. Waarden; Krommenie: J P. A. Ver hoeven (Neomyst): Purmerond: J. Berger, Ouderkerk a. d. Amstel: L. W. A. M. Roel- vink (Neomyst); Bodegraven: G. Boos; Amsterdam (H. Hart van Jezus): H. M. J. v. Houten: Kwakel: J. H. A. Everts (Neomyst); Buitenveldert: P. N. Bors- boom; Oudorp: Th. A. Nyman (Neomyst); Voorburg (0. L. Vr. Hemelv.): F. P. M. v. d. Vliet; M ddelharnis: J. W. Schoots (Neomyst): Naaldwijk: G. F. Schneiders; Halfweg: A R. M. v. Beynen: Quintsheul: H. A. J. Drost (Neomyst); Noordw ij ker hout (H Victor): F. S. Wolff: Ob- dam: H C. M. DysselMoem: den Hoorn: W. Q. Versteegen; Nes en Swaluwebuurl: H. P. J. Figelet; Nootdorp: A. Ver haar en P ij a c k e r: W. N. v. Leeuwen en asisfent te Middelburg J. G. Verbeun, de laatste zes Neomysten. Mgr. A. F. Diepen. Naar de „Msb." verneemt, is de toestand van Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch thans zoodanig verbe- TercT, cfat Z. H zeTF weTeron? zTJti zofj respondentia kan afdoen. Waarschijnlijk zal Mgr. nog desz# week' het Groot Zieken-Gaat huis te den Boaoh' mogen verf a ten. De zaligverklaring van Paus Plus X De orde der Premonstratensers, dey Fransche Benedictijnen van Solesmes, als* mede de generaal der paters Barnabieten hebben aan den H. Stoel een schrijven ge richt om spoedig het zaligverklaringspro-» ces van Paus Pius X in te leiden. „Msb." Het feest van O. L. Vrouw ter Sneeuw Men schrijft d.d 6 Augustus uit Rome aan do „Msb.": Gisteren 5 Augustus heeft in dc Santa Maria Maggiore het groote titelfeest der basiliek van O. L. Vr. ter Sneeuw plaats gehad, dat alle jaren bijzonder plechtig wordt gevierd. Gedurende de Hoogmis, welke de bijna 90-jarige kardinaal-aartspriester Van- nutelli zelf opdroeg, vielen weer uit den koepel witte rozenbladeren neer, ter herin-* nering aan de wonderbare sneeuw, welko eens in de heete, Romeinsche Augustus-* maand aan de verbaasde bevolking moest toonen, waar het heiligdom van de Moe der Gods opgericht moest worden. Zoo telkenjare gebruikelijk is werd ook' nu wederom uit dankbaarheid en hulde aan de basiliek een zilveren kelk geschon ken. jiJITBE OBI6EWIB6 HILLEGOM, Geitenkeuring. Zaterdagavond had op het terrein aan de Mariastraat de jaar- lijksche keuring plaats van Geiten en Gei- tenlammeren. Deze geschiedde door den Ass. Rijksveeteeltconsulent Zuiddam en de heeren J. Marbus te Sassenlieim en P. P. A Clemens te Lisserbroek. Mede waren te* genwoordig de heeren J. H. M. Balvers en Joh. Bakker Jzn., resp. Bondsvoorzitter en Secretaris. De opkomst van éénjarige geiten was zeer gering, terwijl de medaille, uitgeloofd door de Regelingscoramissie werd toege kend aan den heer G. van Beelen. De eerste prijs voor 1-jarige rasdieren werd niet toegekend wegens geringe aan-» voer, deze werd toegewezen aan den heer J Koppel t voor afd. gehoornde geiten, geit Cornelia. De 2de prijs voor 1-jarige werd toegekend aan den heer J. Lamboo voor de geit Bets. De eerste prijs voor geiten, ouder dan één jaar werd toegekend aan P. Brouwer voor de geit Lena, de 2de aan P. Glas voor de geit Margaretha. Voor de afd. Geitenlammeren werd do eerste prijs toegekend aan G. Glas, de 2de aan J. Lamboo. Voor afd. gehoornde geiten: eerste prijs Koppert (voornoemd) en mede een eerste prijs P. Brouwer voor Cornelia. Meer dan erg. Dat de vernielzucht der jeugd (misschien ook wel van ouderen) toch wel heel erg is, blijkt wel uit de ma nier, waarop de leegstaande gebouwen dor voormalige groenlendrogerij aan de Wil- kelminalaan worden gesloopt. Over liet stukgooien der ruiten spreken we niet: de politie is er nog steeds niet in geslaagd ook maar een persoon te betrappen, of schoon er ongeveer 200 ruiten.zijn verbrij-, zeld. Maar ook paneelen van deuren wore den ingetrapt, terwijl dezer dagen het. tope punt is bereikt met het volgende: twee zware deuren der fabriek zijn uit de scharnieren gerukt en in de Nieuwe Boek geworpen. Het. werkvolk van de N.V. A. C. van der Schoot heeft de vriendelijkheid gehad ze uit het water te halen en heeft ze tijdelijk in een gereedschapschuurtje ge borgen, omdat men vreesde, dat ze anclers weer zouden verdwijnen. De eigenaars der fabriek, de Firma A. J. van Yzer heeft zich reeds meerdere malen hii het hoofd der politie beklaagd en doen beklagen, echter zonder eenig resultaat. Dat in dezen actief wordt gehandeld mogen we, gezien de fei ten. niet aannemen. Het kon anders. Verkeersongeval. Zaterdagavond had aan de Leidsckc straat een zekere J. uit Botterdam het ongeluk met de fiets om to slaan, doordat een 6-jarig meisje, dat op de stang was gezeten, de beentjes tusschen de spaken slak. waardoor het beentje erg werd ontveld en opzwol. Na hii den heer M. van Rooden te zijn binnengebracht, verleende Br. Der Weduwen geneeskun dige hulp, waarna de reis per autobus werd voortgezet, daar het rijwiel onbruik baar was geworden. Ondertrouwd: J. van Kampen en J P. C. Tromp J. G. Berk en II M. Kuipers J. ds Groot en M. A. E. Berk hout. Geboren dochter van M. W. van der VoorVan dor Eist dochter van W. M. van Heerde—Marsaille zoon van A. M WilhelmusGaljaard dochter van C. H. van LoonVan Stein zoon van A. H. Schooncnb^wsKrap dochter van C. Janssende Geus. Overleden: G. Markman, m. 15 jaar. KATWIJK. Kiezersverzuim. De spijbelaars hij do laatste verkiezing voor de Tweede Kamer hebben thans van den Burgemeester een. aanmaning gekregen om zich ter secreta-; rie te komen verantwoorden. Die zulks niet kunnen gaan natuurlijk op „de bon." Er is gedurende 14 dagen gelegenheid. Ontslag. De heer R. Wagter, politie agent, is om gezondheidsredenen voor den dienst afgekeurd en zal alzoo op pensioeiï worden gesteld. OEGSTGEEST. Een winkelweek. Onder leiding vnn het bestuur der Hanze was gisteravond een vergadering belegd om een winkew week te organisceren tijdens de VillmlJ minafeesten. Daartoe werd besloten, Do kern der winkeliers zal er aan deelnemen.' De niet-aanwezige winkeliers zullen deelname worden aangezocht. Nadere bij zonderheden zullen later worden bekend gemaakt. -A

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4